Jump to content

מנויים!-תביעה ייצוגית כנגד ההתאחדות לכדורגל

arikah

Recommended Posts

לא מבין את ה"תפסיקו" הזה.

למי אתה פונה בדיוק?

אתם כנראה לא זוכרים את המשחק נגד כפ"ס כשילד קטן זרק כוס קולה אחת וחטפנו עונש (שהומר לעל תנאי שזה בעצם עונש לכל דבר).

אתם לא מבינים כנראה את הכיוון המסוכן שהעונש הזה מביא איתו.

אין פה לאף אחד אפשרות להבטיח שאוהד אחד מתוך אלפים לא יעשה איזו שטות.

הדבר היחיד שצריך לעשות זה להלחם בעונש הזה.

אין שום כוונה לפגוע במועדון, יש כוונה לעשות צדק בנושא הזה.

ברור שאני לא פונה לחברה הטובים בפורום ולקהל הטוב.

אני פונה לאלה שמקללים ערבים וזורקים חפצים, כי רק בגללם אנחנו בבית בשבת.

אותם צריך לתבוע לא את מכבי ולא את ההתאחדות.

ההתאחדות לכדורגל בישראל לו/או הקבוצות המשחקות לא תהיינה אחראיות כלפי המחזיק בכרטיס אשר לא יוכל להכנס לתחומי האיצטדיון ו/מחמת ... מכל סיבה שהיא ....

וגם על התביעה שהייתה בזמנו נגד לוני (שהעביר משחקים לרמת גן למרות שאנשים קנו בידיעה שהמשחקים בבלומפילד) הוציאו סעיף:

הקבוצה ו'או ההתאחדות אינן מבטיחות כי משחק מסוים יערך במועד או במקום מסויים ושומרות לעצמן את הזכות....

אתה לא סיימת את הציטוט. מדובר פה על איחורים או סגירת שערים ע"י כוחות הביטחון.

יש עוד סעיף שמדבר על אדם שמזיק או פוגם ברכוש האיצטדיון.

אין שום סעף שמדבר על כך שבנאדם שלא עשה כלום יכול להיענש.

במנוי זה לא רשום. (ושוב, לא כל מה שרשום במנוי בהכרח קביל בבית משפט).

מה זה משנה אם הוא מעודד התנהגות כזאת או לא אם בכל מקרה הוא נענש?

אני יכול לצעוק עד השמיים שיפסיקו. זה יעזור לי?

איך אתה בכלל מרשה לעצמך לזרוק את האשמה על אחרים? אתה לא חלק מהקהל של מכבי?

אם נענשנו כקולקטיב, ואתה חושב שזה נכון (ואתה חושב שזה נכון כי אחרת לא היה פה ויכוח בכלל) אז אתה אשם באותה מידה.

אתה בהחלט צודק.

בהיעדר עונש אחר שיכול להפסיק את התופעה. כן אתה צודק אני אשם כמו כולם.

יותר מזה אני אשם בגלל שאני בתור קהל מכבי לא עושה כלום בשביל למנוע את זה.

אתה מסתכל פה על שני דברים שונים מבחינת הקהל של מכבי אני אשם כמו כולם , בתוך תוכנו אני מאשים את מי שאשם.

אי אפשר להתייחס אל זה אחרת אני בטח שלא זרקתי כלום למגרש אבל גם לא מנענו את זה בתור קהל

ולכן כן אנחנו כולנו אשמים.

למה אתם מכוונים נמוך לתביעה נגד ההתאחדות או מכבי ?

לדעתי הכי פשוט בג"צ שיאסור על ההתאחדות את העונש הזה.

בשביל בג"צ לא צריך אפילו עורך דין.

קחו לדוגמא את ההצגה של אחת מחותמות המסמך נגד ההופעות באריאל, שמישהו קם באמצע הצגה שלה בתל אביב, קילל אותה והפריע להופעה. נראה לכם הגיוני שהתאטרון יחליט שבגלל זה ההופעה הבאה שלה תהיה ללא קהל ?

או לדוגמא סרט בקולנוע ששני ילדים רבים בו, הגיוני שאחרי זה לא יכניסו את הצופים להצגה אחרי זה ? בתור עונש ?

אני אומר בג"צ.

אתה בהחלט צודק.

אתה מסתכל פה על שני דברים שונים מבחינת הקהל של מכבי אני אשם כמו כולם , בתוך תוכנו אני מאשים את מי שאשם.

אי אפשר להתייחס אל זה אחרת אני בטח שלא זרקתי כלום למגרש אבל גם לא מנענו את זה בתור קהל

אתה כנראה לא מבין.

אתה לא יכול לעשות שום דבר, כלום. ועוד מאתיים שנה לא תוכל לעשות כלום.

אתה גוזר על עצמך את השתיקה על עונש שאתה מקבל ועוד תקבל עשרות פעמים.

אתה לא יכול לחלק את הנושא ל-2. או שאתה אשם או שלא.

כל טענה אחרת רק מוכיחה עד כמה שהעונש הזה סובב לך את הראש.

אם אנחנו חיים במדינת חוק אז עד הסוף. לא יכול להיות שאנשים יענשו בלי שעמדו קודם לכן למשפט.

גונבים ממני כסף, מונעים ממני לראות את הקבוצה שלי. זה מחדל.

ומי שאשם במחדל זה מי שמונע ממני את הדברים האלה ויש לו שם- "בית הדין של ההתאחדות לכדורגל".

למה אתם מכוונים נמוך לתביעה נגד ההתאחדות או מכבי ?

לדעתי הכי פשוט בג"צ שיאסור על ההתאחדות את העונש הזה.

בשביל בג"צ לא צריך אפילו עורך דין.

קחו לדוגמא את ההצגה של אחת מחותמות המסמך נגד ההופעות באריאל, שמישהו קם באמצע הצגה שלה בתל אביב, קילל אותה והפריע להופעה. נראה לכם הגיוני שהתאטרון יחליט שבגלל זה ההופעה הבאה שלה תהיה ללא קהל ?

או לדוגמא סרט בקולנוע ששני ילדים רבים בו, הגיוני שאחרי זה לא יכניסו את הצופים להצגה אחרי זה ? בתור עונש ?

אני אומר בג"צ.

מסכים. זה הכיוון שצריך ללכת אליו.

אתה בהחלט צודק.

חחחחח מה אתה רציני? אנחנו אשמים כי לא מנענו את זה בתור קהל? אני אחראי על הקהל של מכבי? איפה זה כתוב הדבר הזה?

אם גם עבאס סואן הולך לאבו כביר אז אין בעיה, הוא גם פעל באלימות ואפשר לומר שהוא גם התחיל והם הגנו על עצמם (בעט עליהם בקבוק והלך לעברם ולא על מנת לתת חיבוק).

לגבי ההתאחדות, לא קראתי את כל התגובות אבל דיברו פה על זה שכתוב במנוי כל מיני דברים. אז גם אם רשומים כל מיני דברים כמו לתת עונשים וכו' זה לא אומר שזה בסדר וכך זה צריך להיות. לדעתי יש פה קיס אחושרמוטה ואם יחליטו אנשים לעשות מעשה יש פה לדעתי סיכוי טוב להפסיק את הביזיון הזה.

סואן בטוח לא טלית שכולה תכלת..

וכן אם הוא או מי שזה לא יהיה ,כן שישא בתוצאות ..

מה שבאמת מפריע זה למה 10 אלף צריכים להיענש?!

אתה לא סיימת את הציטוט. מדובר פה על איחורים או סגירת שערים ע"י כוחות הביטחון.

יש עוד סעיף שמדבר על אדם שמזיק או פוגם ברכוש האיצטדיון.

אין שום סעף שמדבר על כך שבנאדם שלא עשה כלום יכול להיענש.

במנוי זה לא רשום. (ושוב, לא כל מה שרשום במנוי בהכרח קביל בבית משפט).

זה לא הגבלה לסעיף אלא הרחבה, הם נותנים כל מני אופציות כמו 'כוחות משטרה'... ואז רושמים גם "מכל סיבה שהיא"

אולי זה לא קביל בבית משפט אזרחי אבל אם נתבע אפשר להגיד שלום למסגרות אירופאיות עד להודעה חדשה, כל ההגבלות האלה חופפות ובהוראת בית הדין העולמי לכדורגל(שכמובן שזה לא שמו המקורי אך אתה מבין את הכוונה שלי), אחרת מזמן מכבי הייתה עותרת ומבטלת את הרדיוס.

חבר'ה אנחנו טוחנים מים...

בוא נארגן מפגש לאיסוף כספים מיידי (כבר במוצאי החג) ניקח עורך דין ונתקדם הלאה, כמובן שרעש תקשורתי יעזור לנו פה מאוד.

חבר'ה אנחנו טוחנים מים...

בוא נארגן מפגש לאיסוף כספים מיידי (כבר במוצאי החג) ניקח עורך דין ונתקדם הלאה, כמובן שרעש תקשורתי יעזור לנו פה מאוד.

איזה עורך דין?

לאוהדים שמתכוונים לתבוע את מכבי אחרי מה שמיץ' עשה הקיץ מגיעה הרחקה לכל החיים מבלומפילד

איזה עורך דין?

לאוהדים שמתכוונים לתבוע את מכבי אחרי מה שמיץ' עשה הקיץ מגיעה הרחקה לכל החיים מבלומפילד

נאמר כאן שהתביעה היא פורמלית בלבד, אתה יודע שכל המהלך הזה הוא כדיי אולי להיות במשחק ביום שבת ולא כדיי לפגוע חס וחלילה במכבי.

נאמר כאן שהתביעה היא פורמלית בלבד, אתה יודע שכל המהלך הזה הוא כדיי אולי להיות במשחק ביום שבת ולא כדיי לפגוע חס וחלילה במכבי.

אם ככה אז יש בעיה כי אנחנו בחג עד יום א'...

בכל מקרה, יש דרך נכונה לעשות את הדברים, בטוח שפניה לבג"צ (ועוד בלי עו"ד) היא אחת האפשרויות הפחות טובות בלשון המעטה.

יש פה בעיה רצינית שחלה על כל האוהדים של כל הקבוצות, זו לא פגיעה נקודתית. הדרך החכמה להשיג את זה היא באמצעות לחץ ציבורי וגב תקשרותי.

ביהמ"ש לא יועיל ולא יסייע במקרה כזה (ר' למשל http://nevo.co.il/psika_html/mechozi/m08017223-22.htm).

הטענות שאני מצליח להעלות על הדעת הן כנגד הקבוצה בלבד על בסיס הפרת חוזה,וכמו שכבר רשמתי, אנחנו לא תובעים את הקבוצה שלנו...

איזה עורך דין?

נוצר פה מצב אבסורדי. גם מכבי וגם הקהל נפגעים ומתנגדים לעונש הדפוק הזה. אבל מן הסתם התביעה אם תצליח תשרת גם את האינטרס של מכבי שכן ההתאחדות תצטרך למצוא עונשים אחרים (לרבות הפחתת נק' או רדיוס עם קהל) ולשבור את הראש איך למגר את האלימות במגרשים, שזה תפקידה. בנוסף גם כל פיצוי שייפסק האחריות תגולגל על ההתאחדות כמובן כי מכבי לא יכולה לעשות כלום כדי שאני אכנס למשחק... בכל מקרה, אני מתחייב ל-2 דברים מצידי לפחות. א'- יובהר למכבי מראש שהכוונה היא חלילה לא לפגוע בקבוצה אלא רק לתקן את הענישה הקולקטיבית הדפוקה הזו.במידה ומכבי תתנגד לתביעה תמיד אפשר למשוך אותה בחזרה. ב'- אם בכל זאת (זה לא יקרה, אבל רק לשם הבהרה) יפסק פיצוי כלשהו שמכבי צריכה לשאת בעלות ולא ההתאחדות, אני מבטיח שלא אקח שקל ממכבי.

כמו שאני רואה את זה, לצעוק לעבאס סואן שהוא "ערבי הומו אוטיסט סכיזופרן!" זה אולי הכי פשע שנאה מחוץ לתחומי המגרש, אבל בתוך האיצטדיון, זו דרכי כאוהד כדורגל, לאתגר אותו לשמור על ריכוז ולהמנע מנפילה למלכודת אותה אני בצורה לגיטימית טומן לו - המלכודת אליה הוא נפל כאשר הגיב באלימות פיזית. אגב, בהנחה שמוטת הידיים של אותם אוהדים אינה חריגה בצורה על-אנושית, מלכתחילה כל האשמה היא של אותו חולה **** שהגיע עד טווח מגע עם מי שסטר לו.

בענפי ספורט אחרים, בליגות קצת יותר מאורגנות - למשל, הNBA - מקרים כאלה של אלימות אוהדים כלפיי שחקנים, זיכתה את אותם האוהדים בעונשים אישיים וכך גם את השחקנים המעורבים, ובשום צורה לא פגעו בקבוצה (במישרין) או באוהדיה באופן קולקטיבי. למישהו יצא לראות מה קיבל רון ארטסט מכמה חבר'ה של השכונות בדטרויט? אני לא חושב שהערבי היה משתקם מזה...

הפתרון היחיד, הקמת מנהלת ליגה עם חוקים חדשים. כל סוגי האלימות המילולית מותרים ביציעים, אלימות פיזית מכל סוג שהיא תטופל במסגרת פלילית. אם לא ניתן למצוא את האשמים (וכולנו יודעים שברוב המקרים זו לא הבעיה) - אף אחד לא נענש. בדיוק כמו כל עבירה פלילית אחרת.

וכמובן, הסדרה של כל נושא הפירוטכניקה.

בוא אני אזכיר לך שאולימפיאקוס קיבלה משחק רדיוס באירופה על רימון עשן. דבר שני בין אתה רוצה את זה או לא רוצה את זה במדינה שלנו אי אפשר לשלול את חופש הביטוי. אני חופשי לקלל ברחוב כשם שאני חופשי לקלל במגרשים את מי שאני רוצה כולל את אמא של לוזון.

ועל אותו עקרון, כמו שאני לא יכול לזרוק רימון עשן ברחוב אני לא יכול לעשות את זה במגרש.

חוזר ואומר : לא חייב פה דין וחשבון על כמה אני אוהד, וכמה אני יודע מזה קהל.

ולא אכפת לי מהיצרים שלך או של כל מי שחושב שהדשא של בלומפילד זה הפח זבל שבו הוא זורק את הכוסות.

אתה רוצה להוציא אנרגיות לך תשחק כדורגל בשכונה. כשאתה בא לבלומפילד תעודד תקלל אבל אל תעבור על החוק. .. ראינו כבר איך כולנו סובלים מזה.

ועל הזין שלי חיפה.. לא אכפת לי מה הם קבילו או לא קיבלו. גישת האכלו לי שתו לי מתאימה לאוהדי הפועל לא לנו.

מצדי תכנס למשרד של לוזון ותזרוק לו כוס של קולה בפנים. לא בבלומפילד!!!!!!

תאמת, מוזר בכלל שאתה מעודד כזאת התנהגות אחרי שאתה יושב בשבת בבית במקום לצעוק במגרשים

יושב בבית? עכישו? כן מודה.

בשבת? כן כי זרקו דברים על עבאס סואן משער 2 (לא משער 8 שאני יושב בו) ואני כבר אראה לצערי את המשחק בבית.

במשחקים של מכבי? אני בא.

ככה שאני מעריך שאני יודע על מה אני מדבר.

לא, לא עשיתי כלום כדי לעצור משהו, כי לא יכולתי, אבל עם על זה מגיע לי עונש אז אבי לוזון הוא אידיוט.

עכשיו אתה ממשיך לקרוא אבל להתעלם: אבי לוזון רוצה שנהיה כמו באנגליה, יושבים ואל מעודדים.

לי ולעוד הרבה כאן זה לא מתאים.

עכשיו איפה ראית שטענתי שאני זורק?

ההבדל ביני לבינך הוא שאני מבין את הנעלם בתבנית שאתה מציג ואתה לא, התבנית היא: אדם.

כל אדם הוא מכונה שונה, עם התנהגות שונה, ויצרים שונים, ולהתעלם מהעובדה הזאת כמו שאתה עושה בהודעה שציטתי כאן היא מוזרה במקרה הטוב וטיפשית במקרה הרע.

ולא, אני לא מעודד התנהגות כזאת בכלל, אבל אני מבין שזה מה יש, ושלחנך אנשים בני 20 + אני לא יכול (גם אתה לא) ובטח ובטח שלא לוזון והסדרנים שלו שמחפישם לעשות בלאגן.

אבי לוזון לא רוצה אותנו ביציע אםא נחנו באים לעודד, ולדעתי זו הדרך שלי לתמוך בקבוצה.

(אני משאיר דעה פוליטית בצד כרגע כי היא לא רלוונטית) לך תקרא מה החזון של מר לוזון...תחזור אליי אחרי זה.

ושוב, להאשים את הקהל כקולקטיב זה לא נכון לעשות.

אם הגיע לנו עונש? ברור אין ויכוח.

אם זה העונש? לא...זה רק פוגע בכדורגל.

נ"ב

יש תמונות של האנשים שעשו את הבלאגן וזרקו דברים (גם של הטלוויזיה וגם של המצלמות בבלומפילד) שמהשטרה תמצא אותם ושלום על ישראל.

אם לא? אני לא צריך להענש על זה, מה אני אמור לעשות? לרוץ למגרש ולהרביץ להם בעצמי? אם מר לוזון לא היה משאיר סדרנים ערבים במשחק של קבוצה ערבית זה לא היה קורה...אבל לחסוך כסף יותר חשוב מהיבטחון שלך ושלי....הכל פה קלוקל מהיסוד ואתה מאשים את עצמך...אכן גבר נשוי :)

נערך על ידי אבי קוסטה

דרכי פעולה אפשריים לביטול העונש בעתיד:

* תביעה ייצוגית נגד ההתאחדות לכדורגל או פנייה לבג"צ.

* העלת המודעות לנושא בקרב אוהדי הספורט בארץ דרך אתרי ספורט שונים (ONE, ערוץ הספורט וכו..).

* עצומות באינטרנט.

* פגיעה בהתאחדות לכדורגל דרך משחקי נבחרת ישראל.

בקליפת אגוז, הדרך של בית המשפט קשה (באופן כללי) עד בלתי אפשרית (ביחס לעונש הספציפי של המשחק הקרוב).

אם בכל זאת, אז האפשרות הכי סבירה היא לפנות לבג"צ/ביה"מ לעניינים מנהליים (צריך לבדוק בחוק אם יש לביה"מ לעניינים מנהליים סמכות) בטענה שההוראה בתקנון המאפשרת עונש קולקטיבי של משחק ללא קהל נוגדת בלתי חוקית. מבלי להיכנס לשאלות משפטיות, זה לא דבר פשוט להוכיח כלל וכלל.

אפשר לחשוב על דרך של תובענה ייצוגית, אם כי יש לי בסיס להאמין שדווקא מכבי תהפוך לנתבעת העיקרית ולא ההתאחדות. תביעה ייצוגית במקרה הזה תהיה בגין עילה נזיקית (קרי, ההתאחדות ומכבי גרמו לכל אוהד נזק של X ש"ח), ולכל הפחות הן מעוולות במשותף. הזכירו פה את מה שכתוב על המנוי. מבחינה חוזית, אין לאוהדים שום יריבות עם ההתאחדות - רק עם מכבי.

אגב, בכלל לא בטוח שזו צריכה להיות תובענה ייצוגית. בתובענה ייצוגית יש תובע אחד שמייצג קהל מסוים של תובעים פוטנציאלים שיש בעיה לאגד אותו ו/או לדעת מיהו. במקרה הזה, על אף מספר הרב של בעלי המנויים, ניתן לקבל את שמותיהם בלחיצת כפתור. זה לא אומר שזה לא תובענה ייצוגית, צריך להכיר את החוק והפסיקה יותר לעומק, אבל זה לא 100%.

בכל אופן, לדעתי הדרך הנכונה היא באמצעות לחץ תקשורתי ולובי, ולא באמצעות בית משפט שלא ישוש להתערב בהוראות והחלטות של גוף ספורט שנחשב מומחה (כביכול), כאשר לבית המשפט אין שום מידע או מומחיות בעניין זה. ולמעלה מכך, כמה שהעונש הזה קשה ולא הוגן, אני מתקשה להאמין שבית משפט יתערב בידיעה שהעונש מוטל בד"כ בשל קריאות גזעניות כמו מוות לערבים. אל תשלו את עצמכם. אנשים פה חושבים שמגישים בג"צ ואחרי רבע שעה כבר מוחקים את ההוראה הזו מהתקנון...

אגב 2, יש מספיק אישי ציבור שיכולים להרשות להם להתערב (יש אוהדי מכבי מנויים - עיתונאים, ח"כים ואפילו שופט בכיר מאד בבית המשפט המחוזי), אבל כנראה שזה לא מספיק חשוב להם. איפה אתה, צחי הנגבי?

ומשפט אחרון לבינתיים - הרבה יותר קל אם כל אדיוט ביציע יסתכל על עצמו ויחליט לא לזרוק כוס קולה לדשא ולא לצעוק מוות לערבים. קוסטה - אם אתה רואה מישהו לידך צועק מוות לערבים, אתה לא חייב להיות האדיוט השני שממשיך אחריו. אתה יכול להשתיק אותו או לכל הפחות לתת לא לצעוק לבד כמו האדיוט שהוא.

כמו שאני רואה את זה, לצעוק לעבאס סואן שהוא "ערבי הומו אוטיסט סכיזופרן!" זה אולי הכי פשע שנאה מחוץ לתחומי המגרש, אבל בתוך האיצטדיון, זו דרכי כאוהד כדורגל, לאתגר אותו לשמור על ריכוז ולהמנע מנפילה למלכודת אותה אני בצורה לגיטימית טומן לו - המלכודת אליה הוא נפל כאשר הגיב באלימות פיזית. אגב, בהנחה שמוטת הידיים של אותם אוהדים אינה חריגה בצורה על-אנושית, מלכתחילה כל האשמה היא של אותו חולה **** שהגיע עד טווח מגע עם מי שסטר לו.

בענפי ספורט אחרים, בליגות קצת יותר מאורגנות - למשל, הNBA - מקרים כאלה של אלימות אוהדים כלפיי שחקנים, זיכתה את אותם האוהדים בעונשים אישיים וכך גם את השחקנים המעורבים, ובשום צורה לא פגעו בקבוצה (במישרין) או באוהדיה באופן קולקטיבי. למישהו יצא לראות מה קיבל רון ארטסט מכמה חבר'ה של השכונות בדטרויט? אני לא חושב שהערבי היה משתקם מזה...

הפתרון היחיד, הקמת מנהלת ליגה עם חוקים חדשים. כל סוגי האלימות המילולית מותרים ביציעים, אלימות פיזית מכל סוג שהיא תטופל במסגרת פלילית. אם לא ניתן למצוא את האשמים (וכולנו יודעים שברוב המקרים זו לא הבעיה) - אף אחד לא נענש. בדיוק כמו כל עבירה פלילית אחרת.

וכמובן, הסדרה של כל נושא הפירוטכניקה.

סלח לי, אבל אתה מדבר שטויות. ב- NBA סובלים אלימות מילולית? גזענות? נראה לך שלצעוק מוות לערבים זה לגיטימי כי זה מגרש כדורגל? ומה עם נהימות לשחורים?

זה לא ממש רלוונטי ב- NBA, אבל סתם לשם הדוגמא, אם קהל של קבוצה היה נוהם לשחקן כושי, דייויד סטרן כבר היה מעיף את הקבוצה לשנה שלמה מהליגה, אם לא יותר.

אתם חושבים שאין משמעות לצעקות האלה - אתם חיים בסרט. אין לכם מושג. לכו תראו סרטים על התעמולה הנא צית.

מנגד, גם אני חושב שהדרך הכי טובה היא לאגד את הקבוצות ולהקים מנהלת ליגה עצמאית מההתאחדות. כמו באנגליה, גרמניה, ספרד, איטליה (מעונה זו) וליגת העל בכדורסל. הבעיה היא שככל הנראה זה לא יכול לקרות פה. לוזון דואג יותר מדי לקטנות.

ומשפט אחרון לבינתיים - הרבה יותר קל אם כל אדיוט ביציע יסתכל על עצמו ויחליט לא לזרוק כוס קולה לדשא ולא לצעוק מוות לערבים. קוסטה - אם אתה רואה מישהו לידך צועק מוות לערבים, אתה לא חייב להיות האדיוט השני שממשיך אחריו. אתה יכול להשתיק אותו או לכל הפחות לתת לא לצעוק לבד כמו האדיוט שהוא.

באנגליה,צרפת,גרמניה,ספרד ואיטליה אין קללות מהיציעים נכון?

יאללה הקאמרי לא כאן.

באנגליה,צרפת,גרמניה,ספרד ואיטליה אין קללות מהיציעים נכון?

יאללה הקאמרי לא כאן.

יודע מה, עזוב. בלי השוואות לאירופה, ובלי השוואות לקאמרי.

זה המצב. אתה יכול לבחור - לקלל ולהיענש, או לא לקלל.

תעשו את הבחירה שלכם.

ואגב, אותו בחור שזרק את הבקבוק על עבאס סואן היה השבוע באשדוד, ומדברים שנאמרו לי אף אחד לא ממש העז לומר לו "יא חרא איך דפקת אותנו". ההפך הגמור, למעשה. אותו בן אדם (שהוא מוכר מאד מאד בתא הכבוד!) לא קיבל מילה רעה. אגב, אני גם בטוח שמתוך ה30 כרטיסים שמכבי מקבלת למשחק, הוא כבר יקבל אחד.

אוקיי אני זורם איתך,עכשיו זרום איתי אתה

עוד שנתיים כשיהיו איצטדיונים חדשים בארץ(באר-שבע,נתניה,פ"ת,חיפה ועוד)ולוזון יבוא עם הרעיון החדש שאוסר על עמידה ביציעים ולא,הקבוצות יקנסו מה אתה אומר לעשות,ללכת איתו או להתנגד,כי באנגליה זה הלך יופי יופי(וזה לא רלבנטי כרגע בעקבות איזה אירוע החוק הזה יצא)

והבאתי את אירופה כדוגמא בגלל שהם הבינו מזמן שזה לא פרקטי ורק כאן חושבים שהמצאנו את הגלגל.

ובאמת שאחרכך אל תתפלאו שמזיינים אותנו בבית הדין ומפליצים לנו כל מיני שיטות עם קיזוזים ובלבולי ביצים.

נשמע לי הכי הגיוני שבעולם שמה שמותר לעשות מחוץ למגרש, מותר לעשות במגרש, ומה שאסור לעשות מחוץ למגרש, אסור לעשות במגרש. שיהיה מותר לקלל ולעמוד, אסור לנהוג בגזענות ולזרוק בקבוקים על אנשים.

עדיין היה צריך שיהיה עונש ספציפי פר בן אדם, ולא לכל האוהדים שרובם כמובן לא עשו שום דבר רע.

אבל לצערנו ההתאחדות לא עוברת על שום חוק, התקשורת לא לצידנו, הציבור גם לא לצידנו (תשאלו אנשים שלא באים למשחקים ותראו שלא אכפת להם).

ולכן שום דבר לא ישתנה ולכן קסטור צודק ועדיף פשוט להוריד את הראש לבינתיים.

ואם רוצים לעשות משהו, אז אפשר ללמד אוהדי מכבי להיות עיתונאי ספורט (לא ממש צריך תואר דוקטור בשביל זה), נשתלט על התקשורת ואז נוכל לעשות שינוי :)