Jump to content

בוחן מסלול...שאלה (גבעתי)

Recommended Posts

שלום לכולם, יש לי שאלה...

נגיד ואני לא מצליח לעבור בוחן מסלול, יש מצב שאני לא יוכשר רובאי 07?

אני פוחד לגבי העתיד, זאת אומרת שאני לא יעלה עם החברים אחרי האימון מתקדם לקו בגלל זה, ובנוסף לא יהיה לי רובאי 07 מה שיפתח לי אפשריות עבודה רבות.

אני בגבעתי, רציתי לדעת האם הבוחן מסלול הוא חפיץ כזה?זאת אומרת אם יש מתקן שמאוד קשה לי לעשות יוכלו לוותר לי עליו?נגיד חבל או מקבילים...

כי ראיתי באיטרנט כתבות מפה ולשם שלפעמים מחפפים ולפעמים לא נותנים להמשיך בקו, אני בנתיים נותן מעצמי 200% אבל רוצה לדעת מה יקרה אם...

תודה לעונים ורק מי שיודע בבקשה...ועדיף בגבעתי.

בעקרון מי שלא עובר באמת לא מוכשר 07 אלא רק 05.

היה לי מישהו בפלוגה ששירת במחלקה שלו שירות מלא כשהוא מוכשר רק 05 בגלל שהוא לא עבר בוחן מסלול.זה עשה לו קצת בעיות (הוא לא נכנס עם המחלקה שלו לעזה בעופרת יצוקה,הוא תפס בעיקר חמ"ל ואת התעודת לוחם הוא קיבל רק לקראת סוף שירות בזכות בקשה חריגה של המג"ד) אבל בתכל'ס העיקר מבחינתו שהוא היה עם החבר'ה שלו.

גם לי לקח זמן לעבור אבל עושים את זה כל כך הרבה שבסוף לא תהיה לך ברירה.אגב אתה בהר קרן עכשיו או בקציעות?

ועוד משהו,אל תחיה בסרט,ההבדלים באפשרויות תעסוקה בין רובאי 07 ל-05 לא ממש ישנו לך בחיים,תאמין לי...

ממה שאני יודע, מי שלא עובר את הבוחן מסלול לא מוסמך לרובאי 05.

אבל אני לא אשכח בחיים שכשהייתי מ"כ טירונים אז היה לי טירון ששוקל 110 קילו ותתפלא, הוא הצליח לעבור את החומה!

בהתחלה לא הלך לו. הוא היה מיואש ואז הוא קיבל זריקת מוטיבציה מהסגל ובסוף עבר כמו גדול.

הכל פסיכולוגי. תבוא כמו כריש ותעבור את החרא הזה. אל תכניס לעצמך שטויות לראש. אין סיבה שטירון לא יעבור את החומה.

שמע, אני השתחררתי לפני 3 שנים וחצי. אני אישית בוחן מסלול עברתי לקראת סוף האימון מתקדם, בסופו של דבר הגעתי עד לסמב"ים וסרספ וותיקה לקראת סוף השירות... ככה שאין לך מה לחשוש... נכון זה מבאס שכל החברים שלך נותנים בראש על הפעם הראשונה וכל פעם צריכים לבוא לדחוף אותך.. אם תאמין - תעבור.

שעליתי עם החיילים שלי למסלול בתור מ"כ, אני זוכר שהיה לי מס' חיילים שלא עברו בוחן מסלול... פעם אחת אני אישית נסעתי איתם לבא"ח לעשות והם לא הצליחו.

בסופו של דבר, המג"ד חתם עליהם והם מוסמכים כרובאי 07 לכל דבר. ככה שאל תחשוש, אתה תעלה לקו ואל תקשיב לשום זיין מוח שיגיד לך שאתה נשאר בבא"ח לתקופה מסוימת... זה מה שתמיד אומרים. כשתעלה לפלוגת מסלול, ובמידה ובפלוגה אחוז הלא עוברים בוחן מסלול הוא מ5% ומטה, המג"ד חותם.

שמע, אני השתחררתי לפני 3 שנים וחצי. אני אישית בוחן מסלול עברתי לקראת סוף האימון מתקדם, בסופו של דבר הגעתי עד לסמב"ים וסרספ וותיקה לקראת סוף השירות... ככה שאין לך מה לחשוש... נכון זה מבאס שכל החברים שלך נותנים בראש על הפעם הראשונה וכל פעם צריכים לבוא לדחוף אותך.. אם תאמין - תעבור.

שעליתי עם החיילים שלי למסלול בתור מ"כ, אני זוכר שהיה לי מס' חיילים שלא עברו בוחן מסלול... פעם אחת אני אישית נסעתי איתם לבא"ח לעשות והם לא הצליחו.

בסופו של דבר, המג"ד חתם עליהם והם מוסמכים כרובאי 07 לכל דבר. ככה שאל תחשוש, אתה תעלה לקו ואל תקשיב לשום זיין מוח שיגיד לך שאתה נשאר בבא"ח לתקופה מסוימת... זה מה שתמיד אומרים. כשתעלה לפלוגת מסלול, ובמידה ובפלוגה אחוז הלא עוברים בוחן מסלול הוא מ5% ומטה, המג"ד חותם.

אני מאמין שזה בעיקר תלוי במגד, אבל בפלוגה שלי 2 נשארו גובניקים בבאח בגלל שלא הצליחו לעבור בוחן מסלול

בוחן מסלול זה חרטא.

עדיין יש שם את המסוק הדפוק הזה.?

מבחינת טפסים אם אתה לא עובר בוחן מסלול אז אתה לא מוסמך.

זה הזמן לשנס מותניים לרוקן מחסניות ולהוציא מימיות ולעוף על זה כאילו זה היום האחרון בחייך!