Jump to content

"אי אפשר לעצור מי ששר 'שואה למכבי', זו לא עבירה"

Matan-

Recommended Posts

אני כבר לא יודע מה מביך יותר, כנסת ישראל או בית הדין של ההתאחדות, מה שבטוח הכל חוקי ומותר.

צי שעה מתחילת הדיון, הגיע נציג של ההתאחדות, עו"ד יפתח אבן-עזרא שאמר: "המקרה של הפועל ת"א טופל על ידנו, אבל לנו אין יכולת שיפוטית כנגד אוהדים. הנושא הזה של השואה הוא דבר די חדש עבורנו וזה הפעם הראשונה שיש כמות כזו של מקרים.

ח"כ יואל חסון, דיבר בגנות המעשים: "לא ייתכן שדברים כאלה שנוגעים בנושא השואה, יקרו במגרשים, במיוחד שחונכנו להיות נגד אמירות כאלו. אני בטוח שמדובר בקומץ ולא בכלל האוהדים. אי אפשר לעשות זילות מהמילה שואה למרות שיש כבר כאלה האומרים שזה פירוש לחורבן ולכן מבחינתי שיאמרו חורבן ולא שואה".

נציג המשטרה, סגן ניצב, חיים זרגרוב, קצין אג"מ של מרחב יפתח, דיבר על האירועים המדוברים:"העניין הזה רק ליבה את היצרים של האוהדים הבעייתים. העבודה שלנו מול הפועל במשחק עזר לנו מיידית לעצור שני אוהדים, אחד מהם הודה והשני הכחיש". עוד הוסיף ואמר הקצין: "לצערנו אם יציע שר "שואה למכבי", זו אינה עבירה ואיננו יכולים לבצע מעצרים בשל כך".

אז חבר'ה, הצטרפו אליי.

מבחינה חוקית, האם מותר לי להגיד - שואה למשטרה? כפי שזה נראה כרגע באמת מותר, תענוג.

אני שוב שואל בתמימות, האם מותר לי לצעוק - שואה למשטרה, שואה ליס"מ, שואה לכנסת, שואה להפועל?

חבורת קוקסינלים, לא חבל על כל הועדות האלו שבסופו של דבר אנחנו מממנים לכם אותם?

הם פשוט נותנים יד לזילות השואה ואח"כ מזדעזעים מצלבות קרס שמציירים האוהדים? בושה.

אנסטסיה מיכאלי עם היציאה שלה "ואהבת לרעך כמוך", כן בטח, היינו אוהבים את הקומוניסטים כמונו רק אם היינו אנשים שמנסים להתאבד כל הזמן.

אני יואשם בסעיף של העלבת עובד ציבור? מה עם העלבת האזרח הפשוט?

איך יכול להיות שגם בשנת 2011, המשטרה היא מעל לחוק ומעל האזרח?

ומה קורה אם אני שר שתיהיה שואה למשטרה? יאשימו אותי בהעלבת מוסד ציבור?

העלבת עובד ציבור :blink:

אם תשיר שואה למשטרה זו לא העלבת עובד ציבור (זה לא כמו לבוא לשוטר ולהגיד לו "שתהיה לך שואה"), אבל זה סתם מגעיל להשתמש במילה הזו.

העלבת עובד ציבור :blink:

הכל תלוי בסופו של דבר באדם אחד... השופט.

ברצונו ישחרר גם על עבירות קשות במיוחד.

מצד שני, אם השופט רוצה הוא יכול לתקוע חזק חזק על השטות הכי קטנה.

לא רק בכדורגל השופט הוא מלך העולם ועושה מה שהוא רוצה.

אז חבר'ה, הצטרפו אליי.

מבחינה חוקית, האם מותר לי להגיד - שואה למשטרה? כפי שזה נראה כרגע באמת מותר, תענוג.

אני שוב שואל בתמימות, האם מותר לי לצעוק - שואה למשטרה, שואה ליס"מ, שואה לכנסת, שואה להפועל?

הסתה לאלימות או טרור (סעיף 144ד2): משמעותה פרסום קריאה, דברי שבח, אהדה או עידוד לעבירה הפוגעת בגופו של אדם או המעמידה אדם בסכנת מוות או בסכנת חבלה חמורה

אז לפי מה שאתה אומר, סגן ניצב, חיים זרגרוב לא מודע לחוקיה של מדינת ישראל?

באופן כללי זה בעייתי כי כל חוקי ההסתה למיניהם הם מאוד אמורפיים, ותלויי שיקול דעת האם מדובר בהסתה, או סתם באמירה שאין בה דבר לא חוקי.

כמו בכל דבר, ברגע שיש שיקול דעת, כל אחד עושה מה שבא לו, והסגן ניצב הזה, כנראה לא רוצה להתפס כלוזר שלא עושה כלום כדי לשמור על החוק, אז מבחינתו זה אמירה לגיטימית, או לפחות חוקית.

אם תשיר שואה למשטרה זו לא העלבת עובד ציבור (זה לא כמו לבוא לשוטר ולהגיד לו "שתהיה לך שואה"), אבל זה סתם מגעיל להשתמש במילה הזו.

זה כן

אבל ראה הודעה של צברי

נראה לי שמבחינה יבשה הקריאה הזו זה כמו לצעוק "הלוואי תמותו". האמירה הזו היא בוודאי לא הסתה ולא גזענות. הקריאה של הפועל, ניתן לפרש אותה אולי כגזענות, אלא שכיום אין קביעה כזו (אם כבר יש קביעה הפוכה) והמשטרה בוודאי לא תלך עכשיו ותחפש תקדימים.

אין ספק שיש פה מחסור בחוק מתאים, וסביר שהמחסור נובע מכך שלא חשבו שיצטרכו להתעסק עם דבר כזה בישראל. המציאות עולה על כל דמיון.

מה שיותר מפריע לי מהאמירה של אבן עזרא, היא ההיתממות. זה לא דבר חדש (אלא תופעה של 18 שנה בערך) וזה בטח לא קומץ. אולי בחודש האחרון זה קומץ, אבל כולנו זוכרים מה היה פה בדרבי 2-2 בסוף העונה שעברה, בגול היתרון של קולאוטי. שרו את זה קומץ של 13 אלף איש באדום.

אחרי זה אתם מגנים על אוהדי הפועל שחוטפים מכות,

כל אוהד הפועל שמגיע למשחקים גודל לתוך חינוך מגעיל.

ובקשר לעונש-אני לא חושב שמישהו ציפה שיעשו להם משהו הרי זה ידוע שבית הדין אדום..

זה כן

אבל ראה הודעה של צברי

זה לא.

כבר היו תקדימים על זה, שדין שירים בגנות המשטרה, גם אם פוגעניים ולא ראויים, אינם כדין שירים בגנות שוטר ספציפי.

כששרים על שוטרים, השירה היא כנגד המשטרה כגוף ולא כנגד השוטרים כציבור.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3971676,00.html

אבל אני מסכים עם צברי - בסופו של דבר הכל תלוי בשופט.

דרך אגב זוכרים מה היה העונש של הפועל על הצלבי קרס וכל שאר הדברים? אני יזכיר לכם סגירת שערים 4-5.

אבל מה העונש הזה כבר לא תקף, מי שיחתום על אמנת האוהדים יוכל להכנס למשחק בלי שום בעיה.

אחרי שניסו לגרום לנו להאמין שאם הפועל לא תעביר 20 שמות אז המשחק נגד חיפה יערך ללא קהל אז עוד הפעם מכרו לנו לוקש.

המשחק נגד חיפה יערך כרגיל ואפילו שערים 4-5 יהיו פתוחים עבורך אם רק תחתום על אמנה.

מופתעים? אני לא.

החתימה על האמנה זאת החמרה של הפועל, הדיין לא דרש את זה, וזה לא חלק מהפסק דין.

זאת אומרת שאם הפועל רוצים גם מי שלא חותם על העצומה יכול להיכנס.

ואם אתה שואל אותי גם מי שלא חתם ייכנס, אסור להם להכניס אותך על בסיס חתימה על אמנה..

אז לבזות את השואה מותר??

למה לקלל ערבים אסור?

רק במדינת חלם.

יאללה שואה להפועל, שואה לחיפה, שואה למשפחת לוזון (מכבי פ,ת לא?) וגם למשטרה.

הכל מותר!

אין חוק!

שירים "גזעניים" עבירה חמורה מאוד, הם אומרים שזה לא בסדר, אנחנו שרים נגד האויבים שלנו במדינה והפועל שרים על העם של עצמם ומאחלים לו שואה..

נו טוב...

מעכשיו אימרו 'שואה לערבים' במקום 'מוות לערבים', כנראה שזה מותר, לא?

לא, כי אתה מאחל שואה לגזע מסויים.

אוהדי מכבי זה לא גזע.

אני לא מבין מה עם זה

מתי באמת יישמו את זה?

זה נורא תלוי....אם אוהד הפועל ישיר את זה אז הוא ייאלץ לחתום על עצומה או לשלם 2 ש"ח למשחק או שימצאו לו פיתרון יפה ויצירתי (אל תדאג, ידו של עמנואל רוזן עוד נטויה).

ברגע שאוהד מכבי ישיר משהו כזה אז הקבוצה תקבל 5 רדיוסים והורדת 10 נקודות בפועל.