Jump to content

הלוואי ויקרה - מחשבה להחזיר את בן חיים הביתה

נועם שוהם

Recommended Posts

לא יודע איך זה נראה לכם(או למישהו במכבי) הגיוני שהוא יבוא בקיץ, הוא מרוויח 36 אלף ליש"ט בשבוע. 210 אלף שקל בשבוע, כמעט 11 מיליון שקל בעונה.

זה פי 3-4 מהשחקן שמרוויח הכי הרבה עכשיו, וגם מה שהם מרוויחים עכשיו מוגזם לדעתנו(ולדעתו של מיץ')

אז נכון שהוא סופסל השבוע, כנראה בגלל המשכורת הגבוהה שלו...

אבל אתם הייתם באים לקבוצה שהייתה משלמת לכם פחות משליש ממה שאתם מקבלים עכשיו?

מתי בפעם האחרונה היה למכבי בלם עם נוכחות שהיה בעל בית בהגנה? אני מאז גדי ברומר לא זוכר (להוציא את בן חיים)

ניבאלדו

פאצ'יבצ'יץ

ראלדס

מרטינוביץ

ביזארה

אף אחד מהם לא מנהיג בהגנה לדעתי.

ראלדס הבלם מהנדירים שהיו פה, אני באמת לא יודע מה אתה רוצה. הנהיג את ההגנה כמו גדול, חבל שעזב בגלל אשתו באמת שחבל

ראלדס הבלם מהנדירים שהיו פה, אני באמת לא יודע מה אתה רוצה. הנהיג את ההגנה כמו גדול, חבל שעזב בגלל אשתו באמת שחבל

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

אתה רציני? הוא היה אחד האפסים, אני לא אשכח לו בחיים את ההשפלה בדרבי.

בלם טוב, ממש לא הנהיג את ההגנה.

תראה משחקים של בן חיים או יותר רחוק של גדי ברומר, זה בלם שתופס פיקוד על ההגנה כמו שצריך.

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

אתה רציני? הוא היה אחד האפסים, אני לא אשכח לו בחיים את ההשפלה בדרבי.

טובאחי, היה אחד האפסים, מה שתגיד..

ליד ניבאלדו ופאביצ'ביץ' ראלדס הוא פיקה.

ד''א, הפועל של אותה שנה הייתה אחת הקבוצות המושלמות ששיחקו, שכטר, ורמוט, זהבי וכ'ו

טובאחי, היה אחד האפסים, מה שתגיד..

ליד ניבאלדו ופאביצ'ביץ' ראלדס הוא פיקה.

ד''א, הפועל של אותה שנה הייתה אחת הקבוצות המושלמות ששיחקו, שכטר, ורמוט, זהבי וכ'ו

לא בטוח שבכלל שהוא טוב משניהם, סתם עשו ממנו סיפור כי הוא בא "קפטן בוליביה ושיחק נגד מסי ובלה בלה בלה"

ייני, בן חיים, מגן שמאלי זר(הלוואי שגולדהאר יפתח את הכיס), מחזירים את כחלון ומסבים אותו להיות מגן ימני ובאמא שלי שיש לנו תהגנה הכי מפחידה שיש.

הגנה מפחידה מתחילה בשוער טוב ומנוסה.

למרות שאין לי טענות

לברק לוי הוא לא שוער שאתה יכול לעשות איתו הגנה מפחידה

למרות שאין לי טענות

שמע, אם לא ניתן לברק לוי הזדמות אז אי אפשר יהיה לשפר אותו.

אולי השאלה לליגה לאומית אבל גם שם יהיה לו קשה לתפוס מקום בהרכב כי שוער זה מקצוע בעייתי.

גנק לקחה בעונה שעברה את אליפות בלגיה עם טיבו קורטואה (שוער בן 19 שבעונה שעברה היה בן 18 ועכשיו הוא הושאל מצ'לסי לאתלטיקו מדריד ששם הוא שוער ראשון) ואל תשכח את אתלטיקו מדריד ששיחקה בליגה הספרדית עם דה חאה כשוער ראשון שגם היה בן 19.

אני לא בא להשוות את ברק לוי אליהם כי ההבדל הוא שמיים וארץ , אבל ביחס לליגה הישראלית אני חושב שמגיע לברק לוי מקום בהרכב וצריך לתת לו את המושכות כי אם לא תיתן לו את ההזדמנות אז הוא לא יוכל להשתפר או להוכיח שמגיע לו מקום בהרכב.

"אופי בעייתי"? אני מכיר את תופעת האידיאליזציה שאנשים עושים לעבר, אבל איך הצלחתם להפוך את אחד השחקנים האהובים לזיכרון רע?

איזה בעיות משמעת כבר היו איתו חוץ מאותו פנדל מטומטם, בעונה השנייה בבוגרים, שאחריו שיחק עוד עונה ושליש במכבי ולא היתה שום בעיה איתו?

בדיוק להיפך מאופי בעייתי, אני זוכר שהתלהבנו אז מהאופי המדהים שלו. רק על זה דיברו כל הזמן כששיבחו אותו. שיחק בגיל 20 כמו בלם עם ניסיון של קריירה שלמה. הגיע לאן שהגיע בזכות אימונים ועבודה ולא כישרון מולד. אנשים כאן שוכחים שעוד אחרי אותה תקרית מול כפ"ס, בעונה שבה עדיין לקחנו אליפות (והרבה בזכותו של טל), במכבי עוד התלבטו אם למנות לקפטן אותו או את גדי ברומר, ואחרי שגדי פרש באמצע העונה באמת מינו אותו לקפטן. זכורה לי השוואה די מדויקת בעיתון אחרי אחד הדרבים, בין גרשון הקפטן המנוסה והחיוור, לבן-חיים, הקפטן הילד שמנהיג את הקבוצה שלו בהתלהבות.

הוא שם זין בנבחרת, זה כן. אבל גם קטן שם זין בנבחרת, ולא זכור לי שבחיפה יש להם בעיות איתו... הלוואי שטל יחזור.

תראה משחקים של בן חיים או יותר רחוק של גדי ברומר, זה בלם שתופס פיקוד על ההגנה כמו שצריך.

סתם הודעה שתפסה את העין שלי - כשטל שיחק במכבי זה בעיקר היה עם ברומר... אלא אם התכוונת לימים היותר מוקדמים של גדי כמובן.

אחרי שסגרנו פנסיה לזיו וסטרול אתם רוצים גם את שלו לסגור?

אין שום מקום להשוואה, טל כמה רמות מעליהם. ממה שראיתי בנבחרת, הוא בכלל לא גמר את הסוס ויכול להחזיק לנו את ההגנה יופי.

בליגה שלנו שכל בחירה של שחקן זר היא משמעותית וצריך לבחור בקפידה כל אחד מ-5 הזרים בכל עמדה, זה עוד יותר חשוב להביא את הישראלים הכי טובים שיש לעמדות הנכונות. למרות שגם בן-חיים לוקה לפעמים בקבלת ההחלטות שלו הוא בלם טוב. אני מאוד אשמח לראות את ייני ובן-חיים ביחד בהגנה שמאחוריהם בלם משלים ברמה טובה מספיק כמו פונצ'ץ או משהו בסגנון. אבל זה נראה רחוק כרגע ואני לא מאמין לכל ספקולציה.

להשוות את טל לזיו זה פשוט טמטום - אתה משווה שחקן הרכב בפרמייר ליג כמה שנים טובות לשחקן ששיחק עונה בבלגיה ורובה על הספסל ? רציני ?

סטרול - גם לא דוגמא טובה - מי שרואה איך טב"ח מתאמן ודואג לגוף שלו - הוא יכול לשחק על גיל 35 בלי בעיה בכלל.

זה רמה אחרת של ספורטאי

בקטע של האופי והאגו - אכן יכולה להיות בעיה. יש כבר את יצחקי עטר ולא חסר אגו בקבוצה הזאת. זאת נקודה שצריכה להלקח בחשבון.

מצד שני מקצועית בלבד (נטו..) אם אני שם אותו מול ניבאלדו וסאבו - אני לא חושב פעמיים.

למרות שאין לי טענות

הפועל קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה עם שלושה בלמים בינוניים מינוס ושוער גולם - הגנה קטלנית מתחילה קודם כל בעבודה הגנתית של כל הקבוצה.

אם נלחץ טוב באמצע ונחלץ מספיק כדורים/ נשבש מסירות קבוצות יגיעו לפחות מצבים נגדנו. ואז תראה שפתאום הכל מסתדר לך, הבעיה של ההגנה שלנו היא שיש חוסר תיאום כי אף הרכב לא רץ קבוע לצד חוסר ביטחון וקבוצות שמגיעות ליותר מדיי מצבים יותר מדי בקלות כי הקישור שלנו משאיר מלא שטחים.

הזוי שיש כאן כאלה שנגד הבאה שלו... אמנם הסיכוי שהוא באמת יגיע הוא קלוש ביותר, אבל אם זה אפשרי? להביא!

הוא הספורטאי למופת, אולי המודל המושלם ביותר בשביל איך שחקן צריך להתאמן ולהשקיע. כשאתה מצרף באותו מועדון כמה דמויות כאלה כמו טב"ח ואלברמן זה יכול לתת יופי של דוגמה לצעירים.

הוא וייני במרכז ההגנה זה חלום. צאו מהסרט שזה סטרול 2. טב"ח הוא הבלם המוביל של הנבחרת גם ללא כושר משחק, אז הוא לבטח יכול "להספיק" למכבי.

השאלה היא אם הוא מרגיש שהוא מיצה את הקריירה שלו באנגליה, כי אם הוא לא חזר לקבוצה מהפרמיירליג, ובליגה השנייה עושים לו בעיות על השכר שלו, אז אולי הוא במקום של לחזור הבייתה למכבי, לתת כמה עונות טובות בקבוצה שבה גדל מבלי לדרוש שכר מוגזם.

מכירים את אלכסנדר פריי? היה חלוץ לא רע בכלל בבונדסליגה, והחליט לחזור לשוויץ לבאזל לקבוצה שלו כדי לסיים שם את הקריירה, ו"למרבה ההפתעה" הוא מביא שם עונות מצויינות. אם אנחנו נקבל מטב"ח את מה שבאזל מקבלת מפריי זה יהיה נהדר.

"אופי בעייתי"? אני מכיר את תופעת האידיאליזציה שאנשים עושים לעבר, אבל איך הצלחתם להפוך את אחד השחקנים האהובים לזיכרון רע?

איזה בעיות משמעת כבר היו איתו חוץ מאותו פנדל מטומטם, בעונה השנייה בבוגרים, שאחריו שיחק עוד עונה ושליש במכבי ולא היתה שום בעיה איתו?

בדיוק להיפך מאופי בעייתי, אני זוכר שהתלהבנו אז מהאופי המדהים שלו. רק על זה דיברו כל הזמן כששיבחו אותו. שיחק בגיל 20 כמו בלם עם ניסיון של קריירה שלמה. הגיע לאן שהגיע בזכות אימונים ועבודה ולא כישרון מולד. אנשים כאן שוכחים שעוד אחרי אותה תקרית מול כפ"ס, בעונה שבה עדיין לקחנו אליפות (והרבה בזכותו של טל), במכבי עוד התלבטו אם למנות לקפטן אותו או את גדי ברומר, ואחרי שגדי פרש באמצע העונה באמת מינו אותו לקפטן. זכורה לי השוואה די מדויקת בעיתון אחרי אחד הדרבים, בין גרשון הקפטן המנוסה והחיוור, לבן-חיים, הקפטן הילד שמנהיג את הקבוצה שלו בהתלהבות.

הלוואי שטל יחזור.

עומר :wubyellow3:

וואלה, אם הקנה מידה זה המשחקים של טל בנבחרת אז הוא נחלש רצח. אבל זה לא. וגם כל פעם שהוא מחלץ כדור הוא מוסר לשחקן יריב. הייתי רוצה לראות אותו חוזר אבל אני חושב שיש טובים ממנו שאפשר להביא.

נו באמת מה יהיה איתך? טוב שלא לקחת אירוע שקרה שהוא היה בן 18?

בכל מקרה, הבלם הישראלי הכי טוב היום, אין ספק שאם אפשר, הוא רוצה ובגבולות השכר האיכשהו נורמאלי, שיבוא עוד היום.

חוץ מזה, שהוא מכביסט בכל רמ''ח איבריו

הכי טוב היום?

הבן אדם לא דרך בדשא שנתיים.

תכף תספרו לי שסטרול יותר טוב מייני.

אולי גם דקל קינן?

שמעתי שהוא שיחק משחק שלם השבוע אחרי עונה וחצי.

די שיישאר שם, שיחק כמה עונות? כל משחק שהוא שיחק מלבד בצ'לסי (שעם סגל כזה לא ירגישו את הטעויות שלו) הוא היה סביר עם מלא טעויות (שכחתם את זה שגרנט זרק אותו מההרכב בפומפי?) ואם הקנה מידה שלכם הוא הנבחרת? השם ירחם, בלם שבגיל 30 כמעט (נו לא יודע בן כמה הוא, משהו כזה פלוס מינוס) לא יודע שלא מוסרים לרוחב המגרש פס על הדשא מקו לקו עדיף שישחק בשכונה.