Jump to content

מדוניאנין רוצה להישאר גם בעונה הבאה

Lior Cohen

Recommended Posts

חאריס מדוניאנין קשרה של מכבי קיים אתמול שיחה אישית עם המאמן מוטי איווניר

ובה ביקש להמשיך לשחק עבור הקבוצה גם בעונה הבאה.

השיחה התקיימה על רקע השמועות לפיהן מכבי תחתוך בימים הקרובים חלק משחקניה.

הקשר מודע לאי שביעות הרצון מיכולתו בתקופה האחרונה והבטיח

כי ייתן את מלוא יכולתו עד סיום העונה.

מעיתון ידיעות אחרונות,הספורט.

מה נראה לכם? צריך להישאר?ישאירו אותו??

אני חושב שהוא חייב להישאר!

בהחלט יש מקום בשבילו.

אם כבר מדברים על זה, אנחנו לא צריכים לעשות מהפכה בסגל.

הסגל הקיים הוא סגל טוב בעיקרו צריך לחשוב את מי באמת לא צריך ומי יכול עוד לתרום.

שוב, זה מסובך מדי להגיד כן או לא.

לדעתי מדוניאנין הוא השחקן המוכשר ביותר במכבי ת"א היום. וה"לא משקיע שלו" זה מן סטיגמה שדבקה בו. ראינו יפה מאוד שהוא יכול ושהוא נותן גם 110% מעצמו הרבה פעמים.

אני מאמין שאם הקבוצה תבנה נכון ושיהיה לו תפקיד מוגדר ושהוא מתאים אליו, הוא יכול לסיים את העונה בתור מצטיין העונה.

אני מקווה מאוד שזה יקרה,

אני מקווה מאוד שיתנו לו את הצ'אנס, אני מקווה מאוד שהכל יתחבר (סביבו)

אבל זאת החלטה של מאמן, אין פה אפור. או בכל הכוח, או כלום.

ישאירו אותו, כי אף קבוצה לא תסכים לקחת אותו עם השכר שהוא מקבל.

מדו היה נפילה הרבה בגלל הבחירה של נמני בו, שלא הבין את העמדה המדוייקת שלו (גם מדו לא יודע אותה).

הוא שחקן שכל מערך הקבוצה צריך להשתנות בגללו, במקום לשחק 4-4-2 היינו צריכים לבנות את המשחק על האגפים שלנו, דבר שלוקה מאוד. בדיעבד קל להגיד שהיה עדיף להשקיע את הכסף על קשר אמצע אירופאי, חזק ומהיר, אבל בדיעבד כולם חכמים ואין פה אחד שלא גמר מההחתמה שלו.

בקיצור, מדו יישאר, אבל הקבוצה ממש לא תיבנה עליו, ינסו ליצור פה קבוצה יותר מהירה ולוחמנית.

נקווה שלא נראה פה שוב קבוצה לוחמת סטייל הקבוצה הלוחמת והאפורה ב2004-5.

לא צריך להשאיר אותו.

יש לו יכולות של שחקן גדול, אבל הוא לא מתאים לליגה שלנו ולא למכבי.

כל השנה מדברים על זה שהתפקיד המקורי שלו זה לשחק מאחורי החלוצים וכל העונה הוא משחק כקשר אחורי והוא לא אפקטיבי שם למרות יכולת המסירה שלו.

הלוואי וגלבאן יגיע במקומו, הרבה יותר מתאים למכבי.

לא צריך להשאיר אותו.

יש לו יכולות של שחקן גדול, אבל הוא לא מתאים לליגה שלנו ולא למכבי.

כל השנה מדברים על זה שהתפקיד המקורי שלו זה לשחק מאחורי החלוצים וכל העונה הוא משחק כקשר אחורי והוא לא אפקטיבי שם למרות יכולת המסירה שלו.

הלוואי וגלבאן יגיע במקומו, הרבה יותר מתאים למכבי.

גלבאן זה מדוניאנין עם טיפה ניסיון בליגה הישראלית.

גם הוא שחקן לא נייד, איטי, עם בעיטות טובות של פעם- פעמיים במשחק.

כמו שאמרתי, אם מעיפים את מדוניאנין/ סידיבה זה רק על קשר אמצע זר וברמה גבוהה- העמדה המרכזית שמיץ' צריך לפתוח בה את הכיס.

כמו שאמרתי, אם מעיפים את מדוניאנין/ סידיבה זה רק על קשר אמצע זר וברמה גבוהה- העמדה המרכזית שמיץ' צריך לפתוח בה את הכיס.

בלם ושוער קודם.

אחרי זה נדבר על עוד קשר\חלוץ.

שמדו שמחק בתפקיד שלו מכבי מגיעה ל3-4 מצבים, זה שחוץ מעטר יש לנו חבורת קוקסינלים שלא ישימו שער גם אם ישימו להם את השער על הראש זה משהו אחר...

לא מסכים איתך.

גלבאן זה ממש לא מדוניאנין.

אז הוא איטי, אז מה? נתחיל מזה שהוא דווקא שחקן מאוד נייד, הוא בועט הרבה לשער ומחלק מסירות טובות, מקבל את הכדור ומנהל את המשחק, סוג של פליימייקר רק שלהבדיל ממדוניאנין הוא נמצא בחלק הקדמי ולא מפסיק לאיים על שער היריב.

הביאו לכאן את מדוניאנין לא בשביל שהוא ישחק כבלם שלישי ולא יהיה אפקטיבי בכלל בחלק ההתקפי, אלא בשביל שהוא יהיה עמוד התווך של העונה הזאת ומדוניאנין הוכיח שהוא לא שחקן כזה.

ולמה אתה משווה בין מדוניאנין לסידיבה? הם בעלי תפקיד שונה לחלוטין ובעלי יכולות שונות, ומה שחסר למכבי כרגע זה שחקן נוצץ בחלק הקדמי, גלבאן הוא בידיוק מה שחסר למכבי.

בלם ושוער קודם.

אחרי זה נדבר על עוד קשר\חלוץ.

שמדו שמחק בתפקיד שלו מכבי מגיעה ל3-4 מצבים, זה שחוץ מעטר יש לנו חבורת קוקסינלים שלא ישימו שער גם אם ישימו להם את השער על הראש זה משהו אחר...

כשאתה משחק עם מדו מאחורי החלוצים, אתה בונה את המשחק שלך על האגפים, שהחולשה שם מעידה על הכשלון של העונה כולה.

בנוסף, כשהוא משחק יש לך פחות שחקן שעוזר בהגנה והוא נשאר תקוע ועומד בהתקפה, או לחילופין הוא נשאר תקוע בהגנה ובמשך 90 דקות בכלל לא חוזר לעמדה שלו.

תוסיף על זה שאתה בונה מערך שבו קבוצה שלמה מתבססת על יכולת נתונה של שחקן אחד.

המערך שהקבוצה הזאת צריכה- רק 4-4-2, עם שחקנים רצים ומהירים, כשעטר ויצחקי/ מואנס בחוד, בוזגלו וכחלון/מלול באגפים, גרזן וקשר בונה משחק.

אחרי העונה הזאת הגעתי למסקנה שאנחנו לא צריכים מגנים "כוכבים" בקבוצה, מספיק לי 2 שחקנים אפורים יחסית, מהירים, שיודעים להגן ולהרים כדור, שזה הדברים הפשוטים שלא ראיתי מהמגנים שלנו משחק אחד.

מצד אחד אני לא בעד מהפכות בסגל.

מצד שני אם משאירים את מאדו, סידיבה, ישראלביץ, רנגלוב, אז בעצם אתה לא עושה בזה כלום.

מה שלא הלך השנה לא ילך שנה הבאה. זה לא עניין של חיבור, זה עניין של שחקנים שלא מתאימים.

אני אוהב את סידיבה וחושב שמאדו שחקן טוב. אבל אתה לא יכול לשחק עם מאדו, סידיבה ואלברמן באותו הרכב.

זה קישור איטי מידי.

מה גם שאתה לא מקבל עזרה מהאגפים (קלמי וזיו).

בקיצור...

לא בעד מהפכות.

כן בעד שחרורם של מאדו, סידיבה ורנגלוב ולמצוא זרים מהירים יותר.

שמדוניאנין לא שיחק שלשום ראו את המסירות של הקשרים, לא מדויקות, אחורה מהשחקן וחלשות.

שלא נדבר על זה שהוא שם עשר מעשר פנדלים ושיש לו את היכולת להוציא מתפרצות מצוינות אם עושים מסביבו תנועה.

בטח שצריך להישאר. עם שחקנים טובים באגפים, הוא יוכל לפרוח. טל בן חיים אופציה נחמדה לשחק באגף של מכבי, ובוזגלו בשני.

חוצמזה, לך תמצא לו קבוצה עכשיו.

לא מסכים איתך.

גלבאן זה ממש לא מדוניאנין.

אז הוא איטי, אז מה? נתחיל מזה שהוא דווקא שחקן מאוד נייד, הוא בועט הרבה לשער ומחלק מסירות טובות, מקבל את הכדור ומנהל את המשחק, סוג של פליימייקר רק שלהבדיל ממדוניאנין הוא נמצא בחלק הקדמי ולא מפסיק לאיים על שער היריב.

הביאו לכאן את מדוניאנין לא בשביל שהוא ישחק כבלם שלישי ולא יהיה אפקטיבי בכלל בחלק ההתקפי, אלא בשביל שהוא יהיה עמוד התווך של העונה הזאת ומדוניאנין הוכיח שהוא לא שחקן כזה.

ולמה אתה משווה בין מדוניאנין לסידיבה? הם בעלי תפקיד שונה לחלוטין ובעלי יכולות שונות, ומה שחסר למכבי כרגע זה שחקן נוצץ בחלק הקדמי, גלבאן הוא בידיוק מה שחסר למכבי.

את כל מה שכתבת גיז'ה עשה בכפ"ס

לא תמיד זה מתאים למכבי.

וזה שהוא מצליח בבני יהודה שאין בה לחץ לא אומר כלום

לא תמיד זה מתאים למכבי.

בדיוק, ואל תשכחו שמסביב לגלבאן יש שחקנים קישור מהירים שהרבה יותר קל לשחק איתם בניגוד לקישור האיטי של מכבי.

גאלבן יכול לשחק גם כחלוץ שני והוא יכול לבוא מהאגף, אולי הוא לא מהיר אבל יש לו אחד על אחד. הוא יכול לעבור שחקן ולתת מסירה חכמה

לא תמיד זה מתאים למכבי.

יש הבדל בין ג'יזה לבין גלבאן( שמיים וארץ מבחינת ההבדל ביניהם בצורת המשחק אבל עזוב את זה ).

גלבאן כבר מספר עונות בבני יהודה והוא לא מפסיק להרשים ככה שלגבי היכולות שלו אין ספק בכלל.

והגיע הזמן שתפסיקו עם המנהג הזה שאתם אוהבים להגיד שזה שהוא מצליח בקבוצה שאין בה לחץ אז זה לא אומר כלום.

לפי מה שאתה אומר, צריך להביא שחקנים רק מחו"ל ומהפועל ת"א ומכבי חיפה בגלל שחוץ מהקבוצות האלה בשאר הקבוצות אין בכלל לחץ.. דיי עם השטויות.. אתה לא יכול לקחת מיכולות של שחקן..

מצד אחד אני לא בעד מהפכות בסגל.

מצד שני אם משאירים את מאדו, סידיבה, ישראלביץ, רנגלוב, אז בעצם אתה לא עושה בזה כלום.

מה שלא הלך השנה לא ילך שנה הבאה. זה לא עניין של חיבור, זה עניין של שחקנים שלא מתאימים.

אני אוהב את סידיבה וחושב שמאדו שחקן טוב. אבל אתה לא יכול לשחק עם מאדו, סידיבה ואלברמן באותו הרכב.

זה קישור איטי מידי.

מה גם שאתה לא מקבל עזרה מהאגפים (קלמי וזיו).

בקיצור...

לא בעד מהפכות.

כן בעד שחרורם של מאדו, סידיבה ורנגלוב ולמצוא זרים מהירים יותר.

תחזור אחורה בזמן ותראה שאתה טועה ב90\91 הייתה לנו קבוצה של תותחים שלא עשתה כלום באותה עונה אבל עונה לאחר מכן הם רצו לדאבל. ויש עוד כמה וכמה מקרים מהעבר של מכבי שבנו גלקטיקוס למינהם שבעונה הראשונה מה לעשות לא הלך ובעונה שלאחר מכן עם שינוי אחד או שניים ולפעמים ללא שינויי פתאום הכל מתחבר והקבוצה רצה.

מכן שכן אני גן מסכים שיש שחקנים שחייבים לעוף כמו ישראלביץ,ייני,אבידור,קולואטי,קלמי וצמד הליצנים בשער. מחליפים בשבילהם יש בנוער ויש שחקני בית שמושאלים שהם מספיק טובים. כי סה"כ ב-80 אחוז מהעמדות יש לנו את הסגל הטוב בליגה (על הנייר).

שחקן גדול אבל כל הקבוצה לא מתאימה.

בוזגלו ועטר תמיד יורדים למטה לקבל כדור לרגל, אלברמן וסידיבה לא יודעים לדחוף קדימה.

ואז מדוניאנין נתקע עם הכדור למטה תחת לחץ.

צריך שחקני כנף שהם שחקני כנף! כרגע המתאימים נראים כמו כחלון ודור מיכה (ממה שיש למכבי) - גם בוזגלו, אבל הוא טוב יותר באמצע.

ואני לא חושב שהוא לא מתאמץ, בגלל שהוא איטי זה נראה ככה (כמו שהיה עם שבחון שנראה אדיש).

אם תשימו לב אחרי כל החמצה או גול (גם של שחקן אחר) הוא קופץ כמו שחקן נוער שרוף מכבי שעכשיו עלה לבוגרים.

אני בכלל לא מבין למה הביא אותו אם לא נותנים לו לשחק בתפקיד שלו.

הבאתם אותו בכל כך הרבה כסף - תנו לו לשחק בתפקיד שלו.

אחרכך הם בוכים שהוא זורק זין. (לא שאני מצדיק את זה)