Jump to content

הביזיון חוגג: שוב משחק ללא קהל [שימו לב לעדכון! הרדיוס נגד סכנין בטוטו].

cristiano ronaldo

Recommended Posts

כל עוד זה העונש? קיבלנו את מה שמגיע לנו, ולבוא ולספר לי שדפקו אותנו לא מישהו אחר לא עובד מולי...מה שכן??את הלקח נלמד (אני מקווה) הפעם.

מחפשים אותנו, בואו לא ניתן להם סיבות.

הבעיה היא שהלקח לא נלמד. יש כאן תגובות של "ישש, למי אכפת. סה"כ גביע הטוטו. ועוד סכנין! נמנע רדיוס בליגה!"

קיבלנו את העונש שמגיע לנו על-פי התקנון של ההתאחדות לכדורגל. לצערי, ככה אף אחד לא ילמד לקח. בטח לא אם המשחקים בהם נענש יהיו במפעל גביע הטוטו.

אבל הכי כואב זה על גולדהאר. בקצב הזה הוא יצטרך לשלם חצי מיליון שקל בעונה על קנסות. נראה מה נגיד ביום שהוא יעזוב, אם חלילה אנחנו נקצר את התהליך...

אתה יודע קסטור טרוי בהתחלה אפילו תכננתי לענות לך, אבל אז ראיתי שרשמת ששקית גרעינים שולחת לביה"ח וגליל נייר לא עושה כלום והבנתי שאין טעם, אבל את האמת שזה מסתדר עם המקצוע שלך שבו יושר ואמינות הם במקרה הטוב המלצה.

אתה יודע קסטור טרוי בהתחלה אפילו תכננתי לענות לך, אבל אז ראיתי שרשמת ששקית גרעינים שולחת לביה"ח וגליל נייר לא עושה כלום והבנתי שאין טעם, אבל את האמת שזה מסתדר עם המקצוע שלך שבו יושר ואמינות הם במקרה הטוב המלצה.

תומר, האמת היא שאתה מתחמק מלענות לשאלות הקשות שאני ודותן (קסטור) העלנו. אז אני שואל שוב:

1. בעינייך עונש הרחקה מהמגרשים למישהו שנהג באלימות (כלפי אוהד אחר) או זרק משהו למגרש (לא קונפטי או גליל נייר) זה לא לגיטימי???

2. בהמשך לשאלה הקודמת, בעינייך אלימות ביציעים זה דבר לגיטימי? לדעתך צריך להתיר זריקת חפצים לתוך המגרש מצד הקהל?

אתה רציני? במה שונה הכדורגל מכל אירוע אחר בארץ?

איפה נכתב בדיוק שהחוקים שחלים על כל המדינה מאבדים את מהותם בתוך האיצטדיון?

למה שבכדורגל יחולו חוקים שבכל מקום אחר לא יכולים להתקיים?

כל אחד נהיה פה עורך דין. יש חוק שאומר שעונש קולקטיבי הוא אסור? מה שאנשים פה אומרים, זה שאם הדבר הזה יגיע למבחן של בג"צ, לדעתם בג"צ יפסול אותו כי הוא לא חוקתי. אנשים מפרשים את זה כאילו זה 100% וההתאחדות עוברת על החוק. זה ממש לא ככה.

יש כל מיני מבחנים לבדוק אם חוק הוא חוקתי או לא. לא ניכנס לזה כאן, אבל שמעו לי, זה בכלל לא בטוח, ולדעתי אם זה יבחן בבג"צ זה רק יכשיר את השרץ.

ועוד לפני כן, לא בטוח בכלל שבג"צ יסכים לדון בעתירה כזו. יש פה שאלות דיוניות מאד קשות ומסובכות, וכבר העלו לפה פסקי דין שבהם בג"צ סירב לדון בעתירות נגד ההתאחדות.

אתה לא יכול לדעת מה כן זוקרים ומה לא זורקים, אני בטוח ששמה בדרבים גם משליכים חפצים, אם הייתה צופה בכל משחקע הליגה שם הייתה רואה גם מציתי וכן מושלכים למגרש.

ובקשר לעידוד זה סתם חרטא, אתמול כל המשחק שמעתי רק את הגועל, לא יודע על מה אתם מדברים.

טוב, אז העידוד בארץ טוב יותר מבגרמניה. אתה עושה צחוק? גם עוד 50 שנה לא נגיע למה שיש שם.

עד שתפסיק לזרוק דברים למגרש:)

ובעניין רציני:

העונש עצמו (עזבו חוקי לא חוקי) הוא טיפשי והזוי, לא ייתכן שבגלל שX מטומטם אני אקבל עונש כמו שלא ייתכן שבגלל שאני רבתי עם הבוס שלי בעבודה אז X ייענש.

מה שכן? כל עוד זה העונש? קיבלנו את מה שמגיע לנו, ולבוא ולספר לי שדפקו אותנו לא מישהו אחר לא עובד מולי...מה שכן??את הלקח נלמד (אני מקווה) הפעם.

מחפשים אותנו, בואו לא ניתן להם סיבות.

מישהו עומד מולכם עם אקדח ורוצה לירות בכם..תיתנו לו כדורים?

אז זהו, שהלקח לא נלמד.

אמרתי - גליל נייר אחרי שהוא נפתח. גליל שנשאר סגור גם כן מסוכן, ובגלל זה גם לא נותנים כיום להכניס גלילים כאלה למגרש. ובכל אופן, אתה סתם מתחמק.

מה הקו האדום מבחינתך? מה מותר ומה אסור? יש משהו אסור בכדורגל?

תומר, האמת היא שאתה מתחמק מלענות לשאלות הקשות שאני ודותן (קסטור) העלנו. אז אני שואל שוב:

1. בעינייך עונש הרחקה מהמגרשים למישהו שנהג באלימות (כלפי אוהד אחר) או זרק משהו למגרש (לא קונפטי או גליל נייר) זה לא לגיטימי???

2. בהמשך לשאלה הקודמת, בעינייך אלימות ביציעים זה דבר לגיטימי? לדעתך צריך להתיר זריקת חפצים לתוך המגרש מצד הקהל?

1. הכי לגיטמי.

הרבה יותר מהלעניש אותי בגלל שמישהו אחר הוא אידיוט.

2. לא, ולא.

זהו...

כל אחד נהיה פה עורך דין. יש חוק שאומר שעונש קולקטיבי הוא אסור? מה שאנשים פה אומרים, זה שאם הדבר הזה יגיע למבחן של בג"צ, לדעתם בג"צ יפסול אותו כי הוא לא חוקתי. אנשים מפרשים את זה כאילו זה 100% וההתאחדות עוברת על החוק. זה ממש לא ככה.

אתה באמת חושב שאני צריך להיות עו"ד בשביל לדעת שאי אפשר להעניש אותי בלי שהוכחה אשמתי?

אף אחד לא יכול להבטיח ב-100% את הקביעה של בג"צ. צריך לדעת איך לפעול מולם הסברתית ולהראות להם בדרך הכי נכונה שהעונש הזה סותר את הצדק המשפטי.

וגם אם בג"צ יקבע אחרת (הם עדיין בני אדם והם טועים לא פעם אחת) אני לא אשתכנע שהעונש שאני סופג הוא הוגן וראוי.

איך אתה רוצה שבנאדם שלא היה בדרבי יקבל את העובדה שהוא נענש על דברים שאפילו לא היתה לו את האפשרות לבצע?

זה אבסורד, תפסיק לעצום את העניים.

מתחמק מלתת תשובות? חח הצחקתם אותי מה אני חייב לכם, אני בניגוד לרבים בארגון שלך לא צבוע שכשהייתי יותר חזק אז אלימות הייתה לגיטימית ונקראה מעטפת של השחקן או כל מיני בדיחות בסגנון וכשאני יותר חלש אז כל מי שמתמנהג ככה הוא ערס וזו אלימות (פלוס להתלונן עליו ר"ל).

אם אתה רוצה שאבוקות יהיו חוקיות באישור אז באמת שאתה חשב והויכוח איתך הוא מיותר אתה לא רוצה יציע עם אוירה של כדורגל אתה רוצה קהל של קוקים ואני שונא קוקים.

הויכוח כולו כל כך מיותר בגלל שתמיד אנשים כמוכם היו הרוב ביציע, אבל תמיד הייתה כמות בלתי מבוטלת לא כמוכם שאין לכם שום סיכוי לעשות כנגדם כלום, חוץ מהפעולות הסטנדרטיות שלכם של לבכות ולהתבכיין בפורום או להתלונן במשטרה, שתי השיטות מעולם לא עזרו לכם אבל אתם מוזמנים להמשיך לנסות.

מתחמק מלתת תשובות? חח הצחקתם אותי מה אני חייב לכם, אני בניגוד לרבים בארגון שלך לא צבוע שכשהייתי יותר חזק אז אלימות הייתה לגיטימית ונקראה מעטפת של השחקן או כל מיני בדיחות בסגנון וכשאני יותר חלש אז כל מי שמתמנהג ככה הוא ערס וזו אלימות (פלוס להתלונן עליו ר"ל).

אם אתה רוצה שאבוקות יהיו חוקיות באישור אז באמת שאתה חשב והויכוח איתך הוא מיותר אתה לא רוצה יציע עם אוירה של כדורגל אתה רוצה קהל של קוקים ואני שונא קוקים.

הויכוח כולו כל כך מיותר בגלל שתמיד אנשים כמוכם היו הרוב ביציע, אבל תמיד הייתה כמות בלתי מבוטלת לא כמוכם שאין לכם שום סיכוי לעשות כנגדם כלום, חוץ מהפעולות הסטנדרטיות שלכם של לבכות ולהתבכיין בפורום או להתלונן במשטרה, שתי השיטות מעולם לא עזרו לכם אבל אתם מוזמנים להמשיך לנסות.

יודע מה? אני גאה להיות "קוקי". מה שלא תהיה המשמעות של המילה הזאת.

אם האלטרנטיבה של להיות קוקי היא להיות בבון גס רוח שמתנהג כמו ערבי בחמולה ומראה לכל היציע כמה הוא שייך לתקופת האבן, אז אני שמח שאני קוקי. אני לא מבין אנשים שלא מתביישים לעשות דברים כאלה מול אלפי אנשים. אני הייתי מתבייש אם יציע שלם, מתוכו לא מעט אנשים שמכירים אותי, יראו אותי מתנהג בצורה כזאת בהמתית. כנראה זה עניין של חינוך.

כמו שאמרת אנחנו הרוב ביציע. אנחנו גם הרוב בכביש, הרוב במועדוני הלילה והרוב ברחוב. אתם המיעוט שלפעמים עושה את חיי הרוב במדינה הזאת לבלתי נסבלים.

"הקוקי"

אני בזאת יכול להכריז שאני מצדיע לפיפא ולהתאחדות בכדורגל בפרט.

מה שהם רוצים לעשות בענישה ובחקיקה הזאת זה לגרום לאפקט שקורה כאן.

1.אפקט של דחיה והרחקה של אנשים אלימים מהיציע ע"י חבריהם ליציע בשלב הראשון, מה שקורה כאן וגם יקרה וקורה במגרש בסופו של דבר, בדיוק כמו שקרה בשנים קודמות שבהן ההתאחדות החליטה להפוך לבית שמאי (והשנה זה קרה בגלל שחלה עליה חובת ההוכחה להראות שאפשר גם בלי משטרה, וזה כביכול לטובתנו אבל אנחנו לוקחים את זה למקומות אחרים וחבל).

2. להגיע למצב שבו הפגיעה בקבוצה תגרום לקבוצה עצמה לקחת אחריות ולהתחיל להעסיק את הגורמים ולהשתמש במירב האמצעים כדי להרחיק את האנשים הללו מהיציע, מה שקרה עם לוני, אם למישהו בכלל יש ספק, יקרה גם כאן, אם אנשים ימשיכו לירוק לבאר שממנה הם שותים.

בכל העולם זה עובד, בנתיים שלב א' מתבצע לא רע וכבר במסגרת הוירטואלית המודעות עולה, תגידו מה שתגידו, אין יותר יעיל מזה.

(משחקים בנו כמו בובות ואנחנו זורמים, חבל)

אתה באמת חושב שאני צריך להיות עו"ד בשביל לדעת שאי אפשר להעניש אותי בלי שהוכחה אשמתי?

אף אחד לא יכול להבטיח ב-100% את הקביעה של בג"צ. צריך לדעת איך לפעול מולם הסברתית ולהראות להם בדרך הכי נכונה שהעונש הזה סותר את הצדק המשפטי.

וגם אם בג"צ יקבע אחרת (הם עדיין בני אדם והם טועים לא פעם אחת) אני לא אשתכנע שהעונש שאני סופג הוא הוגן וראוי.

איך אתה רוצה שבנאדם שלא היה בדרבי יקבל את העובדה שהוא נענש על דברים שאפילו לא היתה לו את האפשרות לבצע?

זה אבסורד, תפסיק לעצום את העניים.

אתה מפשט את זה. אז כן, בתנאים מסוימים, בג"צ יכול לאפשר את הפגיעה בך גם אם לא הוכחה אשמתך. זה לא כל כך מופרך. זה עונש מתסכל, אבל עובדתית הוא קיים בכל העולם וכנראה שיש לו השפעה מסוימת. הנה, אנו כבר רואים אותה פה (וכן, יש לזה השפעה עלי. אני מודה. אתמול צחקתי שזרקו בקבוק על עבאס סואן, היום אני בוכה בגלל זה). ולטס פייס איט, זה לא עונש כל כך קשה.

צריכים להבין שמדובר פה בסיטואציה שאין לה אח ורע. שום דבר לא דומה ליציע של קבוצת ספורט. ההשוואות לקולנוע אינן נכונות. זה לא אותו סוג של בידור. וכן, בסופו של דבר, אוהדים של קבוצה נתפסים כקולקטיב. כמו שאומרים שהקהל של מכבי הוא ככה, והקהל של הפועל הוא ככה ושל בית"ר ככה. הרי לא כל אוהדי הפועל שמאלנים, לא כל אוהדי בית"ר גזענים ולא כל אוהדי מכבי חיילים של נמני. אבל זו התפיסה בציבור, בתקשורת ואפילו בקרב האוהדים עצמם. למה שבבית משפט זה יהיה שונה?

ואם אנו נתפסים כקולקטיב, אז אחת הדרכים להתמודד עם צרות שנגרמות על ידי הקולקטיב - גם אם מדובר בבודדים בקולקטיב, היא להעניש את כל הקולקטיב, ולתת לעונש לעשות את שלו. הקולקטיב, הקבוצה, היא כבר תוקיע את החבר'ה שסרחו.

והנה לך, על קצה המזלג, הסבר הגיוני לעונש הזה. באשר למבחנים החוקתיים, הרי שזה בוודאי עונש שבא לשרת תכלית ראויה (קרי, להפסיק את זריקות החפצים, הקללות, להביא לאווירה נעימה יותר וכו'). העונש קבוע על פי חוק (ולא גחמה של מישהו). השאלה היחידה היא האם הוא מידתי, והפרשנות יכולה ללכת לכאן ולכאן.

בהינתן שופטים שההכרה שלהם עם כדורגל היא דרך ערוצי הטלוויזיה, ומה שהם רואים שם זה בעיקר את ההתפרעויות והבלאגן, יש סיכוי סביר שלא יבטלו אותו...

ולשאלתך, מה אותו בחור שלא היה בדרבי יכול לעשות בנדון, ובכן, אפשר להלשין על מי שזרק את הבקבוק. לא אותו בחור שלא היה בדרבי, אבל 1000 אחרים שכן היו בדרבי כן. אגב, זה בדיוק מה שקרה באשדוד. שלשום הילד הזה היה גבר. היום הוא מסכן.

אולי הדרך היא באמת הפסד טכני, ואז כולנו נבכה. אני מקווה שלא נגיע לשם.

אני בזאת יכול להכריז שאני מצדיע לפיפא ולהתאחדות בכדורגל בפרט.

מה שהם רוצים לעשות בענישה ובחקיקה הזאת זה לגרום לאפקט שקורה כאן.

1.אפקט של דחיה והרחקה של אנשים אלימים מהיציע ע"י חבריהם ליציע בשלב הראשון, מה שקורה כאן וגם יקרה וקורה במגרש בסופו של דבר, בדיוק כמו שקרה בשנים קודמות שבהן ההתאחדות החליטה להפוך לבית שמאי (והשנה זה קרה בגלל שחלה עליה חובת ההוכחה להראות שאפשר גם בלי משטרה, וזה כביכול לטובתנו אבל אנחנו לוקחים את זה למקומות אחרים וחבל).

2. להגיע למצב שבו הפגיעה בקבוצה תגרום לקבוצה עצמה לקחת אחריות ולהתחיל להעסיק את הגורמים ולהשתמש במירב האמצעים כדי להרחיק את האנשים הללו מהיציע, מה שקרה עם לוני, אם למישהו בכלל יש ספק, יקרה גם כאן, אם אנשים ימשיכו לירוק לבאר שממנה הם שותים.

בכל העולם זה עובד, בנתיים שלב א' מתבצע לא רע וכבר במסגרת הוירטואלית המודעות עולה, תגידו מה שתגידו, אין יותר יעיל מזה.

(משחקים בנו כמו בובות ואנחנו זורמים, חבל)

לא הבנתי, זה טוב או רע? תקרא את מה שקראתי למעלה. זה הגיוני בהחלט, ואם זה יעזור בסופו של דבר - זה פנטסטי. די לברבריות. תלמדו להתנהג כמו בני אדם.

גם ביציע, גם בתור בסופר, גם בכביש.

מדהים שאנחנו חיים במדינה שבה מי שאומר שזה לא מתאים לזרוק בקבוקים למגרש - קוראים לו "קוקי" (שאני לא בטוח מה זה אומר, כן). הנורמה היא להיות ערס בבון?

קודם כל רביד אני לא הולך מכות לא באיצטדיון לא בכביש לא במועדון ולא ברחוב ובזאת תמה מסכת ההצטדקויות יאללה דפדף.

YNWA כל הכבוד אחי להבדיל אלף הבדלות מזכיר קצת את היהודים בשואה שכל פעם כמעט שמישהו היה עושה משהו נגד הנאצים היו מאיימים ע יתר המחנה בעונש לא לגיטמי שנגדו צריך לעשות בלאגן אבל כולם כמובן העדיפו את הפתרון הקל של לעלות את הבנאדם על המזבח.

הדברים שלי לא מכוונים לכולם, מעולם לא הייתה לי בעיה עם מי שהוא ילד טוב וכל החיים ידע שהוא ילד טוב ולא חי בסרט, אבל מי שחשב שאלימות ביציע היא לגיטימית כל עוד היא שירתה את האינטרס שלו והוא יותר חזק, ועשיו הוא מטיף לי על אלימות רק דבר אחד יש לי להגיד לו בעעעעע.

קסטור טרוי אתה עיתונאי למה שאני אתייחס אלייך ברצינות עם רמת הגועל נפש הלא אמינה שאתה וחברייך בתקשורת בכלל ובתקשורת ספורט בפרט מייצרים, אה?

דרך אגב אני לא רוצה שירביצו אף פעם לילדים בשחקן כמו שלא רציתי אז שירביצו לילדים מהאולטרס זה לא ברור מאליו אני צריך לרשום את זה?

תפסיקו להכניס את נושא השואה לכל מקום חבורת מטומטמים.

לא משווים כלום לשואה!

תפסיקו להכניס את נושא השואה לכל מקום חבורת מטומטמים.

לא משווים כלום לשואה!

רונן אני מסכים איתך בעיקרון וסליחה אם זה פוגע ברגשותיך או ברגשותיו של מישהו אחר, ולהבדיל מיליון הבדלות זאת הדוגמא הראשונה שקפצה לי לראש עם לחץ בלתי מוצדק ודרך ההתמודדות של רוב האנשים, לדעתי.

רונן אני מסכים איתך בעיקרון וסליחה אם זה פוגע ברגשותיך או ברגשותיו של מישהו אחר, ולהבדיל מיליון הבדלות זאת הדוגמא הראשונה שקפצה לי לראש עם לחץ בלתי מוצדק ודרך ההתמודדות של רוב האנשים, לדעתי.

סבבה, מקבל, אבל זה בדיוק ההבדל בין התכתבות בפורום לקללות במשחק: פה יש לך את הזמן לקרוא שוב את ההודעה, לתקן שגיאות ולראות שהיא מנוסחת טוב.

סבבה, מקבל, אבל זה בדיוק ההבדל בין התכתבות בפורום לקללות במשחק: פה יש לך את הזמן לקרוא שוב את ההודעה, לתקן שגיאות ולראות שהיא מנוסחת טוב.

אתה יכול להסביר את ההודעה שלך אחי ואולי גם על הדרך לתת איזה תקציר לנושא פה?

אני מתתתתת להגיב אבל די הלכתי פה לאיבוד, אין קשר הגיוני בין הודעה להודעה

ואני גם גם מסטול אז בכלל קשה לי

לא הבנתי, זה טוב או רע? תקרא את מה שקראתי למעלה. זה הגיוני בהחלט, ואם זה יעזור בסופו של דבר - זה פנטסטי. די לברבריות. תלמדו להתנהג כמו בני אדם.

גם ביציע, גם בתור בסופר, גם בכביש.

מדהים שאנחנו חיים במדינה שבה מי שאומר שזה לא מתאים לזרוק בקבוקים למגרש - קוראים לו "קוקי" (שאני לא בטוח מה זה אומר, כן). הנורמה היא להיות ערס בבון?

זה לא סתם רע, זה גרוע, הם יוצרים פה מלחמת אחים ואנחנו זורמים איתה.

מה אתה בתור אוהד לא אלים שנפגע מהמצב יכול לעשות זה ללכת להתאחדות, למחות, לעשות מה שבא לך בכל האמצעים הדרושים ע"מ שההתאחדות והגורמים הרלוונטים יענישו אך ורק את מי שצריך

במקום זה אתה הולך בדרך ההפוכה, יוצא למאבק שהוא לא שלך כי גורמים לך לחשוב שהוא שלך, בדיוק כמו בבית ספר שמישהו עושה משהו ומבטלים את הטיול השנתי, במקום לצאת ולהתלהם על המטומטם שהחליט על העונש, אתה מתלהם על זה שכביכול אשם בעונש, הוא לא אשם בעונש, הוא עשה משהו שלא קשור אליך, הוא עשה עבירה בתור בן אדם פרטי שהחליט לעשות מה שהחליט לעשות, אין לך כל קשר אליו ואתה לא אמור להענש בגללו

אין לך גם זכות לצאת אליו בטענות של "בגללך", זה לא בגללו, זה בגלל ההתאחדות נקודה סוף פסוק, אתה לא עשית שום דבר רע, ומנגד הדברים הכביכול רעים שהוא עשה לא אמורים להשפיע עליך

על זה צריך להלחם, לא להלחם בתופעה, התופעה על הזין שלי, אני לא שוטר, שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה וישא באחריות, כל מי שביציע הוא ילד גדול ויכול לקחת אחריות על הדברים שהוא עושה

לא שאני חס וחלילה מעודד ענישה קשה, אבל להוציא מהיציע, להרחיק למשחק או שניים, גם אני מאבד לפעמים עשטונות ואולי גם בי זה יפגע, אבל אני אשם בזה, לא אתה, והכי גרוע לא מי שבכלל לא היה במשחק, כי 10 אלף מנויים נענשים פה ובכלל היו במגרש רק 2000 אוהדי מכבי.

תתעוררו, תלחמו במי שצריך, אל תתנו לקומבינטוריקה שלהם לעבוד, תפסיקו להיות בובות ותפנו את האצבע המאשימה למי שהיא צריכה להיות מופנת ולא למי שקל להפנות אותה אליה

משחקים בנו כמו בובות ואנחנו זורמים, נניח ומישהו ירה במישהו ביציע, אז כולנו נקבל עונש מאסר עולם, נניח, את מי תאשים? את היורה?

גם על הדרך לתת איזה תקציר לנושא פה?

לדעתי צריך להוציא חוק בפורום שכל נושא שעובר 4 עמודים, שיהיה בו תקציר.

למרות שבנושא זה קצת קשה לתת תקציר, כל אחד רואה את זה מנקודת המבט שלו: "בוז להתאחדות", "בוז לקוקיס", "בוז לזורקי בקבוקי הקולה בלי הגזים", "בוז לרדיוסים", "בוז למי שלא מבין שרדיוס זה רע", "בוז למי שלא מבין שבשביל לא לקבל רדיוס צריך לא להיות בבון" "בוז לבוזי"

דיבורים דיבורים והרדיוסים המזדיינים האלה לא מתבטלים, דיבורים דיבורים, ואלו שגורמים לרדיוסים לא לומדים לקח

זה לא סתם רע, זה גרוע, הם יוצרים פה מלחמת אחים ואנחנו זורמים איתה.

מה אתה בתור אוהד לא אלים שנפגע מהמצב יכול לעשות זה ללכת להתאחדות, למחות, לעשות מה שבא לך בכל האמצעים הדרושים ע"מ שההתאחדות והגורמים הרלוונטים יענישו אך ורק את מי שצריך

במקום זה אתה הולך בדרך ההפוכה, יוצא למאבק שהוא לא שלך כי גורמים לך לחשוב שהוא שלך, בדיוק כמו בבית ספר שמישהו עושה משהו ומבטלים את הטיול השנתי, במקום לצאת ולהתלהם על המטומטם שהחליט על העונש, אתה מתלהם על זה שכביכול אשם בעונש, הוא לא אשם בעונש, הוא עשה משהו שלא קשור אליך, הוא עשה עבירה בתור בן אדם פרטי שהחליט לעשות מה שהחליט לעשות, אין לך כל קשר אליו ואתה לא אמור להענש בגללו

אין לך גם זכות לצאת אליו בטענות של "בגללך", זה לא בגללו, זה בגלל ההתאחדות נקודה סוף פסוק, אתה לא עשית שום דבר רע, ומנגד הדברים הכביכול רעים שהוא עשה לא אמורים להשפיע עליך

על זה צריך להלחם, לא להלחם בתופעה, התופעה על הזין שלי, אני לא שוטר, שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה וישא באחריות, כל מי שביציע הוא ילד גדול ויכול לקחת אחריות על הדברים שהוא עושה

לא שאני חס וחלילה מעודד ענישה קשה, אבל להוציא מהיציע, להרחיק למשחק או שניים, גם אני מאבד לפעמים עשטונות ואולי גם בי זה יפגע, אבל אני אשם בזה, לא אתה, והכי גרוע לא מי שבכלל לא היה במשחק, כי 10 אלף מנויים נענשים פה ובכלל היו במגרש רק 2000 אוהדי מכבי.

תתעוררו, תלחמו במי שצריך, אל תתנו לקומבינטוריקה שלהם לעבוד, תפסיקו להיות בובות ותפנו את האצבע המאשימה למי שהיא צריכה להיות מופנת ולא למי שקל להפנות אותה אליה

משחקים בנו כמו בובות ואנחנו זורמים, נניח ומישהו ירה במישהו ביציע, אז כולנו נקבל עונש מאסר עולם, נניח, את מי תאשים? את היורה?

כל מילה יא גבר, לצערי אני לא מאמין שלא נישאר מיעוט שחושב ככה ולא בוחר בפתרון הקל והמגעיל.

אתה יכול להסביר את ההודעה שלך אחי ואולי גם על הדרך לתת איזה תקציר לנושא פה?

אני מתתתתת להגיב אבל די הלכתי פה לאיבוד, אין קשר הגיוני בין הודעה להודעה

ואני גם גם מסטול אז בכלל קשה לי

אתה שואל ברצינות ?

אם כן, אז הכוונה שלי היא שאחרי שאתה רושם הודעה ולפני שאתה לוחץ על 'פרסם', אתה יכול לקרוא אותה שוב ולראות אם כתבת משהו שאולי עדיף לערוך. אתה יכול לעשות את זה גם בגלל שאתה בבית רגוע בסטלה שלך מול המחשב, ולא במגרש עם כל הלהט, האינסטינקטים והעצבים.

דיבורים דיבורים והרדיוסים המזדיינים האלה לא מתבטלים, דיבורים דיבורים, ואלו שגורמים לרדיוסים לא לומדים לקח

דיבורים דיבורים אבל גם את בחרת לך צד בויכוח (הצד שהזורק ארטיק הוא אשם ולא חלילה זה שנתן על זה עונש של חצי מיליון שקל), אז מה הקטע?

אתה מפשט את זה. אז כן, בתנאים מסוימים, בג"צ יכול לאפשר את הפגיעה בך גם אם לא הוכחה אשמתך. זה לא כל כך מופרך. זה עונש מתסכל, אבל עובדתית הוא קיים בכל העולם וכנראה שיש לו השפעה מסוימת. הנה, אנו כבר רואים אותה פה (וכן, יש לזה השפעה עלי. אני מודה. אתמול צחקתי שזרקו בקבוק על עבאס סואן, היום אני בוכה בגלל זה). ולטס פייס איט, זה לא עונש כל כך קשה.

צריכים להבין שמדובר פה בסיטואציה שאין לה אח ורע. שום דבר לא דומה ליציע של קבוצת ספורט. ההשוואות לקולנוע אינן נכונות. זה לא אותו סוג של בידור. וכן, בסופו של דבר, אוהדים של קבוצה נתפסים כקולקטיב. כמו שאומרים שהקהל של מכבי הוא ככה, והקהל של הפועל הוא ככה ושל בית"ר ככה. הרי לא כל אוהדי הפועל שמאלנים, לא כל אוהדי בית"ר גזענים ולא כל אוהדי מכבי חיילים של נמני. אבל זו התפיסה בציבור, בתקשורת ואפילו בקרב האוהדים עצמם. למה שבבית משפט זה יהיה שונה?

ואם אנו נתפסים כקולקטיב, אז אחת הדרכים להתמודד עם צרות שנגרמות על ידי הקולקטיב - גם אם מדובר בבודדים בקולקטיב, היא להעניש את כל הקולקטיב, ולתת לעונש לעשות את שלו. הקולקטיב, הקבוצה, היא כבר תוקיע את החבר'ה שסרחו.

והנה לך, על קצה המזלג, הסבר הגיוני לעונש הזה. באשר למבחנים החוקתיים, הרי שזה בוודאי עונש שבא לשרת תכלית ראויה (קרי, להפסיק את זריקות החפצים, הקללות, להביא לאווירה נעימה יותר וכו'). העונש קבוע על פי חוק (ולא גחמה של מישהו). השאלה היחידה היא האם הוא מידתי, והפרשנות יכולה ללכת לכאן ולכאן.

בהינתן שופטים שההכרה שלהם עם כדורגל היא דרך ערוצי הטלוויזיה, ומה שהם רואים שם זה בעיקר את ההתפרעויות והבלאגן, יש סיכוי סביר שלא יבטלו אותו...

ולשאלתך, מה אותו בחור שלא היה בדרבי יכול לעשות בנדון, ובכן, אפשר להלשין על מי שזרק את הבקבוק. לא אותו בחור שלא היה בדרבי, אבל 1000 אחרים שכן היו בדרבי כן. אגב, זה בדיוק מה שקרה באשדוד. שלשום הילד הזה היה גבר. היום הוא מסכן.

אולי הדרך היא באמת הפסד טכני, ואז כולנו נבכה. אני מקווה שלא נגיע לשם.

אני מתחיל לחשוב שאתה משכנע את עצמך בכוח. זה פשוט מדהים.

מאיפה להתחיל בכלל?

מה זאת אומרת לא עונש קשה כל כך?

אני שילמתי על מוצר ממיטב כספי וזאת כבר פעם שנייה השנה שאומרים לי שאני לא אוכל לקבל את המוצר כי משהו שישב כמה מטרים ממני עשה משהו. והעונה רק התחילה, מי יודע כמה יעלה לנו כל הסיפור הזה.

מה זאת אומרת אוהדים של קבוצה נתפסים קקולקטיב? אני שילמתי על המנוי הזה עם הכסף שלי, אף אחד לא השתתף איתי בעלות.

ממתי אני אחראי על 2000 אוהדים שהיו בדרבי או על 8,500 מנויים או על 10,000 אוהדים שהיו נגד סכנין? מה אני אשם שהם יושבים מסביבי כשאני רואה משחק של הקבוצה?

מי שתופס אותנו כקולקטיב הוא זה שעושה את הטעות הזאת, כאן בדיוק נכנסות הטענות שלי.

אין שום מקום במדינה הזאת שיכול להגדיר אנשים כקולקטיב.

יש רוצחים בלוד עכשיו, אף אחד לא סגר את העיר וכלא את כולם. מה התושבים בלוד אשמים שמסתובבים להם פושעים בין הרגליים?

אני שואל אותך שוב, ותענה בהגיון כי אתה חוזר כל הזמן על אותה שטות-

מה אני אמור לעשות עכשיו? מה אני יכול לעשות כדי להבטיח מעל לכל ספק שמתוך אלפי אוהדים שיגיעו למי יודע כמה משחקים אפילו אחד לא יזרוק כלום לדשא?

מה אתה יכול לעשות? אתה מתכוון להשלים עם הסיטואציה הזאת כשברור לך שאתה תחטוף עוד עשרות פעמים את העונש הזה? הרי גם אתה לא יודע מי זרק. אז זהו? אתה תכתוב בפורום ותמשיך לקבל עונשים?

זה לא התפקיד שלי לשמור על אחרים. אני בא לראות משחק של מכבי, לא להיות שוטר.

מצדי שיזרקו מה שרוצים, שיעיפו גם אוהדים לדשא. אני רוצה לראות את מכבי וזה מגיע לי!

קורה בכל העולם? מעניין לי את הביצה. פה במדינת החוק שאני חי בה אסור שזה יקרה.

לא יכול להיות שאני אספוג קנסות על לא עוול בכפי.

והדוגמא שלך לאשדוד... תגיד לי, אתה מחובר למציאות?

הילד הסגיר את עצמו והקבוצה עדיין קיבלה משחק ללא קהל + הפסד טכני.

איפה אתה נמצא? מה יצא לילד מההסגרה הזאת אם גם ככה הקבוצה חטפה את העונש?

מה יצא לאוהדים של אשדוד? איזה לקח נלמד פה בדיוק?

אני אפילו לא נכנס לשאלה מה קורא אם אוהד של קבוצה אחרת בא וזורק חפצים וגורם לך להיענש.

או מה קורה אחרי שהבנאדם הראשון זרק חפצים וכבר ברור שיהיה רדיוס מה שנותן לגיטימציה להעיף עוד דברים מכל יד.

אני מדבר על דברים בסיסיים- 8,500 מנויים יש למכבי, רובם לא היו בכלל במשחק. בלי להתייחס לאחרים שאין להם מנוי ורוצים להגיע למשחק הבא או לאוהדי הקבוצה היריבה שמפסידים את הזכות לראות את הקבוצה שלהם, יש פה מחדל מטורף.

אתה שואל ברצינות ?

אם כן, אז הכוונה שלי היא שאחרי שאתה רושם הודעה ולפני שאתה לוחץ על 'פרסם', אתה יכול לקרוא אותה שוב ולראות אם כתבת משהו שאולי עדיף לערוך. אתה יכול לעשות את זה גם בגלל שאתה בבית רגוע בסטלה שלך מול המחשב, ולא במגרש עם כל הלהט, האינסטינקטים והעצבים.

אה אז אתה מתכוון שעדיף שכולם יחשבו לפחות פעמיים לפני שהם עושים דברים?

לדמיין 'תצוגה מקדימה של ההודעה' אבל במציאות?

דיבורים דיבורים אבל גם את בחרת לך צד בויכוח (הצד שהזורק ארטיק הוא אשם ולא חלילה זה שנתן על זה עונש של חצי מיליון שקל), אז מה הקטע?

מאיפה לך? אני כן מאשימה את ההתאחדות, לא יתכן שאענש על כך שמישהו זרק קולה. זה לא הגיוני בעליל

אבל... כל עוד קיים העונש הזה של הרדיוס, מי שזרק את הארטיק (לא חבל על החמישה שקלים?) צריך להבין שבגללו אוכלים רדיוס!!! וכוס אמ אמא של אלו שלא מבינים שעל דברים שהם עושים אלפי אנשים נענשים לחינם. וכמו שקוסטה כתב, למה לתת כדורים למי שעומד לירות בך??!!

התאחדות זונה, וגם אלו שזורקים ! לא מגיע למכבי, לא מגיע לגולדהאר