Jump to content

Recommended Posts

גם אני מאד רוצה לצאת למשחק של מכבי מול פאו, אז ככה בקטנה: אני שנה ו-5 חודש בצבא, מפקד במבצעית שמשון וכרגע אנחנו יושבים בחברון.

היציאות שלי זה 16-5.

עכשיו אני לא מבין כל כך בעניין של חו"ל בזמן צבא, האישורים וכל זה.

השאלה שלי היא ככה: מה הסיכוי שבזמן ה-5 ימי חופש שלי בבית, אני אטוס ללילה אחד ואף אחד לא יידע מזה?

יענו, כשאני עובר בשדה התעופה בודקים איכשהו ת'עניין אם אני חייל או משהו, או בודקים עם הצבא, מה הסיכוי שאני פשוט מראה להם ת.ז. ולא חוגר ואז לא שואלים יותר מדי שאלות?

פשוט להעלם ליום אחד מהארץ ולחזור, אני יודע שזה סיכון אבל השאלה היא אם פתאום אני יכול להגיע לשדה ויכולים לעצור אותי מחשש שאני דופק להם דוך?

(אני יודע שאני יכול גם לבקש אישור יציאה והכל אבל זה לא אפשרי ספציפית לי מכל מיני סיבות חח :) )

מי שמבין בזה ויכול לעזור אני אשמח =]

אי אפשר לצאת מהארץ ללא אישור של צה"ל

מופיע להם במערכת שאתה חיילף ברגע שהם יגלו את זה אין לך דרך חזרה

אתה צריך אישור,לא בעיה להוציא לאישור, השאלה היא כמה זמן יקח לאשר לך את זה

תודה על העזרה.

ולהוציא אישור מעכשיו גם ייקח זמן, וגם האמת רציתי לשמור את הימי חו"ל שלי למשחקים יותר טובים, נגיד כמו פיינלפור כדורסל או משהו יותר אטרקטיבי בכדורגל שאם יתבזבז לי בגלל מוקדמות בכדורגל אני אתבאס.

בגלל זה רציתי לראות אם אפשר להעלם ליום אחד בלי שיידעו אבל לא משנה.

עוד שאלה על הדרך, אתה יודע אולי כמה פעמים מותר לי לצאת לחול במהלך השירות?

להוציא אישור זאת לא בעיה גדולה.

להחתים סגן אלוף ומעלה.

להחתים מפקד ישיר.

ולמלא טפסים בביטחון שדה

אפשר לגמור את כל הסיפור הזה ביום אחד בלבד אפילו בכמה שעות.

ועד כמה שידוע לי מותר לטוס פעמיים במשך השירות הצבאי אבל תבדוק.

ולהעלים אין לך סיכוי.

אז אם רק פעמיים במהלך השירות מותר לטוס אז אוותר הפעם על פאו.

להחתים את המגד שלנו ייקח שנים, הוא סתם קרציה, בכללי היה לי אישור לצאת לפיינלפור האחרון אבל הוא התבוטל בגלל שהייתי בקורס מכי"ם ועד שהשגתי את האישור ההוא לקח לי מלא זמן.

(אגב, שלומי פרץ? לוד?

איפה בלוד?

אני מפסגת לוד)

חבר,

שלא תבין לא נכון, אני לא מעודד אותך לעשות דבר כזה, אבל אני יכול להגיד לך שטסתי לחו"ל , אומנם הוצאתי אישור,

אבל אף אחד לא ביקש לראות אותו.

קח בחשבון שאת הביקורת דרכונים אתה יכול לעשות עם המכשיר שסורק את הכף יד, הוא בטח לא יבקש ממך אישור.

האישור אמורים להציג בביקורת דרכונים. אף אחד לא מבקש אותו כי לאף אחד לא ממש אכפת.

בקיצור גם בלי אישור אתה יכול לצאת ולא ידעו כלום. זה לא מופיע במחשב פתאום במהבהב שאתה חייל בלי אישור.

בכל מקרה אני מדגיש - אל תעשה את זה ותגיד לי אחר כך למה אמרת לי .. זה על אחריותך בלבד :) רק ציינתי אפשרות

אחי אישור חול ליום אחד זה כ"כ שטויות שזה באמת לא שווה תסיכון.

חוץ מזה שמותר לך לטוס 21 יום בשירות סדיר, נגיד ומכבי יעלו עוד פעמיים לפיינל פור עדין יישארו לך מספיק ימים:)

אחי אישור חול ליום אחד זה כ"כ שטויות שזה באמת לא שווה תסיכון.

חוץ מזה שמותר לך לטוס 21 יום בשירות סדיר, נגיד ומכבי יעלו עוד פעמיים לפיינל פור עדין יישארו לך מספיק ימים:)

אבל השאלה היא אם זה 21 ימים שמותר לי לבזבז בפעמיים שאני יוצא לחו"ל או שאני יכול אפילו לצאת 5 פעמים לחו"ל כל עוד אני לא חורג מה-21 יום האלה

(ואגב מה 2 פיינלפורים? רק הפיינלפור שבאיסטנבול, בפיינלפור שאחר כך כבר אהיה אזרח בע"ה =] )

ואם אם אם יקפיצו אותך פתאום....סיכוי פיצי אבל זה לא שווה את זה. פשוט תוציא אישור...באמת שאין סיבה טובה שלא יאשרו לך. בדברים האלה בשביל הסיכוי הקטן שיתפסו אותך עדיף לא להתעסק עם צהל

אבל השאלה היא אם זה 21 ימים שמותר לי לבזבז בפעמיים שאני יוצא לחו"ל או שאני יכול אפילו לצאת 5 פעמים לחו"ל כל עוד אני לא חורג מה-21 יום האלה

(ואגב מה 2 פיינלפורים? רק הפיינלפור שבאיסטנבול, בפיינלפור שאחר כך כבר אהיה אזרח בע"ה =] )

שמע אני הוצאתי טופס חו"ל לא מזמן ולפי מה שזכור לי המגבלה היא 21 יום שמתחלקים ל2 או 3 טיסות.

אם נשאר לך פחות משנתיים בצבא נראה לי 2-3 טיסות ו21 יום בחו"ל זה די ויותר, אין סיבה לעשות את זה בשחור, במיוחד שבמקרה הכי גרוע ואתה גומר את הטיסות שלך אתה יכול להוציא כל מיני אישורים מיוחדים.

שכחתי להגיד, אם תופסים אותך על דבר כזה פותחים לך תתחת. :flowers:

חבר,

שלא תבין לא נכון, אני לא מעודד אותך לעשות דבר כזה, אבל אני יכול להגיד לך שטסתי לחו"ל , אומנם הוצאתי אישור,

אבל אף אחד לא ביקש לראות אותו.

קח בחשבון שאת הביקורת דרכונים אתה יכול לעשות עם המכשיר שסורק את הכף יד, הוא בטח לא יבקש ממך אישור.

האישור אמורים להציג בביקורת דרכונים. אף אחד לא מבקש אותו כי לאף אחד לא ממש אכפת.

בקיצור גם בלי אישור אתה יכול לצאת ולא ידעו כלום. זה לא מופיע במחשב פתאום במהבהב שאתה חייל בלי אישור.

בכל מקרה אני מדגיש - אל תעשה את זה ותגיד לי אחר כך למה אמרת לי .. זה על אחריותך בלבד :) רק ציינתי אפשרות

הכל טוב ויפה, אבל סטטוס של אישור יציאה מהארץ מוזן במחשבים של משרד הפנים. ז"א שגם את אתה עושה בדיקת דרכונים ביומטרית אם המחשב מזהה שאתה אמור לקבל סעיף של אישור יציאה מהארץ ע"י צה"ל ואין לך אותו, אתה לא תעבור את הבדיקה הזו, תאלץ ללכת לנסות לעבור את הבדיקה הרגילה וגם שם יצוץ העניין של אישור יציאה מצה"ל. בדיוק אגב כמו אדם שיש נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ; גם אחד כזה לא יוכל לעבור את ביקורת הדרכונים אפילו אם יילך לביקורת הביומטרית.

את השטויות האלה אני מכיר לא כי טסתי לחו"ל בזמן הצבא (זה היה אסור בזמני) אלא כי בתקופה ההיא ברגע שסיימת צו ראשון היית מסומן במחשבי משרד הפנים ומשטרת הגבולות כאדם שלא יכול לעזוב את הארץ ללא אישור צה"ל והיית חייב לקבל אישור לצאת (מלשכת הגיוס), אחרת לא היית יכול לעבור את הביקורת בנתב"ג (בעבר הרחוק אגב זה גם היה תקף כל עוד היית שייך למערך המילואים....).

אני מכיר שני אנשים שטסו בלי לספר, על חשבון החופש שלהם,אצל אחד זה נגמר בכלא אצל השני בריתוק ארוך,

לפי מה שהבנתי מהם לקח בערך שלושה חודשים עד שגילו את זה.

יכול לעשות עם המכשיר שסורק את הכף יד, הוא בטח לא יבקש ממך

המכשיר לא יוציא לו את הפתק אישור יציאה ותוך שנייה 2 שוטרים יעצרו אותו

בקיצור, אל תשחק בקקי

סתם חארטא כל ענין החול בצבא אפשר לטוס ככה ולא יבקשו כלום שדה התעופה זה לא הבעיה, הבעיה היא אם בטעות יש פתאום תרגיל נכס לאומי זניח אתה בבעיה שלא משיגים אותך או סתם המפקד שלך צריך ממך משהו.