Jump to content

מחאת הדיור

almogzand

Recommended Posts

בזמן שכולם עסוקים במחאת הדיור (ובצדק, שלא תבינו אותי לא נכון), בורסת ישראל והעולם על סף קריסה שתביא עלינו מיתון לא פשוט בכלל.

המצב היום הוא כזה שנפילה של ה-S&P ב-30-40 אחוז תביא לקטסטרופה ברחבי העולם, בדגש על מדינות העולם השלישי שגם ככה המצב שם גרוע. והפעם בניגוד ל-2008 זה יורגש חזק מאוד בישראל וכבר הרבה זמן רואים סימנים מקדימים.

הכתובת על הקיר.

• 8 months later...

פה (בוידאו), יש מנכ"ל חברת היי-טק שעוסקת בהערכות של נוכחות קהל, שאומר שהיו אתמול 280,000 איש בתל אביב.

לגבי החשש שלך מכך שהאנרכסיטים השמאלנים שמובילים את המחאה הזאת יעשו נזקים במשא ומתן מעל ראשם של ההמונים - אני מציע לך לבדוק מהו הרכב הפורום שמוביל היום את המאבק הזה, ומנסח את הדרישות לקראת המשא ומתן עם הממשלה. אני מניח שאתה לא מאלה שרואה מסמכים מהפורום הזה לפני שהם מופצים לדיון במאהלים השונים. אני במקרה כן...

גם פה כבר השקר יצא מהשק, מדובר על תוכנה נסיונית שהמנהלים של החברה עשו לעצמם יחסי ציבור ע"ח כולנו

לא דובים לא זבובים ובטח לא 280 אלף אולי אולי חצי מזה.

אבל המספרים לא ממש משנים ( מראים קצת את המגמתיות של התקשורת ) מה שמשנה זה שני דברים, שהאנשים יצאו למחות בהמוניהם

ושעם טיפש והולך כמו עדר אפילו אחרי אנשים כמו השמנה המטומטמת והטיפשה הזאת שבפירוש דרשה לעשות דברים שיפגעו קשה באותפ מפגינים.

מצד שני, הכל חרטה.

כל המפגינים והלא מפגינים עוד יתגעגעו לגן העדן הכלכלי שהולך פה, וזה לא ייקח עוד הרבה זמן.

"הצבר"

עמישראל חי :wubyellow3:

מתרומות.

מדהים איך בפרספקטיבה של חצי שנה היחס והתגובות למחאה החברתית השתנו כל כך.

המחאה תחזור בקיץ, ותהיה המבחן האמיתי של הציבור שבשנה הזאת רק ראה איך משתיקים אותו בעזרת ועדות שהדו"ח שלהן נזרק לפח, איך נבחרי ציבור שמים עליהם זין ואיך ראש הממשלה שלהם לא עשה כלום, כלום, פרט להגיד חצי משפט בעברית באו"ם ולהעביר ליקוק על הרקטום של קהל הנוכחים בוועידת איפא"ק.

לא זכור לי שבתקופת ברק מחירי הדירות היו נמוכים.

לא זכור לי שבתקופת שרון שכר הלימוד היה נמוך.

לא זכור לי שבתקופת אולמרט ההכנסה הממוצעת במשק הייתה גבוהה יותר.

אולי יש לי בעיית זיכרון.

אבל מה שנדמה לי הוא שלשמאל יש בעיית זיכרון, והם בוחרים להפיל את כל האשמה על ביבי, רק כי זה ביבי.

בן כמה אתה?

אני גם תומך במה שהוא אמר, וממוצא הגילים שלנו קצת יותר גבוהה משלך :yellow_cool1:

חוץ מזה שבניגוד לך, אנחנו מסתמכים על עובדות ולא על הכותרת בעיתון.

המחאה תחזור בקיץ, ותהיה המבחן האמיתי של הציבור שבשנה הזאת רק ראה איך משתיקים אותו בעזרת ועדות שהדו"ח שלהן נזרק לפח, איך נבחרי ציבור שמים עליהם זין ואיך ראש הממשלה שלהם לא עשה כלום, כלום, פרט להגיד חצי משפט בעברית באו"ם ולהעביר ליקוק על הרקטום של קהל הנוכחים בוועידת איפא"ק.

או להציל את המדינה פעמיים ממשבר כלכלי קטלני

או לנהל מלחמת מאסף גאונית מול הפלסטינאים

או לאחד את העולם נגד אירן ( למרות הסכינים בגב מהבית )

בקטנה.

בן כמה אתה?

אני בגילך.

המחירים אמנם עלו וירדו, אבל זה לא שלפני עשור בתקופת השמאל קנית דירה בחצי מיליון שקל.

קנית אותה בערך ב300 אלף דולר שהם היו אז מיליון מאתיים ככה.

אז דיברנו דולרית היום שקלית.

לא תהיה שום מחאה בקיץ. ואם תהיה היא תהיה מחאה דמיקולו כמו הקודמת.

אם הציבור היה רוצה מחאה הציבור היה יוצא למחאה. מחאה זה דבר שרותח ומבעבע מתחת לפני השטח עד שמשהו מצית אותו והכל מתפוצץ כמו חבית חומר נפץ. אם הציבור באמת היה דורש מחאה מחר מישהו היה קם ושורף את הכנסת וסוחף את כולם אחריו למחאה אמיתית. המציאות היא שהציבור עסוק בללחוץ לייקים ולכתוב טוקבקים מהאייפד שלו.

זה כמו שמישהו יגיד לעצמו "בקיץ אני אתחיל להתאמן במכון כושר". ברור שהוא משקר לעצמו. אם הוא היה רוצה להתחיל להתאמן ברצינות הוא פשוט היה מזיז את התחת ומתחיל להתאמן.

בן כמה אתה?

22 ומה הקשר בדיוק?

גם אם הייתי בן 12, מדובר בדברים נכונים, ואתה לא יכול פשוט לזרוק "בן כמה אתה?" ובכך כביכול להוכיח את טעותי.

22 ומה הקשר בדיוק?

גם אם הייתי בן 12, מדובר בדברים נכונים, ואתה לא יכול פשוט לזרוק "בן כמה אתה?" ובכך כביכול להוכיח את טעותי.

מהיכרות עם אבנר הוא קיווה פשוט שתצא צעיר מדי ולהגיד לך שאתה לא בדיוק זוכר.

לצערו אני יותר מבוגר ממנו בקצת (באמת בקצת) ואני זוכר בדיוק הערכות של שמאי שעשינו בבית.

לא תהיה שום מחאה, ואחרי שבוע הם שוב יסתבכו עם עצמם, כי דפני ליף וחבר מרעיה מתעניינים בלהפיל את הממשלה ולא ב"ציבור" שהם טענו שהם מייצגים.

זה הכל.

אף אחד לא יאמין להם שוב...

לצערו אני יותר מבוגר ממנו בקצת (באמת בקצת) ואני זוכר בדיוק הערכות של שמאי שעשינו בבית.

לא תהיה שום מחאה, ואחרי שבוע הם שוב יסתבכו עם עצמם, כי דפני ליף וחבר מרעיה מתעניינים בלהפיל את הממשלה ולא ב"ציבור" שהם טענו שהם מייצגים.

זה הכל.

דפני מי ?

וברצינות, מחאה אולי תהיה, אבל כמו שאתה אומר, רק להפיל את הממשלה בראש שלהם.

מחירי הדיור לא יירדו, עם מחאה או בלי מחאה. רוצים דירות בחצי מיליון שקל? בצפון\דרום, או בשכונות פח, דירת חדר וחצי.

נוח להפיל הכל על הליכוד והכי נוח לצעוק שפסק זמן הוא מוצר יקר, אבל לרוץ לכל פתיחת אמריקן איגל ולהידחף עשרות אלפים בתור לאיקאה

כי מחלקים שרפרף מעץ אלון בחינם.

22 ומה הקשר בדיוק?

חס וחלילה, ממש לא באתי להגיד שאתה טועה אם תהיה צעיר. מי ישמע אני זקן השבט. פשוט כתבת "מזכרוני", אז רציתי לדעת בן כמה היית בממשלת ברק, נגיד, שידעת את מחירי הדירות.

לא אישי גבר.

בגדול, בתקופה של ממשלת ברק כדוגמא וודאי שהיה זול יותר לקנות דירה באופן יחסי מהיום. בהחלט.

ברור שזה לא עלה 1.90 אלא גם אז היה יקר מאוד, אבל זה לא היה ברמה של היום.

אם יש לך רצון למחאה תמחה אל תחכה למתישהו כי אז זה לא מחאה אלא זה מסע בחירות של דפני ליף לקראת הקיץ לאחד אנשים נגד הממשלה, מחאה לא הייתי קורא לזה.

אם לי היה משהו על הלב נגד הממשלה והיה לי את הרצון למחות לא הייתי פותח יומן ובודק מתי נוח לי אלא פשוט הולך למחות היכן שצריך ומנסה בתיקתק לארגן את מי שצריך.

דפני מי ?

וברצינות, מחאה אולי תהיה, אבל כמו שאתה אומר, רק להפיל את הממשלה בראש שלהם.

מחירי הדיור לא יירדו, עם מחאה או בלי מחאה. רוצים דירות בחצי מיליון שקל? בצפון\דרום, או בשכונות פח, דירת חדר וחצי.

נוח להפיל הכל על הליכוד והכי נוח לצעוק שפסק זמן הוא מוצר יקר, אבל לרוץ לכל פתיחת אמריקן איגל ולהידחף עשרות אלפים בתור לאיקאה

כי מחלקים שרפרף מעץ אלון בחינם.

נוסיף ונאמר.

הציבור מטומטם והציבור משלם.

שמי שרוצה להשכיר דירה ב6000 אלף שקל שהיא בת חדר בקומה 6 בלי מעלית ובלי חלון יישאר עם החדר ויפסיד עליו המחיר יירד.

אבל שכולם רצו לגור במדינת ת"א והיו מוכנים לשלם כל סכום, אנחנו היום נדפקים.

את זה דפני לא השכילה להבין, אז שתנסה.

לקראת הסוף הציבור מאס גם בה.

המחאה לא תחזור כי לא הייתה מחאה.

היא לא השיגה כלום והונהגה בידי מטומטמים.

זה הכל.

מחאה תיהיה, אני לא בטוח אבל שהיא תגיע לשיא גודלה בקיץ אלא בתקופות מאוחרות יותר.

בנוגע לדפני- אין יותר קשר בינה ובין סתיו שפיר ושמול (לפחות לא אידאולוגי מוצהר).

בנוגע למחירי הדירות, כאחד שמשפחתו מחזיקה נכס או שניים יכול להגיד לך מעבר לכל ספק סביר שהייתה עליה דראסטית בעשר +- שנים האחרונות.

א) המחאה לא היתה בידיים של דפני, ומי שהיה שם ולא רק עיקם את האף מרחוק יודע את זה.

ב) אכן אין בעיה, הכל ורוד ויפה, חוץ מהעובדה שהמחירים של מצרכי היסוד (דיור חשמל, מים, בריאות, חינוך, אוכל, דלק ותחבורה) עולים (גם מחוץ למדינת ת"א, שמעולם לא גרתי בה), והמשכורות עולות הרבה פחות. למעשה, השאלה המעניינת היא לאן נעלם מעמד הביניים?

bjbond.jpg

לפי רמת ההכנסה שלי, אני איפשהו בעשירון החמישי-שישי. אני רחוק מלהרגיש במקום טוב באמצע.

ג) נתניהו מנהל את הכלכלה כל כך טוב, שיש לנו בור של יותר מ 11 מיליארד ש"ח בתקציב השנה (כי נגבים פחות מיסים ממה שתוכנן, כלומר יש פחות פעילות כלכלית ממה שתוכנן, כלומר יש מיתון שמסתתר איפשהו), ועוד הוצאות לא מתוכננות של בערך 7 מיליארד ש"ח, והגרעון המסחרי של ישראל גדל מאוד.

אחרי קיצוץ של 6% בתקציב 2012 (בעצם לא היה תקציב כזה, אבל כן הצליחו לקצץ 6% רוחבית, פרט לביטחון והשיכון).

ד) אי לכך ובהתאם לזאת (ולהסכם הקואליציוני עם קדימה), התקציב הבא עומד להיות "תקציב חירום". המשמעות היחידה שאני מבין מכך היא קיצוץ רחב ועמוק, שהיה קשה מאוד להעבר בממשלה שלא נשענת על קואליציה של 3/4 מהכנסת. הכיוון הסביר להגדלת ההכנסות, דרך אגב, מסתמן כ"מס עשירים" שיכניס 400 מיליון ש"ח, והעלאה של 1% במע"מ (מיסוי רגרסיבי) שתכניס 4 מיליארד ש"ח.

לא זכור לי שבתקופת ברק מחירי הדירות היו נמוכים.

לא זכור לי שבתקופת שרון שכר הלימוד היה נמוך.

לא זכור לי שבתקופת אולמרט ההכנסה הממוצעת במשק הייתה גבוהה יותר.

אולי יש לי בעיית זיכרון.

אבל מה שנדמה לי הוא שלשמאל יש בעיית זיכרון, והם בוחרים להפיל את כל האשמה על ביבי, רק כי זה ביבי.

נכון, זה גם היה יכול להתפוצץ בכהונה של ראש ממשלה אחר, אבל זה לא מפתיע שזה התפוצץ דווקא במשמרת שלו.

להבדיל מאלו שציינת, ביבי לא היה פיון אלא שחקן מפתח בכל הסיפור.

ראשי הממשלה שציינת לא עשו כלום לשיפור המצב הכלכלי-חברתי, זה נכון.

אבל ביבי הוא זה שבקדנציה הקודמת שלו חוקק חוקים פיסקלים שכובלים את המדינה לתקציב אנטי-חברתי.

ביבי הוא זה שיוזם כל הפרטה ציבורית.

ביבי הוא זה שמצהיר שהוא רוצה לפרק את איגודי העובדים.

בסופו של יום, אף אחד מאלו שציינת לא סוציאליסט גדול. אבל להבדיל מהם, ביבי יוזם.

אגב הפרטה זה דבר חיובי מאוד, פשוט אצלנו קרו הרבה דברים מושחתים, בעיקר סביב האחים עופר שהמדינה מכרה או חכרה להם עסקים ששווים מיליארדים במחירי זנות (או בעצם, צפו בסרט שיטת השקשוקה)