Jump to content

אתם כנראה לא מבינים

גולם

Recommended Posts

בזמן האחרון נדמה לי שאנשים פה נחתו הרגע מהירח ולא הכירו את המצב כפי שהיה עד השנה.

משהו פה חושב בטעות שאת השוטרים הוציאו מהיציעים סתם בשביל הקטע? אני באמת שואל.

איפה הייתם כשפירקו אוהדים כמיקשה אחת בלי לחשוב מי אשם ומה צריך לעשות?

איפה הייתם כשאוהדי הפועל ספגו גז מדמיע לתוך הפרצוף, כולל ילדים וההורים שלהם?

איפה הייתם כשאוהדי מכבי יצאו באמצע המשחק נגד נתניה לאחר ששוטרים החליטו שהם באים לפרק כל אוהד שהם יצליחו להשיג?

מה שקורה עכשיו זאת הדמגוגיה בהתגלמותה. התקשורת (חבורה של פרשנים שמעולם לא ישבה ביציע וספגה את אימת האלימות המשטרתית) מחפשת כל דרך להצדיק את הטענה ששוטרים הם כוח הכרחי ביציעים. ואתם נותנים לזה יד? אני מתבייש להיות אוהד כדורגל כשאני קורא את הדברים האלה.

יש אלימות ביציעים וצריך לטפל בה. המשטרה היא לא הפתרון.

מדובר בפושעים בשירות החוק שרק מחמירים את הבעיה.

אני מקווה שהמלחמה לא נגמרה כי עושה רושם שמחכים לנו בסיבוב ומחפשים איך להצדיק את נוכחות השוטרים ביציעים.

זאת המלחמה האמיתית של אוהדי הכדורגל ומי שחושב שהיא כבר מאחורינו טועה בענק.

השוטר הזה, שמפרק בלי חשבון את הילד אוהד ביתר בבלומפילד, כשברקע שומעים את ההצטדקות המכוערת של מאיר אינשטיין (שלא הצדיק מעולם את שם המשפחה שלו) זאת המחלה הכי גדולה שעומדת מולנו.

יש כאן בעיה מהותית כי ברגע שלובשי המדים שלקחו את החוק לידיים והחליטו שבתוך היציעים יש להם לגיטימציה למשפטי שדה, ברגע שהם יחזרו - לעולם לא נצליח להוציא אותם שוב.

אז אני מציע לכל גולש, אוהד וירטואלי ככל שיהיה, לשקול 20 פעם את המילים שלו. בטח כשהוא מייחל לחזרת הפושעים אל תוך היציע.

כי מי שחושב שזה הפיתרון לא מבין לאן הוא נכנס.

יש כאן פוטנציאל לאסון ואני מקווה שלא ייצא לי להגיד "אמרתי לכם".

לילה טוב.

אוקיי אז בוא ותציע פתרון אלטרנטיבי לבעיה.

כי כשאני יושב בדרבי ומסביבי מתפתחות תיגרות מכל עבר, וזה עניין של מזל שזה לא פוגע בך,

או כשאני רואה חבורה של אוהדי ביתר מחכים לאוהדי בני יהודה ולהיפך,

כשאני רואה מאות אוהדי ב"ש מנערים את הגדרות באשדוד ואף אחד לא יכול למנוע מהם לקפוץ למגרש,

אני לא רואה אלטרנטיבה. לא אומר להחזיר את היסמ, לא אומר להביא 100 שוטרים לכל יציע, אבל או שיתנו סמכות לסדרנים, או שיביאו 5 שוטרים לכל יציע שיוכלו לעצור את המתפרעים.

אני בא לראות כדורגל, לא רוצה אלימות סביבי.

אני בא לראות ספורט, לא מתאים לי לראות חבורה של חוליגנים קופצים על כמה מאבטחים ומאבטחות מסכנים שזה העבודה שלהם, עם נעל לפנים רק בשביל לעבור יציע ושהקהל ישלהב את האווירה.

זה גרם לי פשוט להקיא.

מה שקורה עכשיו זאת הדמגוגיה בהתגלמותה. התקשורת (חבורה של פרשנים שמעולם לא ישבה ביציע וספגה את אימת האלימות המשטרתית) מחפשת כל דרך להצדיק את הטענה ששוטרים הם כוח הכרחי ביציעים. ואתם נותנים לזה יד? אני מתבייש להיות אוהד כדורגל כשאני קורא את הדברים האלה.

קשה לומר שפרשנים הם אנשים שלא חוו יציע.

לדעתי תגובות התקשורת לתמונות של שוטר מפוצץ בחמת זעם אוהד (כשהם לא בעמדה אמיתית לשפוט) זה רק עוד ניסיון להסתתר מאחורי מסך צדקנות.

בכל מקרה אחר - זה עיוורון (או כך לפחות אני רוצה להאמין).

הפתרון האמיתי (הסופי נשמע לא טוב) זה באמת בסופו של דבר שלא יהיו שוטרים ביציע, אבל כרגע המצב הזה לא מתאפשר כי המאבטחים לא באמת מוכנים לעבודה מול קהלים של כדורגל. וזה מתחיל מהדברים הבסיסיים ביותר כמו שלא יתכן שבדרבי עברו משערים 8ו13 כמה מאות אוהדים לשער 11. הפעם זה היה לא מורגש בכלל, פעם הבאה יעברו גם אלף ויתחילו להימחץ אנשים בשער 11.

הם בכלל לא מצליחים להשתלט על כלום, הם סתם ניצבים. אין להם לא את היכולת ולא האפשרות (שימוש בכח, אזיקים וכו') לשמור על הסדר ובמצב חירם עלול לקרות אסון.

אתמול קיבלנו את ההוכחה שהמשטרה היא גורם לא פחות אלים וגם שאין בכוחה לעצור את האלימות.

הדברים של רון קופמן ביציע העיתונות (אתמול הוא דווקא היה רגוע ואמר דברי טעם) כל כך נכונים. בקצרה, הוא ציין שהייתה אלימות גם עם משטרה והביא את המקרים של אמיר רנד ואדהם שביטה כדוגמאות.

לא נראה לי שכל כך מהר השוטרים יחזרו, אם לשפוט על בסיס דבריה של השרה לימור לבנת (אגב, מגיע לה שאפו ענקי על המהלכים שהיא מובילה בספורט, אבל זה כבר לנושא אחר) שהודיעה שתכנס את המועצה למניעת אלימות בספורט כדי לבדוק איך ניתן לשפר את המצב עם הסדרנים. לפחות על בסיס דבריה אתמול, היא מבינה שזה תהליך ושזה ייקח זמן.

בלי קשר אני חוזר ואומר - רק הרחקה מהמגרשים וחיוב להתייצב בתחנת המשטרה בזמן שיש משחק של הקבוצה (בית וחוץ!) תוציא את האלימות, ובעיקר את הגורמים האלימים, מחוץ ליציע.

לגבי השוטרים - מקומם מחוץ לאיצטדיון, כדי למנוע קטטות בין מחנות אוהדים והשלכת אבנים (איפה הייתה המשטרה בדיוק באשדוד כשאוהדי אשדוד יצאו מחוץ לאיצטדיון והשליכו אבנים לעבר יציע אוהדי באר שבע??). זה מה שנהוג באנגליה, ומתנהל שם בסדר מופתי.

"לא אנחנו לא חיות,רק בני אדם"

במשך שנים כל הקהלים של הליגה נלחמו כדי להוציא את המשטרה מהמגרשים.

אף אחד לא באמת האמין שזה יקרה,אבל זה קרה.

למה להחזיר אותם בכוח?

אל תשכחו את סכנין,טדי,אל תשכחו את הגז המדמיע ואת אובדן הביצה של אוהד הפועל.

אל תשכחו את אלימות המשטרה,אל תחזירו אותם בכוח.

ואם בכל זאת אתהם שוכחים,קחו דוגמא קטנה מאתמול (וזה רק שיש 2 שוטרים ביציע:

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.64.87324.html

מי שראה אתמול חדשות הספורט ויציע העיתונות ושמע את לימור לבנת מדברת אז שיתחיל להפנים את מה שהיא אומרת.

כאילו בתקופת השוטרים ביציעים היו חיבוקים ונשיקות בין מחנות האוהדים או בין השוטרים לאוהדים, ההפך הוא הנכון.

אלימות הרבה יותר קשה הייתה פה בזמן שהיו שוטרים, את זה משום מה אנשים שוכחים.

יש לחלק מהאנשים פה זיכרון קצר מאוד, וחבל, זה עוד יתנקם בנו בסוף.

כמו שראינו אתמול בכל משחק תמיד יש כוח משטרה וכוח יס'מ שיכול להגיע במהירות לאירוע, פשוט צריך לדעת מתי ואיך להפעיל אותם ובאיזה מינון.

לדוג' אם בדרבי היו נכנסים כמה שוטרים לפני המשחק והיו עומדים במעבר בין היצעים(ולא בסערה או בכמויות שרק יתסיסו מהומה) לא היה המעבר בין הגדרות בכמות כזאת המונית, הרי כולם ידעו שזה מה שהאוהדים מתכננים לעשות פשוט בחרו להתעלם ולהציב, כמה פינסיונרים ועוד כמה מאבטחים "אימפוטנתים" שלא יכולים גם הם היו רוצים לעשות משהו. איך אמר אתמול פרצלינה שמאבטח שמקבל 40 -50 שקל לא יסכן את עצמו ו"יסתער " על ההמון.

ונושא אחר:

הגיע הזמן שהענישה למתפרעים תהיה מתריעה וחמורה יותר. לא הגיוני שאנשים שמתפרעים והולכים מכות יחזרו שבת אחרי שבת ליציע. לא הגיוני שכולנו נראה את אותם פרצופים מוכרים שוב שוב ונמשיך לכול רדיוסים בגללם.

אנחנו כקהל צריכים להוקיע אנשים כאלה מתוכנו

שמישהו יעשה מעשה ויביא כמה קטעי ווידיאו מהאירועים שהיו בזמן שהשוטרים היו ביציעים

ויזכירו לכל האומללים למה אסור שהם יחזרו

מה שקורה היום זה בדיחה לעומת לפני כמה שנים אבל תמשיכו להאמין לתקשורת שמאכילה אותכם לוקשים...

הנה, בבקשה:

" מי אמר אני ולא קיבל?! " - כושלדודה שלהם בני שרמוטות בני זונות, אפסים.

חכמים לי על ילדים בני 14 צריך לבוא ופשוט לפרק את האמאמאמ של השוטרים האלה בני זונות

הנה, בבקשה:

" מי אמר אני ולא קיבל?! " - כושלדודה שלהם בני שרמוטות בני זונות, אפסים.

חכמים לי על ילדים בני 14 צריך לבוא ופשוט לפרק את האמאמאמ של השוטרים האלה בני זונות

צריכים שוטרים ביציע

כן בטח .

ACAB

הדבר האחרון שצריך לעשות זה להחזיר את השוטרים.

אבל חבל שהרבה מאוד אנשים אלימים ומטומטמים יגרמו למקבלי ההחלטות להחזיר אותם.

צריך למצוא פתרון יצירתי לפני שיחליטו להחזיר אותם.

שאלה במיקרו-כלכלה:

משכורת ראויה + הכשרה מקצועית = ?

כולם פה מתברברים כאילו זה לא הכול שאלה של כסף ואינטרסים.

ניר פרצלינה מודיע קבל עם ועדה שהם יודעים בדיוק מיהם העבריינים אבל אין המשך טיפול מצד המשטרה.

Explain this, Clarissa.

אחרי השבוע האחרון המשטרה קרובה מאוד מאוד לחזור ליציעים

ועוד התקשורת נותנת להם במה ומוציאה אותם הכי בסדר שבעולם

זה הזמן של האוהדים שחזקים בתקשורת להזכיר לכולם מה היה פה בתקופה שהשוטרים היו ביציע ולפרסם את הקליפים האלה בכל מקום אפשרי