Jump to content

Recommended Posts

בכל מקרה אם אתה עדיין מעוניין במה שכתבתי לעיל, אז ההרשמה לטירונות של חמאס נפתחה. אני מציע לך להגיש מועמדות, נראה לי שדווקא יקבלו אותך בזרועות פתוחות כי יש לכם אג'נדה משותפת.

מה הקשר חמאס? מה אתה מכניס תשטויות האלה לכל מקום, מדובר בילד מבולבל שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו עוד ומבקש עזרה,הוא רוצה לתרום למדינה אבל לא יודע איך.אני ממש לא מסכים עם הדיעה שלו אבל צריך להבין אותו ואת הבלבול בו הוא נמצא.

מעניין מה היית מגיב לו אם היה רושם שהוא לא מעוניין להתגייס לצבא שמפנה ישובים.

קרקל. אבל זה לא שווה את זה.

ובכלל, אני חושב שלמרות הבעייתיות שאתה מרגיש (ואני מזדהה איתה) לגבי שירות בשטחים,

תפישה ומחשבה יותר אחראית בעיני היא דווקא להיות במקומות הכי קשים ושם לעשות את הדברים בצורה שאתה חושב שהם צריכים להיות.

אם אתה לא תהיה שם, מישהו אחר יעשה את זה.

העוול עדיין נגרם אבל יש הבדל איך החייל במחסום מתייחס, איך הוא מתייחס לאוכלוסיה בפטרולים, איך הוא מתייחס לאנשים בסריקות/מעצרים.

בקיצור, זה מחורבן מכל כיוון שלא תסתכל על זה, אבל יש לאנשים יכולת לעשות את הדברים שם טיפה אחרת.

אני אישית חושב שזאת לא בקשה לגיטימית. בצבא עושים גם דברים שקשה לך איתם. לפעמים אתה משרת במקום שאתה לא רוצה ולפעמים אתה לא אוהב את המשימות. אם כל אחד יתחיל לבחור את המשימות שהוא מוכן או לא מכון לעשות די מהר נהפוך למיליציה. או שתעשה שירות מלא גם אם זה אומר שלא תהנה מחלק מהמשימות או שאל תזיין את המוח. למה שיתחשבו ברגש שלך כלפי המשימה ?

סירוב לשרת בשטחים בגלל ההזדהות עם הפלשתינאים זהה בדיוק לסירוב להשתתף בלחימה נגד חיזבאללה כי אתה מזדהה עם האסלאם או כל גישה אחרת שמאפשרת לחייל לבחור איזה משימות לבצע ואיזה לא.

לא נראה לי שהבקשה שלו היא להגיע לגולני אבל לא לעשות איתם קווים בשטחים. הוא לא מתכנן לברור לעצמו את המשימות תוך כדי השירות.

הדבר הראשון בצבא זה שאתה לא בוחר מה לעשות, אתה עושה מה שאומרים לך.

וסירוב לשרת בשטחים (שזה לא מה שהוא אומר, ד"א) זה לא כמו לסרב להשתתף בלחימה נגד חיזבאללה.

זה יותר כמו לסרב לעשות דברים לאוכלוסיה הלבנונית במהלך הלחימה בחיזבאללה.

ושוב, אני לא חושב שלחייל יש את הזכות לבחור איזה משימה הוא עושה ואיזו לא. אבל לחייל יש יכולת לא להגיע ליחידה מסוימת (ולא ע"י בקשה מהצבא שיתחשב בזה, אלא בדרכים הרגילות) שנמצאת הרבה בשטחים. לא כולם חייבים להיות בכפיר/מג"ב.

אתה כן רוצה להיות קרבי,להיות לוחם ויכול להיות שאפילו להילחם באותו עם

אבל מצד שני,אתה מזדהה עם הכאב שלהם ולא רוצה לשרת באיוש...

נראה לי דיבילי לגמרי

מילא אם היית אומר שאתה לא רוצה להיות קרבי *בכלל* אז עוד היה פה סוג מסוים של הגיון...

וואו.חשבת על זה שיכול להיות שהעולם הוא יותר משחור-לבן?? שיש מצב שיכולה להיות למישהו עמדה מורכבת על המציאות?

שהוא גם חושב שזה חשוב להיות לוחם ולתת למדינה ולתרום וגם קשה לו עם חלק מהדברים שאותה מדינה עושה?

יש סתירה.

אתה פשוט לא מבין מה זה לוחם ואני לא רואה טעם ללמד אותך.

לוחם לעולם לא מציב תנאים, הוא עושה מה שצריך.

ואם באמת היה אכפת לך מכאבו של עם אחר, היית רוצה להיות שם.

נשמע קצת כמו ספרטה. חבל שהמציאות קצת יותר מורכבת.

לוחם בשעת מלחמה לא צריך להציב תנאים (כי אז הוא מסכן את החברים שלו).

מלש"ב שעוד לא התגייס חייב לחשוב על ההשלכות של השירות שלו בכל מיני מקומות.

נשמע קצת כמו ספרטה. חבל שהמציאות קצת יותר מורכבת.

לוחם בשעת מלחמה לא צריך להציב תנאים (כי אז הוא מסכן את החברים שלו).

מלש"ב שעוד לא התגייס חייב לחשוב על ההשלכות של השירות שלו בכל מיני מקומות.

אין יותר מנותק מהמציאות ממך.

את הדברים שלי אני לא לוקח מ"300", אלא מלוחמים שהכשרתי ומגיבושים שהעברתי.

סרבנות בעיתות שלום חמורה בהרבה מסרבנות במהלך קרב, למרות שההשלכות שלה פחות קטלניות.

מלש"ב שעושה את החישובים שלו עכשיו, אין לו מה להיות לוחם, כי אף מדים שבעולם לא עוצרים חישוב זה או אחר. מוכח.

ואני מדבר על כל סוג לוחם שהוא, מתותחן ועד סטי"לים. הטעות של רובכם היא שאתם בטוחים שיש לאן לברוח. כאילו בתוך הספינה הוא יהיה מוגן ממשימות שיתנגשו עם האידיאולוגיה שלו... איזה שטויות.

או שאתה מוכן לקבל את מרותם המוחלטת של מקבלי ההחלטות, או שלא.

הספיק לכולנו עופר שרון אחד, תודה רבה.

וואו.חשבת על זה שיכול להיות שהעולם הוא יותר משחור-לבן?? שיש מצב שיכולה להיות למישהו עמדה מורכבת על המציאות?

שהוא גם חושב שזה חשוב להיות לוחם ולתת למדינה ולתרום וגם קשה לו עם חלק מהדברים שאותה מדינה עושה?

כן,כי אם ישלחו אותו לשרת באיוש ידרשו ממנו לירות בפלסטינאים מסכנים באמצע הרחוב לאור יום בלי סיבה,וכל השירות שלו יסתכם בהתעללות בפלסטינאים.

התיפייפות ולא יותר מזה

אותם פלסטינאים שהוא כל כך לא רוצה לפגוע בהם ישנאו אותו כך או כך בגלל המדים שהוא לובש ובגלל העם שהוא חלק ממנו,גם אם הוא ישרת באיוש וגם אם הוא ישרת בבקום.

מה הקשר חמאס? מה אתה מכניס תשטויות האלה לכל מקום, מדובר בילד מבולבל שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו עוד ומבקש עזרה,הוא רוצה לתרום למדינה אבל לא יודע איך.אני ממש לא מסכים עם הדיעה שלו אבל צריך להבין אותו ואת הבלבול בו הוא נמצא.

מעניין מה היית מגיב לו אם היה רושם שהוא לא מעוניין להתגייס לצבא שמפנה ישובים.

אם מישהו היה רושם שהוא לא מעוניין להתגייס לצבא בגלל שמפנים בו יהודים הוא היה מקבל ממני הרבה מאוד הבנה וצידוד בדעותיו, אבל יחד עם זאת הוא גם היה מקבל ממני הרצאה נרחבת למה כן לשרת בצבא ואם כבר אז בקרבי למרות תופעת פינוי היהודים. וזה קרה יותר מפעם אחת, אז אם אתה לא מכיר אותי אל תצייץ יותר מידי.

ומה הקשר חמאס אתה שואל, מה לא הבנת? חמאס כמעט ולא קשורים לאיו"ש, מה עוד שאני סמוך ובטוח שיש להם מכנה משותף לאור ההודעה שלו שבה הוא טען שמוסרית ומצפונית הוא לא יכול לשרת באיו"ש. כל זה בולשיט אחד גדול. אם הוא היה מבקר באיו"ש מידי פעם בתור אזרח ולא אוכל את הלוקשים של כמה גופי תקשורת שנוטים לשמאל שמנסים לצייר את המצב איך שנוח להם או בצורה שתואמת לאג'נדה הפוליטית של אותו כתב או עורך, הוא היה מבין כנראה, שהמצב שם יותר מידי טוב ממה שנהוג לחשוב, וההגיון שלי לא נותן לי להבין מה לא מוסרי בשירות קרבי בשטחים? אם הוא היה טוען שחייל קרבי שמכה ערבי חף מפשע זה לא מוסרי בעליל, אז הייתי מסכים איתו לחלוטין ואפילו הייתי טוען שינסה לשנות את התופעה הזאת, אבל ברגע שהוא מביא פה שטויות ללא ביסוס, אין מה לסנגר עליו. ובטח זה לא כמו שאתה מציג את הדעה שלו, אלא יש לו דעות מוצקות והוא בכלל לא מבולבל אלא בעל ידע לקוי שמשפיע כמובן גם על הבחירה העתידית שלו.

מה עוד שמה שלא מוסרי לדעתו זה שאיו"ש זה כביכול שטחים של הפלסטינאים ואנחנו לא אמורים להיות שם. אז ואללה צודק. אז אם כבר אז כבר, שלא ישרת ברמה"ג, שלא ישרת בעזה ובטח שלא ישמור על תושבי מדינת פלסטינה.

חחח רעיון טוב, נראה לי שפלוגה ו' תשב עליו בול.

שבוע שבועיים והוא משלנו :thumbs:

אגב, אתמול דיברתי עלייך עם קמרי...

לא כולם חייבים להיות בכפיר/מג"ב.

אה כי גולני, גבעתי, צנחנים, נח"ל, שיריון, תותחנים והנדסה לא עובדים באיו"ש...

• 2 weeks later...