Jump to content

מישהו חייב לעצור את הסאגה הזו...

Recommended Posts

חברים,

אני קורא כאן הרבה אנשים שחושבים שהקהל לא מתנהג כראוי, ורבים אף מרחיקים לכת ומציעים שהוא חלק מהבעיה. הדברים כמובן מתייחסים לקהל שהוא לא שער שמונה, כי הרי לכם אף פעם אין דילמות, מצב הפעולה הוא אחד, לעודד תשעים דקות (אני מעריך ומכבד את זה ואפילו תורם לארגון, אבל לא מקבל את הביקורת שמופנית כלפי שאר האוהדים).

שטויות.

הקהל של מכבי מבין כדורגל. הקהל של מכבי מוכן לעודד, לתמוך ולתת שקט כשהדברים נראו לו הגיוניים. לנמני נתנו שקט למשך זמן רב יחסית כשהיו טיעונים הגיוניים לכך. ולא, השקט לא ניתן בגלל שזה נמני, זה אולי זיכה אותו בפרמיה של עוד שלושה-ארבעה מחזורים לעומת מאמנים אחרים.

הקהל של מכבי עושה לפעמים שטויות, אבל הוא לא נופל משל חיפה והפועל. דרך אגב, יהיה מעניין לראות את ההתנהגות שלהם אחרי שנים כמו שעברו עלינו. לדוגמא, לא היינו צריכים לשרוק בוז לשטראובר נגד אשקלון, אבל אם כבר למישהו מגיע זה לו (כי הוא באמת אדם קטן שלא מתאים למכבי), ולראיה ההתנהגות המבזה שלו מאותה תקרית, ואל תמכרו לי שזו ירידה ביכולת, הייתי מפטר אותו על חבלה מכוונת בעסקי התאגיד בעקבות שני הפנדלים האחרונים. ועושים טעויות נוספות, וגם יעשו, אנחנו בני אדם, אבל בסה"כ לקהל הזה יש כוח אדיר, והוא רוצה מאד לתת אותו לקבוצה שתהיה ראויה לכך.

רן בן שמעון לא היה טעות. שיטת המשחק שהתאימה ומתאימה לק"ש לא מתאימה למכבי. בליגה שלנו, הצלחה עם תקציב בינוני מתרחשת כל עונה, פעם זה שיראזי, פעם זה רב"ש, פעם פעם זה איווניר. זה עניין הסתברותי.

מה שמביא אותי לנקודה האחרונה, צריך מאמן. למכבי לא היה מאמן טוב כבר שנים רבות, למכבי לא היה מאמן טוב בתקופת היכולות הכלכליות הקיימות.

מה עושים בשביל שאיווניר ישתכנע ללכת (ויכול להיות שזה יקרה מעצמו כשנבזה את עצמנו בפלייאוף (ריף פרץ-עמאשה, אני קצת מפחד). הפגנות? עצומה לאיווניר וגולדהאר? מה?

ומי צריך לבוא במקומו?

לא צריך שום מאמן, צריך להשאיר את איווניר גם לעונה הבאה...

הוא יעיף אתה כול השחקני זין, קולאוטי, שטראובר, סבן, זיו גפני, ייני, אבידור ועוד...

בכול מיקרה מאמן לא צריך להחליף, עונה הבאה אני מאמין שנביא שחקנים בחוכמה ולא בכסף (כמו השנה).

אפשר להגיד שאני רוצה לראות אצלנו את גיא לוזון או שירזי, השאלה אם הם באמת יכלו לעשות משהו עם קבוצת האפסים שמשחקת אצלנו ולצערי הרב התשובה שלילית.

עונה הבאה תהיה המבחן של איווניר, עד אז, אין כל כך מה לשפוט אותו, גם כי הוא לא יכול לעשות הרבה כרגע לשחקנים שזורקים וגם כי לא ניתנה לו ההזדמנות לבחור שחקנים ולהצליח איתם אלא הכל נכפה עליו.

אפשר להגיד שאני רוצה לראות אצלנו את גיא לוזון או שירזי, השאלה אם הם באמת יכלו לעשות משהו עם קבוצת האפסים שמשחקת אצלנו ולצערי הרב התשובה שלילית.

עונה הבאה תהיה המבחן של איווניר, עד אז, אין כל כך מה לשפוט אותו, גם כי הוא לא יכול לעשות הרבה כרגע לשחקנים שזורקים וגם כי לא ניתנה לו ההזדמנות לבחור שחקנים ולהצליח איתם אלא הכל נכפה עליו.

זאת השורה התחתונה.

למי אכפת כבר?

כן אווניר, לא אווניר.

כן נוער, לא נוער.

נצחון בדרבי, הפסד בדרבי.

עד שאני לא אראה שינוי בהתייחסות למכבי (זה לא משנה מי יעמוד על הקווים. הבעיה לא שם) אז לא אכפת לי כבר מכלום.

כי הכל כבר ידוע מראש.

למה לא הביאו את רוני לוי?

איווניר כזה מאמן גרוע עדיף היה להשאיר את אבי ויוסי.

הרכבים לא יציבים שיטת משחק לא מובנת הדבר הטוב היחידי שעשה שהעיף את רוני גפני מההרכב

הקהל מבין כדורגל?

הקהל העיף את נמני שעוד היינו בסביבת המאבק עם הפועל וחיפה, לאיפה זה הוביל אותנו?

הקהל עשה לשטראובר את המוות (שנכון שהוא אפס, אבל עדיין שחקן שלנו) במשחק נגד עכו, ומאז כל משחק הוא מקבל לפחות 2 גולים באשמתו.

וזה רק בזמן האחרון.

צאו מהסרט שההתערבות של הקהל משאירה את המועדון בחיים.

בדיוק ההיפך.

אף אחד לא חייב לעצור כלום.

• מנהלים ראשיים

חברים,

אני קורא כאן הרבה אנשים שחושבים שהקהל לא מתנהג כראוי, ורבים אף מרחיקים לכת ומציעים שהוא חלק מהבעיה. הדברים כמובן מתייחסים לקהל שהוא לא שער שמונה, כי הרי לכם אף פעם אין דילמות, מצב הפעולה הוא אחד, לעודד תשעים דקות (אני מעריך ומכבד את זה ואפילו תורם לארגון, אבל לא מקבל את הביקורת שמופנית כלפי שאר האוהדים).

שטויות.

הקהל של מכבי מבין כדורגל. הקהל של מכבי מוכן לעודד, לתמוך ולתת שקט כשהדברים נראו לו הגיוניים. לנמני נתנו שקט למשך זמן רב יחסית כשהיו טיעונים הגיוניים לכך. ולא, השקט לא ניתן בגלל שזה נמני, זה אולי זיכה אותו בפרמיה של עוד שלושה-ארבעה מחזורים לעומת מאמנים אחרים.

הקהל של מכבי עושה לפעמים שטויות, אבל הוא לא נופל משל חיפה והפועל. דרך אגב, יהיה מעניין לראות את ההתנהגות שלהם אחרי שנים כמו שעברו עלינו. לדוגמא, לא היינו צריכים לשרוק בוז לשטראובר נגד אשקלון, אבל אם כבר למישהו מגיע זה לו (כי הוא באמת אדם קטן שלא מתאים למכבי), ולראיה ההתנהגות המבזה שלו מאותה תקרית, ואל תמכרו לי שזו ירידה ביכולת, הייתי מפטר אותו על חבלה מכוונת בעסקי התאגיד בעקבות שני הפנדלים האחרונים. ועושים טעויות נוספות, וגם יעשו, אנחנו בני אדם, אבל בסה"כ לקהל הזה יש כוח אדיר, והוא רוצה מאד לתת אותו לקבוצה שתהיה ראויה לכך.

רן בן שמעון לא היה טעות. שיטת המשחק שהתאימה ומתאימה לק"ש לא מתאימה למכבי. בליגה שלנו, הצלחה עם תקציב בינוני מתרחשת כל עונה, פעם זה שיראזי, פעם זה רב"ש, פעם פעם זה איווניר. זה עניין הסתברותי.

מה שמביא אותי לנקודה האחרונה, צריך מאמן. למכבי לא היה מאמן טוב כבר שנים רבות, למכבי לא היה מאמן טוב בתקופת היכולות הכלכליות הקיימות.

מה עושים בשביל שאיווניר ישתכנע ללכת (ויכול להיות שזה יקרה מעצמו כשנבזה את עצמנו בפלייאוף (ריף פרץ-עמאשה, אני קצת מפחד). הפגנות? עצומה לאיווניר וגולדהאר? מה?

ומי צריך לבוא במקומו?

מאמן טוב יותר או טוב פחות לא ישנה את העובדה שהקהל הזה חסר סבלנות. ואם הוא לא רואה תוצאות מעכשיו לעכשיו הוא פשוט יוצא מדעתו.

איווניר לא כאן חצי שנה והספיקו לשלוח אותו הביתה כבר 16 פעם.

אפילו אלי כהן קיבל יותר זמן.

הקבוצה הזו צריכה הנהלה חזקה לפני שהיא ממנה מאמן.

אבל לא מקבל את הביקורת שמופנית כלפי שאר האוהדים).

אתה לא מקבל ביקורת שאנשים מעבירים אבל בא ומבקר את המערכת?

נראה לי טיפשי.

בכל מקרה, יש מאמן למכבי ת"א, גם אם לא אוהבים את זה כרגע (ותאמין לי שבתור הבן אדם שמאוד רצה את איווניר וחשב שיש לו את זה? גם אני לא מתלהב מזה) והמאמן הזה נבחר ע"י ההנהלה.

כאוהדים? אנחנו צריכים לגבות אותו ולא להתעסק במי יחליף אותו.

אתה טוען שמבינים כדורגל?

אני אומר לך שהמון אנשים אל מבינים.

לדוגמה? תחלופה כל שלושה חודשים של מאמן זה לא יעזור.

הקהל של מכבי מבין כדורגל. הקהל של מכבי מוכן לעודד, לתמוך ולתת שקט כשהדברים נראו לו הגיוניים.

א. יכול להיות שהקהל של מכבי מבין כדורגל, אני מבין כדורגל, אתה מבין כדורגל אבל זה לא מתפקידנו לפטר/למנות מאמן.

ב. הקהל של מכבי מוכן לעודד? מוכן לתת שקט שהדברים נראים לו הגיוניים? מה השטות הזאת שיצאה מהמקלדת? הקהל של מכבי צריך לעודד במיוחד שצריך לתת שקט כי כרגע רק על זה הקבוצה הזאת נשענת. על גחמותיו של הקהל.

שורה תחתונה, שער 11 שורקים בוז לשחקן של מכבי? שער 2,13 מוחאים כפיים ששטראובר מקבל אדום? איפה תראה את זה במקום אחר? איפה? הסרטן של מכבי הוא הקהל והוא מתפשט לראש.

מאמן טוב יותר או טוב פחות לא ישנה את העובדה שהקהל הזה חסר סבלנות. ואם הוא לא רואה תוצאות מעכשיו לעכשיו הוא פשוט יוצא מדעתו.

איווניר לא כאן חצי שנה והספיקו לשלוח אותו הביתה כבר 16 פעם.

אפילו אלי כהן קיבל יותר זמן.

הקבוצה הזו צריכה הנהלה חזקה לפני שהיא ממנה מאמן.

זאת הבעיה של מכבי... אין הנהלה, אין קבלת החלטות מסודרת במועדון הזה, אין דובר לקבוצה הזאת, כל מאמן וכל שחקן עושה מה בזין שלו ואף אחד לא נותן את הדין... כל שנה אותו סיפור... שחקנים באים והולכים, מאמנים באים והולכים... ושום דבר לא משתנה

בתחילת שנה חשבנו שהכסף הגדול $$$ יביא למכבי אליפות... טעינו

באמצע השנה חשבנו שבעזרת איווניר המכביסט, השחקנים יתנו את הלב והנשמה לסמל... טעינו

כל שנה בונים והורסים מחדש. הכל רקוב בקרית שלום...

עד שלא יבוא בן אדם שינהל את המועדון הזה כמו שצריך, אנחנו נאלץ לסבול. מנהל מקצועי שיגיד לכל האוהדים: אתם על הזין שלי, אתם הורסים את הקבוצה הזאת כל כך הרבה שנים, תהיו בשקט תפסיקו לשרוק בוז כל משחק ותתנו לנו לנהל את הקבוצה בצורה ראויה... (ראו ערך יעקב שחר במכבי חיפה ושמעון מזרחי במכבי תל אביב כדורסל)

אני מסכים שכך צריך לנהוג ב-99% מהמקרים בהם מאמן מגיע באמצע העונה. אבל עם איווניר זו דוגמא למקרה של 1 ל-100 בו צריך להתעשת בזמן, לא לפחד מביקורת על חוסר סדר/ קהל מנהל וכד' ולהעיף מהר. ההחלטות שלו, הדברים שהוא מוציא מהפה, מעידים פעם אחר פעם שהבחור לא גאון כדורגל, ובטוח שלא אדם אמין וענייני.

הכתובת על הקיר - במסלול בו אנחנו נמצאים עכשיו, הפיטורים שלו יהיו בלתי נמנעים באמצע/ תחילת העונה הבאה, ואז שוב נמצא את עצמינו עם מאמן שלא בנה את הקבוצה.

איווניר לא אשם ולא אחראי למצבה של מכבי, אבל בתוך כל זה אם מבודדים את ההתנהלות שלו היא צועקת שאין לו מה לחפש במשרה החשובה הזו.צריך לחתוך בזמן.

רק אחד שההנהלה השחקנים והקהל עושה לו חשבון = קשטן

ולא צריך להוסיף דבר

* לא שאני מאמין בשטויות וקללות אבל אם יש כזו אז גם

נעלמת על הדרך

• מנהלים ראשיים

רק אחד שההנהלה השחקנים והקהל עושה לו חשבון = קשטן

ולא צריך להוסיף דבר

* לא שאני מאמין בשטויות וקללות אבל אם יש כזו אז גם

נעלמת על הדרך

קשטן? זה לא מה שאמרו על נימני? עוד שניה יבוא כאן מישהו יגיד אברהם.

די חלאס. הקהל הזה יפטר כל שחקן ומאמן שלא יתן תפוקה כאן ועכשיו. בעיקר כי הוא כל שנה משלם על מנוי לקבוצה שרצה לאליפות והולך לים באזור פברואר.

אהבתי לקרוא אותך אומר שאבי נימני קיבל זמן רב יחסית (9 מחזורים) לפני שצעקו לו תתפטר

אהבתי גם לדעת שזה זמן "רב" יחסית

ולא - אני לא נכנס לדיון על אבי, אני מדבר על מאמנים נקודה.

היחידי בשנים האחרונות שקיבל זמן (אבל לא יודע אם שקט, כי אני באמת לא זוכר) זה ניר לוין בתחילת שנות האלפיים.

זה הכי הרבה זמן שאני זוכר שמאמן קיבל פה.

יש פה בעיה כללית, הקבוצה הזאת חולה. כל אחד מהצדדים שבה חולה.

הנהלה - סגל מקצועי - סגל שחקנים - אוהדים.

את הצד שלנו אנחנו צריכים לעשות, אממה - אנחנו בעולם של קיצוניות.

כי אלה שמעודדים נחשבים "עיוורים", כאילו הקבוצה שמה עליהם זין בפנים והם מבסוטים מזה.

אף אחד לא שמח, לא כשמקבלים גול, ולא כששחקן שלנו מורחק (פרט לשער 11,2,13 ועוד כמה)

ורק להזכיר לכם, את צעקות ה"אולה" בכל פס של ק"ש לפני שרן בן שמעון פוטר.

אלה דברים שאם אוהד עושה אותם, הוא לא אוהד, ומבחינתי גם אם הוא היה בישיבה שבה החליטו על הראשל"צ יפו, הוא לא אוהד!!!!!!

מעודדים "בכל זאת" ולא "בלי קשר".

לקהל הזה יש יותר מידי כוח - ועד שלא יבוא הבן אדם שיגיד להם בפנים "יש לנו תוכנית של 5 שנים, אני לא מחפש אליפות כבר השנה, אני רוצה קבוצה בריאה

שתרוץ שנים, עם סגל מוכר ושינויים קטנים פה ושם, עם דרך ושיטת משחק נכונה, עם פעילויות מגבשות בין הקהל לשחקנים, עם סגל מקצועי שיסמכו עליו,

ואם זה אומר שבשנתיים הקרובות לא ניקח אליפות - זה מה יש. ואם יש אוהדים שלא יכולים לעצור את עצמם מלשרוק בוז, לצעוק תתפטר ובכללית לפגוע במה שאני רואה כדרך לניצחון...

אל תבואו!"

אז תתחיל לראות שינוי. כי אי אפשר להתחיל פה כלום כל עוד המצב הזה נמשך, ואנחנו מסתמכים על הבלחות... וזכרון קצר.

קשטן? זה לא מה שאמרו על נימני? עוד שניה יבוא כאן מישהו יגיד אברהם.

די חלאס. הקהל הזה יפטר כל שחקן ומאמן שלא יתן תפוקה כאן ועכשיו. בעיקר כי הוא כל שנה משלם על מנוי לקבוצה שרצה לאליפות והולך לים באזור פברואר.

מה קשור נימני לנושא?

ומה לעשות שאנשים לא רוצים לראות אצלם אנשים/מאמנים כושלים

שלא נותנים תפוקה ומפסידים ומפסידים עד שזה נהיה ברגיל ואף

אחד לא מתרגש.

אז בוא נצמד לנושא ולפי דעתי רק קשטן מתאים לנו כרגע

• מנהלים ראשיים

מה קשור נימני לנושא?

ומה לעשות שאנשים לא רוצים לראות אצלם אנשים/מאמנים כושלים

שלא נותנים תפוקה ומפסידים ומפסידים עד שזה נהיה ברגיל ואף

אחד לא מתרגש.

אז בוא נצמד לנושא ולפי דעתי רק קשטן מתאים לנו כרגע

נימני קשור כי אתה אומר מה שאמרו לפני שנימני מונה למאמן.

קשטן יצליח רק אם יתן תפוקה מעכשיו לעכשיו.

אחרת גם לו יצעקו להתפטר.

נימני קשור כי אתה אומר מה שאמרו לפני שנימני מונה למאמן.

קשטן יצליח רק אם יתן תפוקה מעכשיו לעכשיו.

אחרת גם לו יצעקו להתפטר.

אם כל הכבוד ובאמת יש הרבה כבוד

אין מה להשוות בין נימני לקשטן ואתה חייב להסכים איתי

• מנהלים ראשיים

אם כל הכבוד ובאמת יש הרבה כבוד

אין מה להשוות בין נימני לקשטן ואתה חייב להסכים איתי

תגיד את זה לכל המטומטים שצועקים לכל מאמן שבא ולא מצליח לחבר 2-3 תוצאות טובות להתפטר.

לא לי

תגיד את זה לכל המטומטים שצועקים לכל מאמן שבא ולא מצליח לחבר 2-3 תוצאות טובות להתפטר.

לא לי

מה המדד שלך לפיטורי מאמן ?

מתי צריך להגיד למאמן ללכת הביתה ?

אתה לא חושב המשחקים האחרונים זה קצת הגזמה ? שהמאמן צריך לשלם את המחיר על זה?

מה שצריך זה לפטר את הקהל המסכןהזה ששורק בוז לשחקנים שלו שמוחא כפיים כשמוציאים כרטיס אדום לשוער שלו שצועק תתפטר אחרי גג עשר מחזורים לכל מאמן שהיה פה בשבע שנים האחרונות

אם זה יהיה מוטי אז שיהיה מוטי אני מעדיף שזה לא יהיה הוא כי הוא כבר די שרוף

אבל מי שזה לא יהיה גולדהאר צריך להחתים אותו בקיץ על חוזה ל5 שנים ולהודיע- הוא הולך לסיים את החוזה. עכשיו כל הקהל המסכן יכול לבוא למצוץ לי יש לי ימבה כסף לא צריך תמנויים שלכם אל תנסו לעשות מחאות כי אני זורק עליכם זין בגודל של יאכטה

לתת למאמן פעם אחת לעבוד כמו בן אדם, חלאס כבר

• מנהלים ראשיים

מה המדד שלך לפיטורי מאמן ?

מתי צריך להגיד למאמן ללכת הביתה ?

אתה לא חושב המשחקים האחרונים זה קצת הגזמה ? שהמאמן צריך לשלם את המחיר על זה?

אני חושב שאם לאיווניר היה את כל הכלים להצלחה או כישלון אז היה מוצדק להגיד לו ללכת הביתה.

הוא לא מראה שום דבר חיובי - נכון. ההתחלה שלו היתה מעולה, אבל משם הוא רק הדרדר.

גם נימני שנה שעברה הוביל את הקבוצה ל 7 משחקים ללא נצחון ולא שרקו לו בוז. אז מה המדד שלך לפיטורי מאמן? למה לא קראת לנימני ללכת הביתה?