Jump to content

הישראליות באירופה

רן סגל

Recommended Posts

בעת שאני כותב את השורות האלה מכבי חיפה נמצאת בדו-קרב פנדלים מול גנק על מקום לשלב הבתים בליגת האלופות, גם אם היא תפסיד היא תגיע לגביע אופ"א.

יש עוד שתי מתמודדות - מכבי ת"א והפועל ת"א. שתיהם נמצאות במצב טוב מאוד (קשה לי להאמין שהפועל לא תעבור את הקבוצת פח הזאת).

לפני שנה הפועל היתה בליגת האלופות. ואפילו עם תוצאות מרשימות!

חיפה לפני שנתיים אני חושב.

האם יש סיכוי שבשנים הקרובות נראה קבוצה ישראלית מגיע לשלבים היותר מתקדמים באירופה?

מה מוביל לשיפור הענקי הזה?

מה מוביל

1. קצת מזל, וססטיסטיקה. מתישו קבוצות יצברו איכשו דירוג כדי שישמש אותם להצליח

2. דירוג - זה הכל. בלי דירוג לא חיפה ולא הפועל עושות כלום!!

3. שינוי השיטה. לעלות כמדורגת לליגת האלופות? זה כ"כ קל שצריכים לעשות את זה כל שנה.

4. השתפרנו :|? יש מצב... אולי צברנו נסיון. אולי כוס, קשה לדעת.

השאלה המתבקשת היא, מה צריך לקרות כדי שיהיו לנו שתי נציגות בצ'מפיונס?

(בהנחה שמכבי והפועל מעפילות לבתים של האירופית)

אנחנו צריכים לעלות למקום ה-15 באירופה.

כרגע אנחנו 18, פתחנו את העונה 20.

יש באתר של אופ"א טבלאות שמראות דירוג לשנים הבאות (זורקות לפח את השנים היותר ישנות), ולפי הטבלאות האלה אנחנו ב-15 הראשונות.

זה אומר שאם לא יקרו יותר מדי פאדיחות כמו היום אנחנו יכולים להיות תוך שנתיים-שלוש עם 2 נציגות במוקדמות האלופות (יהיה קשה מאוד לנציגה הלא-אלופה לעלות).

אנחנו צריכים לעלות למקום ה-15 באירופה.

כרגע אנחנו 18, פתחנו את העונה 20.

יש באתר של אופ"א טבלאות שמראות דירוג לשנים הבאות (זורקות לפח את השנים היותר ישנות), ולפי הטבלאות האלה אנחנו ב-15 הראשונות.

זה אומר שאם לא יקרו יותר מדי פאדיחות כמו היום אנחנו יכולים להיות תוך שנתיים-שלוש עם 2 נציגות במוקדמות האלופות (יהיה קשה מאוד לנציגה הלא-אלופה לעלות).

איזה ארצות משתתפות ב"לא אלופות" - ספרד , אנגליה , איטליה, צרפת, גרמניה איזה עוד?

להזכירכם שמכבי עלתה לאלופות ב2004 היא עלתה מהמקום השני.

חיפה סיימה אלופה, אבל דאגה לעשות פדיחות ואוי דוידוביץ' ולא לעלות גם כן.

להזכירכם שמכבי עלתה לאלופות ב2004 היא עלתה מהמקום השני.

חיפה סיימה אלופה, אבל דאגה לעשות פדיחות ואוי דוידוביץ' ולא לעלות גם כן.

ומאז שונתה השיטה, לעלות לבתים מ"לא-אלופות" כמעט בלתי אפשרי בשביל קבוצה ישראלית.

ומאז שונתה השיטה, לעלות לבתים מ"לא-אלופות" כמעט בלתי אפשרי בשביל קבוצה ישראלית.

אף פעם אל תגידו בלתי אפשרי עם קצת מזל אפשר לעשות דברים יפים, תראה מה עשינו רק ביום חמישי נגד פאו עם הרבה אמונה הכל אפשרי!!

בדוגרי מה שהכי משפיע על העלייה לאלופות בעונות האחרונות זה רק השיטה של פלטיני..

עוד דבר זה שהרמה של הכדורגל לא בליגות החזקות הוא לא הכי גבוה

שאלה אחרת אם מכבי הפועל יעלו וחיפה שכבר עלתה או בעצם ירדה לליגה האירופאית יש מצב ש2 קבוצות יהיו באותו הבית?

לא.

זה עובד לפי דירוג + יש נראה לי 64 קבוצות ב16 בתים שזה כמעט בלתי אפשרי גם אם לא היה את החוק שאי אפשר שתי נציגות מאותה המדינה, באותו הבית.

השאלה המתבקשת היא, מה צריך לקרות כדי שיהיו לנו שתי נציגות בצ'מפיונס?

(בהנחה שמכבי והפועל מעפילות לבתים של האירופית)

שחיפה לא יקבלו גול מרוזנבורג דקה 94. אה רגע..

הדירוג חשוב מאוד ולכן כל קבוצה צריכה לנסות לצבור כמה שיותר נק' גם אם זה לנצח בחוץ קבוצה מלוקסמבורג אחרי שבבית נתנו להם 5. מעבר לכך, הסיבה המרכזית בכל מה שקשור לצ'מפיונס זה השיטה. המצחיקים שם באופ"א החליטו שבמקום שהמפעל יורכב ברובו מקבוצות איכותיות, אז נותנים עדיפות לאלופות וככה יוצא שתמיד הנציגה הישראלית מקבלת יריבה כמו גנק או זלצבורג או מאלמו, שבכור שלאף אחת מהקבוצות לא מגיע להיות בצ'מפיונס. הנה היום, משחק פח שכל המשחק אני מנסה להחליט מי יותר גרועה ולמי מגיע לשחק בליגה הטובה בעולם וואלה שתיהין פח אשפה, אם מדברים ברמה של צ'מפיונס. אני חושב שהשיטה הקודמת של לתת יותר מקומות לקבוצות ממדינות כדורגל מובילות + לדרג אותם גבוה ברמה שאלופת ישראל תצטרך לעבור קבוצה גרמנית, איטלקית, אנגלית, ספרדית, ולא ליגות דרק כמו בלגיה ואוסטריה. זה אמנם דופק את ישראל בקטע וזה אומר שתהיה לנו נציגה שם פעם ב-5 עונות אבל וואלה לטעמי אם קוצות כמו גנק חיפה מאלמו או מכבי בצ'מפיונס, זה רק אחרי שהעיפו יריבה גדולה ממנה בדירוג ולא כמו היום.

איזה ארצות משתתפות ב"לא אלופות" - ספרד , אנגליה , איטליה, צרפת, גרמניה איזה עוד?

כרגע רוסיה, אוקראינה, רומניה, פורטוגל, הולנד, טורקיה, יוון, שוויץ, בלגיה, דנמרק, סקוטלנד.

מנש, אני לא חושב כמוך.

אני חושב שכשיש הרבה קבוצות שמסיימות מקום 3-4 בליגות באירופה אז הטורניר הזה מאבד מהקונספט שלו (ליגת האלופות).

וזה יפה שאלופות ממדינות שלא עולות בדרך כלל (כמונו) מקבלות יותר הזדמנויות.

זה פוגע קצת ברמה בשלבים הראשונים, אבל זה משפר טיפה את הרמה בשלבים הגבוהים יותר (בגלל הבדלי המעמדות בשלב הבתים יש פחות הפתעות).

נקודה חשובה שחייבים לפתור אותה, במידה ונעלה(ואל תגידו לי נאחס וכל השטויות האלה עכשיו) בתאריך ה-29 לספטמבר זה מחזור שני בשלב הבתים, וזה נופל בראש השנה, אם זה לא מספיק, גם בתאריך 20 לאוקטובר זה נופל בשמחת תורה, אני מקווה שמכבי (וזה גם נכון לחיפה והפועל) לא יגרמו לבזיון וישחקו בימים קדושים כאלה, מספיק הביזיון שהיה לפני כמה שנים בצמפיונס, אני מקווה שמכבי כבר התחילה לדאוג לעניין הזה.