Jump to content

ישראל צריכה להתנצל

Figo10

Recommended Posts

למה זה לא נכון? הדו"ח לא יוצא נגד זכותה של ישראל לבצע את הסגר הימי על הרצועה במתכונת הנוכחית.

התכוונתי שמלבד הלגיטימציה החוקית של הסגר,

כל שאר הטענות שכתבת כלפיי ממשלת טורקיה אינן משתמעות מהמסקנות שקראתי.

הודעה שנכתבה בנושא על טורקיה בפורום צבא ובטחון של פרש

קרדיט להודעה שייכת למשתמש בשם: שטורס

יוצאים לדרך:

ואף לא מילה אחת על האסטרטגיה הטורקית?

אף לא מילה על היעדים שהם רוצים להשיג? ואיך הם מתכוונים להשיג אותם?

אף מילה על האסטרטגיה רצויה לישראל? אף מילה על היסטוריה רלוונטית?

אז תרשו לי.

אני לא אתעסק בשאלה למי יש יותר גדול.

לעניות דעתי, לכל בר בי רב ברור שטורקיה משחקת את משחק השפן/chicken , הליכה על הסף, שיטת הסלאמי - תבחרו.

והטעות הכי גדולה היא לייחס לארדואן וממשלתו נאיביות או אימפולסיביות.

יש להם יעדים אסטרטגיים, והם פועלים -לדעתי ברשות ובסמכות של ארה"ב ואולי בריטניה - להשגתם.

נתחיל בזה שארדואן אינו בריון שכונתי מטומטם, אלא מנהיג מדינה גדולה, שחושב אחרת מאיתנו ויש לו שאיפות אחרות, ודרכים למימושן.

נמשיך בזה שלטורקים - בניגוד למה שמצטייר מהעמדה הישראלית עד כה- יש אסטרטגיה ומשנה סדורה.

בגדול : מה שהטורקים עושים הוא "הליכה על סף"/שיטת סלאמי/brinkmanship.

בשביל להמשיך את הדיון אני מציע לעולם לגשת לויקי - למי שעוד לא מכיר את המונחים- ולהעשיר את הידע.

לא יזיק גם לקרוא ספר טוב על תורת המשחקים, ועל יישומיה בתחומי האסטרטגיה והניהול.

משחק ה"שפן" מוכר מתורת המשחקים ותואר בהרחבה בספרות.

שיטת הסלאמי גם היא מוכרת מסכסוכים קודמים.

brinkmanship או הליכה על הסף ידועים גם הם.

איך זה קשור לענייננו? קשור.

הנה מה שאני חושב שקרה/קורה/עתיד לקרות:

1. טורקיה קיבלה החלטה אסטרטגית לשפר את מעמדה כמעצמה באיזור.

2. טורקיה מרגישה פגועה מאי קבלתה לאיחוד האירופי. היא נכנסה לעמדה בה לא איכפת לה מתגובת אירופה. טורקיה החליטה לעשות קצת בעיות ולהגביר את הדופק אצל מדינות אירופה מתוך מחשבה שאם יעשו מספיק בלגן או יאיימו מספיק - מדינות אירופה אולי תקבלנה אותה לאיחוד.

3. טורקיה הצהירה על מדיניות של אפס בעיות עם השכנים. בינתיים...יש לה המון בעיות עם שכנים ורחוקים, מה שתורם ללחץ אצלם ולרצון להגיע להישג אסטראטגי כלשהו שאפשר יהיה למנף למטרות שונות. ישראל היא הקורבן האידאלי - קל לשנוא אותה ולאחד את העם סביב השנאה לישראל, וקל לתרץ כל דבר, כל שגיאה וכישלון ולהטיל אותו על ישראל.

4. תרמו לכך נפילתה של מצרים, לוב, סוריה ועיראק, והידרדרות צפויה באיראן . נוצר ואקום - וטורקיה נכנסת אליו בשמחה.

5. ארה"ב החליטה מסיבותיה שלה - ככל הנראה - להרשות לטורקיה להשתולל קצת, על מנת להלחיץ את ישראל, ולגרום לה לרוץ לארה"ב לבקש הגנה/מחסה/סיוע כזה או אחר. וכידוע, ארה"ב לא נותנת שום דבר בחינם. היא תדרוש ויתור מדיני כזה או אחר. לא הייתי פוסל תיאום אסטרטגי בין טורקיה לארה"ב.

יכול להיות שארה"ב החליטה להסתמך על טורקיה כמשענת אסטרטגית באזור, ופחות על ישראל שהיא תופסת כמובנת מאליה. אם אכן יש הבנות בין שתי המדינות - טורקיה מן הסתם דרשה תמורה: מעמד מול הפלשתינים, ענייני גז, הרתעת ישראל, אי התערבות ארה"ב וכו'. תיאוריה זאת מתחזקת לנוכח השתיקה למעשה של ארה"ב, שתיקה רועמת בשעה שארדואן משתולל ומשמעי איומי מלחמה גלויים נגד ישראל. דבר שעד לפני שנה לא היה אפשר לדמיין.

6. מטרת ארה"ב היא להביא לויתורים ישראליים באמצעות הפעלת לחץ חיצוני (ספטמבר באו"ם, משטים, טורקיה וכו') ולחץ פנימי (מחאת האוהלים שממונת על ידי האמריקנים דרך קרנות המזרימות תרומות ל- NIF ). הלחץ יביא לויתורים - או יגרום לנפילת הממשלה.

עד כאן הרקע, בגדול.

כעת, מה עושה טורקיה?

היא משחקת במשחק השפן. בדיוק כמו ששיחקו כרושצ'וב וקובה בזמנו נגד קנדי וארה"ב.

במקרה משבר הטילים, הסובייטים שיחקו שפן ונכשלו לנוכח התגובה האגריסיבית והבלתי מתפשרת של ארה"ב. הם אלו שעשו אחורה פנה.

זה בדיוק המשחק הטורקי.

המשט של המרמרה היה פרובוקציה מתוכננת היטב שגרם לישראל להיכנס למלכודת אסטרטגית:

אם היינו מאשרים לו לעבור - המצור היה נשבר. ומעמדה של טורקיה היה עולה מעלה מעלה. היא כמובן לא היתה מסתפקת בזה - אלא מתערבת או מאיימת להתערב צבאית בכל מה שקורה כאן. כולל סיכולים ממוקדים. "מי שנדפק פעם אחת -כבר לא יכול להיגמל מזה" אמר המשורר.

כידוע המשט נעצר, נהרגו טורקים - וזה מה שיצר את המשבר הגדול שארדואן ייחל לו. משבר שיש בו הכל מבחינתו: דם, אזרחים, המון רוח ואויר חם שאפשר להוציא.

משבר מסוג זה הוא הזדמנות כי הוא מאפשר לטורקים ליצור דעת קהל אוהדת, ולהמשיך בתכנית האסטראטגית להביא "סיוע" לעזה. הוא מכניס את ישראל למגננה הסברתית ותודעתית.

והתנצלו אגב לא היתה מועילה - היא במקרה הטוב רק היתה דוחה את הההסלמה. ולא בהרבה. כי הטורקים דרשו התנצלות, פיצויים, והסרת המצור על עזה...

דהיינו: כניעה מוחלטת וללא תנאים של ישראל. הם עשו זאת בכוונה בפומבי מתוך רצון וידיעה שישראל לא תוכל גם אם מאד תרצה להיות מושפלת בצורה כזאת.

במילים אחרות: הם הציבו דרישות שאי אפשר היה עם כלהרצון הטוב להענות להן. ובכוונת מכוון - כדי להסלים וליצור עילה מוצדקת מבחינת דעת הקהל שלהם ובעולם למהלך הבא שלהם: המשטים החמושים.

כזכור, בהליכה על הסף/שיטת הסלאמי, הצד המגלה חולשה ומציע ויתור, מגלה להפתעתו שהויתור לא פתר את הבעיה - אלא רק גרם להופעת דרישות נוספות. ויתור רודף ויתור, סחיטה רודפת סחיטה, עד שאחרי פררק זמן מסוין הצד הנסחט מתעורר ומגלה שלא נותר דבר מהקווים האדומים שלו. שהוא מותש, סחוט, ומסובך מעל לראש. חלש ופגיע.

זה בדיוק מה שארדואן מנסה לעשות כעת.

וזה לדעתי הצנועה ההסבר להתפטרות ראשי הצבא שלו. מהלך כזה לא מניעים ברגע, ודרושה הסכמת הצבא. לדעתי, הגנרלים שהתפטרו לא הסכימו לשתף פעולה עם ארדואן במהלך המסוכן הזה - ולכן הלכו הביתה.

לארדואן זה כמובן לא מפריע. הגנרלים הם רק פיונים בתכנית הגדולה.

כעת, מול האיום במשט מלווה בספינות קרב, אם אכן יתממש, ישראל ניצבת על קרני הדילמה:

1. אם תנסה לעצור אותו בכוח - תסתכן במלחמה מול טורקיה. מהלך הזוי אבל אפשרי. לפחות לפי הנחישות וההצהרות שלהם עד כה.

2. אם תיכנע - המצור על עזה יישבר. עם כל המשמעויות התודעתיות, הרתעתיות, אסטרטגיות שיש למהלך כזה. וגם כניעה לא תבטיח כידוע שקט - כי מה יפריע לטורקים לדרוש למשל שצה":ל יפסיק לבצע סיכולים ממוקדים, או יבקש את רשות ממשלת טורקיה לפני כל תקיפה בעזה אחרת הטורקים יפציצו יעדים בישראל או יעצרו ספינות סוחר או יהרסו את מתקני הגז וכו' ...?

מהשפכת יעד לסחיטה ואתה מפגין חולשה- אין שום דבר למעט כח גדול יותר מטורקיה שיכול לעצור את המשך הסחיטה.

גם המשט של מרמרמה היה מלווה בדילמה כזאת: כניעה שפירושה הסרת המצור והשד יודע אילו השלכות זה היה גורר, או התנגדות - שנבחרה לבסוף עם תוצאות כמו שאנו רואים.

אבל אני טוען שגם אם ישראל היתה נכנעת ולא משתלטת על מרמה - הטורקים היו מוצאים עילה אחרת.

ארדואן דיבר למשל על התערבות צבאית במקרה של עופרת יצוקה 2.

דהיינו- הוא החליט בכל מקרה להסלים את המצב, וחיפש עילה. ועילות כידוע יש הרבה כך שאין לנו מה להאשים את עצמנו.

דהיינו, המשט היה פרובוקציה מתכוננת היטב ומתאומת על ידי הממשלה הטורקית.

וכנ"ל גם כל ההתבטאויות האחרונות שאנו שומעים מטורקיה. כולל האיומים.

הסלמה מילולית שגוררת הסלמה בתגובה, ואז איומים שמלויים בצעדים מעשיים כאלו ואחרים, רק בשביל לגלות שההסלמה המילולית החריפה ומעגל ההסלמה לא נעצר.

שאלת מיליארד הדולר היא:

האם הטורקים ילכו עד הסוף?

והאם הישראלים ילכו עד הסוף?

לדעתי, לטורקים יש הרבה יותר להפסיד - בחישוב קר לחלוטין - מעימות מזוין עם ישראל, מוגבל אפילו, מאשר להרוויח.

מעבר לעובדה שהצי שלהם יוטבע וכוחות האוויר שלהם יושמדו, הם יואשמו בתוקפנות על ידי אירופה וארה"ב והעולם שפוי / מערבי. לא יכולה להיות שום הצדקה למשט חמוש שמנסה לפרוץ בכוח לעזה ותוקף מדינה ידידותית לאירופה וארה"ב.

עזה גם לא חשובה עד כדי כך, וגם ההישג שבהשפלת ישראל וההשיג התעמולתי לא חשוב עד כדי כך שטורקיה תספוג בגינו השפלה לאומית צבאית, וסנקציות מצד מועצת הבטחון, אירופה וארה"ב. (יש למישהו ספק שגרמניה למשל עלולה / עשויה לשלוח את הצי שלה להגן על ישראל מפני התוקפנות הטורקית?! שלא לדבר על ארה"ב שנשיאיה צריכים להיבחר שוב. נשיא שלא יעצור תוקפנות כזאת בעודה באיבה- ייזכר לדראון עולם ).

לדעתי, ארה"ב תעצור אותם לפני הסלמה מסוכנת. אבל תיתן להם לשחק את משחק השפן בתקווה שבישראל המנהיגות תישבר קודם.

אם כך, זה הניתוח שלי ומסקנותי:

א. טורקיה משחקת איתנו במשחק השפן.

ב. ארה"ב תומכת בטורקיה על מנת ללחוץ על ישראל להתגמש בנושאים אחרים.

ג. טורקיה לא תעזה להפעיל כוח או אפילו לאיים בהפעלת כוח משום הסיכון הצבאי שבתקיפת מעצמה כמו ישראל, סכנת ההפסד במערכה, והסכנה המדינית שתוביל לבידודה ולהחרמתה.

ד. כניעה ישראלית לא באה בחשבון כי היא תוביל לדרישות נוספות עד למצב בו יציאה של ספינה ישראלית תזדקק לאישור מהצי הטורקי. היא תוביל לאובדן הריבונות בים וביבשה, ולהתמוטטות הריבונות הישראלית בטווח הארוך.

ה. גם פתיחה באש ישראלית לא באה בחשבון - מוטב לתת להם להגיע ממש עד למרחק יריקה מהחוף, ורק אז לתקוף אותם. הפרובוקציה שלהם צריכה להיות ברורה לכל העולם.

מהי האסטרטגיה הישראלית הראויה?

לדעתי, צריך לשחק את משחק השפן עד סופו. "לעקור את ההגה ולזרוק אותו בהפגניות מעבר לחלון".

משמע: לא להתרגש. להצהיר שהסגר חוקי, וייאכף.

לא להצהיר שום דבר מעבר לזה.

לתת לארדואן לתלות את עצמו על הלשון שלו. שידבר את עצמו לדעת. לא להגיב לאיומים שלו. ולתת לדעת הקהל שלו לפנות נגדו. אם יש משהו שהציבור הטורקי באמת ישנא זה לוחמנות טורקית נגד מדינות מערביות , וישראל. ועוד מבטרה מוצהרת לעזור לפלשתינים - שלא עשו שום דבר בעד טורקיה ואין להם שום אינטרס מי יודע מה להקריב עבורם את הכלכלה, הצבא והחברה הטורקיים.

חשוב להפנים שהאיומים הטורקיים ריקים מתוכן.

הם לא יעזו להפעיל אש. ואם יפעילו אש- יושמדו מהר. הם יודעים את זה היטב.

אבל הם בכל זאת משחקים במשחק השפן - בתקווה לשבור את כושר העמידה של החברה הישראלית, ושל המנהיגות הישראלית.

אוי לנו אם ניכנע לסחיטה ההיטלריסטית הזאת. אין לנו תקומה ועתיד באוזר הזה.

ההיפך: רוצים שפן? תקבלו.

ישראל יכולה להבהיר בערוצים חשאיים למדינות העולם שבמקרה שתותקף, תגובתה לא תהיה סטרילית ונקיה, אלא יכולה להתפשט למדינות נוספות המאיימות עליה. העולם יהיה כמרקחה.

שרון אמר פעם :

"לערבים יש נפט - אבל לנו יש גפרורים".

כוונתו היתה: ישראל יכולה להבעיר את האזור אם ינסו לכפות עליה כניעה או ויתורים שאינם לרוחה.

והסרת המצור על עזה כמוה כסגירת מיצרי טיראן והכנסת כוחות משוריינים לסיני: עילה למלחמה. בלי חוכמות ובלי התיפיפות.

מי שפותח את המצור על עזה תחת חמאס- בעצם נותן אישור להכנסת אמל":ח שיכול להביא להרס הכלכלה הישראלית, למשל בתסריט של טפטוף יומיומי של טילים על תל אביב וב"ש, ואיום טורקי שאם ישראל תעשה עופרת יצוקה 2 - הצבא הטורקי יתערב.

כדי שזה לא יקרה - ישראל חייבת להבהיר לקהילה הבינלאומית שהיא לא תשחק את המשחק הטורקי. שהיא לא תיכנע, לא תסיר את המצור החוקי, ותעצור כל ניסיון לשובור אותו.

ושאם העולם רוצה שקט ושלווה - מוטב שיתערב וילחץ על טורקיה עכשיו, לפני הפתיחה באש.

ועוד דבר: ישראל היא מעצמה גרעינית, לפני פרסומים זרים.

לא מוכר תסריט שבו מדינה - טורקיה או אחרת - מאיימת בתוקפנות צבאית על מעצמה גרעינית, ובהסלמה, מבלי להביא בחשבון מצבי קיצון.

לפי התקדים הצפון קוריאני, לא מאיימים על מדינה גרעינית.

צפ"ק הראתה לעולם שעם קצת נחישות וטירוף - אף אחד לא מעז להתעסק אתם.

והארסנל שלה הרבה פחות מגוון ומתקדם מזה של ישראל. ומולה עומדת מעצמה עולמית אדירה.

לסיכום:

1. אני חושב שטורקיה תיסוג ברגע האחרון אם תגלה מולה נחישות.

2. אסור לישראל להסלים - צבאית או מילולית - אלא רק להגיב לפרובוקציות ברורות.

3. אסור לישראל לוותר על כלום. אבל ...וזה אבל גדול: חובה על ישראל לגלות פתיחות מחשבתית, ולהיות מוכנה לויתורים והסכמים בתחומים אחרים, על מנת לתת לטורקים סולם לרדת מהעץ הגבוה שעליו טיפסו. בדיוק כמו שמבשבר הטילים בקובה, שם כידוע כרושצ'וב נסוג רק אחרי שהוסכם לפרק את הטילים שהציבה ארה"ב ב...טורקיה. ההשיג היה חסר משמעות אסטרטגית אמיתית - אבל איפשר לסובייטים לשמור על כבודם, ולהציג הישג.

חובה לחשוב על הישג כזה מול הטורקים, על סולם.

אני פשוט לא מבין למה אנחנו כל הסיפור הזה יוצאים הילדי כאפות המסכנים שרוצים לשמור על הקשר עם המזדיינים האלה שתומכים במחבלים ובחמאס בפומבי ויוצאים נגד הישראלים והממשלה שלנו בלי הפסקה.

הגיע הזמן שאנחנו בעצמנו נשים סוף ליחסים האלה ונפסיק לצאת פראיירים, ולמרות שמדובר בנזק כלכלי ובפגיעה גדולה, הנזק בכבוד של המדינה הזאת הרבה יותר חשוב, הם משתינים עלינו בקשת וכל יום ארדואן עם איומים חדשים, איפה התגובה של נתניהו?!

מה אנחנו אמורים לעשות בדיוק? איזה כלים כבר יש לנו לאיים על טורקיה? ובינתיים זה רק דיבורים, ככה שאני לא הייתי מתרגש יותר מדי.

חבר מפגין מבלעין, אל תשקר. כתבת הודעה שלא קשורה לנושא הזה בכלל, לאחר מכן ערכת וכתבת את השורה האחרונה. בגלל זה התייחסתי לזה כמו שהתייחסתי לזה אז אל תשחק אותה תמים.

כשתמונה למנהל/גננת נושאים פה, תודיע לי. עד אז, תפסיק להפיץ שקרים בבקשה.

נקודת מבט מעניינת, נראית מאוד הגיונית.

שווה קריאה למרות האורך.

ואם מישהו יכול לתת הסברים קצרים על משחק השפן, הסלאמי והליכה על הסף זה יהיה נחמד.

כשתמונה למנהל/גננת נושאים פה, תודיע לי. עד אז, תפסיק להפיץ שקרים בבקשה.

זיינת תשכל

מה יש לי להפיץ שקרים יא טמבל, מה משעמם לי?!?

מה כבר כתבתי שהוא שקר, שערכת תגובה ולא התייחסת לנושא?

זה שקר?

יאללה לך תחפש בקיצור...

בומבונירה,

http://he.wikipedia.....99.D7.95.D7.AA

ובכלל מומלץ בחום ללמוד או לפחות לקרוא על תורת המשחקים. נושא מרתק.

הקישור שליhttp://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1241214.html

מומלץ לקרוא ולהבין בידי מי מופקדת הדיפלומטיה הישראלית...יכול לשפוך אור קצת על המצב הבינלאומי שנדחקנו אליו.

מדברים אל הבוחרים המקומיים בססמאות פופוליסטיות על מנת ליצור הון פוליטי במקום לנהל משברים ולדאוג לאינטרסים של המדינה.

מדליפים כותרות מפוצצות לעיתון (בניגוד לעמדת אנשי המקצוע) אבל נעדרים מדיונים מקצועיים לטובת ביקורים בקישינב .. (מעניין למה...שביל הכסף של לברמן תמיד חוזר לקישינב)..

בקיצור...תראו מי מנהל לכם את המדינה...

זיינת תשכל

מה יש לי להפיץ שקרים יא טמבל, מה משעמם לי?!?

מה כבר כתבתי שהוא שקר, שערכת תגובה ולא התייחסת לנושא?

זה שקר?

יאללה לך תחפש בקיצור...

לא. זה שאתה רומז שאני מפגין בבלעין. ואתה יודע שזה שקר. מה יש לך לעשות את זה? לא יודע. אף פעם לא הבנתי למה אתה משמיץ אנשים אישית.

לא. זה שאתה רומז שאני מפגין בבלעין. ואתה יודע שזה שקר. מה יש לך לעשות את זה? לא יודע. אף פעם לא הבנתי למה אתה משמיץ אנשים אישית.

אני לא רומז. אני אומר!

הפגנת בבלעין פעם אחת לפני 6 שנים, תפסיק לזיין תשכל

אני לא רומז. אני אומר!

הפגנת בבלעין פעם אחת לפני 6 שנים, תפסיק לזיין תשכל

ותתייחס לנושא, תפסיק להביא עצבים. לא בעיה שלי שאכלת גז לפני כמה דקות.

אם אתה יודע את שהייתי פעם אחת בהפגנה בבלעין לפני שש שנים, למה בדיוק הייתה מכוונת הטענה שלך ש"אכלתי גז לפני כמה דקות" פרט לרמיזה שקרית שאני מפגין בבלעין?

מה אנחנו אמורים לעשות בדיוק? איזה כלים כבר יש לנו לאיים על טורקיה? ובינתיים זה רק דיבורים, ככה שאני לא הייתי מתרגש יותר מדי.

ביינתים מי דיבר ודיבר זה רק ארדואן ואחרי זה חזר בו- "לא תרגמו אותי טוב"

"אני אבקר בעזה"(ארה"ב עושה נונונו) "אני לא אבקר בעזה"

"הפסקת כל קשרי המסחר",תרגמו אותי לא טוב כבר אמרתי?

אם אתה יודע את שהייתי פעם אחת בהפגנה בבלעין לפני שש שנים, למה בדיוק הייתה מכוונת הטענה שלך ש"אכלתי גז לפני כמה דקות" פרט לרמיזה שקרית שאני מפגין בבלעין?

לא התכוונתי להעליל עלייך יא פרנואיד.

סה"כ זה היה יום שישי, הבאת עקיצה ובגלל שאני מכבד אותך החזרתי לך עקיצה רלבנטית על היום הזה

חשבתי שתבין

כנראה שלא הבנת כל כך

לא נורא, תמשיך להתעסק בנוער הגבעות

אין לי כוח להיכנס פה לכל העניינים

מה שכן אופטימיסט (אם ראיתי שאתה כתבת את זה)

אני קראתי את רוב הדו"ח כשהוא יצא

ואמנם אומרים שישראל צריכים להביע "חרטה" (שאנחנו מסכימים לזה ד"א ואף אחד פה לא באמת יתנגד לזה, יש הבדל גדול בין חרטה על כך

שאנשים מתו באירוע הזה לבין התנצלות כאילו אנחנו מודים שאסור היה לנו לעשות את זה)

אבל מדברים רבות על ממשלת טורקיה, שהיא לא עשתה מספיק כדי למנוע את זה וזה היה בבחינת מחדל שלהם

חוץ מזה ברגע שמישהו סוף סוף אמר "סגר חוקי" בכלל זה הוציא להם את האוויר מהמפרשים

בגלל זה הם עושים כזה רעש

איך אמר ארדואן (כשהוא כן תורגם נכון) "לא חשוב המחיר, העיקר הכבוד"

ביבי הביא אותנו למצב מאוד גרוע - בעיקר בגלל שהוא לא טיפח את היחסים עם ארה"ב

וארדואן עשה לו תרגיל עם המכ"מ של נאטו שהאמריקאים קיבלו זיקפה בגללו

אבל אין סיכוי שמישהו אצלנו צריך להתנצל

ואם אכן מישהו אצלנו נתן פרטים של חיילים בגלל "צו מצפונו", צריך להתייחס אליו כראשון הבוגדים

לא התכוונתי להעליל עלייך יא פרנואיד.

סה"כ זה היה יום שישי, הבאת עקיצה ובגלל שאני מכבד אותך החזרתי לך עקיצה רלבנטית על היום הזה

חשבתי שתבין

כנראה שלא הבנת כל כך

לא נורא, תמשיך להתעסק בנוער הגבעות

כשאנשים שלא פגשו אותך בחיים ניגשים אליך ביציע כדי לקלל ויותר מזה על סמך דברים שנכתבים בפורום, אתה נהיה רגיש למה שכותבים עליך בפורום. תאמין לי שיש לי סיבות טובות מאוד להיות "פרנואיד". כנראה שיש לנו מושגים שונים מאוד לביטוי "מכבד אותך".

כשאנשים שלא פגשו אותך בחיים ניגשים אליך ביציע כדי לקלל ויותר מזה על סמך דברים שנכתבים בפורום, אתה נהיה רגיש למה שכותבים עליך בפורום. תאמין לי שיש לי סיבות טובות מאוד להיות "פרנואיד". כנראה שיש לנו מושגים שונים מאוד לביטוי "מכבד אותך".

אני משער שכבר הספקת להכיר את אופן התגובות שלי.

אז אני רק אדגיש-שמי שמגיב בצורה מכובדת ועניינית, מקבל ממני יחס מצוין וגם לרוב מחזיר את אותו היחס. וזה גם לא כזה משנה באילו דעות הוא מחזיק. ככה צריך להתדיין נקודה.

הבעיה היא שמתחילים עם העקיצות או הפרובוקציות. פעם היית אלוף בפרובוקציות חריפות ובגלל זה חצי פורום יצא עלייך וגם איסלם לך את שם המשתמש. היום אני מניח שהתבגרת, התמתנת והבנת שאפשר גם אחרת. ולכן אני אישית שיניתי גישה כלפייך. למרות זאת, יוצאות לך הבלחות של עקיצות ופרובוקציות מידי פעם, ואז אתה גם מקבל בחזרה את אותו היחס. פשוט מאוד.

תאמין לי שהכי נוח זה לכתוב בסבבה בנושאים האלה, בלי לנסות לעקוץ ולהסית את האש כמו שאתה, רובן ועוד כמה בחורים נחמדים עושים. אני מציע לך ללמוד ממשתמשים כמו אבנר או יובל, כי ואללה מה אני אגיד לך, לא נראה לי שהם מקבלים איומים או מקללים אותם במגרשים. ותתפלא, הם לא רחוקים בדעותיהם מדעותייך. זה הכל תלוי בגישה שלך לאנשים אחרים.

אם תמשיך לבוא ממקום מתנשא ופלספני, אני מאמין שאנשים יטפלו אלייך. אני אישית לא בעד התופעה שכתבת למעלה, אבל תמיד יהיו מי שיקחו את המילים האולטרא קיצוניות שלך(בעבר) ויפגעו מהן.

חוץ מזה, אני בספק גדול אם קיבלת קללות בשנים האחרונות ממשתמשים בפורום. ספק גדול! אולי אתה מתכוון לתקופה של מלחמת לבנון ה-2, עופרת יצוקה שיצאת נגד צה"ל או אחרי הפעם שאמרת שהיית בהפגנה בבלעין ואז גם מבחינתי-הרווחת את הקללות ביושר. לא שאפשר להיות גאים בקללות או מעשי אלימות כאלה או אחרים, אבל לבוא ולרשום 'צבא הכיבוש צריך להפסיק להרוג ילדים בעזה'(ואל תגיד לי שאני אביא לך ציטוט מהימן כי מישהו מהמנהלים דאג כנראה להעלים את התגובות שלך אחרי שהוא נעל\מחק\ערך את הנושאי פוליטיקה בזמנו) בזמן שעשרות משתמשים פה שותפים ללחימה בעופרת יצוקה ומסכנים את חייהם, זה מקומם ומרתיח. ואי אפשר להתפלא שמחפשים אותך ביציע 'סתם'.

חוץ מזה 2, 'המכבד אותך' היה בקטע של ציניות. לא כזה קשה להבין את זה. טעות שלי שחשבתי שתבין את זה אם לא הבנת את ההקשר של ה-'אכלת גז' ביום שישי.

ביינתים מי דיבר ודיבר זה רק ארדואן ואחרי זה חזר בו- "לא תרגמו אותי טוב"

"אני אבקר בעזה"(ארה"ב עושה נונונו) "אני לא אבקר בעזה"

"הפסקת כל קשרי המסחר",תרגמו אותי לא טוב כבר אמרתי?

אוקיי, ואני אמרתי שבינתיים כל מה שטורקיה עושה מתבטא בדיבורים ולא במעשים, אז אתה מסכים עם מה שאמרתי או לא? לא הבנתי.

אני משער שכבר הספקת להכיר את אופן התגובות שלי.

אז אני רק אדגיש-שמי שמגיב בצורה מכובדת ועניינית, מקבל ממני יחס מצוין וגם לרוב מחזיר את אותו היחס. וזה גם לא כזה משנה באילו דעות הוא מחזיק. ככה צריך להתדיין נקודה.

הבעיה היא שמתחילים עם העקיצות או הפרובוקציות. פעם היית אלוף בפרובוקציות חריפות ובגלל זה חצי פורום יצא עלייך וגם איסלם לך את שם המשתמש. היום אני מניח שהתבגרת, התמתנת והבנת שאפשר גם אחרת. ולכן אני אישית שיניתי גישה כלפייך. למרות זאת, יוצאות לך הבלחות של עקיצות ופרובוקציות מידי פעם, ואז אתה גם מקבל בחזרה את אותו היחס. פשוט מאוד.

תאמין לי שהכי נוח זה לכתוב בסבבה בנושאים האלה, בלי לנסות לעקוץ ולהסית את האש כמו שאתה, רובן ועוד כמה בחורים נחמדים עושים. אני מציע לך ללמוד ממשתמשים כמו אבנר או יובל, כי ואללה מה אני אגיד לך, לא נראה לי שהם מקבלים איומים או מקללים אותם במגרשים. ותתפלא, הם לא רחוקים בדעותיהם מדעותייך. זה הכל תלוי בגישה שלך לאנשים אחרים.

אם תמשיך לבוא ממקום מתנשא ופלספני, אני מאמין שאנשים יטפלו אלייך. אני אישית לא בעד התופעה שכתבת למעלה, אבל תמיד יהיו מי שיקחו את המילים האולטרא קיצוניות שלך(בעבר) ויפגעו מהן.

חוץ מזה, אני בספק גדול אם קיבלת קללות בשנים האחרונות ממשתמשים בפורום. ספק גדול! אולי אתה מתכוון לתקופה של מלחמת לבנון ה-2, עופרת יצוקה שיצאת נגד צה"ל או אחרי הפעם שאמרת שהיית בהפגנה בבלעין ואז גם מבחינתי-הרווחת את הקללות ביושר. לא שאפשר להיות גאים בקללות או מעשי אלימות כאלה או אחרים, אבל לבוא ולרשום 'צבא הכיבוש צריך להפסיק להרוג ילדים בעזה'(ואל תגיד לי שאני אביא לך ציטוט מהימן כי מישהו מהמנהלים דאג כנראה להעלים את התגובות שלך אחרי שהוא נעל\מחק\ערך את הנושאי פוליטיקה בזמנו) בזמן שעשרות משתמשים פה שותפים ללחימה בעופרת יצוקה ומסכנים את חייהם, זה מקומם ומרתיח. ואי אפשר להתפלא שמחפשים אותך ביציע 'סתם'.

חוץ מזה 2, 'המכבד אותך' היה בקטע של ציניות. לא כזה קשה להבין את זה. טעות שלי שחשבתי שתבין את זה אם לא הבנת את ההקשר של ה-'אכלת גז' ביום שישי.

כמו שאמרתי:

אף אחד לא מינה אותך לשוטר של הפורום ואף אחד לא מינה אותך לקבוע אם תגובה היא עניינית או לא, ושום דבר שנדמה לך כמו עקיצה שלי (שלא מופנית אליך) לא מצדיק את זה שתפיץ עלי שקרים. כולל סוג ההודעות שאתה טוען שכתבתי ומעולם לא הצלחת להביא דוגמא שמתקרבת לזה. אבל רק כדי לחטט בהיגיון היפה שלך, אתה חושב שצה"ל צריך להמשיך להרוג ילדים בעזה?

תפסיק עם השטויות האלה. ברגע שמשתמשים "מכובדים" כמו אבנר אומרים משהו שלא בא בטוב לעין של משתמשים מסויימים פה, גם הם מתחילים לקבל איומים.

אבל בסופו של דבר, כנראה שאין למה לצפות יותר מדי. מאחורי הדיבור ה"רגוע" וה"מכבד" שלך, עומדת בדיוק אותה גישה בריונית של איומים וקללות. טוב שאתה מזכיר את זה מדי פעם, וטוב שאנחנו מקבלים מדי פעם תזכורת לחוקים שלפיהם מתנהל הפורום הזה (ואני לא מתכוון לניסוחים היפים של חוקת הפורום).

נ.ב.

אם כבר מזכיר יציאות נגד צה"ל, להזכיר שהצהרת פה שכמפקד חינכת חיילים לסרב פקודה?

כמו שאמרתי:

אף אחד לא מינה אותך לשוטר של הפורום ואף אחד לא מינה אותך לקבוע אם תגובה היא עניינית או לא, ושום דבר שנדמה לך כמו עקיצה שלי (שלא מופנית אליך) לא מצדיק את זה שתפיץ עלי שקרים. כולל סוג ההודעות שאתה טוען שכתבתי ומעולם לא הצלחת להביא דוגמא שמתקרבת לזה. אבל רק כדי לחטט בהיגיון היפה שלך, אתה חושב שצה"ל צריך להמשיך להרוג ילדים בעזה?

תפסיק עם השטויות האלה. ברגע שמשתמשים "מכובדים" כמו אבנר אומרים משהו שלא בא בטוב לעין של משתמשים מסויימים פה, גם הם מתחילים לקבל איומים.

אבל בסופו של דבר, כנראה שאין למה לצפות יותר מדי. מאחורי הדיבור ה"רגוע" וה"מכבד" שלך, עומדת בדיוק אותה גישה בריונית של איומים וקללות. טוב שאתה מזכיר את זה מדי פעם, וטוב שאנחנו מקבלים מדי פעם תזכורת לחוקים שלפיהם מתנהל הפורום הזה (ואני לא מתכוון לניסוחים היפים של חוקת הפורום).

נ.ב.

אם כבר מזכיר יציאות נגד צה"ל, להזכיר שהצהרת פה שכמפקד חינכת חיילים לסרב פקודה?

אם אתה טוען שלא כתבת שצה"ל צריך להפסיק להפציץ ילדים בעזה אז אתה שקרן מארץ השקרנים. אני זוכר בדיוק מספר הודעות ספציפיות שאתה כתבת ובגללם קיבלת איומים ממשתמשים שונים פה(כמו שאתה טוען?).

ומה הקשר שאני חושב שצה"ל צריך להמשיך להרוג ילדים בעזה, תפסיק להיות מניפולטור יא דפקט, באמת שנמאסת עליי. זו הייתה דוגמא לאיך הפכת את ההפצצות של חיל האוויר על מחבלים בעזה ל-הפצצות על ילדים בעזה בעזרת מניפולציה סמנטית, וקראת להם לא לגיטימיות בצורה שפלה. אתה, ממגדל השן, תבוא ותגיד מה בסדר ומה לא. קח נשק, קח אפוד ולך להלחם במקום האנשים בחזית ששומרים עלייך או במקום לבקר אותם חדשות לבקרים. ואיך אני אביא דוגמא, איך?!? כל דיון על פוליטיקה היה מתפוצץ פה ואחרי עמוד-שניים כבר ננעל או נמחק. מה חשבת, שאחרי 4 שנים נשכח הכל?!? יש פה משתמשים שלצערך הרב עדיין זוכרים מה שכתבת בנושאים האלה וכמה קיצוני היית.

אין לך ספציפית מה לצפות ממני. ניסיתי להיות סבלני אלייך אבל אתה דורש תשומת לב באופן קבוע וזה קצת גדול עליי למען האמת.

ובבקשה ממך, תפסיק להכנס כל פעם מחדש לתסומנת האישה המוכה שבה אתה חי. אלים אני לא. מה שבטוח שאני תומך ב-100% באלימות נגד אנשים אלימים(כחלק מהגנה עצמית). ואנשים אלימים אלו אנשים שמשתתפים\השתתפו בהפגנות אלימות נגד חיילי צה"ל בבלעין\נעלין\בית יונתן גם אם הם היו שם פעם אחת לטענתם.

נ.ב

אם כבר אתה מדבר על השירות הצבאי שלי, אז קודם כל תעשה חצי ממה שאני עשיתי ואז תגיב על מה שעשיתי או לא.

ואני יודע שזה כואב לך, אבל כן, כל חייל שמפנה מתיישבים הוא אפס מאופס ולא משנה איזו הוראות הוא קיבל. לא הורסים חברה שלמה בגלל כמה יוסי ביילינים כמוך שיושבים במגדל השן ומחלקים הוראות ועל הזין שלהם שכל החברה הישראלית שתהרס.

אם אתה טוען שלא כתבת שצה"ל צריך להפסיק להפציץ ילדים בעזה אז אתה שקרן מארץ השקרנים. אני זוכר בדיוק מספר הודעות ספציפיות שאתה כתבת ובגללם קיבלת איומים ממשתמשים שונים פה(כמו שאתה טוען?).

ומה הקשר שאני חושב שצה"ל צריך להמשיך להרוג ילדים בעזה, תפסיק להיות מניפולטור יא דפקט, באמת שנמאסת עליי. זו הייתה דוגמא לאיך הפכת את ההפצצות של חיל האוויר על מחבלים בעזה ל-הפצצות על ילדים בעזה בעזרת מניפולציה סמנטית, וקראת להם לא לגיטימיות בצורה שפלה. אתה, ממגדל השן, תבוא ותגיד מה בסדר ומה לא. קח נשק, קח אפוד ולך להלחם במקום האנשים בחזית ששומרים עלייך או במקום לבקר אותם חדשות לבקרים. ואיך אני אביא דוגמא, איך?!? כל דיון על פוליטיקה היה מתפוצץ פה ואחרי עמוד-שניים כבר ננעל או נמחק. מה חשבת, שאחרי 4 שנים נשכח הכל?!? יש פה משתמשים שלצערך הרב עדיין זוכרים מה שכתבת בנושאים האלה וכמה קיצוני היית.

אין לך ספציפית מה לצפות ממני. ניסיתי להיות סבלני אלייך אבל אתה דורש תשומת לב באופן קבוע וזה קצת גדול עליי למען האמת.

ובבקשה ממך, תפסיק להכנס כל פעם מחדש לתסומנת האישה המוכה שבה אתה חי. אלים אני לא. מה שבטוח שאני תומך ב-100% באלימות נגד אנשים אלימים(כחלק מהגנה עצמית). ואנשים אלימים אלו אנשים שמשתתפים\השתתפו בהפגנות אלימות נגד חיילי צה"ל בבלעין\נעלין\בית יונתן גם אם הם היו שם פעם אחת לטענתם.

נ.ב

אם כבר אתה מדבר על השירות הצבאי שלי, אז קודם כל תעשה חצי ממה שאני עשיתי ואז תגיב על מה שעשיתי או לא.

ואני יודע שזה כואב לך, אבל כן, כל חייל שמפנה מתיישבים הוא אפס מאופס ולא משנה איזו הוראות הוא קיבל. לא הורסים חברה שלמה בגלל כמה יוסי ביילינים כמוך שיושבים במגדל השן ומחלקים הוראות ועל הזין שלהם שכל החברה הישראלית שתהרס.

כמו שאמרתי. לא מסוגל להביא שום תמיכה לטענות שלך. מצהיר שאתה לא אלים אבל תומך באלימות של אחרים (ולצערנו, לא מדובר בשאלה תיאורטית). מעודד סירוב פקודה בגלוי.

כל אחד ,מי שמכיר אותי ומי שמכיר אותך, בחיים או רק בפורום (ולך אין מושג קלוש מי אני ומה אני עושה) מוזמן לשפוט בעצמו למי מאיתנו אכפת יותר מהחברה הישראלית.

נראה לי שהעניין הזה מיצה את עצמו. מישהו יכול לנעול?

כמו שאמרתי. לא מסוגל להביא שום תמיכה לטענות שלך. מצהיר שאתה לא אלים אבל תומך באלימות של אחרים (ולצערנו, לא מדובר בשאלה תיאורטית). מעודד סירוב פקודה בגלוי.

כל אחד ,מי שמכיר אותי ומי שמכיר אותך, בחיים או רק בפורום (ולך אין מושג קלוש מי אני ומה אני עושה) מוזמן לשפוט בעצמו למי מאיתנו אכפת יותר מהחברה הישראלית.

נראה לי שהעניין הזה מיצה את עצמו. מישהו יכול לנעול?

דווקא אני כן יכול להביא תמיכה לטענות שלי

אם היה לי כוח גם הייתי כותב לך את שמות המשתמשים שראו את ההודעות האנרכיסטיות שלך, אבל אתה וודאי זוכר אותם.

ומה איתך, אתה לא אלים? אתה לא מקלל? לא קורא קריאות גזעניות? לא שרת על סלים טועמה מחבל לעולם?

אל תשחק אותה שה תמים. אתה כולך חתיכת מתייפיף. אני זוכר שהודת פה שקיללת את טועמה ואני זוכר שהצהרת פה שהפגנת בבלעין פעם אחת וזו תמיכה אחושרמוטה באלימות נגד כוחות הביטחון- להזכירך, פוצעים שם חיילים מידי שישי.

אני לפחות אדם אמיתי שעומד מאחורי המילים והמעשים שלי ולא משחק אותה יפה נפש.

אם אני כותב משהו אז אני אעמוד מאחוריו. אם טעיתי לגביו אני אבקש סליחה ואודה בטעות שלי, ולא כמוך משחק אותה אדם יפה נפש שנטפלים אליו במקרה.

ו-ואללה חבוב, אני בטוח שאתה עושה הרבה למען החברה, לא בטוח שיותר ממני, אבל אני לא בא לעשות איתך תחרויות, זה גם לא מעניין כל כך,

כי לעקור 300,000 יהודים מבתיהם ולהשליך אותם לקיבינימט שיסתדרו לבד כמו שעשו ב2004, זה ממש לא לדאוג לחברה.

איכפת לך מהחברה הזאת, שהיא גם חלק החברה הישראלית או איכפת לך מהחברה הספציפית שאיתה אתה מזדהה?

גם כן דאגה לחברה.

הגיע הזמן שישראל כבר תפרסם התנצלות רשמית-

הגיע הזמן להתנצל בפני העם הכורדי שמכרנו נשק ואמצעי לחימה רבי ערך לטורקים שלבסוף נעשה בהם שימוש נגדם.

גם הם חושבים כמוך:

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1472133

ע"פ חוק בישראל ניתן לגזור גזר דין מוות בתליה על בגידה.

למה לא מבצעים? אחרי 2-3 ראשים של כמה בוגדים, יהיה הרבה יותר קל.