Jump to content

אם הלוחמים - מרים פרץ

רן סגל

Recommended Posts

YE0896729&91;1&93;_a.jpg

אלירז פרץ ז"ל - למטה מצד שמאל.

סיפור מרגש שאי אפשר להשאר אדיש אליו-

מרים מספרת כשאוריאל נהרג הביאו לה מהמקום אבן שחורה מאותו מקום, והאבן נשרפה מהפיצוץ. כל פעם כשהיא היתה מרגישה שהיא התרחקה מאוריאל היא היתה לוקחת את האבן אליה.

במלחמת לבנון השניה אוריאל חזר מאותו מקום שבו נהרג אחיו והביא לאמו את אותו סוג של אבן אבל בלבן! הוא אמר לה שהשנים עברו. ירד גשם, זרחה השמש, שהחיים ממשיכים.

יבוא היום במהרה בימינו שיבנה בית המקדש וכל אחד מעם ישראל יצטרך להביא משהו לבנייתו. אז מרים אמרה כשישאלו אותה מה היא הביאה כדי שבית המקדש ייבנה?! היא תגיד את שתי האבנים, הילדים שלה!

יהי זכרו ברוך!

כמות ההערצה שיש לי אל האמא הזאת זה משהו שאי אפשר לתאר.

גיבורה גיבורה גיבורה ועוד אני ממעיט מערכה.

ד"א הייתה כתבה בטלויזיה עליה, בעובדה או ביום הזכרון הקודם אני לא ממש זוכר - שפשוט לבכות ולהעריץ.

וגם מילה טובה לביבי (או שהוא עושה את המעשה הנדרש) שלא הורס להם את הבית למרות שהוא נבנה בלי אישורים בתחומים שאסורים לבניה.

היא אגדה. כזו שמספרים עליה לנכדים.

משכמה ומעלה, מלח הארץ, כל מיני ביטויים שלא יוכלו לתאר אפילו קמצוץ ממה שהיא..

וכמוה, בניה.

יהי זכרם ברוך

• 11 months later...

ממליץ בחום לקרוא את הספר שהיא הוציאה "שירת מרים".

היא כותבת ברובו, ובסוף יש גם חלק שבו כל אחד מהאחים כותב.

זה פשוט לקרוא ולבכות, ויש המון מה לקחת מעבר, האומץ, ההתמודדות, הערכים, הגישה וההסתכלות על החיים, האהבה והתרומה לארץ ישראל ולמדינה, החיבוק לכל חייל באשר הוא כאילו הוא בן בית, פשוט להעריך ולהעריץ אותה ואת כל המשפחה המדהימה הזאת.

ציטוט מכתבה שעשו איתה לאחרונה:

הגברת פרץ הוסיפה: "למדתי מאלירז את השמחה, להיות תמיד שמח בחלקי. ניסיתי להבין מה מקור השמחה שלו. אשתו שלומית שאלה את אלירז 'מה משמח אותך?' ואלירז ענה לה תשובה שהפתיעה אותי: 'אני זה לא הכל, אני חלק מעם גדול' זה מה שענה לה אלירז. ברגע שכולנו נבין שאנחנו חלק מהפזל שנקרא "עם ישראל" וכולנו יושבים לשולחן החג עם המתים והחיים וכולנו גאים בלהיות יהודי - גאווה זו השמחה הגדולה"

• 11 months later...

האישה היקרה הזו היא באמת משהו שלא נתקלים בו ביום יום.

צריך לפגוש אותה ולשמוע אותה בשביל להבין את גדולתה לנוכח ההקרבה האישית הנוראית שלה.

אישה שמולדתה הניעה אותה ועליה חינכה את ילדיה, מי ייתן ולא תדע עוד צער.