Jump to content

האם מי שעושה שבוע-שבוע וקיבל ג' - ים יכול להחזיר אותם ?

Recommended Posts

אני עושה שבוע - שבוע (ראשון עד ראשון)

והשבוע הנוכחי זה השבוע שלי בתפקיד בבסיס, וקיבלתי ג' אחד שתופס לכל הסופ"ש

ומה שאני רוצה לדעת זה האם למפקד שלי יש זכות לדרוש ממני להגיע להחזיר את הימים האלה, בשבוע שאני אמור להיות בבית ?

זה תלוי במפקד שלך, אם בא לו לזיין אותך הוא יכול להביא אותך להחזיר תג' ( אני גם עד לא מזמן הייתי עושה שבוע שבוע והיינו מוציאים הרבה גימלים, ואצלנו לא היינו מחזירים אותם ).

תפסיקו לדבר שטויות

הוא ממש לא יכול לעשות את זה, אם היציאות שלך מוגדרות שבוע שבוע, המפקד שלך לא יכול לבוא אלייך סתם ככה, בלי סיבה מוצדקת, ולשנות לך אותן ליציאות אחרות.

ימי ג' זה ימי מחלה שהצבא מכיר בהן, ולכן המפקד שלך לא יכול לדרוש ממך לבוא ולהחזיר אותם כל זמן החופש שלך בבית.

תפסיקו לדבר שטויות

הוא ממש לא יכול לעשות את זה, אם היציאות שלך מוגדרות שבוע שבוע, המפקד שלך לא יכול לבוא אלייך סתם ככה, בלי סיבה מוצדקת, ולשנות לך אותן ליציאות אחרות.

ימי ג' זה ימי מחלה שהצבא מכיר בהן, ולכן המפקד שלך לא יכול לדרוש ממך לבוא ולהחזיר אותם כל זמן החופש שלך בבית.

מי שמדבר שטויות זה אתה, בתור אחד שהיה עם יציאות של שבוע -שבוע במשך שנה אני אומר לך שהמפקד רשאי להחזיר אותך להשלים את הימים שהחסרת במשך השבוע ( כמו שרשמת, היציאות מוגדרות כשבוע-שבוע ! ולכן הוא רשאי לקרוא לך להשלים את הימים ).

ובקשר לימי ג' שהצבא מגדיר בהם כמחלה, אני משרת כמאבטח בקריה עם יציאות של 5/9 יומיות וגם אצלנו מי שמוציא גימלים צריך לבוא להחזיר אותם, גם פה הם פוגעים לי בימי חופש שלי, יש לי משהו לעשות?

מי שמדבר שטויות זה אתה, בתור אחד שהיה עם יציאות של שבוע -שבוע במשך שנה אני אומר לך שהמפקד רשאי להחזיר אותך להשלים את הימים שהחסרת במשך השבוע ( כמו שרשמת, היציאות מוגדרות כשבוע-שבוע ! ולכן הוא רשאי לקרוא לך להשלים את הימים ).

ובקשר לימי ג' שהצבא מגדיר בהם כמחלה, אני משרת כמאבטח בקריה עם יציאות של 5/9 יומיות וגם אצלנו מי שמוציא גימלים צריך לבוא להחזיר אותם, גם פה הם פוגעים לי בימי חופש שלי, יש לי משהו לעשות?

זה שעשית שבוע-שבוע והמפקד שלך היה מחזיר אותך להשלים ימים שהחסרת, לא אומר שזה תקין...

איך זה שונה מחמשושים לדוגמא? אם חייל שעושה חמשושים, מוציא גימל באחד הימים, הוא ייצא בשישי הבייתה כי בחמישי הוא יחזיר את היום הזה? לא, זה לא עובד ככה. יום ג' לא נחשב כיום חופש, הוא נחשב ככביכול יום שאתה נוכח בו, ולכן אי אפשר לדרוש ממך להחזיר אותו.

ו"שבוע-שבוע" זה לא "מתוך שבועיים, 7 ימי נוכחות ו-7 בית", זה ברצף 7 ימים בבסיס ואז 7 ימים ברצף בבית.

בנוגע ל-5-9 שאתה עושה עכשיו, גם פה אי אפשר לדרוש ממך להחזיר את הימים שנעדרת כי היית בגימלים.

ושתהיה בעניין, כן, אם פוגעים בימי חופש שלך יש מה לעשות, זה נקרא לקבול.

בדר"כ כן נהוג להחזיר את הימים שהיית בבית עם גימלים כשמדובר בצורך מבצעי, כי אז אתה פשוט דופק את חברים שלך... אבל שוב, זה רק מה שנהוג, אין חוק כזה ומפקד לא יכול לדרוש את זה

תשמע בקריה עם ה 5\9 הוא דופק אנשים מה שאומר שאם מישהו מוקפץ במקומו או שומר במקומו הוא כנראה יצטרך להשלים במקומו את הימים החסרים אין מה לעשות.

אני די בטוח שיש למפקדים יד חופשית בדבר בכל מקרה והם יכולים לעשות מה שהם רוצים.

זה מה שכתבתי למעלה,

בדר"כ כן נהוג להחזיר את הימים שהיית בבית עם גימלים כשמדובר בצורך מבצעי, כי אז אתה פשוט דופק את חברים שלך... אבל שוב, זה רק מה שנהוג, אין חוק כזה ומפקד לא יכול לדרוש את זה