Jump to content

שאלה בקשר לבדיקת סמים

Recommended Posts

היום היה לנו בדיקת פתע בבסיס ועשו לכל החיילים בדיקת שתן.

הבנתי שתפסו אצלנו 8 חיילים אבל אף אחד מאיתנו לא יודע מי הם אותם חיילים.

השאלה שלי כזאת, אם חייל עשה בדיקת שתן ואמרו לו שהכל תקין, יש אפשרות שיבואו יום למחרת ויגידו לו שהבדיקה יצאה לא תקינה?

(אגב, על הבדיקות שתן שלי לדוגמא, לא רשמו כלום, פשוט הכניסו לקופסא)

אל תתפוס אותי במילה

אבל עד כמה שידוע לי כשעושים בדיקת פתע בבסיס כלשהו זה בעקבות מידע על אנשים ספציפים שצריכים לבדוק אותם

שכביכול כדי שלא ידעו שדיברו עליהם עושים לכל הבסיס בדיקה.

אבל בתכלס מחפשים רק אותם.

לא יודעת אם באמת בודקים את של כולם...

יש מצב גדול שאתה לא מעניין אותם אז הם לא יבדקו.

כל הפלוגה עשתה, בלי יוצא מן הכלל.

אני לדוגמא עשיתי בדיקת שתן, שאלתי את השוטר עם יצא תקין הוא אמר לי כן, לקחתי תכוס שתן והכנסתי אותה לקופסא (ללא סימון) מה הסיכוי שמחר הם באים אליי לדוגמא ואומרים לי, הבדיקה שלך לא תקינה?

(ואני שואל את זה לחבר, מי שמכיר אותי יודע כמה אני סאחי)

היה לי מקרה כזה בקורס , באו בהפתעה הוציאו את כולם מהכיתה לבדיקת שתן , הייתי לחוץ טילים למרות שאף פעם לא נגעתי בחרא כזה או אחר.

בקיצור כולם שאלו מה עם התוצאות לא ענו לאף אחד,והיינו בטוחים שאם הולכים אז כנראה שהכל תקין ופתאום אחרי שבוע באו בהפתעה ולקחו שלוש אנשים למצ"ח.

ראשית ישנה אפשרות שלאחר בדיקה מקיפה ייצרו קשר עם אותם חיילים, כיוון שאין זה הגיוני לבדוק תוך מספר דקות וע"פ אותן תוצאות לבצע מהלכים ( למרות שתאורטית ניתן),

שנית סירוב להיבדק ללא סיבה מוצדקת עתיד להוליד ברוב המקרים משפט בבית דין צבאי תחת הקטגוריה של "סירוב להיבדק לשם גילוי סמים מסוכנים.

עצה קטנה - אם אתה בטוח בנקיונך ובחפותך אני ממליץ לך למסור בדיקה(הרי אין לך ממה לפחד),

דבר איתי אם יש בעיה, ומעבר לזה- פעם הבאה אם יש משהו כזה ואתה חושש תרים טלפון לסנגוריה מראש

הסנגוריה הצבאית היא לא כמו האזרחית, הם לא ינסו לעוות ולעקם את החוק כדי שיתאים לחייל. הפקודות מאפשרות בדיקת פתע ואם הוחלט לקיים אחת כזאת לא הם יעצרו אותה.

ממה שאני ראיתי, כל מי שסירב להיבדק מגיע אחרי תקופה מסויימת, לא ארוכה מדי, לבית הדין של צה"ל שם הוא מודה שהוא סירב לתת בדיקה ובדרך כלל מקבל עונש מכובד (משהו כמו חודשיים-שלושה מחבוש, הורדה בדרגה או שתיים וכו').

עשו בדיקה, תפסו שניים ולקחו אותם למצ"ח.

השאלה שלי היא אחרת, מה קורה במידה וחייל עשה בדיקה והוא לא בטוח במאה אחוז שהבדיקה נקייה, אבל אמרו לו שהיא נקייה, הוא לקח את השתן לבדו (הוכחה) ושם אותה בתוך הארז המלא בדיקת מבלי שהשוטר צבאי יסמן אותה ויכתוב עליה מספר אישי, יש מצב שעוד שבוע לדוגמא יקראו לו יגידו לו שהבדיקה לא נקייה?

הסנגוריה הצבאית היא לא כמו האזרחית, הם לא ינסו לעוות ולעקם את החוק כדי שיתאים לחייל. הפקודות מאפשרות בדיקת פתע ואם הוחלט לקיים אחת כזאת לא הם יעצרו אותה.

ממה שאני ראיתי, כל מי שסירב להיבדק מגיע אחרי תקופה מסויימת, לא ארוכה מדי, לבית הדין של צה"ל שם הוא מודה שהוא סירב לתת בדיקה ובדרך כלל מקבל עונש מכובד (משהו כמו חודשיים-שלושה מחבוש, הורדה בדרגה או שתיים וכו').

ולא עדיף חודשיים מחבוש מאשר לעבור בדיקה, אחרי שכן עישנת, ולהסתכן בתיק פלילי?

דבר איתי אם יש בעיה, ומעבר לזה- פעם הבאה אם יש משהו כזה ואתה חושש תרים טלפון לסנגוריה מראש

שמאלן מועיל לשם שינוי :)