Jump to content

מאזן האליפיות שלנו אל מול הקבוצה מהכרמל

Recommended Posts

אתם מבלבלים את המח, מקום המדינה יש לנו 14 אליפויות וזו הספירה הרשמית. כמה שזה עצוב חיפה רחוקה מאיתנו 2 אליפויות בלבד.

למה לספור מקום המדינה ?

אני מתחיל לספור בשנת 2000, יש לנו רק אחת.

אתם מבלבלים את המח, מקום המדינה יש לנו 14 אליפויות וזו הספירה הרשמית. כמה שזה עצוב חיפה רחוקה מאיתנו 2 אליפויות בלבד.

אז למה מכבי חיפה חגגה 90 שנה אם כלום מלפני 1948 לא משנה? למה הפועל חגגה 80 ו13 אליפויות?

די עם השטויות האלה

אנחנו קבוצה בהתפוררות. אנחנו כבר עשרות שנים בדעיכה מתמדת. מכבי חיפה זה ההווה והעתיד, אנחנו זה העבר. אני יודע שאני נשמע כמו אוהד חיפה בדיבור הזה, אבל ככה אני רואה את המצב ולדעתי אני לא אופטימי ולא פסימי מדי אלא די ריאלי, בניגוד אליך שאתה מאוד (אבל מאוד) אופטימי.

אני חושב שהמילה התפוררות היא קיצונית מאד.

מועדון עם כח משיכה כזה למחלקת הנוער שלו(עוד לפני שניידר ומיטש)וכח הרתעה ליריבות(בגילאיים האלה)-לא באמת מתפורר.

לנצח את מכבי-זאת פיסגת השאיפות של כל ילד שבועט כדור במדינה הזאת(מידע והיכרות עם הנושא)-לא הייתי מזלזל בזה.

מועדון כדורגל הוא בוודאי לא רק הקבוצה הבוגרת שלו(היא חלון הראווה).

המצב העכשווי הוא בטח לא גזירת גורל משמיים.מעשים והחלטות יכולות לשנות את המציאות.

אל תיפול רוחך :thumbs:

הספירה הרשמית היא עפ"י ההתאחדות

http://football.org.il/Clubs/Pages/ClubTitles.aspx?CLUB_ID=1061

תספור בדיוק 20

כשהבעלים שלך עושה את כל מה שהעובדים שלו אומרים לו לעשות, במקום שהעובדים שלו יעשו את כל מה שהוא אומר, זה אומר דרשני

מעבר לזה אני לא הולך לפרט, מי שצריך שיאכילו אותו עם כפית שילך לטיפת חלב

אין דבר שאני שונא יותר ממטומטמים שכותבים עם כזה ביטחון

אני לא יודע מאיפה האופטימיות הזאת, אולי תשאיל לי קצת?

בוא נדבר שניה עובדות:

באותן 10 שנים אחרונות שאתה מדבר עליהן, מבין 4 הגדולות, מכבי תל אביב השקיעה את הסכומים הכי גבוהים, וההישגים שלה היו הכי נמוכים. הקבוצה השניה שהשקיעה הרבה כסף (אם כי פחות מאיתנו) היא מכבי חיפה והיא תרגמה את ההשקעה הזאת ל-6 אליפויות בעשור. בעוד שאנחנו השקענו יותר ותרגמנו לאליפות אחת.

עכשיו עזוב שניה את ה-10 שנים האחרונות. בוא נסתכל על 30 השנה האחרונות. זה מניין האליפויות ב-30 השנה האחרונות של 4 הגדולות:

מכבי חיפה 12

בית"ר 6

הפועל תל אביב 5

מכבי תל אביב 4.

יש לך ספק מי הקבוצה הקטנה בין 4 הגדולות?

אנחנו קבוצה בהתפוררות. אנחנו כבר עשרות שנים בדעיכה מתמדת. מכבי חיפה זה ההווה והעתיד, אנחנו זה העבר. אני יודע שאני נשמע כמו אוהד חיפה בדיבור הזה, אבל ככה אני רואה את המצב ולדעתי אני לא אופטימי ולא פסימי מדי אלא די ריאלי, בניגוד אליך שאתה מאוד (אבל מאוד) אופטימי.

ההבדל בין חיפה למכבי הוא שבחיפה קורה בדרך כלל מה ששחר רוצה ובמכבי קורה בדרך כלל מה שהקהל רוצה.

יודעים מה? גם אם סופרים הכל וגם אם סופרים מקום המדינה אני בטוח שאף אחד פה לא ישאר אדיש כשחיפה יגיעו ל15 ויעברו אותנו (בספירה מקום המדינה). ואם כן תשארו אדישים זה רק יהיה עוד יותר גרוע.

מישהו יכול להסביר לי את המושג הגאוני 'אשדוד עם תארים'?

יודעים מה? גם אם סופרים הכל וגם אם סופרים מקום המדינה אני בטוח שאף אחד פה לא ישאר אדיש כשחיפה יגיעו ל15 ויעברו אותנו (בספירה מקום המדינה). ואם כן תשארו אדישים זה רק יהיה עוד יותר גרוע.

מישהו יכול להסביר לי את המושג הגאוני 'אשדוד עם תארים'?

זה אומר שחיפה היא כמו אשדוד.

בלי קהל, עם חרא איצטדיון, לא מענינת אף אחד, בלי יריבות, אף אחד לא אוהב אותה, אף אחד גם לא שונא אותה, לאף אחד לא מענין אם היא תיקח אליפות/גביע או משהו אחר, רק שיש לה תארים.

תחשוב, כואב לך שחיפה לקחה השנה אליפות (עזוב את הקטע שכואב כי אנחנו לא לקחנו) נגיד אפילו בחצי משנה שעברה שהפועל לקחה?

באותה מידה אשדוד הייתה יכולה לקחת אליפות והייתי מרגיש אותו דבר, בניגוד לזה שהפועל תיקח נגיד.

חחחחחחח זו הספירה רשמית? של מה של אוהדי חיפה או וואן?

לפי מה שאני יודע ההתאחדות זה הגוף שממונה על הכדורגל לארץ, ואם הוא אומר שיש לנו 20 אליפויות אז יש לנו 20 אליפויות.

זה כמו שעכשיו אתה תגיד ל המשחק נגד נתניה בשבת זה ב-5 ובהתאחדות יהיה רשום ב-3 וחצי, מה הרשמי מבין האפשרויות?

ליצנים פה אחד אחד.

בלי קהל, עם חרא איצטדיון, לא מענינת אף אחד, בלי יריבות, אף אחד לא אוהב אותה, אף אחד גם לא שונא אותה, לאף אחד לא מענין אם היא תיקח אליפות/גביע או משהו אחר, רק שיש לה תארים.

תחשוב, כואב לך שחיפה לקחה השנה אליפות (עזוב את הקטע שכואב כי אנחנו לא לקחנו) נגיד אפילו בחצי משנה שעברה שהפועל לקחה?

באותה מידה אשדוד הייתה יכולה לקחת אליפות והייתי מרגיש אותו דבר, בניגוד לזה שהפועל תיקח נגיד.

אפילו אתה לא מאמין לעצמך תעשה טובה.

אין מה לעשות זה הדחקה של הכאב, במקום להתמודד ולהגיד וואלה בעסה, אז אתה אומר חיפה מעניינת כמו אשדוד.

כן ברור כולם פה שונאים את חיפה כמו אשדוד מה שתגידו.

לא אכפת לך שהם מתקרבים אלינו באליפויות? צוברים עוד אוהדים? בטוח שלכולם אכפת אז למה סתם לשחק אותה שלא? את זה עוד לא הצלחתי להבין. יעני פוזה לא משנה מה הם על הזין, זה באמת לא אמין.

מבחינת היריבות אתה צודק, אם נגיד הם יעלמו מהכדורגל בארץ אז לאף אחד זה לא יהיה אכפת והם לא יחסרו ( רק להפועל חיפה), לא לנו לא בית"ר ולא להפועל, כי אף אחד לא שונא אותם ממש זה כן.

אבל להגיד שהם בכלל לא מעניינים והם באותה רמת שנאה כמו אשדוד או קבוצות כאלה, נו באמת.

אני רוצה להעלות פה השערה, שאולי תשמע חוצפה לנוכח הקונצנזוס, אבל מה הסיכוי ששחר לא גדול אלא פשוט מתחרה במנהלים הגרועים ביותר שאי פעם ניהלו קבוצות כדורגל?

משה דדש, גד זאבי, לוני, תאומים, טביב, ארקדי, דניאל יאמר, פניג'ל, גומא אגאייר...חבורת אפסים שגרמו לו להראות כמו איזה גאון כלכלי מחושב.

אחרי שהאוליגרכים נכשלו, כולם שבחו אותו: "שחר לא מיהר לבזבז כספים כשבית"ר לקחה אליפויות, הוא חיכה בצד כי הוא ידע שבית"ר תתפרק". נו, באמת. היה לו כסף להתחרות בארקדי? מה הזיון שכל, הוא חיכה בצד מחוסר אונים. זה כאילו מסבירים גם את הכשלונות של חיפה כמו מלאכת מחשבת של יעקב שחר. פתטי ומאוס.

כשאדם זוכה לעוצמה ומעמד מסויימים, בזכות או בחסד, הסיבתיות מתערערת. הוא לא נוהג כפי שהוא נוהג כי כך ראוי אלא כך ראוי כי כך הוא נוהג. נפלאות דרכי השחר, בן אנוש לא יבין אותן. כשלונות? אילו כשלונות? האחיין של פיני זהבי הגיע השנה להעביר סיבוב בחיפה וחזר כלעומת שבא. בכל קבוצה אחרת היינו שומעים צקצוקים על השכונה הניהולית, הקומבינות והפוליטיקות תוך מתן ההמלצה הסטנדרטית "תלמדו משחר איך להתנהל באופן מקצועני". בחיפה הגאונות הניהולית של שחר מקובעת כאקסיומה, לחלק בכך אחראי שחר עצמו, ולחלק אחר אחראית התקשורת ששבויה בתבניות שהיא בונה לעצמה. במדינת הגמדים שלנו, לא צריך להיות ענק כדי לזכות במעמד, מספיק להיות. הדבקות היחסית לעומת הקפריזיות הניהולית שסובבת אותו מספיקה לבדה כדי להקנות את מעמדו, ולמען האמת המעמד וההילה שמקיפה אותו מספיקים לבדם כדי לתחזק את עצמו.

חח בקיצור חיפה קבוצה לא מרגשת, אתמול כשראיתי אותם זוכים באליפות זה אפילו לא צבט לי, פשוט כי חיפה קבוצה משעממת..

אפילו אתה לא מאמין לעצמך תעשה טובה.

אין מה לעשות זה הדחקה של הכאב, במקום להתמודד ולהגיד וואלה בעסה, אז אתה אומר חיפה מעניינת כמו אשדוד.

כן ברור כולם פה שונאים את חיפה כמו אשדוד מה שתגידו.

לא אכפת לך שהם מתקרבים אלינו באליפויות? צוברים עוד אוהדים? בטוח שלכולם אכפת אז למה סתם לשחק אותה שלא? את זה עוד לא הצלחתי להבין. יעני פוזה לא משנה מה הם על הזין, זה באמת לא אמין.

מבחינת היריבות אתה צודק, אם נגיד הם יעלמו מהכדורגל בארץ אז לאף אחד זה לא יהיה אכפת והם לא יחסרו ( רק להפועל חיפה), לא לנו לא בית"ר ולא להפועל, כי אף אחד לא שונא אותם ממש זה כן.

אבל להגיד שהם בכלל לא מעניינים והם באותה רמת שנאה כמו אשדוד או קבוצות כאלה, נו באמת.

לא הבנת.

הם מענינים כי הם יריבה על אליפות, אבל אם נגיד הם היו מתחלפים עם נתניה/אשדוד/ב"ש זה לא היה משנה לאף אחד.

לעומת זאת אם הפועל תהיה בשנים של שפל רצוף, לא תתחרה על האליפות, תהיה מקום 9 ואנחנו מקום 1 המפגשים נגדם עדיין יהיו מה שכל אוהד מכבי מצפה לו.

קצת קשה להסביר את זה...

לא קשה להסביר את זה , עם הפועל יש לך משהו שהוא מעבר לספורט , כשזה נוגע לחיפה זו יריבות ספורטיבית נטו כי אין גורם "מתסיס" אחר.

חוץ מזה שאני חושב שמרוב שהמטרה של קבוצות הפכה ל-לגנוב לחיפה אליפויות לאף אחד כבר לא מזיז שהיא לוקחת , זה כבר נהיה עניין של שגרה מסוימת.

אני רוצה להעלות פה השערה, שאולי תשמע חוצפה לנוכח הקונצנזוס, אבל מה הסיכוי ששחר לא גדול אלא פשוט מתחרה במנהלים הגרועים ביותר שאי פעם ניהלו קבוצות כדורגל?

משה דדש, גד זאבי, לוני, תאומים, טביב, ארקדי, דניאל יאמר, פניג'ל, גומא אגאייר...חבורת אפסים שגרמו לו להראות כמו איזה גאון כלכלי מחושב.

אחרי שהאוליגרכים נכשלו, כולם שבחו אותו: "שחר לא מיהר לבזבז כספים כשבית"ר לקחה אליפויות, הוא חיכה בצד כי הוא ידע שבית"ר תתפרק". נו, באמת. היה לו כסף להתחרות בארקדי? מה הזיון שכל, הוא חיכה בצד מחוסר אונים. זה כאילו מסבירים גם את הכשלונות של חיפה כמו מלאכת מחשבת של יעקב שחר. פתטי ומאוס.

מצד שני אפשר להגיד אותו דבר על שמעון מזרחי - פעם מזמן הרי הייתה פה ליגת כדורסל די תחרותית, ומה קרה, מכבי התנהלה נכון וכל היתר סבלו מניהול כושל במיוחד.

חולון התפרקה שלוש פעמים וחזרה, הפועל התפרקה גבת התפרקה גבעתיים התפרקה גם רמת גן התפרקה הפועל חיפה התפרקה חזרה והתפרקה,אליצור נתניה התפרקה מכבי חיפה התפרקה וחזרה.

קיצר הנקודה היא שמי שמנהל טוב לאורך זמן לוקח את התארים כי הרוב לא מצליחים לעשות את זה - ופה הגדולה של שמעון ושל שחר.

רוצה דוגמה קטנה : עכשיו באתר של ערוץ הספורט, יום אחרי האליפות חיפה התחילו כבר מבצע מכירת מנויים לעונה הבאה, זה ניהול !

הרי כל האוהדים שלהם עכשיו בהתלהבות ויצאו מהחורים, והם מנצלים מומנטום (לפני שאנשים מתחילים לעוף לאירופה וההתלהבות שוכחת..)

אצלנו בתחילת העונה אוהדים היו צריכים ללחוץ על ההנלה להוציא כבר את המנויים :please: ככה הם נראים וככה אנחנו.

אבנר - אתה צודק ברוב הדברים, למעט אחד. מבחינה כלכלית שחר בהחלט יכול להתחרות בגאידמק. הוא יכול להעמיד תקציב של 100 מיליון שקל, ובזמנו הוא גם הראה לחץ ונתן ליניב קטן חוזה כמעט כמו של קולאוטי שזה חזר מווסטהאם.

מעבר לכך, אל תשכחו שכשחיפה תגיע ל- 14 אליפויות, כל התקשורת תכתוב שהם השוו את מספר האליפויות של מכבי, כי פתאום יהיה הגיוני לספור מקום המדינה.

אבנר - אתה צודק ברוב הדברים, למעט אחד. מבחינה כלכלית שחר בהחלט יכול להתחרות בגאידמק. הוא יכול להעמיד תקציב של 100 מיליון שקל, ובזמנו הוא גם הראה לחץ ונתן ליניב קטן חוזה כמעט כמו של קולאוטי שזה חזר מווסטהאם.

מעבר לכך, אל תשכחו שכשחיפה תגיע ל- 14 אליפויות, כל התקשורת תכתוב שהם השוו את מספר האליפויות של מכבי, כי פתאום יהיה הגיוני לספור מקום המדינה.

בלי קהל - אני לא יודע באיזה סרט אתה חי, אבל חיפה מהווה מתחרה ראויה מאוד למכבי על הקבוצה האהודה בישראל. האם רובם אוהדי הצלחות? כן. גם אוהדי מכבי שהתחילו לאהוד את הקבוצה בשנות ה-90' היו אוהדי הצלחות - והרבה נשארו.

עם חרא איצטדיון - ממתי זה פרמטר? יש להם איצטדיון גדול יותר מבלומפילד, והם לא התקשו למלא אותו למשחק האליפות שלהם. האם זה רלוונטי שהאקוסטיקה לא מספיק טובה ויציע האורחים רחוק?

לא מעניינת אף אחד - שוב, מה זה משנה? היא מעניינת את אוהדיה, לא נראה שהיא זקוקה ליותר מזה כדי לקחת אליפות, אז למי אכפת?

ושאר הטיעונים שלך הם בעיקר חזרה על 1 ו-3, עם ובלי שינויי ניסוח.

לא קשה להסביר את זה , עם הפועל יש לך משהו שהוא מעבר לספורט , כשזה נוגע לחיפה זו יריבות ספורטיבית נטו כי אין גורם "מתסיס" אחר.

חוץ מזה שאני חושב שמרוב שהמטרה של קבוצות הפכה ל-לגנוב לחיפה אליפויות לאף אחד כבר לא מזיז שהיא לוקחת , זה כבר נהיה עניין של שגרה מסוימת.

עצוב כ"כ שזה באמת ככה.

כלומר, במידה ומכבי תקח אליפות בעונה הבאה (/עונה אח"כ או מתישהו), זאת אומרת - "גנבו לחיפה אליפות" - הרי חיפה לוקחת אליפות זה לא עניין של מה בכך וזה בנורמל - מכביזם בהתגלמותו.

מצד שני אפשר להגיד אותו דבר על שמעון מזרחי - פעם מזמן הרי הייתה פה ליגת כדורסל די תחרותית, ומה קרה, מכבי התנהלה נכון וכל היתר סבלו מניהול כושל במיוחד.

חולון התפרקה שלוש פעמים וחזרה, הפועל התפרקה גבת התפרקה גבעתיים התפרקה גם רמת גן התפרקה הפועל חיפה התפרקה חזרה והתפרקה,אליצור נתניה התפרקה מכבי חיפה התפרקה וחזרה.

קיצר הנקודה היא שמי שמנהל טוב לאורך זמן לוקח את התארים כי הרוב לא מצליחים לעשות את זה - ופה הגדולה של שמעון ושל שחר.

לא, לא, לא, לא!!!

אל תשווה בין שמעון מזרחי ליעקב שחר, עם כל הערכה להתמדה ולהצלחה של יעקב שחר שמגיעים לו על כך שבחים.

אתה בהחלט צודק ששמעון מזרחי, בדומה ליעקב שחר, התמודד מול מנהלים כושלים בארץ.

אבל העניין ששמעון מזרחי עשה ועושה בית ספר למנהלים באירופה ולוקח עם קבוצה כמו מכבי, שלה אין את התקציב הגדול באירופה, וברוב מוחלט לדעתי גם לא בטופ 5 תקציב, לא עט תארים והצלחות ביבשת.

התחרות של שמעון מזרחי זה בכלל לא הקבוצות בארץ, התחרות של יעקב שחר זה עדיין בענק מול קבוצות בארץ.

זה הבדל ראשון וסופר משמעותי.

הבדל שני הוא ששמעון מזרחי הוא פורץ דרך בניהול שלו אם זה בנושא הזרים שהביא בשנות ה-70, גביית כסף בכניסה למשחקים, ספונסר על בטן החולצה ועוד ועוד - שמעון מזרחי עשה דברים שלא היו בארץ, ובכך ביסס את המעמד של מכבי.

שאני בוחן מה יעקב שחר עשה בהיבט של פריצת דרך, אני לא רואה משהו מיוחד. יש שם ארגון ניהולי נהדר (דוגמא, מה שהבאת על המנויים שהם כבר עכשיו התחילו למכור -זאת מכונה משומנת שעובדת טוב), אבל לא מעבר לזה.

אגב, קדם לשמעון מזרחי ג'רי בית הלוי ז"ל מהכדורגל שבצעדים ניהול אדירים ביסס את השליטה של מכבי למשך הרבה שנים. בין הצעדים שלו: מעבר מהמכביה לבלומפילד ותחילת מכירת כרטיסים, יותר אימונים, התחלת שילום משכורות לשחקנים ועוד...

מכבי ת"א לאורך השנים ביססה את המעמד שלה בגלל ניהול נכון וחם.

המכביזם לא פחות מהשאיפה להישגים זה הגאונות הזאת, הפריצת דרך, הצעדים שפותחים פער על הליגה. כמה חבל שהיום אין לנו אנשי חזון.

לגבי שחר ובהמשך למה שאבנר רשם, יצא לי לשמוע/לקרוא את אביב בושינסקי מתייחס בצורה מעניינת לנושא יעקב שחר ואי ההשקעה הכספית שלו ביחס למנהלים אחרים.

בושינסקי העלה אופציה שזה פשוט נובע מתוך כך שיעקב שחר לא רוצה/לא יכול להתמודד עם אנשים כמו גאיידמק וגולדהאר, ואין פה שום תזה ניהולית ללכת על נוער.

לא הייתי פוסל את זה בכלל. יעקב שחר יכול אולי להתחרות כספית במשך כמה שנים עם גולדהאר, לא בטוח שבמרתון הוא יחזיק מעמד, וזה לא חלילה בא להוריד ממנו. זה לא פשוט לשפוך כסף פרטי בכמויות כאלה בכדורגל, אחרי הכל לבנאדם יש משפחה וזה טבעי לחלוטין.

בכל מקרה ,כן מנהלים כושלים בארץ או לא, מגיע לו צל"ש.

לא הייתי פוסל את זה בכלל. יעקב שחר יכול אולי להתחרות כספית במשך כמה שנים עם גולדהאר, לא בטוח שבמרתון הוא יחזיק מעמד, וזה לא חלילה בא להוריד ממנו. זה לא פשוט לשפוך כסף פרטי בכמויות כאלה בכדורגל, אחרי הכל לבנאדם יש משפחה וזה טבעי לחלוטין.

בכל מקרה ,כן מנהלים כושלים בארץ או לא, מגיע לו צל"ש.

שחר קלט בשנים האחרונות שבכדי להצליח הוא לא חייב להתחרות כספית עם האוליגרכים...

ופה (לפי דעתי) מה שמכבייה התכוון... שבכדי להצליח צריך דרך מסויימת (הגיונית וראלית כמובן)..

תמיד לשאוף להשתפר - בין אם זה בנוער, תשתיות, קשר עם הקהל, צוות מקצועי יותר טוב וכו'..

מכבי, לעומת חיפה (כפי שצויין פה), לא עושה את זה.

שחר קלט בשנים האחרונות שבכדי להצליח הוא לא חייב להתחרות כספית עם האוליגרכים...

ופה (לפי דעתי) מה שמכבייה התכוון... שבכדי להצליח צריך דרך מסויימת (הגיונית וראלית כמובן)..

תמיד לשאוף להשתפר - בין אם זה בנוער, תשתיות, קשר עם הקהל, צוות מקצועי יותר טוב וכו'..

השאלה אם הוא קלט שכדי להצליח לא חייבים לשפוך כספים או שהוא קלט שלאורך זמן כלכלית הוא לא יוכל להתמודד עם הכספים של גולדהאר/גאיידמק, לכן העדיף לוותר מראש על פייט - זה אגב לגטימי ואי אפשר לבוא אליו בתלונות. זה לא פשוט לרוץ מול בנאדם כמו גולדהאר.

לאף אחד מפה לא תהיה תשובה לשאלה הזאת, כי אנחנו לא יכולים לקרוא את המחשבות שלו.

אין ספק שיש לו ניהול יציב ובריא, אבל צריך לזכור שאם מכבי של שניידר וגולדהאר היתה משתמשת בכסף נכון - אף אחד לא היה מדבר על ניהול נכון של שחר, אלא על קמצנות בזה שהוא לא קונה שחקנים/מתחרה עליהם.

ועדיין, באמת שאין מה להוריד ממנו. הבנאדם סוגר עוד מעט שני עשורים בניהול קבוצת כדורגל שתחתיו עלתה כמה רמות.

שיהיה לה את האיצטדיון החדש היא אמורה לקפוץ אולי לצערנו עוד רמה.

נ.ב

השקעה בנוער, תשתיות וכדומה בחיפה זה דבר שקורה הרבה מאוד שנים, הרבה לפני עידן גאיידמק, כך שאין פה משהו חדש.

הדבר היחידי שהשתנה בשנים האחרונות זה ששחר לא שופך כספים על שחקני רכש.

מכבי, לעומת חיפה (כפי שצויין פה), לא עושה את זה.

מכבי לא מבינים שהכסף הוא כמו קוסמטיקה לבחורה מכוערת. אצלנו חושבים שכסף יפתור לנו את הבעיות. בפועל מה שהכסף עושה במקרה הטוב זה להסתיר את הבעיות. זה מה שארקדי עשה בבית"ר וזה מה שקרה השנה במכבי. הבעיה היא שמכבי היא בחורה כל כך מכוערת שאפילו איפור בשווי 120 מיליון שקל לא הספיק לגרום לה להראות יפה.