Jump to content

הנהלת מכבי

Recommended Posts

באמת שאני מסכים איתכם.

אני באמת שואל,מה אתם מציעים לעשות?

כאוהד? או כמנהל?

כמנהל? קונס שם את כולם על שתי משכורות לפחות.

כאוהד? קודם כל אני אישית כאבי קוסטה ולא כחבר בארגון כבר לא מעודד אותם.

לא מסוגל בלב שלם לעודד אותם, שניים שלושה שחקנים אני מעודד אותם, לא יותר.

מעבר לזה? לאט לאט נראה, הם לוקחים אותנו כמובן מאליו? שישלמו על זה.

לאט לאט ילמדו להעריך אותנו, כשישמעו רק קללות הם יבינו, אם לוני הבין? כל אחד יבין.

שבענו מדיבורים שלא מגובים במעשים.

שבענו מהבית זונות שנמשך כבר 15 שנה.

שבענו מההזנחה והחובבנות.

כבר מזמן הפסקנו להיות מועדון כדורגל רגיל ונורמלי.

זה באמת כל כך קשה לאייש את התפקידים בקבוצה הבוגרת?לנהוג במיקצוענות אמיתית ובסטאנדרטים הנדרשים?

בית הזונות הנוכחי מתחרה חזק באיש הגשם ההוא.

למזרחי ושחר זה יכול לקרות?

העניין הוא שמשהשאירו את ניר לוין כמאמן זמני, והוא עצמו מתבטא פעם אחר פעם שהוא בכלל לא רוצה להיות מאמן של הקבוצה הבוגרת (אתמול אחרי המשחק זה היה מביך), ההנהלה נתנה לשחקנים הרגשה שהעונה גמורה. אין בשביל מה להביא מאמן, כי הכל גמור. נעביר 4-5 חודשים, ואז נראה. תוסיפו לזה שחקנים צעירים + שחקנים ותיקים שכיום מסתבר שהם שבעים או עצלנים או חסרי יכולת או כוח רצון להוביל ולהנהיג, וקיבלתם את מה שקורה היום.

קל להאשים את השחקנים, כי הם מקבלים הכי הרבה כסף. ועדיין, קשה לי להאשים את ברק יצחקי שהוא לא ניר קלינגר. קלינגר יכול לשחק היום בחצר עם הבן שלו, ולריב איתו מכות אם הוא יפסיד. יצחקי יכול להחטיא פנדל במשחק אליפות, ומיד אחר כך לצאת ולשתות וודקה רד בול. זה לא סתם עניין של רצון והקרבה, זה עניין של אופי פנימי ועמוק.

ואתם יודעים איפה הכל מתחיל (טוב אולי לא הכל אבל זה מראה הרבה)

שבדרבי מיץ' בא לשבת בשער 11. בדיעבד זה לא כי הוא מיטשענק זה כי הוא קיבל עצה מאיזה יועץ תקשורת (עפר רונן, אינגלידיס) שזה מצטלם טוב, ושאוהדי מכבי מאוד אוהבים מחוות (והשתחוויות :yellow_cool1: )

בחיים לא תראה את שחר ביציע ג'.

גם לא את איזי, גם לא את דמאיו.

התפקיד שלהם זה לנהל. לא לעשות עוואנטות של אוהד מן השורה.

למה לקחתי דווקא את הדוגמא הזאת - כי זה בדיוק מכבי. הכל התבלבל.

המהות התבלבלה לה בגימיקים וספינים תקשורתיים. ככה אנחנו נראים.

מנהל צריך לנהל - לא להתעסק כל היום באיך דברים נראים מצטלמים או נשמעים

רוצים עוד דוגמא: קחו את ההתעקשות של מכבי על מסיבת העיתונאים הדו שבועית המגוחכת.

הרי אין קבוצה שמופקרת תקשורתית כמו מכבי - אבל העיקר פעם בשבועיים משחקים אותה ברצלונה.

בגלל זה היום "הגורם הבכיר" עוד מרשה לעצמו לפתוח את הפה על השחקנים שהוא עצמו העדיף על פני המאמן.

הכל מתחיל שם אצל "הגורם הבכיר" - שהוא עד כדי כך מטומטם לדבר בעילום שם תחת הכינוי "גורם בכיר" - מבלי לשים לב בכלל שאין אף גורם בכיר אחר במכבי מלבדו (ובגללו...) ככה שהוא די יכול לדבר תחת שמו... ג'ק אנגלידיס.

עכשיו תגידו לי שלא מנהלים את מכבי טמבלים גמורים.

כאוהד? או כמנהל?

כמנהל? קונס שם את כולם על שתי משכורות לפחות.

כאוהד? קודם כל אני אישית כאבי קוסטה ולא כחבר בארגון כבר לא מעודד אותם.

לא מסוגל בלב שלם לעודד אותם, שניים שלושה שחקנים אני מעודד אותם, לא יותר.

מעבר לזה? לאט לאט נראה, הם לוקחים אותנו כמובן מאליו? שישלמו על זה.

לאט לאט ילמדו להעריך אותנו, כשישמעו רק קללות הם יבינו, אם לוני הבין? כל אחד יבין.

אני מדבר רק כאוהד כי לצערי הנהלה אנחנו לא.

אישית,אני לא מעודד אותם כי אני פשוט לא מסוגל וגם לא רוצה,זה אפילו נראה לי פטאתי.

השאלה אם באמת חוסר עידוד זה מה שיביא את הפתרון.

קראתי היום בוואלה שמיץ\קפרסיאי החליטו לא למנות העונה מנהל מקצועי\מנכ"ל כי הם הבינו שאבדו הסיכויים לאליפות.

היגיון בריא, במקום להתחיל לעבוד מעכשיו ולסדר תמערכת הפגומה הזאת מחכים לעונה הבאה.

קראתי היום בוואלה שמיץ\קפרסיאי החליטו לא למנות העונה מנהל מקצועי\מנכ"ל כי הם הבינו שאבדו הסיכויים לאליפות.

היגיון בריא, במקום להתחיל לעבוד מעכשיו ולסדר תמערכת הפגומה הזאת מחכים לעונה הבאה.

כוסאמק יאללה לשרוף כבר את המועדון המסריח הזה.

אני מדבר רק כאוהד כי לצערי הנהלה אנחנו לא.

אישית,אני לא מעודד אותם כי אני פשוט לא מסוגל וגם לא רוצה,זה אפילו נראה לי פטאתי.

השאלה אם באמת חוסר עידוד זה מה שיביא את הפתרון.

להדיר את רגלינו מהקבוצה הזאת - זה מה שיביא את הפתרון.

למיץ' אין שום סנטימנט אליך או אליי - הוא הבהיר עשרות פעמים (ואנחנו לא רצינו לשמוע) שמכבי זה עסק ואנחנו הלקוחות.

אני רוצה את מיץ' מחוץ לעסק חד וחלק. - זה אומר שאני צריך לגרום לזה שהוא יבין שהעסק שלו איבד את אמון הלקוח.

כמה שקשה לי בתור אוהד לדבר על מכבי כמוצר צריכה - אני מבין שככה בדיוק רואים אותי שם.וכרגע אני צריך לשחק לפי הכללים שלהם כי הם מחזיקים במועדון שלי - אם אני אוהב את זה או שלא.

אני לא מוכן לקחת חלק בזה. לא רוצה את המוצר שלהם. לא רוצה להיות לקוח שלהם.

אז עכשיו כמובן ברגע שהקונספט העיסקי שלהם כשל - הם ינסו לשחק לנו על הרגש, שקבוצה זה אהבה ומעל הכל..והקבוצה צריכה את האוהדים שיתמכו בה ויוציאו אותה מהתקופה הקשה (כאילו לא היה מאמן שרצה להוציא אותה מהמצב שאליו היא הדרדרה ואמר בדיוק מה צריך לקרות - הם כמובן העדיפו להטיס אותו)

אז אני אומר חד משמעית: לא מאמין למילה שהם אומרים. הכל ספינים.

בקיץ כשהם העלו לך את מחירי המנויים ושמו פס על החיבור בין קהל לקבוצה - זאת הייתה החלטה מושכלת ומודעת שהגיע מהדרג הבכיר ביותר.

אנחנו לא רצינו לראות.

פשוט מדהים.

כמו אסימונים עוד צריכים ליפול פה שאנשים יבינו את הכתובת על הקיר.

הם לא רוצים לעשות כלום חוץ מלדבר ולברבר.

יותר מזה, אם החושים שלי מספיק מחודדים ואני קורא נכון את המפה מיץ' כבר מחפש דרך החוצה.

אחרת אין הסבר לבנאדם שרואה עסק בפשיטת רגל קטטונית ומדיר את רגליו ממנו בשיטתיות.

לא יודע

לא רוצה סתם לצאת בהצהרות בומבסטיות

מה שאני יודע שמאז שפיטרו את איווניר אני שם זין על השחקנים האלה, בין אם זה שחקני בית ובין אם זה הרכש הזר.

שכולם יזדיינו(חוץ משרן) ולאף אחד לא מגיע לקבל עידוד.

בוא נתחיל מזה קודם כל, אחרכך נחשוב מה עושים.

לא הגיוני שהקהל שלנו יעודד קבוצה שלא איכפת לה ממנו. זה אמור להיות הדדי ולא חד צדדי, וזה בכלל לא קשור למיקום בטבלה, אלא רק להרגשה שאני מקבל מהשחקנים הכפוי טובה האלה שמקבלים הון מקבוצה פלוס תמיכה אדירה מהקהל ולמרות כל זה, הם מחליטים לדפוק לנו את התארים, את ההרגשה הטובה ובכלל, לחרבן עלינו כאילו אנחנו כלום.

אז בטח שעידוד לא בא בחשבון.

אם יש לך הצעה נוספת אני אשמח לשמוע\לקרוא....

יש לי בשבילך: לא לבוא למשחקים.

כתבתי למעלה למה.

אני מבין שזה קיצוני להרבה אנשים - אבל אין ברירה כרגע.

אסור להראות אמון בדרך שהמועדון הזה הולך. כל פעם שאתה מגיע למגרש אתה באיזשהו מקום מראה להם שאתה עדיין לקוח שלהם.

להפסיק להגיע - עד שהם יעזבו את הקבוצה.

למען הגילוי הנאות אני אכתוב שאני כבר עשיתי את זה פעם בתקופת לוני. פשוט נשבעתי לעצמי שאני לא מגיע לאף משחק של מכבי עד שלוני לא הולך וכך עשיתי. בהתחלה זה קשה אחרי זה מתרגלים. היום אנחנו באותה נקודה - מיץ' לא שונה מלוני בכלום. אתה יודע מה.. לוני עדיף (וכואב לי מואד להגיד את זה, אבל לפחות לוני היה אוהד של מכבי לצד כל השטויות שהוא עשה) למיץ' אפילו אין סנטימנטים לדבר הזה שנקרא מכבי. הוא פשוט מנהל עסק כושל וסוחט ממנו כל מה שאפשר עד שהוא ישחרר - והוא ישחרר השאלה מתי - תפקידנו כאוהדים זה לוודא שזה יקרה כמה שיותר מהר.

באטיסטוטה לפי דעתי אתה שופט את גולדהאר מהר מדי, אני לא אגיד שאני מרוצה מההתנהלות שלו אבל אני כן חושב שהכוונות שלו טובות ועדיין מוקדם לשפוט אותו, אין לי מושג למה הוא עושה את כל הטעויות האלו, אולי זה בגלל שהוא חושב שמכבי זה עוד אחד מהעסקים שלו והוא לא מבין שקבוצת כדורגל מתנהלת אחרת או שהוא עדיין לומד את הנושא ומנסה להבין איך קבוצת כדורגל צריכה להתנהל.

אני לא אשקר אם אגיד שגם לי ירד ממנו בזמן האחרון אם זה בגלל שהוא התגלה גם כאחד שסתם זורק דברים לאוויר לדגומא הבטיח לתת למוטי ואבי זמן ואת שתיהם פיטר אחרי 12 מחזורים, באמת חשבתי שהוא יתן להם זמן לבנות פה משהו אבל כנראה טעיתי, אין לי מושג איך הוא קביל תהחלטות האלו אבל הוא איכזב אותי , גם את הקטע שהוא קיצוני מדי אני לא אוהב למשל בקיץ אחד הוא זורק 120 מיליון ומביא כל מה שהמאמן מבקש וכשהקבוצה באמת זקוקה למגן,קשר,בלם הוא לא מוכן להוציא שקל, לא מבין תעניין הזה.

אבל עדיין בוא ניתן לו זמן ואז נראה אם הוא לפה בשביל לעשות ממכבי צעצוע או שהוא באמת רוצה לעשות פה משהו.

חלי,

הכוונות שלו טובות זה ברור. הוא לא חייב לנו כלום והוא השקיע מלא כסף רק מאהבת חינם (כתבתי את זה כבר פעם).

אבל גם ללוני היו כוונות טובות וגם לארקדי ושאול אייזנברג גם לקח את הפועל עם רצון להצליח.

אבל לא כל זיווג שבא עם כוונות טובות בהכרח מייצר משהו טוב.

נראה לי שאתה לא מבין את התמונה הכוללת שעליה אני מבסס את דברי, בוא אני אפרט לך כמה נקודות (זה גם יסביר לך את הזיגזג שלו בקשר לרכש ולתקציב):

1. מיץ' כרגע נמצא במצב של חוסר אמון טוטאלי במערכת. זה התחיל בקיץ עם גילויים לגבי חלק מההעברות שנעשו והכספים, המשיך במרד של השחקנים ואת הביטוי לתסכול של מיץ' מכל מה שקורה במערכת ראינו יוצא במלוא הזעם על המאמן שהיה כמוכיח בשער (על זה יש משפט: להרוג את השליח) - כרגע המצב הוא שמיץ' לא רוצה להתעסק במכבי, הוא איבד את החשק, בגלל זה הוא ברח מפה יום אחרי הדרבי (לא אמרו שהוא ישאר תקופה ארוכה ?)

עכשיו אנחנו צריכים לשאול את עצמנו בכנות.. האם אפשר להתקדם מכאן ?...לדעתי לא. זה כמו נישואים שסובלים מחוסר אמון קיצוני - פרידה זה לא בהכרח דבר רע, כי החלופה היא חיי אומללות לאורך זמן.

2. אם היית אומר לי שמיץ' מנסה כל הזמן, שובר את הראש, מתייעץ, עושה מהלכים.. אבל עדיין לא התחבר לו לא הייתי שופט אותו בצורה חד משמעית. הייתי מבקר כנראה דברים כאלה ואחרים כי אני טיפוס ביקורתי - אבל המצב כרגע הוא שונה. חלי תבין, מיץ' כרגע לא עושה שום פעולה כי הוא בברוגז. כמה שזה נשמע מגוחך זה מה שקורה. כתוצאה מכך מה שיש זה הזנחה: הזנחה של התוכניות העתידיות, הזנחה של שדרה ניהולית (ועל הדרך מענישים את הקהל שהוא האחרון שאשם בכל מה שהלך במכבי)

לא באמת מחפשים מנכ"ל ולא מנהל מקצועי וגם לא מאמן ואני חותם לך על זה. כל מה שמתפרסם מדי פעם זה ספינים שיקריים - זאת המציאות לצערי, וזה מה שמביא אותי להבנה שהוא מחפש דרך החוצה ועד שזה יקרה רק נדרדר עוד ועוד. והמדרון מאוד חלקלק ברגע שבעלים מאבד עניין (ראה ארקדי..)

3.מיץ' כבר ממש לא בשלב הלמידה. נהפוך הוא, הוא כבר בשלב הרגרסיה. לא צריך שנתיים ללמוד שצריך מנכ"ל לקבוצה. הוא בכוונה נמנע מלמנות מנכ"ל למרות שהוא כבר פיטר מנכ"ל אחד.זה הכל בא מאותו מקום: הוא לא סומך על אף אדם חיצוני חוץ מחבר ילדותו אינגלידיס ולכן הוא לא רוצה למנות מישהו חיצוני בעל סמכויות. זאת האמת. כרגע חוסר האמון של ממיץ' והפרנויה שלו מתחילים להסתמן כמו תסביך מאוד משמעותי שהולך לדרדר אותנו לאורך הרבה מאוד זמן.

4. כרגע הדבר היחיד שמעניין את מיץ' וג'ק זה למזער נזקים לפני האקזיט. כל מי שאפשר להשתחרר מהחוזה שלו עם מינימום הפסד או למכור ישחק בהרכב בלי קשר לשיקולים מקצועיים (בשביל זה ניר לוין נשאר עד סוף העונה - כי הוא עובד נאמן של המועדון ולא מאמן שבא עם אג'נדה מקצועית וצריך לדאוג לרזומה שלו) הכתובת על הקיר. ביום שלוין מונה למאמן זמני לשני משחקים כתבתי פה שהוא ישאר עד סוף העונה - זה כל כך ברור מה שקורה פה.

חכה...עוד תראה את מדוניאנין בהרכב בקרוב.

אין מנוס לצערי - חייבים להיפרד, הוא איבד את הרצון, אנחנו איבדנו את האמונה.

מרשים שאני כמעט מסכים לחלוטין עם באטיסטוטה.

כמעט כי השורה התחתונה היא כמובן קיצונית מדי.

לא צריך להפרד, צריך לשנות.

אני רק לא מבין מאיפה אתה חושב שיבוא השינוי אם לא מהקהל ?

לדעתך ממיץ' יבוא השינוי ? - תאכלס הוא מסתמן לי כמו טיפוס מאוד עקשן ילדותי ופרנואידי (ואחרי קריאה על סטיב ג'ובס כנראה שזה משהו שמאפיין מיליארדרים). הוא כרגע בפינה והוא חושף שיניים וסומך רק על ג'ק, ולא נראה כאילו זה הולך להשתנות כי הוא נכווה במכבי וזה צרוב בו חזק חזק כרגע..

אני לא רואה אותו פתאום סומך על אנשים, מאציל סמכויות, עושה מינויים מקצועיים כי בעיניו אנשי הכדורגל בארץ הם אוכל חינם ורמאים (ואני בטוח שהוא לא הגיע למסקנה הזאת סתם, כנראה שעשו למיץ' הרבה מאוד עוול מאחורי הקלעים וצריך לשאול את עצמנו איך גרמנו לשני אנשים כמו שניידר וגולדהאר להגיע לנקודה הזאת)

אבל שוב, זה הנתון. זה המצב כרגע וזה לא בשליטתנו.. השאלה היא איך ממשיכים.. אני לצערי חושב שמיץ' לא הולך להשתנות, והגישה שלו היא כרגע מאוד שלילית ולכן יקרו דברים שליליים.

אני רק לא מבין מאיפה אתה חושב שיבוא השינוי אם לא מהקהל ?

לדעתך ממיץ' יבוא השינוי ? - תאכלס הוא מסתמן לי כמו טיפוס מאוד עקשן ילדותי ופרנואידי (ואחרי קריאה על סטיב ג'ובס כנראה שזה משהו שמאפיין מיליארדרים). הוא כרגע בפינה והוא חושף שיניים וסומך רק על ג'ק, ולא נראה כאילו זה הולך להשתנות כי הוא נכווה במכבי וזה צרוב בו חזק חזק כרגע..

אני לא רואה אותו פתאום סומך על אנשים, מאציל סמכויות, עושה מינויים מקצועיים כי בעיניו אנשי הכדורגל בארץ הם אוכל חינם ורמאים (ואני בטוח שהוא לא הגיע למסקנה הזאת סתם, כנראה שעשו למיץ' הרבה מאוד עוול מאחורי הקלעים וצריך לשאול את עצמנו איך גרמנו לשני אנשים כמו שניידר וגולדהאר להגיע לנקודה הזאת)

אבל שוב, זה הנתון. זה המצב כרגע וזה לא בשליטתנו.. השאלה היא איך ממשיכים.. אני לצערי חושב שמיץ' לא הולך להשתנות, והגישה שלו היא כרגע מאוד שלילית ולכן יקרו דברים שליליים.

בטח שאני חושב שהקהל צריך להיות חלק מהשינוי, אני חושב שכתבתי את זה יותר מדי פעמים בשנים האחרונות.

אבל גם מיצ' יכול וצריך להשתנות. וזה גם לא צריך להיות יותר מדי מורכב.

הוא צריך להתנהל כמשקיע לכל דבר. לתת את העסק שלו להנהלה רצינית, לקבוע תקציב עמיד שלא משתנה דרסטית מעונה לעונה וזהו.

את שאר השינוי צריכה להביא אותה הנהלה, בשיתוף פעולה עם הקהל.

לקבוע מדיניות, להשקיע בהחזרת התשוקה, ברצון לתהילה. בקיצור לתפקד כמו הנהלה של מועדון רציני.

אם אתה לא מאמין שהוא יכול/רוצה לעשות את זה זאת התיאוריה שלך הפרטית (ויכול להיות שאתה צודק).

אבל מעשית הדבר הנכון לעשות הוא לשנות את ההתנהלות.

אנחנו צריכים את הגב הכלכלי של גולדהאר, בצורת ניהול שונה.

אפשר לבקר אותו ולבקש שיעשה שינוי (ואני כבר מזמן טוען שחבל שאנשים מרגישים פה כאילו הם הולכים על ביצים) בלי לחתוך אוטומטית.

לך תדע מה האלטרנטיבות.

אבל כל מה שאתה כותב מתחיל במדרגה השנייה. הנהלה. ניהול.

כרגע אנחנו תקועים במדרגה הראשונה.

ויותר גרוע - הוא כרגע לא ממנה אף אחד כי הוא לא רוצה למנות אף אחד כי הוא לא סומך על אף אחד פה.

ואגב.. שים לב שהמינוי היחיד שבכלל היה חצי דיבור עליו היה מינוי מנהל מקצועי זר.

אני לא מבין איך אנחנו אמורים להגיע מנקודה א לנקודה ב. כשהנהג החליט שהוא לא נוסע.

כל מה שכתבת כולם כותבים פה כבר שנים.

אני חושב שכרגע אנחנו בנקודה הכי רחוקה משם אי פעם.

אפילו בתקופות הכי שחורות בעבר היה מנכ"ל ומאמן קבוע - או במינימום אחד מהשניים.

לעולם לא היינו עד כדי כך מופקרים.

וזה ממש לא נראה שזה משהו זמני...כי זה רק מדרדר.

מיץ' ירש קבוצה עם מנכ"ל מאמן ויו"ר.

כרגע יש רק ג'ק...לא נראה לי שהזמן זה הבעיה פה, לדעתי הזמן בכלל לא משחק לטובתנו...כי זה רק נהיה יותר גרוע ..

http://www.one.co.il/Article/192702.html

הנה נמני מצא לנו את האשם בבעיה...

כל כך הרבה שנים ניסו לדחוף אותו להיות בורר בין הצדדים, כמו לבחור באבא או אמא. אפשר להאשים אותו?

כשאימן את מכבי והיה במקום השלישי, חצי אצטדיון שרק לו בוז כאילו הוא אחרון הפועלים.

בקיצור, הוא צודק בכל מילה.

גבריאל, את נהג האוטובוס עוד אפשר להעיר, להראות לו איך מגיעים לנקודה ב'.

לך תדע אם לנהג שיחליף אותו יש בכלל רשיון ולאיזו נקודה הוא יקח אותך.

אני חושב שאחת הבעיות של מכבי תל אביב זה שהיא לא הפנימה את ההתנהלות של מועדון גדול בתקשורת המודרנית.

אנחנו מזכירים פה תמיד את השנים היפות שלנו, את שנות ה 90, את הצעירים שהיו לנו, את נמני, זוהר, ברומרים, שוהם, שלח... ולצידם ותיקים, דריקס, קלינגר שורה ועוד.

הכל נכון.

אבל אנחנו לא חיים יותר בשנות ה 90.

אם בעבר הקבוצה הפסידה, אז יום למחרת היה עיתון, ומה שהיה בעיתון בזה זה נגמר, רוצים לדעת עוד? מחכים לעיתון של היום למחרת.

היום הכל שונה, 24 שעות של אתרי ספורט שמעדכנים כל דקה, פורומים, פייסבוק, טורי דעות שמעלים כל שעתיים..

אני בכלל לא יודע, אם הלחץ שהיה במכבי בשנות ה 90 בכלל קרוב למה שקורה היום.

כל ילד שנותן פס עושים עליו כתבה מפוצצת, ומתעדים כל נוד שלו, או מה שהוא אמר לשחקן כאשר הוא בדרך לחרבן בשירותים.

אין מה לעשות, אנחנו המועדון הלחוץ בארץ, ועידן התכנולוגי לא מטיב איתנו.

מה עושים?

משתלבים בעידן הזה בצורה הטובה ביותר.

אני באמת חושב שאחת העיות הגדולות שלנו זה הלחץ, התקשורת, הכל לחוץ, המועדון הזה פי 100 יותר לחוץ ממה שהיה בשנות ה 90.

לדעתי שמיץ יסע לריאל מדריד, למנצסטר, לצלסי, לבארסה ולכל קבוצה גדולה ביבשת וילמד איך מנהלים מועדון לחוץ, איך מתנהלים עם תקשורת ואיך מגדלים שחקני בית שיעמדו ברגע האמת בכל זה.

אולי זה לא ה-בעיה שלנו, אבל אין ספק שזה אחד הבעיות.

אבי צודק בעקרון, אבל השנה הקהל הוא ממש לא האשם.

השנה גם הקהל היה יחסית בסדר, זאת הקבוצה שהתפרקה מול העיניים.

http://www.one.co.il...cle/192702.html

הנה נמני מצא לנו את האשם בבעיה...

אשם עיקרי לא.

אבל בהחלט יש לנו חלק באשמה.

לדוגמא: אני מאשים את הקהל שלא ניצחנו את מכבי חיפה בבית. פתחנו בסערה אחושרמוטה, אבל ברבע הראשון של המשחק היו מכות ובגלל זה גם לא היה עידוד שהרדים את השחקנים שלנו, שאז, עוד היו מחוייבים לקהל(או למאמן). מהמכות חיפה התעוררה והתחילה ללחוץ אותנו.

רוצה עוד דוגמאות? כי יש לי מלא...