Jump to content

דירוג הפרשנים בארץ

rafi dahan

Recommended Posts

חיכיתי לנושא כזה כי להגיד..- עודד מכנס מתעב את מכבי. מתעב. אין לי מושג למה, אני רק יודע שכל משחק שראיתי אותו משדר את מכבי, אז תמיד שחקן של מכבי היה חייב לקבל אדום, לקבוצה השנייה הגיע פנדל והקהל של מכבי לא תומך כמו הקהל הנפלא של הפועל.

הוא שונא מכבי מושבע. מי שלא שם לב שיתחיל לשים לב מעכשיו. עמית הורסקי פראייר לידו

ידוע ובולט לאוזן. יותר מדי בולט בשביל שיתנו לו לשדר אותנו.

אבל לא כמו שלמה שרף, שפשוט צועק "יש" שאנחנו מקבלים גולים.

בחיים לא שמעתי מפרשן ישראלי משהו שאני בעצמי לא יכולתי לראות לבד. כולם מדברים רק על המובן מאליו, כי הרי כדורגל זה משחק פשוט ואין כ"כ מה לפרשן. אם כבר לפרשן אז עדיף שיהיה פרשן כמו באנגליה שיביא אנקדוטות משעשעות וכל מיני כאלה. בארץ מתייחסים לכדורגל ברצינות מדי, כל פרשן מחזיק מעצמו מינימום אמנון אברמוביץ'. וואלה כל אחד יכול לראות ש"השחקן לא הורידאת הגוף" בבעיטה. נמאס

צודק. גם אני. אבל יש לי הסבר, ובאמת טוב. לצערי, בגלל ראש השנה, העיתון ירד לדפוס ביום ראשון בשעה 20:00 לערך, מה שאומר שנאלצתי לשלוח את הטור עד יום ראשון בסביבות 16:00, 5 שעות לפני תחילת המשחק שלנו נגד באר שבע. אם תנסה להיזכר בתחושות שבין יום ד' לבין יום א' בשעה 8 בערב, אז הוא מספיק רלוונטי. לא מתלהם, לא יורד על מוטי, אבל מעלה שאלות. אחרי המשחק הוא מפגר, אבל יש הימורים שחייבים לקחת. אם היינו מפסידים, תיקו או אפילו 1-0 קטן, זה עדיין היה רלוונטי. בעקבות הנצחון היפה מאד, הוא הרבה פחות.

מעבר לכך, כתבתי את הטור מחו"ל. טסתי ביום ד' בלילה ושבתי רק ביום א' בלילה, וגם בקושי היה לי wi fi. כתבתי את הטור באיי פון! וגם לא היה לי מושג מכל הדיבורים פה בתקשורת. בקיצור, לפעמים שבועון זה מבאס.

בלי קשר לתוכן הטור (אני מודה שזה לא לעניין לבקר משהו שלא קראתי) עצם העובדה שטור נקבע לפי משחק בודד ולא לפי מגמה כלשהי זה עצוב ומטריד. ובכלל המחשבה בתור אוהד מכבי שאתה שולח טור (מחו"ל) שלילי לפי הלך הרוח אחרי ההפסד לרמה"ש וצריך "לקוות" לנפילה בכדי שהטור יהיה רלוונטי... אבל אני יודע שלפעמים זה ככה. אל תיקח את זה אישי אבל קשה לי עם פרשנים למיניהם שמתהפכים כמו חביתה לפי משחק כזה או אחר (בהנחה שגם אתה יצאת מגדרך אחרי הניצחונות המרשימים בתחילת העונה). אגב זו תופעה ידועה שלא קשורה רק למכבי אלא לפרשני כל הקבוצות בעיקרה 3 הגדולות.

1.אבי מלר - כל כך הרבה ידע בכדורגל שזה לא נתפס.

2.נדב יעקובי - גם מלא בידע ומדבר לעיניין.

כל השאר לא מתקרבים לרמה בכלל. שגיא כהן אוהב לזיין את השכל עם כל התאוריות שלו שלפעמים זה ממש מציק.

1.אבי מלר - כל כך הרבה ידע בכדורגל שזה לא נתפס.

2.נדב יעקובי - גם מלא בידע ומדבר לעיניין.

כל השאר לא מתקרבים לרמה בכלל. שגיא כהן אוהב לזיין את השכל עם כל התאוריות שלו שלפעמים זה ממש מציק.

באמת הם היחידים שמבינים ונותנים ערך מוסף..

כל השאר לא מחדשים כלום בזמן שידור, בנוסף לכך עושים הרבה טעויות במקרים של עבירות ונבדלים,

גם כמה הילוכים חוזרים לא תמיד עוזרים להם לראות מה שכל אחד מהבית רואה כבר בפעם הראשונה

כל הפרשנים בערוץ הספורט, אבי מלר נדב יעקבי שגיב כהן..מוצצים כל שניה ושניה לברצלונה שזה פשוט דוחה

חחחח ועל מסי שלא נדבר מסי עושה מהלך נופל על שטות הם צועקים פנדל שרואים בבירור שאין כלום הם בדיחה וזה גועל נפש..

דני נוימן מה כבר נגיד שלא נאמר הכל זיוני שכל

4 עמודים בלי מילה על סלבה?

תתבייש. תגיד אני מתבייש.

אגדה. היה ב3 כלי תקשורת, והספיק להיזרק מכל אחת מהם אחרי חודש. הוא לא עוצר בירוק, אפילו בשידורים.

כל הפרשנים בערוץ הספורט, אבי מלר נדב יעקבי שגיב כהן..מוצצים כל שניה ושניה לברצלונה שזה פשוט דוחה

חחחח ועל מסי שלא נדבר מסי עושה מהלך נופל על שטות הם צועקים פנדל שרואים בבירור שאין כלום הם בדיחה וזה גועל נפש..

דני נוימן מה כבר נגיד שלא נאמר הכל זיוני שכל

זה חלק מהשיווק של ערוץ הספורט, הם חייבים להלל את מה שיש להם לשדר, כדי שהצופים יחשבו שבאמת הם רואים את הכי טוב, הם יכולים באותה מידה להלל גם את הדרבי החיפאי של גביע הטוטו.

ב5 שנים האחרונות ראית אותם מדברים ככה על מנצ'סטר או על באיירן (שלא קשור לצ'מפיונס).

שים לב תמיד שהם מארחים את יעקובי או את מלר בחדשות הספורט לסכם על משחקי היום (סיכומים של משחקים בצ'רלטון) הם מדברים בזילזול ובאי חשק. מה גם כמה שמלר ידוע כאוהד כדורגל אנגלי שרוף הוא אף פעם לא מהלל את הליגה האנגלית בחדשות הספורט, זה יפגע לערוץ הספורט עם המנויים כי אז יותר יקנו את צ'רלטון בשביל האנגלית.

זה חלק מהשיווק של ערוץ הספורט, הם חייבים להלל את מה שיש להם לשדר, כדי שהצופים יחשבו שבאמת הם רואים את הכי טוב, הם יכולים באותה מידה להלל גם את הדרבי החיפאי של גביע הטוטו.

ב5 שנים האחרונות ראית אותם מדברים ככה על מנצ'סטר או על באיירן (שלא קשור לצ'מפיונס).

שים לב תמיד שהם מארחים את יעקובי או את מלר בחדשות הספורט לסכם על משחקי היום (סיכומים של משחקים בצ'רלטון) הם מדברים בזילזול ובאי חשק. מה גם כמה שמלר ידוע כאוהד כדורגל אנגלי שרוף הוא אף פעם לא מהלל את הליגה האנגלית בחדשות הספורט, זה יפגע לערוץ הספורט עם המנויים כי אז יותר יקנו את צ'רלטון בשביל האנגלית.

או שפשוט ברצלונה באמת הכי טובה ? :unsure:

להה...

יחד עם זאת, עד לא מזמן עמיר פלג - "פרשן" פח בעצמו (רק בעיתונות הכתובה), כותב גרוע, לא בודק עובדות ומדבר שטויות, היה משתתף מדי פעם בשידורים של הליגה האירופית, בעיקר ב"חגיגה אירופית" (מעין ערוץ קיבוץ של צ'רלטון במחזורי הליגה האירופית). לאור זה שהוא יורד על תומר קשטן, זלצר, טורק ואחרים בצ'לרטון, יש לתהות מה בדיוק קרה שם.

מסכים, גם אני חשבתי על זה

עמיר פלג (כתב פח בפני עצמו בעיתונות הכתובה) מעביר ביקורת על קולגות למקצוע...

איך זה ישמע אם שחקן בקבוצה יתראיין בסוף המשחק ויעביר ביקורת על חבר שלו לקבוצה? או שחקן אחר מהקבוצה היריבה?

איך זה ישמע אם מאמן יתראיין סוף משחק ויעביר ביקורת אישית ולועגת על המאמן של הקבוצה היריבה?

כתב כמוהו שכותב כל היום ביקורות על קולגות שלו למקצוע כנראה מתוסכל מינית או משהו

או שפשוט ברצלונה באמת הכי טובה ? :unsure:

להה...

לא אמרתי לא הכי טובה אמרתי שהפרשנים לא כ"כ אובייקטיבים.

חוץ מזה חוץ מריאל וברצלונה הליגה הספרדית משעממת, הליגה האנגלית לא רואה אותה ממטר, אבל בגלל שהליגה הספרדית בכלל וברצלונה בפרט נמצאות אצל כל אחד בסלון בערוץ פתוח, אז נראה כביכול שאין לברצלונה תחרות. כמה מתוך אלה שרואים ברצלונה יש להם גם ספורט 1 לפחות רבע אבל כל השאר לא יודעים משהו אחר חוץ מספרדית ואיטלקית (ששם לא היה כ"כ רמה בשנים האחרונות, תקופת אינטר), לא שיש בעיה בברצלונה ושיבושם למי שרואה, אבל גם צריך לראות עוד משהו.

בנוגע לפרשנים, מתי ראית פעם אחרונה את מלר מהלל את מנצ'סטר בחדשות הספורט או שמישהו משבח את הליגה האנגלית בחדשות הספורט, הם לא רוצים לשבח מוצר של המתחרים ולכן כל הזמן ידברו רק על מה שיש להם (ואין להם הרבה) לכן הם צריכים להגיד:"ברצלונה, ריאל, ריאל ברצלונה".

וואלה מבסוט שניר לוין מנהל לנו את המחלקת נוער, הבן אדם מבין רציני בכדורגל.

אבל מי שמבין בכדורגל ישראלי, יודע שאי אפשר להגיד לשחקנים לזוז ממקום X למקום Y בלי להכניס את המוטיבציה הזאת שמוטי מכניס לשחקנים כדי שהם ימלאו את ההוראות ולא יעמדו עם יד על המותן, גם קשה מאוד למאמן כמוהו להתמודד עם כל האגו של הקבוצה הבוגרת ובגלל זה התפקיד שיש לו פשוט מצויין לכל הצדדים.

ניר לוין מאמן מצויין ואיש טוב.

גם בימים פחות יפים שלו במועדון תמיד נהנתי מהמכבי שהוא הציג לנו.(מכבי מודל 2001 הייתה מצוינת תחת ההדרכה שלו,יש לו חלק ענק באליפות של 2003,הקבוצה מ2001 הייתה מחוברת מצויין.)

גם בסרט של אבי נמני רואים שהבנאדם רצה להכניס את אבי ב1-1 נגד הפועל פ"ת ואמר בדיעבד כי למרות הסיטואציה הוא היה חייב להכניס אותו,יותר מדיי אנשים ציפו לדקות פרישה שלו.

זה מצויין שהבנאדם הזה מנהל לנו את מחלקת הנוער.

לגביי שאר הפרשנים:

איך אפשר לדרג את ברקו מקום 1?!?!!!!

ילד מתלהב עם יציאות של בן 2 לא יכול לסבול את השילוב שלו ושל אופירה או שלו ושל יורם ארבל באמת עדיף לשים MUTE

לחמן באמת מצויין.

ובאמת שאין שילוב טוב יותר מאבי מלר וכדורגל אנגלי.

איזה פרשנות דמגוגית.

זה ברור שהם לא מושלמים,אם לא שמתם לב רוב הפרשנים הם אנשי כדורגל בדימוס שלא היו מספיק חכמים כדי לשמור משהו בצד ליום שאחרי, ואחד שיעשה הכל כדי לקבל את הנבחרת.

לא אמרתי לא הכי טובה אמרתי שהפרשנים לא כ"כ אובייקטיבים.

חוץ מזה חוץ מריאל וברצלונה הליגה הספרדית משעממת, הליגה האנגלית לא רואה אותה ממטר, אבל בגלל שהליגה הספרדית בכלל וברצלונה בפרט נמצאות אצל כל אחד בסלון בערוץ פתוח, אז נראה כביכול שאין לברצלונה תחרות. כמה מתוך אלה שרואים ברצלונה יש להם גם ספורט 1 לפחות רבע אבל כל השאר לא יודעים משהו אחר חוץ מספרדית ואיטלקית (ששם לא היה כ"כ רמה בשנים האחרונות, תקופת אינטר), לא שיש בעיה בברצלונה ושיבושם למי שרואה, אבל גם צריך לראות עוד משהו.

בנוגע לפרשנים, מתי ראית פעם אחרונה את מלר מהלל את מנצ'סטר בחדשות הספורט או שמישהו משבח את הליגה האנגלית בחדשות הספורט, הם לא רוצים לשבח מוצר של המתחרים ולכן כל הזמן ידברו רק על מה שיש להם (ואין להם הרבה) לכן הם צריכים להגיד:"ברצלונה, ריאל, ריאל ברצלונה".

וואו איזה בולשיט..

אני רואה אלופות כבר הרבה זמן.

מלר תמיד משבח את האנגלית ותמיד בעד האנדרדוגיות.

שגיא כהן ויעקבי משבחים את מי שמגיע לו.

יעקבי בכלל פרשן מעולה ומאד אובייקטיבי.

כשיובה הייתה אימפריה, אז גמרו ממנה ומנדבד (שגיא כהן בצהוב המפורסם שלו).

בכל השנים ש-3 אנגליות הגיעו לחצי גמר, רק אמרו שם כמה הליגה האנגלית השתלטה על הכדורגל וכמה שהיא הרבה יותר איכותית.

את מנצ'סטר ופרגוסון בפרט כל הזמן משבחים שם.

היום ראיתי סיטי-באיירן ושיבחו את באיירן.

בקיצור, נותנים את הקרדיט למי שצריך.

זה שגומרים מבארסה? מה לעשות, זה כי היא משחקת כמו שאף קבוצה כנראה לא שיחקה מעולם.

ומסי? אתה רואה מה שהוא עושה ?

4 עמודים בלי מילה על סלבה?

תתבייש. תגיד אני מתבייש.

סלבה הוא פשוט אגדה, יותר גדול מכולם

יש גם את הרוסי ההוא מצ'ארלטון שהוא סבבה לגמרי

וואו איזה בולשיט..

אני רואה אלופות כבר הרבה זמן.

מלר תמיד משבח את האנגלית ותמיד בעד האנדרדוגיות.

שגיא כהן ויעקבי משבחים את מי שמגיע לו.

יעקבי בכלל פרשן מעולה ומאד אובייקטיבי.

כשיובה הייתה אימפריה, אז גמרו ממנה ומנדבד (שגיא כהן בצהוב המפורסם שלו).

בכל השנים ש-3 אנגליות הגיעו לחצי גמר, רק אמרו שם כמה הליגה האנגלית השתלטה על הכדורגל וכמה שהיא הרבה יותר איכותית.

את מנצ'סטר ופרגוסון בפרט כל הזמן משבחים שם.

היום ראיתי סיטי-באיירן ושיבחו את באיירן.

בקיצור, נותנים את הקרדיט למי שצריך.

זה שגומרים מבארסה? מה לעשות, זה כי היא משחקת כמו שאף קבוצה כנראה לא שיחקה מעולם.

ומסי? אתה רואה מה שהוא עושה ?

ראית פעם חדשות הספורט, שתראה תבין, עובדה שעד שנה שעברה שהם לא שידרו סיכומים של הליגה הגרמנית במשך שנתיים מילה הם לא אמרו על הקבוצות הגרמניות, וזה כמו שאמרתי כדי לא לשבח מוצר של קבוצה אחרת...

תובנות /שלי, ולפני כן אני חייב לומר שלרוב פרשנים לא מזיזים במיוחד:

שגיא כהן- סה"כ בחור רהוט וכו' אבל מדבר יותר מידי. לא יודע, לפעמים עושה לי כאב ראש. סופסוף נפטר מהמחלה שהייתה לו בזמן שהיה משדר משחקים של מנצ'סטר שתמיד הוא היה חייב לדחוף את הקביעה ש"פרגוסון חייב מישהו מהקבוצה של 99 על המגרש".

ריפעת ג'ימי טורק- אשכרה לא נותן ערך מוסף. מצחיק אותי עם הקול שלו. לא היה שידור מגוחך יותר מהמשחק שלנו בסכנין ב-2009 שסילי הורחק כי נתן מכה קטנה לשחקן של סכנין שנפל כאילו חטף פצצה משוורצנגר בצעירותו, תוך כדי שג'ימי צועק "ראית את האגרוף הזה....איזה אגרוף".

נדב יעקובי- האיש מת על כדורגל והתמזל מזלו בלעבוד בתחום אהבתו. הצרה היא שהוא לעיתים צורח ברמה כזו שמערערת את יסודות חלונות הזכוכית בביתי הקט. שיוריד וויליום.

דני נוימן- נשבע לכם, לא מפריע לי. בחיי שלא. מספק מידי פעם אלמנטים קומיים לשידור.

ברקוביץ'- הילד המפגר של שידורי הטלויזיה לטוב ולרע. האמת שראיית משחק יש לו, לא יעזור. וגם אם המשחק משעמם- צחוקים איתו בשידור חבל"ז .מישהו זוכר את משחק הרעמים בקרית אליעזר שהיה רעם חזק וברקוביץ' אמר ש"אני משדר מתחת לשולחן מרוב פחד".היה גם את הקטע שארי שמאי השתחרר ממעצר בית בגלל חשד ליחסי מין עם קטין, ובאותו יום הוא היה בבלומפילד במשחק של הפועל מול נתניה. מתיאוס הורחק ושמאי עמד מאחוריו ופתאום ברקוביץ' צועק לגביי מתיאוס ש"ייזהר מההוא שם מאחורה". אחד הרגעים המצחיקים אי פעם בטלויזיה בארץ בעיניי.

מכנס- לא מפריע לי. לא מרגיש שהוא אנטי מכבי.

סלבה ברזילאי- איש שהמילה פרשן אינה מאפיינת אותו. אוהד ברזיל שכל מטרתו להוסיף צבע לשידור, בדמות קריאות של "שייאלללההההה" או סיפורים בסגנון של "דיברתי עם רונאלדיניו היום בבוקר והוא אמר לי ש..." מה שכן, לזכותו ייאמר שהוא השתתף כמוזיקאי בתקליט טוב של אריק אינשטיין פעם....

שלמה שרף- לא יודע מה קורה איתו, אבל עניין ההחנקויות בדיבור שלו מדאיגות. האיש שהמציא מחדש את המונח "אינטרסנט". אני אוהב שהוא מפרשן כי הוא מצחיק אותי, וכמובן נזכור לו את המשחק שלנו באירופה לפני שנה בו הוא כמעט קילל את השופט בשידור חי. אה, ושיחליף קצת את חולצות הפולו של פומה שהוא לובש.

אבי רצון- מהמעצבנים והמצחיקים בתולדות פרשנינו. אבל הוא כבר לא נושא היום לביקורות פרשנים, אז לא נכנס. ע"ע חיים ברעם, שהיה גם כן קשקשן לא קטן.

ברקוביץ הוא ה"פרשן" הכי עלוב שיש היום לטלוויזיה להציע. הבן אדם לא מבין בכדורגל, לא יודע מה הוא ידע לעשות עם כדור, אבל הבנה של משחק בתור צופה מלמעלה - כלום נאדה גורנישט. הדבר היחידי שהוא יודע זה לאונן על מסי וברצלונה, וגם זה מבלי באמת לפרשן מהלכים אלא "תראה איך הכל בנגיעה" "איזה תותח הוא" "אין הוא הכי טוב שיש".... באמא שלי זה כמו לשמוע ילד בן 10 מפרשן משחקים בליגת האלופות. גם חוסר הניטרליות שלו פשוט מזעזע.

יחד עם ברקוביץ נמצא במקום גבוה מאוד של טמטום השדרן יורם ארבל. היו לו ימים יפים, אבל זה כבר מזמן לא זה. גם הוא כאשר הוא משדר מבחינים באהדה בולטת לאחת הקבוצות (ולצופה הניטרלי זה מבאס את המשחק), אבל מילא זה, העניין הוא שהוא כל הזמן טועה. השיא מבחינתי הגיע בתחילת השנה עם מכבי, כאשר קונאטה הבקיע גול הוא אמר שסידיבה הבקיע. אני לא יודע אם זה הגיע מחוסר מקצועיות או מגזענות (שניהם שחורים אז זה לא משנה?) אבל הוא פשוט גרוע.

השדרנים הכי טובים כיום הם אולי מאוסים על חלק מהאנשים כי הם נוטים לחפור אבל הם פשוט מוסיפים לך הרבה מידע שאתה לא יודע עליו או שאתה לא מבחין בו, ואלה אבי מלר, שגיא כהן ונדב יעקובי. יכולים להפוך שעמומון של 5-0 של ברצלונה מול קבוצה בלארוסית למעניין אשכרה...