Jump to content

אבי כהן נפטר הבוקר והוא בן 54 במותו. יהי זכרו ברוך.

kikoman

Recommended Posts

רק לפני כמה שבועות ראיתי בפעם הראשונה את הקטע מהדרבי בו אבי חוגג ביציע בגול של מכבי. ולחשוב עכשיו, שאבי עוד לא הספיק לראות את הקבוצה שהוא כל כך אוהב, הקבוצה שהוא כל כך מסמל, פורחת מחדש וחוזרת למקום הטבעי שלה, זה עצוב. :(

רק מהסיפורים של אבא שלי אני יודע איזה שחקן ענק ואדם ענק הוא היה.

אחרי המוות תמיד כותבים איזו אישיות גדולה היה הנפטר, ואיך כולם אהבו אותו, ואיך הוא תמיד חייך והיה חבר טוב ואבא תומך. אבל ראבק, זה אשכרה הוא. יותר מכל דבר אחר.

דמות כ"כ אהודה, קיבל כבוד אצל היריבים הכי גדולים שלו, עשה את הקריירה הכי סנסציונית של ישראלי באירופה (שני זרים בקבוצה והוא אחד מהם. ולא בווסט ברומיץ', אלא בקבוצה הכי טובה בעולם. כמו שבניון יועדף על כריסטיאנו וקאקה בריאל. לא נתפס בכלל).

שנה אחר שנה, קודם ראלף, אח"כ מוני, עכשיו אבי.

נכון שזה מתגמד לעומת הכאב של המשפחה, אבל בתור אוהד (ואבי הוא דמות ספורט, וזה בלתי נמנע לדבר על זה) אנחנו מאבדים את הסמלים הכי גדולים של המכביזם ולא רואים מישהו שבכלל מתקרב לייצג את הרוח המדהימה הזאת.

בגלל שאת אבי לא הכרתי באופן אישי, האובדן של המכביסטים הגדולים בהיסטוריה הוא הכאב האישי שלי במותה של האגדה הזאת.

תמיד נזכור.

יהי זכרו ברוך.

בגלל שאת אבי לא הכרתי באופן אישי, האובדן של המכביסטים הגדולים בהיסטוריה הוא הכאב האישי שלי במותה של האגדה הזאת.

כ"כ נכון, אני כל הזמן מנסה להבין למה זה כ"כ כואב, למה הכאב האישי עצום, הרי בכלל לא ראיתי אותו משחק. כל מה שכתבת במיוחד המשפט הזה אולי יכול להוות עוד סיבה למה, למה כ"כ כואב ללב

טרגדיה, עצוב נורא אבל זהו העולם - עולם אכזר.

שחקן גדול, ומעבר לזה - אדם גדול.

מעבר לזה שמדובר בטרגדיה לעולם הספורט, זה הרבה מעבר לזה.

השאיר מאחוריו משפחה, אשתו שתצטרך לטפל בילדיה לבד.

סך הכל הוא גם הלך לעולמו בגיל 54, הוא יכל להספיק עוד הרבה בחיים.

פשוט נורא עצוב, אני מוסר את איחולי למשפחה, החוכמה היא לקום ממקרים טראגים שכאלו וגם אני חוויתי את זה על בשרי.

אני בטוח שאבי גאה בכם מלמעלה על כל מה שעשיתם בשבילו ועוד תעשו, זה מקור הכוח.

יהי זכרו ברוך.

לא נתפס פשוט , ראיתי את המסיבת עיתנואים עכשיו ופשוט ירדו לי דמעות.

כואב הלב.

אחי אתה יכול להביא לי לינק לראת את המסיבת עיתונאים אני רוצה לראת לא ראיתי

פשוט מצמרר לראות את הכתבה עליו בחדשות הספורט, ואת הגול האדיר שלו בדרבי.

יהי זכרו ברוך

מצטרף.

פשוט ירדו לי דמעות מהעיניים.

כואב הלב, זה משהו שאין לתאר במילים.

רק מי שחווה טרגדיות כאלו, יודע מה עוצמת הכאב, זו מכה.

אני מוסר את איחולי למשפחה, מקווה שהם יהיו חזקים, אני בטוח שאבי גאה בהם.

כל כך עצוב...

אלוהים כנראה באמת לוקח את הטובים ביותר...

אבי,אני לצערי לא זכיתי לראות אותך משחק אבל ממה שאני שמעתי הבנתי שאתה היית משהו אחר,אתה בלטת יותר מאחרים ותמיד היית הראשון לנגוח , הראשון לתקל, הראשון לחבק בגול והראשון לנחם בשער של יריב...

מחוץ לכדורגל היית בנאדם משכמך ומעלה. חייכן, מלא שמחת חיים ונשמה טהורה.

אבי , אוהבים אותך, תודה על כל מה שנתת למכבי ובכלל לאנשים!

יהי זכרך ברוך

מצטרף.

צודק. עם כמה שכואב ועצוב לי, זה בכלל לא קרוב למה שהמשפחה מרגישה, ואפילו לא למה שאלו שהכירו אותו בתור שחקן מרגישים.

מצטרף.

אתם יודעים אולי איפה אפשר למצוא את זה לא ראיתי חדשות הספורט...

אתם יודעים אולי איפה אפשר למצוא את זה לא ראיתי חדשות הספורט...

באחד הסרטונים בכתבה.

השני אם אני לא טועה,

http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-bdf9a23682d2d21004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=978777604

וואלה? אז למה אני חתומה עליו אם בסוף המשפחה זו שתחליט.. הזוי..

אקט הצהרתי בעיקר, היום.

השאיפה היא שבעתיד יהיה לו מעמד משפטי.

אני בטוח שהרוב כאן ראו את טורניר הותיקים שהיה לא מזמן.

לא אשכח איך אפילו שם אבי כהן סימל את המכביזם, ואת הויכוחים אחרי שהזמן נגמר.

כי במכבי הכל מתחיל בחינוך... לא לוותר לעולם, הניצחון מעל הכל.

ADIOS UN CAMPEAON, תישאר בליבנו לעד.

אבילה.

שחקן מעולם אחר,סמל לעולם אחר,כאילו בא ממועדון אחר.מועדון שהאמין בסמל על החולצה,סולידריות, נצר אמיתי לרוח שנושבת לה כבר מתחילת המאה הקודמת.

מועדון שהיציע שלו מאוחד,הניהול בא מהלב(ליבו ז"ל-איפה יש עוד אנשים כמו ליבו)והמורשת טיפטפה גם בעונות רעות-אנחנו מכבי,מי אתם? לא בשחצנות,בביטחון.אבילה היה המגדלור המאיר אליו הסתכלנו בשנות השמונים הארורות.כמה זה כבר יכול להיות רע כשאבילה מנהיג את ההגנה שלך? ידענו לנשוך ולהילחם בדרבים מול קבוצה עדיפה ולסיים גם בתיקואים וגם בניצחונות.לא סמרטוטים חסרי מושג ורועדים.מי הם בכלל שהם ראויים ללבוש את החולצה הנחשבת ביותר בכדורגל הישראלי?

בקנבאואר הישראלי ולא כמטאפורה.

אבילה.

אבא שלי ואני מגולגלים במיטה מהתרגשות כשהשדר בשירים ושערים באותו דרבי גשם נחנק מהתרגשות-"חכו לערב.אתם לא יכולים לפספס את הגול הזה" ומדינה שלמה חיכתה...הרגיש כמו נצח.

אבילה.

השער שלו במשחק ההכתרה(והפרידה לליברפול)מול הפועל חיפה בבלומפילד במחזור האחרון ב-79. כמה זה היה סימלי וברור שהוא יפרד מאיתנו בשער.למרות שהוא בלם.

אבילה.

משחק החזרה שלו מול מכבי חיפה בבלומפילד.נגמר באפס אפס משמים אבל כמה תקווה וציפיה היתה שהבלם הזה ישנה את כל העלילה.גם יבקיע אם צריך.

אבילה.

הגביע מול חיפה ב-87(משחקו האחרון של אבי רן ז"ל).תואר ראשון מאז 79.

אבילה עם הצעיף עליו והגביע בידיו בא להיפרד מאיצטדיון שלם וצהוב בדרך לרנג'רס(יחד עם בוני).

אבילה.

דופק לי בדלת באחד עשרה בלילה ואני פותח את הדלת,לא מודע(הפתעה ששותפו לביטוח שהיה שכן שלנו, רוקם עם אבא שלי)ופתאום אבילה בסלון שלי.מה אומרים לאיש היפה הזה? לא זוכר מה מילמלתי שם.

אבילה.

לא ליכלך קשה על האגודה(והייתי מבין אם כן)למרות שהדבר היקר לו ביותר בחיים נבעט משם תרתי משמע.אפילו אמר שהוא ישמח אם תמיר יתבגר וימצא את מקומו חזרה שם.

אבילה.

כל המדינה שמחה והתרגשה איתו במשחק ההכתרה של ליברפול בו כבש לשני הצדדים.שיחק בקבוצה הגדולה בעולם(בזמן אמת) ללא סוכנים,אינטרנט,כפר גלובאלי קטן.

צהובים אורתודוכסים אמרו שהאדום של ליברפול הוא נסבל כל עוד אבילה שם.

אבילה.

הקלף שלו באלבום גול.אולי הקלף האישי הנחשק ביותר יחד עם בני.

אבילה.

לא חתר,לא חיפש ג'וב,לא טינף למרות שבוודאי ראה איך הסטאנדרטים ירדו.בימיו,לירון בסיס או משה ביטון(ועוד כמה עשרות),לא היו נבחרים אפילו כדי לשמש שחקני אימונים במכבי.אולי קונוסים.

ככה זה שאתה משחק עם ירון עוז, מושיק שוויצר,ויקי, גיורא,ירושלמי,קרקו,מנו שוורץ,בני,קצב,גרגיר,בלו,סלימן, טלבי,אלוני,מוטי.

אבילה.

הלב זועק והגוש בבטן לא עוזב,אבילה.