Jump to content

יש לה ביצים - השאר כבר יגיע

Recommended Posts

לא נכנס לזהות היריבה, אם זה כולה אזרבייג'אן או קבוצה של 20 מיליון, זה לא משנה. ולמרות המחצית השניה, שבה מכבי נראתה רדומה ופחות נחושה, אנחנו בכל זאת בחודש יולי, ככה שזו לא נקודה לדאגה.

במשחק הזה ראינו נקודות חשובות שמכבי הייתה חלשה עד גבול המביכה בהן בעונה שעברה, ונראה שחל בהן מהפך. אם זה מהפך ביכולת נדע בהמשך, אבל המהפך בגישה התחיל כבר הערב.

1. ביצי חופש צעירות.

הילדים האלה הפתיעו לטובה כבר בעונה שעברה, אבל הערב הצטרפו קונאטה ודאבור כדי להראות שיש כאן דור של צעירים עם ביצים. אתה במשך שנים בונה על שבחונים ובוזגלואים שמגיעים עם אעלק ניסיון מוכח ועושים במכנסיים, עד שמגיעים ילדים בני 18 ששמים את ההתרגשות בצד ומשחקים כמו גברים.

אז זה כבר לא רק לוגסי או דור מיכה, זה גם הרכש. קונאטה, שאמרו שמתקשה להתאקלם, מגיע למשחק ביתי ראשון, בלומפילד גועש והוא משחק כמו גבר. כבש או בישול זה רק הבונוס ממנו, היה פשט מצויין, מיקום נהדר, מהירות צפויה וכוח מפתיע וגם שכל וקריאת מצבים נכונה.

2. הדרך לאמצע עוברת באגפים.

בשנה שעברה מצב המגינים היה הכי מביך שאני זוכר, סבן עם הגבהות של ילדים ג' רק המחיש את החולשה באגף הזה, והיום עומר ורד היה פנטסטי. הגנה, לחימה, טכניקה, אחד על אחד כשצריך והגבהות מדוייקות.

כשהאגפים טובים, למכבי קל יותר להגיע לאמצע, גם אם מדוניאנין משחק קצת מאחור. בעונה שעברה קבוצות ידעו שאם מצופפים את מרכז השדה, למכבי אין דרך להגיע לרחבה ועטר צריך להגיע לקו האמצע כדי לייצר לעצמו מצבים. ברגע שהאגפים לוקחים חלק פעיל בהתקפה, ויואב זיו מספיק מוכשר כדי לתת את מה שצריך משמאל, אז קבוצות נמצאות בבעיה ומדוניאנין יכול לפרוח.

3. כדורגל.

בהרבה מאוד דקות היה כיף לראות את מכבי הערב, מתי הפעם האחרונה שמישהו הרשה לעצמו להגיד את זה?

מחצית ראשונה לא ראינו מחצית כזאת פעם אחת כל שנה שעברה.

לחץ על הכדור בכל דקה. מסירות קצרות.

ישראלביץ' היה גדול. אחריו עטר, דאבור, קונאטה, דהן וורד שהיו טובים מאד.

תענוג לראות.

דאבור, קונאטה, ורד ורפי דהן נתנו הופעה גדולה! (עד כאן הצעירים)

עטר וישראלביץ באו לעבודה כמו גדולים.

ניבאלדו, זיו ופאביצ'ביץ עשו לי קצת התקפי לב.

כל השאר סביר.

סה"כ היה כמה רגעים שממש נהנתי ממכבי, כמה רגעים שלא ראיתי שנים ממכבי.

מקווה מאוד שנעבור את האזרים האלה כי הם הקבוצה הכי טובה שיכלנו לקבל בכל הגרלת הסיבוב השני.

בני יהודה קיבלו קבוצה מאנדורה לדוגמא...

מחצית ראשונה אדירה של מכבי... חילופי מקומות, סגירות נכונות, מסירות בנגיעה, עקיפות, מחויבות, פשוט נהדר היה לראות את החבר'ה האלה.

מחצית שנייה הורידו הילוך אבל אני מבין שחום אימים בארץ אז אני לא מאשים אותם... מה גם שאנחנו רק ביולי אז זה לא מקום לדאגה כרגע.

הקבוצה הזאת לא פראיירית בכלל אגב, ומכבי תצטרך להזהר מאוד במשחק חוץ הזה. אני מאמין שנעבור אבל, קשה לי לראות אותנו מפסידים שם 2:0.

ועדיין הרבה דברים שמזכירים לי את שנה שעברה.

דקות טובות ואז שאננות, שנה שעברה כמה פעמים הובלנו אפילו ב2-0 וקבוצות חזרו מולנו.

יואב זיב עדיין תחת.

מדוניאנין שאני באמת אוהב אותו נרדם באיזה שהוא שלב במשחק, ואיווניר עדיין לא שם אותו יותר התקפי.

הגנה מבולבלת מאוד, קבוצה אחרת הייתה מבקיעה לנו יותר משער אחד.

ועוד מילה על ישראלביץ. ג'יזרמו שחקן חכם מאוד אבל הוא טוב נגד קבוצות בינוניות ומאטה, אני לא זוכר משחק אחד נגד קבוצה גדולה שהוא שיחק טוב.

טוב אתה מציג הכל מאוד מאוד יפה אבל היו הרבה נקודות חושך במחצית השניה ומלא חורים בהגנה,

ניבאלדו- המשתמש 'דריקס'- ניבאלדו עשה התקפי לב?! אחד השחקנים הטובים על המגרש היום, הוא עושה עבודה שחורה מדהימה, הזכיר טיפה את תחילת שנה שעברה שכולם התלהבו ממנו.

ז'יזרמו- כפרה עליו הביא לכולם בראש!!!

עטר- ממשיך את היכולת המדהימה משנה שעברה, אח על מלא!!

קונאטה- הביא אחלה משחק שבעולם, בישול וגול לבחור כזה צעיר במשחק רשמי ראשון, רק שימשיך ככה!!

עומר ורד- מחצית ראשונה מאוד טובה המחצית השניה קצת ירד אבל יש למה לצפות מהילד..

חיימוב- חייב לעבוד על מצבים נייחים אבל חוץ מזה התרשמתי מאוד!!

כל השאר היו בסדר אבל חייבים לשפר את ההגנה!!!!!!!

והחילופים לא היו במקום בכלל, שום חילוף לא עשה איזשהו שינוי ובד"כ מוטי פוגע בחילופים אבל הפעם זה לא הלך..

המחצית הראשונה היתה תענוג. רפי דהאן היה המצטיין במגרש יחד עם עומר ורד. אחריו דאבור וקאנוטה שהיו מעולים.

אבל המחצית השניה השאירה מקום לדאגה,יש עוד מלא עבודה ואני לא בטוח ב100% שאנחנו בשלב הבא,האזרים לא פראיירים בכלל.

השוער וההגנה (חוץ מורד) מפחידים מאוד.

ידוע שלצעירים שלנו יש הרבה כדורגל, עם ביטחון+ניסיון הם יהיו אדירים.

במחצית הראשונה עומר ורד היה נהדר ומשחק האגפים שטף. גם יואב זיו עלה למעלה כמה פעמים אך לא שיתפו אותו. במחצית השנייה ורד נעלם ופחות ראו את האגפים פורחים. בסך הכל בסדר.

וכמה מילים על ישראלביץ', אין ספק שהיה לו משחק טוב וכל הכבוד על הנחישות בגול השלישי, אבל היו לו לצד אלו הרבה איבודי כדור ומסירות לא טובות. אני חושש שנגד קבוצות ברמה יותר גבוהה הוא לא יביא לידי ביטוי בישולים ושערים וישאר רק עם האיבודים.

חייבים עוד שחקן לקישור.

אין לנו אף אחד בחלק הקדמי שיודע לעבור אחד על אחד.

אין אף שחקן שיודע לפרוץ באגף ולהכניס כדור טוב לרחבה.

ולמרות שאני מתומכיו היותר גדולים של איווניר, הוא גנב דעת. נוח לו לשחק עם כלכך הרבה אלמונים כי אז יש תירוצים כשלא מצליחים.

המטרה העונה היא אליפות (או מאבק על האליפות עד המחזור האחרון), ושלא יעז לבוא אח"כ בתירוצים שלא נתנו לו להביא שחקנים.

אם הוא היה לוחץ מספיק היו מאשרים לו לפחות שחקן חיזוק אחד רציני (ולא, להביא שחקנים חופשיים שמרוויחים פחות ממאה אלף דולר לעונה זה לא חיזוק רציני).

חיימוב פשוט כישלון חייבים למלא את משבצת הזר החמישי לא בבלם ולא במגן אלא בשוער כי אם הפועל הביאו שוער איכותי וטוב כמו אדל אז אין סיבה שאנחנו לא נביא שוער ברמתו

וכמה מילים על ישראלביץ', אין ספק שהיה לו משחק טוב וכל הכבוד על הנחישות בגול השלישי, אבל היו לו לצד אלו הרבה איבודי כדור ומסירות לא טובות. אני חושש שנגד קבוצות ברמה יותר גבוהה הוא לא יביא לידי ביטוי בישולים ושערים וישאר רק עם האיבודים.

מחצית שנייה ישראלביץ היה חלש, המחצית הראשונה הטובה שלנו תגרום לזה ששוב נצטרך לסבול אותו עונה שלמה.

מחצית ראשונה משחק קבוצתי יפה, אהבתי את המשחק של ורד ודאבור, מדוניאנין התחיל יפה את ההתקפות וסאנטנה עם ברכיים הוא נכס לקבוצה.

לדעתי השינוי לרעה במשחק הגיע שירדנו מ-2 חלוצים.

אומנם לקח לאיוניר חצי שנה - אבל בסוף גם הוא הצליח להגיע למסקנה שמדוניאנין בלם.

תאכלס היה נראה כמו שנה שעברה, פשוט ההגנה של האזרים האלה זה לא הדבר הכי מאורגן בעולם אז כבשנו 3 ויכלנו לתת בשקט עוד שלוש...

לא הייתי מתלהב מהמשחק הזה יותר מדיי...אני יצאתי בהרגשה לא משהו.

מצד שני גם לא שיחקנו בהרכב הכי חזק היום ..וזה משחק ראשון רשמי - נקווה שישתפרו.

ההגנה ממש לא טובה.

בהרבה דברים אני לא מסכים איתך (בעיקר על 'כדורגל', הייתה הרבה אנמיות ומדקה 60 היה נדמה ששתי הקבוצות מחכות שהמשחק יסתיים, אבל שוב יכול להיות שמדובר בעייפות של תחילת עונה כי מוטי יכול לעשות לכולנו בית ספר במה זה מכבי ואני בטוח שהוא יודע למה הקהל מצפה), אני גם מאד התאכזבתי שבמאני טיים (נגרים או לא זה מאני טיים) לא היה לנו חלוץ רחבה בהרכב.

מעבר לזה, הגולים נבעו בעיקר (זה חלק מהמשחק, אני לרגע לא שלילי) משוער גרוע של היריבה, ברגע שמכבי הבינו שהוא לא יוצא לשום כדור גובה הם התחילו לשחק על זה, לדעתי זו אינדיקציה לכלום.

נקודות אור עיקריות: מואנס , דהן, והזר החדש, מוטי קלע בול.

אבל כל זה מתגמד, הגיע הזמן שתשתף אותנו בידע שלך בכדורגל במשהו שהוא קצת מעבר לברצלונה ולבולבול הקטן של מסי

כיף לקרוא king.gif

איזה כיף היה!!!!

מכביwubyellow3.gifwubyellow3.gifwubyellow3.gif

חסרונך הורגש smile.gif

מונאס דבור מעולה, כנ"ל קנוטה.

מדוניאנין ידוע שיש לו כדורגל אבל שוב מאכזב. אני לא יודע אם זו הוראה של מאמן או לא אבל הוא יורד לקבל כדורים בחצי המגרש. עדיף את לוגסי וכאמור הם לא יכולים לשחק יחד ומכבי החליטו ללכת על מדוניאנין ולוותר על לוגסי (אפילו הציעו להשאיל אותו לב.יהודה).

סאבו עושה התקפי לב.. אבל יותר מדאיג זה שאין לנו בלם. איך זה הגיוני שבקבוצה כמו מכבי אין בלם מחליף. מישהו נפצע אין לך על הספסל בלם...

כמה דברים:

- המערך שלנו הוא 442, ברגע שעברנו ל-451 המשחק נתקע, עם שני חלוצי שפיץ גם יש לנו משחק אגפים, וגם לחלוצים ובמיוחד לעטר יש חופש פעולה לפרוח.

- עם כל הכבוד לגול בחוואה של ישראלביץ', או בשמו השני ישראבלוף, מלבד כמה מסירות טובות הוא היה מהחלשים בקבוצה. המון המון איבודים, תקע לנו את המשחק כשנכנס כל הזמן לאמצע, ובגלל העבירה הטיפשית שלו ספגנו את הגול. נגד קבוצות טובות בליגה הוא לא שווה הרכב, שחקן חלש.

- חיימוב דווקא אותי הרשים לטובה, נתן כמה עצירות טובות, אבל יש בעיה עם משחק הגובה שלו, הוא לא שולט במצבים הנייחים וזה מפחיד. מזל שיש את ניבאלדו :wubyellow3:

מצטער להיות המעצבן התורן אבל לא נהניתי - ויעידו ידידיי שאני אף פעם לא אומר את זה.

לא ראיתי כלום חדש במכבי. הכל אותו דבר שמות אחרים..

אין אמצע, אין עושה משחק פעם זה דהן פעם זה גיז'ה פעם זה חאריס אין מישהו בתור מבוגר אחראי, המסירות הקצרות לא עבדו ברוב הפעמים שלא נדבר על המסירות מצד לצד שזה מאוד מיותר.

ואמר חכם ממני שהחילופים לא תרמו כלום וזה נכון כי דור מיכה לא הכניס מימד ועוד מה הוא יוצא במקום דאבור שהיה נהדר(!) שכבר רואים שזה חילוף מהבית בדיוק דקה 60 שלא נאמר לוגסי שלא נאמר קהת.

רק כשתראו את התקציר אתם תבינו איזה גול מטומטם קיבלנו וזה די מביך..

היה כיף לראות את כולם אבל לא רואה משהו טוב יוצא מהעונה הזאת.

שוב, אם הינך משתמש בפורום הזה ואתה קורא את ההודעה שלי ואומר "איזה ילד זין זה" אז אני מצטער.

מצטער להיות המעצבן התורן אבל לא נהניתי - ויעידו ידידיי שאני אף פעם לא אומר את זה.

לא ראיתי כלום חדש במכבי. הכל אותו דבר שמות אחרים..

אין אמצע, אין עושה משחק פעם זה דהן פעם זה גיז'ה פעם זה חאריס אין מישהו בתור מבוגר אחראי, המסירות הקצרות לא עבדו ברוב הפעמים שלא נדבר על המסירות מצד לצד שזה מאוד מיותר.

ואמר חכם ממני שהחילופים לא תרמו כלום וזה נכון כי דור מיכה לא הכניס מימד ועוד מה הוא יוצא במקום דאבור שהיה נהדר(!) שכבר רואים שזה חילוף מהבית בדיוק דקה 60 שלא נאמר לוגסי שלא נאמר קהת.

רק כשתראו את התקציר אתם תבינו איזה גול מטומטם קיבלנו וזה די מביך..

היה כיף לראות את כולם אבל לא רואה משהו טוב יוצא מהעונה הזאת.

שוב, אם הינך משתמש בפורום הזה ואתה קורא את ההודעה שלי ואומר "איזה ילד זין זה" אז אני מצטער.

לצערי אני מסכים איתך.

בלמים יש, עם המגנים אפשר להסתדר, חלוצים טובים בטח שיש, אבל הבעיה המרכזית היא בקישור. אין בעל בית. אין מישהו שאתה יכול להגיד שהקבוצה שלו. חסר לנו שחקן כמו דגו בעונת האליפות, מישהו שיקח את הקבוצה על הכתפיים וינהל את המשחק. שלוש שנים קיווינו שמתישהו בוזגלו יהפוך לשחקן הזה, אבל זה לא קרה, ועכשיו כשמשחררים אותו חייבים להביא מישהו שכן יקח על עצמו את התפקיד הזה.

זה לא מאוחר מדי, אפשר עדיין למצוא שחקן שיעשה את ההבדל, הבעיה היא שנראה כאילו מוטי מסתפק במה שיש לו (כדי שאח"כ הוא יוכל לחזור ולהשתמש בתירוץ הדרך החדשה והבניה).

מה שכן, התגעגעתי לבלומפילד. רק חבל שההנהלה הרסה את פסטיבל פתיחת העונה ועשתה כל שביכולתה כדי שהאיצטדיון יהיה חצי ריק. אולי יציעים מלאים בשערים 4-7 היו מעירים קצת את הבחורים שלנו במחצית השניה, בה הם נאלצו לשחק מול יציעים שוממים.

עריכה: ובזמן שאני כותב שאנחנו צריכים עוד שחקן, עולה פרסום באתר ספורט 5 שגם דור מלול בדרך החוצה (בלגיה). מה יהיה?

מלמטה למעלה?

חיימוב - קשה עוד לשפוט. אכן יש סימנים מדאיגים, אבל חוץ מלתת לו קרדיט ועידוד אין מה לעשות. בטח לא הזמן לפתח אנטי

חוליית ההגנה - אולי לא הייתה מושלמת. אבל 2 הבלמים הכי טובים בארץ, זיו (קרוב לרע במיעוטו) ו-ורד שנראה נהדר ונקווה שיהיה מגן טוב ויספק את הסחורה - יהיה טוב

קישור אחורי - הזוי, מוזר. אלברמן חייב לפתוח, לידו לוגסי/דהאן ולגמור את הסיפור הזה

קישור קדמי - להעיף את ג'יזה, גם אם היה לו מחצית ראשונה בסדר, הוא עדיין לא קרוב לרמה. מדוניאנין צריך לשחק יותר קדימה ואני מחכה לראות כבר את זיזוב

חלוצים - עטר (כל מילה מיותרת), קונאטה - נראה נהדר ואומרים שסופר מוכשר - בהצלחה! מואנס דאבור - חלוץ ענק. מקווה שתיהיה לו עונה גדולה במכבי ועוד כל זה כשיצחקי פצוע.

סה"כ, נעבור את האזרים ויש זמן לתת להכל להתחבר.

לפחות נראה שמערך (4-4-2) יש לנו, והוא אפילו נראה דיי נכון. עכשיו רק למצוא את השחקנים הנכונים (ובלי שטויות) להריץ ויאללה.

מכבי :wubyellow3:

לצערי אני מסכים איתך.

בלמים יש, עם המגנים אפשר להסתדר, חלוצים טובים בטח שיש, אבל הבעיה המרכזית היא בקישור. אין בעל בית. אין מישהו שאתה יכול להגיד שהקבוצה שלו. חסר לנו שחקן כמו דגו בעונת האליפות, מישהו שיקח את הקבוצה על הכתפיים וינהל את המשחק. שלוש שנים קיווינו שמתישהו בוזגלו יהפוך לשחקן הזה, אבל זה לא קרה, ועכשיו כשמשחררים אותו חייבים להביא מישהו שכן יקח על עצמו את התפקיד הזה.

זה לא מאוחר מדי, אפשר עדיין למצוא שחקן שיעשה את ההבדל, הבעיה היא שנראה כאילו מוטי מסתפק במה שיש לו (כדי שאח"כ הוא יוכל לחזור ולהשתמש בתירוץ הדרך החדשה והבניה).

מה שכן, התגעגעתי לבלומפילד. רק חבל שההנהלה הרסה את פסטיבל פתיחת העונה ועשתה כל שביכולתה כדי שהאיצטדיון יהיה חצי ריק. אולי יציעים מלאים בשערים 4-7 היו מעירים קצת את הבחורים שלנו במחצית השניה, בה הם נאלצו לשחק מול יציעים שוממים.

השחקן חי ונושם קוראים לא אלי זיזוב

לסיכום שלי:

עומר ורד- :wubyellow3:

דבור-שחקן גדול,שליטה אדירה בכדור

ניבאלדו-אם לא הברך,כבר מזמן היה נכנס לרשימה של הזרים הגדולים במכבי (מצטער על הקיצוניות,זה לא רק בגלל המשחק הזה)

יואב זיו-מה יהיה הסוף???

רפי דהאן-פחות כדורגלן,יותר קראטיסט.לא בטוח שזה גרוע כל כך.היה סביר היום.

קונאטה-עם כל הכבוד ואני באמת שמח על השער והבישול-לא הרשים אותי יותר מדי.יחסית איטי וטכניקה לא משהו.

גיז'ה-תסטלבטו עליו כמה שתרצו,הבנאדם תמיד נותן את כל כולו על המגרש!

גיז'ה-תסטלבטו עליו כמה שתרצו,הבנאדם תמיד נותן את כל כולו על המגרש!

וזה לא שווה יותר מדי.

חכה למשחקים נגד קבוצות ברמה ותראה את הבלוף.

גם במשחק טוב שלו, הוא הרס לנו חצי מההתקפות עם יחס של איבוד לדקה.

איך מישהו רשם בפורום? שחקן לכפס.

חסר לנו קשר התקפי יוצר, בשיטה הנוכחית מדו מתופקד כבונה משחק מאחורה, ומקדימה אין לנו את הקשר שיתן פס לגול.

זיזוב, לפחות ממה שמספרים עליו, יכול להיות הפתרון, אני מחכה לראות על מה כל המהומה ממנו.

וזה לא שווה יותר מדי.

חכה למשחקים נגד קבוצות ברמה ותראה את הבלוף.

גם במשחק טוב שלו, הוא הרס לנו חצי מההתקפות עם יחס של איבוד לדקה.

איך מישהו רשם בפורום? שחקן לכפס.

חסר לנו קשר התקפי יוצר, בשיטה הנוכחית מדו מתופקד כבונה משחק מאחורה, ומקדימה אין לנו את הקשר שיתן פס לגול.

זיזוב, לפחות ממה שמספרים עליו, יכול להיות הפתרון, אני מחכה לראות על מה כל המהומה ממנו.

כמו שאמר לי איש חכם: גיז'ה זה בוקולי של מכבי

חבל שדור לא משחק במקומו

כמו שאמר לי איש חכם: גיז'ה זה בוקולי של מכבי

חבל שדור לא משחק במקומו

מאוד חבל.

דור עם האחד על אחד שלו ומסירות העומק יכל לפתוח את כל משחק ההתקפה.

במקום זה אנחנו תקועים עם ננס שהדבר היחיד שהוא תורם לו זה לחץ הדם שלי.