Jump to content

קורס השלמת בגרויות.. איך הוא?

Recommended Posts

אהלן

אני מרץ 9 והציעו לי לצאת לקורס.. הבנתי שהוא מאוד קורס צ'ופר והוא חודשיים של בית ספר עם חמשושים,אוכל ותנאים טובים..

בכל זאת אשמח לשמוע את דעתכם מה אתה חושבים?

הבנתי שהקורס לוקח שבועיים מהחפש'ש אבל שווה את זה ואם לכל החברים יהיה קצרש ואני יחזור מהקורס עדיין יהיה גם לי אותו?

תודה

תראה, אני לא באתי במגע עם הקורס וגם לא ממש שמעתי עליו פידבקים לכאן או לכאן, אבל על פניו ולכל בנאדם רציונלי ובר דעת יגיד לך שזה משהו שרק אם יש לך אפשרות, אתה חייב לצאת. הרי מה האופציה הבאה? לעשות את זה על חשבון הזמן הפרטי שלך ומהכסף הפרטי שלך? או שאופציה אחרת לא לעשות בכלל בשום שלב?

תראה, אני לא באתי במגע עם הקורס וגם לא ממש שמעתי עליו פידבקים לכאן או לכאן, אבל על פניו ולכל בנאדם רציונלי ובר דעת יגיד לך שזה משהו שרק אם יש לך אפשרות, אתה חייב לצאת. הרי מה האופציה הבאה? לעשות את זה על חשבון הזמן הפרטי שלך ומהכסף הפרטי שלך? או שאופציה אחרת לא לעשות בכלל בשום שלב?

הכל על חשבון הצבא.

הקורס נגמר לי לפני השחרור.. בעיקרון אני צריך להשלים הרבה בגרויות וזה עולה כסף באזרחות אז זה שווה וגם בעתיד שאני יוכל להשלים יותר קצת בגרויות באזרחות.

אשמח לעוד דעות..

גבעת חביבה?

תלך לשם. אתה לא תצטער.

רק אל תשכח להביא קלמר וקונדומים.

גבעת חביבה?

תלך לשם. אתה לא תצטער.

רק אל תשכח להביא קלמר וקונדומים.

חח כן.. הקורס היה במחווה אלון אבל העבירו אותו לקומפוס בגבעת חביבה מה שאומר שהוא קורס דיי אזרחי..

תודה חברה עזרתם לי ואני רואה שיש אחלה של תגובות על הקורס ניראה מה יהיה בכנס לקורס עצמו.

יש לי עוד שאלה קטנה.. במידה ויש לי להשלים עוד בגרויות כי לא חסרות לי עד 4 בגרויות ואני עדיין פוטנציל לקורס זה אומר שאני בפנים? כי הבנתי שיש עדיפות לבעלי 4 בגרויות ומטה..

מוזר..

אז ככה היום היה לי את הכנס.. הם באים לקראתנו ומביאים לנו לעשות את מספר הבגרויות שאנחנו רוצים.. בעיקרון אני עושה רק 3 באנגלית ויהיה לי אפילו את כל החפש'ש לפני.. אל אם כן אני ירצה לעשות אזרחות אחר כך אבל זה בינתיים רק אופציה שכניראה לא תיהיה

תודה חברה

• 1 month later...

טוב אז שבוע ראשון בקורס אני חייב להגיד שצדקתם..

התנאים מצויינים ישנים 8 שעות כל לילה רצוף.. אוכל מצויין של חברה פרטית, יציאות חמשושים, המורה והמשקיות הם אחלה וגם החברה.

השאלה אם כדי אחרי ה 3 יחידות אנגלית לעשות עוד 3 שבועות גם אזרחות ? אבל אז אין חפש'ש וגם יש מצב ממש אבל ממש קטן שאני יחתום שסן לכמה ימים ספורים..

מה דעתכם?

אחי, אל תתנהג כמו ילד.

מזה חפשש וכל השיקולים האלו שאפילו לא שווים התייחסות.

לתש, חמשושים ואוכל לא צריך בכלל להיות משקל.

תשלים כל מה שאתה יכול ונותנים לך. ותגיד תודה.

וזהו.

טוב אז שבוע ראשון בקורס אני חייב להגיד שצדקתם..

התנאים מצויינים ישנים 8 שעות כל לילה רצוף.. אוכל מצויין של חברה פרטית, יציאות חמשושים, המורה והמשקיות הם אחלה וגם החברה.

השאלה אם כדי אחרי ה 3 יחידות אנגלית לעשות עוד 3 שבועות גם אזרחות ? אבל אז אין חפש'ש וגם יש מצב ממש אבל ממש קטן שאני יחתום שסן לכמה ימים ספורים..

מה דעתכם?

לשלם 3000-4000 שקל לקורס באזרחות (לא המקצוע) מול כמה ימים של חופש בצבא.....אתה באמת לא רואה מה יותר חשוב?

קיבלת מתנה עצומה ששווה הרבה כסף מהצבא. תנצל אותה עד תום בלי לחשוב פעמיים. ברגע שתשתחרר זה יעלה לך כמה אלפי שקלים.

אחי, אל תתנהג כמו ילד.

מזה חפשש וכל השיקולים האלו שאפילו לא שווים התייחסות.

לתש, חמשושים ואוכל לא צריך בכלל להיות משקל.

תשלים כל מה שאתה יכול ונותנים לך. ותגיד תודה.

וזהו.

לשלם 3000-4000 שקל לקורס באזרחות (לא המקצוע) מול כמה ימים של חופש בצבא.....אתה באמת לא רואה מה יותר חשוב?

קיבלת מתנה עצומה ששווה הרבה כסף מהצבא. תנצל אותה עד תום בלי לחשוב פעמיים. ברגע שתשתחרר זה יעלה לך כמה אלפי שקלים.

צודקים, באמת הקורס הזה הוא תאכלס צ'ופר גדול מאוד.

אגב יצא לכם גם להיות בקורס?

לא, אבל יצא לי להשלים בגרות.

אם הייתה לי אפשרות כזאת בצבא, הייתי נלחם עליה כמו מטורף ומשלים שם כל דבר שאני יכול.

ביום שהגעת לקורס היית צריך לרדת למפקדים שלך ולדאוג שיתנו לך להשלים כמה שאפשר, גם אם צריך להשאר עוד כמה ימים

כאילו זה כזה "בוהו" אין לך שבתות שמירות, רס"ר על הראש, דברים באמת רעים.

סה"כ משרתים אותך ואתה חי עוד כמה ימים על חשבון המערכת, ועל הדרך חוסך כמה אלפי שקלים טובים, וחודשים באזרחות.

עכשיו תתלבש ותסע לקריית שלום, יש משחק חשוב של הנוער מול מכבי חיפה.

עשית החלטה טובה שהלכת לקורס, ואני ממליץ לך גם להישאר לקורס של מקצוע אזרחות שם.

אני השלמתי שם 4 יח' מתמטיקה, ובאמת שיש לי רק מילים טובות על המקום הזה

המורות שם מדהימות, המשקיות מאוד אכפתיות ועוזרות בלמידה, ובנוסף יש אחלה תנאים (אוכל, שינה..).

זאת דרך מעולה לסיים את השירות למי שיש להשלים בגרות (מתמ', אנגלית, אזרחות).

(אני כותב את זה בעיקר בשביל אנשים נוספים שבבוא העת יקבלו הזדמנות ויראו את הדיון כאן)

קיבוץ ענק הגבעת חביבה הזה

היחידה שלי ישבה שם שנה כי לא היה בסיס שיקלוט אותנו

היה לנו ת"ש בשמיים. אין דברים כאלה באמא שלי

קיבוץ ענק הגבעת חביבה הזה

היחידה שלי ישבה שם שנה כי לא היה בסיס שיקלוט אותנו

היה לנו ת"ש בשמיים. אין דברים כאלה באמא שלי

כן אחי אחלה של חדרים, אפילו מנקים לנו את החדר כל בוקר.. אוכל מצויין לפעמים בערב יש פיצות וכאלה.. אתמול ראינו כולנו את המסופר קלאסיקו איזה 200 חיילים שם בקפיטריה היה תענוג

באמת מקום נחמד

מה זה לפעמים? כל יום בשבוע יש אוכל קבוע, כבר מתרגלים לזה. (אין כמו לקבל מנת פיצה כפולה XD)

• 3 weeks later...