Jump to content

דירוג הצבאות החזקים בעולם.

תמיר יצחקי

Recommended Posts

דירוג טיפשי.

ב-48 שלא היה לנו צבא בכלל עלו עלינו כל מדינות ערב ואנחנו עדיין פה.

בקיצור?

אנחנו נלחמים כדי לשרוד, הם כדי לחסל, וזה הבדל משמעותי, שאי אפשר לספור בכמויות.

שלא לדבר על שאר השטויות שרשומות שם.

בקשר לויכוח שראיתי כאן?

ניצחנו בכל קרב שהיינו בו כי שרדנו וזהו.

אין אפס.

ואין קשר לשמאל או ימין, הצבא שלנו הוא הצבא הכי הומני ופראייר בעולם...על זה אין אפס...

האתר הזה בדיחה

צרפת? ברזיל? טורקיה?

אתם יודעים מה, נוריד את צרפת, נתחשב בזה שהם חזקים בגרעין

ישראל צריכה להיות בטופ 5 יחד עם בריטניה וגרמניה

ומצחיק שסין מעל רוסיה ושטייואן ואינדונזיה מעל מצרים

אפילו המדינה שהייתה לי בגינדיס יותר חזקה מאינדונזיה

והכי חשוב: לנו יש דור מלול, נשק יום הדין

דירוג מטומטם ביותר שלא נותן שום ייחוס לגודל המדינה, לעבר שלה ולמס' התושבים בהתאם לכלים.

ישראל צריכה להיות בחמישייה הראשונה. דרום אפריקה בעשירייה הראשונה. לא צריך להיות גאון כדי לדעת את הדברים האלה.

חחח צרפת צבא השוקולדים לפנינו? עם מטוסי הפאנטום של שנות ה70?

בכלל,כל צבא באירופה,צבאות שוקולד,החיילים שם לא במאת חיילים,למעט בריטניה.

הודו וסין לפנינו רק בגלל כמות וגודל,לא בגלל יכולות\טכנולוגיות.

את הנסיון שיש למפקדים והחיילים שלנו אין להרבה צבאות בעולם.

חחח צרפת צבא השוקולדים לפנינו? עם מטוסי הפאנטום של שנות ה70?

בכלל,כל צבא באירופה,צבאות שוקולד,החיילים שם לא במאת חיילים,למעט בריטניה.

הודו וסין לפנינו רק בגלל כמות וגודל,לא בגלל יכולות\טכנולוגיות.

את הנסיון שיש למפקדים והחיילים שלנו אין להרבה צבאות בעולם.

הגרמנים לא פראיירים בכלל, הם מקום שמיני רק בגלל שאסור להם להחזיק נשק גרעיני, אחרת הם היו גם מעל בריטניה

כמה הערות לדברים שעלו פה:

אפשר להתווכח על זה, אבל לדעתי מלחמת לבנון השניה היתה אחת המלחמות הכי מוצלחות שלנו. המטרה של מלחמת לבנון השניה היתה להביא שקט לתושבי הצפון והיא הושגה בצורה מושלמת ובמחיר יחסית נמוך (אם לוקחים בחשבון שנלחמנו מול אויב לא פראייר) של 110 חיילים הרוגים.

הבעיה היא שהמלחמה נוהלה בצורה כושלת ושיש לה יחסי ציבור שליליים. אבל במבחן התוצאה ישראל עמדה בענק.

וזה בניגוד אגב למבצע עופרת יצוקה שבו סבלנו רק 10 חיילים הרוגים (אל תשכחו שנלחמנו מול אויב בדיחה שחייליו לבשו אזרחי וברחו כשכוחות חי"ר נכנסו לערים) והמלחמה נוהלה טוב יותר, אבל לא הביאה שקט לתושבי עוטף עזה.

ועוד הערה: מי שמזלזל ביפן לא יודע על מה הוא מדבר. במלחמת העולם השניה הם זיינו לארה"ב את הצורה בפרל הארבור ואחר כך במשך חצי שנה בפסיפיק. ארה"ב חימה ב-2 חזיתות- חזית אחת באירופה מול הנאצים וחזית שניה מול היפנים. מעט מאוד מדינות היו מסוגלות לגרום לארה"ב כזה נזק.

1.מלחמת לבנון פרצה בגלל החטיפה שנעשתה,ולא כדי להחזיר שקט.ותאמין לי שיש הרבה נסיבות שגם אתה וגם אני לא יודעים עליהם.

2.מחר יחסית נמוך? מדובר פה ב110 חיילים,110 משפחות,ושלא נדבר על הפצועים.זה לא מלחמת קיום כמו יום כיפור או מלחמת העצמאות,זה היה מלחמה כדי "להחזיר" 2 שבויים שמלכתחילה ידעו כמעט בוודאות שהם מתו עוד בשעת החטיפה.

3.הזילות שלך בחיי אדם לא מפסיקה להפתיע.להגיד "רק" לפני מוות של 10 חיילים..זה לא יאומן.

נכון ש"עופרת יצוקה" נחשבת להצלחה גדולה,ונכון שלפני כל מבצע\מלחמה,בא שר הביטחון או הרמטכ'ל לראש הממשלה ואומר לו לדוגמא:"במלחמה הבאה צפויים להיות ככה וככה הרוגים,וככה וככה פצועים",אבל עדיין להשתמש במילה רק לפני 10 חיי חיילים שנהרגו..

4.שקט לא יהיה לתושבי הדרום כי אין שליטה על הטרור שם.בצפון זה רק חיזבאללה,ויש מעליהם מושכי חוטים.בדרום יש הרבה מאוד ארגוני טרור גדולים וקטנים,שבד''כ כל אחד פועל לפי רצונו,למרות שהחמאס הוא השולט העיקרי,הוא לא ממש שולט בג'יהאד וכו'.

5 ואחרון.אני לא מזלזל ביפן,אבל המיתוסים שאתה מהלל ומדבר עליהם היו לפני 70 שנה.ב70 שנה האלה כל כך הרבה השתנה,וכנ''ל לגבי גרמניה שאנשים דיברו גם עליה..גרמניה של מלחמת העולם השנייה הייתה מעצמת על,אולי הכי חזקה בעולם.היום הכוח שלה הוא 10% לעומת הזמנים ההם.מכיוון שמאז הם לא נלחמו פעם אחת,ולא היו צריכים להילחם.

מה זה עוזר לנו שאנחנו מקום 11?

פולאט אלמדאר והכוחות המיוחדים הטורקים בדרך, הלך עלינו...

http://www.youtube.com/watch?v=sZoxRq5wAzw

(הסרט הנ"ל יוצא בינואר והולך להיות הסרט הטורקי היקר ביותר אי פעם)

1.מלחמת לבנון פרצה בגלל החטיפה שנעשתה,ולא כדי להחזיר שקט.ותאמין לי שיש הרבה נסיבות שגם אתה וגם אני לא יודעים עליהם.

2.מחר יחסית נמוך? מדובר פה ב110 חיילים,110 משפחות,ושלא נדבר על הפצועים.זה לא מלחמת קיום כמו יום כיפור או מלחמת העצמאות,זה היה מלחמה כדי "להחזיר" 2 שבויים שמלכתחילה ידעו כמעט בוודאות שהם מתו עוד בשעת החטיפה.

3.הזילות שלך בחיי אדם לא מפסיקה להפתיע.להגיד "רק" לפני מוות של 10 חיילים..זה לא יאומן.

נכון ש"עופרת יצוקה" נחשבת להצלחה גדולה,ונכון שלפני כל מבצע\מלחמה,בא שר הביטחון או הרמטכ'ל לראש הממשלה ואומר לו לדוגמא:"במלחמה הבאה צפויים להיות ככה וככה הרוגים,וככה וככה פצועים",אבל עדיין להשתמש במילה רק לפני 10 חיי חיילים שנהרגו..

4.שקט לא יהיה לתושבי הדרום כי אין שליטה על הטרור שם.בצפון זה רק חיזבאללה,ויש מעליהם מושכי חוטים.בדרום יש הרבה מאוד ארגוני טרור גדולים וקטנים,שבד''כ כל אחד פועל לפי רצונו,למרות שהחמאס הוא השולט העיקרי,הוא לא ממש שולט בג'יהאד וכו'.

5 ואחרון.אני לא מזלזל ביפן,אבל המיתוסים שאתה מהלל ומדבר עליהם היו לפני 70 שנה.ב70 שנה האלה כל כך הרבה השתנה,וכנ''ל לגבי גרמניה שאנשים דיברו גם עליה..גרמניה של מלחמת העולם השנייה הייתה מעצמת על,אולי הכי חזקה בעולם.היום הכוח שלה הוא 10% לעומת הזמנים ההם.מכיוון שמאז הם לא נלחמו פעם אחת,ולא היו צריכים להילחם.

העיקר שהבנת את הכוונה שלי.

עזוב אותך רק תהיה בריא.

נ.ב- למי שמזלזל בטורקיה, אני רוצה לראות מה תגידו אחרי שתראו את הסרטון הבא:

http://www.youtube.com/watch?v=kyNU5ejltAI

עם כאלה חיילים פלא שהם לא מקום 2-3.

אבל שוב, השאלה היא מה זה "הרווחנו"?

אני מזכיר לך שהאום רצה לכפות עלינו הפסקת אש (מה שלא קרה בסוף בזכות לחץ של ארה"ב).

"הרווחנו" זה שטחים? הרי לא רצינו לכבוש שוב (ויכולנו, כבר היינו בפנים).

"הרווחנו" זה את החיילים השבויים? לא נעים לי להגיד אבל מי שחשב שנוכל להוציא אותם משם חיים חי בסרט.

אי אפשר להשוות את הפגיעה בתשתיות שלהם לפגיעה בתשתיות שלנו.

יצרת מצב שכוחות יוניפל יכנסו לדרום לבנון, הרחקת את חיזבללה אחורה.

ולא לשכוח שהחזרנו את ההרתעה.

נכון שלטווח הארוך זה לא החזיק. אבל גם אם זמנית שנינו את מאזן הכוחות באיזור פרוש הדבר שמהמלחמה יצאת עם ידך על העליונה.

כמו שאמרתי, המחיר היה כבד, התוצאות לא משכנעות אבל במלחמה הזאת (אם מתעקשים לקרוא לה מלחמה) היתה לנו עליונות לאורך כל הדרך.

בכל מקרה (ועל זה אתה תסכים איתי אבל לפעמים נדמה לי שנוצרה במדינה תפיסה אחרת)- לא הפסדנו.

אולי בשבילנו למילה "ניצחון" אין אותו פירוש.

אחד הגיב שאנחנו ניצחנו כי אנחנו עדיין שורדים, כי הוא רואה את זה כמלחמת הגנה שבה המטרה שלנו לשמור על קיומנו.

כמובן שאם זאת הייתה מלחמה כזאת אז הייתי אומר שניצחנו. אבל מבחינתי לא מדובר על מלחמה כזאת, אלא על מלחמה שבה נכנסנו לשטח אויב במטרה להשיג שם יעדים.

לגבי מה שאתה כתבת, מבחינתי כאשר יעדי המלחמה העיקריים היו להחזיר את החיילים החטופים, ובנוסף לגרום לכך שחיזבאללה לא יהיה בדרום לבנון, פשוט לא מדובר בניצחון כשהחיילים לא חזרו אלינו וחיזבאללה דווקא כן חזר לדרום לבנון אחרי כלום זמן.

זה שהאו"ם החליט החלטה זה טוב ויפה, אבל זה רק דף נייר.

קודם כל, בקשר ליפן: הם בונים את הצבא שלהם מחדש, הם הולכים להתחזק בשנים הקרובות

בקשר לגרמניה?

אתה לא יודע על מה אתה מדבר

זו המדינה העשירה באירופה, יש להם צבא משוכלל מאוד (תחשוב שלנו יש 3 צוללות שאת שלושתן תרמה גרמניה, כמה גדול צריך להיות צבא של מדינה כדי שהיא תוכל לתרום צוללות?)

גרמניה אחת המדינות החזקות בעולם (מכל הבחינות)

Guest עידן דורון

קודם כל, בקשר ליפן: הם בונים את הצבא שלהם מחדש, הם הולכים להתחזק בשנים הקרובות

בקשר לגרמניה?

אתה לא יודע על מה אתה מדבר

זו המדינה העשירה באירופה, יש להם צבא משוכלל מאוד (תחשוב שלנו יש 3 צוללות שאת שלושתן תרמה גרמניה, כמה גדול צריך להיות צבא של מדינה כדי שהיא תוכל לתרום צוללות?)

גרמניה אחת המדינות החזקות בעולם (מכל הבחינות)

אבל אתה יודע למה הם תורמים צוללות.

כי אסור להם להחזיק אותן (מגבלות מאז מלחמת העולם ה-2).

אבל הן יודעים שבשלב מסויים הם יוכלו להחזיק צוללות ואז יהיה להם את הידע הנדרש כדי לבנות צוללות. אז הם שומרים על "כושר" מה שנקרא

סעמק 7 מליון איש במדינה הקטנה הזו לעומת המליונים והמליארדים של שאר העולם

מתוכם 3-4 מליון מתגייסים(קראו כמה אחוז המתגייסים בתל אביב היום לראייה) וגם הנתון המטורף שהבאתי בהגזמה,

מקום ראשון חבר'ה. טפיחה על השכם לכל מי ששירת בכלל ולמי שהיה בקרבי בפרט.

ישראל מקום 11 שזה במקרה אחד אחרי הטופ טן.. לפי דעתי מי שדירג את הצבאות ככה ידע שגם ככה העולם חם על ישראל אז הוא נמנע מקונספירציות מיותרות.. צה"ל הוא צבא אדיר שניצח את מלחמותיו באחדותו.. היום המדינה כלכך מפולגת שזה כבר לא אותו דבר וזו אולי סיבה מספר 2 שאנחנו רק מקום 11... לילה טוב

אני רואה שהפורום מלא בפרשנים צבאיים שאפילו צבא אינדונזיה לא זר להם, סחטיין עליכם.

בקשר לצרפת, מדובר באחד הצבאות עם ההיסטוריה הכי מפוארת באירופה, כשמתוך 125 מלחמות גדולות באירופה מאז 1495 הם לחמו ב50 מתוכן (הכי הרבה באירופה). בנוסף, מתוך 168 קרבות שהתרחשו מאז המאה הרביעית לפני הספירה, הם ניצחו ב109, הפסידו 49 ויצאו בתיקו ב10.

אני רואה שהפורום מלא בפרשנים צבאיים שאפילו צבא אינדונזיה לא זר להם, סחטיין עליכם.

בקשר לצרפת, מדובר באחד הצבאות עם ההיסטוריה הכי מפוארת באירופה, כשמתוך 125 מלחמות גדולות באירופה מאז 1495 הם לחמו ב50 מתוכן (הכי הרבה באירופה). בנוסף, מתוך 168 קרבות שהתרחשו מאז המאה הרביעית לפני הספירה, הם ניצחו ב109, הפסידו 49 ויצאו בתיקו ב10.

ב-1495 עוד לא היה אופסייד.

כל ההיסטוריה המפוארת שלהם לא מנעה מהגרמנים הנאצים והאיטלקים הפאשיסטים לטייל להנאתם ברחובות ערי צרפת (ובניהן כמובן פאריז) אחרי קרב שארך בסה"כ 6 שבועות.

ובלי קשר, אתה באמת חושב שזה רציני להעלות לסטטיסטיקה מלחמות של סוסים וחרבות?

כי לא נראה לי שלקחו את זה בחשבון כשבחנו את הדירוג (עם כל הכבוד לנפוליאון בונפרטה).

צרפת היא המדינה עם תקציב הבטחון הרביעי בגודלו בעולם, ועם ארסנל הנשק הגרעיני השלישי בגודלו בעולם. ככה שלא הייתי ממהר לזלזל בהם גם כיום, מה גם שתחום החלל והלווינים אצלה הוא אחד המפותחים בעולם, מה שאומר שגם מבחינה מודיעינית היא בין המובילות .

נ.ב

הסטטיסטיקה לגבי המלחמות הייתה סתם כדי להפריך את הסטיגמה על הצרפתים, ולא באה לרמוז על חוזק הצבא שלהם כיום

אוי נו באמת...

אם אתה מודד מה שהיה לפני עשרות שנים אז מונגוליה של ג'ינגיס חאן צריכה להיות בין המקומות הראשונים...

כן גינגיס חאן באמת הנהיג אימפריה ענקית לפני כמה עשרות שנים

Guest עידן דורון

כן גינגיס חאן באמת הנהיג אימפריה ענקית לפני כמה עשרות שנים

אוף נו

התכוונתי מאות שנים. :rtfm:

הוא גם רשם קרבות מהמאה הרביעית לספירה.....