Jump to content

בוקר "טוב" לתושבי הדרום.

עדן אוראוס

Recommended Posts

"לא הייתה אף קטיושה ולא תהיה אף קטיושה". בתאכלס הוא צדק. זה לא קטיושה, זה גראד.

לגוף הזה קוראים מצ"ח או מח"ש והם פועלים בצורה אינטנסיבית כדי למגר תופעות אלימות. והחיילים לא פועלים אחרת שהם בסביבה, החיילים פועלים אחרת כשיש מצלמה שמכוונת עליהם. זה אינסטינקט של כל אדם ואדם. כל אחד שתשים מולו מצלמה יתנהג פתאום בצורה שונה.

אז אולי פה טמונה הבעיה - האם זה בסדר שצה"ל חוקר את עצמו? וכידוע, הבעיה הזו יותר רחבה מפיקוח במחסומים.

אבל אולי אני מפספס משהו - איזה פיקוח של צה"ל יש במחסומים? האם יושב שם אדם שלכאורה אין לו שום אינטרסים חוץ מלשמור על זכויות אדם? (לכאורה, כי הן שם בשביל לקדם את האינטרסים הפוליטיים שלהן..)

הבעיה היא שתושבי השטחים פועלים אחרת כשהן בסביבה.

מחסום יכול להתנהל בשקט ושלווה עד שהן באות ומתסיסות את האוירה.

ומעבר לכך - הן לא מסתפקות בצפיה מהצד, אלא פעילות ממש עד כדי ניסיון לנהל את המחסום.

ראסמי אני אגיד לך, בתיאוריה זה רעיון לא רע שנשים מבוגרות תרגענה את החיילים הצעירים,

בפועל, הן פשוט עושות נזק עצום. אני בעד לאמץ את הקונספט של מחסום ווטש, אבל ע"י אזרחים מתאימים שצה"ל יאשר.

כן אני מבין מה הנזק שהן עושות, ואין לי ספק שיש פה משהו מעבר ל"לדאוג לשלומם של הפלסטינים" וכמו שפלג אמר, זו דרך עבורן להוציא את ישראל כלא אנושית.

אבל מסקרן אותי לדעת - מה זה אזרחים שצה"ל יאשר? הרי אם אתה נותן למישהו שלדעתך מתאים לפיקוח לעשות את העבודה, אתה לא תקבל את אותן התוצאות של אנשים מבחוץ.

אז אולי פה טמונה הבעיה - האם זה בסדר שצה"ל חוקר את עצמו? וכידוע, הבעיה הזו יותר רחבה מפיקוח במחסומים.

אבל אולי אני מפספס משהו - איזה פיקוח של צה"ל יש במחסומים? האם יושב שם אדם שלכאורה אין לו שום אינטרסים חוץ מלשמור על זכויות אדם? (לכאורה, כי הן שם בשביל לקדם את האינטרסים הפוליטיים שלהן..)

מח"ש ומצ"ח לא מחשבנות בכלל לצה"ל או למשטרה. אין להם אינטרס כפול וכל מי שעובר על החוק הם נכנסים באבי אביו. אנחנו במדינה מתוקנת אם שכחת.

הפיקוח הגדול ביותר צריך להגיע מכל לוחם. זה מה שמחנכים אותו לעשות וזה מה שהוא גם יעשה בסופו של דבר. תמיד יש אנשים שסורחים בכל המובנים, ולכן הקימו את המנגנונים שציינתי לעיל שנותנים מענה למצוקות אמיתיות שקרו. בכל אופן, גלשנו מהנושא. כמו שציינתי הבעיה עם האירגונים הללו היא עם סילוף האמת והצגת המציאות בצורה שקרית בתוך כל הקונספט של הסירטונים שהם מפיצים, ולא עם ההצקות שלהם במחסומים שגם זה מאוד מפריע ויכול לסכן חיי חיילים(כמעט דקרו אותי במחסום שועפאת בגלל הזונות האלה), אבל כמובן שזה הרע במיעוטו.

כן אני מבין מה הנזק שהן עושות, ואין לי ספק שיש פה משהו מעבר ל"לדאוג לשלומם של הפלסטינים" וכמו שפלג אמר, זו דרך עבורן להוציא את ישראל כלא אנושית.

אבל מסקרן אותי לדעת - מה זה אזרחים שצה"ל יאשר? הרי אם אתה נותן למישהו שלדעתך מתאים לפיקוח לעשות את העבודה, אתה לא תקבל את אותן התוצאות של אנשים מבחוץ.

לא, אתה לא מבין את הנזק שהן עושות.

אני לא מדבר על ההסברה, אני מדבר על נזק ממשי לניהול תקין של מחסום.

אני מדבר על התססה של האוכלוסיה, הטרדת חיילים, זלזול בכוחות הבטחון, עקיפת סמכות ופגיעה במעמד החייל.

אתה תקבל תוצאות הרבה יותר טובות מסתם אזרחיות עם אג'נדה רדיקלית. מה זה אנשים מבחוץ? אתה לא בא לפקח על מדיניות צה"ל, אתה בא לוודא שהחיילים לא מאבדים משמעת, זה הכול.

אפילו לא צריך אזרחים, מספיק מילואמניק שקול ורגוע עם סמכות.

בפועל, הן פשוט עושות נזק עצום. אני בעד לאמץ את הקונספט של מחסום ווטש, אבל ע"י אזרחים מתאימים שצה"ל יאשר.

יש לי הרבה מאוד ביקורת כלפי מחסום ווטש, אבל אתה ודאי מבין לבד את הבעייתיות במה שאתה מציע - שצה"ל יאשר פרטנית את האנשים שמבקרים אותו...

יש לי הרבה מאוד ביקורת כלפי מחסום ווטש, אבל אתה ודאי מבין לבד את הבעייתיות במה שאתה מציע - שצה"ל יאשר פרטנית את האנשים שמבקרים אותו...

בואנה איזה שטות כתבת. אתה מתאר את צה"ל כאילו הוא מעודד התעללות באזרחים. לא שמעת על מקרים שקצינים העבירו למצ"ח\מח"ש מקרים שבהם הפקודים שלהם סרחו? ואם אני לא טועה, צה"ל היה זה שאישר את אותם הקצינים האלו וגם הסמיך אותם כמה חודשים.

אם בא לכם לראות, סתם היה בא לי לראות את הנושא על עופרת יצוקה:

http://forum.12p.co....%E5%F7%E4&st=95

אגב,

בערך בעמוד 25-24 נשאלה שאלה מה יקרה אחרי המבצע, וזה מה שמנש כתב:

"ימשיכו לירות קסאמים ונמשיך לחסל נקודתית. זה בגלל ששוב נעצור באמצע. אם מה שהלך בעזה ביום הראשון למבצע היה קורה מידי יום במשך חודש למשל, הייתי מאמין שהיית מקבל ממני תשובה אחרת. אבל אנחנו ישראל, אנחנו פראיירים. "

זה תלוי מה בדיוק התחום אותו האנשים מבקרים.

כפי שאני רואה את זה, האינטרס של צה"ל הוא למנוע מקרים של התעללות והוא אינו מעודד זאת, לכן כמובן שהוא ישמח לאשר כל אדם שיתעסק בזה.

לגבי מדיניות מחסומים ושטויות מהסוג שמחסום ווטש עוסק בו, אין בכלל מקום לביקורת מבחינתי, מאחר וזו החלטה בטחונית-מדינית שאין לאף גוף מבקר סמכות לגביה. בשביל זה המציאו את הכנסת.

זה תלוי מה בדיוק התחום אותו האנשים מבקרים.

כפי שאני רואה את זה, האינטרס של צה"ל הוא למנוע מקרים של התעללות והוא אינו מעודד זאת, לכן כמובן שהוא ישמח לאשר כל אדם שיתעסק בזה.

לגבי מדיניות מחסומים ושטויות מהסוג שמחסום ווטש עוסק בו, אין בכלל מקום לביקורת מבחינתי, מאחר וזו החלטה בטחונית-מדינית שאין לאף גוף מבקר סמכות לגביה. בשביל זה המציאו את הכנסת.

בעולם אידאלי, בו לצה"ל אין אינטרס להעלים את נשות מחסום ווטש כיוון שהן "גורמות לו לכאב לראש" - אתה צודק. בעולם כזה, בו האינטרס העליון הוא שמירה על טוהר המידות וללא אינטרסים אדמיניסטרטיביים כאלה ואחרים - אתה צודק. אבל זה לא בדיוק המצב, והצילומים של "בצלם", "מחסום ווטש" וכו', על אף הבעייתיות שבהם, ועל אף שגם הם אינם חפים מאינטרסים ופועלים לעיתים עבור "סירוס צה"ל" - בסופו של דבר, פעמים רבות הארגונים הללו חושפים מקרים שלא היו מתגלים בצורה אחרת. מובן שאין לאף אחד מהארגונים הללו סמכות רשמית - בכך אתה צודק.

בעולם אידאלי, בו לצה"ל אין אינטרס להעלים את נשות מחסום ווטש כיוון שהן "גורמות לו לכאב לראש" - אתה צודק. בעולם כזה, בו האינטרס העליון הוא שמירה על טוהר המידות וללא אינטרסים אדמיניסטרטיביים כאלה ואחרים - אתה צודק. אבל זה לא בדיוק המצב, והצילומים של "בצלם", "מחסום ווטש" וכו', על אף הבעייתיות שבהם, ועל אף שגם הם אינם חפים מאינטרסים ופועלים לעיתים עבור "סירוס צה"ל" - בסופו של דבר, פעמים רבות הארגונים הללו חושפים מקרים שלא היו מתגלים בצורה אחרת. מובן שאין לאף אחד מהארגונים הללו סמכות רשמית - בכך אתה צודק.

בלה בלה בלה בלה. בגלל אישה אחת ששייכת לנשות ווטש כמעט ודקרו אותי בגלל שהיא הסיחה את דעתי והפריעה לי בריכוז. אם אני לא טועה זה אמור להיות באינטרנט, תחפש בגוגל ניסיון דקירה בשועפאת רמאדן 2008. ואני זה רק מקרה אחד מיני רבים. הן עושות מה שהן רוצות בשטחים, אבל מה שהן רוצות. אבל אני לא מצפה מבחור שלא היה פעם אחת באיו"ש להבין את העסק המחורבן הזה, רק מה שאני מצפה הוא שבמינימום אותו אדם לא יתיימר לדעת בנושאים האלו ולשחק אותה מבין גדול. ואנקדוטה קטנה לסיום: בדר"כ הסירטונים שהן מביאות הם יזומים. זאת אומרת, הערבים עושים פרובוקציות אל מול צה"ל מכיוון שהם יודעים שהם מצולמים, כשצה"ל מגיב הערבים נכנסים למגננה והופכים לפאסיבים, וכך בעצם אנחנו עדים לאלימות צה"לית ללא שום הבנה או הגיון איך לעזאזל הכל התחיל.

צה"ל הוא האבא של הפראיירים. אחרי אתמול בערב והיום בבוקר הוא לא כלום חוץ מהפגזה מסכנה, וזה עוד אחרי שאומרים שיש הפסקת אש.

רבאק יש הפסקת אש (גם כן ממשיכים לירות עלינו) ולא אמרתם אתם את המילה האחרונה והיא צריכה להיות וואחד מילה אחרונה?!

חמאס גורם לזה שהוא משחק בנו, מפגיז מתי שרוצה ובלי שנגיב עושה הפסקת אש..

פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים!!! :thumbdown:

בכיר בג'יאהד האיסלאמי חוסל לפני כשעה,הג'יאהד האיסלאמי מאיים להגיב בחריפות.

כנראה נכנסים למערכה נוספת והפעם גם חמאס יצטרף.

הבכיר שחוסל אחראי על משגרי הרקטות והכנסת וייצור רקטות.

בכיר בג'יאהד האיסלאמי חוסל לפני כשעה,הג'יאהד האיסלאמי מאיים להגיב בחריפות.

כנראה נכנסים למערכה נוספת והפעם גם חמאס יצטרף.

הבכיר שחוסל אחראי על משגרי הרקטות והכנסת וייצור רקטות.

כל עוד לא מורידים מישהו מחמאס לחמאס לא כ"כ אכפת..

כל עוד לא מורידים מישהו מחמאס לחמאס לא כ"כ אכפת..

צריך לחסל את הנייה הבן שרמוטה הזה.

ולדעתי הפעם חמאס יכנס איתנו לעימות,נראה מה יהיה.

לפני כחצי שעה היו נפילות באשקלון , עכשיו כנראה גם באזור של באר שבא ואופקים.

להפסיק את ההפצצות בעזה, העם דורש הפסקת אש.

הפסקתה אש ?

מדוע ולמה ? אנחנו מפוצצים סתם בניינים בעזה ולא ידעתי חלי ?

אתה יודע איזה מטרה רצינית זה שאתמול הורידו היה ?

הוא אחראי לקניית הנשק של הגיאהד האיסלאמי ראיתה עם איזה אוטו הוא נוסע בעזה ?

כל אחד מצמרת הארגונים שנופל זה טוב גם אם זה עולה ביום עם 20 טילים לתווך הארוך יש השפעה..

הפסקתה אש ?

מדוע ולמה ? אנחנו מפוצצים סתם בניינים בעזה ולא ידעתי חלי ?

אתה יודע איזה מטרה רצינית זה שאתמול הורידו היה ?

הוא אחראי לקניית הנשק של הגיאהד האיסלאמי ראיתה עם איזה אוטו הוא נוסע בעזה ?

כל אחד מצמרת הארגונים שנופל זה טוב גם אם זה עולה ביום עם 20 טילים לתווך הארוך יש השפעה..

הייתי ציני.

סתם זרמתי עם מארגני מחאת הדיור

הייתי ציני.

סתם זרמתי עם מארגני מחאת הדיור

לא ראיתי את זה בחיים..

בקרוב מאוד הבועה התל אביבית הזאתי שלהם תתפוצץ שמאלנים שאנטי..

דפנה ליף רוצה "צדק חברתי" בזמן שיש להורים שלה וילה בסביון