Jump to content

רוני גפני - אולי די?! [הנושא השבועי]

Nimrod

Recommended Posts

אני יגזים אם אני יגיד שרוני גפני הוא אחד השחקנים הכי גרועים שהיו במכבי?

והבנאדם אשכרה שיחק עונה שלמה, פתח בכל המשחקים

המאמן/נים הם אלה שנמצאים שבוע שלם באימונים בק"ש ורואים כל אימון כולל אימונים אישיים.

הם גם היחידים שיודעים מה הם רוצים מהקבוצה מה ההוראות שלהם לכל שחקן ושחקן והאם הוא מבצע אותם.

כמו כן יש שיקולים של תרומה לקבוצה תרומה לקבוצתיות והשפעה על שאר השחקנים.

למאמנים יש אינטרס שננצח לא פחות מלנו ביציע אפילו קצת יותר ( לא רואה מצב שמיץ מצלצל אלי מקנדה כולו עצבים )

כל עוד המאמנים בוחרים להעלות שחקן למגרש - התפקיד שלנו כאוהדים הוא לתמוך בו.

אשכולות כאלה לא מוסיפים לאף אחד ולא תורמים לא לנו ובטח לא לשחקו וחבריו שקוראים פה.

"הצבר"

הצבר היקר, מה קרה נהיית יותר מדי רך עם הקבוצה השנה?

עם כל הכבוד, מה אתה מזיין את המוח על המאמנים? ממתי נהיית כזה מבין ותומך?(מצטער, לא זוכר אותך ככזה לפי הדברים שהיית רושם)

אבי מנהל את העסק, מזרחי והשמנצ'יק השני מקבלים הוראות ושלום על ישראל. אם אבי בוחר להעלות את גפני בהרכב, עם כל האהבה לנימני, אני מרגיש שצוחקים לי בפנים, יעני קניתי מנוי בתחילת העונה, וכל משחק שאני רואה את הקוקסינל הזה משחק, מבחינתי זו הונאה. לא בגלל גפני מכבי נראית חרא, אבל לא יכול להיות ששחקן X ימסור כדור רוחב לגפני והוא יתחיל לרוץ לי אחרי הכדור, הוא רץ עקום, המיקום שלו על המגרש חרא, הוא לא יודע להגביה, לא יודע לסגור, הוא לא יודע כלום. ואם "הצוות המקצועי" מעלה שחקן שלא יודע לעשות כלום, אז זה תקף גם לגבי המאמנים. אבי חסר ניסיון ורואים את זה על המגרש, כשהקבוצה שלו לא יודעת מה לעשות. זה כואב, מאוד כואב, אבל צריך להגיד את האמת.

ותחסכו ממני את 'שונא נימני' כי אני גדלתי על אבי, אוהב אותו ואמשיך לאהוב אותו.

אבל הוא צריך לתת קצת, קצת קרדיט למאמן שעבר פי 10 יותר ממנו, ולעלות ליציע. הוא בנה סגל אדיר שיכול להביא אליפות בלי למצמץ, אבל לא מסוגל להוציא את המקסימום ממנו.

לא באשמתו, הוא פשוט חסר ניסיון, ויכול להיות שאין לו את זה. לא בושה להודות...

ושוב חוזרים לאותו ויכוח שהתחיל לפני שבוע וחצי - אם באמת ובתמים מכבי בונים על גפני להמשך העונה, ולא רוצים לשים את זיו בשמאל ורוטציה בין סבן למלול בימין, רבאק - תשחררו מצידי 4 שחקנים ותביאו מגן נורמלי לשמאל בינואר. לא יתכן שאנחנו נשחק במינוס שחקן כל משחק.

אבי מנהל את העסק, מזרחי והשמנצ'יק השני מקבלים הוראות ושלום על ישראל.

תן לי בבקשה 10 הוראות שאבי אמר אתמול למזרחי והשמנצ'יק השני.

אה? אתה רציני?

מזרחי הצהיר בתחילת העונה שנימני הוא הבוס הראשי. יותר מזה?

אה? אתה רציני?

מזרחי הצהיר בתחילת העונה שנימני הוא הבוס הראשי. יותר מזה?

אבל הוא גם אמר שהוא הקובע והוא המחליט אז למה כולם נופלים אל נמני באותו המשחק ששער 13 ו 2 צעקו "אבי נימני הביתה"

למכבי יש את סגל השחקנים הטוב ביותר בליגה בפור.

גם אם הינו מציבים קונוס בעמדת המגן השמאלי, לא היינו אמורים להראות כמו שאנחנו נראים.

אם יש בעיה במכבי (ויש בעיה) היא רק בצוות המקצועי.

אנחנו כבר משחקים עם קונוס בעמדת המגן השמאלי, אה לא, קונוס עדיף על גפני.

אבל הוא גם אמר שהוא הקובע והוא המחליט אז למה כולם נופלים אל נמני באותו המשחק ששער 13 ו 2 צעקו "אבי נימני הביתה"

כשעסק לא עובד מפטרים את המנכ"ל.

במקרה שלנו, אין ספק שנימני הוא המנכ"ל.

אתמול לצערי ראיתי את המשחק מהטלוויזיה (משחק בית ראשון העונה), ואני נדהמתי למראה עיני ואוזניי:

מזרחי צועק לשחקנים "קדימה ללחוץ קדימה!" ונמני קם וצועק "חבר'ה להירגע אל תילחצו תישארו מאחור!" ובאותו רגע מזרחי שינה את דעתו וצעק "שמעתם אותו - אחורה!"...

אני לא יודע מי צדק באותו רגע (למרות שאני תומך בלחץ על כל המגרש תמיד) אבל זה רק הראה כמה מזרחי הוא בובה של נמני...

מזרחי אתמול אמר שהוא רוצה להוציא שחקן הגנה ולהכניס את ראנגלוב, אך נמני הודיע לו (לא התייעץ, הודיע!) שקולאוטי יוצא בכל מחיר והוא לא מוכן לוותר על שחקן הגנה...

כמובן שקולאוטי יצא...

אני יכול להמשיך אבל אין טעם, כולם יודעים מי מחליט באמת ורואים את זה בבירור, נמני הוא הבוס והוא המחליט ולא מזרחי...

אתמול לצערי ראיתי את המשחק מהטלוויזיה (משחק בית ראשון העונה), ואני נדהמתי למראה עיני ואוזניי:

מזרחי צועק לשחקנים "קדימה ללחוץ קדימה!" ונמני קם וצועק "חבר'ה להירגע אל תילחצו תישארו מאחור!" ובאותו רגע מזרחי שינה את דעתו וצעק "שמעתם אותו - אחורה!"...

אני לא יודע מי צדק באותו רגע (למרות שאני תומך בלחץ על כל המגרש תמיד) אבל זה רק הראה כמה מזרחי הוא בובה של נמני...

מזרחי אתמול אמר שהוא רוצה להוציא שחקן הגנה ולהכניס את ראנגלוב, אך נמני הודיע לו (לא התייעץ, הודיע!) שקולאוטי יוצא בכל מחיר והוא לא מוכן לוותר על שחקן הגנה...

כמובן שקולאוטי יצא...

אני יכול להמשיך אבל אין טעם, כולם יודעים מי מחליט באמת ורואים את זה בבירור, נמני הוא הבוס והוא המחליט ולא מזרחי...

והבוצה משחקת טוב ככה ?לא.

חייבים לשנות משהוא בקבוצה עצמה ובניהול שלה.

תעשה טובה, אבל אוריגנל, פשוט אל תגיב.

אם אתה רוצה לשחק אותה ראש קטן, וילד קטן שלא מבין כלום מהחיים שלו, אחד שחי בסרט שהכל בשיתוף פעולה מלא...

תישאר שם... אל תנסה לשגע אותי ואל תנסה לגרור אותי למשחקים שך... זה לא פעם ראשונה שאתה עושה את זה.

מזרחי כל החיים שלו שיחק 442, מעניין למה הוא עבר לשחק 451 פתאום...

וזה רק קמצוץ.

אני לא צריך להגיד כמה אני אוהב את אבי, אפשר לראות את זה בפרופיל המשתמש שלי, בחתימה...

אני אגיד את זה שוב - אבי נימני הוא המלך. אבל הוא לא מאמן מספיק טוב עבור מכבי... ואני לא אוסיף יותר כי רשמתי מספיק.

אבי צריך לתת כבוד לאלה שיש להם פי 100 יותר ניסיון משלו, השיטה המיושנת של ה451 של אברם לא כאן יותר... שייצא מזה ומהר.

זה גועל נפש מצד הקהל שלנו, אין ספק.

גם בשנה שעברה התחרפנתי ביציע בגללו (אפילו לפני שזה נהיה מגניב!), אבל מפה ועד לקללות ולבוז המרחק רב.

סה"כ שחקן מכבי, את הקרדיט של "שחקן בית" הוא איבד מבחינתי כשהעדיף את הכסף של בית"ר על הבית שלו, ומרגע זה הפך להיות פשוט כמו כל שחקן ישראלי במכבי - אבל זה מספיק כדי לא לקלל אותו, בטח לא במגרש. וגם בפורום זה דוחה כבר. זאת נהייתה נורמה שאסור לקלל שחקנים בגלל יכולת, אבל את גפני מותר. כאילו גפני אשם בכל הבעיות במכבי.

כן, הוא לא צריך לעלות בהרכב. כן, הוא גם אולי לא צריך להיות בספסל.

עדיין, יש לכם קבוצה של 120 מיליון שקל, וככה היא נראית - אם גפני הוא הבעיה, תאשימו את מי שמעלה אותו עם תקציב כזה. היה להם מספיק כסף וזמן להביא מחליף.

אבל יש בעיות יותר עמוקות מרוני גפני עצמו והתפקוד שלו. 120 מיליון שקל, אין שיטה, אין צהוב-כחול (מסיבות "מקצועיות" - כי חושבים שלבן יביא מזל!), אבל העיקר לבוא בטענות לגפני.

אם אתם מקללים את גפני, לפחות אל תספרו לנו סיפורים אח"כ על למה אסור לקלל מאמנים, חבורה של צבועים. גפני לא עשה רע לאף אחד (ואני גדול המבקרים של המעבר לבית"ר, אבל זכותו, ולא בגלל זה אתם כועסים עליו), כל החטא שלו זה שהוא לא שחקן כדורגל טוב.

המאמנים אחראים למחדל הזה - אז ברגע שאתם מקללים את גפני בגלל יכולת, כבר עדיף שתקללו את המאמן. אבל לקלל את ראשי הקבוצה לא מסתדר עם האג'נדה שלכם, אה? אז עדיף למצוא שעיר לעזאזל, שחקן מבוגר יחסית שהשיא מאחוריו, שגם לא היה כזה שיא, שאין לו גב בקבוצה, ולשלוח אליו את כל החיצים.

מה הייתם עושים אם הוא לא היה בהרכב?

פעם זה היה סטרול, אח"כ תמיר כהן, אחרי זה שטרית, בהמשך גם דולי ג'ונסון, והיום זה גפני.

בכל פעם הקהל של מכבי ימצא מישהו אחר להאשים אותו בכל בעיות הקבוצה. ולמה לעצור פה? אולי הוא גם אחראי למחדל השריפה בכרמל.

גפני שחקן שלא מתאים להרכב, מי שפותח איתו הוא אשם בחורים שהוא עושה וביכולת ההתקפית החלשה שהוא מציג. ובכל זאת, הקהל שלנו הורג אותו עוד לפני שהוא נוגע בכדור.

הבעיה במכבי היא ממש לא גפני עם כל הכבוד. הבעיה שלנו היא שאין דרך ושאין שום שיטה, כאילו לא מתרגלים כלום באימונים, שכונה מה שנקרא.

יכול מאוד להיות שאם הייתה דרך ושיטה והיינו רואים רצון לתת גול ועוד גול כמו שמכבי אמורים לרצות לשחק, גפני עצמו היה פחות מורגש והיינו רואים פחות טעויות ומי יודע אולי בטעות גם יותר ביטחון ושיפור ביכולת.

.

.

.

.

מה הייתם עושים אם הוא לא היה בהרכב?

פעם זה היה סטרול, אח"כ תמיר כהן, אחרי זה שטרית, בהמשך גם דולי ג'ונסון, והיום זה גפני.

בכל פעם הקהל של מכבי ימצא מישהו אחר להאשים אותו בכל בעיות הקבוצה. ולמה לעצור פה? אולי הוא גם אחראי למחדל השריפה בכרמל.

מכבי כל הזמן שואפת לשהתפר ,גם הקהל רוצה בזה.

אם הכל הולך סבבה -אין טענות,כדרך הטבע. אבל שלא הולך מצוין אז יש טענות והולכים לכיוון ההשתפרות ,משמע - גפני החוליה החלשה.

מכבי זה המועדון הכי גדול ולחוץ בארץ,שלא הולך תמיד יהיו אשמים.

כמובן שקולאוטי יצא...

אני לא מכיר את מה שאתה מדבר עליו, מוזר שגם אף אחד לא מדבר על זה, אם יש לך את זה בלייב, אני רוצה לראות את זה במו עיני.

קצת מוזר לי שאבי אמרה להם לרדת אחורה, למרות שהכל אפשרי.

אם יש לך את הדקה שזה קרה בה או משהו בסגנון, ומאיפה להוריד את המשחק אני רוצה לראות את זה.

תעשה טובה, אבל אוריגנל, פשוט אל תגיב.

אם אתה רוצה לשחק אותה ראש קטן, וילד קטן שלא מבין כלום מהחיים שלו, אחד שחי בסרט שהכל בשיתוף פעולה מלא...

תישאר שם... אל תנסה לשגע אותי ואל תנסה לגרור אותי למשחקים שך... זה לא פעם ראשונה שאתה עושה את זה.

מזרחי כל החיים שלו שיחק 442, מעניין למה הוא עבר לשחק 451 פתאום...

וזה רק קמצוץ.

אני לא צריך להגיד כמה אני אוהב את אבי, אפשר לראות את זה בפרופיל המשתמש שלי, בחתימה...

אני אגיד את זה שוב - אבי נימני הוא המלך. אבל הוא לא מאמן מספיק טוב עבור מכבי... ואני לא אוסיף יותר כי רשמתי מספיק.

אבי צריך לתת כבוד לאלה שיש להם פי 100 יותר ניסיון משלו, השיטה המיושנת של ה451 של אברם לא כאן יותר... שייצא מזה ומהר.

סליחה, אני מתנצל שאני גורם לך לחשוב ולא להאמין לכל מה שמאכילים אותך בכפית.

אין לי בעיה עם העובדה שאתה אוהב את נימני, או את קלינגר, או את כל מי שאתה לא רוצה, זה לא מתפקידי לשפוט את מי אתה אוהב או שונא.

אני לא חושב שאתה שונא את נימני, גם לא חשבתי ככה (ד"א, אני לא חושב ששונאים את נימני בבלומפילד, פשוט אנשים מושפעים מאוד חזק מהתקשורת).

אבל לכל הדברים שאתה אומר יש 0 ביסוס, אתה מתבסס על שמועות וחצאי אמיתות מהתקשורת.

תביא דברים מוכחים (כמו הדבר שאמר מי שמעליך, על זה עוד איכשהו אפשר לדבר, למרות שגם לא תמיד מה שמצלמים זה מה שהולך באמת, אבל בסדר, פה יש משהו לדבר עליו)

ואז תדבר, ואז תגיד מי עושה מה, עד אז אתה רק מפתח לך תיאוריה יפה ומנסה להתאים את המציאות אליה.

לא נשמע לי הגיוני שאבי יביא את יוסי מזרחי ולא ייתן לו במה מלאה לעשות את מה שהוא רוצה, אין לו סיבה לבוא

יוסי גם לא היה בא אם לא הייתה לו את הבמה.

חוץ מזה, אבי נבחן כמו כולנו במבחן התוצאה, עונה שעברה הוא הגיע למקום הכי גבוה שהיה אפשר עם הסגל שלו (עם קצת מזל ופחות פציעות - מאיוקה, אילייב, טומאסיץ,

אולי היינו גם מוציאים יותר מזה).

במידה ואבי לא יתמודד על האליפות עד סוף העונה, זה יהיה כישלון, הוא יודע, והוא ישים את המפתחות..

עד אז, הוא במבחן, התוצאות במאי.

יש אפשרות לייצב הגנה מצויינת אבל נמני עיוור, מלול בתור מגן ימני יכול להיות קטלני, והוא גם שיחק בעמדה הזאת בנבחרת כוכבי אירופה עד גיל 16 או 17 עם מארקו מארין מברמן ובויאן מבארסה ועוד תותחים צעירים...

ולשחק עם ניבא וסאבו בלמים... וזיו מגן שמאלי ולומר לו אף פעם לא לעלות כי כנראה לא לימדו אותו להגבייה כנראה...

תחשבו אם בינואר יביאו מגן שמאלי זה היה ככה.

זר-ניבאלדו-סאבו-מלול. שבספסל יש לך את זיו,כלומי,קוקסיגפני, סטרול וניסו...

חייבים איזה מגן שמאלי סטייל מסיללה כזה, איזה אפריקאי אחד או איזה ברזילאי שיודע לפרוץ מהאגף ולהגבייה טוב...

"לא, זה לא עוד נושא שטנה לגפני כמו שרובכם בטח חושבים.

רוני גפני כנראה לא המגן הכי מוכשר שידעה מכבי, זה מובן מאליו. הוא עושה לא מעט טעויות ולדעת הרוב פה הוא לא צריך לפתוח בהרכב. עדיין - אין שום סיבה שכשהוא על המגרש, הוא יקבל תגובה על כל נגיעה שלו בכדור. מה זה תורם? סתם מוריד את הבטחון של השחקן לרצפה, ויפעל לרעת מכבי."

רגע לא הבנתי...אחרי איך שהוא נראה הביטחון עוד יכול לרדת???? לאן הוא כבר יכול לרדת??? זה הכי תחתית שאפשר...!!!! שיעיפו אותו כבר מההרכב! אותו ואת קולאוטי,קולאוטי סטייל יבוריאן,עומד למעלה ולא עושה כלום.

סליחה, אני מתנצל שאני גורם לך לחשוב ולא להאמין לכל מה שמאכילים אותך בכפית.

אין לי בעיה עם העובדה שאתה אוהב את נימני, או את קלינגר, או את כל מי שאתה לא רוצה, זה לא מתפקידי לשפוט את מי אתה אוהב או שונא.

אני לא חושב שאתה שונא את נימני, גם לא חשבתי ככה (ד"א, אני לא חושב ששונאים את נימני בבלומפילד, פשוט אנשים מושפעים מאוד חזק מהתקשורת).

אבל לכל הדברים שאתה אומר יש 0 ביסוס, אתה מתבסס על שמועות וחצאי אמיתות מהתקשורת.

תביא דברים מוכחים (כמו הדבר שאמר מי שמעליך, על זה עוד איכשהו אפשר לדבר, למרות שגם לא תמיד מה שמצלמים זה מה שהולך באמת, אבל בסדר, פה יש משהו לדבר עליו)

ואז תדבר, ואז תגיד מי עושה מה, עד אז אתה רק מפתח לך תיאוריה יפה ומנסה להתאים את המציאות אליה.

לא נשמע לי הגיוני שאבי יביא את יוסי מזרחי ולא ייתן לו במה מלאה לעשות את מה שהוא רוצה, אין לו סיבה לבוא

יוסי גם לא היה בא אם לא הייתה לו את הבמה.

חוץ מזה, אבי נבחן כמו כולנו במבחן התוצאה, עונה שעברה הוא הגיע למקום הכי גבוה שהיה אפשר עם הסגל שלו (עם קצת מזל ופחות פציעות - מאיוקה, אילייב, טומאסיץ,

אולי היינו גם מוציאים יותר מזה).

במידה ואבי לא יתמודד על האליפות עד סוף העונה, זה יהיה כישלון, הוא יודע, והוא ישים את המפתחות..

עד אז, הוא במבחן, התוצאות במאי.

נשמה, מצטער להגיד לך אבל לחארטות שאתה דופק פה אין ביסוס. אתה מדבר שטויות, והכי חשוב אתה גם מאמין להם.

אם יוסי מזרחי הוא המאמן, הוא צריך לקבל את ההחלטות. אני לא מאמין לכל הבולשיט הזה של צוות מקצועי או סמכות עליונה.

בתאכלס, יוסי מזרחי הוא עוזר מאמן ולא יותר מזה. איך שלא תנסה להפוך את זה.

חוץ מזה, או שאתה מעלים עין, או שאתה לא שם לב לדברים כי אין לך את זה, ואין בזה בושה.

אבל מספיק לראות לפי 'שיטת המשחק' של מכבי, שאבי מנהל תעסק, והוא מחליט הכל.

בחילופים, במערך, בהוראות... ראבק צריך יותר מזה? מה אתה מנסה לערבב אותי ומזיין תמוח שאני עלק מושפע מהתקשורת? אני האחרון ששם לב לזבל שהם רושמים.

מאמן, במיוחד מאמן וותיק, יש לו את השיטת משחק שלו, וזה גם חלק מהאופי שלו. בחיים לא תראה את אלי כהן משחק סופר התקפי, או את אברם גרנט(המהולל הגדול של אבי) עובר לשחק עם 2 חלוצים. יוסי מזרחי ידוע כמאמן התקפי, בכל קבוצה שאימן בה, אם זה במכבי פ"ת, אשדוד או בית"ר תמיד ראית קבוצה שמשחקת התקפי, שכובשת, והכי חשוב - הוא בחיים לא סטה מהדרך שלו, 442 לאורך כל הדרך. גם כשהיה חוטף בראש באשדוד, הוא תמיד היה עולה התקפי, לפעמים זה השתלם, לפעמים לא. לא נכנס לזה כרגע.

אבל עזוב, כל מה שאני אגיד לך לא יעזור. יש לך את ה'אמת' שלך, שאתה מאמין לה, שאבי הוא שה תמים שלא מתערב ואפילו בקצת למזרחי.

לא נשמע לך הגיוני שמזרחי היה בא עם תנאים כאלו? אז שלא יישמע לך הגיוני.

עובדה, הוא בא, ואין לו שום קשר לאיך שמכבי נראית.

אם היית מבין קצת יותר, היית מדבר אחרת. אבי לוקח דוגמא מהשיטת משחק שמכבי הייתה משחקת בימי גרנט, כשנימני שיחק. בחיים לא ראית 2 חלוצים מהירים שעושים בלגנים להגנות, תמיד הביא איזה פיבוט(כנ"ל קלינגר, שלא שונה מנימני בקטע הזה) ותמיד חיפשו חלוץ מטרה שישחק לבד בחוד, עם עוד קשר התקפי מאחוריו ו-2 באגפים. השיטה הזו נעלמה לה לאט לאט מהכדורגל המודרני, גרנט לא מבין את זה, גם נימני לא, הוא מנסה ליישם את השיטה הזו במכבי, שזוהי השיטה שתמיד שיחקו במכבי כשהוא שיחק, כי באיזשהו אופן גם היה מגביל את מכבי, מאחר וזו העמדה היחידה בה יכל לשחק, בניגוד לשנות ה90, כשהיה קצת יותר מהיר והיה יכול לשחק באגף.

לא מאמין שרשמתי את כל זה, בידיעה שזה לשווא כי כלום לא נכנס לך במוח, אבל שיהיה לך בכיף.

סיכומים עושים במאי? חבל, עד מאי לחכות...

מקווה שאבי יקבל החלטות כמו גבר ויעלה ליציע, וייתן לאלה שיש להם יותר ניסיון ממנו לנסות ולנהל את הקבוצה שהוא בנה(אחלה קבוצה ד"א, פשוט אין לו ניסיון להתמודד ברמות האלה)