Jump to content

"8 זה בדם"

פנחס שוף

Recommended Posts

עדיף ששחקנים לא ילבשו את החולצה אם עושים מזה כזאת דרמה...בסוף יהיה יותר מידי לחצים על השחקן שילבש את החולצה ותמיד ינסו להשוות אותו לנמני.

תראו במכבי כדורסל שהם קבוצה הרבה יותר מעוטרת מאיתנו ומתקדמת מאיתנו , שארפ לבש במשך 15 עונות את החולצה מספר 6 ואיך שהוא פרש נתנו את החולצה שלו לסמית'....אם אצלנו זה היה ככה אז סבבה, אבל עם כל הציפיות והלחץ שיש על החולצה עדיף שלא יילבשו אותה.

מספר 12 זה כבר סיפור אחר ופה אף אחד לא צריך לשים את החולצה אלא אם כן יעלה מהנוער מישהו מהמשפחה של מני לוי ואז סבבה.

"לפני שבועיים, כשאבי בא למשחק של מכבי נגד בני סכנין בתור פרשן של ערוץ 1, האוהדים כל הזמן עודדו אותו בזמן המשחק. השיא היה כשאיווניר הגיע לעמדת הראיונות בסיום, האוהדים התעלמו ממנו לגמרי ועודדו את נמני במשך חצי שעה."

כל כך רחוק מהמציאות, כל כך אינטרסנטי, הרבה זמן שלא ראיתי התבטאות מרגיזה כזאת(פעם זה היה עניין שבשיגרה).

אף אחד בקבוצה הנוכחית לא צריך ללבוש את הספרה הזו.

למה זה טוב? סתם יתחילו ההשוואות וכל השטויות של ה"כניסה לנעליים של אבי".

הייחוד של הקבוצה הזו הוא הביחד, שאין פה כוכב או מנהיג מובהק, הגדולה היא בקבוצתיות.

שיישאר ככה זה נהדר.

לא צריך לחפש יורש כי לא צריך יורש, צריך רוח אחרת במועדון וכך קורה.

יש 99 מספרים. דווקא 8 ו12 לחוץ לכולם ללבוש עכשיו פתאום?

אם אני חושב על זה רגע.. אז אולי בדור הבא עוד 10 שנים ככה יהיה מישהו שילבש את 8.

אבל את 12 לפי דעתי צריך לשמור עד הודעה חדשה. גם כמובן כמחווה למני לוי וגם אם כבר אז לקהל.

"לפני שבועיים, כשאבי בא למשחק של מכבי נגד בני סכנין בתור פרשן של ערוץ 1, האוהדים כל הזמן עודדו אותו בזמן המשחק. השיא היה כשאיווניר הגיע לעמדת הראיונות בסיום, האוהדים התעלמו ממנו לגמרי ועודדו את נמני במשך חצי שעה."

כל כך רחוק מהמציאות, כל כך אינטרסנטי, הרבה זמן שלא ראיתי התבטאות מרגיזה כזאת(פעם זה היה עניין שבשיגרה).

לא יודע מי כתב את זה.

אבל צריך לחתוך לו את האשכים.

אני בעד הרעיון של כבל. אין שום דבר פסול בהוקרה של שחקן עבר ע"י ייחוד חולצה עבורו. אין סיבה שהמנהג הזה יוקדש באופן בלעדי לנמני. אפשר לקחת מספר מסויים (אם כי מוגבל למדי מן הסתם) של חולצות עבר ולכבד את השחקנים ע"י תלייתן. כך זו לא תיהפך להיות סוגיה פרסונלית סביב נמני, אלא חלק מדרך ארץ של מועדון.

אני בעד הרעיון של כבל. אין שום דבר פסול בהוקרה של שחקן עבר ע"י ייחוד חולצה עבורו. אין סיבה שהמנהג הזה יוקדש באופן בלעדי לנמני. אפשר לקחת מספר מסויים (אם כי מוגבל למדי מן הסתם) של חולצות עבר ולכבד את השחקנים ע"י תלייתן. כך זו לא תיהפך להיות סוגיה פרסונלית סביב נמני, אלא חלק מדרך ארץ של מועדון.

השאלה היא אם "היום" זה לא יראה מטומטם.

מה תעשה? תקדיש את 8 לאבי, ו5 לאבי כהן ז"ל - בגלל מי ומה שהם, ובגלל שהפרישה שלהם קרובה.

ואז מה? מי יקבע מה אחורה? וכמה? ואם בכלל?

זה מוזר,

היה צריך לעשות את זה מזמן

אני חושב שכן צריך לתת אבל!, לשחקן שיביא את הדברים הבאים :

אליפות , לפחות אחת.

ישאר פה כמה עונות ולא יברח לבלגיה.

יביא דרבים.

רק אז ... אפשר לתת את החולצה , וגם אם הוא יהיה באמת מעל כולם.

נגיד עטר, שיביא אליפות , שיביא דרבים וישאר ! , עונה הבאה מצידי בכיף לתת לו את החולצה.

או בשורה אחת - שחקן שיביא לנו רגעי אושר .

מחפשים לעשות סערה בכוס מים

שנים כבר שלא היה ככה שקט במכבי.

כתבה מגמתית שאפילו כשציון אומר שאבי אמר לו שיקח את החולצה הוציאה את זה באור שלילי.

מחפשים לעשות בלאגן בכוח בחדר ההלבשה והנושא הזה רק עוזר לנסיון

השאלה היא אם "היום" זה לא יראה מטומטם.

מה תעשה? תקדיש את 8 לאבי, ו5 לאבי כהן ז"ל - בגלל מי ומה שהם, ובגלל שהפרישה שלהם קרובה.

ואז מה? מי יקבע מה אחורה? וכמה? ואם בכלל?

זה מוזר,

היה צריך לעשות את זה מזמן

אני מסכים, אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא.

בקשר לקביעת זהות השחקנים אפשר כמו שכבל הציע להיעזר בקהל במתכונת כזו או אחרת. פרוייקט כזה רק יטיב עם כל המעורבים בדבר.

ואלה לי לא יפריע אם בעתיד (לא העונה) אחד הצעירים שיוכיחו את עצמם יקח את הספרה 8 אחרי שבאמת יוכיח את עצמו

מי שיספיק להוציא את האף מהתחת יבין שיש לזה גם המון השלכות חיוביות ושחקני בית צעירים שלא מפחדים מהספרה מהאחריות ומהנהגה

להגיד עכשיו מיכה מרגוליס זיזוב יהיה קצת מוגזם, אבל עוד שנתיים? לא רואה איך אפשר להגיד לשחקן שיקח אותנו 3 צעדים קדימה לא ואני חושב שזה אפילו צריך לבוא מיוזמת הקבוצה

השלב שאחרי נמני, מנהיג חדש, חלום. עם הדור הזה זה יגיע, ברור שזה לא יתקרב לקשר שהיה עם נמני, ובכל זאת, בואו נהיה ווינרים (או סתם אוהדי מכבי טיפוסיים) ונאמין שכל מה שהצלחנו להשיג עם נמני נצליח להשיג גם עם שחקנים אחרים

מקווה שאנשים מתחילים להפנים את זה

חוץ מזה הקהל שלנו תמיד הכתיר מלכים אחרי שבועיים, מי שיסחב אותנו לאליפות הבאה, הקהל יתן לו לשים גם 3 מספרים על הגב, שכחתם עם מי יש לכם עסק אה

עם הראש קדימה ועבר בלתי נשכח - 8 זה בדם אבי נמני הוא המלך

מאחר ומכבי לא "הוציא לפרישה" באופן רשמי את "8" אין שום טעם שהוא לא ילבש ע"י אף שחקן בעתיד.

אבל אם זה קורה בתקופה הקרובה (שנים הקרובות) זה צריך להיות ע"י שחקן שמוכיח את זה ב3 פרמטרים

1. שחקן ענק

2. מכביסט (גם באופי, וגם בקשר/אהבה לקהל ולמכבי עצמה)

3. נאמנות. כמה שנים בקבוצה, לעמוד ב"פיתוי" לעבור לקבוצה אחרת, ואם הוא עובר? רק לחו"ל.

איכזבת אותי. 8 יש רק אחד וזהו. מעבר לזה גם אם תתן את החולצה היום לשחקן הכי מחוייב ברגע שהוא יעבור קבוצה אז כבר נתת לגיטימציה לשחקנים שהם לא נמני ללבוש את החולצה ואחריו החולצה תתחיל לעבור כמו זבל לכל מיני ישראלים כושלים או אלק נילאשים למשל. הכל מצוין גם היום שאף אחד לא לובש אותה וככה זה צריך להישאר. אני באופן אישי מאוד אפגע עם יתנו למישהו את החולצה ואני גם חושב שמי שילבש אותה יכניס את עצמו לברוך ולנעליים שהוא לא רוצה להיכנס אליהם.

7 הוא מספר הקסם ביונייטד.בריאן רובסון,ג'ורג'י בסט,סטיב קופל,קאנטונה, בקהאם, רונאלדו(שרצה מספר אחר בהתחלה אבל פרגי חשב אחרת).מספר עם מורשת נהדרת(טוב, חוץ מהנוכחי אואן).

גם ל-8 במכבי יש משמעות.גיורא, מוטי, אבי.אין סיבה שמורשת ה-8 תיפסק אבל יש לה קריטריונים גבוהים מאד...

תקשורת מניאק מחפשת אש ואקשן

השנה לא יעזור לכם כלום. מכבי לא סופרת אותכם.

7 הוא מספר הקסם ביונייטד.בריאן רובסון,ג'ורג'י בסט,סטיב קופל,קאנטונה, בקהאם, רונאלדו(שרצה מספר אחר בהתחלה אבל פרגי חשב אחרת).מספר עם מורשת נהדרת(טוב, חוץ מהנוכחי אואן).

גם ל-8 במכבי יש משמעות.גיורא, מוטי, אבי.אין סיבה שמורשת ה-8 תיפסק אבל יש לה קריטריונים גבוהים מאד...

מסכים.

איכזבת אותי. 8 יש רק אחד וזהו. מעבר לזה גם אם תתן את החולצה היום לשחקן הכי מחוייב ברגע שהוא יעבור קבוצה אז כבר נתת לגיטימציה לשחקנים שהם לא נמני ללבוש את החולצה ואחריו החולצה תתחיל לעבור כמו זבל לכל מיני ישראלים כושלים או אלק נילאשים למשל. הכל מצוין גם היום שאף אחד לא לובש אותה וככה זה צריך להישאר. אני באופן אישי מאוד אפגע עם יתנו למישהו את החולצה ואני גם חושב שמי שילבש אותה יכניס את עצמו לברוך ולנעליים שהוא לא רוצה להיכנס אליהם.

ביונייטד זה בדיוק הפוך.וגם שם מדובר על אגדות כדורגל ניצחיות שנראו בלתי ניתנים להחלפה בזמן הווה.זה כל העניין-להמשיך מורשת של מצויינות ולא להיתקע בעבר.

שי מזרחי אני יודע שאתה קורא פה

אתה חייב להפסיק להתראיין לכתבים המזדיינים האלה

דחילק, תפעיל קצת את המוח שלך, הם מחפשים רק אש ואתה נותן להם אותה

חלאס עם זה.

המשפט שנמני אומר שם בדף הראשון למטה בגדול כל כך מתאים לו... :wubyellow3:

אני אומר אם באמת רוצים שמישהו כבר ילבש את המספר הזה ולא יודעים למי לתת, צריך להביא את זה לאיזה בלם או מגן שמאלי מחליף ככה לפרנציפ (כדי שיזכרו מי זה 8 האמיתי, ולהימנע מהקטע הזה של 'עכשיו הוא נכנס לנעליים של אבי').. אבל באמת שאני לא רואה מישהו שלחוץ בקבוצה על זה שילבשו את המספר, זה לא באמת מפריע לאף אחד.

כמו שאמרתי.

שחקן שקודם כל יוכיח נאמנות אמיתית למכבי, ולא יברח לבלגיה/שום קבוצה בישראל. אלא מפה למינימום צרפת/גרמניה. וגם זה אחרי 5 שנים פה.

וכמובן בליווי יכולת גבוה מאוד, הנהגה והצעדת מכבי לתארים.

כמו שאמרתי.

שחקן שקודם כל יוכיח נאמנות אמיתית למכבי, ולא יברח לבלגיה/שום קבוצה בישראל. אלא מפה למינימום צרפת/גרמניה. וגם זה אחרי 5 שנים פה.

לתת את את המספר אומר שאתה מזהה גדולה והמשכיות של מורשת.כמו בקהאם אחרי קאנטונה(אתה יודע איזה תיק זה?) כמו רונאלדו אחרי בקהאם.רונאלדו רצה מספר אחר בכלל אבל פרגי התעקש.הוא זיהה בו גדולה עוד לפני שהבחור שיחק דקה ביונייטד.

במכבי אין פרגי(שהוא מוסד שלא מערערים עליו) ולכן הסיכוי שזה יקרה הוא קלוש מסיבות ריגשיות ולא בהכרח עיניניות.

magnificent-sevens-frank-worrall-paperback-cover-art.jpg

כמו שאמרתי.

ובאיזה שלב של הקריירה הוא אמור לקבל את החולצה, כשיחזור לעונת פרישה?