Jump to content

מדוניאנין לא בהרכב הפותח בשבת

לא לתת

Recommended Posts

לפני הדרבי עשו מעטר שכטר , סדיביה היה לפחות בואטנג , מדואנין היורש של נימני , מלול הבטחת העתיד של הכדורגל הישראלי ......

אז כנראה שהחליטו להוריד אותם לקרקע ,

סדיביה פצוע חלקית ולא לוחצים להכשיר אותו למשחק

עטר כל השבוע , לפי דיווחים , תורגל לעיתים לא בהרכב

מדו עכשיו יורד לספסל

ומלול בכלל חטף השעיה

לדעתי יש קשר בין ה"תארים" שחילקו להם לפני הדרבי לבין הסטטוש שלהם כרגע , הם צריכים להוכיח את עצמם וזה בסדר גמור

לתת להם את ההרגשה שלו .

לגבי כל הנושא של מלול/סבן - במצב האידיאלי ביותר אבי סטרול חוזר להציג יכולת טובה , ניבאלדו מנהיג את ההגנה מאחור במקום פאביצביץ, שעובר לימין לתפקיד המקורי שלו .

לדעתי הצוות מבין את זה , לכן אין טעם בכלל להמשיך לתרגל את ההרכב הזה שמלול מגן , ולא כדאי לוותר על סבן שבסה"כ אחראי לבישול יפה באשדוד וכבש שער בדרבי בטוטו .

מלול יכול להיות מחליף כמגן / קשר / קיצוני התקפי , סבן מחליף כמגן או בלם .

לגבי הספסול של מדו - לא יודע אם מישהו שם לב איך בדרבי סדיביה אלברמן ומדו היו תקועים אחד ליד השני באמצע בזמן שבוזגלו , עטר וראנגלוב , תקועים רחוק מהם ורחוק אחד מהשני מקדימה

הם היו צריכים לעשות פעולות מאולצות להתקריב ושחקנים של הפועל פשוט הקיפו אותם מכל כיוון בכל התקפה ( אני מקווה שאני לא נשמע כמו שגיא כהן אבל באמת שהיה קל לי לראות את זה )

אולי מנסים הרכב קצת שונה שישחרר את הפקק הזה , אולי מנסים את אותה שיטה שבוזגלו באמצע במקום מדו ...

בכל מקרה , גם הפועל שנה שעברה לקחה אליפות ש 2 מהשחקנים שבתחילת העונה היו אמורים להיום הכוכבים שלה , ווצביץ וזנדברג ... פשוט התאדו ועזבו , אני מקווה שעד דצמבר יגמרו הניסויים ותהיה לנו

שיטה והרכב עם רוטציה מסוימת שלא מזעזעת את הקבוצה , הסגל ידולל קצת בינואר, בסביבות פברואר יצחקי ישתלב ובמאי נחגוג אליפות . ....

נ.ב

לדעתי מה שיקרה שבוזגלו לא ינצל את הקרדיט באף תפקיד ובינואר יעבור להפועל .

כל השבוע דיברנו על זה שמכבי עוד לא מחוברת וצריך לתת זמן...מצד שני כל שבוע עולים עם הרכב שונה ולא נותנים לקבוצה לרוץ , לי זה לא ברור.

משדר לחץ כל ההתנהלות הזאתי...מצד אחד אומרים בתקשורת שמאמינים בשחקנים ומצד שני עושים מיני מהפכה בהרכב.

וכן הרבה שחקנים לא משחקים מספיק טוב כרגע..אבל אם נוריד אותם לספסל הם ישחקו יותר טוב בעוד חודש ?...הרי גם מלול וגם מדו כנראה יחזרו להרכב עוד שבוע שבועיים,

ושוב יאלצו להדביק אותם חזרה לקבוצה ושוב זה יקח זמן ויעלה בנקודות כנראה.

אגב לא צריך להוריד אף אחד לקרקע..הדרבי עשה את זה מספיק טוב , כרגע זה פשוט הבעת חוסר אמון.

שאתה שמח מזה שהפועל לקחו אליפות ולא חיפה. חיפה על הזין שלי ומצידי שייקחו עוד 20 אליפויות, רק לא הפועל.

הוא גם צריך להיענש על התועבה! סקילה!

לעיני כל אוהדי מכבי.

למען יראו וייראו.

כך ייעשה לאוהד ששונא את חיפה יותר מהפועל!!!1

:crazy:

שאתה שמח מזה שהפועל לקחו אליפות ולא חיפה. חיפה על הזין שלי ומצידי שייקחו עוד 20 אליפויות, רק לא הפועל.

אוקיי חשבתי על זה, אבל הגעתי למסקנה שאין מצב שמחר בבוקר אני אפסיק לשנוא את חיפה, אז אין מצב שאני משנה.

מצטער.

זה כאילו שאחרי הדרבי רוצים להראות לכולם שאין מעמדות?

רגע אחרי שהעלו את אלברמן על סמך כלום במקום מלול, ואחרי שהכניסו את קולאוטי במקום אבידור כי הוא מרוויח יותר?

הם עושים מעצמם צחוק. והרי ברור שרק בגלל שזאת הפועל ר"ג הם עושים את זה. אתה לא יכול במשחק הכי חשוב של העונה לספסל את השחקן הכי טוב שלך, לשלוח שחקן יקר במקום שחקן טוב מהספסל, ואז שבוע אחרי זה מול יריבה קלה להעלות הרכב שני בתור מסר שאין מקום קבוע. זאת בדיחה.

על הדרך הם גם משדרים זלזול בהפועל ר"ג, כי שוב, נראה אותם עושים את זה נגד קבוצה חזקה.

לגבי מדו - הוא שחקן של 20 דקות מצטברות במשחק. אולי אם הקבוצה תשחק כדורגל, אז הוא גם יבוא לידי ביטוי. כשהקבוצה גם ככה משחקת רק 20 דקות ראשונות, ואז נשענת על יכולת אישית, אז כן, הוא לא דינאמו כמו גיז'ה, והוא ייעלם עד שהוא יחליט 4 פעמים במשחק לעשות משהו. הספסול הזה לא יתרום כלום. כל עוד אנחנו אוסף של שחקנים ולא קבוצה, אתה לא יכול לצפות משחקן שהמומחיות שלו היא להירדם שפתאום יתעורר. מישהו במכבי לא הבין שזאת הסיבה שהוא בארץ ולא לפחות בולנסיה?

החלטה נבונה ונכונה. צריך לעורר אותו, לדעתי. הוא היה חלש מאוד בדרבי וגם מול פתח תקווה לא עשה כלום חוץ מהשער.

הוא לא ילד בן 19.

הוא שחקן בן 25 עם כישרון לנבחרת ארגנטינה שחתם בארץ בגלל חיסרון משמעותי במשחק שלו, ועכשיו אתה מספסל בגלל אותו חיסרון. אתה לא תשנה אותו עכשיו, זה האופי שלו.

עריכה: תראה את ההודעה שלי למטה, על למה הוא לא ישתנה.

הוא לא עושה הרבה.

צריך לגרום לו לטרוף את הדשא כי פעולה אחת בסוף המשחק נגד הפועל פ"ת זה נחמד אבל לאורך כל השנה ונגד קבוצות יותר חזקות זה לא יעבוד.

כן, ואין ספק שזה יעבוד נוכח האישיות והקריירה שלו עד עכשיו.

מי שתומך בספסול שלו כי זה "ישפר" אותו, אולי מבין כדורגל, אבל לא בפסיכולוגיה ובאישיות שחאריס משדר. אולי משחק הבא הוא יהיה יותר פעיל, אבל הוא יחזור לסורו, וספסול בשנית, במיוחד אם ממושך, סתם יפגע במוראל שלו.

גם אם זה עוזר לשחקנים אחרים, עולם הכדורגל לא מלא בשחקנים כמו חאריס מדוניאנין, שהוא יחיד במינו. שחקן שמוותר במודע על קריירה גדולה. לא שחקן שנזרק מכל המדרגות, לא שחקן שיש לו בעיות משמעות, שחקן שמעדיף להתאים את הסביבה אליו מאשר את עצמו לסביבה. שחקן שלא כסף ולא מעמד ישנו אותו. שחקן שאתה מקבל כמו שהוא, ואם זה טוב לך הוא מאושר, ואם לא טוב לך אז יילך לחפש מקום אחר, ולא אכפת לו אם פחות טוב ופחות כסף.

יש שחקנים שמנסים ונכשלים, חאריס ויתר ישר, אבל מנגד התעקש לקבל את מה שהוא רוצה. זה שחקן שלא הקשיב לואן חאל, לא כי זלזל בו, אלא כי לא עניין אותו. הסבירו לו שלא יהיה כוכב במועדונים גדולים בלי מאמץ, אז אמר שיהיה כוכב במועדונים קטנים. תגידו שראש בקיר, תגידו שטיפש, אבל מכבי הרוויחה מזה שחקן ענק.

בכל מה שקשור להתקדמות ככדורגלן, חאריס סובל ממה שנראה כמו "It's not that I'm lazy, it's just that I don't care". אני מכיר את זה, תאמינו לי. תסתכלו על כל הקריירה וההיסטוריה שלו, ותבינו שהוא נהנה מכדורגל, אבל אין לו את האנרגיות הנפשיות בשביל לרוץ 90 דקות, ושהוא מודע לזה שהוא יכול להגיע לברצלונה אבל לא יגיע. הוא השלים עם זה, והוא רק רוצה לשחק, בגלל זה הוא חתם ל-4 שנים בארץ. הבן אדם ויתר על קריירה בצמרת של אירופה בשביל להנות מהכדורגל שלו, ולספק את הסחורה, גם במגבלות שלו. בינתיים הוא מספק את הסחורה, עם המגבלות. הוא מגשים פה את החלום שלו, להיות כוכב איפשהו. הוא לא מוכן לזוז מהחלום הזה, כמו שהוכיחו השנים האחרונות של הקריירה שלו. הוא מעדיף שיקראו בשם שלו בישראל, מאשר להיות על הספסל עם הטובים ביותר ולעבוד קשה. הוא מעדיף להיות שחקן חופשי בליגה שלא סופרים באירופה, מאשר לעבוד קשה ולהיות בורג במכונה של המועדונים הגדולים.

בניגוד לאחרים, הוא מעדיף להיות ראש לשועלים מזנב לאריות, ואפילו ראש לשועלים מאשר ראש לאריות אם זה כרוך במאמץ יתר, ובלזוז מילימטר מסגנון המשחק שלו. בינתיים אנחנו מרוויחים מזה את הגולים, אז למה לספסל?

פשוט לא רוצה באף דרך שמדו יקבל הרגשה מהצוות של "שמע, לא אומרים את זה בקול רם. אבל וואלה? ההפסד בדרבי אשמתך" או משהו בסגנון.

ממה שיצא לי להכיר את מדו, הוא שחקן שכן צריך את המקום שלו בהרכב ואת הקרדיט. אני לא אומר שלהוריד לפעמים שחקנים לספסל למשחק כדי להחזיר את הרעב זה לא טוב, השאלה היא האם זה העיתוי.

למי שלא עקב:

פרק א': הולנד

ואן חאל: שמע, חאריס, אתה ילד מוכשר, אבל יש לי בעיה - אתה לא עושה הגנה.

חאריס: כן, אני יודע.

ואן חאל: אתה על הספסל.

חאריס: טוב.

ואן חאל: שומע? עדיין אתה לא עושה הגנה.

חאריס: כן, אני יודע.

ואן חאל: אתה תצטרך לעזוב, להתחשל.

חאריס: בכיף.

פרק ב': מושאל לקבוצה קטנה, ואז חוזר לואן חאל

ואן חאל: יופי, שיחקת והבקעת.

חאריס: כן.

ואן חאל: אבל אתה עדיין לא עושה הגנה באימונים.

ואן חאל: אתה צריך להיות יותר עירני על המגרש.

חאריס: אבל אני לא רוצה.

ואן חאל: אתה לא מקשיב לי, לואן חאל?

חאריס: אני מאמין לך, אבל אני לא רוצה לעשות את זה.

ואן חאל: זה אומר שאתה לא תהיה שחקן גדול.

חאריס: אוקיי, ו...?

ואן חאל: ואתה עוזב.

חאריס: ביי.

פרק ג': ספרד

ויאדוליד: חאריס, אתה מוכשר, הבאנו אותך בהרבה כסף. אבל אתה לא זז על המגרש.

חאריס: כן, נכון.

ויאדוליד: אתה על הספסל.

חאריס: באסה. :(

ויאדוליד: שמע, העלינו אותך נגד פויול, עשית ממנו צחוק, אבל אתה לא ככה בכל המשחקים. אתה עדיין על הספסל.

חאריס: אני רוצה לעזוב.

ויאדוליד: לאן? לישראל?

ויאדוליד: אתה לא מעדיף להתקדם, להגיע למועדונים הגדולים בספרד?

חאריס: לא, ישראל זה סבבה בשבילי.

ויאדוליד: תישאר אצלנו, עזוב, נעלה ליגה, נאריך לך את החוזה.

חאריס: עזבו אותי, אני רוצה ללכת. בישראל אני בהרכב.

ויאדוליד: אבל... רק שנה אחת בליגה השנייה, תשחק, תשתפר, נעלה ליגה, תחזור לליגה הראשונה, תרשים שם את כולם!

חאריס: אבל אני לא מתכוון להשתפר. תמכרו אותי לישראל כבר, אחרת אני סתם אעזוב בחינם עונה הבאה.

ויאדוליד: אתה מודע לזה שהשקענו בך, לליגה הספרדית, מלא כסף למרות שואן חאל זרק אותך, כן? אתה מודע לזה שאתה לא תחזור לפה?

חאריס: אני לא רוצה לחזור.

פרק ד': ישראל

הצוות המקצועי: חאריס, הבנו שאתה מוכשר מספיק בשביל ריאל מדריד.

חאריס: תודה.

הצוות המקצועי: אבל אתה לא זז על המגרש, ובגלל זה אתה בארץ, כן?

חאריס: נכון.

הצוות המקצועי: טוב, אז נציע לך חוזה, נשפר אותך, ותחזור לאירופה?

חאריס: לא, לא, אני רוצה להישאר פה. 4 שנים.

הצוות המקצועי: 4 שנים להיות עצלן ולשים גולים?

הצוות המקצועי: לא רוצה ליגה ספרדית? אנגליה? גרמניה?

חאריס: עזבו אותי באמא שלכם.

הצוות המקצועי: אפשר לשאול למה אתה לא רוצה?

חאריס: כי בעיניהם אין לי ערך.

הצוות המקצועי: וכל מה שאתה רוצה זה הרכב, למרות שזה בישראל?

חאריס: כן, יש לי נשמה, יש לי שיר, יש לי ת'דרך. רק לשחק. לא אכפת לי איפה.

הצוות המקצועי: סבבה, ברוך הבא.

ועכשיו:

הצוות המקצועי: חאריס, אתה לא זז על המגרש - אתה שם גולים, אבל מצטערים, אתה יורד לספסל.

חאריס: *תחשבו לבד*

הוא לא ילד בן 19.

הוא שחקן בן 25 עם כישרון לנבחרת ארגנטינה שחתם בארץ בגלל חיסרון משמעותי במשחק שלו, ועכשיו אתה מספסל בגלל אותו חיסרון. אתה לא תשנה אותו עכשיו, זה האופי שלו.

עריכה: תראה את ההודעה שלי למטה, על למה הוא לא ישתנה.

אני חושב שקצת הגזמתם עם הכיוון שלקחתם את זה אליו. בסך הכל מדובר על משחק אחד בשביל "לעורר" אותו. לא בשביל לשנות את האופי שלו, לא בשביל שיעשה הגנה, אלא בשביל שיראה קצת יותר. נניח שמה שכתבת זה נכון, אז אתה לא חושב שזה ישפיע עליו לרדת לספסל כדי להבהיר לו שהוא לא יהיה בהרכב בכל תנאי ובכל מחיר? אם פרגי מושיב את ויין רוני (או כל שחקן אחר לצורך העניין) על הספסל כדי להחדיר בו מוטיבציה, גם לצוות המקצועי שלנו מותר.

עומר, אתה ילד מיוחד :)

אל תדאג, הראיס פה כדי להישאר, לא ישברו אותו..

אבי לא הביא אותו סתם והוא ויוסי יודעים שיש להם שחקן כזה יד.

גם אם יישב על הספספל לפעמים זה לא נורא, שינוח קצת.. שלא ישחקו אותו.

היו כאלה שהשוו אותו לזרים של ביתר בתקופה של לפני כמה שנים

כבר אחרי כמה מחזורים הוא ירד לספסל

כן, באמת לא מבין את ההשוואה הזאת. אבל היא נעשתה ע"י החלק ה"פחות מבין" בקהל שלנו.

כל בר דעת יודע שאין מה להשוות בכלל.

שחקן גדול בכמה רמות על כל מי שבית"ר הביאו.

כן, באמת לא מבין את ההשוואה הזאת. אבל היא נעשתה ע"י החלק ה"פחות מבין" בקהל שלנו.

כל בר דעת יודע שאין מה להשוות בכלל.

שחקן גדול בכמה רמות על כל מי שבית"ר הביאו.

כן ברור חחח

מי אלה בכלל לרואה אגנסו אבראו בואטנג פביאני

פבריס פרננדס דריו ואלברס

סתם סמרטוטים

מה אתם רוצים מהאריס? הוא הולנדי מותר לו להיות עצלן. למה רובן עושה הגנה?

לא! אבל סניידר כן :)

שישחק בתפקיד של רובן שלא יעשה הגנה, שישחק בתפקיד של סניידר הוא יעשה :)

כן ברור חחח

מי אלה בכלל לרואה אגנסו אבראו בואטנג פביאני

פבריס פרננדס דריו ואלברס

סתם סמרטוטים

אתה באמת משווה את השחקנים סוג ב' האלו למדו :|?

ברצינות שאין לך שום מושג בכדורגל, זה מדהים.

אתה אולי לא אוהד בית"ר בגישה שלך, אבל בידע בכדורגל? ....

אני האמת מההתחלה פחדתי מהגישה שלו. אני מאמין שצריך לשים אותו על הספסל לפחות למשחק אחד, שירגיש קצת שהוא לא בהכרח באנקר. למה יש גם שחקנים שמתים לקבל דקות ונותנים את הכל ואפילו לא מקבלים ספסל. עכשיו אני לא יודע אם אפשר להגיד שהוא לא שם זין אבל זה כן נראה כאילו הוא לוקח הכל באיזי, לא מתאמץ. אז אני לא אומר שצריך לשנות את האופי שלו, אבל כששחקן חושב שהוא באנקר 100 אחוז בהרכב, זה מה שקורה. ובמיוחד כשיש שחקנים כאלה מוכשרים בתפקיד הזה שלא רואים דקות, לאף שחקן אסור לחשוב שהוא באנקר בהרכב 100 אחוז.

ואם אתם כל כך פוחדים שהוא יעלב מהישיבה על הספסל וירצה לעזוב, מה שאני לא חושב שיקרה, אולי לא היינו צריכים להביא אותו מלכתחילה. הרי זה ברור שמשחק הבא הוא חוזר להרכב אז מה אתם דואגים? בסך הכל משחק מול הפועל רמת גן זה משחק שכן אפשר לעשות בו ניסויים ולתת דקות לשחקנים שפחות משחקים. הם בטח תכננו את זה כבר לפני הרבה זמן.

דרך אגב לפי הראיונות שלו הוא נראה הרבה יותר רציני ממה שהוא נראה על המגרש. :thumbs:

לפי אתה וואלה מדו לא בסגל בגלל עימות עם נימני באחד האימונים ...

אני מקווה שנימני לא יחזור על הטעות עם קאנמאן , עד שיש לנו זר ששווה 15 גולים בעונה כדאי לשמור אותו .