Jump to content

ההצבעה במועצת הביטחון

עמית א

Recommended Posts

זה לא מעניין אותי אם הפלשתינאים לא יהיו מוכנים לוותר על זכות השביה.

אני רוצה לחיות בגבולות שהעולם מכיר בזכותי לחיות בהם, והגבולות האלה הם 67 לכן המשא ומתן שלי הוא בעצם מול העולם, אם תפנה את ההתנחלויות ותחזור לקווי 67 ותתמוך במדינה פלשתינאית ואז יבוא אבו מזאן ויגיד שהוא רוצה גם את זכות השיבה הוא יהיה גמור בעולם, הוא יצטייר כסרבן שלום ויאבד את כל הלגיטימיות שלו, לכן הוא גם לא יעשה מהלך כזה מטופש בחיים.

לכן העובדות שלי נכונות, זכות השיבה תחסל את החלום הציוני בדיוק כמו הבנייה בהתנחלויות, ברגע שיפול לך האסימון ותבין את זה, אז נוכל להתקדם.

זה שתקום מדינה פלשתינאית ממש לא מכריח אותנו לאפשר את זכות השיבה., כל העולם מבין שזכות השיבה לעולם לא תתממש והם גם מקבלים את זה.

אני אתייחס לנקודה ספציפית אחת שמהווה את הליבה של הדיון הזה והיא מדינות המפרץ.

לכאורה, התמיכה או הקונצנזוס העולמי כמו שאתה קורא לזה, בתמיכה במדינה פלסטינאית, מגיעה בעצם מלחץ ערבי.

מדינות ערב, שנמצאות על המפרץ הפרסי ונהנות מכמויות עצומות של נפט-זמין וזול, מפעילות לחצים על הקליינטיות שלה, קרי-מדינות אירופה ושאר העולם, וכשמדובר על רווחיות וקניית נפט בזול, תמורת תמיכה במדינה פלסטינאית, זה נראה כמו תנאי הזוי וחלומי מבחינת המעצמות והמדינות השונות בעולם.

אז בוא נפתח את הקלפים על השולחן. שם המשחק הוא כסף. הכסף מגיע כנפט. התמיכה השונה שהפלסטינאים מקבלים מגיעה אך ורק משיקול כלכלי של רוב המדינות. הן יודעות שהן יפגעו כלכלית אם הם יסרבו למדינה הפלסטינאית וילכו נגד מדינות המפרץ שבהן הן תולות תלות כלכלית, ולכן כל עוד הן כפופות לשיקולים כלכליים שונים שכאלה, זה לא משנה מה תעשה, זה גם לא משנה מה תגיד. בסופו של דבר זה על סף הבלתי אפשרי לשכנע אותן. לתמוך בישראל זה לפגוע בכלכלתן. זה טיפשי אבל מובן. ובגלל זה(ובגלל עוד סיבות משניות שונות כמו: ריבוי המהגרים המוסלמים באירופה שמפעילים לחץ על הממשל), יש תמיכה במדינה הפלסטינאית ובגישה הפלסטינית.

אני כותב את זה ממקום הצנוע שלי, אבל לטעמי אין שום טעם להתרפס בפני העולם. זה מלחמה שתוצאותיה ידועות מראש והן לא נוטות לטובתנו. בסופו של דבר, אנחנו צריכים לשמור על האינטרסים שלנו. בידוד לא יהיה לנו-אתה יכול להיות רגוע. אנחנו מבודדים בגזרת מדינות ערב מאז הקמת המדינה, ואין סיכוי שבעולם שזה יתרחב לממדים שונים. יש מדינות שתלויות גם בישראל(תתפלא) וזקוקות לנו נואשות, ולכן לא מסוגלות גם לוותר על השותפות הדדית שלנו. ככה שהמונח "בידוד", הוא מונח פופוליסטי, מניפולטיבי, דמגוגי(ושאר המילים הגבוהות שמתארות חארטבונה).

בשורה התחתונה, אנחנו צריכים לשמור על האינטרסים שלנו ולא להרים דגל לבן בגלל טענות הזויות של בידוד. מדינה פלסטינאית זה סוג של אינטרס ישראלי. אבל לא בכל תנאי ותוואי.

אנחנו יכולים להקים מדינה פלסטינאית ולהנות מזה בצורה אינטרסנטית שתשרת את האינטרסים של המדינה בצורה הטובה ביותר, ואנחנו יכולים לבנות מדינה פלסטינאית שתפגע בנו נואשות. זה הכל תלוי בדרך, בגישה ובתכנון. והתכנון שלך הוא לקוי מהשורש והוא יוביל אותנו להרס מדיני עתידי. כרגע אין פרטנר רציני, אין תנאים רצינים ולא צריך להיכנע לפרובוקציות. ובזה לפחות, בשונה מהמדיניות הכלכלית, אני מחזיק מנתניהו. ישר כוח.

את פוטין לא מעניין הרוסים שחיים ברוסיה אז אתה חושב שאכפת לו מהרוסים בארץ?

אני לא אתפלא אם בעתיד שהדיקטטורה שלו תסתיים יגלו שהוא לא פחות גרוע מסטלאין, הבנאדם פשוט פסיכופט עם קבלות, לכן אף פעם אל תצפה ממנו לכלום.

העיקר ליברמן מרגע שנכנס לתפקיד כל הזמן במזרח אירופה. והצהיר עוד בימי שרון שצריך לחזק את הקשרים עם רוסיה ומדינות חבר העמים על חשבון האמריקנים ואירופה. כל הכבוד לליברמן על קריאה נכונה נוספת של המפה האסטרטגית.

ואתם עוד תלכו להצביע לו על המשנה המדינית שלו. הרי הוא בנאדם הזוי שכל מה שהוא אומר קורה הפוך. קצת כמו דני לוי.

ואתם עוד תלכו להצביע לו על המשנה המדינית שלו. הרי הוא בנאדם הזוי שכל מה שהוא אומר קורה הפוך. קצת כמו דני לוי.

גם רבין אמר דברים שכיום הם קורים הפוך. זה קורה.

בסה"כ ליברמן הוא חיוני לממשלה, אתם בכלל לא מבינים על מה אתם מדברים.

עצם זה שהוא מתבטא בתקיפות, משדר בדיוק את המסר שאנחנו צריכים לשדר.

הרי כל טמבל יודע שהוא לא באמת מתכוון למלחמה עם טורקיה ולא באמת מתכוון לחצי ממה שהוא אומר.

אבל היות ורוה"מ לא יכול להתבטא בצורה הזאת, צריך אחד כזה, במעמד שלו, שיתבטא בצורה מסויימת ותקיפה לעיתים בהתאם למצב הביטחוני.

גם רבין אמר דברים שכיום הם קורים הפוך. זה קורה.

בסה"כ ליברמן הוא חיוני לממשלה, אתם בכלל לא מבינים על מה אתם מדברים.

עצם זה שהוא מתבטא בתקיפות, משדר בדיוק את המסר שאנחנו צריכים לשדר.

הרי כל טמבל יודע שהוא לא באמת מתכוון למלחמה עם טורקיה ולא באמת מתכוון לחצי ממה שהוא אומר.

אבל היות ורוה"מ לא יכול להתבטא בצורה הזאת, צריך אחד כזה, במעמד שלו, שיתבטא בצורה מסויימת ותקיפה לעיתים בהתאם למצב הביטחוני.

עם כל הכבוד התפקיד של ליברמן הוא להיות דיפלומט לא הבריון השכונתי, אני לא רואה איך הוא חיוני לממשלה.

כל המסרים המאיימים שלו אולי קונים את המצביעים שלו (עם הפטריוטיות בשקל שלו) אבל לא אותי,בסופו של דבר הוא רק גורם נזק.

אני לא אכנס לזה עכשיו, אבל זה קשור הרבה בתורת המשחקים ובהכרת האוייב.

נגד האירופאים זו טעות להתנהג ככה, ולראייה-הוא לא מנהל איתם בצורה הזאת.

אבל אל מול הערבים זה הכרחי. זה הצורה והסגנון שהם מבינים. משחקי כבוד ואגו זה תחום שהם שולטים בו מצויין. וליברמן מחזיר להם באותו המטבע.

אולי לך ולשאר האנשים זה לא יושב היטב על הדעת שליברמן מתנהג בתקיפות כשר חוץ, אבל זו פעולה מדינית מצויינת לדעתי(כל עוד היא מופנת כלפי מדינות עם תרבות ערבית או מוסלמית פרימיטיבית).

מלבד זה, אני לא אצביע לעולם לליברמן, אבל צריך להגיד את האמת-התקשורת עושה לו עוול. יש עליהום גדול מאוד נגדו מגופי התקשורת השונים וזה כמובן גורם לאנשים לפתח אליו אנטיגוניזם.

סה"כ הוא עושה עבודה טובה(והרבה יותר טובה מציפי לבני).

אני לא אכנס לזה עכשיו, אבל זה קשור הרבה בתורת המשחקים ובהכרת האוייב.

נגד האירופאים זו טעות להתנהג ככה, ולראייה-הוא לא מנהל איתם בצורה הזאת.

אבל אל מול הערבים זה הכרחי. זה הצורה והסגנון שהם מבינים. משחקי כבוד ואגו זה תחום שהם שולטים בו מצויין. וליברמן מחזיר להם באותו המטבע.

אולי לך ולשאר האנשים זה לא יושב היטב על הדעת שליברמן מתנהג בתקיפות כשר חוץ, אבל זו פעולה מדינית מצויינת לדעתי(כל עוד היא מופנת כלפי מדינות עם תרבות ערבית או מוסלמית פרימיטיבית).

מלבד זה, אני לא אצביע לעולם לליברמן, אבל צריך להגיד את האמת-התקשורת עושה לו עוול. יש עליהום גדול מאוד נגדו מגופי התקשורת השונים וזה כמובן גורם לאנשים לפתח אליו אנטיגוניזם.

סה"כ הוא עושה עבודה טובה(והרבה יותר טובה מציפי לבני).

תגיד לי אני נראה לך כמו מובטל בן 45 שגולש בפורום הצבאי של "פרש" ? (קול של אוחנה...)

לא ....

אז מה אתה מורח אותנו עם תורת המשחקים.....

קיצר לא יודע כן משחקים לא משחקים. הוא נזק. הכל טוב ויפה שאתה חבר כנסת, תגיד מה שאתה רוצה..שאתה שר חוץ כל התבטאות שלך היא כביכול עמדת מדיניות החוץ של המדינה ומשתמשים בזה אחרי זה כנגדנו.

יותר מזה כל המדיניות חוץ שלו מוטעית ולא רלוונטית. הרי איך מלכתחילה נלכדנו למלכודת הבינלאומית הזאת ? שאנחנו צריכים לחזר אחרי ניגריה וגבון...הרבה מזה זה הזנחה של הזירה המרכזית שמשרד החוץ אמון עליה. הוא גם אינו מתעסק בעניינים מקצועיים ומעדיף לבלות את זמנו בנסיעות למזרח אירופה, ואחרי זה הוא מוציא הדלפות לעיתונות שמנוגדות להמלצות הדרג המקצועי במשרד..אז עם כל הכבוד נייקי...

ההחלטה לפנות לאו"ם נבעה מהבנייה בירושלים ובשטחי איו"ש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3970157,00.html

ככה שלא ברור לי בכלל למה ליברמן אשם ולא בן גוריון, רבין או ברק, כי הם חלק נכבד מהאישים שחיזקו את ההתיישבות באיו"ש ותמכו בה באופן כללי.

למישהו יש מושג מתי ביבי ומחמוד ביצה נואמים?

בחיי שיש לי ציפייה מאוד גדולה מביבי בנאום הזה, הגיע הזמן שיעשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב וייתן נאום מפציץ

בחיי שיש לי ציפייה מאוד גדולה מביבי בנאום הזה, הגיע הזמן שיעשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב וייתן נאום מפציץ

בשישי

הוותיקן כמדומני היא מדינה עצמאית לכל דבר, בניגוד למה שאמרו כאן.

NIKE (איך קוראים לך? פלג לא?) אני לא יודע מה ההגדרה שלך לקונצנזוס, אבל כיום יש רוב מבחינה מפלגתית למפלגות שתומכות במדינה פלסטינאית, כאשר ההבדל הוא בגודל העתידי שלה, וזאת מהרגע שבו מנהיג הליכוד שהוא גם רה"מ הודיע קבל עם ועדה בנאום בר אילן שהוא מסכים למדינה פלסטינאית, בתנאים מסוימים. גם ליברמן במובן מסוים כנראה מסכים למדינה פלסטינאית (סביר להניח בתנאי ביטחון דומים לאלו שנתניהו הציב בבר אילן) כחלק מתכנית חילופי השטחים שלו עוד מ-2004.

מוחמד צפוי לנאום ראשון.

אחריו ביבי שיסגור את סבב הנאומים.

צפה למפגן רטוריקה.

NIKE (איך קוראים לך? פלג לא?) אני לא יודע מה ההגדרה שלך לקונצנזוס, אבל כיום יש רוב מבחינה מפלגתית למפלגות שתומכות במדינה פלסטינאית, כאשר ההבדל הוא בגודל העתידי שלה, וזאת מהרגע שבו מנהיג הליכוד שהוא גם רה"מ הודיע קבל עם ועדה בנאום בר אילן שהוא מסכים למדינה פלסטינאית, בתנאים מסוימים. גם ליברמן במובן מסוים כנראה מסכים למדינה פלסטינאית (סביר להניח בתנאי ביטחון דומים לאלו שנתניהו הציב בבר אילן) כחלק מתכנית חילופי השטחים שלו עוד מ-2004.

כן, פלג.

וואללה לא הבנתי איך זה קשור בדיוק, אני גם בעד מדינה פלסטינאית עם עידוד הגירה חיצוני בצורה מסיבית לערביי ישראל. אין אחד שלא בעד מהלך כזה.

השאלה העיקרית היא התוואי, התנאים, המיקום ועל זה ההבדל בין הימין לשמאל.

ובקיצור, כל החרטא הזה באו''ם זאת סוג של תעמולה רעה במיוחד לישראל ומצד שני חיזוק גדול של האמריקאים כלפינו.

ובעוד יותר קיצור, אנחנו ממשיכים כמו שהיינו ב40 שנה האחרונות!

:blush:

מחר הכיף הגדול מתחיל, בסביבות 4 הבנתי שמחמוד ביצה עומד לשאת את נאום השקר שלו ואחריו ביבי עולה

הנה ההזדמנות האחרונה של ביבי להציל מעט מהכבוד של עצמו לפני הבחירות ולהכנס בהם בלי פחד

ובקיצור, כל החרטא הזה באו''ם זאת סוג של תעמולה רעה במיוחד לישראל ומצד שני חיזוק גדול של האמריקאים כלפינו.

ובעוד יותר קיצור, אנחנו ממשיכים כמו שהיינו ב40 שנה האחרונות!

:blush:

זה ממש לא ממש חיזוק גדול של האמריקאים... "אווירה זחוחה" במשלחת הישראלית. על מה ולמה???

הנאום של אובמה היה נאום של נשיא אמריקאי מיואש, מתוסכל מאיתנו ומהפלסטינאים.

אין שום הישג. לא היה צריך מלכתחילה להיכנס לבור הזה.

אגב, יתכן מאוד שבעוד שלושה חודשים הפלסטינים יגישו עוד פעם בקשה. ואם לא יתקבל אז שוב. ושוב. ושוב. העולם מכיר בזכותם של הפלסטינים במדינה בגבולות 67.

ובעצרת הכללית יש להם רוב ברור.

ההחלטות של העצרת הכללית לא שוות כלום, אין להן משמעות בפועל והן סתם.

יש להם את הגוש המוסלמי של ה50 ו מדינות ותמיד יהיה להם רוב מובטח, אבל זה לא משנה, כל עוד יש לנו את הוטו האמריקני במועצת הביטחון אין ממה לדאוג, הכל ימשיך כרגיל.

ההחלטות של העצרת הכללית לא שוות כלום, אין להן משמעות בפועל והן סתם.

יש להם את הגוש המוסלמי של ה50 ו מדינות ותמיד יהיה להם רוב מובטח, אבל זה לא משנה, כל עוד יש לנו את הוטו האמריקני במועצת הביטחון אין ממה לדאוג, הכל ימשיך כרגיל.

כנראה שהם בכלל לא יגישו את ההצעה במועצת הביטחון אלא רק לעצרת הכללית.

אגב, האו"ם כבר אישר ב-1988 את ההכרזה של מדינה פלסטינית.

זה שתקום מדינה פלשתינאית ממש לא מכריח אותנו לאפשר את זכות השיבה., כל העולם מבין שזכות השיבה לעולם לא תתממש והם גם מקבלים את זה.

כל הכבוד אני מבין שעכשיו אתה גם מרצה למדעי המדינה.

מה קרה ? פיטרו אותך מהפקולטה לכלכלה אחרי שגילו שאתה לא יודע לפתור משוואה פשוטה ביותר ?

"הצבר"

למה בעצם ארה''ב אוהבת אותנו כל כך ? חוץ ממס' היהודים בארצם?

הכל התחיל בזמן המלחמה הקרה בין ברית המועצות לארה"ב.

הייתה תחרות בין השתיים לאחיזה בעולם, בעיקר ע"י הנחלת התפיסות החברתיות-כלכליות שלהן במדינות העולם.

ארה"ב הקפיטליסטית מול ברית המועצות הקומוניסטית.

ארה"ב רצתה לקבל אחיזה חזקה במזרח התיכון והיא בחרה בישראל(גם בגלל הלחץ היהודי שיש בארה"ב וגם בגלל החוסר אינטרקציה שיש לנוצרים עם המוסלמים וגם בגלל שישראל נחשבה ליותר מערבית וקרובה לגישה של ארה"ב).

ברית המועצות הביאה לה קונטרה וקשרה קשרים עם מצרים, לבנון ושאר המדינות באיזור.

בקיצור, זה התחיל בתור אינטרס ומאז זה התגלגל והפך ליחסי ידידות קרובים-רחוקים, בין העם היהודי לעם האמריקאי והממשלות שלנו לממשלות שלהם.

אבל למרות כל הידידות, השיתופי פעולה ושאר הפעולות שיש בינינו, בסופו של דבר זה הכל אינטרסים של שתי המדינות.

אבל למרות כל הידידות, השיתופי פעולה ושאר הפעולות שיש בינינו, בסופו של דבר זה הכל אינטרסים של שתי המדינות.

בסופו של דבר, בפוליטיקה וביחסים בינלאומיים, הכל אינטרסים.

הכל התחיל בזמן המלחמה הקרה בין ברית המועצות לארה"ב.

הייתה תחרות בין השתיים לאחיזה בעולם, בעיקר ע"י הנחלת התפיסות החברתיות-כלכליות שלהן במדינות העולם.

ארה"ב הקפיטליסטית מול ברית המועצות הקומוניסטית.

ארה"ב רצתה לקבל אחיזה חזקה במזרח התיכון והיא בחרה בישראל(גם בגלל הלחץ היהודי שיש בארה"ב וגם בגלל החוסר אינטרקציה שיש לנוצרים עם המוסלמים וגם בגלל שישראל נחשבה ליותר מערבית וקרובה לגישה של ארה"ב).

ברית המועצות הביאה לה קונטרה וקשרה קשרים עם מצרים, לבנון ושאר המדינות באיזור.

בקיצור, זה התחיל בתור אינטרס ומאז זה התגלגל והפך ליחסי ידידות קרובים-רחוקים, בין העם היהודי לעם האמריקאי והממשלות שלנו לממשלות שלהם.

לא מדויק, בהתחלה ארה"ב תמכה בישראל (תמיכה מסויגת ) למרות שבפועל מאוד חששו שם שתקום בישראל מדינה קומוניסטית פרו רוסית. ואכן בתחילת שנות קיום המדינה החלק הפרו רוסי היה חזק מאוד בהנהגת המדינה, למזלנו העם עצמו היה כל כך רחוק מהשקפת מנהיגיו והקומוניזם לא הצליח להשתלט.

בשלב השני בכלל ישראל הייתה קרובה לצרפת הרבה יותר מלארה"ב.

ארה"ב אפילו יצאה נגד ישראל בגלל המלחמה שעשינו בשיתוף עם אנגליה וצרפת ( מלחמת סיני ). וארה"ב לחצה חזק שנפנה את סיני ושאנגליה וצרפת יפנו את תעלת סואץ.

במלחמת ויאטנם הקשר הישראלי אמריקאי התחזק על חשבון הקשר הצרפתי - חלקית בגלל מלחמת אלג'יר צרפת ושינוי הדעות בשמאל הצרפתי.

רק לאחר מלחמת ששת הימים ארה"ב תפסה את מקומה של צרפת ורק במלחמת יום כיפור ארה"ב הפכה לגב הרשמי של מדינת ישראל.

"הצבר"

הקשר במתכונתו המודרנית בין ישראל לארה"ב החל אחרי ששת הימים, בדגש על התקופה של 1969 ואילך, מכמה סיבות:

-)ניתוק הקשרים בין ישראל לגוש הקומוניסטי וחימוש מחדש עד צוואר של סוריה ומצרים ע"י ברה"מ.ישראל באופן רשמי התנתקה מהגוש הקומוניסטי בצורה מוחלטת, למעט רומניה. מאידך, מצרים למשל הייתה בתקופה הזו ללא יחסית דפלומטיים עם ארה"ב ומנגד כאמור ביחסים קרובים מאוד עם ברה"מ, כך שהאמריקאים חיפשו קונטרה לדריסת רגל חזקה באזור וישראל כמובן הכי התאימה.

-)הפיכת ישראל לגורם דומיננטי יותר באזור עקב תוצאות מלחמת ששת הימים, וההשפעה על האזור עקב סגירת תעלת סואץ.

-)דעות הקשורות לממשל הרפובליקני שעלה לשלטון בסוף 1968 לאחר עידן דמוקרטי. בתקופתו של ניקסון (שנכנס באופן רשמי לנשיאות בינואר 69') החל למעשה עידן הידידות ישראל-ארה"ב במתכונת המודרנית שלו. נחתמו הסכמי נשק שתרמו מאוד לישראל, ובראשם מטוסי הפאנטום שהיווו קפיצת מדרגה לחיל האוויר. עסקה גדולה נוספת נחתמה גם ב-1971 בין המדינות.

בסופו של דבר יש ידידות גדולה בין המדינות שנובעת כמובן הן מאינטרסים אבל גם הן מידידות מעבר לכך(הרי המלחמה הקרה תמה ובתחילת שנות ה-90' דיברו על "קץ ההיסטוריה" עקב כך והאמריקאים המשיכו לתמוך בישראל). יש גם באופן כללי אהדה רבה יחסית לישראל בקרב העם האמריקאי הרבה יותר מאשר באירופה.

כמובן שברגע שהאינטרסים של המדינות לא חופפים יש משברים: האמריקאים ב-73' מצד אחד שלחו רכבת אווירית (בין היתר כקונטרה לרכבת האווירית הסובייטית למצרים וסוריה), ומצד שני לא נתנו לישראל למוטט את הארמיה ה-3 בסיני, מה שהיה גורם לפגיעה קשה מאוד בצבא המצרי ואולי אנושה מאחר ובתקופת המלחמה החלו מאחורי הקלעים להתממש יחסים בין ארה"ב למצרים. משבר נוסף היה משבר 1975, שנבע עקב האינטרס האמריקאי להביא להסדר ביניים בין ישראל למצרים בתנאים שישראל לא רצתה. בתקופה הזו ממשל פורד עשה "הערכה מחדש" בנוגע ליחסים ואף שוחח בצורה לא רשמית עם נציגי אש"פ שהיו מוקצים. היו פה ושם כמובן עוד משברים, אבל סה"כ העסק דופק לא רע כבר 42 שנה.