Jump to content

4 קלאסיקו בבקשה: בארסה שולטת בליגה, מדריד לוקחת גביע, באירופה הקטלונים מדלגים בקלות לגמר

Recommended Posts

שכחתי כמה כואב להפסיד לריאל.

כרגע ממש לא בא לי לפרגן למוריניו או למקומות שאליהם הוא לוקח את הכדורגל המודרני, אבל בקצרה ואם נהיה פיוטיים לרגע, נדמה שהבן זונה פיצח את הקוד.

זה לא יפה לעין, זה מתסכל את שחקני ההתקפה שלו ומתיש את שחקני ההגנה, זה אומר להיות נחות במשך רוב המשחק, אבל זה גם אומר להגיע למצבים הבאמת מסוכנים, לסגור כל אפשרות של מסירת עומק מהאמצע, לשמור על שער נקי מול בארסה 120 דק' ולהיות זה שכובש.

הסיבה שאני לא מפרגן לו יותר מדי היא שמעשית, אין כאן דבר גאוני במיוחד. לשחק עם 3 הגנתיים במרכז מול בארסה זה דבר שהקבוצות הקטנות לא מסוגלות לעשות, אין להן יכולת להעמיד שחקנים ברמה שיש למוריניו, והגדולות יותר שומרות על הכבוד העצמי שלהן ומנסות לשחק כדורגל טוב, שזה דבר שאני מעריך במועדון, גם אם לפעמים הוא מפסיד.

לראות את ריאל מדריד מתבססת על יציאה למתפרצות זה חכם אסטרטגי, אבל לא אסתטי. ומי שחושב שברצלונה היא קבוצה אסתטית, לא מכיר את הקהל של ריאל. המאמן המצליח בעולם יכול מצידם לעוף על טיל אם הוא לא קידש את הכדורגל ההתקפי. זה מעל הכל, ולא לחינם עשור של גלאקטיקוס עבר שם עם החתמות מיותרות של שחקני התקפה גדולים לעמדות תפוסות, תוך הפקרת ההגנה בידי מצלדרים והיינצים למיניהם.

הנקמה תגיע בצ'מפיונס.

נ.ב.

אוהדי ריאל שקוראים לאוהדי ברצלונה אוהדי הצלחות, זה דבר שיכול לקרות רק בישראל. גם הדור הנוכחי הרי גדל על ריאל הגדולה, על אליפויות אירופה של מיאטוביץ' ועד זידאן, בלי אף אליפות של בארסה בין 92' ל-2006. זה קצת מביך לקרוא את זה.

ואלה שסתם שונאים ברצלונה כי כולם אוהבים, ונמאס להם לראות רק הצלחות של בארסה - אתם, תשארו כמו שאתם. מת עליכם. שנדע עוד שנים רבות יחד.

כרגע ממש לא בא לי לפרגן למוריניו או למקומות שאליהם הוא לוקח את הכדורגל המודרני, אבל בקצרה ואם נהיה פיוטיים לרגע, נדמה שהבן זונה פיצח את הקוד.

זה לא יפה לעין, זה מתסכל את שחקני ההתקפה שלו ומתיש את שחקני ההגנה, זה אומר להיות נחות במשך רוב המשחק, אבל זה גם אומר להגיע למצבים הבאמת מסוכנים, לסגור כל אפשרות של מסירת עומק מהאמצע, לשמור על שער נקי מול בארסה 120 דק' ולהיות זה שכובש.

הסיבה שאני לא מפרגן לו יותר מדי היא שמעשית, אין כאן דבר גאוני במיוחד. לשחק עם 3 הגנתיים במרכז מול בארסה זה דבר שהקבוצות הקטנות לא מסוגלות לעשות, אין להן יכולת להעמיד שחקנים ברמה שיש למוריניו, והגדולות יותר שומרות על הכבוד העצמי שלהן ומנסות לשחק כדורגל טוב, שזה דבר שאני מעריך במועדון, גם אם לפעמים הוא מפסיד.

לראות את ריאל מדריד מתבססת על יציאה למתפרצות זה חכם אסטרטגי, אבל לא אסתטי. ומי שחושב שברצלונה היא קבוצה אסתטית, לא מכיר את הקהל של ריאל. המאמן המצליח בעולם יכול מצידם לעוף על טיל אם הוא לא קידש את הכדורגל ההתקפי. זה מעל הכל, ולא לחינם עשור של גלאקטיקוס עבר שם עם החתמות מיותרות של שחקני התקפה גדולים לעמדות תפוסות, תוך הפקרת ההגנה בידי מצלדרים והיינצים למיניהם.

הנקמה תגיע בצ'מפיונס.

נ.ב.

אוהדי ריאל שקוראים לאוהדי ברצלונה אוהדי הצלחות, זה דבר שיכול לקרות רק בישראל. גם הדור הנוכחי הרי גדל על ריאל הגדולה, על אליפויות אירופה של מיאטוביץ' ועד זידאן, בלי אף אליפות של בארסה בין 92' ל-2006. זה קצת מביך לקרוא את זה.

ואלה שסתם שונאים ברצלונה כי כולם אוהבים, ונמאס להם לראות רק הצלחות של בארסה - אתם, תשארו כמו שאתם. מת עליכם. שנדע עוד שנים רבות יחד.

אתה טועה אמרת שברצלונה לא זכתה באליפות מ92 עד 2006, אז אני אחדד את דבריך: הם זכו

ב1997\1998 ברצלונה זכו גם וגם ב1998/99

דיברתי על אליפות אירופה, אליפות מקומית לא מביאה אוהדי הצלחות מכל העולם.

לכן ציינתי את כובשי השערים בחלק מגמרי הצ'מפיונס שריאל לקחה, כמו מיאטוביץ' (שניצח את יובנטוס) וזידאן (את לברקוזן).

טוב ביום שאחרי אפשר לכתוב כמה דברים שנאגרו קצת

קודם כל נתחיל בנושא הזה של "אוהדי מסי", אז וואלה, אף אחד פה לא התחיל לאהוד קבוצת כדורגל בחול בגלל שהיא מיצגת את מעמד הפועלים או את פרנקו הפאשיסט, תהיו אמיתיים

אני התחלתי לאהוד את ריאל מדריד כי כשהייתי בן 7 לרוברטו קארלוס היו את הבעיטות הכי טובות בעולם , וסוג של אוהד (אש קטנה) של אינטר, כי בסופרגול רונאלדו היה אס שלהם, ואהבתי אותו

וכהנא וכהנא..

בכל הנוגע לכדורגל ההירואי של בארסה, אז נכון, בארסה היום הקבוצה הכי טובה בספרד, במשחק אחד ריאל ניצחה, סביר להניח שבצ'מפיונס נפסיד, ובכל זאת, זה היופי בכדורגל, לאף אחד אין באמת ספק שהגלגל לא יסתובב בחזרה בשלב מסוים, ואם להיות יותר עמוקים, אז ברגע שעניין זכויות השידור ישתנה בליגה הספרדית בארסה תחזור כלכלית למקומה הטבעי, כי למכור מרצ'נדייז כמו ריאל מדריד, אף קבוצה בעולם לא מסוגלת.

ריאל זו ריאל, גם בדקות הפחות טובות של ריאל, גם כשבארסה לחצה וכל ריאל רק רצתה שתגיע השריקה להארכה, השחקנים הוציאו את הכדור מהר, נתנו למשחק לזרום, לא שיחקו כדורגל איטי או ניסו להרוס את המשחק בדרכים לא כשרות, ריאל משחקת כדורגל לאורך כל שלבי המשחק ולא משחקת בקקה

לא כמו כמה שחקני ברצלונה שאתמול היו פשוט ביזיון, חלקם השתרעו כל רגע על הדשא סתם, שלא נדבר על העלק אדום על ויה, שהתחיל להשתולל לו על הדשא, ופתאום כשמישהו בא אליו קם כאילו הוא מינימום טוני סופרנו שלא קרה לו כלום.

ברצלונה בחיים לא תהיה קבוצה גדולה כמו ריאל מדריד, בגלל הדברים הקטנים האלה. אפילו רונאלדו הבכיין למד שבריאל מדריד אין בכיינים, רק גברים שמשחקים כדורגל.

?

אז אם אתה לא באמת אוהד את ריאל עזוב אותם אחי, למה בחרת במנצ'סטר?

את האמת? זה היה ב2007 שלא הבנתי כלום בכדורגל ולא היה לי מושג מאיזה מדינה בכלל מנצ'סטר באה. בחרתי בהם בגלל המשחק שהם פירקו את רומא 7-1. הדהים אותה איך קבוצה שהיתה בפיגור מהמשחק הראשון הצליחה להתעלות ככה ולמעוך את הקבוצה השנייה.

אני לא דוגמא טובה, הא ;)

אבנר אתה מזכיר לי אוהד מכבי מתוסכל שהרגע הפסיד עוד דרבי

מדהים. לא רוצה לגרוע מהאיבחון העמוק שלך, אבל יכול להיות שזה קשור לזה שאני באמת מתוסכל ובאמת אחרי הפסד.

והלוואי שמכבי תפסיד דרבי פעם ב-3 שנים. הלכת רחוק עם ההשוואה.

ברצלונה בחיים לא תהיה קבוצה גדולה כמו ריאל מדריד, בגלל הדברים הקטנים האלה. אפילו רונאלדו הבכיין למד שבריאל מדריד אין בכיינים, רק גברים שמשחקים כדורגל.

נו באמת, תהיה רציני ואל תדבר מהבטן.

מסי בשלוש השנים האחרונות לא נופל סתם, אתמול דרכו לו על הרגל כמה פעמים והוא לא עשה מה שכריסטיאנו עושה כשהדגל של הקוון מעיף לכיוונו משב רוח.

ולדבר על בכיינות של קבוצות כשאתה מסנגר על קבוצה שהמאמן שלה זה מוריניו, זה בכלל הזוי. המאמן הכי קוטר שאני זוכר. שתהיה לו רבע מהג'נטלמניות של פפ ואז תתחיל השוואה.

וכן, ברור לי שזה מסוג המאמנים שאתה אוהב כשהם בצד שלך ושונא כשהם אצל היריב, אבל אני מעדיף ספורטאים שאתה מעריך גם כשהם אצל היריב הכי שנוא עליך. ראול היה אחד כזה, גם זידאן. ראמוס, עם כל השנאה, משחק כמו גבר וקשה שלא להעריך אותו.

אני חושב שצ'אבי ופפ כאלה, אבל זה לא אני צריך להגיד.

וזה בלי להתייחס בכלל ל"ברצלונה לא תהיה קבוצה גדולה כמו ריאל", שאני אפילו לא יודע מה זה אומר. לאנשים כאן יש זיכרון קצר, רק העונה הריאל הזאת קיבלה 0-5 מברצלונה וכבר הפסידה לבארסה את האליפות, אבל היא כמובן קבוצה גדולה יותר מבארסה, הרי היא הכניעה את פינטו בהארכה.

בלי לזלזל בניצחון, אני לא יכול להגיד שלא מזיז לי כי מאוד רציתי לנצח אתמול, אבל קח דברים בפרופורציות. ברצלונה גדולה על ריאל מדריד בעונת 2010/2011. זה לא אומר שהיא לא יכולה להפסיד לה.

טוב ביום שאחרי אפשר לכתוב כמה דברים שנאגרו קצת

קודם כל נתחיל בנושא הזה של "אוהדי מסי", אז וואלה, אף אחד פה לא התחיל לאהוד קבוצת כדורגל בחול בגלל שהיא מיצגת את מעמד הפועלים או את פרנקו הפאשיסט, תהיו אמיתיים

אני התחלתי לאהוד את ריאל מדריד כי כשהייתי בן 7 לרוברטו קארלוס היו את הבעיטות הכי טובות בעולם , וסוג של אוהד (אש קטנה) של אינטר, כי בסופרגול רונאלדו היה אס שלהם, ואהבתי אותו

וכהנא וכהנא..

הודעה פשוט סופר נכונה.

כל הקטע של למה אוהדים קבוצות באירופה זה פשוט ככה.

אני התחלתי לאהוד בארסה כי במונדיאל 94 רומאריו ניצח את הולנד ושם גול בחצי גמר. אמרתי ואוו אני אוהד ברזיל. אבא איפה הוא משחק? ברצלונה. סבבה, אני אוהד אותם. מאז. הייתי בן 6, לא הבנתי באמת כלום. אבל ככה דברים כאלו מתחילים סה"כ.

אני אוהד ברצלונה, אבל אני לא לוקח ללב את ההפסד, יש הבדל בין האהבה שלי למכבי לבין ברצלונה. מה שכן, ריאל מדריד היא קבוצה מגעילה שאין לי מושג איך אפשר להתחבר אליה בכלל, העבירות שהם עשו על שחקני ברצלונה הזכירו לי את בני סכנין תחת אייל לחמן, פשוט ביזיון. איפה הכבוד למקצוע? איפה הכבוד לקולגות שלהם? למה להיות בן זונה וללכת לתיקול כדי לשבור רגלים?

איכסה עליהם. הנקמה תהיה באלופות.

כמו שאמרתי זה לא שמוריניו פיצח את המטריקס או משהו.

בואנה יש לו בערך את נבחרת שאר העולם. לא שהוא משחק עם עגלות. לא יודע אם יש שחקנים יותר מהירים מרונלדו ודי מריה. אין מה לעשות נגד זה.

והתמזל מזלו לקבל את בארסה בתקופה שוייה לא פוגע, פדרו עדיין לא חזר להיות כמו לפני הפציעה, המחליף הראשון לשחקנים האלה פצוע, חצי הגנה פצועה.

ועוד בגביע שיחקו גם בלי ולדס, שלדעתי לוקח את הגול. (עם מיקום יותר טוב ובכושר הנוכחי שלו).

ד"א אינייסטה ישחק בצ'מפיונס ?

אם כבר אינייסטה..

אני באמת לא מבין מה רוצים משחקנים במקרים כאלה.

זה אמנם מלוכלך מאוד אבל אני מעדיף שיקבלו צהוב בכוונה על בזבוז זמן מאשר שיהיו חייבים לרדת לתאקל מגעיל שיספק להם את הצהוב הזה.

טוב שדחו והוא ישחק גם אם הוא קיבל צהוב בכוונה.

והצביעות של מדריד להתלונן על זה, כאילו על העולם שכח מה ראמוס וצ'אבי אלונסו עשו כדי לקבל צהוב מכוון בצ'מפיונס על ביזבוז זמן, בהוראת מוריניו.

מילא הייתם חארות, אבל מאיפה החוצפה להתלונן כשאחרים עושים דבר הרבה הרבה פחות חמור.

אני אוהד ברצלונה, אבל אני לא לוקח ללב את ההפסד, יש הבדל בין האהבה שלי למכבי לבין ברצלונה. מה שכן, ריאל מדריד היא קבוצה מגעילה שאין לי מושג איך אפשר להתחבר אליה בכלל, העבירות שהם עשו על שחקני ברצלונה הזכירו לי את בני סכנין תחת אייל לחמן, פשוט ביזיון. איפה הכבוד למקצוע? איפה הכבוד לקולגות שלהם? למה להיות בן זונה וללכת לתיקול כדי לשבור רגלים?

איכסה עליהם. הנקמה תהיה באלופות.

נכון השחקנים שלא ריאל לא פעם ולא פעמיים נכנסו כניסות חזקות ברגליים של ברצלונה.

אבל אתה יודע זה תלוי מאיפה אתה מסתכל על זה.

אם בדרבי השחקנים שלנו היו משחקים עם אותו רצון כמו של שחקני ריאל

ונכנסים בכל פעם שורמוט ושאר החברים שלו עם הכדור באמאמא שלהם היינו גומרים מזה.

ככה שזה תלוי איך אתה בוחר להתסכל על זה.

בקשר לשורה הראשונה שלך...

מסכים איתך שאיי אפשר להשוות בין קבוצה מאירופה לבין מכבי.

מה אתם מבסוטים ?, אז ניצחתם קלאסיקו מתוך כמה עשרות ומתוכם בכמה הושפלתם , פתאום כל הכותרות מדברים שהשליטה עוברת לריאל, הרי מתי שהוא ריאל היו מנצחים איזה קלאסיקו בפוקס, אז זה קרה אתמול ולצערי לא ראיתי את המשחק אבל ניפגש יום בצמפיונס.

מה אתם מבסוטים ?, אז ניצחתם קלאסיקו מתוך כמה עשרות ומתוכם בכמה הושפלתם , פתאום כל הכותרות מדברים שהשליטה עוברת לריאל, הרי מתי שהוא ריאל היו מנצחים איזה קלאסיקו בפוקס, אז זה קרה אתמול ולצערי לא ראיתי את המשחק אבל ניפגש יום בצמפיונס.

כל מי שאומר שריאל משחקת הגנתי ומשחקת מגעיל שהיא נכנסת בשחקנים - אל תזיינו תמח.

אם מכבי היו עושים את זה בדרבי כל אחד מכם היה מתלהב ואומר שיש לנו שחקנים גברים, אז פתאום שזה נגדכם אתם יודעים לדבר...

מי שאומר שמוריניו הורס את הכדורגל הוא חסר מושג, מוריניו המאמן הטוב בעולם בלי תחרות בכלל, כל פעם מחדש עוצר את בארסה(ולא זה לא משנה באיזה דרך) עם קבוצה שונה, אני לא מכיר עוד כאלה...

ואבנר, לגבי מה שאמרת על אוהדי ריאל שלא ייסבלו את הכדורגל הזה- אתה פשוט טועה ובענק, זה לא שכל השנה משחקים ככה, זה פשוט כמה משחקים בודדים נגד קבוצה שזה כנראה הנשק היחידי לעצור אותה. תאמין לי שאפשר לסבול את זה במחיר של שמחה ענקית בסוף המשחק ותארים.

אבנר הייתי עונה לך אחי

אבל לאל עניין שאתה מצטט אותי רק בשורה ספציפית , רושם לי להכנס לפרופורציה

כש4 שורות לפני השורה שציטטת רשמתי שנכון להיום ברצלונה קבוצה יותר טובה (לא יותר גדולה יותר טובה, בדיוק כמו שבארץ, הפועל פ''ת קבוצה יותר גדולה ממכבי פ''ת)

והצביעות של מדריד להתלונן על זה, כאילו על העולם שכח מה ראמוס וצ'אבי אלונסו עשו כדי לקבל צהוב מכוון בצ'מפיונס על ביזבוז זמן, בהוראת מוריניו.

מילא הייתם חארות, אבל מאיפה החוצפה להתלונן כשאחרים עושים דבר הרבה הרבה פחות חמור.

את ריאל זיינו על הצהובים האלה, לכן יש להם זכות לגיטימית לדרוש אחידות בעונשים.

מילא אם היו מחליקים את זה לריאל אז התלונות שלהם לא היו במקום, אבל הם בסך הכל רוצים שתקבלו עונש זהה לעונש שהם קיבלו על אותה עבירה. מה רע בזה?