Jump to content

שאלה חשובה לגבי מילואים

Recommended Posts

השתחררתי במרץ האחרון, לפני חודשיים וכבר קיבלתי צו הגעה למילואים ליום מיון חשוב לציין! רק ללכת לראיון ולשיבוץ של תפקידי במילואים.

עכשיו אני מילואים לא רוצה לעשות בכלל, ותחסכו את כל עניין המשתמשט והבוגד כי מי שמכיר אותי כאן יודע כבר כמה תרמתי למדינה.

יש לי כמה שאלות.

1. אם אני לא מגיע בלי להודיע בלי כלום אני נחשב עריק מילואים? ומה קורה אז? משטרה צבאית מטפלים בזה או משהו? אין לי מושג מה הולך פה.

2. אם בכוונתי לא לעשות מילואים בכלל, עדיף לי לא לבוא מההתחלה ליום המיון? ומה ההשלכות של זה.. כלא בטוח?

3. אם אני מתקשר לקצינת קישור וטוען כי אני חולה באותו יום ולא אוכל להגיע, ידחו לי את זה בלי בעיה?

עד שנה אתה לא חייב להגיע.

מעבר לזה, כלא.

בטוח? אני מכיר שעד חצי שנה המשחרור אפשר לקרוא לחד יומי למילואים (לרוב זה עניין של שיבוץ או יום ריענון) ומחצי שנה אפשר לקרוא לבט"ש.

האמת אני לא בקיא בזה. זה מה שאיזו פקידה אמרה לי בזמנו. אצלי בכל מקרה זה לא תופס, כי כבר אחרי חודשיים עשיתי מילואים...

בקיצור אני רק חודשיים לאחר השיחרור. אני פשוט יכול להגיד לה שאני לא בא מסיבות אישיות ושתדחה לי את זה וזהו ???

תבדוק שהם לא רשמו שאתה מגיע בהתנדבות... בפעם הראשונה שזימנו אותי והגעתי בטעות, אמרו לי שהסכמתי להתנדב להגיע לפני הזמן שמותר להם לזמן.

5 דק' אחרי זה, הייתי בש.ג לכיוון ת"א, הביתה.

א. מילואים זה הדבר הכי כיף בעולם תעריך את זה.

ב. אתה לא יכול ללכת ראש בראש עם הצבא בכל הנוגע לחוקים כי הצבא יכול לכופף את החוק ואתה לא.

ג. יש ולת"ם תפנה אליהם ותגיד להם שלא מתאים לך לעשות מילואים כי תכננת טיול משפחתי ולא מעניין אותך שזה יום אחד או חצי שעה.

הצבא יכול לכופף את החוק אבל אני יכול לכפוף את עצמי החוצה מהצבא. יכולתי לעשות את זה בסדיר ולא עשיתי אבל אני עושה את זה עכשיו במילואים. דרך אגב מה זה ולת"ם ?

איתי, אני מודע לזה שהייתה לך אחלה תרומה בצבא והכל, וגם אני מאוד מעריך את זה, כי זה לא דבר שהוא מובן מאליו, אבל שמע, ההודעות שלך פשוט צורמות לעין

לא יודע כמה חרא אכלת בשירות שלך וגם אני לא יהיה זה שישפוט אותך מהסיבה הפשוטה שכל אחד והמטען שלו, אבל אני עושה מילואים בערך פעמיים בשנה וזה מבאס תתחת לראות תגובות כמו שלך.

וסבבה, אתה בגישה של לעוף מהמילואים, תהיה בריא, רק אל תפגע פה במאות לוחמים שעוזבים את הנשים, ילדים, לימודים, עבודה או החיים שלהם בשביל לעשות קווים, מעצרים או אימונים עם הגישה הזאת "שאני יכול לחפף את עצמי מהמילואים", תאמין לי שכל לוחם מילואים בסופו של דבר יכול לא לעשות מילואים, אבל כמעט תמיד הוא בוחר כן לעשות. אז ואללה זה לא מכובד, וממך דווקא אני הכי מצפה להבין את זה כי אתה בא בדיוק מהמקום שלי.

הצבא יכול לכופף את החוק אבל אני יכול לכפוף את עצמי החוצה מהצבא. יכולתי לעשות את זה בסדיר ולא עשיתי אבל אני עושה את זה עכשיו במילואים. דרך אגב מה זה ולת"ם ?

ולת"ם - ועדה לתיאום מילואים.

מטפלים בפניות לדחיית שירות מילואים או קיצור שירות מילואים אך ורק בבעיות סטודנטיאליות ומישקיות (שכירים ועצמאים).

אפשר להגיש בקשה רק מעל 6 ימי מילואים.

לכן אם זה יום מילואים אחד אין לך בשביל מה לפנות לולת"ם, בטח שלא בגלל "טיול משפחתי".

אה וסתם שתדעו - אתם יכולים לצעוק על הנציגים מולת"ם כמה שבא לכם שאתם לא מתכוונים לבוא, זה לא מעניין אותם מאחר ולא הם מזמנים אתכם למילואים. :)

א. מילואים זה הדבר הכי כיף בעולם תעריך את זה.

ב. אתה לא יכול ללכת ראש בראש עם הצבא בכל הנוגע לחוקים כי הצבא יכול לכופף את החוק ואתה לא.

ג. יש ולת"ם תפנה אליהם ותגיד להם שלא מתאים לך לעשות מילואים כי תכננת טיול משפחתי ולא מעניין אותך שזה יום אחד או חצי שעה.

ולת"ם לא מיועד לסיבות מסוג אלו. שינסה לדבר עם היחידה ולהסתדר איתם, לפעמים זה עובד.

איתי, אני מודע לזה שהייתה לך אחלה תרומה בצבא והכל, וגם אני מאוד מעריך את זה, כי זה לא דבר שהוא מובן מאליו, אבל שמע, ההודעות שלך פשוט צורמות לעין

קודמות כל אני חייב לחזק את מה שהוא כתב. ההודעות שלך מציקות לא רק בעין, אלא גם מטרידות באופן כללי. אין לי מושג מה עשית בשירות הצבאי שלך אבל אני לא רואה שום סיבה שאנשים לא יעשו מילואים.

בסופו של דבר, אחרי שכולם סיימו לנתח ולדבר ולהודות (כמו שבאמת צריך להודות) לאנשי המילואים שמשקיעים מזמנם האזרחי ובאים לשרת בצבא. בסוף אסור לשכוח שני דברים.

1 - הראשון והחשוב ביותר זה שמילואים זה דבר חשוב לביטחון המדינה, הכוח הצבאי העיקרי והמאסיבי מתבסס על מילואים וצריכים לשמור על כשירות.

2 - זה החוק, כל אזרח במדינה יודע שנדרש ממנו לתת 3 שנים בשירות סדיר ועד גיל 42 עליו לשרת במילואים. נכון שיש כאלה שמקבלים פטורים כאלה ואחרים אבל זה החוק. בדיוק כמו שהחוק אוסר עלייך לנהוג במהירות 200 קמ"ש ואם תעשה את זה אתה עלול להישלח לכלא ככה גם החוק קובע שאסור לך לא להתייצב למילואים וקח בחשבון שיש על זה עונשים. אני אישית לא מאמין בעונשים, אבל אני פחות מאמין באנשים שרוצים "להתחפף מהמילואים" או בכאלה שגאים שהם זורקים במילואים שלהם (AKA "אחרי 5 דקות הייתי בש.ג בדרך הביתה").