Jump to content

שלישי ורביעי: מתחילים את שמינית הגמר. ליגת האלופות חוזרת!

מדוניאנין

Recommended Posts

כל מה שאתה אומר, נכון מבחינה תיאורטית, על המגרש זה ממש לא מתבטא.

שמע הם פשוט בתקופה לא טובה.

היגוואין נפצע, הם קיבלו 5 בראש מבארסה ומאז הם נראים רע.

לפני הם נראו מצוין והיו נותנים הצגות כל שבוע, עם חמישיות ושישיות.

עדיין, בוא לא נשכח שזו ליגת האלופות, ליון בחוץ, לא משחק קל.

כל הקבוצות הצרפתיות הן לא קלות, בטח בחוץ.

נראה מחר את מנצ'סטר מול מארסיי. לא רוצה להגיד שהם לא עוברים, אבל טיול זה לא יהיה.

מוריניו לא בוכה, מוריניו מפעיל לחץ לקראת הגומלין על כל שופט שלא יבוא.

ריאל בעמדה מצויינת לקראת הגומלין, זה מה שמשנה. גם 0-1 לליון זה משהו שהיה נשבר בברנבאו, ליון נחלשה מאוד מהעונה שעברה והיא תגיע לברנבאו בלי באסטוס.

ואנצ'לוטי בדיחה. באמת.

ריאל וצ'לסי יגמרו את העבודה בבית שלהם ויעלו לרבע.

היום אינטר-באיירן ומארסיי-יונייטד. שני משחקים פתוחים שכל תוצאה למעט ניצחון של מארסיי לא תפתיע

בארסה היא הקבוצה הטובה בעולם ב-6 השנים האחרונות, ברצף.

אף קבוצה לא שלטה ככה באירופה, בכדורגל, בדרך שמכתיבה את המשחק מחדש ומשוחקת בנבחרת הלאומית ששולטת בעולם באותה הצורה.

אני לא יודע מה יקרה בעוד כמה שנים, אם להסתמך על שחקני נוער של בארסה מול ריאל - אני מאוד אופטימי.

אם להסתמך על מסעי הרכש של ריאל - אני אפילו יותר אופטימי.

צ'אבי שחקן של פעם בדור ופויול זה חלק מהלב, אבל הדברים האלה נאמרו גם על ריבאלדו וגווארדיולה, בהתאמה.

עד אז, למסי, פיקה ואינייסטה יש עוד 10 שנים לתת.

סחטיין על הכינוי.

barca2666x450462078a_display_image.jpg?1265866983

הכי טובה ב6 שנים האחרונות? ברצף? אתה בטוח? מתוך ה 6 שנים- 2 זכיות לבארסה(שזה מצוין גם ככה אל תבין אותי לא נכון), מנצ'סטר הגיע פעמיים ברציפות לגמר ומילאן גם פעמיים. אחוזי הצלחה של 33%, אז איזה שלטון בדיוק? כשבארסה תזכה 5 ברצף כמו ריאל תתחיל להשוות.

מה רע ברכש של ריאל? למשל השנה? לגבי הנוער אני מסכים, אבל גם בהצלחות הגדולות של תחילת שנות ה2000 לא היו יותר מדי שחקני בית.

אתה חושב שמסי, פיקה ואינייסטה במשך 10 השנים שנשארו להם יציגו אותה יכולת כמו היום? אינייסטה בעוד 5 שנים יהיה בן 32.

אבל זה סתם ויכוח סרק... אלה השנים שלכם, תהנו... אוהדי ריאל "חגגו על התחת" של ברצלונה במשך עשרות שנים. הגלגל התהפך, לטובתכם, והוא יוסיף להתהפך. משהו בסגנון של מכבי והפועל.

לגבי התמונה- חחח דומגא טובה לקהל הבהמי של ברצלונה.

הכי טובה ב6 שנים האחרונות? ברצף? אתה בטוח? מתוך ה 6 שנים- 2 זכיות לבארסה(שזה מצוין גם ככה אל תבין אותי לא נכון), מנצ'סטר הגיע פעמיים ברציפות לגמר ומילאן גם פעמיים. אחוזי הצלחה של 33%, אז איזה שלטון בדיוק? כשבארסה תזכה 5 ברצף כמו ריאל תתחיל להשוות.

מה רע ברכש של ריאל? למשל השנה? לגבי הנוער אני מסכים, אבל גם בהצלחות הגדולות של תחילת שנות ה2000 לא היו יותר מדי שחקני בית.

אתה חושב שמסי, פיקה ואינייסטה במשך 10 השנים שנשארו להם יציגו אותה יכולת כמו היום? אינייסטה בעוד 5 שנים יהיה בן 32.

אבל זה סתם ויכוח סרק... אלה השנים שלכם, תהנו... אוהדי ריאל "חגגו על התחת" של ברצלונה במשך עשרות שנים. הגלגל התהפך, לטובתכם, והוא יוסיף להתהפך. משהו בסגנון של מכבי והפועל.

אל תנסה אפילו לייפות את הקהל של ריאל

חחח זה מצחיק איך מיום ליום צומחים עוד אוהדים של בארסה.

מעניין לפני 6-7 שנים אם הייתם עוקבים אחרי בארסה בכלל

אתה לא בן 12 או משהו בסגנון?

אתה בכלל ידעת איך מאייתים ברצלונה לפני 6-7 שנים?

רוב האנשים בארץ שאוהדים קבוצות מחו"ל אוהדים אותן בגלל ההצלחה שלהן (מנצ'סטר אחרי הגמר של 99, בארסה החל מתקופת רונאלדיניו, ריאל של תחילת שנות ה-2000 וכו')

אני התחלתי לאהוב את בארסה מגיל צעיר מאוד, כשהם לא היו להיט והיו צריכים את המספרת של ריבאלדו כדי להגיע לצ'מפיונס וגם בתקופה שהמאמן של היום היה שחקן. אני לא מדבר כמוך על כל האוהדים החדשים.

בארסה של היום דומה מאוד לריאל של פעם, מה שקצת הוריד לי ממנה (למרות הכדורגל המדהים).

אני מעדיף קבוצות כמו ריאל שיקנו את הכשרונות במליונים מאשר קבוצות כמו בארסה שקונות שחקנים בני בגרושים17 (ממש מפתות אותם עם תנאים יותר טובים ושכר גבוה) ולא נותנות לקבוצות הקטנות להתפתח (מצחיק שהם עוד כועסים על ארסנל בעניין פאברגס).

חחח זה מצחיק איך מיום ליום צומחים עוד אוהדים של בארסה.

מעניין לפני 6-7 שנים אם הייתם עוקבים אחרי בארסה בכלל

תכף תגיד שיש פה גם מלא אוהדי כורסא של בארסה

1. אני סופר את תחילת עידן רונאלדיניו, של ה0-3 בברנבאו ואליפות אירופה בפריז. בין לבין ריאל לקחה אליפות בספרד ובארסה בטח שלא לקחה 5 אליפויות אירופה רצופות, אבל התשתית לקבוצה של היום הייתה שם. וזו הייתה קבוצה גדולה, הכי מהנה בעולם רק פחות מפחידה כל עוד רייקארד היה על הקווים.

אם להיות הוגנים, אז העידן של הקבוצה הטובה בהיסטוריה, עליו מדברים, התחיל עם גווארדיולה ועונת 6 התארים. אבל פפ לא בנה קבוצה, היא הייתה מכונה נהדרת עוד לפני.

2. זה שבריאל כבר 20 שנה אין שחקנים גדולים שעולים מהנוער לא אומר שזה היה בסדר בשנות ה-90'.

אין לי בעיה עם הרכש, רכש טוב ברובו, למרות שסרחיו קנאלס זה ההבדל בין מה שצעירים עושים בבארסה לעומת ריאל. ובריאל זה היה רכש, הייתה בו השקעה, לא חבל? הפוטנציאל הכי גדול בספרד היום.

3. הקבוצה של היום היא הכי גדולה, בטח מאלה שאני זכיתי לראות, אבל גם בתקופות הכי טובות שלכם הדרך של בארסה הייתה מהנה יותר. העידן של ההולנדים עם לואיס אנריקה וריבאלדו היה רצוף אכזבות, אבל הייתה הרבה יותר גאווה להיות אוהד לקבוצה שמשחקת כ"כ יפה, לא תמיד מבריקה אבל גם לא מלאה באוהדי הצלחות. לפעמים אני מצליח להתגעגע לשנות ה-90 המאוחרות, אבל זה טיפשי. אני אתגעגע הרבה יותר לקבוצה הנוכחית.

4. אפרופו ריאל של שנות ה-90', אתה שוכח את התקופה שריאל לא הסתמכה על רכש אימתני אלא על שחקנים נהדרים שהיא הפכה לכוכבים, והיו סופר מוכשרים כמו רדונדו וסאביו, למשל. מאוד אהבתי לראות אותם.

5. אם כתבת שראול בחור לעזוב ולא העזיבו אותו, אז זה לא עניין של אובייקטיביות, פשוט של חוסר ידע. דבר עם אוהדי ריאל, שאל אותם מי החליט ולמי הקהל לא שוכח את זה.

1. אני סופר את תחילת עידן רונאלדיניו, של ה0-3 בברנבאו ואליפות אירופה בפריז. בין לבין ריאל לקחה אליפות בספרד ובארסה בטח שלא לקחה 5 אליפויות אירופה רצופות, אבל התשתית לקבוצה של היום הייתה שם. וזו הייתה קבוצה גדולה, הכי מהנה בעולם רק פחות מפחידה כל עוד רייקארד היה על הקווים.

אם להיות הוגנים, אז העידן של הקבוצה הטובה בהיסטוריה, עליו מדברים, התחיל עם גווארדיולה ועונת 6 התארים. אבל פפ לא בנה קבוצה, היא הייתה מכונה נהדרת עוד לפני.

2. זה שבריאל כבר 20 שנה אין שחקנים גדולים שעולים מהנוער לא אומר שזה היה בסדר בשנות ה-90'.

אין לי בעיה עם הרכש, רכש טוב ברובו, למרות שסרחיו קנאלס זה ההבדל בין מה שצעירים עושים בבארסה לעומת ריאל. ובריאל זה היה רכש, הייתה בו השקעה, לא חבל? הפוטנציאל הכי גדול בספרד היום.

3. הקבוצה של היום היא הכי גדולה, בטח מאלה שאני זכיתי לראות, אבל גם בתקופות הכי טובות שלכם הדרך של בארסה הייתה מהנה יותר. העידן של ההולנדים עם לואיס אנריקה וריבאלדו היה רצוף אכזבות, אבל הייתה הרבה יותר גאווה להיות אוהד לקבוצה שמשחקת כ"כ יפה, לא תמיד מבריקה אבל גם לא מלאה באוהדי הצלחות. לפעמים אני מצליח להתגעגע לשנות ה-90 המאוחרות, אבל זה טיפשי. אני אתגעגע הרבה יותר לקבוצה הנוכחית.

4. אפרופו ריאל של שנות ה-90', אתה שוכח את התקופה שריאל לא הסתמכה על רכש אימתני אלא על שחקנים נהדרים שהיא הפכה לכוכבים, והיו סופר מוכשרים כמו רדונדו וסאביו, למשל. מאוד אהבתי לראות אותם.

5. אם כתבת שראול בחור לעזוב ולא העזיבו אותו, אז זה לא עניין של אובייקטיביות, פשוט של חוסר ידע. דבר עם אוהדי ריאל, שאל אותם מי החליט ולמי הקהל לא שוכח את זה.

האמת היא שאני מסכים לרוב מה שאמרת פרט לכמה דברים.

1. עדיין לא מסכים לקביעה של "הקבוצה הטובה בהיסטוריה"- לפחות לא כרגע.

2. זה מוגזם להגיד שלא צמחו שחקנים גדולים בכלל. (אלא אם כן אתה לא מחשיב את ראול וקסיאס לגדולים, ואפילו גוטי). מסכים לגבי קנלס, חבל מאוד.

3. יפה אמרת- בטח מאלה שזכית לראות. האם זכית לראות את אייקאס ובאיירן בשנות ה-70?

ד"א, אני אוהד ריאל(כמו שכבר ניחשת :rolleyes:) הרבה שנים, מעולם לא שנאתי את ברצלונה(פרט קצת לשנים האחרונות...). מבחינתי היא היית סוג של קבוצה "קלאסית" כזאת(בעיקר בתקופות "המושבה ההולנדית"). ואהבתי לראות אותה גם. אף אחד לא מערער על יכולת המשחק הטובה ביותר שלה, אבל כל מה שמסביבה פשוט מגעיל.

בקשר לראול. לראול חוזה ל"כל החיים" עם ריאל(שיש לזה קריטריונים כל עונה מחדש שלא אפרט). למיטב ידיעתי, הוא בחר לעזוב מאחר והבין שאין לו מקום בקבוצה מבחינת מספר הדקות שיקבל. ויש לו מה לתרום בגילו ועם היכולת שלו, לכן החליט לעזוב. אבל אני אבדוק את זה יותר לעומק...

1. הגדולה בהיסטוריה מבחינת פרמטרים יבשים. אבל זה העניין, שזה לא רק היבש. יש לך קבוצות גדולות שאתה אומר "לקחו אליפויות אבל זה משקר, הכל 0-1 קטן". כאן יש קבוצה שכובשת בכמויות ששוברות שיאים ועם הכדורגל הכי יפה שיש. ואת זה אומרים גם אנשים שעוקבים אחרי המשחק 50 שנה.

2. ברור שאני מחשיב את קאסיאס, גם את ראול אני מוכן להחשיב כתוצרת ביתית של ריאל, ולכן אמרתי שב-20 השנה האחרונות לא יצאו שחקנים. אתה רוצה שאתקן את זה ל-15? קיבלת.

3. דווקא כאן דיברתי על הבארסה הכי גדולה שזכיתי לראות. באשר לקבוצות אחרות, אז שוב, מיצינו את זה בסעיף 1 :)

4. אני אגיד לך מה אני יודע מאוהד ריאל ספרדי שמכיר את הסיפור מבפנים: ראול לא רצה לעזוב, מוריניו אמר שהוא לא יקבל מספיק דקות. ראול אמר שזה מה שאומרים לו כבר כמה עונות והוא מוכן לאתגר, שאל עד כמה הוא יהיה משמעותי, מוריניו ענה כמה שאפשר, ראול כמעט התרצה ושאל על הרוטציה, מוריניו הסביר שאולי כחלוץ רביעי או חמישי בסגל, הוא נעלב, אמר שהוא סמל וזה לא מכובד, מוריניו ענה שזה מקצועי, ראול ביקש לעזוב. תשפוט אתה.

יש אנשים שעוקבים אחרי המשחק 50 שנה וטוענים גם אחרת, זה לא אומר כלום. לא באמת אכפת לי אם היא הכי טובה בהיסטוריה או לא, העיקר שתקופת השיא תיגמר. אבל הטענה הזאת פשוט לא מדוייקת(לא כרגע בכל אופן).

לגבי ראול, זה מה שטענתי. ראול ידע שהוא לא יקבל מספיק דקות והחליט לעזוב. ברור לי שהאשמה העיקרית היא על ריאל(או מוריניו במקרה הזה) אבל ההחלטה הסופית היית שלו, אילו היה רוצה הוא היה נשאר.

אתה יכול לקרוא לזה החלטה סופית שלו, אבל זה כמו שהבוס שלך יגיד לך: "אני רוצה שתשאר, רק שמהיום אתה מרוויח 4 שקלים בחודש".

אז הוא לא בדיוק החליט שהוא עוזב, זה פשוט לא הגיוני לבקש מסמל (ושחקן טוב, באמת, הוא שינה משחקים וכבש לא מעט בשנים האחרונות), להיות חלוץ 4-5.

אני חושב שכן צריך לעשות הפרדה בין הקבוצה של רייקארד לזאת של פפ. אם מסתכלים במובנים של הקבוצה הטובה בהיסטריה, זה בהחלט מתחיל מהעונה הראשונה של פפ עם ששת התארים כמו שאתה אומר. יכול להיות שגם בתקופת רונאלדיניו ברצלונה הייתה הכי טובה בעולם (גם לא בטוח - בשנה שנתיים האחרונות של רייקארד ורונאלדיניו הם לא זכו באף תואר), אבל פפ עיבד אותה בצורה כזאת שהיא באמת תהיה רמה אחת מעל כולם.

יותר מאשמח אם תפרט..

הוא כנראה מתייחס לעניין של "אוהדי ההצלחות". בסדר נו, הגיוני שמי שלא רוצה בהצלחת הקבוצה הזאת יאחז בכל הזדמנות אפשרית להוריד מהערך שלה. :)

יותר מאשמח אם תפרט..

על קצה המזלג-

כל הסגידה המוגזמת לקבוצה. שמתבטאת, בארץ למשל, ע"י שדרים לא אובייקטיבים, ולאו דווקא בהקשר לריאל אלא גם לקבוצות אחרות(צ'לסי בחצי הגמר המפורסם ב2008 ואינטר בשנה שעברה).

הפיכתו של מסי לאלוהים ונסיונות פתטיים לעשות השוואות בינו לבין רונאלדו, תוך כדי הצגת רונאלדו ב"עין לא טובה", במיוחד כשהוא בריאל מדריד. לפעמים יש מאפיינים של הצגת ברצלונה כהתגלמות ה"כל מה שטוב בכדורגל" וריאל ההפך.

להוציא את מוריניו כאנטי כדורגל רק כי העז להגן על היתרון שלו מהמשחק הראשון בחצי הגמר, להמנע מלגמור כמו ארסנל ולהדיח את בארסה הגדולה.

אוהדי הצלחות זאת בעיה של ברצלונה ואוהדיה. לי הם פחות מפריעים, אוהדים ותיקים (פחות או יותר), יודעים שבראיה כלל-היסטורית ברצלונה לא מגיעה לקרסוליים של ריאל ;)

על קצה המזלג-

כל הסגידה המוגזמת לקבוצה. שמתבטאת, בארץ למשל, ע"י שדרים לא אובייקטיבים, ולאו דווקא בהקשר לריאל אלא גם לקבוצות אחרות(צ'לסי בחצי הגמר המפורסם ב2008 ואינטר בשנה שעברה).

הפיכתו של מסי לאלוהים ונסיונות פתטיים לעשות השוואות בינו לבין רונאלדו, תוך כדי הצגת רונאלדו ב"עין לא טובה", במיוחד כשהוא בריאל מדריד. לפעמים יש מאפיינים של הצגת ברצלונה כהתגלמות ה"כל מה שטוב בכדורגל" וריאל ההפך.

להוציא את מוריניו כאנטי כדורגל רק כי העז להגן על היתרון שלו מהמשחק הראשון בחצי הגמר, להמנע מלגמור כמו ארסנל ולהדיח את בארסה הגדולה.

אוהדי הצלחות זאת בעיה של ברצלונה ואוהדיה. לי הם פחות מפריעים, אוהדים ותיקים (פחות או יותר), יודעים שבראיה כלל-היסטורית ברצלונה לא מגיעה לקרסוליים של ריאל ;)

מבחינת מה שקרה עם אינטר, אתה בהחלט צודק. עשו ממש עוול לקבוצה היחידה בשנתיים האחרונות שנתנה לבארסה שלושה שערים במשחק אחד (ולקבוצה שהיא גם מרגשת בטירוף :wubyellow3: ) וזה ממש הציק לי באותה תקופה. בקשר ל"סגידה המוגזמת ע"י שדרים לא אובייקטיבים", הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה שכנראה יש לזה סיבה.

בכל מקרה, ביינתיים מתפתח משחק עם הרבה מצבים בסן סירו. צפויים גולים מחצית שניה.

כוסעמאק היה כזה צפוי שבאיירן תבוא יותר נחושה ומסוכנת היום. לא מבין למה לאונרדו מעלה ילדים - בהתחלה רנוקיה, ואחרי שנפצע (כמובן לא עמד בלחץ) חארג'ה המרוקאי. ברגע שראיתי מי שומר על רובן בהתקפה הזאת ידעתי שזה גול.

וגם היה צפוי שמארסיי תשחק את תפקיד הסינדרלה כמו שצריך אחרי שקופנהגאן פיקששה.

איך לא מילאתי ווינר?!