Jump to content

סיבוב ח' בגביע המדינה 2010/11: באיכסטדיון ר"ג מול הפועל פ"ת

itan17

Recommended Posts

יאלה כל אחד משחק לי אותה וינסטון צ'רצ'יל

ניצחון כבר קטונתי מלבקש כי אני בספק עד כמה הם בכלל כמכלול מסוגלים לנצח קבוצה מגובשת כמו הפועל, או כל קבוצה שהיא מעל לבינונית

אם ננצח זה יהיה מגניב, אם נוציא תיקו אני לא אבכה כי כרגע אנחנו לא שווים יותר מזה (וזה שאני מודע למצב המקצועי של הקבוצה ומה באופן יחסי יהווה תוצאה טובה לא הופך אותי לפחות מכביסט)

אבל אם עוד יעשו עלינו אפילו אולה אחד אני כבר אפסיק להיות נחמד והם יתחילו לראות את הצד המגעיל של להיות בקבוצה גדולה עם קהל רעב

נמאס מכול המאמנים הזבלים האלה כבר מאמן שלא פותח בהרכב הכי חזק מאמן שעושה חילוף שלישי דקה 55 אין שיטה אין כדורגל במקום שיעלה בהרכב חזק ויתן להם במחצית הראשונה ואז שיתן מנוחה למאור לאלירן וללא יודע למי .

הרי ברור שמכבי בלב של כולנו ועקב כך כולנו כואבים היום, אין צורך להוציא עצבים אחד על השני.

קבוצות גדולות מאיתנו הפסידו בגביע לקבוצות קיקיוניות יותר מהפועל פ"ת.

נכון לעכשיו הקבוצה לא נראית משהו, מסכים.

אבל אין צורך לחרוץ את דין הקבוצה.

המאמן נכנס לתפקיד לפני ארבעה שבועות תנו לו לעבוד.

את תוצאות העבודה רואים בסוף הדרך לא במהלכה, אמרתי כך גם עם המאמנים הקודמים אמנם לא בפורום הזה אבל במקומות אחרים.

אנחנו מכביסטים, וכאלה אנחנו אופטימיים מטבענו, תמיד נחשוב על זה שאנחנו ננצח את המשחק הבא, ותמיד האכזבה גדולה יותר כאשר מפסידים משחק חשוב!

אל תורידו את הראש, יש דרבי יום ראשון, שאגב, הוא גם משחק על שש נקודות מול יריבה לאליפות, כן הצלחת הזו שכולם מדברים עליה!

אסיים באמרה השחוקה שכולנו אומרים כל היום כל הזמן,

יאללה מכבי !!!!!!

מה ז"א?

סתרת את עצמך אחושרמוטה, אז רציתי לדעת אם אתה מעשן באנגים באופן קבוע,

אז למרות שאתה לא, אתה כנראה מסטול טבעי. :)

לא יודע אם אמרו את זה כבר או אם זה בכלל מעניין אבל אותו אקסברד או איך שלא קוראים לו זיין אותנו גם שהיה בשמשון כוס אמא שלו

לא, ההוא שכבש נגדנו במשחק נגד שמשון היה אדם מזרחי.

מה אני יגיד לכם. מזמן לא נכנסתי פה לפורום.

אבל באמת שאין מקום טוב יותר בשביל לפרוק בו את כל התסכול על הקבוצה הזאת.

הקבוצה היום וביום שבת הזכירה לי את השנים הכי מבזות שהיא חוותה בעשור הקודם.

בשנים שהשחקנים לא הצליחו לחבר דאבל פאסים פשוטים.

הבעיה במכבי עמוקה יותר ממה שחושבים.

ואני האמנתי עד יומו האחרון של אבי במכבי שהוא זה שידע לאורך הזמן ולטווח הארוך להוציא אותנו מהמשבר הזה.

אבל הוא כבר לא כאן לצערי. וזרקו אותו לכל הרוחות יחד עם הצוות אימון הכי טוב ומקצועי שראתה קבוצה פה בארץ לדעתי האישית.

לדעתי אבי היה היחידי שנשם וחווה את המועדון הזה לאורך כ''כ הרבה זמן בתקופותיו הטובות והגאות. ומצד שני נכנס וחווה לאט לאט את העשור הבזיוני שלו בהסטוריה.

ובגלל זה! אין בעולם עוד אחד כמו אבי שיודע בידיוק מה כל הגורמים והסיבות שהמועדון הזה נופל כל שנה מחדש. ולא משנה מי הבעלים. מי המאמן. מי המנכל. ומי אלו השחקנים שמשחקים בו.

20 שנה פרט ל-שנתיים בבביתר. אבי חווה הכל במועדון. ואבי לדעתי לטווח הארוך היה מוציא אותנו מהבוץ. ואני יודע ש99% מהאנשים פה ובתקשורת ובכלל בארץ ממש לא מסכימים איתי. אבל זו דעתי.

מוטי איווניר עם כל הרצון שלו היכולות המקצועיות שלו והרוח המכביסטית שלו לא יודע באמת מהם הסיבות שהקבוצה הזאת עם כל השחקנים האיכותיים שבה לא מצליחה ולא תצליח השנה. ובספק אם בשנים הקרובות.

כי מוטי לא היה פה 2 עשורים. מוטי לא חווה את המשברים של המועדון מבפנים. מוטי בא למכבי שמבחוץ האומנם היא נראת קבוצת כדורגל משובחת. ושלא תיהיה בעיה להלחם איתה על כל התארים העונה. אבל הוא לא תיאר לעצמו כמה מסובך זה להחזיק מקצועית ופסיכולוגית את הקבוצה הזאת. הוא לא תיאר לעצמו עד כמה זה יכול להיות מורכב.

עכשיו כנראה נופל לו האסימון שיש במכבי משהו הרבה יותר עמוק ממה שהוא חשב.

הוא מבין שפיקניק בטח לא יהיה כאן! וחבל לי עליו כי אני רואים שהוא בא מרצון טוב להגשים חלום.

זאת לא הסטירה היחידה שנקבל השנה לצערי. והלוואי שאני טועה.

גם בנצחונות מול סכנין ואשדוד ידעתי שהתוצאות לא משקפות דבר על היכולת שהצגנו במגרשים. ידעתי שהכל עניין של זמן עד שהעסק התפרק. רציתי לחשוב שאני טועה. אבל היום אני מבין שלצערי זאת שגם העונה הזאת לא תיהיה של מכבי!

באיזו קלות.......

כל גול זה כמו עוד דקירה בלב....

אני רוצה שנשחק כדורגל.

לא רוצה דרבי ולא אליפות.

לשחק כדורגל, כי את זה אנחנו עושים לפרקים קצרים (מאוד) בעונה הזאת.

"זילות הגביע".

ביקורת רבה הועברה ברבע שעה האחרונה על ההודעה הקודמת שלי (זו שהשוותה את מכבי לטוטנהאם ולאתלטיקו מדריד).

אמרו שזו לא מכבי, זה לא מכביזם, שזו תבוסתנות, שאני זבל, שלא על זה גדלנו. שטוטנהאם ואתלטיקו לא הכי עשירות, ועוד ועוד. הכל נכון, אבל לא רלוונטי.

מי מאיתנו גדל, אבל באמת גדל, על מכבי ווינרית? אפילו המכביה לא (הוא אולי ינק על מכבי מצליחה). אז אנחנו מנסים שוב ושוב, אבל אפילו בפעם האחרונה שזכינו באליפות, עשינו הכל להראות שאנחנו לא הקבוצה הגדולה שאנחנו חושבים שאנחנו, ואיכשהו הצלחנו להרוס את זה תוך שנתיים (וזה לא משנה כרגע מי אשם).

בכל מקרה, מה שכתבתי זה לא המצב עכשיו, כי כיום אנחנו עדיין חושבים על עצמנו כברצלונה של ישראל. אבל זה לא עומד במבחן המציאות. תאמינו במה שאתם רוצים, זה לא ישנה את המציאות.

מי שגדל על מכבי כקבוצה גדולה לאורך זמן זה כמובן אלו שחוו את שנות ה-70' (למעשה מהתקופה של 1967 ואילך) ובקטן יותר את חמשת העונות הטובות של 92 עד 96. וזהו....

ביקורת רבה הועברה ברבע שעה האחרונה על ההודעה הקודמת שלי (זו שהשוותה את מכבי לטוטנהאם ולאתלטיקו מדריד).

אמרו שזו לא מכבי, זה לא מכביזם, שזו תבוסתנות, שאני זבל, שלא על זה גדלנו. שטוטנהאם ואתלטיקו לא הכי עשירות, ועוד ועוד. הכל נכון, אבל לא רלוונטי.

מי מאיתנו גדל, אבל באמת גדל, על מכבי ווינרית? אפילו המכביה לא (הוא אולי ינק על מכבי מצליחה). אז אנחנו מנסים שוב ושוב, אבל אפילו בפעם האחרונה שזכינו באליפות, עשינו הכל להראות שאנחנו לא הקבוצה הגדולה שאנחנו חושבים שאנחנו, ואיכשהו הצלחנו להרוס את זה תוך שנתיים (וזה לא משנה כרגע מי אשם).

בכל מקרה, מה שכתבתי זה לא המצב עכשיו, כי כיום אנחנו עדיין חושבים על עצמנו כברצלונה של ישראל. אבל זה לא עומד במבחן המציאות. תאמינו במה שאתם רוצים, זה לא ישנה את המציאות.

אני גדלתי על מכבי ווינרית, אני התרגלתי בהמשך למכבי לא ווינרית, והיום אני יודע שאנחנו בדרך ללהיות הקבוצה הכי מצליחה במדינה.

לא חושב, יודע.

התהליך שלנו התחיל בקיץ, והוא רחוק מלהסתיים.

שום גביע (זכיה או הפסד) לא יזיז אותנו מהתהליך שאנחנו עוברים.

אנחנו רק מתעכבים בדרך לשם, בגלל הקהל המסריח שלנו.

אבל אנחנו נגיע למטרה שלנו, במוקדם או במאוחר.

באמת שעל הזין הדרבי. ברגע שתתחילו לעבור את הסיבוב הראשון והשני בגביע המדינה,

ותצילו את הכבוד האבוד שלכם מהמפעל הזה שפעם היה צבוע צהוב, נדבר על הדרבי

בני זונות

אנחנו יותר כמו ריאל מדריד. קונים וקונים וקונים ובסוף נכשלים.

או אולי כמו ליברפול, קבוצה שהייתה הכי גדולה שפשוט הולך ומדרדרת.

אבל עזוב, זה לא הרעיון.

אנחנו יותר כמו ריאל מדריד. קונים וקונים וקונים ובסוף נכשלים.

ריאל מדריד זכתה ב2 אליפויות אירופה ובאיזה 4-5 אליפויות בעשור האחרון. כרגע יש לה יריבה שאי אפשר לנצח, אז נראה לכולם שריאל כשלון. עוד 1-3 שנים ברצלונה תדעך, כי זה הטבע של קבוצת כדורגל, וריאל תקח אליפות.

בכל מקרה, הרעיון הוא לא להשוות בין קבוצות ממדינות שונות, אלא זה קטע של עקרון. אנחנו כבר 30 שנה לא אחת הגדולות, למעט בתקשורת ואולי ביציע. אלא אם כן יהיה שינוי תהומי בקבוצה (שאני לא יודע אפילו במה), בעוד 20 שנה גם זה ידעך.

ואפילו אם אתה צודק.

זה לא אומר שאנחנו צריכים להשלים עם זה ולהיות אדישים למצב.

:whistling:

בכל מקרה, הרעיון הוא לא להשוות בין קבוצות ממדינות שונות, אלא זה קטע של עקרון. אנחנו כבר 30 שנה לא אחת הגדולות, למעט בתקשורת ואולי ביציע. אלא אם כן יהיה שינוי תהומי בקבוצה (שאני לא יודע אפילו במה), בעוד 20 שנה גם זה ידעך.

נסחפת,

נטו הישגים/תארים אנחנו מקום שני ב 20 שנה האחרונות

ומקום ראשון ב 45 השנה האחרונות,

גם אם נתמקד דווקא ב 30 השנה שמרכזות את שתי התקופות הגרועות שלנו אנחנו 3-4

וזה רק מבחינת תארים

קבוצה גדולה נמדדת לא רק בתארים היא נמדדת גם בתשתית עתיד קהל ושם.

לדעתי עם עוד מספר צעדים אמיצים של הנהלת הקבוצה נחזור למקום הנכון.

מה שכן, מסכים איתך שמי שקופץ וחושב שאנחנו ברסה/ריאל המקומיות נסחף קשות.

"הצבר"

אז קסטור אולי במקום לכתוב פה דברים בפורום

תתחיל בפרויקטים להנצחת מכבי ת"א. בעבר אימפריה, עוד 20 שנה קבוצה בליגה ב' עם 12 אוהדים והרבה זכרונות.

לא?

פעם היינו אומרים שהם מבזים את הסמל

אבל בתכלס כבר לא נשאר מה לבזות..כבר ראינו הכל בשנים האחרונות (הפעם עוד הפסדנו לקבוצת ליגת העל..שנים קודמות עוד הובכנו על ידי קבוצות ליגה שנייה ושלישית)

רק שינצחו תדרבי

מה אני יגיד לכם. מזמן לא נכנסתי פה לפורום.

אבל באמת שאין מקום טוב יותר בשביל לפרוק בו את כל התסכול על הקבוצה הזאת.

הקבוצה היום וביום שבת הזכירה לי את השנים הכי מבזות שהיא חוותה בעשור הקודם.

בשנים שהשחקנים לא הצליחו לחבר דאבל פאסים פשוטים.

הבעיה במכבי עמוקה יותר ממה שחושבים.

ואני האמנתי עד יומו האחרון של אבי במכבי שהוא זה שידע לאורך הזמן ולטווח הארוך להוציא אותנו מהמשבר הזה.

אבל הוא כבר לא כאן לצערי. וזרקו אותו לכל הרוחות יחד עם הצוות אימון הכי טוב ומקצועי שראתה קבוצה פה בארץ לדעתי האישית.

לדעתי אבי היה היחידי שנשם וחווה את המועדון הזה לאורך כ''כ הרבה זמן בתקופותיו הטובות והגאות. ומצד שני נכנס וחווה לאט לאט את העשור הבזיוני שלו בהסטוריה.

ובגלל זה! אין בעולם עוד אחד כמו אבי שיודע בידיוק מה כל הגורמים והסיבות שהמועדון הזה נופל כל שנה מחדש. ולא משנה מי הבעלים. מי המאמן. מי המנכל. ומי אלו השחקנים שמשחקים בו.

20 שנה פרט ל-שנתיים בבביתר. אבי חווה הכל במועדון. ואבי לדעתי לטווח הארוך היה מוציא אותנו מהבוץ. ואני יודע ש99% מהאנשים פה ובתקשורת ובכלל בארץ ממש לא מסכימים איתי. אבל זו דעתי.

מוטי איווניר עם כל הרצון שלו היכולות המקצועיות שלו והרוח המכביסטית שלו לא יודע באמת מהם הסיבות שהקבוצה הזאת עם כל השחקנים האיכותיים שבה לא מצליחה ולא תצליח השנה. ובספק אם בשנים הקרובות.

כי מוטי לא היה פה 2 עשורים. מוטי לא חווה את המשברים של המועדון מבפנים. מוטי בא למכבי שמבחוץ האומנם היא נראת קבוצת כדורגל משובחת. ושלא תיהיה בעיה להלחם איתה על כל התארים העונה. אבל הוא לא תיאר לעצמו כמה מסובך זה להחזיק מקצועית ופסיכולוגית את הקבוצה הזאת. הוא לא תיאר לעצמו עד כמה זה יכול להיות מורכב.

עכשיו כנראה נופל לו האסימון שיש במכבי משהו הרבה יותר עמוק ממה שהוא חשב.

הוא מבין שפיקניק בטח לא יהיה כאן! וחבל לי עליו כי אני רואים שהוא בא מרצון טוב להגשים חלום.

זאת לא הסטירה היחידה שנקבל השנה לצערי. והלוואי שאני טועה.

גם בנצחונות מול סכנין ואשדוד ידעתי שהתוצאות לא משקפות דבר על היכולת שהצגנו במגרשים. ידעתי שהכל עניין של זמן עד שהעסק התפרק. רציתי לחשוב שאני טועה. אבל היום אני מבין שלצערי זאת שגם העונה הזאת לא תיהיה של מכבי!

השאלה לגבי אבי - האם באמת הוא היה מצעיד אותנו רחוק אם הוא היה נשאר לטווח הארוך היא שאלת השאלות.

אין על זה תשובה, אבל אני יכול להגיד לך שלי אישית כואב נורא שהוא עזב בלי כל קשר אם רציתי שהוא יעזוב או לא רציתי.

בסך הכל, הייתי מרוצה שהוא עזב אבל לא הרגשתי עם זה בנוח.

אני יגיד לך למה לדעתי אבי לא הצליח במכבי :

הרי מבחינה של " לחיות " את המועדון ומה שמתרחש בו, אבי הוא מעל הכל והוא האדם היחיד אשר יודע מבחינה מנטלית איך להתייחס לאותו מצב, ובזה אני מסכים איתך - שאבי בגלל היותו סמל ענק אשר עבר הכל עם הקבוצה, הוא יודע דברים לעומק אשר אנשים אחרים אינם רואים וגם לא יראו וזה מה שמיוחד בו ושלא נמצא אצל שום אדם אחר.

אבל מצד שני, התחושה הפרטית שלי, היא שהמצב של הקבוצה היה גדול על אבי, הרי ברגע שהתקציב ענק, ויש ציפיות בשמיים הן מצד ההנהלה והן מצד האוהדים - אין סליחה ומחילה והזדמנות שנייה, במיוחד שאתה נמצא במועדון כמו מכבי ת"א, ואבי ידע את זה, אבי לא טיפש והוא ידע שזה מה שמחכה לו ובכל זאת הוא "זינק" להציל את המולדת וכאן הייתה הטעות שלו - שהוא משך אליו יותר מידי תשומת לב, ועיקר התלונות מכוונות אליו

בלי כל קשר אם הן נכונות או לא וברגע שגם התקשורת, גם ההנהלה, וגם האוהדים יושבים לך על הצוואר כמו עלוקות, אז אתה חסר אונים ואתה נכנע.

גם אבי הוא אנושי כמו כל בן אדם, והלחץ הזה היה גדול עליו והוא לא עמד בו וזאת הייתה הטעות שלו.

אבי היה צריך להיכנס לאט לאט למערכת של המאמן במכבי ת"א, הוא היה צריך להתחיל מתפקידים בהנהלה ולאט לאט להתגלגל לתפקיד העוזר מאמן ורק אח"כ המאמן.

הטעות שלו הייתה שמתוקף סמכותו העליונה במועדון, הוא לקח על עצמו יותר מידי אחריות, ובכך הוא נשא גם על כתפיו את כולם , הלחץ הזה השפיע עליו והכניע אותו כי הוא לא עמד בו.

כולי תקווה שיבוא יום והוא עוד יחזור אלינו.

קסטור,

אתה טועה.גדלתי על הדאבל של 77 והאליפות של 79 ולא רק מהיציע,אלא מסתובב להם בין הרגלים במכבייה באימונים.

ימי אברם ודרור החזירו את מה שפעם-היה נורמה.לא שאלו כמה מכבי יצאה אלא כמה היא שמה.

לצערי,זה נמנע מהרוב הגדול פה. לכן התיסכול נותב למשיחיות.

פעם לא נזקקנו למשיחים.לא היה הבדל בין אורי סלימן וגרגיר לאבי כהן וויקי פרץ.הם היו שווים בין שווים.