Jump to content

ישראל Vs יוון - נקודת מפנה או סוף הקמפיין

Recommended Posts

אז פוגשים את יוון בשעה שבה הפעם האחרונה שראיתי כדורגל ישראלי, היה כשלאסלו צה כיכב בליגה הלאומית, וכדאי לעשות סדר ולהבין מה אנחנו צריכים (מעבר לניצחון בשישי, שבלעדיו כמובן אין בכלל על מה לדבר), כדי להגיע ליורו.

כן, הסיכוי לא גבוה, אבל אפשר להגיד שהנבחרת, אחרי הכל, באמת תלויה בעצמה.

המצב כרגע:

יוון - 14 נק' (6 משחקים)

קרואטיה - 13 נק' (6 משחקים)

ישראל - 13 נק' (7 משחקים)

גיאורגיה ולטביה לא איבדו סיכויים באופן מעשי, אבל עם 9 ו-4 נק' (בהתאמה), אבל אין מה לדבר עליהן ברצינות כמובן. הן, אגב, נפגשות גם כן בשישי, במקרה של תיקו - שתיהן מודחות רשמית. המנצחת תוכל להמשיך לשחק במתמטיקה קלושה.

אז נחזור לשלישייה האמיתית, מה נשאר להן?

יוון: ישראל חוץ, לטביה חוץ, קרואטיה בית, גיאורגיה חוץ.

קרואטיה: מלטה חוץ, ישראל בית, יוון חוץ, לטביה בית.

ישראל: יוון בית, קרואטיה חוץ, מלטה חוץ.

במידה וישראל מנצחת את שלושת המשחקים שנותרו, היא מסיימת את הבית עם 22 נקודות וכנראה תסיים כראש הבית. אבל נחזור לזה.

האמת, גם ניצחון על יוון "ורק" תיקו בקרואטיה יגרמו לה להיות תלויה בתוצאות של השתיים האחרות, אבל במצב הזה אני מאמין שישראל תבטיח את המקום השני ואת המקום בפלייאוף.

יוון: עם הפסד לישראל (שהוא הנחת הבסיס לכל הנושא הזה), היא תגיע למשחקי חוץ לא קלים בלטביה וגיאורגיה, ומשחק בית מול קרואטיה. בוא נדבר על 6 נקודות במשחקי החוץ (על אף שאני לא בטוח שיסתיימו עם יותר מ-4) ותיקו ביתי מול הקרואטים.

יוון במצב הזה מסיימת את הבית עם 21 נקודות.

קרואטיה: תנצח את מלטה בחוץ ואת לטביה בבית, תיקו מול יוון והפסד לישראל יעמיד אותה על 20 נקודות.

ישראל, כמו שאמרנו, תסיים במצב הזה עם 22 נקודות ותעפיל ליורו.

אז במידה והתסריט המאוד, מאוד אופטימי מתממש, ומנצחים את המשחקים מול יוון וקרואטיה, נסיים בראש הבית במידה והן יסיימו בתיקו ביניהן.

מה קורה במידה והמשחק בין קרואטיה ליוון יוכרע?

ניצחון קרואטי מול יוון יציב אותנו בשוויון נקודות איתם בראש הבית (במצב של שוויון נקודות, ע"פ אופ"א ההכרעה היא על הפרש שערים במפגשים הישירים, אם גם כאן יש שוויון [וננצח בהפרש של שער, כמוהם, ולא נביס 5:0 בזאגרב], הולכים על שערי חוץ. אם אפילו כאן יהיה שוויון, משמע שישראל מנצחת 2-1 בקרואטיה, הולכים על הפרש שערים כללי במשחקי הבית).

ניצחון יווני מול קרואטיה, יעמיד אותם עם 23 נקודות בראשות הבית. אבל שוב, להבדיל מקרואטיה וישראל שישחקו משחקים קלים יחסית מול שאר קבוצות הבית, ליוון מצפים משחקי חוץ בגיאורגיה ולטביה. 23 נקודות הן בהנחה והם לוקחים 6 נק' בשני מגרשים לא פשוטים בכלל.

במידה ומנצחים את יוון ומוציאים תיקו בקרואטיה:

עד עכשיו דיברנו על התסריטים במידה ולוקחים 6 נקודות מול יוון וקרואטיה. במידה ומנצחים את יוון ומוציאים תיקו בזאגרב, ישראל מסיימת עם 20 נק' אבל במידה ויוון לא תנצח גם את לטביה וגם את גיאורגיה בחוץ, היא תסיים עם לא יותר מ-19 נקודות וישראל הולכת לפלייאוף.

בקיצור, הנבחרת תלויה בעצמה, מה שאומר חד משמעית - לא נעלה.

אבל למי שרוצה להשאר אופטימי, יש על מה להשען. לפחות עד יום שישי.

אז ניצחון בשישי ונוכל להמשיך עם שיעורי ההסתברות גם בשבוע הבא, או שנגיד יפה להתראות ביורו 2016, אותו פלאטיני דאג להגדיל באופן כזה שפרט לסן מרינו ואנדורה, כנראה שכל היבשת תוכל להעפיל אליו.

אבנר או שממש שיעמם לך או שאתה פשוט ממש בקטע של בדיחות סאחיות ב4:31

עזוב את זה שלא ננצח את יוון בשישי, לנצח את קרואטיה?! בקרואטיה?!

:hooligan:

תיקו בבלומפילד, מפסידים בקרואטיה

טוטו והערבי החדש של הפועל נפצעים

הנה, אתה רואה אבנר? לא צריך להשקיע כמוך ולבזבז את הזמן, גם אופטימי וגם ריאלי!

אבנר או שממש שיעמם לך או שאתה פשוט ממש בקטע של בדיחות סאחיות ב4:31

עזוב את זה שלא ננצח את יוון בשישי, לנצח את קרואטיה?! בקרואטיה?!

:hooligan:

אני חושב שזה ריאלי, זה יהיה אמנם מדהים ונהדר, אבל כדי לשחק ביורו אתה צריך להוכיח שמגיע לך, וניצחון בקרואטיה זו דרך נהדרת להוכיח.

קרואטיה נבחרת טובה מאוד, טובה מאיתנו, אבל ממש לא מדהימה. ממש לא נבחרת שאפשר להגיד עליה מראש "בלתי אפשרי", גם אם ממש נחמד וטרנדי לרדת על נבחרת ישראל (שאגב, מלאה בכישרון ביחס לדרג שלה ולא הייתי מזלזל בה אם הייתי מאמן קרואטיה).

הם ניצחו במגרש הביתי בקושי את גיאורגיה (1:2) והוציאו תיקו מאופס מול היוונים. יהיה קשה מאוד, בלתי אפשרי? בולשיט. כדי לעלות מבית מוקדם לטורניר גדול אתה חייב לנצח קבוצה גדולה, ואם זו הקבוצה הכי גדולה בבית שלך - זכית.

(וכן, משעמם לי ואני חייב להחזיק ער עד 8 כדי ללכת לבנק, אחרת אני ארדם וזה לא יקרה. אבל זה התחיל מזה שעניין אותי לבדוק מה באמת הסיכוי שלנו, אז אמרתי יאללה, נשקיע בנושא).

אני חושב שזה ריאלי, זה יהיה אמנם מדהים ונהדר, אבל כדי לשחק ביורו אתה צריך להוכיח שמגיע לך, וניצחון בקרואטיה זו דרך נהדרת להוכיח.

קרואטיה נבחרת טובה מאוד, טובה מאיתנו, אבל ממש לא מדהימה. ממש לא נבחרת שאפשר להגיד עליה מראש "בלתי אפשרי", גם אם ממש נחמד וטרנדי לרדת על נבחרת ישראל.

הם ניצחו במגרש הביתי בקושי את גיאורגיה (1:2) והוציאו תיקו מאופס מול היוונים. יהיה קשה מאוד, בלתי אפשרי? בולשיט. כדי לעלות מבית מוקדם לטורניר גדול אתה חייב לנצח קבוצה גדולה, ואם זו הקבוצה הכי גדולה בבית שלך - זכית.

(וכן, משעמם לי ואני חייב להחזיק ער עד 8 כדי ללכת לבנק, אחרת אני ארדם וזה לא יקרה. אבל זה התחיל מזה שעניין אותי לבדוק מה באמת הסיכוי שלנו, אז אמרתי יאללה, נשקיע בנושא).

עזוב נו, הם עשו לנו השחלות פה ברמת גן לפני פחות משנה, איזה לנצח אותם..

מבחינת יכולת, אנחנו יותר טובים מיוון ואם ננצח את קרואטיה זו לא תהיה הפתעה.

הבעיה היא מנטלית, הנבחרת כמו הקהל שלה, לא באמת מאמינה בעצמה ומגיעה כאנדרדוג שינסה להפתיע, למרות שאנחנו שווים יותר.

עמית, אתה זוכר את המשחק?

ישראל שיחקה טוב והייתה עדיפה על קרואטיה, עד הפנדל של קרנצ'אר לקראת סוף המחצית. אחרי הגול ישראל נעלמה, קיבלה עוד גול, ירדנו עם 0-2 במחצית והסיפור היה גמור.

ספרד וגרמניה משחקות בבתים אחרים, קרואטיה זו נבחרת שאפשר לנצח. שוב, אני לא אומר שאנחנו פייבוריטים (והמטרה של הנושא לא הייתה להגיד מה הסיכוי שלנו לנצח, אלא רק לכתוב את האפשרויות והתסריטים בבית), אבל לא הייתי מרים ידיים מראש מולם. היו לנו נצחונות גדולים יותר בהיסטוריה, וכמובן שניצחון כזה יכנס מיידית לדפי ההיסטוריה ויהיה מדהים.

ממתי מדהים הוא לא חלק מהכדורגל? :)

אני לא מת על פרננדז, אבל אני מאוד אוהב את הנבחרת. הדור הזה מוכשר בטירוף, יש שם כמות פוטנציאל מדהימה. אם זה מתחבר ונראה טוב בזאגרב, לקרואטים יהיה מאוד קשה.

ישראל היא נבחרת מאוד חזקה ביחס לדרג שלה. גם נבחרות חזקות מקרואטיה לא מטיילות בבתים שלהן, מול נבחרות פחות טובות מישראל. זה כדורגל, זה ערב נתון, למה לא לחלום. זה כל מה שיש לנו כבר 40 שנה.

עמית, אתה זוכר את המשחק?

ישראל שיחקה טוב והייתה עדיפה על קרואטיה, עד הפנדל של קרנצ'אר לקראת סוף המחצית. אחרי הגול ישראל נעלמה, קיבלה עוד גול, ירדנו עם 0-2 במחצית והסיפור היה גמור.

לצערי אני זוכר יותר מידי טוב את המשחק, הבטחתי שאני לא חוזר יותר לראות את הנבחרת המקולקלת הזאת במגרש.

אני הייתי הכי אופטימי בעולם לגבי הנבחרת, עשיתי מנוי לכל קמפיין כמו טמבל ובכל משחק גדול קיבלנו זין גדול, אין תקווה לנבחרת הזאת, עזוב שטויות.

עכשיו אתה כבר מדבר שטויות, לא גדל לנו דור עם כ"כ הרבה קשרים אחוריים מוכשרים (אני אפילו לא מחשיב את אלברמן או תמיר כהן, הם שחקני עבר מבחינתי. אני מדבר על כיאל, נאתכו, אלמוג כהן. שחקנים חשובים בקבוצות אירופאיות נהדרות. והם צעירים, אליהם יצטרפו גם לוגסי ודהן בקמפיין הבא), כמות בלתי נגמרת של כישרון בקישור ההתקפי, מבחר של חלוצים(!!) טובים.

כששלמה שרף לא יכל להרכיב את מזרחי או רונן חרזי, הוא היה מאלתר את נמני ורביבו. לא היו חלוצים בארץ, שי הולצמן וכפיר אודי היו מגיעים להציל את המולדת. יש לך דור משופע בחלוצים נהדרים, מה אתה מדבר בכלל, עומק כזה לא היה לנבחרת ישראל מעולם.

וחכה, זה עוד לפני שדור הזה של שנתון 88' נכנס לעניינים. די להקשיב לכל מי שנהנה לקטול כל מה שקשור לכדורגל ישראלי, ההווה מלא בכישרון והעתיד נראה מבטיח. מספיק שתעיף מבט על הקבוצה שלך.

עזוב את הסיסמאות על הנבחרת, רגע האמת, כישלונות, 40 שנה, עזוב את זה. חלק נכון, אני לא אומר שלא, אבל זה מעיד על מה שהיה. מה שיהיה עוד לא נקבע, ואנחנו לא נמצאים במצב קטסטרופלי, ממש לא.

גם פעם היו לנו שחקנים טובים ומוכשרים, אני לא מבין מה הקשר, אוסף שחקנים מעולה יכול להפוך לקבוצת כדורגל זבל, וזה בערך הסיפור של נבחרת ישראל בכל ההיסטוריה שלה (וגם של מכבי תל אביב בשנה שעברה)

תמיד היה לנו אוסף שחקנים טוב, אבל נבחרת טובה? בפה מלא, יכלת להגיד?

אני לא בא להגן על שיטת משחק או דרך של מאמן, אני מדבר על דור מלא בכישרון ונבחרת עם פוטנציאל שיכול - גם עם המאמן הכי גרוע בעולם - להתפוצץ במשחק נתון.

ופעם היו שחקנים נהדרים, אבל לא היה עומק. בן שהר וברדה נפצעים ואתה אפילו לא חושב לרגע שזה אמור להשפיע על הנבחרת. בסדר, יש את שכטר, יזמנו את טוטו, איך לא הזמינו את עטר...העומק הוא מדהים, פעם יכולנו רק לחלום על זה.

לפני עשר שנים, אם שחקן ברמה של יצחקי נפצע, למאמן יש תירוץ לקמפיין שלם. ראבק, נילסן עלה עם באדיר וכפיר אודי כחלוצים. על מה אתה מדבר.

אני בכלל לא מתייחס למה שהתקשורת אומרת, כשכולם נגועים באינטרסים ברור שכולם מזיינים את המוח, אני מדבר מתוך ראייה אישית.

הכדורגל הישראלי מבחינת שחקנים ישראלים נמצא היום בטופ שלו אי פעם בהיסטוריה, לא זוכר כזאת רשימת לגיונרים מפוצצת ועדיין כל כך הרבה שחקנים ישראלים מוכשרים בליגה,

ובכל זאת, אני חוזר ואני אמשיך להגיד, וגם אם ננצח את יוון, אין לנו נבחרת שמשחקת כדורגל, יש לנו אוסף שחקנים גדול ורחב, אבל אין לנו דרך, השחקנים האלה לא מתחברים אחד עם השני (לא משנה אם זה שלמה שרף, אברם גרנט או דרור קשטן), זה פשוט לא הולך.

אבנר ברור שננצח את קרואטיה ויוון.

השאלה היא אם אתה יכול לתת כבר איזה טיפ קטן ליורו

איזה קבוצות אפשר לנצח בשלב הבתים

מה הסיכויים שלנו בהצלבה מול גרמניה וצרפת

ואיך אפשר להפתיע את ספרד בגמר

אל תתעצל צא לדרך העם מחכה.

"הצבר"

תאמין לי שכולם עם אבנר, רק איבדו את האמונה בנבחרת הזאת ובצדק. אם הם יעשו את זה אני הראשון ששולח מכתב התנצלות לפרננדז

אני כבר מזמן לא בקטע של הבנחרת, מהרגע שהיא הפכה לנבחרת לוזון

ממש לא מעניין מה יקרה, רק שלא יקרה כלום לחיימוב

הנבחרת זה מכבי של עונה שעברה,חבורה עם טון פוטנציאל,אבל מאמן חלש וחיבור ששואף לאפס

אם מכבי של עונה שעברה לא לקחה אליפות,אני גם לא מצפה מהנבחרת לעלות