Jump to content

ראיון קצר עם ודז'ינסקי

אריאל רקס

Recommended Posts

- ודז'ינסקי, מה אתה עושה בימים אלה?

- הייתי סוכן, עכשיו אני מנהל מקצועי של קבוצה מהליגה השלישית. תגיד רגע, מה קורה עם מכבי ואבי נמני?

- הולך להם, מקום שני כרגע. עוד שבוע דרבי.

- כל פעם שיש משחק נגד קבוצה ישראלית מראיינים אותי בטלוויזיה בפולין. לפני המשחק של בית"ר מול קרקוב אמרתי ששום הוא המאמן הכי טוב, והייתי בשוק מאיך שהם נראו. שוק!

- אברם גרנט הביא אותך למכבי.

- הוא בן אדם טוב, עושה קריירה יפה. דיברתי איתו כמה פעמים ורציתי מאוד שהוא יאמן את נבחרת פולין, המלצתי עליו ליו"ר ההתאחדות. גם על גוטמן המלצתי.

- האמת שיום אחד גרנט יגיע לצ'לסי?

- לפעמים זה מזל. יכול להיות שיש לו קשרים, אבל זה משהו חיובי. גם בשבילי: אחרי שהוא קיבל את צ'לסי הטלוויזיה הפולנית ריאיינה אותי והייתי גאה לספר שהוא אימן אותי.

- כולם זוכרים את הגול שלך בדרבי.

- יש לי קסטה(הערה שלי: 3 ב10?). גם באינטרנט אפשר לראות את זה. אחד הגולים היפים שלי. אנשים אהבו אותי בכל מקום ששיחקתי. הטעות הכי גדולה שלי הייתה שאחרי שלוש שנים במכבי הלכתי לראשל"צ.

- קלינגר ויתר עלייך?

- לא. ניר לוין רצה שאחתום לעוד שנתיים, אבל היה צריך לקצץ 10% במשכורת וזה היה בלתי אפשרי כי גז'גוז' שיחק חזק, מלחמה, הייתיה לי משפחה, אישה וילדים. אבל מכבי זה מותג, כמו מרצדס, ולא מחליפים מרצדס בראשון לציון.

- ואז אחרי שעברת מכבי לקחה אליפות וירדת עם ראשל"צ

- כן, אתה זוכר ששיחקתי נגדם? הייתי מספר אחת על המגרש, נלחמתי באמצע עם החברים שלי. שמחתי מאוד שהם לקחו אליפות.

- כבר בתקופתך נמני היה אליל במכבי?

- נמני היא פליימייקר שלא ראיתי עוד שחקן מסוגו. הייתה לו יכולת שלא הייתה להרבה שחקנים בעולם מול השער: גם לכבוש, גם לדעבר לעבור את השוער. הוא היה שחקן אינטילגנטי מאוד, לכל השחקנים היה כבוד אליו, הוא היה ווינר, כמוני. נמני זה מכבי, מכבי זה נמני, גם מיסטר הרציקוביץ הבין שהוא מספר אחת

גז'גוז' 3>

כמה חבל ששוחרר דווקא בקיץ לפני שלקחנו אליפות. הוא היה חסר שם.

ועדיין הלוואי שאיכשהו יום אחד יעבוד במכבי.

אחד השחקנים האהובים אי פעם, לא רק מהזרים. היה איתו פעם ראיון מפולין שהוא סיפר שהוא כבר יודע מה קורה עם מכבי, כי הבן שלו הפך לאוהד מכבי ומעדכן אותו מהאינטרנט...

שחקן ענק. אבל מה שכן אני לא אסלח לפיפא 2001 שעשו אותו כזה חלש. :thumbdown:

אגב סתם עושים לו כבוד במנג'ר והוא סקוט של מכבי? חח

איזה שחקן... אני לא ישכח אף פעם את הגול האדיר בדרבי... :wubyellow3:

פאק!

התחילו לעלות לי דמעות. וידאו מרגש.

איך אני זוכר כשהייתי בן שמונה אבא שלי אהב אותו ואמר שיש לו פצצות. ואחרי זה שכחתי איך קוראים לו ושנים חיפשתי ביוטיוב עד שמצאתי אותו.

אחחחח איזו אגדה...

בנאדם עם ריאות מברזל, רגליים מפלדה ולב מזהב.

השחקן היחידי שראיתי (אולי מלבד רוברטו קרלוס) שהיה נמצא בכל מקום במגרש, בהתקפה ובהגנה, לפעמים גם בו זמנית.