Jump to content

דירוג הצבאות החזקים בעולם.

תמיר יצחקי

Recommended Posts

למה לבנון השנייה זה ניצחון?

השגנו את המטרה שלנו (כולם כמובן זוכרים מה היא)? הם הפסידו שטחים?

אז נכון שמבחינה מספרית פגענו בהם יותר משהם פגעו בנו. אבל הם עדיין ארגון טרור ואנחנו מדינה (ונ.ב., אם היינו נלחמים נגד סין ולהם היו יותר הרוגים, זה היה אומר שניצחנו?). הם רק מתחזקים בטילים מאז למרות ההחלטה של האו"ם ועדיין יש מאזן אימה בין הארגון למדינה שלנו.

אמנם לא הפסדנו, אחרי הכל הם לא חדרו יבשתית לשטח שלנו ולא נכנענו להם, אבל גם לא ניצחנו.

אם כל המלחמות היו משיגות את יעדיהן היה שלום בעולם.

הטענה שמצב הכוחות אינו שווה לא משנה את העובדה שהם פתחו במלחמה נגדנו ולבסוף התחננו לעולם שנסכים להפסקת אש.

בכלל, נלחמת נגד ארגון טרור, תוך נסיונות נואשים לשמור על הומניות.

לא השתמשת במאית מהכוח שלך רק כדי לא לפגוע בבני אדם.

אם זאת היתה מלחמה אמיתית לבנון היתה עולה בלהבות.

זה הרי לא באמת כוחות. אנחנו יכולים למחוק את לבנון בשנייה.

במוסריות לפחות לקחנו?

ואיך אף אחד לא מתעלם מהדירוג לאור השמאלניות הבוטה שלו? (איפה איו"ש והגולן? למה יש לנו את הצבא ה-11 בעולם אם הם אפילו לא נכנסים במפה?)

אי אפשר לאמוד ברצינות ובצורה מדוייקת עוצמה וכוח של צבא. זה לא רק כוח אדם וטכנולוגיה, זה גם ניסיון בלחימה, פטריוטיות של העם (אם העורף תומך במלחמה - קל יותר לנהל אותה), ואלה דברים שמשתנים אפילו מקדנציה לקדנציה של ראשי ממשלה, שרי ביטחון וגנרלים.

מצרים שווה יותר ממקום 17 בעשור האחרון, חיל הים מהטובים בעולם.

ועם כל הכבוד לפיסיות של זלאטן, אין סרט ששבדיה מקום 29. רק מראה שלא לוקחים בחשבון ניסיון במלחמות עבר, הסכסוך הכי גדול שלהם היה בשבת בצהריים כשנורבגיה הרעישה בין 2 ל-4.

אם כל המלחמות היו משיגות את יעדיהן היה שלום בעולם.

הטענה שמצב הכוחות אינו שווה לא משנה את העובדה שהם פתחו במלחמה נגדנו ולבסוף התחננו לעולם שנסכים להפסקת אש.

בכלל, נלחמת נגד ארגון טרור, תוך נסיונות נואשים לשמור על הומניות.

לא השתמשת במאית מהכוח שלך רק כדי לא לפגוע בבני אדם.

אם זאת היתה מלחמה אמיתית לבנון היתה עולה בלהבות.

זה הרי לא באמת כוחות. אנחנו יכולים למחוק את לבנון בשנייה.

אולי אתה צודק (למרות שאני לא בטוח כי כולנו ראינו את הבעיות שהיו בצבא - לוגיסטיקה, מערך האימונים וכו', ככה שאני לא יודע איזה עוד 99% היינו יכולים להוסיף לכוח שלנו, חוץ מסתם להפגיז מקומות הומי אדם).

אבל בסופו של דבר לא מחקנו את לבנון.

לא החזרנו את השבויים. לא הרגנו את נסראללה ולא חיסלנו את חיזבאללה. לא מנענו מהם להמשיך להתחזק, לא מנענו מהם להניף את הדגל הצהוב בגבול הדרומי. ככה שאיפה הניצחון בדיוק? זה לא כאילו שהחיזבאללה באו לכבוש אותנו והדפנו אותם ועוד גרמנו להם לבקש הפסקת אש, אנחנו אלה שפתחנו את המלחמה בגלל אירוע חטיפה.

זה נכון שחיזבאללה כנראה תמכו בהפסקת אש (למרות שאני לא בטוח שהם ביקשו אותה בגלוי, אולי אני טועה). אבל הפסקת אש היא פשוטו כמשמעו - הפסקת אש. לא ניצחון, לא הפסד.

יש מצב אנחנו בתיקו עם המשמר השוויצרי.

יש להם חוב מוסרי קטן אלינו ממלחמת העולם השנייה.

אבל הפסקת אש היא פשוטו כמשמעו - הפסקת אש. לא ניצחון, לא הפסד.

אני לא אתייחס לכל השאר כי זה באמת דיון מעמיק שאין לשנינו (או לפחות לי) כוח לנהל עכשיו.

אבל לפי התפיסה שלך למעשה לא ניצחנו בשום מלחמה. וגרמניה לא הפסידה במלמת העולם השנייה.

שלא תבין לא נכון, אני גדלתי על המשפט של אמא שלי שאומר שאין במלחמה מנצחים.

אבל בשורה התחתונה לבנון ספגה יותר אבדות וחיזבללה בזמנו ספג מכה קשה מאוד (היום, אחרי 4 שנים המצב חזר לקדומותו אבל זה לא קשור).

אני לא אתייחס לכל השאר כי זה באמת דיון מעמיק שאין לשנינו (או לפחות לי) כוח לנהל עכשיו.

אבל לפי התפיסה שלך למעשה לא ניצחנו בשום מלחמה. וגרמניה לא הפסידה במלמת העולם השנייה.

שלא תבין לא נכון, אני גדלתי על המשפט של אמא שלי שאומר שאין במלחמה מנצחים.

אבל בשורה התחתונה לבנון ספגה יותר אבדות וחיזבללה בזמנו ספג מכה קשה מאוד (היום, אחרי 4 שנים המצב חזר לקדומותו אבל זה לא קשור).

האמת שאתה צודק לגבי הפסקת אש, במחשבה שנייה אי אפשר להגיד שהפסקת אש זה לא ניצחון ולא הפסד.

אבל אי אפשר גם להגיד שהפסקת אש היא בוודאות ניצחון או הפסד. אלה רק שתיים מהאפשרויות.לגבי כמות האבדות כמו שאמרתי זה לא רלוונטי. רק כשמדובר בכמות משמעותית יש לכך משמעות. וזה לא רלוונטי שחיזבאללה נחלש במלחמה, גם אנחנו כמובן נחלשנו בסופו של דבר בכל מלחמה כמעט (מבחינה כלכלית, אבדות ועוד). הוא לא נחלש ברמה שאפשר להגדיר ניצחון, שהרי לא באמת הרווחנו שום דבר מהמלחמה הזאת והם לא באמת הפסידו בה שום דבר...

אבל שוב, השאלה היא מה זה "הרווחנו"?

אני מזכיר לך שהאום רצה לכפות עלינו הפסקת אש (מה שלא קרה בסוף בזכות לחץ של ארה"ב).

"הרווחנו" זה שטחים? הרי לא רצינו לכבוש שוב (ויכולנו, כבר היינו בפנים).

"הרווחנו" זה את החיילים השבויים? לא נעים לי להגיד אבל מי שחשב שנוכל להוציא אותם משם חיים חי בסרט.

אי אפשר להשוות את הפגיעה בתשתיות שלהם לפגיעה בתשתיות שלנו.

יצרת מצב שכוחות יוניפל יכנסו לדרום לבנון, הרחקת את חיזבללה אחורה.

ולא לשכוח שהחזרנו את ההרתעה.

נכון שלטווח הארוך זה לא החזיק. אבל גם אם זמנית שנינו את מאזן הכוחות באיזור פרוש הדבר שמהמלחמה יצאת עם ידך על העליונה.

כמו שאמרתי, המחיר היה כבד, התוצאות לא משכנעות אבל במלחמה הזאת (אם מתעקשים לקרוא לה מלחמה) היתה לנו עליונות לאורך כל הדרך.

בכל מקרה (ועל זה אתה תסכים איתי אבל לפעמים נדמה לי שנוצרה במדינה תפיסה אחרת)- לא הפסדנו.

אני אגיד לך מה הרווחנו

כל המדינות סביבנו רוצות שנשחה עם הדגים בים

ובכל מלחמה שהייתה עד היום הם לא הצליחו במשימה

לכן הם נכשלו

אנחנו לא יצאנו לשום מלחמת התקפה אלא רק למלחמות הגנה (צבאנו על שמו כן הוא)

באף אחת מהמתקפות האוייב לא צלח את מטרתו

עם ישראל חי

טועמה פה זה ארץ ישראל

אתה חי פה? אתה גולש באינטרנט מהיר מישראל? זה הניצחון שלך

כמה הערות לדברים שעלו פה:

אפשר להתווכח על זה, אבל לדעתי מלחמת לבנון השניה היתה אחת המלחמות הכי מוצלחות שלנו. המטרה של מלחמת לבנון השניה היתה להביא שקט לתושבי הצפון והיא הושגה בצורה מושלמת ובמחיר יחסית נמוך (אם לוקחים בחשבון שנלחמנו מול אויב לא פראייר) של 110 חיילים הרוגים.

הבעיה היא שהמלחמה נוהלה בצורה כושלת ושיש לה יחסי ציבור שליליים. אבל במבחן התוצאה ישראל עמדה בענק.

וזה בניגוד אגב למבצע עופרת יצוקה שבו סבלנו רק 10 חיילים הרוגים (אל תשכחו שנלחמנו מול אויב בדיחה שחייליו לבשו אזרחי וברחו כשכוחות חי"ר נכנסו לערים) והמלחמה נוהלה טוב יותר, אבל לא הביאה שקט לתושבי עוטף עזה.

ועוד הערה: מי שמזלזל ביפן לא יודע על מה הוא מדבר. במלחמת העולם השניה הם זיינו לארה"ב את הצורה בפרל הארבור ואחר כך במשך חצי שנה בפסיפיק. ארה"ב חימה ב-2 חזיתות- חזית אחת באירופה מול הנאצים וחזית שניה מול היפנים. מעט מאוד מדינות היו מסוגלות לגרום לארה"ב כזה נזק.

בזיון. אנחנו גרועים במלחמות ידידות וזה נחשב בדירוג, בגלל זה אנחנו רק מקום 11.

לדעתי אנחנו בכיף יכולים להכנס לטופ 5.

וברצינות, יש לצבא שלנו נסיון גדול, ולכן ישראל צריכה להיות מדורגת גבוה יותר.

וזה בניגוד אגב למבצע עופרת יצוקה שבו סבלנו רק 10 חיילים הרוגים (אל תשכחו שנלחמנו מול אויב בדיחה שחייליו לבשו אזרחי וברחו כשכוחות חי"ר נכנסו לערים) והמלחמה נוהלה טוב יותר, אבל לא הביאה שקט לתושבי עוטף עזה.

אם האוייב היה כל כך בדיחה למה לא נכנסנו לעיר עזה וגמרנו את הסיפור?(בטח לא בגלל הלחץ הבינלאומי)

האוייב היה מאוד עיקש ואנחנו ורק אנחנו עשינו אותו "לבדיחה" כמו שכתבת.

אתם חיים בסרט שאנחנו יכולים להיכנס לטופ 10.

אולי אולי אולי אפשר להיות מקום עשירי, לא יותר...

לפני שאתם רושמים שטויות, תיכנסו באתר הזה קצת ותשוו בין ישראל לשאר המדינות ותשימו לב לנתון המדהים שהוא המיקום שלנו ביחס למספר החיילים שעומדים לרשותנו.

בדיחה.

רמה ירודה של ניתוח נתונים

ונתונים שגויים ברמה מביכה.

לדוגמא: הם מתחייסים שם לתותחים נגררים !!!!!

זה סוג של נשק שהוצא מצהל לפני 20 שנה לערך ( ועדיין רושמים שיש לנו 2000 כאלה )

ארה"ב, סין, ברה"מ

ישראל כנ' צריכה להיות מדורגת מקום 4-6 עם הודו ובריטניה.

הכי מצחיק שהם מדברים שם על הצבא הצרפתי......... פחחחחחחחחחח

הצבא הצרפתי כבר מזמן הפך לפיקציה, אין להם אפילו יכולת אווירית בסיסית.

בשני המשברים האחרונים הם נאלצו להתחנן לעזרה מארה"ב והם החליטו לנסות להחיות לפחות כמה יחידות עילית כדי שיהיה להם יכולת פעולה בסיסית ביותר שהיום גם אין להם

מה שמוזר לי זה לאן נעלם הצבא השוויצרי, שבאופן מוזר נעלם.

ד.א.

הצבא היפני הולך לעבור מהפיכה בזמן הקרוב

הם מתחילים שם בהליכים אבל זה לוקח זמן רב כי הם צריכים גם להתנתק מדוקטורינות אמריקאיות שגויות ששולטות בצבא.

( לדוגמא נבנה שם כוח שיריון גדול, אבל ליפנים באמת אין הרבה מה לעשות עם טנקים )

"הצבר"

עדיף להיות במקום 11 לא להתלבט יותר מדי עם כוח של מדינה מקום 5-6, מאשר להיות להיות 5-6 עם כוח צבאי של מדינה 11-12 אז מה זה משנה המיקום באמת ?

יש המון דברים שגם המנהל של האתר הזה לא יודע, אז הדירוג הזה לא רלוונטי בכלל.