Jump to content

מי יהיה המאמן הבא של מכבי תל אביב?

GoMta

Recommended Posts

מינוי של רוני לוי יהיה אכזבה(מבחינתי).מכבי זקוקה לכריזמה, חיוך, ליטוף, טירוף.בדיוק מה שיש לאיוניר(פסחו עליו פעמיים,ראוי לצאנס).בהצלחה גדולה למי שיבחר.

אני דווקא חולק עליך בנושא.

מכבי צריכה דמות סמכותית, קשוחה, לא סחבקית, דמות שתעמיד את השחקנים המפונקים שלנו במקום, דמות שתגרום להם לרוץ כמו משוגעים ולא מתוך אהבה למאמן.

מאמן שלא מפחד ולא סופר אף אחד והכי חשוב - לא סופר את הקהל שלנו.

את איווניר יאכלו בלי מלח, אין לו את הסמכות להחזיק בשקט את הקהל וגם השחקנים.

לעומתו, רוני לוי כבר הוכיח את יכולתו להסתדר עם שנאה מהקהל ולהתנתק מדרישות הקהל.

עם כמה שזה הזוי להגיד, מאמן שלא סופר את הקהל זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו.

מבין שני המועמדים רוני לוי הוא הבחירה הנכונה, גם מקצועית וגם באישיות, השאלה אם במכבי ילכו עם הראש או הלב.

אני דווקא חולק עליך בנושא.

מכבי צריכה דמות סמכותית, קשוחה, לא סחבקית, דמות שתעמיד את השחקנים המפונקים שלנו במקום, דמות שתגרום להם לרוץ כמו משוגעים ולא מתוך אהבה למאמן.

מאמן שלא מפחד ולא סופר אף אחד והכי חשוב - לא סופר את הקהל שלנו.

את איווניר יאכלו בלי מלח, אין לו את הסמכות להחזיק בשקט את הקהל וגם השחקנים.

לעומתו, רוני לוי כבר הוכיח את יכולתו להסתדר עם שנאה מהקהל ולהתנתק מדרישות הקהל.

עם כמה שזה הזוי להגיד, מאמן שלא סופר את הקהל זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו.

מבין שני המועמדים רוני לוי הוא הבחירה הנכונה, גם מקצועית וגם באישיות, השאלה אם במכבי ילכו עם הראש או הלב.

למה אתה חושב שיאכלו את איווניר בלי מלח?אני דווקא חושב שאיווניר הוא לא פחות פרייאר מרוני לוי.

רוני לוי היה האיש הכי שנוא על השחקנים בחדר ההלבשה. עם הסגל שיש לנו הרי יבוא הפיצוץ גם פה במוקדם או במאוחר, על סמך החודשים האחרונים עם אבי ויוסי. אני סבור שרק רע יכול לצאת מלתת לו את הקבוצה. והוא אפילו לא מאמן טוב...

תפנימו כבר שבסיטואציה הנוכחית הקהל שלנו יאכל בלי מלח כל מאמן שיבוא, אם זה רוני לוי ואם זה רס"ר דוגמת קשטן..ככה שתוציאו את הקריטריון הזה מהשיקולים, הקהל של מכבי רקוב מהשורש וזה יקרה בכל מקרה במוקדם או במאוחר.

תפנימו כבר שבסיטואציה הנוכחית הקהל שלנו יאכל בלי מלח כל מאמן שיבוא, אם זה רוני לוי ואם זה רס"ר דוגמת קשטן..ככה שתוציאו את הקריטריון הזה מהשיקולים, הקהל של מכבי הכדורגל רקוב מהשורש וזה יקרה בכל מקרה במוקדם או במאוחר.

אנחנו רקובים, לא בגלל שאנחנו אוהדי מכבי, אלא משום שככה מתנהגים כל האוהדים בעולם שמצפים לאליפות. ראה מה עשו אוהדי חיפה לרוני לוי שהביא להם 3 אליפויות. ראה מה עשו אוהדי הגועל ללוזון.

הפנמתי את זה שאנחנו רקובים, אבל אם אנחנו רקובים אז כל אוהדי הכדורגל בארץ. (חוץ מאלה שהמשאלה שלהם היא שקבוצתם תגיע למקום הרביעי בטבלה).

אם יביאו את רוני לוי אז עדיף לעבור לשחק בנוקיה כי אנחנו נהפוך להיות הכדורסל.

הלוואי שנהפוך לכדורסל, כל התארים שמכבי רגל לקחה ב-15 שנה האחרונות, מכבי סל לקחה בשנתיים שלוש האחרונות (וגם זה בגלל שיטה דבילית של קופל).

ונכון שיש שם הרבה קהל סושי, אבל יש שם לב, נשמה ואפילו מכביזם, באותה הקבוצה!

מזה צ'אנס?

צריכים מאמן שיש לו יכולת ושכבר הצליח אם קבוצות בעבר.

אין כזה דבר צ'אנס אנחנו לא קבוצה נסיונית אנחנו רצים לאליפות ראבק איזה צ'אנס?

אנחנו רקובים, לא בגלל שאנחנו אוהדי מכבי, אלא משום שככה מתנהגים כל האוהדים בעולם שמצפים לאליפות. ראה מה עשו אוהדי חיפה לרוני לוי שהביא להם 3 אליפויות. ראה מה עשו אוהדי הגועל ללוזון.

הפנמתי את זה שאנחנו רקובים, אבל אם אנחנו רקובים זה כל אוהדי הכדורגל בארץ. (חוץ מאלה שהמשאלה שלהם היא שקבוצתם תגיע למקום הרביעי בטבלה).

חןחן תדייקי על העובדות!

הקהל שחיפה קילל את רוני לוי בעונה ה5 ...

אמנם הביא 3 אליפיות ב3 שנים ראשונת שזה מדהים! אבל בעונה ה4 הם סיימו 6 ובעונה ה5 הם היו פח!! וסיימו 5 ואפילו לא הגיעו לאירופה.. שזה נדיר במכבי חיפה.. ככה שמאמן שלא מצליח שנתיים ברצף ובכל זאת מסיים עונה לא משנה מה עשה לפני זה לא יקבל חסינות לנצח ברור שהיה צריך לפנות ת'מקום שלו...

אלקק מה עשו אוהדי חיפה חחח בחייך....

חוצמזה שהוא שונא שחקנים צעירים בכלל ואת מאור בוזגלו בפרט.. מינוי גרוע

מצד שני יש את מר מוטי איוניר שבכל מקום שדרך נכשל!

וואלה התלבטות קשה מי פחות גרוע

הפנמתי את זה שאנחנו רקובים, אבל אם אנחנו רקובים זה כל אוהדי הכדורגל בארץ. (חוץ מאלה שהמשאלה שלהם היא שקבוצתם תגיע למקום הרביעי בטבלה).

אומנם אתה צודק, אבל ממש לא מעניין אותי מה קורה בקבוצות אחרות, רק כשזה נוגע למכבי זה מפריע לי.

מצידי שהמזרחי ימשיכו לריב עוד עשור עם קורנפיין, ושיציע ג' ימררו לאלישע את החיים, כל עוד זה לא נוגע בקבוצה שלי.

אנחנו צריכים להיבדל מהשאר ולא להיסחף אחרי הזרם. שכחנו את תפקידנו בכוח, כולה אוהדים קטנים שבאים מאהבה כדי לעודד, לא דירקטריון, לא חברי הנהלה, ובטח שלא אחראים על מסע הרכש/הבאת המאמן.

לרוני לוי קראו להתפטר אחרי כמה עונות (5?).

לוזון כמעט הוריד את הפועל ליגה.

אצלנו קראו לרב"ש להתפטר במחזור 5.

הלחץ במכבי גדול בכמה רמות מבמועדונים אחרים. זה שקוף.

חןחן תדייקי על העובדות!

אמנם הביא 3 אליפיות ב3 שנים ראשונת שזה מדהים! אבל בעונה ה4 הם סיימו 6 ובעונה ה5 הם היו פח!! וסיימו 5 ואפילו לא הגיעו לאירופה.. שזה נדיר במכבי חיפה.. ככה שמאמן שלא מצליח שנתיים ברצף ובכל זאת מסיים עונה לא משנה מה עשה לפני זה לא יקבל חסינות לנצח ברור שהיה צריך לפנות ת'מקום שלו...

לא אמרתי שאני רוצה את רוני לוי במכבי (ואני לא, אבל מי אני שאחליט)

רשמתי שאוהדי הכדורגל הם זבל בלי קשר אם הם מכבי ת"א, מכבי חיפה או הפועל חיזבאללה

בדיוק.

ולא רק שכל הקהלים בארץ רקובים, יש קהלים גרועים מאתנו בהרבה.

אוהדי חיפה לא רק שעושים למאמנים את המוות בכשלונות, גם בהצלחות הם מקללים אותם, מבחינתם אליפות לא מספיקה, היא צריכה לבוא עם כדורגל ברצלונאי.

רוני לוי הביא 3 אליפויות וחטף מהקהל הזה, אלישע לוי הביא להם אליפות וללא הקיזוז היה מביא שתיים ועדיין מקללים אותו.

ולמרות הקהל, קבוצות מצליחות ולוקחות אליפויות גם עם התנהגות כזו מהקהל.

זה רק מוכיח את מה שאני טוען - מבין הגורמים: מאמן, שחקנים, הנהלה, קהל, לקהל יש את החלק הפחות משמעותי בהצלחת הקבוצה.

הבעיה הראשונה והעיקרית שלנו היא לא הקהל, היא בעיה מקצועית. בעיה של מאמן, יותר נכון - בעיה של אימון.

ברגע שהמאמן שיבוא יפתור את הבעיות המקצועיות, נחזור למסלול הנצחונות והקהל יחזור לתמוך בקבוצה.

לא המצאנו את הגלגל, הצלחה על הדשא שווה הצלחה ביציע.

לרוני לוי קראו להתפטר אחרי כמה עונות (5?).

לוזון כמעט הוריד את הפועל ליגה.

אצלנו קראו לרב"ש להתפטר במחזור 5.

בדיוק

זה מה שכ"כ הורס את מכבי, הלחץ.

וזה גם מה שעושה את מכבי כ"כ גדולה (הלחץ נובע מציפיות גבוהות ומסיקור תקשורתי הכי גדול בארץ, בפער)

הפנמתי את זה שאנחנו רקובים, אבל אם אנחנו רקובים אז כל אוהדי הכדורגל בארץ. (חוץ מאלה שהמשאלה שלהם היא שקבוצתם תגיע למקום הרביעי בטבלה).

הלוואי שנהפוך לכדורסל, כל התארים שמכבי רגל לקחה ב-15 שנה האחרונות, מכבי סל לקחה בשנתיים שלוש האחרונות (וגם זה בגלל שיטה דבילית של קופל).

ונכון שיש שם הרבה קהל סושי, אבל יש שם לב, נשמה ואפילו מכביזם, באותה הקבוצה!

אולי השנה יש הרבה לב ונשמה בשנים האחרונות האוהדים שנמצאים בהיכל הם אנשי הברנז'ה מעטים מאוד בהיכל אוהדים את מכבי.

גרוע מאוד אם נהפוך למכבי בכדורסל לקטוף כל תואר אפשרי אבל להיות ממוסחרים ובלי זיקה לכלום זה שווה לתחת.

בדיוק

זה מה שכ"כ הורס את מכבי, הלחץ.

וזה גם מה שעושה את מכבי כ"כ גדולה (הלחץ נובע מציפיות גבוהות ומסיקור תקשורתי הכי גדול בארץ, בפער)

אתה מבינה שיש סתירה מאוד ברורה בין שתי השורות שלך?

איך הלחץ הורס את מכבי ובאותו זמן עושה אותה כ"כ גדולה?

לגבי הציפיות הגבוהות אני מסכים. אנשים פה חוגגים כל שנה אליפות באוגוסט.

במחזורים 5-8 הם מחפשים זעזוע.

הסיקור התקשורתי? מאכילים אותנו בכפית, התקשורת רק מנצלת את הלחץ שאנחנו יוצרים.

אני זוכר טוב מאוד כמה מאמנים עברו במכבי מאז קלינגר ועד ששניידר הפנים שהקהל לא יתן למאמנים פה דקה של אויר ומינה את נמני.

אבל בזיכרון הקצר של אוהדי מכבי, לא זוכרים מה היה אתמול (רק זוכרים לספר שאנחנו מכבי הגדולה של שנות ה-70, כאילו שזה בכלל רלוונטי).

חןחן תדייקי על העובדות!

שונא שחקנים צעירים? את הצעירים שהוא חושב שהם טובים הוא מפתח (כיאל, קטן, זנדברג) את הצעירים שהאוהדים של חיפה חושבים שהם שחקנים והיום אנחנו רואים איפה הם (ערן לוי, בירוק, בן בסט) הוא לא ספר. רפאלוב הוא דוגמא קצת שונה כי באותה התקופה הוא היה עסוק בקעקועים ושכונה, לא שהוא שחקן כזה גדול היום.

אוהדי מכבי חיפה עשו את המוות לרוני לוי בכל אחת מהעונות שהוא אימן שם (כמו שהם עושים עכשיו את המוות לאלישע).

אסור לשכוח שאחרי 3 האליפויות שחר פירק את הקבוצה ומכר את שלושת שחקני המפתח שלו לבית"ר של גאידמאק.

אם דוידוביץ לא היה ליצן אז הם היו לפחות עונה אחת בליגת האלופות.

גולם, רב"ש היה סיפור שונה במקצת משאר המאמנים שחטפו מהקהל.

את רב"ש האולטרס שרפו מהשניה הראשונה, עיקר הטענות שלהם היו כלפי ההבאה של טומאסיץ', שבה רב"ש "גזר קופון" לטענתם.

וברגע שהאולטרס שורפים מישהו, הוא שרוף. כי האולטרס מטפטפים את הרעל שלהם לתקשורת, אהובתם הנצחית, ואז זה משפיע במהרה על שאר הקהל.

אם נסתכל יותר אחורה לא נמצא פער משמעותי בין התמיכה של הקהל במאמן ללא תוצאות, לבין קהלים אחרים.

פשוט אצלנו תמיד נכשלים. וזו כבר בעיה שקשורה בהמון גורמים, רובם ניהוליים.

הקהל הוא לא הבעיה, הוא ההשלכה לבעיה.

אתה מבינה שיש סתירה מאוד ברורה בין שתי השורות שלך?

איך הלחץ הורס את מכבי ובאותו זמן עושה אותה כ"כ גדולה?

הלחץ הורס את מכבי כי הוא לא נותן לקבוצה אוויר, האנשים שם עושים במכנסיים מרוב לחץ.

מצד שני, הלחץ נובע בין היתר מציפיות גדולות ומסיקור תקשורתי רחב- אם מכבי לא הייתה כ"כ גדולה לא היו מצפים ממנה לכלום, ולא היו מסקרים אותה בלי הפסקה.

גולם, רב"ש היה סיפור שונה במקצת משאר המאמנים שחטפו מהקהל.

את רב"ש האולטרס שרפו מהשניה הראשונה, עיקר הטענות שלהם היו כלפי ההבאה של טומאסיץ', שבה רב"ש "גזר קופון" לטענתם.

וברגע שהאולטרס שורפים מישהו, הוא שרוף. כי האולטרס מטפטפים את הרעל שלהם לתקשורת, אהובתם הנצחית, ואז זה משפיע במהרה על שאר הקהל.

אם נסתכל יותר אחורה לא נמצא פער משמעותי בין התמיכה של הקהל במאמן ללא תוצאות, לבין קהלים אחרים.

פשוט אצלנו תמיד נכשלים. וזו כבר בעיה שקשורה בהמון גורמים, רובם ניהוליים.

הקהל הוא לא הבעיה, הוא ההשלכה לבעיה.

ממש לא קשור לאולטראס. אני זוכר טוב מאוד את המשחק הזה.

מחזור 5 מול נתניה. 3/4 מהקהל השתתף בגועל נפש הזה.

זה הגיע למצב שמחאו כפיים לשופט שפסל שלנו שער.

ואני אפילו לא מדבר על השריקות בוז של כל בלומפילד באמצע משחק של המחזור השלישי.

אני זוכר את זה מעולה, זה יישב לי בראש כנראה לנצח, כי גם אני הבנתי אז שמאמנים פה יאכלו חרא תמיד.

ממש כמו שיישב לי תמיד בראש איך ראיתי בעונה שעברה אוהדים צועקים "יש" כאותה נתניה עשתה עלינו מהפך בשניות הסיום (נגמר 2-2). למה? כי לא רצו את נמני.

אני יודע ששניידר לא באמת חשב שאבי נמני מאמן, הרי לא הייתה לו קריירה של אימון.

הסיבה היחידה שהוא מינה אותו היא כי הוא ידע שנמני יוכל למשוך קצת אש ולקבל תקופה מסויימת של חסד. אבל לשניידר גם נשבר מהר.

אבי קיבל עוד איכשהו קצת שקט. אני לא רואה מאמנים אחרים שיקבלו את השקט הזה.

אנחנו חוזרים לימים שללחץ אין קונטרה.

שוב,

אני מאוד מקווה שגולדהאר קיבל לידו גם דוח על העונה של רוני לוי במכבי פ"ת אחרי מכבי חיפה.

הוא ירוק והסגל שהיה לו היה מורכב מ7 שחקני נבחרת ישראל וקבוצה בריאה שרצה הרבה מאוד זמן.

לא מתלהב כל כך מה-3 אליפויות שהוא לקח עם חיפה באותה תקופה זה היה כסף קל לא הייתה תחרות.

גם היה כסף קל בעונת הגאלקטיקוס ובעונה עם שניידר, העובדה היא שהוא הגיע אחרי העידן הגדול של חיפה (יעקובו וחברים) ותחילת העונה הוגדרה ע"י כל התקשורת כ"עונה פיננסית" ויצא ל-3 אליפויות רצופות.

התקופה בפ"ת משקרת הוא היה במרכז הטבלה כאשר התפטר לאחר כסאח עם הלוזונים.

אני מניח שגולדהאר שמע גם על הביצועים שלו בליגה הרומנית, ליגה שבה יש 4-5 קבוצות עם תקציבים של 40-50 מיליון שקל וממוצע קהל גבוה מהליגה הישראלית.

שחר ההתפוצצות על בן שמעון הייתה במחזור 8 נגד קריית שמונה. כל האיצטדיון השתתף, אבל עיקר האש הגיע מכיוון שער 8, אז של האולטראס, שמחאו כפיים לקריית שמונה ודברים כאלה. אני יצאתי מהמשחק בערך בדקה 60, אחרי הקונצרט הראשון של התתפטר, כי התביישתי.

ממש לא קשור לאולטראס. אני זוכר טוב מאוד את המשחק הזה.

מחזור 5 מול נתניה. 3/4 מהקהל השתתף בגועל נפש הזה.

זה הגיע למצב שמחאו כפיים לשופט שפסל שלנו שער.

זה קשור, כי האולטרס התחיל את כדור השלג הזה עוד כשטומאסיץ' נחת בשדה התעופה.

כמובן שהאולטרס נעזרו בחבריהם בתקשורת, וככה זה הגיע למצב של שטיפת מוח תקשורתית שהשפיעה על כל הקהל.

אם לא אותו כדור שלג מכוון, הקהל לא היה מתנהג באותה צורה, בטח לא באותה עוצמה.

וברור שאנחנו לא מהקהלים התומכים בליגה, בלשון המעטה, אך חיפה היא הדוגמא הקלאסית לקהל הגרוע בליגה, עם ההנהלה הטובה בליגה.

התוצאה הסופית? הם הקבוצה המצליחה ביותר בעשור האחרון ללא מתחרות, מכונת אליפויות משומנת.

וזה רק מראה כמה הקהל שולי כשיש הנהלה מצויינת וחזקה שלא מושפעת מהקהל ומתרכזת בניהול מקצועי נטו.

שחר ההתפוצצות על בן שמעון הייתה במחזור 8 נגד קריית שמונה. כל האיצטדיון השתתף, אבל עיקר האש הגיע מכיוון שער 8, אז של האולטראס, שמחאו כפיים לקריית שמונה ודברים כאלה. אני יצאתי מהמשחק בערך בדקה 60, אחרי הקונצרט הראשון של התתפטר, כי התביישתי.

המחזור ה-8 היה הבום הסופי.

קדמו לו משחקים כמו זה שציינתי נגד נתניה.

במחזור 8 זה כבר היה כל כך מכוער ששניידר לא יכול היה להשאר אדיש.

בכל מקרה המינוי של אבי, כמו שתפסתי אותו אז ואני עדיין חושב שזה היה המצב, היה מענה לקהל.

נטו מענה לקהל.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.