Jump to content

הנדסה קרבית או שריון

Recommended Posts

קיבלתי צו גיוס לפני שבועיים להנדסה קרבית. היום קיבלתי צו חדש והודיעו לי ששינו לי את הגיוס לשריון.

אני חושב לנסות ולעבור בחזרה להנדסה, מה גם שאחי התאום משרת שם ושכן שלי הולך להיות מ"מ טירונים במחזור הקרוב.

מה אתם אומרים לעשות? להשאר בשריון או לנסות ולשנות את השיבוץ להנדסה.

את האמת שצמ"ה פחות מושך אותי, הגדודים והלחימה הרגלית מעניינים אותי יותר.

מישהו יודע איך אפשר לשנות את השיבוץ שלי להנדסה? אני ממש רוצה להגיע לשם ובתכלס אין כל כך הרבה ביקוש לחיל הזה.

אם יש פה מישהו שיכול לעזור אני ממש ממש אשמח!

בתור מוהנדס בעבר, אני יכול להגיד לך שהמקצוע מעניין, מאתגר וחוויתי. ממליץ בחום. גם שריון זה על הכיפאק, ואני מאוד מעריך שריונרים, אבל אם אתה רוצה באמת לעבור, תשלח להם בקשה, והם אמורים לסדר את זה. אם גם זה לא יצליח, תסרב להתפנות בבקום ותגיד להם שם שאתה רוצה הנדסה. מבטיח לך שהיום "מעצר" הזה שמקבל מי שמסרב להתפנות (וגם זה לא תמיד) לא נספר לך כ"דפוק" וגם לא אמור להיות כזה נורא.

תחשוב רק בטוח מה אתה רוצה, ותלך עם זה

מקסימום אם לא בא לך שריון תסרב להם פינוי ותבקש הנדסה

כמו שאמרו מעלי המעצר היום הוא כלום ושום דבר...

גם לי אמרו לפני שהתגייסתי לא לפחד "מהמפקדים" במעצר וכמו כל צעיר הביצים שיקשקו לי "ונשברתי" (היום אני לא מצטער על זה, רציתי גולני קיבלתי מג"ב)

"המפקדים" של המעצר הם סתם כמה ג'ובניקים עם קצת פ"זם מעלייך, אל תוותר להם, זה לא שאתה מבקש כמוני גולני, אתה מבקש הנדסה, שזה אחד החיילות שהציעו לי ללכת אליהם בנוסף למג"ב...יענו יש לך סיכוי גדול מאוד לקבל הנדסה

רק שיריון!

אין כמו הטנקים!

אויש תורג'י, אכזבת אותי עכשיו....

שני החילות מעולים. לא יודע אם הייתי מנסה לעבור להנדסה במקומך.

אני בינתיים עושה מאמצים לעבור להנדסה. אם בסופו של דבר אני לא אצליח, אני אעשה כמובן את המקסימום בשריון.

חוץ מלהפציץ אותם בפקסים יש עוד דרך שיחזירו לי את השיבוץ?

אם מישהו פה יכול לעזור אני ממש אשמח.

איזה אח הקצין לשעבר שמעליי !!!!!

תקשיב לו ותעשה כל מה שיבקש ממך הוא יוכל לעזור לך אני מאמין

במידה ולא,

תקשיב למה שניצן אמר לך, המעצר זה באמת שטויות...

עריכה:

הסתכלתי בשיבוצים של הגיוסים, ב27 יש גיוס של השיריון ויום אחרי ב28 יש הנדסה קרבית. כך שאם תסרב אני מאמין שיום אחרי תעלה לאוטובוס להנדסה קרבית.

היום האחרון של הגיוסי קרבי זה 5.12, כלומר שבוע מיום הגיוס שלך.

בקיצור, אין לך מה לדאוג יהיה בסדר:)

נערך על ידי Knovler

תודה לכולם על התגובות ובמיוחד לתום שניסה לעזור.

הבנתי שביום הגיוס אני רואה קצין מיון ולו אני אומרשאני רוצה הנדסה ואם לא אני לא עולה לאוטובוס?במידה ולא עליתי לאוטובוס אני מקבל כלא ישר? מה עושים איתי שם? הבנתי שיש כאלה שביקשו לשנות שיבוץ ובסופו של דבר אחרי שהם לא התפנו הורידו אותם לג'וב כמו נהג, טבח וכ'ו ואני מפחד בסוף לצאת קירח.

דרך אגב, כל הזין להתגייס ביום של הדרבי :thumbdown:

אתה רואה קצין מיון והוא אומר לך אני שם עליך אלף זין ואתה תלך לשיריון. אתה תצחק לו בפנים ותגיד לו סבבה גבר ביי.

לא ישר כלא ולא נעליים, כנראה מעצר בבקו"ם שזה שטויות.

אתה תהנה שם תאמין לי. שכונה רצח.

ואמרתי לך אני מאמין שאם אתה תעשה מה שצריך אתה תקבל את מה שאתה רוצה.

מעצר בבקום זה בדיוק כמו לישון עוד לילה סתם בבקום, עם הבדל אחד שאתה צריך להסתובב עם כומתה על הראש. אל תתרגש מהמעצר בבקום, תבין שהמטרה שלהם שם זה להעיף אותך מהבקום כמה שיותר מהר, ככה שאם אתה אומר להם שאתה רוצה להגיע למחרת להנדסה-הסיכוי שיתחשבו בך הוא מאוד מאוד גבוה.

העברתי את הפרטים שלך למי שצריך ואני מקווה שזה יסודר. אם לא-פשוט תסרב פינוי ביום הגיוס ותגיד שאתה רוצה להנדסה, וחשוב לעשות את זה לפני שאתה עולה על האוטובוס לשזפון-ברגע שנקלטת בבסיס זה כבר כמעט בלתי אפשרי לעבור.

בכל מקרה דוד שיהיה המון בהצלחה, ואני בטוח שתצליח!

מעצר בבקום זה שכונה אמיתית... הם רק מנסים לשבור אותך\ לעייף אותך.. רק שתגיד כן כן אני הולך.... אם אתה רוצה משהו אל תוותר להם.. מקס' יום אחד ב"מעצר"ואתה תיראה קצין מיון אחר שכן יקשיב לך.. וכמו שכבר אמרו .. זה לא נחשב לדפוק...

וגם אם תגיע לשיזפון אז "תיקח את שיזי באיזי" - זה משפט שלמדתי אותו טוב טוב שלוש שנים

שיהיה בהצלחה!!!!

אחי אל תהיה ילד. ברור ששריון.

אתה לא יודע שהשיר האישה כבר אמרה לי נכתב במקור על "האישה כבר אמרה לי זה או אני או הטנקים, אמרתי איך לא קלטת זה או טנקים או מוות" ?

אתה לא יודע שהשיר האישה כבר אמרה לי נכתב במקור על "האישה כבר אמרה לי זה או אני או הטנקים, אמרתי איך לא קלטת זה או טנקים או מוות" ?

איך אתה מסוגל להסתכל על עצמך במראה אחרי שאתה כותב משפט כזה? המ"פ שלי במסלול לא היה מסוגל להגיד דבר כזה.

• 2 weeks later...

בסוף פותח הנושא נשאר לילה בבקום והלך עם גיוס הנדסה קרבית ביום שלמחרת והוא עכשיו בהנדסה..

אוי ואבוי.

שמור על האצבעות.

בהצלחה.

אגב, השיר הוא "החברה כבר אמרה לי אם כבר קרבי אז גולני, אמרתי איך לא קלטת, זה או מוהנדס או מוות"

ומבסוט על דוד, מקווה שיהיה לו טוב והוא יגדל להיות מוהנדס לתפארת