Jump to content

מחאת הדיור

almogzand

Recommended Posts

בהמשך לקוסטה, שאלה פשוטה: איזו אלטרנטיבה יש לליכוד וביבי שהיא לא קפיטליסטית?

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה וזה...

בגלל זה גם לא כדאי להפיל את הממשלה עכשיו.

אבל החודש האחרון היה קפיצת מדרגה אדירה לקראת בניית האלטרנטיבה הזו, והרושם שהיה לי במשך שנים שהופעת אלטרנטיבה כזו הולכת לשנות את חוקי המשחק בפוליטיקה הישראלית מקבלת עוד ועוד חיזוקים.

אחי, אני משדר על אותו גל כמוך. הבעיה היא שצוות המו"מ של המחאה שדן מול הצוות של הממשלה, מורכב כולו מפעילים אנרכיסטים ממרץ!!!

יש לך רשימה של חברי צוות המשא ומתן (שעוד לא התחילי בכלל) ושיוכם הארגוני שאתה יכול להציג כאן?

כי אני לא בטוח שמובילי המחאה יודעים מי הולך להיות בצוות הזה. אני מניח בודאות גדולה מאוד שיתברר שרובם המוחלט (אם בכלל יהיו נציגים כאלה) הם לא "אנרכיסטים ממרץ" (ממתי אנרכיסט הוא גם פעיל במפלגה, ועוד מפלגת פרווה כמו מרץ?)

טוב בנוגע למחאה הזו יש הרבה מה לומר, ואין ספק שהכי מקובל כרגע זה לזרום איתם ולצעוק את כל הסימסאות בשקל שלהם.

אני באמת חייב לומר כמה דברים...

אין ספק שהטענה הבסיסית של המחאה היא צודקת. הקושי להשיג דירה במדינת ישראל הוא קשה מאוד. ובקטע הזה צריכה להתערב הממשלה ולהפציץ בבניית יחידות דיור, ע"י משרד השיכון. ככה שיהיה הרבה היצע וכככה המחירים יירדו.ד"א לא יקרה כלום אם יתחילו במדינת ישראל לבנות מעץ, דבר שמקובל בעולם בעיקר בארה"ב ומוזיל משמעותית את מחירי הגלם לבנייה.

ועכשיו נגיע לנושא הבוער, מחאת התל אביבים הצבועים, וכן אני קורא להם צבועים.

נתחיל בכך שאני לא מבין מה הם מצפים שיעשו עם המחירים בת"א? מה הם רוצים מהממשלה? הרי מי שהעלה את המחירים בת"א זה אלו שהיום ישנים באוהלים. בגלל שהם רצו לחיות ב'סצנה התל אביבית' הם אלו שהסכימו לשלם על דירות מעפנות הון תועפות. הרי הכי חשוב לגור בת"א עיר של 7\24 פאבים, מועדונים, מסיבות, עיר תיירות להנות ממנה, אז מן הסתם יותר יקר לגור בת"א. אי אפשר לצפות בעיר בין החזקות בעולם בחיי הלילה שלה, ולשלם מחיר נמוך זה הרי לא הגיוני.

אותם 'דיירי האוהלים ברוטשילד' יכלו ללכת ולשכור דירה בפ"ת\אור יהודה\חולון\בת ים\רמלה\לוד\ראשון טיפה להתרחק, טיפה ליסוע יותר ולשלם חצי מהמחיר ולקבל דירות הרבה יותר נומרליות. אבל למה שיגורו ליד פשוטי העם או ה'ערסים' עפ"י הגדרת הצפונבונים...

אז תפסידו שעת שינה בבוקר ותיצאו מהבית יותר מוקדם, לא יקרה לכם כלום. אבל אתם רוצים פלורנטין, רוצים אלנבי, רוצים כיכר המדינה להיות ליד כל המי ומו ואח"כ מתפלאים שצריך לשלם כאלו מחירים.

עכשיו בואו נסתכל על הרגלי הצריכה שלנו, ונבין שביבי לא אשם במינוס בבנק אלא זה הציבור שלא יודע לחסוך.

אייפון- לשים 5 אלף שקל על טלפון!? נראה לכם הגיוני? ובלי הזיוני מוח בבקשה שמקבלים החזר...

ביגוד- לשים אלף שקל על מכנס גי'נס דיזל זה הגיוני?!!? לשלם על חולצה של טומי\פולו 400 שקל....?

נעלי נייק בקל 700 שקל..

ויש עוד הרבה דוג' כאלו, אז העיקר לבוא ולצעוק הממשלה מזיינת אותנו, אבל בעצם זה הציבור שלא יודע לחסוך את הכסף שלו.

אין מה לעשות לא קל לחיות היום במדינת ישראל, אז פחות בית קפה,פחות מסעדות, ופחות הוצאות מפגרות.

משפחה צעירה לא צריכה להחזיק 2 רכבים אלא רכב אחד בלבד, יש גם אוטובוסים.

המחאה היחידה שבאמת צודקת כאן זו המחאה על מחירי המזון לתינוקות והחיתולים שפה באמת שוחטים את ההורים.

אבל אם יש משו מגעיל ומסריח במחאה הזו, זה השמאל שהשתלט עליה. הרי השמאל היה מרוסק עד שהמחאה הזו התחילה. ועכשיו כולם באים וצועקים ומפגינים 'ביבי הביתה' הרי האינטרס פה הוא פוליטי נטו, וזה להפיל את ביבי. ומי שיעלה במקום ביבי זו ציפי לבני, שהיא יותר שמלאנית מיוסי שריד.

דבר ראשון תלק את ירשלים, ותיתן שטחים ממדינת ישראל, תחלק את א"י כמו שקית ממתקים בטיול שנתי. מי שרוצה רק ייקח.

זו אותה ציפי לבני שהייתה שייכת לממשלה שכולם הפגינו שרוצים בחירות אחרי מלחמת לבנון ה2 ורצו להעיף את אולמרט וכו' מהשלטון.

לא אומר שביבי צדיק, וגם לא הצבעתי לו (אני הצבעתי לאיחוד הלואמי למיכאל בן ארי) אבל ביבי זה הטוב בין הרעים. היחידי שעמד מול ארה"ב ואובמה יימח שמו, והבהיר שלא יחלק את ירושלים, והיחידי שיכול להתמודד מול הפרסי המפגר אחדמינג'אד.

אז ללכת לבחירות ולעלות את ציפי לבני זה יהיה אסון.

ומי מגיע להזדהות באוהלים ברוטשילד? כל סמלי השמאל למנהם. נציגי שלום עכשיו יימח שמם ייאבד זכרם מן העולם. אדון אביב צמר גפן, שידוע בדעותיו השמלאניות, וייאלה בואו נרד על ביבי, על אלי ישי וכו'..

שוב אני יחזור ויאמר הטענה הבסיסית היא מוצדקת, צריך לבנות יותר במדינה, הממשלה חייבת להתערב במחירי הדלק המטורפים, ולשים מגבלות על מוצרי מזון בסיסיים שלא יעלה המחיר שלהם.זו אחריות הממשלה כן.

אבל לא מעבר, מי שחי חיי מותרות שלא יבוא בטענות לממשלה שהיא אחראית למצב שלו, כי זה לא ככה.

עדיף ביבי מלבני!!!!

מה שאידלמן עושה בחודש אתה לא מרוויח בשנה ( סליחה לא אתה, בן אדם רגיל מהישוב )

נכון, איזה מפונקים הרופאים האלה, שיחזרו לעבוד, משמרת של 22 שעות, שטויות, תעבדו פרזיטים.

אגב אני מתפלא עליך, בתור "אקדמאי" אתה אמור לדעת איך אקדמאים מרווחים במדינה הזאת.

ואין לי מה להסביר לך, אני כבר נתתי לך את כל הנתונים הסברתי לך כמה ביבי אחראי לפערים העצומים שיש היום בחברה אבל אתה פשוט מסרב להבין, או פשוט לא יכול.

עכשיו תעשה סוף סוף מה שאמרתי לך ותלך לעובדים הסוציאלים, לרופאים, למורים, לקשישים, לניצולי שואה שחיים בחרפת רעב ותסביר להם כמה ביבי טוב ליהודים.

בבקשה תעשה את זה, ביבי זקוק לך, תראה איזה דובר בור יש לו, לא כמוך בוגר מבוא לכלכה בעבודה סוציאלית.

יופי פתרת את כל הבעיות.

1.

אני לא אקנה אוכל במסעדות יוקרה. ובמסעדות "רגילות" זול?

אוקיי אז לא נאכל במסעדות בכלל. בסופר, זול ?

2.

אוקיי אז לא נקנה אוטו יקר. ואוטו זול, כמה יעלה לי דלק? וחניה? וביטוח? אה רגע ובכלל בחצי מהמקרים אין חניון באזור, אז אחרי שהסתובבתי חצי שעה העמדתי את האוטו באדום לבן במקום שלא מפריע לאף אחד. אבל הופה 500 שקל קנס וחצי יום עבודה להוציא את האוטו מהגרירה.

מוניות? יקרות.

אוטובוסים ? עד שהאוטובוס המזדיין יגיע אם בכלל ובפקקים ואז להחליף אוטובוס. (כי אין תשתית נורמלית) ->בזבוז של זמן שיכולתי לעבוד בו.

+ בכמה עלה מחיר נסיעה באוטובוס בשנים האחרונות ?

ואיך אני אמור להתנייד בימי חופש היחידים שיש לי בשישי ובשבת ?

ובלילות ?

3.

מי קונה מותגים ?

צריך לעמוד עם שאטגאן ולרצוח כל מי שקונה בארץ מותג.

אנשים שמוכנים לשלם על תכשיט מ"כסף אמיתי" 200 ו-300 שקל כש"כסף" זה דבר ששווה ערך לפלסטיק בערך מעבר לים.

וקונים ג'ינס של דיזל ב-1000 שקל שמתוכו 800 הולך לכיס של המוכר.

או ג'ינס של ליוויס ב-600 שקל כשבארה"ב מוכרים אותו ב-25$.

או יותר מזה לפטופ ב-8000 שקל שנכמר בארה"ב בדיוק בשליש מחיר.

אותם אנשים צריך לרצוח אותם. בגללם כ"כ יקר פה.

אנשים מפגרים שבגללם אני מזמין מאיביי ואז אני קורא שרוצים לתת לי מס של פאקינג 50 $ על כל הזמנה, גם של 2 $, מה שימנע ממני גם לעשות את זה ויסגור עוד יותר את התחרות והמונופול.

--

ועדיין אתה צריך להבין שהכל פה פשוט הכל יותר יקר ואי אפשר לא לקנות כלום.

אוכל, ביגוד, מוצרי חשמל, רהיטים, רכבים, דלק, נדל"ן.

הכל פשוט הכל יקר. אי אפשר לחיות ככה.

פרנקי, מעריך את זה שאתה הולך בדרכך (אללה גם יצאתי מתוכחם ומתורבת על הדרך) :) אבל וזה אבל גדול, אתה רק חיזקת את הטיעון שלי.

כמו ששי כתב בעמוד האחרון?

בשוה התחתונה? אין אפס אין כלום, אתה רק הוכחת שתרבות הצריכה בארץ דפוקה.

ג'ינס עולה 500 שקל? אל קתנה, אבל מה? כולם רצים לקנות כמו נבלות סרוחות שלא יכולים להתאפק.

מי העלה את מחירי הדירות? אנשים שרצו לחיות בת"א בכל מחיר.

כמה קשה לדפוק בן אדם שרוצה להידפק? הכי קל בעולם.

שמע, אתה לא יכולל בוא לבן אדם ולהגיד לו אל תעלה מחיר שמוכנים לשלם לו פי 2.

כן, מסעדות זה יקר.

לפטופ זה יקר.

הכל קר בארץ כי בארץ רוצים הכל עכשיו ומיד וכוס אמו העולם.

אבל מי שמחכה מרוויח.

הרי אם לא יקנו, ולא ישלמו, יורידו את המחירים למחיר הגיוני (יחסית)

אגב, יש לי חדשות בשבילך...מי שאין לו? לא קונה, ומסתפק במה שיש, אם אתה לא יכול להרשות לעצמך בעיה שלך.

וכן, האינטרס של המדינה זה שלא תזמין מEBAY למה? כדי שהכסף יישאר בארץ, ולא ייצא החוצה, אז הם מזיינים אותך במס.

סברס, אני מסכיםא יתך אבל אתה נסחף ברמות היסטריות.

פישר יכול לקשקש כמה שבא לו.

אם הוא אומר שזוגות צעירים יכולים לקנות היום דירה עם משכנתה בכיף? צריכים לתלות אותו בכיכר....כדי לקבל משכנתה לדירה של מיליון וקצת שקלים, אתה צריך להביא הון עצמי של כמעט חצי.

שמע...אין לי כמעט חצי.

גם לא יהיה לי, ואני לא עני, יש לי אוכל ובגדים, אבל שמע זוג צעיר שמתחתן לא יכול להגריל חצי מיליון שקל בלי עזרה מההורים גם אם תעמוד על הראש.

אז אתה ורובן עובדים כל אחד אצל שר ומיליונרים אז אתם כיולים להשרות לעצמכם (הרי הוא כותב מאמרים לכלכליסט) אבל אבא שלי שקרע את התחת כל החיים לשו לא יכול לשים לי חצי מיליון על השולחן.

אז מה נעשה?

המצב לא מושלם, כמוש כתבתי בתחילת התגובה שלי, לנו יש המון אחריות על המצב הזה, הבאנו אותו על עצמנו עם תרבות צריכה קלוקלת של לחיות במינוס (כן כן, אנחנו חיים במינוס כולם וזה מקולקל) אבל יש גם דברים שמשאירים פתח לעתיד.

ואין לי מה להסביר לך, אני כבר נתתי לך את כל הנתונים הסברתי לך כמה ביבי אחראי לפערים העצומים שיש היום בחברה אבל אתה פשוט מסרב להבין, או פשוט לא יכול.

\

אין לך מה להסביר או שאתה לא יודע להסביר (את המשוואה שאתה הבאת )

חוץ copy paste יש משהוא שאתה כן יודע ?

אין לך מה להסביר או שאתה לא יודע להסביר (את המשוואה שאתה הבאת )

חוץ copy paste יש משהוא שאתה כן יודע ?

למה אתה מתעלם ממה שאומרים לך.

אמרתי לך שיכול להיות שהמצב פה נפלא ופשוט אנשים לא מודעים לכך הצעתי לך ללכת לעובדים הסוציאלים, לרופאים, למורים, לקשישים, לניצולי שואה שחיים בחרפת רעב ולהגיד להם את זה.

למה אתה לא עושה את זה?!

אגב אני בטוח שההית מאד שמח עם רופא היה מטפל בך אחרי 20 שעות של משמרת, לא?

אני לא מבין מאיפה יש לך בכלל את החוצפה לדבר על הרופאים, טוב נו מה לא עושים כי להגן על ביבי, הרי בחרת בו ואתה לא מסוגל להודות שטעית, רק חבל שאתה פועל ע"פ אמוציות ולא ע"פ המציאות.

למה אתה מתעלם ממה שאומרים לך.

אמרתי לך שיכול להיות שהמצב פה נפלא ופשוט אנשים לא מודעים לכך הצעתי לך ללכת לעובדים הסוציאלים, לרופאים, למורים, לקשישים, לניצולי שואה שחיים בחרפת רעב ולהגיד להם את זה.

למה אתה לא עושה את זה?!

אגב אני בטוח שההית מאד שמח עם רופא היה מטפל בך אחרי 20 שעות של משמרת, לא?

אני לא מבין מאיפה יש לך בכלל את החוצפה לדבר על הרופאים, טוב נו מה לא עושים כי להגן על ביבי, הרי בחרת בו ואתה לא מסוגל להודות שטעית, רק חבל שאתה פועל ע"פ אמוציות ולא ע"פ המציאות.

חחחח מה נראה לך שפה זה החברים שלך מעזה שלא יודעים לקרוא?

תענה על השאלותש נשאלו פה.

מה התשובות שלך להכל?לרוץ לשאול את כולם? עשיתי...הלאה.

להגיד שהמצב חרא? אמרת...הלאה.

מה עכשיו?

תן פיתרון?

אין לך?

סתום את הג'ורה.

חאלאס, אתה מביא מחקרים של לפצנים שמקבליםע רימה של כסף, אבל באמת ערימות של כסף, כדי לעשות מחקר, שלא צריך, ואז מה?

חחחח הצביעות חוגגת בערימות!

שי, קוסטה - אתם לא מבינים איפה אתם חיים.

אתם רואים באייפון כמותרות של עשירים. רואים בג'ינס ונייקי מותרות של עשירים. נייק אמורות לעלות 200-300 שקל, לא 700. ג'ינס אמור לעלות 250-300 שקל, לא 700. אייפון צריך לעלות 2,500 - 3,000 שקל, לא 5,000.

הכל פה במדינה יקר פי 2 ויותר מכל שאר העולם. האוכל עולה פי שניים. ברור, כולנו יכולים לשתות חלב משקית - קרטונים זה למליונרים. וקפה? בארץ עולה קפה נמס טוב 35-40 שקל! אז בוא נקנה רק את הזול ביותר.

מעולה. 90% מהמדינה תחיה כמו עניים - זה מה שאתם אומרים, ועל זה בדיוק המחאה הזו.

מעמד ביניים זה מעמד שצריך שירשה לעצמו לצאת לשבועיים חופש בשנה - בארץ או בחו"ל. זה מעמד שצריך להרשות לעצמו להחזיק שתי מכוניות. זה מעמד שאמור להרשות לעצמו לגדל 3 וגם 4 ילדים בלי פחד מקריסה כלכלית. כל אלה לא קיימים כיום.

העוקם הוא, שאתם חושבים שאלה דברים שרק לעשירים מותר. זו בדיוק הבעיה של המדינה.

דותן אתה לא קורא לעומק.

אני מלין על זה שאנשים חיים פה במינוס, משלמים מחיר מופקע (שוב, גם אתה מחזק את טענתי) ואז בוכים למה מזיינים אותם במחיר.

למה?

כי התרבות צריכה שחינכו אותנו בה (לא במכוון אני מניח) דפוקה מהיסוד.

אז כן, במצב שלה יום?

זה רק לעשירים, כי אם כולנו (גם טמבל כמוני) לא היינו קונים את האייפון איך שהגיע, אל קונים נייק, לא קונים ליוויס ודיזל, המחיר היה יורד בחצי.

אבל שוב.

זה לא מצדיק את המחיר.

אולי עכשיו דברים ישתנו...

מה עכשיו?

תן פיתרון?

הטרול שמספר שהוא ד"ר לכלכלה לא מסוגל להסביר משוואה פשוטה שהוא הביא אליה לינק.

אתה רוצה שהוא ייתן לך פתרון

מה עכשיו?

תן פיתרון?

אין לך?

סתום את הג'ורה.

חאלאס, אתה מביא מחקרים של לפצנים שמקבליםע רימה של כסף, אבל באמת ערימות של כסף, כדי לעשות מחקר, שלא צריך, ואז מה?

חחחח הצביעות חוגגת בערימות!

בוודאי שיש פתרונות, לעלות את שיעור המס לעשירים ולהוריד את שיעור נטל המס על אוכלוסיה ממעמד הביינים ומטה (בתקופת ביבי זה כמובן הפוך שיעור המס בישראל על עשירים של מעל חצי מיליון ש"ח משכורת ירד מאז שביבי שר אוצר ב20%, ושיעור נטל המס על אוכלוסיה ממעמד הביינים ומטה עלה).

מיסים עקיפים, גם פה חייב להתבצע שינוי מיידי, לא יכול להיות שזוג צעיר שהולך לסופר יוציא 300 שקל על מצרכים בסיסיים והרי ברור לכל בר דעת שמיסים עקיפים זה אך ורק פגיעה בשכבות החלשות, אבל ביבי רוצה לעזור לחבריו בעלי ההון, אתה לא באמת מעניין אותו, הוא רק רוצה להיות מוזמן למסיבה הבאה של תשובה.

בנוגע לרופאים, אז גם פה חייב להיות שינוי מיידי, לא יכול להיות שרופא יעבוד 22 שעות רצוף, ועוד בסוף החודש הוא יראה בתלוש המשכורת שלו שאם מחשבים את העבודה שלו פר שעה יוצא שהוא מרוויח בסביבות ה16 שקלים לשעה, אכן שכר הוגן, נכון צבר?

עכשיו יש לך שתי אפשרויות, או להתבונן במציאות ולראות את המצב שרוב עם ישראל נמצא בו, או להקשיב לצבר שאומר שהכל נפלא פה הרופאים מפונקים, 150 אלף המפגינים הם שמאלנים שרק רוצים להפיל את ביבי וניצולי שואה שחיים בחרפת רעב זה רק באגדות.

עכשיו תחליט מה שאתה רוצה.

שי, קוסטה - אתם לא מבינים איפה אתם חיים.

אתם רואים באייפון כמותרות של עשירים. רואים בג'ינס ונייקי מותרות של עשירים. נייק אמורות לעלות 200-300 שקל, לא 700. ג'ינס אמור לעלות 250-300 שקל, לא 700. אייפון צריך לעלות 2,500 - 3,000 שקל, לא 5,000.

הכל פה במדינה יקר פי 2 ויותר מכל שאר העולם. האוכל עולה פי שניים. ברור, כולנו יכולים לשתות חלב משקית - קרטונים זה למליונרים. וקפה? בארץ עולה קפה נמס טוב 35-40 שקל! אז בוא נקנה רק את הזול ביותר.

מעולה. 90% מהמדינה תחיה כמו עניים - זה מה שאתם אומרים, ועל זה בדיוק המחאה הזו.

מעמד ביניים זה מעמד שצריך שירשה לעצמו לצאת לשבועיים חופש בשנה - בארץ או בחו"ל. זה מעמד שצריך להרשות לעצמו להחזיק שתי מכוניות. זה מעמד שאמור להרשות לעצמו לגדל 3 וגם 4 ילדים בלי פחד מקריסה כלכלית. כל אלה לא קיימים כיום.

העוקם הוא, שאתם חושבים שאלה דברים שרק לעשירים מותר. זו בדיוק הבעיה של המדינה.

עזוב שאתה מעוות עובדות ( אייפון לא עולה 5 אלה 2-2.5 בדיוק כמו שאתה מבקש)

עזוב ששוק הסלולר כחבילה (מכשיר+חבילה ) יותר זול פה מבארה"ב - חשבת פעם למה את מחפש את הרע גם כשיש דברים טובים ?

מה שמרגיז אותי שאתה בוחר מה שנוח לך, לקחת את הטוב מכל העולמות

אתה טוען שגנים לא יכולים לעלות 3500 שקל ( הם לא עולים, זה שקר אבל כבר הבנתי שאין לך מושג על מה אתה מדבר ) אבל משווה דברים לארה"ב שם גן סביר בעיר עולה 7000 ש"ח. אז תחליט או שאתה רוצה אמריקה או שלא. אי אפשר לבחור מכל דבר את מה שנוח ולהגיד תראו אפשר. לכל דבר יש מחיר ( לא רק אצלנו, בכל העולם )

ברור שיש פה דברים יותר יקרים בלי שום הצדקה אבל מה הממשלה אשמה אתה רוצה שהממשלה תפקח על מחירי ליוויס ?

בבקשה השוק פתוח ליבוא מקביל ( ביבי הקפיטליסט פתח לך) תביא סטוקים תתחיל למכור.

לא המכס גורם לפער המחירים אלה היבואנים/מוכרים. לא טוב לך אל תקנה (אני לא קונה)

דירות ומכוניות/דלק זה בעיה אחרת לגמרי ( דירות דוסקס באריכות) ולגבי מכוניות והדלק שים לרגע את התועלת מהרווח מהמיסים בצד.

גם ככה אנחנו אחת המדינות הצפופות בעולם לנהיגה. אני מוציא הון על דלק (אשתי והעסק לא אני אישית) אבל ברמת האחריות למדינה אני לא בטוח שדלק (מכוניות) זול טוב למדינה. [ אני מתכוון ברמת הזיהום, צפיפות, תאונות וכד' ]

דרך אגב מאיפה אתם מביאים את השטות הזאת עם אוכל עולה חצי מבחו"ל ?

יש דברים שעולים יותר (בעיקר מה שמסובסד בחו"ל) ויש דברים שעולים פחות כמו פירות וירקות שעולים פחות מחצי מבחו"ל.

נכון שחייבים לשנות הרבה דברים, אבל הרוב זה דווקא בכיוון ההפוך למה שאתם מדברים עליו.

ובשביל להגיע לפתרון או לפחות לדיון על פתרון אתם חייבים להצמד לעובדות ולמספרים ולא לאגדות וסיפורי מעשיות.

אבל אם אתה שאתה גם עו"ד גם עיתונאי וגם אדם באמת בסדר ( יחסית כמובן למשלח ידך :yellow_cool1: ) לא מסוגל להתרכז בעובדות ונגרר לסיפורי המעשיות שהוא קורא אצל העמיתים שלו ( הלו אתה מכיר אותם אתה יודע שצריך לבדוק ) אז מה אני אגיד לכם. עצוב

כן תשאל אותי שוב על המשכורת שלך ותראה שלא קראת כלום :-).

"הצבר"

הטרול שמספר שהוא ד"ר לכלכלה לא מסוגל להסביר משוואה פשוטה שהוא הביא אליה לינק.

אתה רוצה שהוא ייתן לך פתרון

צבר יש לי רעיון מצוין בשבילך, תיקח את מירי רגב ותלכו יחדיו לאוהלים ותסבירו את משנתכם המלומדת, אני בטוח שתזכו לאהדה רבה.

אחר כך תלכו לד"ר לאוניד ותגידו לו כמה הוא מפונק.

ובסוף תלך לבד לאנדרטה לזכר יצחק רבין ותסביר לכל עובר ושב שרבין נרצח ע"י השמפניה.

ואם זה כל כך כואב לך שאני יותר משכיל ממך, אז אולי במקום להתנהג באינפנטיליות("טרול", "אפס", שקרן) תתחיל ללמוד, במידה ותצטרך עזרה אתה יודע שאני תמיד מוכן לעזור, הדבר הראשון שנצטרף לעבוד עליו זה על אוצר המילים שלך, כי עם מילים כמו "טרול" ו"אפס" לא תגיע רחוק.

דיברתי יותר על מרץ שהתחילו את כל המאבק

ורבים מפעילי מרץ הם דמויות מרכזיות במאבק הזה

לא רק מרץ, אלא גם בל"ד, חד"ש ותנועות כמו שלום עכשיו, עדאללה, הקרן החדשה וכדומה. זה התחיל כפוליטי, עבר למחאה א- פוליטית וכרגע זה חוזר למחאה פוליטית והם יכולים להרשות לעצמם את זה, כי לאנשים אין כזה מושג מי עומד מאחורי הכל.

המצע העיקרי של קדימה, בראשותה של לבני, הוא להוות אנטי-תזה, מגוחכת משהו, לביבי, ופחות או יותר לצאת נגד כל דבר שהוא אומר. מחאה ציבורית נגד השלטון מתיישבת נהדר עם האג'נדה הפוליטית הזו.

אבל מפלגת העבודה? באמת? אולי אבדה דרכה בשנים האחרונות, אבל אתה חכם יותר מזה...

סבבה שנינו מסכימים על קדימה. תסכים איתי גם שמפלגה, שהיו"ר שלה עד ללפני חצי שנה הוא קפיטליסט בכל רמ"ח איבריו(לדעתי אפילו יותר מביבי) שגר במגדלי אקירוב+ גזען בשם בוז'י הרצוג שלא כזה אוהב מזרחים וכסיל כמו עמיר פרץ שלא בדיוק ברור לי או לו, מה הגישה שלו או לפי איזה עקרונות הוא פועל, לא יכולה להיקרא סוציליסטית. מה שכן? אני חושב שכדי להחיות את המפלגה הזאת ולממש את האידיאולוגיה שלה, שלי יחימוביץ' צריכה להוביל אותה. אבל גם כשהיא תוביל אותה, אני לא רואה איך היא עוברת את ה15 מנדטים בבחירות הקרובות(וגם הם יהיו על חשבון קדימה). ככה שכרגע העבודה זו פיקציה ולא אלטרנטיבה. וסיסמאות שונות ומשונות(כמו שאבשלום כתב פה) לא ישנו את המציאות.

פלג, אני לא מסכים עם הקביעה המוקדמת לגבי דפני. אומנם לא נכנסתי לעובי הקורה בעניינה ואני לא חושב גם שזה מעניין במיוחד אבל גם אני גר באחלה דירה באיזור טוב בנתניה ופעיל בשמאל הלאומי רחמנא ליצלן. זה לא אומר שמצבי הכלכלי טוב ולא אומר שתמיכה שלי במחאה נובעת מאיזה שהוא אינטרס חבוי. המצב שלי חרא ואני לא רואה איך הוא הולך להשתפר בעשר שנים הקרובות.

ולגבי מפלגת העבודה, המצע שלה הוא סוציאל דמוקרטי במהותו. זה שבשנות שלטונו של אהוד ברק היא איבדה את דרכה, ושעמיר פרץ הוא אופורטוניסט מעפן אני מסכים. אבל לפי מצע נטו המצב שונה. אני מקווה שיחזרו להנהיג אותה האנשים הנכונים.

ראשית כל, דפנה ליף הזאת היא פעילת בל"ד.

שנית, אני לא יכול להזדהות עם נוכלת שהתחילה את המאבק הזה בטענה של "אני חיה במעברה של נתניהו" כשההורים שלה מפוצצים בכסף והיא גרה בכפר שמריהו.

אני לא כזה תמים לחשוב שהמחאה הזאת נעשתה ללא תכנון מוקדם ואין פה אינטרס גדול מאוד של השמאל האנרכיסטי והשמאל בכלל, שקורא להפיל את הממשלה ואת ביבי. ולא שאיכפת לי כן? אני הצבעתי לאיחוד הלאומי ולעולם אני לא אצביע לביבי, אבל כל העסק הזה מסריח מהראש, וכואב לי שיש זבלים שיודעים למנף את התקשורת כרצונם(כחלק מהדדיות הברנז'ה) ועל הדרך גם מוליכים את העם שולל אחר האג'נדה שלהם. רוצים צדק חברתי? גם אנחנו! בוא נתחיל מזה שהם יפסיקו לשקר לעם ויחשפו את הכוונות האמיתיות שלהם, כדי שהעם יקבל את המגיע לו.

עזוב שאתה מעוות עובדות ( אייפון לא עולה 5 אלה 2-2.5 בדיוק כמו שאתה מבקש)

עזוב ששוק הסלולר כחבילה (מכשיר+חבילה ) יותר זול פה מבארה"ב - חשבת פעם למה את מחפש את הרע גם כשיש דברים טובים ?

מה שמרגיז אותי שאתה בוחר מה שנוח לך, לקחת את הטוב מכל העולמות

אתה טוען שגנים לא יכולים לעלות 3500 שקל ( הם לא עולים, זה שקר אבל כבר הבנתי שאין לך מושג על מה אתה מדבר ) אבל משווה דברים לארה"ב שם גן סביר בעיר עולה 7000 ש"ח. אז תחליט או שאתה רוצה אמריקה או שלא. אי אפשר לבחור מכל דבר את מה שנוח ולהגיד תראו אפשר. לכל דבר יש מחיר ( לא רק אצלנו, בכל העולם )

מחזק. אתם חייבים להפסיק להשוות אותנו לארצות אחרות. ואם כבר החלטתם לעשות את זה, לפחות תציגו את התמונה המלאה כדי לא לעשות על אנשים מניפולציות. המצב בארה"ב חרא! תנסה להגיע לבית החולים או להזמין שם אמבולנס, לשלוח את הילדים שלך לגן ושאר הדברים המובנים מאליו שיש לנו בארץ, ואתה תצא עם נזק לכיס שגם חצי שנה של עבודה לא תכסה אותו.

ואם זה כל כך כואב לך שאני יותר משכיל ממך, אז אולי במקום להתנהג באינפנטיליות("טרול", "אפס", שקרן) תתחיל ללמוד, במידה ותצטרך עזרה אתה יודע שאני תמיד מוכן לעזור, הדבר הראשון שנצטרף לעבוד עליו זה על אוצר המילים שלך, כי עם מילים כמו "טרול" ו"אפס" לא תגיע רחוק.

ד"ר רובי הנכבד, במחילה מכבודך אולי תוכל להסביר את המשוואה בלינק שהבאת

שתי שאלות פשוטות לי אליך א) איך מיישמים ב) מה המשמעות הכלכלית של זה.

פשוט ומנומס.

הבמה שלך כבודו.

צברי הוספתי עוד שאלה שלי(שמודגשת כדי שלא יגיד שהוא לא ראה) שהוא דילג עליה והאשים בלי לדעת את הפרטים:

ואם כבר מישהו היה רוצה להפיל את ביבי בגלל סיבה מדינית, אז הימין הם אלה שצריכים לפחד מביבי, כי בנתיים היחיד שהקפיא את הבנייה בשטחים היה לא רבין ולא פרס אלא ביבי, וגם אתה נבון מספיק כדי להבין את זה ועובדה שהצבעת לאיחוד הלאומי ולא לשקרן הזה שגם הצביע בעד ההתנתקות ואז כמובן טען שהוא כל הזמן היה נגד.

או שאתה מנסה לקנות אותי בחארטות שלך, או שאין לך שום מושג בפוליטיקה ישראלית. בוא נעשה הסכם כזה, לפני שאתה מדבר על ביבי ושאר הפוליטיקאים(ולא שאני בעד ביבי), תלך לקרוא ותגיד לי למה הוא הצביע כמו שהוא הצביע בהתנתקות, כי מרגע לרגע אני מבין שאתה זורק פה כמויות אדירות של שטויות לאוויר, בלי שום מושג בסיסי בחוקי הכנסת והממשלה.

אני באמת מחכה לתשובה רצינית ולא כמו שכתבת לי שביבי פחד על הכיסא שלו, כי זה מראה שאין לך מושג. כיוונתי אותך לנושא אחריות מניסטריאלית, אז תתמקד בה ואז תבין שטעית וכנראה שאתה טועה בהרבה עניינים וזה רק בגלל שאתה נחרץ\שחצן מידי. בכל מקרה, אם לא תענה אנחנו בסופו של דבר נפתח נושא מרוכז עם השאלות שלנו (כמו מי אתה, האם אתה אוהד מכבי, איזה צבע עיניים יש לך ואיזה טעם בגלידה אתה הכי אוהב) וננעץ אותו, וככה לא תוכל להתחמק(או שכן?)

אוקיי, אז תוריד את המיסים ו...?

תעלה את המשכורת ו...?

המחירים עדיין בעננים.

ולמה?

כי אתה ושכמותך שלפני 15 שנים רציתם לגור במדינת ת"א היום בוכים שמזיינים אותכם כי לקחתם עליית גג עם פרעושים במחיר מפתה של 80000 שקל ליום.

אז הבעיה היא גם תרבות הצריכה.

אגב, הכלכלה בארץ ביחס לשאר העולם יציבה.

נכון, יש הרבה תחלואים.

אבל בוא תגיד לי אתה.

כמה מהמפגינים יושבים עם סמארטפונים יקרים ומעלים כלש נייה סטטוס עם חבילת גלישה יקרה בטירוף שהם קיבלו (אצלי העבודה משלמת אז על הזין שלי כן?) אז זה די צבוע לא?

הם בוכים על מחירים שהם עצמם יצרו.

כמו שאמר צברי, השוק פתוח חופשי חופשי, לפתוח חנות אתה יוכל, לייבא סחורה אתה יכול, ולמכור בחצי מחיר אתה יכול, ואז יהיה לך רווח גבוה יותר בסופו של מחזור לאורך זמן כי המחיר והאיכות כדאיים.

אבל יותר קל להאשים את ביבי.

אנשים לא רוצים לעבוד בים של עבודות פנויות, אז מביאים עובדים זרים.

ישראלי משתחרר מהצבא רוצה להיות מנכ"ל, לא טוב לו לעבוד בעבודת כפיים.

אז מביאיםע ובד זר, גם זול יותר, גם לא מתלונן, וגם עובד אחושרמוטה טוב.

מה בושה לעבוד בבניין? בחווה? אני אישית עבדתי כנהג שנה, וחבר טב שלי היה עובד בניין.

שמע שינו ערימות של כסף, נהנינו מכל רגע גם אם חזרנו גמורים רצח כל יום.

אבל מה?

פלצן כמוך ייסע לחו"ל, ויעבוד לי בעגלות ומובינג.

שהמחיה בארה"ב כפולה מבארץ (אל תזיינו לי את המח, חבל לכולכם על הזמן) זה סבבה...כי אתה בא בסוף עם 6 דולר בכיס ומרגיש שדפקת את המע'.

לגבי מיסים על עשירים אני סמכים איתך באלף אחוז רובן.

לגבי מוצרי בסיס? מתי עשית קניות?

מה אתה מזיין את המח?

אני קונה ל5 אנשים, ומגיע בלחץ ל500 שקל, וקונה ים שטויות וזבל שלא באמת צריך לקנות (תאמין לי) ויודע מה? בסוף גם לא מנצל חצי, אבל מה? לבוא ולספר לי סיפורים על מחירים אתהל א יכול.

מי שרוצה לא לשלם מוצא, ידוע מה? אני מוכן לעשות לך רשימה של מקומות באזור המרכז עם מחירים סבירים מאוד.

רמי לוי, יש, חצי חינם כולם מאוד זולים, וממוקמים באוזר נח להגעה.

הלאה.

אז תקשיב.

הטיעונים שלך שחוקים, אתה מנסה לסובב דברים כי אתה רגיל להיות חכם, אבל בדר"כ אתה מסתבך.

גם פלג, גם אני ובטח ובטח שצברי, מכירים אתה שטיקים האלה, וצר לי לאכזב אותך? שלושתנו יותר חכמים.

דותן עוד עונה לעניין, אתה סתם מסובב, ושולח אותנו עם דמגוגיה בגרוש.

אף אחד לא אמר שמהחאה לא מוצדקת, אלא שהיא צבועה.

וככה זה.

אז או שתענה לעניין ולא תתחמק (את הטיעונים שלך הפלתי) או שתלך.

להפגנה אני לא אלך, בטח ובטח ששלום עכשיו שייכו אותה אליהם, והפכו את זה למשהו פוליטי בעד הערבים בכל עצרת ולא למשהו קריטי יותר מ"לפאטמה אין אבנים בבית, אז היא לא יכולה להכין פיתות".

לי יש כמה רעיונות, ברור שיפסלו אותם כי המדינה תוציא כסף ויצטרכו להזיז את התחת זה לא יקרה.

שוב, לנו יש המון אשמה בנושא.

פלג, דפני ליף לא פעילה בבל"ד. ההשמצה היחידה עליה זה שהיא ערכה פעם סרטון על נישואים אזרחיים שהקרן החדשה הייתה חתומה עליו

אבל העיקר שאתה לא נסחף לקונספירציות.. איזה תיכנון מוקדם ואיזה אינטרס של שמאל נו ברצינות..

המחאה הזו התחילה בהפגנות הדלק, אחר כך במאבקם של העובדים הסוציאליים, אחר כך במאבק הרופאים, אחר כך במחאת הקוטג' הפייסבוקית ורק אחר כך בגירסא הנוכחית. זה התחיל משלושה אנשים ואוהל. אין פה שום דבר מלבד מחאה עממית אמיתית וכנה וכל השאר זה סיפורי סבתא של פחדנים עלובים.

הייתי חייב רק על זה- קוסטה אם אתה עושה קניות לחמש אנשים ב500 שקל כנראה שאתם סובלים מתת תזונה. אל תזיין תשכל אחי.

. זה התחיל משלושה אנשים ואוהל. אין פה שום דבר מלבד מחאה עממית אמיתית וכנה וכל השאר זה סיפורי סבתא של פחדנים עלובים.

חבל, אני לא רומז אפילו שאתה מנסה להטעות, ברור לי שאתה פשוט לא מכיר.

קבל ה.פ.

פלג, דפני ליף לא פעילה בבל"ד. ההשמצה היחידה עליה זה שהיא ערכה פעם סרטון על נישואים אזרחיים שהקרן החדשה הייתה חתומה עליו

אבל העיקר שאתה לא נסחף לקונספירציות.. איזה תיכנון מוקדם ואיזה אינטרס של שמאל נו ברצינות..

המחאה הזו התחילה בהפגנות הדלק, אחר כך במאבקם של העובדים הסוציאליים, אחר כך במאבק הרופאים, אחר כך במחאת הקוטג' הפייסבוקית ורק אחר כך בגירסא הנוכחית. זה התחיל משלושה אנשים ואוהל. אין פה שום דבר מלבד מחאה עממית אמיתית וכנה וכל השאר זה סיפורי סבתא של פחדנים עלובים.

הייתי חייב רק על זה- קוסטה אם אתה עושה קניות לחמש אנשים ב500 שקל כנראה שאתם סובלים מתת תזונה. אל תזיין תשכל אחי.

אני לא נסחף לקונספירציות. אתה פשוט לא קולט שיש נוכלים מאחורי המחאה הזאת, ולמרות שהיא מוצדקת, אין להם כוונה אמיתית מאחוריה.

אתה זוכר שלפני כמה חודשיים שאלתי אותך בפרטית על ההפגנה בת"א שנערכה נגד המחירים בארץ(שאליה הגיעו אולי 100 איש?), הייתי בטוח שאני מגיע לשם, עד שהבנתי מי עומד מאחורי המחאה הזאת, ומי הולך לנאום בה. אז למרות שהמחאה עצמה צודקת, דפנה ליף וחבריה מנסים להשיג פלטפורמה מדינית ע"י המחאה החברתית המדומה וואללה למה לא, זו גם אופצייה. רק צריך להתפקח ולא ליפול בפח.

לא ראית אותי, ולא באת לבקר.

בוא...תאכל תשתה, תגיד לי אחרי אם יש תת תזונה בבית.

שוב, העניין הוא לדעת איפה לקנות.

מעבר לזה?

יובל, המחאה היא פוליטית רצח.

אם תגיד שלא אני אופתע קשות ממך.

פלג-מי עמד מאחורי ההפגנה ההיא בת"א (שאליה הגיעו 1500 איש)? זה באמת מעניין כי שם באמת הייתי בסוד העניינים.. מעבר לזה אין לי כבר מה להגיד לך, אתה נעול על תאוריית הקונספירציה אז מחסובק אחי. רק תשתדל לא להפיץ את הטעויות של התאורייה (כמו שדפני ליף פעילה בבל"ד) כי זה לא לעניין.

צברי- שוב, מבחינתי הכל קונספירציות. כמו שהקולגה שלך אמר ככה, הקולגה שלי אמר אחרת.

קוסטה- בוודאי שהמחאה פוליטית, אבל לא פוליטית כמו שאתם מנסים לצייר אותה. אין פה שום אינטרס מדיני חבוי מאחוריה. בהחלט יש תמיכה של אירגוני שמאל, כי הפלא ופלא- יש להם גם מצע חברתי בנוסף לכל. המחאה פוליטית כי במרכזה עומדים אנשים שמנסים לשנות מדיניות של ממשלה, אין יותר פוליטיקה מזה. ושוב- ב500 שקל סל קניות שבועי אי אפשר לפרנס חמישה אנשים, אלא אם כן הם כל היום אוכלים בחוץ ואז לא צריך לקנות אוכל.

הנה כתבה על המנהלת מחאת דיור הגברת דפני ליף http://www.themarker.com/news/tent-protest/1.675884

משעשע שהיא אומרת שם שכסף זה לא בעיה

חחחחחחחח ענק

לא מסוכן לך במאהל להתרוצץ ככה עם מחלת הנפילה?

"איך את יודעת עליה?" היא שואלת שתי דקות אחרי שאמרה שהיא סובלת מהמחלה.

גם כן זאתי, שתעשה צבא ואז תייצג את העם, עלאק תייצג את העם כן.. היא מייצגת קומץ