Jump to content

אבי כהן נפטר הבוקר והוא בן 54 במותו. יהי זכרו ברוך.

kikoman

Recommended Posts

אבי כבר לא.

לא יודע להסביר את התופעה,שבן אדם שלא יצא לי להכיר אישית,לא יצא לי לראות בלייב.כלום.

הכל מסיפורים ומה שראיתי בתקופה בה אני חי,וקצת משחקים מהעבר.

ואני מרגיש כאילו איבדתי בן משפחה או חבר קרוב.את ההרגשה הזאת שמשאית התנגשה לך בלב ב200 קמ''ש.

אבי כהן כבר לא.

יהיה זכרו ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים.

אני זוכר מקרה שזוג קשישים ניסה להתאבד,אחת הצליחה והשני היה במצב אנוש ומחובר למכשירים,המשפחה רצתה לנתק אותו אבל היה חוק שאסר על כך.לדעתי לא שינו את החוק.

בכל מקרה,דילמה קשה מאוד.לא מאחל את זה לאף אחד.

נייק,

היה מדובר על המתת חסד. אדם גוסס.

אבל ברגע שנקבע מוות מוחי, מבחינה חוקית, הוא .. (sad.gif) ולכן ניתוק המכשירים הופך לבחירה של המשפחה.

יש אנשים שיגידו שזה לא חשוב עכשיו - אבל אני מקווה מאוד שהמשפחה תודיע שהיא מסכימה לתרום את איבריו.

אם כבר אבי מת (ועדיין בלתי נתפס לכתוב את זה), לפחות להציל את מי שכן אפשר.

זה יכול להוות פלטפורמה טובה לקידום העניין של תרומת איברים.

ולא, אין כאן שום ניצול ציני, כי זאת מטרה אלטרואיסטית מטבעה.

אני מקווה מאוד שהמשפחה לא רק תתרום את איבריו של אבי אחרי שתקום מהשבעה ומהצער, אלא גם תודיע על כך ושזה יפורסם.

זה לא קידום של פוליטיקאי או תאגיד מסחרי, אלא של תנועה להצלת חיי אדם.

מעבר כך, כל מה שיש לי להגיד, ואני לא יודע עד כמה זה הרבה, כתבתי בטור שמפורסם באתר.

אני זוכר מקרה שזוג קשישים ניסה להתאבד,אחת הצליחה והשני היה במצב אנוש ומחובר למכשירים,המשפחה רצתה לנתק אותו אבל היה חוק שאסר על כך.לדעתי לא שינו את החוק.

עדיף למשפחה לקבור אותו,לשבת שבעה ולתת לזמן להגליד את הפצעים.

אם ישאר מחובר למכשירים זה ידחה את הכאב והצער בימים\שבועות\חודשים\שנים,עד שיגיעו לאותה נקודה של קבורה ושבעה-ולהמשיך הלאה עם הזמן.

נייק,

היה מדובר על המתת חסד. אדם גוסס.

אבל ברגע שנקבע מוות מוחי, מבחינה חוקית, הוא .. (sad.gif) ולכן ניתוק המכשירים הופך לבחירה של המשפחה.

אוסיף שאני כמובן לא יכול לשפוט אדם בעת צערו, אבל אין כל טעם בהחזקתו ב"חיים" באופן רשמי.

מוות מוחי זה מוות. גם אם הם יכולים לבחור שהלב ימשיך לפעום, זה לא ישנה דבר. עם כמה שכואב להגיד את זה, ורועדות לי האצבעות עכשיו.

זה לא אותו מקרה.

מצב אנוש זה לא מוות מוחי. ממצב אנוש אפשר להתאושש.

מוות מוחי זה מוות לכל דבר. הוא לא נקבע ע"י הרופאים בבית החולים אלא ע"י ועדה חיצונית של משרד הבריאות. גם מבחינה חוקית, זמן הפטירה נחשב כרגע בו הוכרז מוות מוחי.

עדיף למשפחה לקבור אותו,לשבת שבעה ולתת לזמן להגליד את הפצעים.

אם ישאר מחובר למכשירים זה ידחה את הכאב והצער בימים\שבועות\חודשים\שנים,עד שיגיעו לאותה נקודה של קבורה ושבעה-ולהמשיך הלאה עם הזמן.

גם לדעתי.

למרות שאני מבין את הקושי של המשפחה לקבל את ההחלטה הזו.

לנו קל להבין ולקבל שלמרות שהלב פועם, הבן אדם מת. אבל להם זה הדבר הכי קשה שיש.

זה מוזר. אני לא מכיר אותו אישית, מעולם לא ראיתי אותו משחק, בוודאי לא ישירות, אבל משהו בכאב הזה, בהלם הזה הוא כ"כ מוחשי ואישי שזה מתעלה מעבר להיותו הדמות המיתולוגית שהוא תמיד היה עבורי. אני לא יודע לומר בזמנים כאלו, כל דבר נשמע כמו קלישאה שחוקה. אבל אם מישהו, מתישהו מהמשפחה יקרא את הנושא הזה תדעו שאבי נגע באנשים, בחייו ובמותו (והלוואי שגם יזכה להציל חיים במותו), יותר משרוב האנשים זוכים לגעת בכל ימי חייהם. אני רוצה להאמין שאיפשהו, מתישהו, גם אבי יחייך כשיחשוב על זה.

אסור בתכלית האיסור לנתק או לתרום איברים,מקסימום אולי עוד שבוע-שבועיים

אני עם דמעות בתפילות,ואני בטוח שאם אלוהים ירצה,החלטה של רופאים זה לא נחשב בכלל בשבילו,הוא יקום ויחייה

נקווה שיהיה פה את הנס הזה,אני אמשיך להתפלל עד שיגידו מה יהיה איתו,מצידי עדיין יש לו סיכוי פיפטי פיפטי

שלמה ארצי.

כרטיס ללונה פארק:

קניתי לך כרטיס ללונה פארק עם כל הליצנים,

לחשוב שהחיים טובים בסך הכל.

קניתי לך כרטיס אבל אמרת אנחנו נכנסים

אם אתה מבטיח...

כן, הבטחתי לך, לאהוב אותך, בכל המקומות.

איש המוות כבר גסס מהנפילה של האופנוע,

וליוו אותו אותו בסך כל האנשים,

איך בכית? את לא הכרת אותו ממש,

וברמקולים שמענו שיר:

איש המוות, איש המוות על אופנוע,

הוא עזב את, הוא עזב את החיים,

ואני הבטחתי לך לאהוב אותך.

קניתי לך כרטיס לרכבת השדים

עם כל המיואשים, שחושבים שהחיים הם

מן טיול כזה מוצלח ללונה פארק.

קניתי לך כרטיס למראות ההפוכות,

היינו מכוערים, היינו הפוכים,

אבל הבטחתי לך לאהוב אותך בכל המקומות.

כדורים מפלסטיק שם ירינו, ברווזים שכבו בלי נוע,

כשרקדנו העמדנו שם פנים, של שני קדושים,

וראינו איך בעיר שלמה, לוחם שם איש הכוח,

וברמקולים שמענו שיר:

הוא עזב את, הוא עזב את החיים,

ואני הבטחתי לך לאהוב אותך.

כן קניתי לך כרטיס ללונה פארק,

עם כל האנשים שבאים לחגוג,

לקחת ממגבלות חופשה, לשחק מין חג,

הרי יום אחד בהיר יצלצל הגונג.

קניתי לך כרטיס, אבל אמרת,

אם אתה מבטיח לי לעד.

כן, הבטחתי לך, לאהוב אותך,

כן הבטחתי לך, בכל המקומות.

בגלגל ענק בזמן הנע ברוח הסתובבנו,

הסתובבנו בחיים זרוקים בג'ינס שני אנשים,

במכוניות המתנגשות בגבול הים נגענו,

וברמקולים שמענו שיר:

איש המוות, קיר המוות, על אופנוע,

איש חדש יסע הלילה על הקיר,

האחרון נסע ללונה פארק גבוה,

נשארו עוד כמה כרטיסים

לא יודע להסביר את התופעה,שבן אדם שלא יצא לי להכיר אישית,לא יצא לי לראות בלייב.כלום.

הכל מסיפורים ומה שראיתי בתקופה בה אני חי,וקצת משחקים מהעבר.

ואני מרגיש כאילו איבדתי בן משפחה או חבר קרוב.את ההרגשה הזאת שמשאית התנגשה לך בלב ב200 קמ''ש.

אבי כהן כבר לא.

יהיה זכרו ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים.

משפחת כהן היקרה.

"החיים שאחרי המוות", זהו לא סלוגן מיסטי או אמונה עיוורת. זה אתם, אתם החיים.

אבי כהן ימשיך לחיות אחרי המוות, אצל כולנו. הוא השאיר אצלנו חוויות וזכרונות שיחזיקו לאורך שנים.

תנוחמו מן השמיים.

זה מוזר. אני לא מכיר אותו אישית, מעולם לא ראיתי אותו משחק, בוודאי לא ישירות, אבל משהו בכאב הזה, בהלם הזה הוא כ"כ מוחשי ואישי שזה מתעלה מעבר להיותו הדמות המיתולוגית שהוא תמיד היה עבורי. אני לא יודע לומר בזמנים כאלו, כל דבר נשמע כמו קלישאה שחוקה. אבל אם מישהו, מתישהו מהמשפחה יקרא את הנושא הזה תדעו שאבי נגע באנשים, בחייו ובמותו (והלוואי שגם יזכה להציל חיים במותו), יותר משרוב האנשים זוכים לגעת בכל ימי חייהם. אני רוצה להאמין שאיפשהו, מתישהו, גם אבי יחייך כשיחשוב על זה.

בדיוק מה שאני הרגשתי.

וכמו שכתבתי במה שכתבתי, מי שמכיר אותי יודע שאני לא אחד שמתרגש כל כך בקלות מאנשים שלא הכיר אישית.

ובכל זאת, כששמעתי שמדובר באבי, והבנתי שהמצב אנוש, וגם היום כששמעתי שזה נגמר... לא יודע אפילו מה להגיד.

בחלומות הכי גדולים שלי אני אגדה. אני עושה דברים שהופכים אותי לאגדה בחיי-נצח.

בלי ששמנו לב, היה בינינו אחד כזה, ושמו אבי כהן, אפילו שם די נפוץ.

פה ושם הזכירו שהמכביסט הכי גדול, אבל על איזה כדורגלן עבר כבר היו מדברים ככה?

תמיד הייתי בטוח שרק אני מחזיק ממנו יותר אגדה ממה שנראה לי שמסופר.

עכשיו אני מבין שאו שלא הבנתי נכון את הסיפור, או שאני לא היחיד.

איזו דרך נפלאה למות, אה, אבי? וכן, אני עם חיוך עכשיו. והם לא יבינו. אבל סופנו למות, כולנו. ואם צריך לבחור בין למות אגדה לפני גיל 50, או לחיות עד 100 בתור כלום - אז ווינר כמוך מן הסתם לא היה בוחר בשם אפשרות... היה בוחר להמשיך לחיות. אבל היית מספיק ווינר כדי להפוך לאגדה לפני גיל 50, הרבה לפני. אני רק עכשיו קולט שהלכת מאיתנו כל כך צעיר, ובכל זאת עד כדי כך אגדה. ואני מלא חיוך עכשיו. כן, מוזר שכמוני, לא יכול להפסיק לחייך. אני מאושר רק מהמחשבה שיכול להיות בן אדם כמוך, שכל מה שהוא צריך לעשות זה להיות שחקן כדורגל במכבי תל-אביב, ומחוייב אליה, ועוד לפני גיל 50 הוא "יכול" למות, בלי לעשות שום דבר "חשוב" חוץ מזה, וגם אם עשה, זה לא מה שחשוב. מה שחשוב שהיה סמל במכבי.

וזה לא כל-כך פשוט; עובדה, רק אתה הרווחת את זה, לעומת שחקנים רבים אחרים שעברו במכבי. כנראה שהיה בך משהו אחר. ברגש, לא רק במעשים. בתחושה כלפי הצבעים האלה, והשם הזה.

אבי, אני כל כך דפוק שאני מתעקש להיות שמח גם היום. למרות שבא לי לבכות, אני מתעקש לחייך ולהסביר לעצמי שהסיפור שלך רק מראה כמה יפים הם החיים. ואולי הם באמת יותר יפים ממה שראינו. עובדה, יש אנשים כמוך, ועובדה, מעריכים אותך ברמה העצומה הזאת עכשיו. איזה דבר נפלא זה. איזה דבר נורא זה.

אני כבר לא יודע מה אני מרגיש.

אתה תמיד תהיה איתי, גם בלי שדיברנו בחיים, וזה מה שבטוח.

אמרו עכשיו בכותרות של החדשות ב22 שהמשפחה החליטה לתרום את האיברים..

עוד מעט תהייה כתבה ונראה..

כל הכבוד להם, מקווה שמאוד שיגלו אצילות נפש להדגיש את זה בזמן השבעה והאבל, למרות שכמובן לא אבוא אליהם בטענות אם לא.

איברים של אדם מת יכולים להציל אדם אחר ממוות.

כל הכבוד להם, מקווה שמאוד שיגלו אצילות נפש להדגיש את זה בזמן השבעה והאבל, למרות שכמובן לא אבוא אליהם בטענות אם לא.

איברים של אדם מת יכולים להציל אדם אחר ממוות.

טוב אמרו עכשיו בכתבה שהם שוקלים את זה ומתיעצים עם רבנים שמצידם מאשרים את התרומה.. הוסיפו שלאבי היה כרטיס אדי.. (רק מחזק כמה בנאדם מדהים הוא היה)

עכשיו שאלה שלא קשורה.. כרטיס אדי לא מאשר בעצם שאותו אדם מאשר שהוא היה רוצה לתרום? למה בעצם צריך אישור משפחה?

לא מנסה אפילו לחשוב איך המשפחה מרגישה עכשיו, ואבין אותם גם אם יחליטו לא לתרום..

יפית,

לכרטיס "אדי" אין שום מעמד משפטי.

זו עדיין בחירה מוחלטת של המשפחה, איתו או בלעדיו.

וואלה? אז למה אני חתומה עליו אם בסוף המשפחה זו שתחליט.. הזוי..

כואב,אני זוכר אותו כשחקן מכבי וכשעבר לליברפול היא הפכה לאהבה השניה שלי,אני זוכר גם ראיון שלו למבט ספורט ,אחרי שלקח אליפות נדמה לי,כולו ענווה.

גם גחמה אישית קטנה תמיר-תחזור.

כדי לעודד את המשפחה שלך לעשות את ההחלטה הנכונה. כלומר, מבחינתך.

מלבד זאת, בעצם החתימה שלך על כרטיס "אדי", את מעודדת אחרים ללכת בדרך זו ואולי, עוד כמה שנים מהיום, רוב הציבור בישראל יהיה מוכן לתרום את איבריו...

וואלה? אז למה אני חתומה עליו אם בסוף המשפחה זו שתחליט.. הזוי..

בשביל שאם חס וחלילה קורה לך משהו המשפחה שלך תדע מה היית מעדיפה לעשות

עדיין זה בחירה של המשפחה, אם זה לא היה הבחירה של המשפחה זה היה דבר אכזרי