Jump to content

11 לספטמבר, לפני 10 שנים.

מאור 12

Recommended Posts

יש פה אנשים טיפשים עם בעיות בהבנת הנקרא.

אין לי מושג מה אתם רוצים ועל מה אתם מדברים. מצטער שאני בן אדם אדיש למדינה הזו שנקראת ארצות הברית, מצטער שלא כאב לי לראות ולשמוע על הפיגוע הזה, מאחורי האמירות האלו ישנם הסברים.

אגב, כשאני אומר "לא כאב לי" זה לא אומר שהפיגוע הזה לא עצבן אותי, כמובן שכאב לי באותו הרגע אך מצד שני זה לא העסיק אותי יותר מידי ועם הזמן הפכתי לאדיש. למה? כמה? זה כבר עניין שלי.

מעל ל3 אלף נרצחו ואתה אדיש.

רק אל תתפלא שהעולם אדיש שנהרגים לנו "רק 5" בפיגוע.

עצוב לי לראות אנשים חפים מפשע נהרגים. אם זה יהודים,נוצרים או אפילו תימנים.

אני באמת לא מבין מה יצאתם על מתן?!?

יאללה תרגעו כבר ותחפשו עיסוקים אחרים.

סה"כ הוא בחר במילים לא נכונות כדי לתאר את ההרגשה שלו. ולפעמים זה קורה לכולם.

אני בטוח שהיה איכפת לו, וגם הוא כתב את זה. אבל עצם זה שפיגוע התאומים היה בזמן אינתיפדה פלסטינאית על אזרחי מדינת ישראל, אז מן הסתם שהאזרחים שלנו לקחו את הפיגוע הזה בצורה פחות נרגשת מאשר אירופאי רנדומלי, כי הם שומעים על פיגועים מידי שבוע ואפקט הריגוש פחות חזק. אז זה בהחלט יכול לעורר רגשות של אדישות בזמנו.

אני נוטה גם להאמין שיש תחושה אצל כל אחד של "הנה בבקשה-עם זה אנחנו מתמודדים, עכשיו הגיע תורכם(האמריקאים) להתמודד עם האיסלאם הקיצוני. עכשיו נראה מישהו מכם שינסה לשפוט אותנו".

מוטי אתה קצת טועה במה שכתבת,

העולם לא 'אדיש' לבעיות שלנו, אלא הוא חסר אונים. הוא מונע מאינטרסים ברורים וקשה לו לנקוט פעולה נגד הערבים.

אני מבין לגמרי אזרחים ישראלים שחיו במדינה באותה העת וגילו אדישות לפיגועי התאומיים. סה"כ הם איבדו את התמימות שלהם באינתיפדה. וכשהם שומעים על גופות חרוכות, חלקי תינוקות מפוזרים או משפחות שלמות שנרצחות בבתיהם, קצת קשה "להתפעל" מפיגוע כמו התאומים.

אז למי שיש בעיה כלשהי עם גילוי האדישות של כמה אנשים פה, ושלי ספציפית, אני מציע לכם לחפש את התמימות שלי שאבדה מזמן. אולי תמצאו אותה ותחזירו אותה אליי.

תודה.

למרות שהפיגוע היה בשלב מתקדם של האינתיפאדה רוב הציבור דווקא היה בהחלט מזועזע מהסיפור הזה, בין היתר כי לא רק שהוא צולם בצורה דמרטית כ"כ אלא גם כי למרות הכל, ארה"ב הייתה ועודנה הידידה הכי טובה שלנו. גם ניו יורק בכלל והתאומים בפרט זה מקום שמוכר לישראלים רבים.

אוקיי.

מצד שני, יש אזרחים ישראלים שגילו אמפתיה, אבל מנגד גם לא יצאו מגדרם כמו שכמה כאן נוטים לתאר.

עם רגשות אי אפשר להתווכח. זה סובייקטיבי לחלוטין ובמקרה הזה דווקא אפשר להבין אנשים שלקחו את זה קשה מאוד, וגם אנשים שהעבירו את זה לסדר היום כחלק מהגל רציחות שהיה באותה העת בישראל.

יש דברים שאי אפשר להתווכח עליהם. אם ירשמו 'יהי זכרם ברוך' זה לא ישנה הרבה.

עדיף שתתעסקו במה אפשר לעשות עם תופעת האיסלאם הפונדמנטליסטי מאשר במה שמתן כתב.

הייתי בן 13 שזה קרה, זוכר את עצמי רואה בחדשות את הבניינים נשרפים ואז ירדתי לשכונה לשחק כדורגל...ילד בן 13...

בתאכלס האירוע הזה שינה הרבה דברים, וגם לטובתנו, זה אירוע מכונן שהיה בהיסטוריה של העולם הזה.

בין ההרוגים היו גם יהודים. אז בטח שזה יכאב.

ובלי קשר, אל קאעידה הם אויבים שלנו, אז כל פעולה שלהם לא משנה מול מי לא תקבל את האהדה שלי או אדישות.

כמובן שכאב לי באותו הרגע אך מצד שני זה לא העסיק אותי יותר מידי ועם הזמן הפכתי לאדיש. למה? כמה? זה כבר עניין שלי.

בן כמה כבר היית? 8? 10? טבעי שזה לא העסיק אותך יותר מדי

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%9C_%D7%9C%D7%95%D7%99%D7%9F

כנראה שהוא היה ההרוג הראשון בפיגוע הזה, מדינת ישראל איבדה איש גדול

אני מבין את החשיבה שלך, אבל גם אנחנו איבדנו אנשים

הוא היחידי במטוס שניסה לעשות משהו והוא נדקר ליד תא הטייס בבטן.

עצוב

בן כמה כבר היית? 8? 10? טבעי שזה לא העסיק אותך יותר מדי

12.

אתם באמת מפגרים כולכם או שאתם עושים את עצמכם?

איך אנשים אוהבים להתעסק פה בטפל. מי אתם שתגידו לי מה אמור לעניין אותי יותר ומה אמור לעניין אותי פחות?

יאלה תנוחו.

בתור אזרח אמריקאי זה אחד הימים החשובים בתרבות האמריקאית, כואב לי להיזכר ביום הזה ואת הסיפורים ששמעתי מדודים שלי שגרו בניו-יורק באותה שנה...

יהי זכרם ברוך של הנרצחים!

12.

אתם באמת מפגרים כולכם או שאתם עושים את עצמכם?

איך אנשים אוהבים להתעסק פה בטפל. מי אתם שתגידו לי מה אמור לעניין אותי יותר ומה אמור לעניין אותי פחות?

יאלה תנוחו.

אני יודע שאתה די חמור, אבל באתי לפה "לטובתך" יעני

אני מניח שאם הפיגוע הזה היה מתרחש בשבוע שעבר, אז הוא היה מעסיק אותך יותר כשאתה בן 22, בלי קשר למה שהיה גורם לך להרגיש..

מעסיק = רואה חדשות, קורא עיתונים, מתרוצץ באינטרנט וזה. כשאתה בן 12, יש בדר"כ דברים יותר חשובים על הראש

מה,

לא ככה?

לא רוצה להגיד שמגיע ל-3000 גברים, נשים וילדים, למות מוות אכזרי בגלל מדיניות אסטרטגית שגויה לדעתי של המדינה שלהם, אבל וואלה, מדגדג לי.

לא רוצה להגיד שמגיע ל-3000 גברים, נשים וילדים, למות מוות אכזרי בגלל מדיניות אסטרטגית שגויה לדעתי של המדינה שלהם, אבל וואלה, מדגדג לי.

אגב, כשאני אומר "לא כאב לי" זה לא אומר שהפיגוע הזה לא עצבן אותי, כמובן שכאב לי באותו הרגע אך מצד שני זה לא העסיק אותי יותר מידי ועם הזמן הפכתי לאדיש. למה? כמה? זה כבר עניין שלי.

כנראה אתה לא מבין עברית.

די עם הפופוליזם המסריח הזה.

רוצים לכבד את הנפגעים?

יופי, מעולה. תעשו את זה.

אל תמצאו שעיר לעזאזל בנושא כשזה.

מתן, התנהלות אסטרטגית שגויה של מדינה אפשר להגיד גם על ישראל (ושנינו נסכים, כל אחד מהסיבות שלו), אבל מכאן ועד להיות אדיש או להגיד ״מגיע להם״ על משפחת פוגל, למשל, זה כבר לא משהו שאני יכול להבין.

אתה יודע מה, חוזר בי אחרי הציטוט שפלג הביא. אדישות לרצח מעבר לים אני מבין, כי זה רחוק ולא מוחשי כמו באיתמר, אבל המגיע להם הזה, לא לעניין. ואתה לא מכיר אותי יומיים, אני לא מחפש התייפייפות.

פיגוע עצוב שבסופו של דבר תרם לאינטרס הישראלי( כמו כל פיגוע איסלמי נגד מדינות מערביות)

ד"א, די משעשעות המראות האלו על רקע המדיניות האמריקאית לאחרונה שמטיבה עם הפלסיטנים.

http://www.youtube.com/watch?v=HRA0NKQ0k6E

אני יודע שאתה די חמור, אבל באתי לפה "לטובתך" יעני

אני מניח שאם הפיגוע הזה היה מתרחש בשבוע שעבר, אז הוא היה מעסיק אותך יותר כשאתה בן 22, בלי קשר למה שהיה גורם לך להרגיש..

מעסיק = רואה חדשות, קורא עיתונים, מתרוצץ באינטרנט וזה. כשאתה בן 12, יש בדר"כ דברים יותר חשובים על הראש

מה,

לא ככה?

בגיל 12 וקצת יותר הבנתי הרבה דברים בחיים שלי.

אני גם מדבר על שנה, שנתיים, שלוש אחרי הפיגוע.

יש פה אנשים במחפשים בכח לצאת המגניבים בנושא הזה ומתעלמים בגדול ממה שאני רושם, רק עכשיו, בנושא הזה אני מבין כמה האנשים פה מטומטמים.

אגב, כשאני אומר "לא כאב לי" זה לא אומר שהפיגוע הזה לא עצבן אותי, כמובן שכאב לי באותו הרגע אך מצד שני זה לא העסיק אותי יותר מידי וככל שעבר הזמן הפכתי לאדיש.

מתן, התנהלות אסטרטגית שגויה של מדינה אפשר להגיד גם על ישראל (ושנינו נסכים, כל אחד מהסיבות שלו), אבל מכאן ועד להיות אדיש או להגיד ?מגיע להם? על משפחת פוגל, למשל, זה כבר לא משהו שאני יכול להבין.

אתה יודע מה, חוזר בי אחרי הציטוט שפלג הביא. אדישות לרצח מעבר לים אני מבין, כי זה רחוק ולא מוחשי כמו באיתמר, אבל המגיע להם הזה, לא לעניין. ואתה לא מכיר אותי יומיים, אני לא מחפש התייפייפות. 

בדיוק, וזה בכלל לא משנה למה כמה ומי, זה אסון בין לאומי, שקרה לאנשים חפים מפשע.

פשוט בושה התגובות שהולכות פה, עצוב שיש פה אנשים כאלה.

מה שעוד יותר עצוב זה שמשרד החינוך מוציא לעולם תלמידים בלי הבנת הנקרא.

אנחנו רוצים לכבד את הנספים, לא להרהר בתיאוריות קונספירציה או באדישות כלפי האובדן הזה.

זו לא בושה לערוך הודעה שנוסחה בטעם רע.

גם אחרי שהסברתי את עצמי טוב יותר, אנשים המשיכו לבלבל את המוח, אתה אחד מהם, כצפוי.

אנחנו רוצים לכבד את הנספים, לא להרהר בתיאוריות קונספירציה או באדישות כלפי האובדן הזה.

זו לא בושה לערוך הודעה שנוסחה בטעם רע.

'לכבד את הנספים' אתה לא יכול.

אולי תסתפק בלנחם את המשפחות שלהם.

הייתי ממליץ שבתור התחלה תתחיל לכתוב להם מכתב או מייל, כי נושא בפורום בטח לא יעודד אותם.

ככה שנושא בפורום זה בדיוק המקום לדבר על תיאוריות קונספירציה או רגשות שונות.

ובטח שזו לא בושה לערוך הודעה שנוסחה בטעם רע. אז ככה בתור דוגמא, תערוך את ההודעה הואנה בי צינית שכתבת, כי זה לא העביר שום מסר לאף אחד.