Jump to content

4 קלאסיקו בבקשה: בארסה שולטת בליגה, מדריד לוקחת גביע, באירופה הקטלונים מדלגים בקלות לגמר

Recommended Posts

מה אתם מבסוטים ?, אז ניצחתם קלאסיקו מתוך כמה עשרות ומתוכם בכמה הושפלתם , פתאום כל הכותרות מדברים שהשליטה עוברת לריאל, הרי מתי שהוא ריאל היו מנצחים איזה קלאסיקו בפוקס, אז זה קרה אתמול ולצערי לא ראיתי את המשחק אבל ניפגש יום בצמפיונס.

חלי כפרה עליך, זה שהתחלת לראות כדורגל לפני 3 שנים, לא אומר שלא היה שום דבר לפני זה (:

מה אתם מבסוטים ?, אז ניצחתם קלאסיקו מתוך כמה עשרות ומתוכם בכמה הושפלתם , פתאום כל הכותרות מדברים שהשליטה עוברת לריאל, הרי מתי שהוא ריאל היו מנצחים איזה קלאסיקו בפוקס, אז זה קרה אתמול ולצערי לא ראיתי את המשחק אבל ניפגש יום בצמפיונס.

אתה יודע לספור?

בפייסבוק של ריאל אוהדים העלו תמונות שלהם לwall של ריאל ולאחר כמה זמן הם העלו תמונות נבחרות,

לפני כשעה נכנסתי לפייסבוק שלי ראיתי מלא אנשים שהגיבו על תמונה שלי וכך הבנתי שריאל בחרו לשים אותי בwall שלהם

הנה הפרסום:

http://www.facebook.com/RealMadrid/posts/186622791383819

(חבר העלה את התמונה אבל אני מצולם)

אם הם עדיין לא פרסמו עוד הרבה דברים זה נמצא בwall שלהם למטה,

לאחר סקירה ורפרוף התגובות יותר מחצי שם הם של מוסלמים שאומרים לי ולישראל להזדיין ותחי פלסטין.

כרגע 4000 לייקים ו-500 תגובות(ל-share מהפייסבוק של ריאל) וכנראה זה יעלה עוד.

ואה ואה כמה אוהדי ריאל פלסטינאצים יש

תשאל אותם אם הם יודעים מי היה כהנא

מהסתכלות קצרה על השמות כל המגדפים הם כנראה ערבים/מוסלמים.. אין מה לצפות....

אבנר - שתדע לך, אני מעריך אותך.

דיברת פה בחכמה ובצדק על מה שמוריניו צריך לעשות, וכשהוא עשה את זה, דיברת על כמה שאתה לא רוצה להחמיא לו, ואז סייגת שהוא ניצח בקרב, ואז חזרת להגיד שלא עשה שום דבר גאוני. אבל גם אני במקומך לא הייתי מודה שהוא גאון במצב הזה. ונראה לי שגם אתה מבין, אפילו אם לא תודה, שהוא גאון. ויותר מזה - שיש לו ביצים. כן, יש לו ביצים. כן, בגלל ששיחק הגנתי. בגלל שבניגוד לאחרים, הוא לא חושב שיש בושה בזה. בגלל שבניגוד לאחרים, הוא מבין שזאת הדרך היחידה לעצור את המכונה המדהימה של ברצלונה.

אולי לא אמרת את זה בפה מלא, אבל נראה לי שגם אתה יודע שמוריניו המאמן היחיד שמסוגל לעצור את ברצלונה.

בסך הכל, בניגוד לאחרים פה לא דיברת על "בואו נפתח כל אחד עם ארבע חלוצים ונראה מי ינצח", אלא אמרת שמדריד צריכה לשחק הגנתי יחסית, ולא אמרת את זה כדי להאדיר את ברצלונה (למרות שזה אינטרס ברור שלך), אלא כי אתה בחור עם ראש על הכתפיים, שיודע שזה נכון. ויודע, דווקא בתור אוהד ברצלונה, שזה לגיטימי לשחק הגנתי נגדה, והדרך היחידה לעצור אותה.

לגבי הדורות - כשמדברים על הדור של מסי, הם לא יודעים מי זה מיאטוביץ' לדעתי.

וכן, הם אוהדי הצלחות. לא אתה, אבל הרוב. כמו שאתה יודע שאני לא בעד מדריד בגלל הצלחות (גיליתי שיש קבוצה ממדריד והחלטתי שאני בעדה בתור ילד, לא ידעתי בכלל שהם טובים), אבל בכל זאת הרוב כן.

אם זה מנחם אותך במשהו - גם אני שנאתי מאוד את ה"אוהדים" של מדריד לפני 10 שנים.

וכשמדברים על האוהדים המעצבנים של ברצלונה לא מדברים עליך, אל תדאג.

אותם אני באמת לא סובל, וכן, אני תמיד מזכיר אותם כשמדריד מנצחת (כמה שזה כבר קורה...), אותך אני מאוד מעריך.

את ריאל זיינו על הצהובים האלה, לכן יש להם זכות לגיטימית לדרוש אחידות בעונשים.

מילא אם היו מחליקים את זה לריאל אז התלונות שלהם לא היו במקום, אבל הם בסך הכל רוצים שתקבלו עונש זהה לעונש שהם קיבלו על אותה עבירה. מה רע בזה?

את ריאל זיינו על זה? אתה כנראה לא זוכר מה ריאל קיבלה.

נאדה. השחקנים לא שיחקו במשחק שממנו רצו להעדר, ושיחקו כרגיל בשמינית הגמר.

הם קיבלו קנס כספי (וגם אינייסטה עוד יכול לקבל, לא הוחלט) שהמועדון כמובן ישלם, כי זו הוראה של מוריניו שהורחק משני משחקים בגלל שהודה שאמר להם לעשות את זה בכוונה.

תראה את אינייסטה מקבל צהוב על חרטה, ותגיד לי שזה דומה לביזיון ששחקני ריאל עשו:

http://www.youtube.com/watch?v=cpnWyBNCaMg

כדי להזכר, תשווה את זה למה ששחקני ריאל עשו:

http://www.youtube.com/watch?v=LPplbi9QeKE&feature=related

כאן רואים איך מוריניו העביר את המסר:

http://www.youtube.com/watch?v=aRIhYo2AuzI&feature=related

אחרי כל זה, אתה עדיין לא חושב שיש כאן הבדל ששווה התייחסות שונה?

אבנר אתה מזכיר לי אוהד מכבי מתוסכל שהרגע הפסיד עוד דרבי

אני מבקש ממך בקשה בתור "אוהד מדריד" שנהנה מהדיונים האלה - עשה לי טובה ואל תהרוס את הדיון האינטליגנטי האחרון שיש כאן, חבל לנסות להוריד את אבנר לרמה הזאת של אוהדים שזורקים שטויות לכל צד.

מן הסתם הוא מתוסכל, ועדיין, גם אם לא מסכים עם כל מה שכותב, הבן אדם כותב ומדבר לעניין.

עד שיש פה בן אדם אחד שמבין כדורגל וכותב לעניין, עשו טובה ואל תרדו לרמה של "אתה מתוסכל, איזה צחוקים".

אם יש לכם מה להגיב, תגיבו, בכיף, לא אומר שלא.

אבל מצד שני, דווקא בתור אוהדי מדריד, תנצלו את זה שיש לכם אוהד ברצלונה אמיתי לדבר איתו, שבאמת יודע מה זה ברצלונה וגם באמת יודע מה זה כדורגל, ותגיבו לו לעניין...

באמת שהלוואי שאוהדי כל היריבות שלי היו כמו אבנר, שהיה לי לדבר איתם אחרי משחקים, ומצד שני גם שמח שלפחות את מכבי הוא אוהד כמוני, ככה שיכול לדבר איתו על המשחקים מאותה נקודת מבט. זה שאתם שולחים עקיצות ביניכם לבין עצמכם (וגם אני עושה את זה, מודה) זה לגיטימי, אבל עד שיש הזדמנות לדיון אמיתי על כדורגל, לא חבל?

אבנר - שתדע לך, אני מעריך אותך.

דיברת פה בחכמה ובצדק על מה שמוריניו צריך לעשות, וכשהוא עשה את זה, דיברת על כמה שאתה לא רוצה להחמיא לו, ואז סייגת שהוא ניצח בקרב, ואז חזרת להגיד שלא עשה שום דבר גאוני. אבל גם אני במקומך לא הייתי מודה שהוא גאון במצב הזה. ונראה לי שגם אתה מבין, אפילו אם לא תודה, שהוא גאון. ויותר מזה - שיש לו ביצים. כן, יש לו ביצים. כן, בגלל ששיחק הגנתי. בגלל שבניגוד לאחרים, הוא לא חושב שיש בושה בזה. בגלל שבניגוד לאחרים, הוא מבין שזאת הדרך היחידה לעצור את המכונה המדהימה של ברצלונה.

אולי לא אמרת את זה בפה מלא, אבל נראה לי שגם אתה יודע שמוריניו המאמן היחיד שמסוגל לעצור את ברצלונה.

בסך הכל, בניגוד לאחרים פה לא דיברת על "בואו נפתח כל אחד עם ארבע חלוצים ונראה מי ינצח", אלא אמרת שמדריד צריכה לשחק הגנתי יחסית, ולא אמרת את זה כדי להאדיר את ברצלונה (למרות שזה אינטרס ברור שלך), אלא כי אתה בחור עם ראש על הכתפיים, שיודע שזה נכון. ויודע, דווקא בתור אוהד ברצלונה, שזה לגיטימי לשחק הגנתי נגדה, והדרך היחידה לעצור אותה.

לגבי הדורות - כשמדברים על הדור של מסי, הם לא יודעים מי זה מיאטוביץ' לדעתי.

וכן, הם אוהדי הצלחות. לא אתה, אבל הרוב. כמו שאתה יודע שאני לא בעד מדריד בגלל הצלחות (גיליתי שיש קבוצה ממדריד והחלטתי שאני בעדה בתור ילד, לא ידעתי בכלל שהם טובים), אבל בכל זאת הרוב כן.

אם זה מנחם אותך במשהו - גם אני שנאתי מאוד את ה"אוהדים" של מדריד לפני 10 שנים.

וכשמדברים על האוהדים המעצבנים של ברצלונה לא מדברים עליך, אל תדאג.

אותם אני באמת לא סובל, וכן, אני תמיד מזכיר אותם כשמדריד מנצחת (כמה שזה כבר קורה...), אותך אני מאוד מעריך.

תודה עומר, מה שאמרתי שמוריניו צריך לעשות זה לא איזה ניבוי מבריק כמו הכרות עם מה שסביר להניח שיעשה, ובצדק מבחינתו. אתה זוכר אותו בצ'לסי (הניצחון שלהם משער של דרוגבה בסטמפורד ברידג' לפני 4 שנים, אותו סיוט עם שלישייה הרסנית במרכז המגרש: אסיין-למפארד-מקאללה) ובאינטר עם סניידר וקאמביאסו. אמנם באינטר היו לו "רק" 2 רוצחים במרכז המגרש, אבל אינייסטה לא שיחק בסן סירו ושניהם שיתקו את צ'אבי והביסו את בארסה.

בריאל אין לו את זה, אין לו 3 קשרים אחוריים ברמה הזאת, ספק אם אפילו אחד.

אז הוא הסיט קדימה את פפה שהכי מתאים לשחק שם (גם מהבחינה שהוא לגמרי יכול לעזור להתקפה, וראינו איזה כדור הוא הדביק לקורה).

הוא עשה מהלך מאוד נכון שמאוד חכם נגד בארסה, אני לא יודע אם זה גאוני לא בגלל זילזול במוריניו, אלא בגלל שאולי עוד מאמנים היו עולים על זה (זה הרי ברור שאת בארסה אפשר לעצור, אם בכלל, רק דרך מרכז השדה ולא לאפשר חופש לצ'אבינייסטה), רק שלא לכולם יש את הכלים המתאימים.

אבל אין ספק שכדי להוציא את זה לפועל, מעבר לרצון של המאמן, צריכה קבוצה מאוד ממושמעת ומאומנת, וזה יאמר לזכותו.

למה צריכים להתבייש על הדרך שמוריניו העמיד את הקבוצה למשחק? הוא עשה שיעורי בית והפנים שצריך שיטה ודרך אחרת כדי לנצח את בארסה.

בארסה של השנים האחרונות נהנית מדור משובח של שחקנים (צ'אבי, אנייסטה, מסי, פיקה, פויול וכו') - אי אפשר לשחק התקפי ופתוח על בארסה כמו שריאל מדריד לאורך השנים תמיד שיחקה.

היופי בכדורגל זה לפצח את המערך של היריבה, אומנם לנו כאוהדים זה כדורגל פחות יפה, אבל זה התפקיד של מאמן להתעלות על מערך היריב ולנצח. וזה מה שמוריניו עשה.

כל מי שאמר שאם ואלדס היה משחק, אז לא היה שער, זה שטות, עם כל הכבוד פינטו עשה משחק מצויין, ועצר המון מצבים מסוכנים (כולל יציאות חשובות מהשער).

אבנר, למרות שהקליפ של הצהוב של אינייסטה הורד מיוטיוב ולא ראיתי אותו, אני יכול להגיד לך שאין שום הבדל בין המקרים במידה ואינייסטה אכן קיבל צהוב מכוון. צהוב מכוון זה צהוב מכוון. וזה לא משנה אם הוא קיבל את זה על דעת עצמו או אם המאמן העביר הוראה לשחקן דרך השוער, שזה ממש לא פשע נגד האנושות כמו שאתה מציג את זה. הכל כמובן בהנחה שאפשר להוכיח שהצהוב מכוון.

למרות שאני אישית חושב שצהובים ואדומים גם אם הם מכוונים זה חלק מהמשחק בדיוק כמו עבירות או החטאות עונשין מכוונות בכדורסל ולא צריך להעניש על זה, אבל אם כבר הענישו את מוריניו אז שיענישו את כולם.

לדעתי, אם ברצלונה רוצה סיכוי לנצח במשחקים הבאים, היא חייבת להתחפש לריאל ולהפסיק לקדש את הנעת הכדור.

כי איך אמר אבנר? נראה שהבן זונה פיצח את הקוד. :)

רביד, אינייסטה ניסה לגנוב מטר בחומת יחיד, בבעיטה חופשית מ-30 מטר ליד קו החוץ. השופט הזיז את הראש, הוא התקרב חצי מטר, השופט קלט והוציא לו צהוב.

זה לא נראה מכוון ואין הרבה שופטים שבכלל היו מתייחסים לזה.

באמת שאני לא יודע למה אבל חנקת אותי מצחוק

בקיצר

לטובת אלה שלא הייתה להם דרך לראות את המשחק, איך המשחק היה?

רביד, אינייסטה ניסה לגנוב מטר בחומת יחיד, בבעיטה חופשית מ-30 מטר ליד קו החוץ. השופט הזיז את הראש, הוא התקרב חצי מטר, השופט קלט והוציא לו צהוב.

זה לא נראה מכוון ואין הרבה שופטים שבכלל היו מתייחסים לזה.

אינייסטה עמד 4-5 מטר מהכדור, השופט ביקש ממנו להתרחק, אינייסטה לא התרחק.

הוא עיכב את המשחק.

השופט הוציא צהוב ורק אז אינייסטה התרחק.

להגיד שזה לא בדיוק כמו מה שהיה לריאל נגד אייאקס זה שיא ההיתממות.

אם כבר אנחנו בקטע של להיתמם, יכול להיות בכלל שמוריניו ניסה לארגן יציאה קבוצתית לאיזה קופי שופ אחרי המשחק.

ראיתי את המשחק בצבא עם עוד 5 חבר'ה, כולם "אוהדי" ברצלונה מהסוג המגעיל חוץ מאחד שבאמת אוהד אמיתי שלהם. הייתי היחיד שהיה בעד ריאל.

שיהיה ברור, אני שונא את שתי הקבוצות, ואוהד את יונייטד, אבל אם פעם שנאתי את ריאל כי הם רק קנו שחקנים, היום אני שונא (ואפילו יותר) את ברצלונה בגלל היהירות המגעילה שלהם + אנשים בארץ שבקושי מבינים בכדורגל, הפכו להיות אוהדי ברצלונה בשלוש שנים האחרונות.

אני זוכר שהייתה תקופה שאהבתי את ברצלונה, עם לואיס אנריקה, פיגו, ריבאלדו והמספרת.. הימים האלה עברו מזמן, ואני שונא את הקבוצה הזאת יותר מאשר את הסיטי או את ליברפול.

ראיתי את המשחק בצבא עם עוד 5 חבר'ה, כולם "אוהדי" ברצלונה מהסוג המגעיל חוץ מאחד שבאמת אוהד אמיתי שלהם. הייתי היחיד שהיה בעד ריאל.

שיהיה ברור, אני שונא את שתי הקבוצות, ואוהד את יונייטד, אבל אם פעם שנאתי את ריאל כי הם רק קנו שחקנים, היום אני שונא (ואפילו יותר) את ברצלונה בגלל היהירות המגעילה שלהם + אנשים בארץ שבקושי מבינים בכדורגל, הפכו להיות אוהדי ברצלונה בשלוש שנים האחרונות.

אני זוכר שהייתה תקופה שאהבתי את ברצלונה, עם לואיס אנריקה, פיגו, ריבאלדו והמספרת.. הימים האלה עברו מזמן, ואני שונא את הקבוצה הזאת יותר מאשר את הסיטי או את ליברפול.

תהרוג אותי, אני לא מצליח להבין איפה אנשים רואים יהירות אצל ברצלונה.

אפשר אולי לומר על האוהדים שלהם יהירים (זה קורה בכל קבוצה שזוללת תארים), אבל איפה היהירות אצל השחקנים? אצל המאמן?

מתי שמעת את מסי מנפח את החזה בתקשורת? את אינייסטה? את גוארדיולה?

יהירות מגעילה? ספר את זה למוריניו ורונאלדו, שבטוחים שהם מתת אל לאנושות.

ולמען הסר ספק, אף פעם לא ראיתי את עצמי אוהד ברצלונה, אבל תמיד ראיתי את עצמי שונא רונאלדו ומוריניו והיום, כששניהם באותה קבוצה, קל לי יותר לשנוא אותם.

מדהים גם אני ישבתי באיזה מקום בתל אביב ונראה שכולם אוהדי ברצלונה אני מניח שעל כל 10 "אוהדים" יש אחד שממש עוקב ביום יום..

ועל כל 20 יש גם אוהד אמיתי כמו אבנר..

מה שמצחיק שלא ראיתי אף אוהד ריאל.. כל השלושה שקפצו בשער של ריאל (ואני ביניהם) אוהדי יונייטד בכלל :thumbs:

שזה בכלל תופעה שצריך לבדוק

לדעתי, אם ברצלונה רוצה סיכוי לנצח במשחקים הבאים, היא חייבת להתחפש לריאל ולהפסיק לקדש את הנעת הכדור.

כי איך אמר אבנר? נראה שהבן זונה פיצח את הקוד. :)

ברצלונה לא יכולה או צריכה לשחק אחרת.היכולת שלה ליצור משולשים בכל מקום במגרש(הם מגיעים לאגף כדי ליצור עוד משולש ולא כדי להרים-מעולם לא ראיתי דבר כזה)כבר מובנית מידי ומתבססת על היכולות הספציפיות של שחקניה.לכן היא לא דומה לשום דבר אחר שראינו בשנים האחרונות.יש לה את כלים לשחק על שטח קטן,לריאל(יש את הכלים)מחפשת ורוצה את המרחבים.

זה עבד לא רע גם במשחק האחרון, רק הביצוע היה פחות טוב.

חייבים לזכור שבארסה בשנים האחרונות גדולה כמעט על כל הקבוצות באירופה ברמה משמעותית.

אז נכון שזה לא הכי יפה צורת המשחק של מוריניו.

אבל ככה הוא מצליח לעצור אותם. בשביל לעצור את בארסה כן, צריך לשחק בסגנון משחק כזה.

לפחות עד שמישהו יבוא וישחק פתוח ויתן להם בראש למרות שאני לא רואה את זה קורה.

עכשיו מוריניו הוא כן מאמן גדול ומגיעות לו כל המחמאות, כי הוא היחיד ב3 שנים האחרונות שהצליח לעצור את בארסה בכמה משחקים.

לפני שנתיים כמעט הידינק עם צלסי העיף את בארסה אבל בסוף הוא כשל.

עכשיו אני לא ממש זוכר את המשחק של צלסי נגד בארסה בחצי הגמר לפני שנתיים, אבל אני גם בטוח שאחוזי שליטת הכדור הייתה בצורה משמעותית לטובת בארסה והיא זאת שהניעה את סגנון המשחק.

בסהכ בארסה בשנים האחרונות היא באמת ברמה מעל כולם, ובשביל לעצור אותם צריך לדעת איך לשחק כדורגל טקטי, ומוריניו הוא כמעט היחיד שמצליח לעשות את זה. אז שאפו לו, וכמו שאמרתי עד שמשהו לא השתנה ככה כל קבוצה תבוא ותשחק נגדה.

גם אם הגמר יהיה יונייטד בארסה גם פרגי הגדול ישחק אני מאמין 4-5-1 וינסה להתגונן ולגנוב גול.

בפייסבוק של ריאל אוהדים העלו תמונות שלהם לwall של ריאל ולאחר כמה זמן הם העלו תמונות נבחרות,

לפני כשעה נכנסתי לפייסבוק שלי ראיתי מלא אנשים שהגיבו על תמונה שלי וכך הבנתי שריאל בחרו לשים אותי בwall שלהם

הנה הפרסום:

http://www.facebook....186622791383819

(חבר העלה את התמונה אבל אני מצולם)

אם הם עדיין לא פרסמו עוד הרבה דברים זה נמצא בwall שלהם למטה,

לאחר סקירה ורפרוף התגובות יותר מחצי שם הם של מוסלמים שאומרים לי ולישראל להזדיין ותחי פלסטין.

כרגע 4000 לייקים ו-500 תגובות(ל-share מהפייסבוק של ריאל) וכנראה זה יעלה עוד.

הדגל של מכבי ברקע :wubyellow3: