Jump to content

אוקטובר 2011 --> גלעד שליט חוזר הביתה. נושא עדכונים.

מאור 12

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=6cbnDc9LDTc

שמעתי שאתה חוזר את כל הדרך

ראיתי מלאכים עורכים שולחן לבן המלך

גם ראיתי סולם, געגועים יורדים ועולים

שמעתי רוחות שמלטפות את העלים

ראיתי אותך, זה לא חזיון תעתועים

שמעתי שהים הכריז על יום שמח

ראיתי את הכוכבים והירח מרקדים

גם הם יודעים בחזרה להתגלגל

שמעתי שהשמש היא בעצם צל

ראיתי מגדל מזדעזע ונופל

תבוא, אנחנו מחכים לך יותר מידי שנים

אנחנו השתגענו אין לנו יותר פנים

רק הולכים ומתכלים כל הזמן, אז תבוא

כן תבוא, לא נשארו כלים כדי שנוכל אותם לשבור

אנחנו לא יודעים מי פה צלול

מי השיכור שתמיד נופל לבור, מן הסתם

אז תבוא, כן תבוא.

שמעתי שאתה ממש עומד בשער

ושכל שה תמים יוכל לגור ביער ושמעתי

שגם הלב הזה יותר לא ימות

דמיון יחתום הסכם שלום עם מציאות

כל הצלילים יהיו לשיר אחד פשוט

ייתכן מאוד שביבי עושה את העסקה הזו גם מטעמים פוליטיים של להוריד מעליו את האש של המחאה. לי נראה שזה לא יעזור לו.

לגבי האופציה הצבאית, היה כתוב בכמה מקומות היום שהעסקה הזו קיבלה אור ירוק רק אחרי שגנץ ויורם כהן אמרו שאין אופציה צבאית.

זה הכל ביחד והכל נכון, ואין ספק שלעניין המחאה והקרקע שנשמטת מתחת לממשלה יש משקל בזה, ואין ספק משחררים רוצחים ושאנחנו מסכנים חיים של חיילים רבים אחרים בכך, כי לחטוף חייל ישראלי זה סופר משתלם

ועם כל זה, יש לי צמרמורת מהתרגשות

• 110 מחבלים ישוחררו לשטחי יו"ש ומזרח ירושלים, לביתם.
  • 203 מחבלים שגרו ביו"ש עד שנעצרו יגורשו לעזה או לחו"ל
  • 131 מחבלים עזתים ישוחררו לבתיהם
  • שישה מערביי ישראל ישוחררו לבתיהם
  • 27 אסירות ישוחררו, בהן הנהגת שהסיעה את המחבל לפיגוע במסעדת סבארו חלאם תמימי והמחבלת אמנה מונה שהייתה אחראית להירצחו של הנער אופיר רחום. שתיהן יגורשו לחו"ל.
  • חודשיים לאחר ביצוע העסקה, 550 מחבלים נוספים ישוחררו לבתיהם. גם אותם ישראל תבחר - כולם על רקע ביטחוני ולא אסירים פליליים.

לא יודע.......קשה לחשוב עם המוח במצבים האלה אבל אני מוכרח להודות שאני חושב שהשיחרור של כמות כל כך מאסיבית יגרום לעוגמת נפש ולייסורים של הרבה יותר ממשפחה אחת.

אתמול ישבתי עם כמה חברים, חלקם קרביים, כולם אמרו שהיו מוכנים ושהם מכירים חיילים, זיכרונם לברכה, שהקריבו את חיהם בשביל הרבה פחות מאלף חיילים

קשה לשפוט, אני בכלל הייתי טבח, לא יודע אם הייתי מוכן להקריב את החיים שלי בשביל כמה ולמה ולהגיד בתאוריה זה מאד קל

בקיצור, זה אחד הקונפליקטים הכי גדולים בתולדות המדינה, אין פה בכלל ספק, לא סתם ההחלטה הזאת נדחתה כל כך הרבה שנים, אף מנהיג לא רוצה שיזכרו לו את ההחלטה הזאת אם בסופו של דבר היא תתברר כהחלטה שתביא עלינו עוד אינתפאדה (והיא יכולה), כהחלטה שתעודד כל מני ערבושים קטנים להצטרף לטרור כי ה"שד" לא כזה נורא, מליון ואחת השלכות.

ההחלטה כבר נעשתה אז הדיון מיותר, שיחזור בשלום, רק שלא יתנו לזה לקרות שוב, אנחנו פשוט בדיחה בבית הם אוכלים גבינה דלה ובמעצר הם אוכלים שמנת, מה זה החרא הזה.

מתוך 110 הנבלות הסרוחות שחוזרות לשטחי יש"ע 55 מהם מהחמאס. כמו כן נאמר שעל מחצית מה-110 (לא יודע אם זה בעצם רק החמאסניקים) יוטלו מגבלות תנועה שונות.

חחחחחח הפוך גוטה, הפוך.

אם תשחרר 1000 מחבלים ההסתברות שיהיו יותר חטיפות היא הרבה יותר גדולה.

אה וואלה כי 5 שנים חמאס ישבו ואמרו "יש לנו את גלעד שליט לא נעשה עוד חטיפות"

צאו מהסרט שלכם .

מתוך 110 הנבלות הסרוחות שחוזרות לשטחי יש"ע 55 מהם מהחמאס. כמו כן נאמר שעל מחצית מה-110 (לא יודע אם זה בעצם רק החמאסניקים) יוטלו מגבלות תנועה שונות.

חחחחח מגבלות תנועה שונות מה זה אומר שלא יתנו למחבלים להיכנס לישובים יהודים? ביבי אתה בדיחה נכנעת לטרור הספרים שלך יכולים להיות בזבל.

המוסד (לפחות על פי כל מני דברים שרצים ברשת ובטח שלא ממקור ראשון) העריך שבעקבות עסקת טננבאום (ששם שוחררו ''''''''''רק'''''''''''' 400 אסירים) נרצחו 231 ישראלים

כך שהמספרים מדברים בעד עצמם

המוסד (לפחות על פי כל מני דברים שרצים ברשת ובטח שלא ממקור ראשון) העריך שבעקבות עסקת טננבאום (ששם שוחררו ''''''''''רק'''''''''''' 400 אסירים) נרצחו 231 ישראלים

המוסד לא מתעסק בזה

זה השב"כ

אל תשכח שהזמנים השתנו

המוסד לא מתעסק בזה

זה השב"כ

צודק, ואחרי חיפוש מעט יותר רציני, הנתונים האלה מצויים אפילו בויקיפדיה כך שלא מדובר באיזה מספר פיקטיבי או הערכה גסה.

חחחחח מגבלות תנועה שונות מה זה אומר שלא יתנו למחבלים להיכנס לישובים יהודים? ביבי אתה בדיחה נכנעת לטרור הספרים שלך יכולים להיות בזבל.

מגבלות תנועה, זה אומר שהם יופיעו ברשימות במחסומים... אבל, כמו שכל מי שעשה פה מחסום בחייו יודע, באיו"ש, אתה בודק תעודה מול הרשימות פעם ב... בגלל זה קוראים להם רשימות "בינגו". קיצר, מגבלות תנועה זה שקר דיי גדול, מי שרוצה לנוע, נע.

ברגע שבמדינה יש חוק גיוס חובה, אז מחובתה של המדינה לעשות את המקסימום כדי לשמור על החיילים שלה בחיים.

לכן עד שלא ישנו פה את השיטה והיפכו את הצבא למקצוע, זוהי חובתנו המוסרית לשחרר את גלעד וכל חייל אחר שיחטף בעתיד.

יש לנו ממשלה וצבא מטומטם(לא החיילים :) )

אם חמאס רוצים הם חוטפים עוד אחד.

רוצים הוכחה?

שמים 2 אנשים לשמור יממה שלמה בתור תצפיתנים-6 שעות חייל אחד 6 שעות חייל אחר וכן הלאה (חייל אחד 2 פעמים כל יממה)

נגיד שחמאס באו בלילה .

אחד ישן אחד ער.

מי שער לא במצב מעולה(הוא קם הרגע משינה של 6 שעות באמצע הלילה)

מי שיושן נוחר עכשיו כי הוא עייף מת.

נגיד שהם חטפו אחד השני לא יודע עד שהוא לא יהיה עייף והוא יקום לבד.

תסיקו מסקנות בעצמכם.

רוצים הוכחה?

שמים 2 אנשים לשמור יממה שלמה בתור תצפיתנים-6 שעות חייל אחד 6 שעות חייל אחר וכן הלאה (חייל אחד 2 פעמים כל יממה)

נגיד שחמאס באו בלילה .

אחד ישן אחד ער.

תסיקו מסקנות בעצמכם.

אתה טיפש.

צודק. ועדיין, הוא בר מזל גדול מאוד.

ביחס למי? ביחס לאנשים שמתו? גם על זה אפשר להתווכח, אבל לא ניכנס לזה, כי זה גם ויכוח פילוסופי שלא נראה לי שלמישהו מאיתנו יש תשובה. ותקן אותי אם אני טועה, יש מעין "הנחיה" שאומרת שעדיף חייל מת מאשר חטוף.

אבל בר מזל ביחס לרוב האנשים?

זה קצת כמו שתגיד, להבדיל, שבחורה שנחטפה והחוטף רק הכריח אותה להתנשק איתו היא בת מזל, כי רוב הנחטפות עוברות גיהנום של אונס ועינויים שיותר גרועים מזה.

אני מבין את האנשים שאומרים שצריך פרופורציות כי העסקה עלולה להביא לעוד מוות ולעוד חטיפות, לא משנה אם אני מסכים איתם או לא, והאמת? אני גם לא בטוח שאני יודע אם אני מסכים איתם או לא. אבל אני לא מבין את הזלזול הזה של אנשים בגורל של גלעד שליט. להגיד ש"הוא בן אדם אחד, ועם כל הכאב צריך לחשוב על שאר האנשים שיכולים להיפגע" זה דבר אחד. אבל להגיד "שיזדיין גלעד שליט, שיגיד תודה"? באמת? אין לכם לב? תחשבו קצת בתוך עצמכם, ואני לא מאמין שלא תחשבו שאין שום בעיה עם דברים כמו מה ש-eight אמר, שוואלה, אני פשוט לא מאמין שהוא התכוון לזה. ושוב, אני מקבל דעות אחרות ומחשבות אחרות ורגשות אחרות, אבל קשה לי להאמין שהוא באמת ובתמים חושב שוואלה, שיזדיין ושיגיד תודה.

דבר שני, נראה לי שרק במדינה שלנו מעמד החייל עולה על מעמד האזרח, לרגע שוכחים מה תפקידם של החיילים. החיילים אמורים להגן בגופם על העם. לא יכול להיות שחייל הופך להיות קדוש יותר מהאזרח, לא אמורים לסכן אזרחים בשביל להציל חייל, אלא ההפך.

זה חלק מהעניין של "צבא העם". גלעד לא בחר להיות חייל. אני יודע שאני לא הייתי חייל וגלעד כן, אבל זה לא כי אני בחרתי שלא לשרת והוא בחר שכן. זה כי יש חוק גיוס חובה שלא שואל אותך מה דעתך, ואני זכאי לפטור והוא לא.

במדינות שבהן יש צבא מקצועי, אתה צודק, יש הבדל. כמו שאני הרבה פעמים לא מקבל את הטענה ש"גם שוטרים הם בני אדם" כשהם "לוקחים ללב עלבונות מהציבור", כי וואלה, הם בחרו להיות שוטרים, הם צריכים לעמוד בתנאים. אבל גלעד לא בחר להיות חייל. בין אם אתה בעד גיוס חובה ובין אם נגד, אתה לא יכול להתמודד מההשלכות של קיום "צבא עם", שאומרות בין היתר שיש פחות הבדל בין חייל לבין אזרח.

והכי משגע אותי כשאנשים אומרים ש"הוא לא ילד, הוא חייל". הוא היה אחושרמוטה ילד כשנפל לידיים של החמאס. תגידו שזה המצב, שאין ברירה, שחייבים? סבבה. עדיין, הוא היה ילד.

מדינה שחייל שלה נופל בשבי ואומרת שהיא לא מוכנה לנהל מו"מ אף פעם, אולי באמת מגיע לה שהחיילים שלה ישימו זין. ולא, זה לא אותו דבר כמו להגיד עכשיו שמגבילים בחוק קבוע את מספר השבויים שישוחררו מראש. להגיד שלא מנהלים מו"מ בכלל, זה לא משהו שאפשר לעשות כשאתה לא שואל חייל אם בא לו לקחת את הסיכון או לא. וגם אם הוא מסכים איתך שצריך צבא חובה ושהוא צריך לשרת בעזה, זה עדיין לא אותו דבר כמו חייל שהתגייס בצבא מקצועי ולקח על עצמו את כל הסיכונים.

אתה גם לא יכול לצפות שאידיאל "צבא העם" יתפוס אם החיילים יידעו שאם הם בשבי אז העם לא ידרוש את השחרור שלהם, והמדינה לא תעשה מאמצים. אתה יכול להגיד שזה מחיר בעייתי לשלם, ושיכול לגרום לנזקים בעתיד - אבל זה חלק מהעניין הזה של "צבא העם", שוב.

שתדע כל אם עבריה וכו'.

יש פה אנשים שמדברים "בתור אחד ששירת", אז דווקא בתור אחד שלא שירת אני לא יכול להרשות לעצמי לשים זין על מי שכן, ושנחטף בידי החמאס.

רוצים הוכחה?

נגיד שחמאס באו בלילה .

אחד ישן אחד ער.

תסיקו מסקנות בעצמכם.

:doh:

השחרור של גלעד הוא לא שאלה של נכון או לא נכון, כי זו שאלה מוסרית שאין עליה תשובה ואף אחד בעולם לא באמת יכול לענות עליה.

אפשר להבין את ההיגיון שאומר לא לשחרר,

ומצד שני אי אפשר להתווכח עם החובה לשחרר.

אין אחד שלא שמח על הבשורה הזו, כמו שאין אחד שלא מרגיש צער וכובד על הצד השני בעסקה- שחרור רוצחים.

הטרור תמיד יהיה- עם אלה שבכלא או בלעדיהם. אז כל עוד אפשר להציל חיים ולהחזיר את גלעד הביתה- זה בגדר חובה לעשות את זה.

עם כל הצער על המשפחות השכולות, ויש המון המון צער, אם היו נותנים להם הזדמנות להחזיר את היקירים שלהם- אני בטוחה שכולם היו רוצים בזה.

(*צהוב מהיציע- בבקשה תגיד לי שכתבת את ההודעה שלך בצחוק!)

"שיזדיין גלעד שליט"? באמת? אפשר להיות בעד או נגד העסקה, אפשר לפקפק במחיר הגבוה, אבל לזלזל כ"כ בחייל צה"ל שבשליחות הצבא לא בדיוק יצא לנופש בגבעת אולגה במשך חמש שנים זו חוצפה. גלעד לא "גנב" את תשומת הלב הציבורית, היא הוענקה לו מהסיבה שבגללה הוא כ"כ "בר-מזל", הוא חי. הוא לא בחר להיות חטוף, הוא לא בחר "לבלות" את חמש השנים האחרונות בשבי, ואני בטוח שבימים הקרובים נגלה שהוא גם לא תמיד בחר לבלות אותם חי. לו לא היתה ברירה, לצערי, גם לא לשאר אלפי הלוחמים שנפלו, לנו כן. בעד או נגד העסקה, גלעד הוא לא הכתובת לביקורת.

תגיד לי מה הקשר בין מה שרשמת לבין התחושות שלנו?!?

"שיזדיין גלעד שליט" זאת אומרת: "כוס אמא של כולכם, למה נראה לכם שגלעד שליט שווה יותר מחייל אחר?!?"

כל הפופוליזם המזויין הזה שעושים לו יצא כבר מכל החורים. אי אפשר לקבל החלטות גורליות כאלה על סמך אמוציות ורגשות. פשוט אי אפשר.

העיסקה הזאת מחורבנת ואנחנו נאכל אותה בעתיד ויהיו הרוגים, הרבה הרוגים.

ולמען הסר ספק-גלעד לא אשם בתסכול הגדול שלי, אלא העם המטומטם שלנו. גלעד בסה"כ מסכן ונקלע לסיטואציה איומה ונכון, המדינה צריכה לעשות הרבה כדי להחזיר אותו, אבל ממש לא לעשות הכל. ולעשות הכל זה לשחרר 1000 מחבלים שיחזרו ויעסקו בטרור, גיוס מחבלים והסתה, ואת זה לא עושים. לא בשביל גלעד ולא בשביל אף אחד אחר. גם לא בשבילי. כי בסופו של דבר, ה-1000 מחבלים האלה ירצחו מאות ישראלים וחיילים וזה לצערי הרבה יותר מחייל אחד ששמו גלעד שליט. אז כן, טובת הכלל צריכה להיות בראש סדר העדיפויות ולא טובת הפרט.

ודרך אגב, אתה כתבת פה בעבר שלא היית בקרבי ולא תיתן לילדים שלך להתגייס לצבא. אז אני לא חושב שיש לך זכות להעביר ביקורת על המתנגדים לעיסקה עם כל הכבוד. ושלא ישתמע כאילו אני עוקץ, כי אני ממש לא מתכוון לעקוץ, אלא רק לשים דברים על דיוקם.

אה וואלה כי 5 שנים חמאס ישבו ואמרו "יש לנו את גלעד שליט לא נעשה עוד חטיפות"

צאו מהסרט שלכם .

ילד, הסרטים שאני הייתי בהם הם טיפל'ה יותר מהסרטים שאתה היית בהם.

לפחות 3 מחבלים שמשוחררים בעיסקה הזאת אני עצרתי(כחלק מצוות המעצר) ויש לי סנטימנטים מיוחדים לעיסקה הזאת, בטח ובטח אחרי שכמעט נהרגנו במעצר אחד מבין השלושה.

התגובות שלכם מלאות ברגשות, וזה טבעי לגמרי. אבל אל תבואו בטענות לאנשים שחושבים ולא מרגישים. כי ואללה, גם אני מת לראות את גלעד בבית ואני אומר לך יותר מזה, הייתי שמח להיות חלק מחוד של צוות שיחרור שינסה לשחרר אותו, ואם לא הבנת, אז הייתי מוכן להקריב את החיים שלי עבור ניסיון לשחרורו, (ותאמין לי שהחיים שלי יקרים לי מאוד מן הסתם) ואני בספק גדול מאוד אם יש בפורום הזה של הזייני שכל חמישה אנשים, חמישה!!! לא יותר, שיהיו מוכנים להקריב את חייהם בשביל גלעד או בשביל המדינה הזאת, אז תבין לבד מה הנקודה שלי ולמה אני טוען שהעיסקה הזאת היא גרועה מאוד בשביל המדינה שלנו. ביזיון שאין כדוגמאתו. ואני לא מאשים לרגע את ביבי, כי הוא לא אשם. להאשים את ביבי בעיסקה הזאת זה כמו להאשים אותו בקיום מו"מ עם הפלסטינאים. זה דברים שנכפו עליו עוד לפני. במקרה של הפלסטינאים זה נכפה עליו עם אוסלו, ובמקרה הזה, זה נכפה עליו עם המו"מ הכושל של אולמרט. הגענו לנקודה שאין לנו כל כך איך לחזור ממנה. סוג של אל-חזור.

האידיאל שצריך להיות במדינה הזאת, וזה גם מתקשר למשפט בהודעה שלך, הוא שעל כל מחבל עם דם על הידיים שאנחנו תופסים, צריך לגזור עליו עונש מוות. נקודה. אבל הבעיה היא יש לנו כמה תבוסתנים, אפסים וכאלה שמקבלים מאחורה במדינה הזאת, שמפחדים מהתגובה של אירגוני הטרור במידה ויגזרו על המחבלים עונשי מוות. מכיוון שכשאתה תופס מחבלים ומחזיק אותם בשבי, אתה גורם לצד השני לחשוב על דרכי פעולה על מנת לשחרר את אותם המחבלים. הצד השני מבין שאין לו כלום עלייך, והוא לא ישבור אותך עם טילים למיניהם, אז הנשק הטוב ביותר שלו הוא חטיפות. כמובן, הנשק הזה משתק ומשגע את המדינה כולה. מטריף את כולם ומרגש את כל סקטורי החברה הישראלית. ובנשק הזה הם משתמשים הכי הרבה. אבל, ברגע שיגזר פה עונש מוות על מחבלים, המו"מ מצדינו יתקל בקשיים, כי בחטיפה הבאה נניח, לא יהיה לנו במה לדון איתם, כי לא יהיו מחבלים. וכתוצאה מכך, הקטליזטור של החטיפות יפסק, כי לא יהיה צורך לחטוף חיילים, בגלל שהם ידעו שגם אם הם יחטפו חיילים, הם לא יקבלו כלום. וזה נטל רציני בשבילהם לחטוף חייל(תאמין לי, הם לא מרוצים מהחטיפות כמו שאתה חושב), אז כתוצאה מכל זה, החטיפות יפסקו.

אבל כל עוד אנחנו עושים פסטיבלים ותומכים בשיחרור מחבלים תמורת חטופים, זה גלגל שיחזור על עצמו ויחטפו לנו עוד ועוד ועוד. היום זה גלעד, מחר זה איציק ומחרתיים זה אני. כולנו נהיה תחת איום של חטיפות. הן בארץ והן בחו"ל. וזה אך ורק פועל יוצא של התגובות האינפנטיליות שלכם. אתם צריכים להבין, מדינת ישראל צריכה לדאוג לעם ישראל ולא לאדם כזה או אחר. אם היה אפשר לשחרר את גלעד בלי לסכן את העם שלנו, אז זה פשוט נהדר. אבל אי אפשר, ובגלל שאי אפשר לשחרר את גלעד בלי לסכן את העם שלנו העיסקה הזאת היא פשוט ביזיון אחד גדול ובפעם הבאה שנפתח פה נושאים שכול על חיילים או אזרחים, או נושאים על רקטות בדרום ובצפון, תבדקו בדיעבד האם אותו מחבל היה חלק מעיסקת של גלעד שליט או לא.

דרך אגב גלעד שליט, יש לכם מושג איך קוראים לו: http://www.ynet.co.i...3662419,00.html

או איך קוראים לחיילים שנפצעו\מתו באירוע של גלעד שליט?

פופוליזם מזויין .