Jump to content

שכחנו את מקומנו

Ranyhz

Recommended Posts

שלום, אני יושב בשער 8 כבר 5 שנים חזרתי העונה אחרי הפסקה של שנתיים בגלל הצבא.

אני לא יכול להגיד שלא הגעתי למשחקים בעונות האחרונות או שלא עקבתי, הגעתי לא כמו כל מנוי אבל בתדירות שהתאפשרה לי.

תופעה מטרידה שעובר על הקהל ביציע ולא מתקבלת על הדעת היא הלוזריות הזו. אני בעד העידוד בעד השמחה אך אתם מבלבלים וגורמים לשאננות שלא מתקבלת על הדעת בקרב הקהל ובעיקר ע"י השחקנים - גם היריבים.

לפני שאמנה את הבעיות שמטרידות אותי, אבהיר לכל הקוראים כי הנני מכבד את אבי נמני על מעשיו וגם את מוטי איווניר על מעשיו כעת.

לא יכול להיות שקהל בסדר גודל של יציע שלם 2000 איש קוראים בשמו של אלירן ג'ורג, לפני שהוא בעט בכדור בבוגרים, יש חיבה לשחקני נוער והיא גדולה, אך מפה ועד לקרוא בשמו של הילד ראשון מכלל השחקנים בקבוצה מביך את שאר השחקנים ומעליב!

בתחילת משחק במחצית ובסופו, השחקן ה12 דואג לשיר בעת עליית השחקנים שלנו וגורמים להם התרוממות רוח - מעולה המשיכו כך.

לא שכחנו את הקבוצה היריבה? שהם עולים למגרש הם לא "זוכים" לקבלת פנים הולמת, אני מתגעגע לימים שהיינו מתקרבים למנהרה ומזכירים לשחקנים האלה לקבוצה הזו מי הם ומה מקומם בהיררכיה של ליגת העל שלנו ומקומם תחתינו! הפועל ת"א מובילה 1-0 במחצית, רוב שער 8 עסוק בחולצות שמחלקת הקבוצה או לא ברור מי, שחקני הפועל יורדים לחדר ההלבשה בשקט מופתי שאנחנו מארחים את המשחק, בצד השני השחקנים שלנו מקבלים יריקות וקללות נאצה שחודרות היטב לחדר ההלבשה.

ראיתי קודם נושא מעניין על הבוז של הקהל, תפקידנו כקהל לעודד את הקבוצה, בלי תנאים? לטעמי הבוז מוצדק, השחקנים "הרוויחו" אותו, קבוצה שבמחזור ה23 לא חיברה משחק אחד שמצביע על דרך, שיטה קבועה, תוכנית משחק, התמדה והפגנת הכישורים כקבוצה! ראויה לקריאות בוז !

אם אנחנו לא נשמיע את קולנו כקהל אז הכיצד שחקני הקבוצה ידעו ויפנימו עמוק עמוק שאכן היכולת שהם מציגים לא מספקת אותנו קהל הצופים שבאים לראות "הצגה"? ע"י המאמן? המאמן הוא אחד הצוות המקצועי הם 10 - אנחנו עשרת אלפים, אם נעודד את השחקנים האלה שאין להם זיקה לסמל של מכבי תל אביב לעבר למסורת לכל מה שאנחנו מאמינים, השחקנים מתחלפים, אנחנו לא. הם משחקים עבור הסמל - של הדולר.

אסכם ואומר, כוחנו כקהל הוא עצום, אנחנו לא מכבי פ"ת, לא מ.ס אשדוד, לא קרית שמונה וכו', הבנתם את הרעיון, אנחנו רבים.

לכן עלינו להשפיע, ליטופים זו הייתה המגמה עד כאן, עד שהקבוצת שחקנים הזו לא תוכיח אחרת, מקומנו לנער אותם ולגרום להם לחזור לדרך הישר, שתחילתה בעבודה קשה ללא אגו.

מסכים עם ההשקפה שלך, זאת אחת הסיבות שאני לא מתחבר לשחקן כארגון, בעיניי העידוד בלי פשרות זה לאו דווקא משהו חיובי במצבים כאלו, אני ביציעים שנים, עם מנוי קבוע לשער 11... ויש לי כבוד לכל בן אדם שנתן אפילו מעט למכבי.

אני חייל של האגודה, כדורגל, כדורסל ואפילו כדורעף, אבל לשחק 90 דקות בהליכה, בלי לתקוף, בלי ללחוץ, בלי להתאבד על המגרש... אז לא, בתום המשחק אני לא אצעק "מ-כ-ב-י" בשבת הרגשתי שזה לא קשור בכלל ליכולת... השחקנים לא רצו, לא טרפו תדשא, לא לחצו על היריב... הם צריכים לקבל כאפה מצלצלת שתעיר אותם, זעזוע. לעניות דעתי, בטח לא שירי תמיכה...

*רק לשם המחשה, מי שהיה במשחק בשבת, ראה קבוצה אפורה, שלא מעוניינת לנצח בכלל.- (ולא, אני לא אומר את זה סתם - לא ראו אפילו טיפת רצון של לחימה!)והיו אוהדים בשער 8 שקפצו רקדו ושרו מהשחקן, את מי אתם מעודדים? תשחקנים שיורקים עליכם? (וכן, לשחק כמו בשבת - זה יריקה מבחינתי.)

אני לא פוסל, כל אחד ומה שהוא רוצה לעשות, אבל בהשקפת עולמי האוהדים האלה הרבה יותר מרדימים את הקבוצה מאשר תורמים לה כשהם מעודדים אחרי סירחון כזה

לא יכול להיות שקהל בסדר גודל של יציע שלם 2000 איש קוראים בשמו של אלירן ג'ורג, לפני שהוא בעט בכדור בבוגרים, יש חיבה לשחקני נוער והיא גדולה, אך מפה ועד לקרוא בשמו של הילד ראשון מכלל השחקנים בקבוצה מביך את שאר השחקנים ומעליב!

אם היית מכיר את אלירן היית מבין למה קראו לו ראשון.

הוא ממש לא שחקן נוער רגיל שעולה לבוגרים.

אם היית מכיר את אלירן היית מבין למה קראו לו ראשון.

הוא ממש לא שחקן נוער רגיל שעולה לבוגרים.

אתה יותר ממוזמן להרחיב על זה..

שמע, למרות שחלק מהדברים שלך נכונים, בסך הכל אתה מדבר שטויות.

הגיע הזמן שתבינו שזה לא קשור לקהל, כל "הקטנות" שציינת אלה לא באמת דברים משמעותיים שמשפיעים על המשחק, על איך שהקבוצה נראת.

לקבוצה הגיע בוז, ללא ספק. אבל מה זה יעזור לך אם תקניט את שחקני היריבה? מה זה יעזור לאיזה שחקן תקרא ראשון? מה זה משנה?

מה שמשנה זה איך אתה נראה, ואת זה קובעים השחקנים ויכולתיהם, המאמן וכישוריו והזמן שיש לו לעבוד עם השחקנים, ויותר מהכל - הרצון, הלחימה בשביל הסמל, ואם לא בשביל הסמל -אז בשביל לאותם פאקינג 12 אלף שבאו אתמול וראו 90 דקות של "כדורגל" בלי בעיטה לשער.

זו הקבוצה שיש לנו, מתמטית עדיין אפשר לקחת אליפות, אבל בכל הנוגע לאיך שאנחנו נראים אני בספק רב, לא מאמין שיש סיכויים, אבל מי יודע.. עד אז:

אתם מתעסקים בקקה.

אתה יותר ממוזמן להרחיב על זה..

פאנט מכבי, אוהד כמו כולם מהיציע, שונא הפועל, עד שעברו לשער 8 אח מ-11 שחי את מכבי כמו כולנו. מי שמכיר אותו אישית וירצה להרחיב שירחיב, זה הסיפור בגדול.

הקהל שלנו נחלש ותפסיקו להסתנוור מאידלאו אחרי גול או מצהוב עכשיו אחרי מהלך . כי צריך להביא את העוצמות לפני הגול.

עד שמכבי לא מובילה ומשחקת טוב , הקהל שקט .

חוץ מזה , כל השירים עד הדקה ה 25 בערך שהם דקות חשובות , שירים כלכך מרדימים , ההמשך של אני מודה כלכך מרדים .

הקהל שלנו נחלש ותפסיקו להסתנוור מאידלאו אחרי גול או מצהוב עכשיו אחרי מהלך . כי צריך להביא את העוצמות לפני הגול.

עד שמכבי לא מובילה ומשחקת טוב , הקהל שקט .

חוץ מזה , כל השירים עד הדקה ה 25 בערך שהם דקות חשובות , שירים כלכך מרדימים , ההמשך של אני מודה כלכך מרדים .

אתה מתבלבל, אתמול דווקא לפני הגול היה עידוד ודחיפה שאני לא זוכר הרבה זמן במצב של תיקו.

חבל באמת שהגול של הפועל חיפה הגיע, חבל שאנחנו נראים כמו פח אשפה כבר כמה שנים טובות, חבל שבמהלך השנים האלו כל כך הרבה

שחקנים שלא באים לעבוד לובשים את הסמל של מכבי על החולצה שלהם.

בקשר לכותב הנושא, אני מסכים לגבי הבזיון שהיה במחצית הדרבי עם החולצות שחולקו, זה הדהים אותי, אני יושב עם הראש בין הידיים לא יודע איפה לקבור את עצמי כשלפתע אני רואה אנשים קופצים ושמחים מחולצות מסריחות שמחלקים, זה צרם לי.

הקהל של מכבי הוא קהל שסבל בשנים האחרונות, לא ראה הצלחה, לא דרך ולא משחק גדול מהקבוצה למעט הדרבי של ה 3-1.

אני עדיין לא חושב שיש בליגה קהל שדוחף ומגיע ומעודד כשהוא אחרי כל כך הרבה אכזבות.

אני כן חושב שצריך לדחוף את הקבוצה, ומתנגד בכל תוקף לכל מי ששורק בוז כי זאת לא הדרך.

מקווה שנראה ימים טובים יותר ובקרוב

שמע, למרות שחלק מהדברים שלך נכונים, בסך הכל אתה מדבר שטויות.

הגיע הזמן שתבינו שזה לא קשור לקהל, כל "הקטנות" שציינת אלה לא באמת דברים משמעותיים שמשפיעים על המשחק, על איך שהקבוצה נראת.

לקבוצה הגיע בוז, ללא ספק. אבל מה זה יעזור לך אם תקניט את שחקני היריבה? מה זה יעזור לאיזה שחקן תקרא ראשון? מה זה משנה?

מה שמשנה זה איך אתה נראה, ואת זה קובעים השחקנים ויכולתיהם, המאמן וכישוריו והזמן שיש לו לעבוד עם השחקנים, ויותר מהכל - הרצון, הלחימה בשביל הסמל, ואם לא בשביל הסמל -אז בשביל לאותם פאקינג 12 אלף שבאו אתמול וראו 90 דקות של "כדורגל" בלי בעיטה לשער.

זו הקבוצה שיש לנו, מתמטית עדיין אפשר לקחת אליפות, אבל בכל הנוגע לאיך שאנחנו נראים אני בספק רב, לא מאמין שיש סיכויים, אבל מי יודע.. עד אז:

אתם מתעסקים בקקה.

אתם לוקחים את הדברים הקטנים האלה כעיקר, אתם מאבדים את המסר של הקהל שלנו, אנחנו לא קבוצה ביתית כמו פעם, קבוצות קהלים חוגגים עלינו, אי אפשר לתת לזה לקרות פעם הבית שלנו היה מבצר, קבוצות היו חוששות, היום במקום זה אנחנו עסוקים בדברים שהם פחות חשובים, המטרה שלנו כקהל היא לעודד, אבל לא לעודד שהקבוצה יורקת עלינו במשך עונה שלמה.

בחור כמו רוברטו קולאטי, אני מחבב את השחקן, אבל הבנאדם פשוט עושה מהשם מכבי תל אביב צחוק - לפני שהוא חתם במכבי תל אביב הוא מרים טלפון ליענקל'ה שחר ושואל אותו מה הוא אומר, הבחור שם את חיפה בעדיפות, רגע לפני הדרבי - הדבר החשוב לנו לקהל של מכבי תל אביב הגדולה, הוא מגיע לצוות המקצועי ביציאה מצחיקה תנו לי ללכת, וזה יוצא החוצה?!

הלוווווווו אנחנו מכבי תל אביב לא עוד קבוצת פח ללא קהל וזכות קיום, אנחנו מותג!

הזילות הזו כחלק מהתוצר של התקשורת המרה כלפי השם מכבי תל אביב מבחילה, נכון הם גורמים לסקנדל מכל זבוב ואנחנו אוכלים את זה, אבל זה לא אומר שאנחנו לא מכבי!ההפך הוא הנכון - כמות העניין למכבי מדהימה!. השחקנים שמקבלים את החולצה לא מבינים את זה מספיק, הם מעדיפים לשים את עצמם במרכז ולא את הקבוצה, כל בחור צעיר חושב שהוא כוכב מקבל את חולצת ההרכב.

אתם לוקחים את הדברים הקטנים האלה כעיקר, אתם מאבדים את המסר של הקהל שלנו, אנחנו לא קבוצה ביתית כמו פעם, קבוצות קהלים חוגגים עלינו, אי אפשר לתת לזה לקרות פעם הבית שלנו היה מבצר, קבוצות היו חוששות, היום במקום זה אנחנו עסוקים בדברים שהם פחות חשובים, המטרה שלנו כקהל היא לעודד, אבל לא לעודד שהקבוצה יורקת עלינו במשך עונה שלמה.

בחור כמו רוברטו קולאטי, אני מחבב את השחקן, אבל הבנאדם פשוט עושה מהשם מכבי תל אביב צחוק - לפני שהוא חתם במכבי תל אביב הוא מרים טלפון ליענקל'ה שחר ושואל אותו מה הוא אומר, הבחור שם את חיפה בעדיפות, רגע לפני הדרבי - הדבר החשוב לנו לקהל של מכבי תל אביב הגדולה, הוא מגיע לצוות המקצועי ביציאה מצחיקה תנו לי ללכת, וזה יוצא החוצה?!

הלוווווווו אנחנו מכבי תל אביב לא עוד קבוצת פח ללא קהל וזכות קיום, אנחנו מותג!

הזילות הזו כחלק מהתוצר של התקשורת המרה כלפי השם מכבי תל אביב מבחילה, נכון הם גורמים לסקנדל מכל זבוב, אבל זה לא אומר שאנחנו לא מכבי! השחקנים שמקבלים את החולצה לא מבינים את זה מספיק, הם מעדיפים לשים את עצמם במרכז ולא את הקבוצה.

לא ייתכן שמכבי תהפוך לתחנת מעבר, מביך.

אתם צריכים להבדיל בין הקבוצה לבין הקהל.

כלומר, לא יכול להיות שתחשבו שאם הקהל יהיה בטירוף 90 דקות אז זה יהפוך את בלומפילד למבצר, למקום שקבוצות חוששות ממנו, שטויות אחי.

בסופו של דבר, הקהל של מכבי מצויין(לטעמי הטוב בליגה), הקהל של מכבי הוא קהל שבשניות יכול להיכנס לטירוף ולקהל יש תפקיד חשוב בקבוצה, אבל עם השחקנים נראים ככה אז מה הקהל כבר יכול לעשות?

לא יודע מה איתך, אני ראיתי שחקנים מסויימים אתמול שזורקים זין/שמפחדים מהכדור/שלא רצים/שלא עושים תנועה. אדישות כזאת, גם כשאתה בפיגור.

סלח לי, אבל ככה לא לוקחים אליפות.

אתה חושב שהקהל של הפועל והקהל של חיפה הם הסיבה למה האצטדיון שלהם נחשב למבצר?( אצל חיפה השנה קריית אליעזר הוא לא מבצר אבל אני מדבר בכללי ).

סתם לדוגמה: מול מכבי פ"ת הקהל של הפועל היה בדממה, שקט מוחלט באיצטדיון ועדיין הם ניצחו 2-0.

ראבק תבינו שעם כל הכבוד לקהל שהוא אכן משפיע, הוא לא משחק על המגרש.

באזור הדקות ה-50-60 הקהל היה בטירוף, בלומפיד היה באוויר עם רצף של שירים טובים, בעיקר אלה של יציע ליציע(שומרים אותם בד"כ למחצית שניה בשביל לעורר את הקבוצה).

מכבי היו רדומים. ישנים. כאילו יש 50 איש בקהל ולא אכפת לאף אחד. במקום לקרוע ת'דשא הם העבירו עוד פס.

הקהל של מכבי מחכה שמכבי תתחיל להראות כדורגל, מחכה שמכבי תתחיל לדרוס. כי כזה יקרה יצטרכו לעבור לרמת גו מבחינת כמות. הקהל של מכבי צמא לקבוצה. כבר שנים שהילדים של אז, שהיום כבר אחרי צבא גדלים על הסיפורים של תחילת שנות ה-90, ורק מחכים לחזור לשנים האלה, להחזיר אותם להווה. במקום לשרוף ת'דשא בוזגלו מתחבא באגף, עטר ורנגלוב התערבו מי לא ימסור לשני יותר, מדוניאני בועט על השוער, קולאוטי עושה טובה שהוא רץ, ישראלביץ רץ בלי לדעת לאן, פאביצביץ אדיש ואפשר עוד להמשיך...

תפסיקו להאשים את הקהל. מחצית שלמה בלי ממש אחד? נו באמת אנחנו משחקים מול ברסה? משחק אחד מלא.. אבל כבר כמה משחקים שאין כלום..

פאנט מכבי, אוהד כמו כולם מהיציע, שונא הפועל, עד שעברו לשער 8 אח מ-11 שחי את מכבי כמו כולנו. מי שמכיר אותו אישית וירצה להרחיב שירחיב, זה הסיפור בגדול.

אולי האוהד מכבי הכי שרוף שעלה מהנוער לבוגרים.

שחקנים כאלה אנחנו אוהבים,ושחקנים כאלה אנחנו נעשה הכל כדי לדחוף אותם.

בלי קשר,מצאת למי לבוא בטענות,לקהל...אם היה משו טוב במשחק הזה זה היה הקהל.

הקהל היה עייף כמו הקבוצה שלו.

שלומי אולי הגוש היה טוב, הקהל היה רדום בתחילת המשחק ועד בערך דקה 50 ככה..

אני ממש נגד העידוד האישי לכל שחקן לפני המשחק מכמה סיבות :

א. זה מוציא מריכוז , גם אם זה חצי דקה ..זה אומר שבכל רגע נתון

שהקבוצה מתאמנת על הדשא חסר מישהו

ב. חלק מהשירים חלשים מאוד וחלק חלשים פחות , יוצר אצלהם סוג של דימוי

איך הם נתפסים בעיני הקהל..חלק מהשחקנים מבינים שאוהבים אותם פחות

(מבחינתנו זה מובן שיש כאלה שאוהבים פחות)

ג. השירים ממש חלשים , את רובם שרים בערך 100 אנשים וגם זה רק ב"X בוא לפה" -

מוריד מהעוצמתיות שלנו

ד. לא מגיע להם, לאף אחד לא לדור מיכה שעלה מהנוער ונתן משחק אחד והפך לאליל ,

לא למדוניאנין שעושה טובה שהוא משחק ולא ליואב זיו שהוא פשוט שחקן גרוע.

(בכוונה לקחתי שלושה שחקנים מסוגים שונים)

*הם צריכים להרוויח את העידוד כל פעם מחדש, וגם אז לא צריך לקרוא להם ליציע , זה מטופש.

מה כן צריך לעשות ?

לחץ על הקבוצה היריבה ועל השופט .

לתת בראש לשחקנים אם הם משחקים כמו זונות , גם אם זה דקה 30

שלומי אולי הגוש היה טוב, הקהל היה רדום בתחילת המשחק ועד בערך דקה 50 ככה..

ועד הדקה ה 60 ככה. ממש עשר דקות של טירוף חושים.

אני סקרן לדעת מתי אנשים יתחילו להפנים שכהיציע שר הוא לא שר לשחקנים/קבוצה, הוא שר לסמל!

וכל אלו שאומרים שאי אפשר להאשים את הקהל בשל היכולת של הקבוצה פשוט לא מבין מה זו אהבה ומסירות.

שרים כל הזמן! בשביל עצמנו! בשביל איך שאנחנו נראים.

ולכל אלו שעדיין נשענים על טיעון הכמות של הקהל שמגיע, תצאו מהסרט שאתם חיים. כמות לא שווה איכות.זה שהאח הגדול מביא 40אחוז רייטינג לא הופכת את התוכנית לטובה ביותר בטלוויזיה! אז תפסיקו להשען על זה בתור הטיעון המוביל ללמה הקהל שלנו הכי טוב בארץ ( שלהגיד את זה בימים כאלה מראה שמי שכותב את זה כנראה רואה את המשחקים בבית) אחרי הגול בדרבי אפילו לא הצלחנו לייצר מומנטום של עידוד בכל בלומפילד ליותר מחמש דקות.

זה המצב, במקום לחפש נסיבות מקלות ואשמים פשוט תתחילו לעודד :please: תאמינו לי, תהנו יותר גם שהקבוצה תראה כמו בשבת.

מוריד מהעוצמתיות שלנו

*הם צריכים להרוויח את העידוד כל פעם מחדש, וגם אז לא צריך לקרוא להם ליציע , זה מטופש.

מה כן צריך לעשות ?

וואי זה כזה נכון, שחקנים כמו מדוניאנין ובוזגלו שבאמת בקושי עושים משהו מקבלים שירה מ5000 איש ושירי יציע ליציע, ושחקן שאשכרה מגיע לו שישירו לו כולם כמו סידיבה, שרים לו אולי 10 איש. זה פשוט גורם לשחקנים הפחות אהובים לשחק פחות טוב ועם פחות חשק, וגם ליותר אהובים לשחק פחות טוב כי הם חושבים שהם עושים מספיק גם ככה בשביל הקבוצה.

ונראה לי שבמצבים קיצוניים זה יכול לגרום אפילו לקנאה שמובילה לשנאה בין השחקנים.

לדעתי, צריך לשיר לשקנים, רק אחרי שהם הוכיחו לנו שמגיע להם, אבל להבהיר להם מה הם צריכים לעשות כדי שישירו להם.

כל כך נכון,תפסיקו עם ההמשך הזה.

וואי זה כזה נכון, שחקנים כמו מדוניאנין ובוזגלו שבאמת בקושי עושים משהו מקבלים שירה מ5000 איש ושירי יציע ליציע, ושחקן שאשכרה מגיע לו שישירו לו כולם כמו סידיבה, שרים לו אולי 10 איש. זה פשוט גורם לשחקנים הפחות אהובים לשחק פחות טוב ועם פחות חשק, וגם ליותר אהובים לשחק פחות טוב כי הם חושבים שהם עושים מספיק גם ככה בשביל הקבוצה.

ונראה לי שבמצבים קיצוניים זה יכול לגרום אפילו לקנאה שמובילה לשנאה בין השחקנים.

לדעתי, צריך לשיר לשקנים, רק אחרי שהם הוכיחו לנו שמגיע להם, אבל להבהיר להם מה הם צריכים לעשות כדי שישירו להם.

כל כך נכון... כל השירים האלה מגדילים להם את הפין בעוד סנטימטר

תפסיקו ללקק להם את התחת, במילא לא אכפת להם

את השירים האלה תשירו להם בפארק הירקון אחרי שיביאו גביע או צלחת

מוריד מהעוצמתיות שלנו

מה כן צריך לעשות ?

אני מסכים איתך שצריך לשיר לשחקנים אחרי שהם נלחמו והוכיחו את עצמם, וגם זה לאחר אורך זמן כי הם צריכים להראות המשכיות.

אבל ראבק נו, אתם אשכרה חושבים שזה מה שמשפיע על הקבוצה? על איך שהיא משחקת? על צורת ההתנהלות? על ההנעת הכדור הקלוקלת הזאת?

מכבי היא לא קבוצה, מהבחינה ששחקנים שמקבלים את הכדור רואים רק את עצמם(עטר,ראנגלוב וכו'), שחקנים אגואיסטים, אין חיבור, אין שיטה, אין הובלת כדור ואנחנו לוזרים במאני טיים.

מכבי עד עכשיו בכל העונה הזאת לא נתנה הצגה אחת אפילו! לפחות שנה שעברה היו כמה הצגות. זה שהשחקנים שיחקו כמו זונות בשבת והראו אדישות וחוסר אכפתיות וזריקת זין זה לא אומר שכאשר לא תשיר להם

אז הם יתנהגו אחרת. מה שמעניין אותם בסופו של דבר זה המשכורת שנכנסת להם וגורמת להם לחייך, לא יותר מזה, הכל שקר.

אני מסכים איתך שצריך לשיר לשחקנים אחרי שהם נלחמו והוכיחו את עצמם, וגם זה לאחר אורך זמן כי הם צריכים להראות המשכיות.

אבל ראבק נו, אתם אשכרה חושבים שזה מה שמשפיע על הקבוצה? על איך שהיא משחקת? על צורת ההתנהלות? על ההנעת הכדור הקלוקלת

נותן מומנטום (חיובי או שלילי) לפרקים מסוימים במקסימום , בטח לא הופך את אחווה עראבה לארסנל בגלל בוז או עידוד.

מכבי היא לא קבוצה, מהבחינה ששחקנים שמקבלים את הכדור רואים רק את עצמם(עטר,ראנגלוב וכו'), שחקנים אגואיסטים, אין חיבור, אין שיטה, אין הובלת כדור ואנחנו לוזרים במאני טיים.

מכבי עד עכשיו בכל העונה הזאת לא נתנה הצגה אחת אפילו! לפחות שנה שעברה היו כמה הצגות. זה שהשחקנים שיחקו כמו זונות בשבת והראו אדישות וחוסר אכפתיות וזריקת זין זה לא אומר שכאשר לא תשיר להם

אז הם יתנהגו אחרת. מה שמעניין אותם בסופו של דבר זה המשכורת שנכנסת להם וגורמת להם לחייך, לא יותר מזה, הכל שקר.

מסכים לגבי החלק הראשון, אבל אנחנו לא מאמנים ועל זה כבר לא יכולים להשפיע.

לגבי השאר , אני לא חושב שאם אני אשיר להם או לא אשיר להם או אשרוק להם בוז ,

זה ישנה כ"כ הרבה כמו שאנשים מייחסים לזה..

אבל גם אם זה לא ישנה אפילו טיפה , אם הם נראים ככה מגיע להם בוז ולא עידוד ומחיאות כפיים.

שירגישו את הסבל של הקהל , שיקבלו ממנו בראש ולא ימשיכו לדמיין להם עולם ורוד עם עידוד מהקהל בלי קשר

למה שהולך על הדשא.

לא הכל שחור או לבן , שצריך לעודד תעודדו שצריך לשרוק בוז תשרקו

זה לא בחירה של או לעודד 90 דקות או לשרוק בוז 90 דקות

הגיע הזמן שאנשים יתחילו להיות מחוברים לקבוצה ולא יבואו לעשות פסטיבלים.

אני רואה מדקה 80 רק את הפועל חיפה על המגרש אחרי שחטפנו ומסתכל על אנשים

ביציע מעודדים , מחייכים וקופצים וחושב לעצמי מה עובר על הטמבלים האלה ?!

ומה שעצוב פה שהם חושבים שהם אחרוני המכביסטים , מושיעי האימפריה , למרות

שזה יותר בכיוון הפוך.

שלום, אני יושב בשער 8 כבר 5 שנים חזרתי העונה אחרי הפסקה של שנתיים בגלל הצבא.

אני לא יכול להגיד שלא הגעתי למשחקים בעונות האחרונות או שלא עקבתי, הגעתי לא כמו כל מנוי אבל בתדירות שהתאפשרה לי.

תופעה מטרידה שעובר על הקהל ביציע ולא מתקבלת על הדעת היא הלוזריות הזו. אני בעד העידוד בעד השמחה אך אתם מבלבלים וגורמים לשאננות שלא מתקבלת על הדעת בקרב הקהל ובעיקר ע"י השחקנים - גם היריבים.

לפני שאמנה את הבעיות שמטרידות אותי, אבהיר לכל הקוראים כי הנני מכבד את אבי נמני על מעשיו וגם את מוטי איווניר על מעשיו כעת.

בתחילת משחק במחצית ובסופו, השחקן ה12 דואג לשיר בעת עליית השחקנים שלנו וגורמים להם התרוממות רוח - מעולה המשיכו כך.

לא שכחנו את הקבוצה היריבה? שהם עולים למגרש הם לא "זוכים" לקבלת פנים הולמת, אני מתגעגע לימים שהיינו מתקרבים למנהרה ומזכירים לשחקנים האלה לקבוצה הזו מי הם ומה מקומם בהיררכיה של ליגת העל שלנו ומקומם תחתינו! הפועל ת"א מובילה 1-0 במחצית, רוב שער 8 עסוק בחולצות שמחלקת הקבוצה או לא ברור מי, שחקני הפועל יורדים לחדר ההלבשה בשקט מופתי שאנחנו מארחים את המשחק, בצד השני השחקנים שלנו מקבלים יריקות וקללות נאצה שחודרות היטב לחדר ההלבשה.

ראיתי קודם נושא מעניין על הבוז של הקהל, תפקידנו כקהל לעודד את הקבוצה, בלי תנאים? לטעמי הבוז מוצדק, השחקנים "הרוויחו" אותו, קבוצה שבמחזור ה23 לא חיברה משחק אחד שמצביע על דרך, שיטה קבועה, תוכנית משחק, התמדה והפגנת הכישורים כקבוצה! ראויה לקריאות בוז !

אם אנחנו לא נשמיע את קולנו כקהל אז הכיצד שחקני הקבוצה ידעו ויפנימו עמוק עמוק שאכן היכולת שהם מציגים לא מספקת אותנו קהל הצופים שבאים לראות "הצגה"? ע"י המאמן? המאמן הוא אחד הצוות המקצועי הם 10 - אנחנו עשרת אלפים, אם נעודד את השחקנים האלה שאין להם זיקה לסמל של מכבי תל אביב לעבר למסורת לכל מה שאנחנו מאמינים, השחקנים מתחלפים, אנחנו לא. הם משחקים עבור הסמל - של הדולר.

אסכם ואומר, כוחנו כקהל הוא עצום, אנחנו לא מכבי פ"ת, לא מ.ס אשדוד, לא קרית שמונה וכו', הבנתם את הרעיון, אנחנו רבים.

לכן עלינו להשפיע, ליטופים זו הייתה המגמה עד כאן, עד שהקבוצת שחקנים הזו לא תוכיח אחרת, מקומנו לנער אותם ולגרום להם לחזור לדרך הישר, שתחילתה בעבודה קשה ללא אגו.

חלק מהדברים שלך נכונים כמו יכולת ההשפעה של הקהל על הקבוצה היריבה ועל השופטים ,

אבל לקחת את הנושא רחוק מידי, אני אוהד מכבי שנים רבות, ראיתי כבר הכל אליפויות, אכזבות וגם מאבקים נרד הירידה,

להזכירך בעונת הפרישה של נימני אם ניר לוין כמאמן היינו מועמדים לירידה עד למחזור הלפני אחרון,

ואני רוצה להגיד לך שבלי הקהל [אותו קהל בדיוק כמו היום] היינו יורדים ליגה בודאות, מי שהשאיר את הקבוצה בליגה זה רק הקהל ובלומפילד.