Jump to content

מאזן האליפיות שלנו אל מול הקבוצה מהכרמל

Recommended Posts

שוהם,

אתה עושה את מלאכתך קלה מידי.

שחר שפך המון כסף כשכר לימוד והבין שאין תחליף לניהול, למיקצוענות, ליציבות.

שחר השקיע בתשתיות, שחר הבין שכדי להתקיים לאורך זמן(עם פחות פילנטרופיות שסופה תמיד להסתיים) הוא חייב ליצור פס יצור-למכור ולהמשיך לייצר למכירות הבאות.

וזה המודל היחידי שעובד במדינות הקטנות יותר(מבחינת כדורגל) כמו ארצות סקדינביה ואחרות.

לפילנטרופיה יש תאריך תפוגה. היא לא ניצחית

עזוב את בניון ורביבו, גם את קרדש וגצקו(זרים בינונים משנות התשעים) הוא מכר ברווח. הוא יצר מערכת שהיא גם תחרותית וגם מפסידה פחות מכולן(לא כי הוא לא מבזבז, הוא ביזבז המון פעם)כי היא מכניסה כסף חזרה למערכת.

וכמובן ניסיונו, אהבת המשחק(בונוס עצום ולא מובן מאליו כלל במציאות שלנו)סבלנותו ואורך הנשימה הכלכלי שלו מהווים יתרון על רוב מתחריו. אחרי הכל,מדובר באחד מעשירי המדינה הזאת.

וחשוב לזכור, את הצמיחה הוא התחיל בימי איש הגשם(לוני) שפחד/לא הבין/לא ידע- להתמודד. היה לו מזל להתמודד מול בעלים כושל שכזה שפשוט הגיש לו את הדומיננטיות על מגש של כסף. דברים אולי היו נראים אחרת וזאת הטרגדיה הכי גדולה שלנו.

אנחנו בסך הכל סוגרים עונה שלישית מלאה בלעדיו ומבינים את גודל הנזק. שחר עבר שבע שנים של השקעות גדולות ללא תואר.

אני ממש לא טוען ששחר בלתי מנוצח. ההפך.

מסכים עם כל מה שרשמת על החדשנות המכביסטית ומוסיף שמכבי רגל היתה הראשונה לשחק עם ספונסר על החולצה ולכן נמנעו מלצלם אותה(אסרו אז לצלם פרסומות)מ77 יש לי רק זכרונות של ילד, שום דבר מצולם. מדהים אגב שמזרחי פנה לערכאות משפטיות וניצח וכך מכביסל כן צולמה והוא לא הפסיד את כספי הטלוויזיה.

שחר הוא לא בלתי מנוצח, אפילו לא קרוב לזה.

הוא השקיע המון כסף, יותר מגולדהאר כדי להגיע לאיפה שהוא הגיע היום

אני מאמין שאם מיטש יחליט שהוא רוצה לקחת את מכבי קדימה, אנחנו נגיע לתוצאות מהר יותר.

הוא הבין את הפרנציפ עם הנוער, השלב הבא זה ההנהלה.

אחרי שהוא יעשה את שני אלה הכל יבוא בקלות.

אבנר - אתה צודק ברוב הדברים, למעט אחד. מבחינה כלכלית שחר בהחלט יכול להתחרות בגאידמק. הוא יכול להעמיד תקציב של 100 מיליון שקל, ובזמנו הוא גם הראה לחץ ונתן ליניב קטן חוזה כמעט כמו של קולאוטי שזה חזר מווסטהאם.

מעבר לכך, אל תשכחו שכשחיפה תגיע ל- 14 אליפויות, כל התקשורת תכתוב שהם השוו את מספר האליפויות של מכבי, כי פתאום יהיה הגיוני לספור מקום המדינה.

אתה מדבר על יכול פיננסית, אני מדבר על יכול להרשות לעצמו.

אני יכול עכשיו להוציא 10,000 שקל על ארוחה. פיננסית אני יכול, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי את זה.

שחר לא ירשה לעצמו להעמיד כזה תקציב, ברור שיש לו את הכסף, רק שלא בכמות של ארקדי שיכול לפזר סכום כזה ולהרגיש בסדר גמור בסגירת החודש.

מצד שני אפשר להגיד אותו דבר על שמעון מזרחי - פעם מזמן הרי הייתה פה ליגת כדורסל די תחרותית, ומה קרה, מכבי התנהלה נכון וכל היתר סבלו מניהול כושל במיוחד.

חולון התפרקה שלוש פעמים וחזרה, הפועל התפרקה גבת התפרקה גבעתיים התפרקה גם רמת גן התפרקה הפועל חיפה התפרקה חזרה והתפרקה,אליצור נתניה התפרקה מכבי חיפה התפרקה וחזרה.

קיצר הנקודה היא שמי שמנהל טוב לאורך זמן לוקח את התארים כי הרוב לא מצליחים לעשות את זה - ופה הגדולה של שמעון ושל שחר.

רוצה דוגמה קטנה : עכשיו באתר של ערוץ הספורט, יום אחרי האליפות חיפה התחילו כבר מבצע מכירת מנויים לעונה הבאה, זה ניהול !

הרי כל האוהדים שלהם עכשיו בהתלהבות ויצאו מהחורים, והם מנצלים מומנטום (לפני שאנשים מתחילים לעוף לאירופה וההתלהבות שוכחת..)

אצלנו בתחילת העונה אוהדים היו צריכים ללחוץ על ההנלה להוציא כבר את המנויים :please: ככה הם נראים וככה אנחנו.

שמעון מעולם לא זכה באליפות אירופה עם התקציב הגדול ביבשת. בד"כ מכבי בתחילת העשירייה השניה.

שמעון מזרחי לא מתחרה בליגה הישראלית, הוא מתחרה ביורוליג. שם אני מודד אותו, כדי לא לעשות לו חיים קלים.

והוא לקח 5 אליפויות אירופה, הגיע לדעתי להכי הרבה גמרים בהיסטוריה של היורוליג ומוביל מועדון שבמשך 40 שנה הוא שם דבר באירופה, וגם בעולם עם נצחון ראשון של קבוצה מאירופה על קבוצת NBA, ולא מזמן גם ניצחון ראשון של קבוצה אירופאית על קבוצת NBA על אדמת ארה"ב.

שמעון מזרחי אחד המנהלים הגדולים שהיו אי פעם בספורט העולמי, בכל ענף.

...

שמעון מזרחי אחד המנהלים הגדולים שהיו אי פעם בספורט העולמי, בכל ענף.

רק שביל לחזק- שמעון מזרחי נבחר לאחד מ50 מנהלי הספורט הטובים בעולם ע"י מגזין טיים. אני בספק אם מישהו שם יודע בכלל מי זה יעקב שחר.

מסכים עם כל מה שרשמת על החדשנות המכביסטית ומוסיף שמכבי רגל היתה הראשונה לשחק עם ספונסר על החולצה ולכן נמנעו מלצלם אותה(אסרו אז לצלם פרסומות)מ77 יש לי רק זכרונות של ילד, שום דבר מצולם. מדהים אגב שמזרחי פנה לערכאות משפטיות וניצח וכך מכביסל כן צולמה והוא לא הפסיד את כספי הטלוויזיה.

נדמה לי, אבל אני ממש לא בטוח, שהראשונה ששמה פרסומות על החולצה הייתה בית"ר בגמר הגביע של 75' נגד כפ"ס, אבל כאן אני לא משוכנע בוודאות.

לגביי עניין הפרסומות והחולצות: בהתחלה לטלויזיה הישראלית לא הייתה בעיה עם כך. הם שידרו למשל את משחקי מכבי בגביע אירופה ב-1975 עם פרסומות בלי בעיה, וגם צילמו פה ושם משחקי ליגה/גביע כשמכבי עם הפרסומת של עלית. הבעיה צצה עונה לאחר מכן, כשהטלויזיה הישראלית החליטה על שורת מגבלות בנוגע לפרסומות במגרשים שמצולמים. המגבלות היו לא לצלם משחקים בהם יש פרסומת על חולצות השחקנים, וששלטי הפרסומות יהיו אך ורק בקו האורך ממול למצלמה ולא מאחורי הסלים/שערים. כתוצאה מכך פרץ ויכוח בין מכבי-סל לטלויזיה לקראת שידורי גביע אירופה 1976. בסופו של דבר, אחרי מאבק משפטי ודיונים שונים, הושגה פשרה מוזרה: מכבי בחו"ל תשחק עם הפרסומות והמשחקים כן יועברו בטלויזיה. בארץ, במשחקי הבית, מכבי שיחקה בגופיות ללא פרסומת של עלית. הפשרה המוזרה הזו הייתה גם בעונת 1977.

בעונת 1978 השטות הזו בוטלה.

נדמה לי, אבל אני ממש לא בטוח, שהראשונה ששמה פרסומות על החולצה הייתה בית"ר בגמר הגביע של 75' נגד כפ"ס, אבל כאן אני לא משוכנע בוודאות.

לגביי עניין הפרסומות והחולצות: בהתחלה לטלויזיה הישראלית לא הייתה בעיה עם כך. הם שידרו למשל את משחקי מכבי בגביע אירופה ב-1975 עם פרסומות בלי בעיה, וגם צילמו פה ושם משחקי ליגה/גביע כשמכבי עם הפרסומת של עלית. הבעיה צצה עונה לאחר מכן, כשהטלויזיה הישראלית החליטה על שורת מגבלות בנוגע לפרסומות במגרשים שמצולמים. המגבלות היו לא לצלם משחקים בהם יש פרסומת על חולצות השחקנים, וששלטי הפרסומות יהיו אך ורק בקו האורך ממול למצלמה ולא מאחורי הסלים/שערים. כתוצאה מכך פרץ ויכוח בין מכבי-סל לטלויזיה לקראת שידורי גביע אירופה 1976. בסופו של דבר, אחרי מאבק משפטי ודיונים שונים, הושגה פשרה מוזרה: מכבי בחו"ל תשחק עם הפרסומות והמשחקים כן יועברו בטלויזיה. בארץ, במשחקי הבית, מכבי שיחקה בגופיות ללא פרסומת של עלית. הפשרה המוזרה הזו הייתה גם בעונת 1977.

בעונת 1978 השטות הזו בוטלה.

ובכדורגל, מכבי כמעט ולא צולמה ב-77.

אני חושב שהיה נסיון של מכבי לעקוף את זה ולשחק עם הכיתוב מכבי(שמתייחס לבירה ולשם הקבוצה).

http://www.televizia.net/vb/attachment.php?attachmentid=3545&d=1162665919

אגב,זאת פשוט התלבושת המושלמת.הגוונים של הצבעים, הפשטות, הסמל המקורי, הצווארון-שלמות.

מה שעשו ב-77' זה שבאמצע העונה מכבי החליטו להוריד את הפרסומות על מנת שיצלמו אותם, וכך היה בחלק השני של העונה.

לא ראיתי מעולם צילום של ה6-1 המדהים בחצי הגמר מול נתניה הגדולה, לא צילום מהגמר, או ממשחקים אחרים(ונוכחתי בהם).לא בזמן אמת ולא מאז.

חצי הגמר צולם בוודאות, ואף הראו קטעים ממנו לפני כמה שנים. הצרה היא, שסרט הצילום נדפק להם....

:)

ראיתי גם קטע \ לפני הרבה מאוד שנים, ממשחק אותה עונה שנגמר 2:2 נגד בית"ר בבלומפילד.

חצי הגמר צולם בוודאות, ואף הראו קטעים ממנו לפני כמה שנים. הצרה היא, שסרט הצילום נדפק להם....

:)

ראיתי גם קטע \ לפני הרבה מאוד שנים, ממשחק אותה עונה שנגמר 2:2 נגד בית"ר בבלומפילד.

אם זיכרוני לא מטעני,המשחק הבייתי מול ביתר נגמר בשיוויון אחת(ויקי כבש בדקה הראשונה,אורי הישווה).אני חושב שמכבי שיחקה בלבן באותו משחק.

איזה עונה :wubyellow3:

ואפרופו צילומים וכו', אנחנו צריכים לנשק את התחת של הטלויזיה הישראלית שב-1988 עדיין לא צילמה את כל המשחקים, וכך נכסך מאיתנו צילום של ה-10:0. אם זה היה מצולם...השם ישמור.

זה אומר שחיפה היא כמו אשדוד.

בלי קהל, עם חרא איצטדיון, לא מענינת אף אחד, בלי יריבות, אף אחד לא אוהב אותה, אף אחד גם לא שונא אותה, לאף אחד לא מענין אם היא תיקח אליפות/גביע או משהו אחר, רק שיש לה תארים.

תחשוב, כואב לך שחיפה לקחה השנה אליפות (עזוב את הקטע שכואב כי אנחנו לא לקחנו) נגיד אפילו בחצי משנה שעברה שהפועל לקחה?

באותה מידה אשדוד הייתה יכולה לקחת אליפות והייתי מרגיש אותו דבר, בניגוד לזה שהפועל תיקח נגיד.

"חיפה לא מעניינת אף אחד"...... לא יודע למה משום מה משהו פה נראה לי לא במקום.

חיפה היא לא אשדוד כי היא לקחה 12 אליפויות ואשדוד לא. התארים זה מה שקובע, וגם קהל יש לה מספיק. כל משחק מול חיפה בבלומפילד האצטדיון מלא. מה אתה עוד צריך? גם ביתר לא מעניינים? אה לא הם בעצם אחים......

חיפה בשבילי היא לא כמו אשדוד כי חיפה היריבה הכי גדולה שלנו(!) ואשדוד לא.

נראה כאילו לקחתם את השנאה להפועל למקומות לא קשורים. כן, כיף לשיר על הפועל כל שיר שני. כן נושאי הטירוף שבועיים לפני דרבי הם הכי מרגשים שיש. אבל צריך לעשות הפרדה בין הקשר שלנו להפועל לקשר שלנו לכל הקבוצות ככלל. אצלכם הפועל היא היחידה שמעניינת וכל השאר אוויר. זה לא עובד ככה.

צריך להבין חיפה לא מאיימת על המאזן שלנו... כי היא עוד רחוקה חצי עשור.

אבל אם המערכת הזו לא תתעשת לה בקרוב מאוד.. אנחנו לא רחוקים מלהפוך לעוד קבוצת אמצע טבלה.

צריך לבנות כאן קבוצות לטווח הארוך.

כל הנסיונות שבוצעו כאן לבנייה לטווח הקצר נכשלו. הפירות נבלו ונשארנו עם הזין ביד.

צריך לצאת מהסיסמאות האלו (כולנו).

להפסיק לחשוב שאנחנו מנהלים את המועדון, לתת לעבודה להתבצע בשקט.

לבוא כל פעם למגרש מחדש, גם שטוב, ועוד יותר שרע.

לתת גרון 90 דק' וללכת הביתה.

בקיץ נספור קבלות מול כל העולם ואישתו.

ספר את זה לאוהדי ליברפול שבשנת 94 רשמו כרזה לאוהדי מנצסטר דברו איתנו שתגיעו ל 19 והנה הגיע היום והם משתינים בקשת על ליברפול.

אם נדמה לך שבשנים הקרובות חיפה לא תיהיה פקטור משמעותי בכל עונה אז אתה טועה. היא פשוט כל עונה תילחם מול קבוצה אחרת לפעמים היא פשוט נלחמת גם נגד עצמה.

בקצב הזה אתה העשור הבא נתחיל כבר בפיגור מהם.

נכון אנחנו מועדון גדול ומפואר הכי גדול הכי מפואר. מתי השתתפנו לאחרונה במשחק עונה אמיתי ? מאני טיים מה שנקרא ?

בשני העשורים האחרונים היינו רלוונטים אולי איזה 6 שנים. 91-96 ועוד איזה הבלחה ב 2003. בכל שאר העונות הלכנו כבר בינואר לים. אחרי הדאבל ב 96 יכלנו ליצור שושלת מדהימה אבל בעטנו פעם אחר פעם בדלי.

לאנשים אין סבלנות . חיפה משנת 94 לקח לה 7 שנים עד האליפות . 7 שנים בהם שחר שילם שכר לימוד קשה. היום כבר יש לו תואר פרופסור. שנה הבאה אנחנו מתחילים את השנה השמינית ללא תואר אליפות. הכואב באמת זה שאנחנו בשנים האלה אפילו לא נאבקנו על האליפות. למעשה כמעט כל עונה אנחנו מסיימים בפערים אסטרונומיים מהאלופה.

עד שלא נשלם שכר לימוד כמו שצריך לא נוכל לחזור לתת את הטון בליגת הפח שלנו.

• מנהלים ראשיים

ספר את זה לאוהדי ליברפול שבשנת 94 רשמו כרזה לאוהדי מנצסטר דברו איתנו שתגיעו ל 19 והנה הגיע היום והם משתינים בקשת על ליברפול.

אם נדמה לך שבשנים הקרובות חיפה לא תיהיה פקטור משמעותי בכל עונה אז אתה טועה. היא פשוט כל עונה תילחם מול קבוצה אחרת לפעמים היא פשוט נלחמת גם נגד עצמה.

בקצב הזה אתה העשור הבא נתחיל כבר בפיגור מהם.

נכון אנחנו מועדון גדול ומפואר הכי גדול הכי מפואר. מתי השתתפנו לאחרונה במשחק עונה אמיתי ? מאני טיים מה שנקרא ?

בשני העשורים האחרונים היינו רלוונטים אולי איזה 6 שנים. 91-96 ועוד איזה הבלחה ב 2003. בכל שאר העונות הלכנו כבר בינואר לים. אחרי הדאבל ב 96 יכלנו ליצור שושלת מדהימה אבל בעטנו פעם אחר פעם בדלי.

לאנשים אין סבלנות . חיפה משנת 94 לקח לה 7 שנים עד האליפות . 7 שנים בהם שחר שילם שכר לימוד קשה. היום כבר יש לו תואר פרופסור. שנה הבאה אנחנו מתחילים את השנה השמינית ללא תואר אליפות. הכואב באמת זה שאנחנו בשנים האלה אפילו לא נאבקנו על האליפות. למעשה כמעט כל עונה אנחנו מסיימים בפערים אסטרונומיים מהאלופה.

עד שלא נשלם שכר לימוד כמו שצריך לא נוכל לחזור לתת את הטון בליגת הפח שלנו.

אם הסטטוס הקיים היום במאזן היה קורה כמה שנים אחורה אז הייתי אומר לך אשרייך.

אבל מכבי כבר ביצעה כמעט כל טעות אפשרית.

גולדהאר כל עוד פה לא עושה רושם שחוזר על הטעיות (גם אם הם לא שלו).

ומכאן מגיעה האופטימיות.

חיפה צריכה לקחת כל אליפות אפשרית ב 7 שנים הקרובות כדי להתקרב למאזן שלנו.

ואם כמה שהליגה פח קשה לי מאוד לראות את זה קורה.

אני לא אומר שזה לא יקרה, זה פשוט יקח יותר מעשור לדעתי.

אני חושב שאת שכר הלימוד שילמנו בעיקר השנה.

משהו בי אומר לי ששנה הבאה תראה לגמרי אחרת.

שוהם תיקון קטן:מכבי סל לא הראשונה ששמה ספונסר על החולצות.מכבי רג הקדימה אותה.

אם התחלת אז כבר תמשיך, תן פרטים :flowers:

שוהם,

אתה עושה את מלאכתך קלה מידי.

שחר שפך המון כסף כשכר לימוד והבין שאין תחליף לניהול, למיקצוענות, ליציבות.

שחר השקיע בתשתיות, שחר הבין שכדי להתקיים לאורך זמן(עם פחות פילנטרופיות שסופה תמיד להסתיים) הוא חייב ליצור פס יצור-למכור ולהמשיך לייצר למכירות הבאות.

וזה המודל היחידי שעובד במדינות הקטנות יותר(מבחינת כדורגל) כמו ארצות סקדינביה ואחרות.

לפילנטרופיה יש תאריך תפוגה. היא לא ניצחית

עזוב את בניון ורביבו, גם את קרדש וגצקו(זרים בינונים משנות התשעים) הוא מכר ברווח. הוא יצר מערכת שהיא גם תחרותית וגם מפסידה פחות מכולן(לא כי הוא לא מבזבז, הוא ביזבז המון פעם)כי היא מכניסה כסף חזרה למערכת.

וכמובן ניסיונו, אהבת המשחק(בונוס עצום ולא מובן מאליו כלל במציאות שלנו)סבלנותו ואורך הנשימה הכלכלי שלו מהווים יתרון על רוב מתחריו. אחרי הכל,מדובר באחד מעשירי המדינה הזאת.

וחשוב לזכור, את הצמיחה הוא התחיל בימי איש הגשם(לוני) שפחד/לא הבין/לא ידע- להתמודד. היה לו מזל להתמודד מול בעלים כושל שכזה שפשוט הגיש לו את הדומיננטיות על מגש של כסף. דברים אולי היו נראים אחרת וזאת הטרגדיה הכי גדולה שלנו.

אנחנו בסך הכל סוגרים עונה שלישית מלאה בלעדיו ומבינים את גודל הנזק. שחר עבר שבע שנים של השקעות גדולות ללא תואר.

אני ממש לא טוען ששחר בלתי מנוצח. ההפך.

לרגע לא הורדתי מהישגיו של יעקב שחר. גם מול "קונוסים" צריך לדעת לשחק, ורשמתי על בניית ארגון מופת ניהולי שיש בחיפה, עם דגש על המילה ארגון, ובוודאי שזה לא בא בקלות.

וביחד עם זאת, הוא איננו שמעון מזרחי, והניהול שלו, לפחות בשלב הזה נשאר בגדר הצלחה בתחומי הארץ, ללא הישגים באירופה.

מה שכן, יש לי חשש שהאיצטדיון החדש בחיפה יתן דחיפה רצינית לשחר, אם זה ביותר קהל והכנסות ממנו ומספונסרים ובכלל בכל מה שאיצטדיון חדש עושה.

ואפרופו צילומים וכו', אנחנו צריכים לנשק את התחת של הטלויזיה הישראלית שב-1988 עדיין לא צילמה את כל המשחקים, וכך נכסך מאיתנו צילום של ה-10:0. אם זה היה מצולם...השם ישמור.

הייתה שביתה באותו יום

אכן זה לא צולם בעקבות שביתת הטכנאים בערוץ 1

אגב באותם שנים לא היו מצולמים כל המשחקים.

המשחק שוחק במסגרת פליאוף תחתון.

אני כלל וכלל לא בטוח שהייתה שביתה באותו היום. הטלויזיה פשוט לא נהגה לצלם את כל המשחקים והמשחק הנ"ל היה משחק חסר כל חשיבות, ששוחק מול 1000 איש בדיוק ב-12 בצהריים.

שוהם, לגביי הפרסומות על החולצות: הראשונה שעשתה זאת הייתה מכבי ר"ג ששמה פרסומות של "מץ" באמצע עונת 74'. בפתיחת עונת 75' מכבי החלה להסתובב עם עלית על החולצות.

אם כבר עניינים מהעבר

השבוע יצא לי לדבר עם בנאדם שטען שהוא היה יו"ר הפועל ירוחם

בקיצור, הוא סיפר על משחק בגביע המדינה, מכבי בירוחם

התקשינו, אבל בסוף ניצחנו 0-2 משערים של דריקס ועוד אחד שהוא לא זכר

אותו יו"ר אמר שבסיום המשחק, שמעון קורק, התלהב מהלחימה והכדורגל של ירוחם

אז החליט לוותר על ההכנסה מהמשחק ובנוסף, שבוע לאחר מכן, שלח סט תלבושות שלם לירוחם

בעקרון אני לא יודע כמה זה אמיתי, כי קיים חשש כבד שאותו "יו"ר" הוא נרקומן לשעבר

אבל אם זה נכון, אז קורק יצא גבר רצח!!!!!11

השאלה אם הוא קלט שכדי להצליח לא חייבים לשפוך כספים או שהוא קלט שלאורך זמן כלכלית הוא לא יוכל להתמודד עם הכספים של גולדהאר/גאיידמק, לכן העדיף לוותר מראש על פייט - זה אגב לגטימי ואי אפשר לבוא אליו בתלונות. זה לא פשוט לרוץ מול בנאדם כמו גולדהאר.

לאף אחד מפה לא תהיה תשובה לשאלה הזאת, כי אנחנו לא יכולים לקרוא את המחשבות שלו.

נראה לי פשוט שהוא קלט שמכיוון שבכדורגל הישראלי אי אפשר להרוויח כסף, אז כל אוליגרך או בעלים ששופך הרבה מאוד כסף עושה את זה בגלל מטרה מסויימת שלא בהכרח קשורה ישירות לכדורגל ולכן כאשר יגשים אותה/ או יכשל טוטאלית הוא ירגע - אף אחד לא ישפוך כספים לאורך זמן

חלק בגלל בעיות כלכליות והרוב בגלל שפשוט או שהם השיגו את מה שרצו להשיג כמו גאידמק ורובי שפירא (שאיפות פוליטיות, הכרה, סתם רצון לכמה תארים) או כאלה שלא השיגו והחליטו להפסיק להשקיע ראה דניאל יאמר ואלכס שניידר.

אם היה מישהו שהיה משקיע סכום נכבד של כסף כל עונה (כמו במועדונים היוונים הגדולים) כל הקונספט של שחר היה נופל - והוא מקסימום היה מגרד אליפות פעם בחמש שנים.