Jump to content

לברוח משיזפון

Recommended Posts

התגייסתי לפני שבוע ואני עושה טירונות שיריון, יש לי פרופיל 97 אבל אני לא מעוניין לשרת בתור לוחם בצה"ל.

דיברתי כבר עם המפקדים, מ"פ ואפילו עם המג"ד אבל יש לי את התחושה שזה פשוט לא יעזור, לבוא ולדבר איתם בטוב

המג"ד אומר לי שאני אמשיך עוד שבוע שבועיים בטירונות, ואם הוא יראה שאני לא מעוניין להמשיך הוא ישקול אם להעביר

אותי לתפקיד תומך לחימה בשיזפון, אבל הבעיה היא שאני לא מעוניין להיות בשיזפון ובטח שלא בתפקיד של תומך לחימה.

אני רוצה להיות בתפקיד ג'וב קרוב לבית, כאשר אין לי בעיה גם לחזור חמשושים ולשרת בבסיס סגור אבל עם תפקיד מעניין (גם ג'וב).

יש לי נתונים טובים קב"א 54 ודפ"ר 80 ומהבחינה הזאת לא תהיה לי בעיה.

הקטע עכשיו הוא מה אני עושה על מנת לברוח מהטירונות? ובהנחה ואני נכנס לכלא עכשיו מה הסיכויים שלי לקבל קצינת מיון בבקו"ם

ומשם לעבור לתפקיד נורמלי (לא חימוש, טכני נהג או טבח לצורך העניין).

לצאת מהשיזף הארור קשה מאוד! ברמת בלתי אפשרי!

תוכל להיות טבח או נהג או משהו בשיזפון אבל לצאת זה פשוט בלתי אפשרי

תסיים מסלול תמשיך למבצעית ככה בטוח תצא משם. אתה תסבול קצת במסלול אבל אחרי זה תבין כמה כיף זה היה.

תמשיך למבצעית תשרוד עוד שנתיים תסיים את השירות בתור לוחם.

האפשרות השנייה, לצאת עכשיו שבכל מקרה יגידו לך לסיים את הטירונות וללכת להיות קשר או חובש ולקוות שיתנו לך לצאת משם (סיכוי מאוד קלוש!)

עוד אפשרות זה שתוציא איזה תש 2 או איזה משהו בסגנון וזה יקרב אותך לבית...

בכל מקרה מאוד קשה לצאת משם וייקח לך הרבה זמן עד שתצליח..

תסיים מסלול תמשיך למבצעית ככה בטוח תצא משם. אתה תסבול קצת במסלול אבל אחרי זה תבין כמה כיף זה היה.

תמשיך למבצעית תשרוד עוד שנתיים תסיים את השירות בתור לוחם.

האפשרות השנייה, לצאת עכשיו שבכל מקרה יגידו לך לסיים את הטירונות וללכת להיות קשר או חובש ולקוות שיתנו לך לצאת משם (סיכוי מאוד קלוש!)

עוד אפשרות זה שתוציא איזה תש 2 או איזה משהו בסגנון וזה יקרב אותך לבית...

בכל מקרה מאוד קשה לצאת משם וייקח לך הרבה זמן עד שתצליח..

+1

אין כמו הטנקים!

מתן?

מה זה מבצעית? ואם אני הולך עכשיו לכלא מה הסיכוי שיקחו אותי לבקו"ם ושאם אני אקבל קצינת מיון שתציע לי תפקידי ג'וב

מבצעית זאת פלוגה שאחרי שאתה מסיים מסלול אתה מגיע אליה, אל תדאג אין פלוגות מבצעיות בשיזפון...

המלצה שלי שאני ד"א השתחררתי לפני שבוע משיריון. תסיים מסלול ותמשיך לפלוגה המבצעית זה ממש לא יהיה קל אבל אתה תהנה מכל רגע!

חבר שלי היה בדיוק במצב כמוך, בסוף הוציאו אותו באמצע הטירונות ושלחו אותו להיות קשר בבקעת הירדן.

אבל אם ידעת שאתה לא רוצה להיות קרבי,למה נזכרת עכשיו? תנסה להוציא ת"ש אבל גם זה תהליך ארוך מאוד ולא בטוח שתצליח.

לצאת מהשיזף הארור קשה מאוד! ברמת בלתי אפשרי!

תוכל להיות טבח או נהג או משהו בשיזפון אבל לצאת זה פשוט בלתי אפשרי

אין דבר כזה בלתי אפשרי, תלוי עד כמה הבנאדם נחוש.

אני מציע לך לבוא בגישה של לבוא ולנסות, ראש פתוח, תבוא בגישה שמדובר במכשול שצריך לדלג מעליו ושיש לך את היכולת להצליח בקלות. מקסימום, תמיד תדע שיש לך את האופציה לצאת(למרות שזה לא כ''כ פשוט, אבל כמו שאמרתי - אפשרי, בטח אם תראה שהמצב בלתי נסבל עבורך).

+1

אין כמו הטנקים!

מתן?

+1

בדם ואש - את חיימון נגרש! (אגב אני עכשיו עם סטוך באותו הוסטל בווארז).

חביבי אני יכול לאחל לך רק בהצלחה...לצאת משיזפון זה עסק לא פשוט.

• 2 months later...

חחח וואלה מי אתה אחי? איפה אתה? 401, 7, או 188?

התגייסנו ביחד אחי

ובעצם, שאני חושב על זה, אתה בעצם אמור לסגור עכשיו שבת לא? :)

איזה פלוגה אתה הולנדר ?

ואללה אחי קשה לצאת משיזפון אבל אפשרי

אם אתה גר באזור הצפון זה עוזר בהרבה מישהו שהיה איתי במסלול סיים את הטירונות והמקצועות ובתחילת הצמ''פ הלך להיות טבח באחד הגדודים

תשאף לקשרים זה יותר טוב מחובשים בשיזפון

איזה פלוגה אתה הולנדר ?

אם אתה גר באזור הצפון זה עוזר בהרבה מישהו שהיה איתי במסלול סיים את הטירונות והמקצועות ובתחילת הצמ''פ הלך להיות טבח באחד הגדודים

לא זה ולא זה.

צא למט"קים!

אני ממש לא בעניינים אבל אם כל כך קשה לצאת משיזפון ואתה מחפש תפקיד מעניין, אולי עדיף לך לבחור במבצעית.

ככה גם לא תהיה בשיזפון המסריח (חכה, רק התחלת את הצבא, בסיס גדול הוא תמיד הרבה יותר גרוע מבסיסים קטנים שבהם היחס יותר אישי והאוכל יותר טוב), וגם תעשה תפקיד מעניין ומשמעותי.

בטוח תהנה הרבה יותר מלהיות תומך לחימה בשיזפון.

+1

אין כמו הטנקים!

www.tankionline.com/

:hooligan:

איזה פלוגה אתה הולנדר ?

חחח גוטליב יא ליצן, ראיתי אותך כמה פעמים ומסרתי לך גם ד"ש דרך חברים שלך.

בקיצור, לצאת משיזפון בדרך הכי קלה שראיתי(ואגב, אני כבר לא שם, אני עכשיו במפח"ת של חטיבה 7 בגולן) זה להתעקש לרדת לתומכי לחימה בטירונות, או לקורסים של תקשוב(שמתחילים השבוע מעבר לאלו שכבר התחילו) או לעבור בכל הכח לפלוגת ממתינים. זה ממש לא קל, אבל היו כאלה שפשוט היה מספיק התעקשות וזה עבד.

אם לא, להתעקש על מרגמות. לא יודע מתי יהיה שוב כי לפני שבועיים המרגמות האחרונים סיימו, אבל אם יש בזמן הקרוב ואתה עוד רוצה לברוח? תנסה ללכת על בכל הכח ויכולים לשלוח אותך למבצעית לאחד הגדודים, ואתה נחשב לוחם לכל דבר.

אם גם את אלה אתה לא רוצה?

הת"ש, קבן או רפואי, ואלא אם כן יש לך הת"ש גבוה, גם עם אלה קשה מאוד מאוד לצאת משם.

יש גם כאלה עם פרופיל 45 שמשרתים שם, ככה שהורדת פרופיל לא פותרת ישירות את הנושא.

וקב"ן זה קב"ן, יכול לעבוד ויכול גם ממש לא, וגם יכול לדפוק אותך בעתיד, אבל כמובן זה שיקולים שלך, לגבי הכל פה בעצם, ובהצלחה במה שתעשה.

ואלה לפי הנתונים שלך אני רואה שאתה בחור איכותי.. לדעתי אתה צריך להשלים עם העובדה שאתה לוחם בצהל לנסות לעבור את התקופה בה אתה נמצא עכשיו, להתרגל למרחק מהבית ולסגירות ויום יבוא ותראה שזה השתלם. מספיק חבר'ה שלא רצו להיות לוחמים אבל נשארו בלית ברירה היום מורעלים ונהנים מכל רגע.

תהנה מהזכות שנתנה לך להגן על המדינה ובסוף יהיה טוב תאמין לי, רק אל תיפול לנסיונות עם קבן וכאלה כי לרוב זה רק הורס!!!

בהצלחה שיהיה לך אחי ואולי יום יבוא ותהיה קצין צהוב בצהל