Jump to content

קבוצת הנוער 2010/11 [במקביל לנושאים אחרים על משחקים נקודתיים]

Castor Troy

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=S6lhTolWZ2M

לא ראיתי עד הסוף - אבל יש לילד כדורגל. איך יתפתח מזה לבוגרים אני לא יודע, אבל יש לו כישרון.

שמתי פה כבר מספרת שהוא נתן, אמנם השוער לקח אבל מהלך מרשים:

http://www.youtube.com/watch?v=osrw_gnGyik&

ובשנה שעברה, בגיל 17 בליגת העל:

http://www.youtube.com/watch?v=DMC6Znm_RWs

נכון שלא רואים מזה יותר מדי, ונכון שזאת היתה קבוצה ענייה וגרועה משהו, אבל בגיל 17 לשחק ושיהיו לך ביצים להתחיל לעשות דריבל, ואז אחרי זה לעבור למכבי ת"א ולשים גול כל שבוע... אפשר להגיד שיש לנו כוכב-נוער-על בהתהוות? עושה רושם שיש לו הילה של כוכב בנצרת, וגם שנקלט יפה במכבי עד עכשיו.

והוא כולה בן 18, יש לו עוד שנה לפחות לתת בנוער... מקווה שישלבו אותו בבוגרת לאט-לאט. תחשבו שאם הוא יתפתח לשחקן, היינו יכולים לקנות אותו במיליון דולר מבני יהודה עוד 3 שנים... בקצב הזה, ואם ימשיך באמת לככב בנוער, שישאילו אותו לקבוצה שתקלוט אותו להרכב בשנה הבאה - בליגת פח הזאת בטוח נמצא אחת.

ומילה טובה ענקית למכבי שזיהתה והביאה אותו.

סתם שתדע, על כל שחקן כזה בנוער יש לפחות 5 שחקנים מצויינים, שמכבי מוותרת עליהם והם עוברים לחיפה, ועד שמכבי מחליטה להשוות את ההצעה הם כבר חותמים בכרמל ונגמר הסיפור.

סתם שתדע, על כל שחקן כזה בנוער יש לפחות 5 שחקנים מצויינים, שמכבי מוותרת עליהם והם עוברים לחיפה, ועד שמכבי מחליטה להשוות את ההצעה הם כבר חותמים בכרמל ונגמר הסיפור.

בגלל זה בדיוק אני אומר - מצויין שסוף סוף מכבי מביאה שחקן כזה.

ולחיפה גם יוצאים שחקנים להרכב מכל הטיפוח הזה - אנחנו רואים את זה בשנים האחרונות, אחרי שפעם עוד צחקנו עליהם שאין להם שום שחקנים מהנוער.

חלק מהשקעה בנוער זה לא רק לטפח את השחקנים הכי טובים, אלא גם להביא שחקנים מבחוץ. כל מועדון גדול עובד ככה. מכבי צריך להיות מועדון שמטפח ומאתר בו-זמנית. מוצא את השחקנים הטובים, ומביא אותם.

היום המצב הוא שעם כמה שיש למכבי שם גדול בתור מועדון, שחקנים ומשפחות מעדיפים שהילד ישחק במקום אחר, וחבל שכך. כשאתה מביא שחקנים מכל הארץ, אתה גם יוצר לעצמך תדמית של מחלקה שבה הטוב משחק, ולא המקושר, כמו ששמעתי על מכבי כבר בשנים האחרונות. וכמה שתחתים יותר שחקנים כאלה, ככה יהיה יותר קל למשוך אחרים. כמובן, אפשר להתחיל עם זה גם לפני גיל 17... דור למשל הגיע בגיל 14.

דווקא בשנה-שנתיים האחרונות שינו אצלנו קו מחשבה והבינו שחייבים להביא כשרונות צעירים מרחבי הארץ גם בגילאי נוער, במקרה שפגעת בעזרת סכום קטן יחסית הפוטנציאל גדול.

מואנס הוא דוגמא טובה, כולם באזור הצפון הכירו אותו, הוא כבש בעונה שעברה בנוער ארצית 43 שערים, אנחנו שמנו עליו את היד ולא חיפה.

דווקא בשנה-שנתיים האחרונות שינו אצלנו קו מחשבה והבינו שחייבים להביא כשרונות צעירים מרחבי הארץ גם בגילאי נוער, במקרה שפגעת בעזרת סכום קטן יחסית הפוטנציאל גדול.

מואנס הוא דוגמא טובה, כולם באזור הצפון הכירו אותו, הוא כבש בעונה שעברה בנוער ארצית 43 שערים, אנחנו שמנו עליו את היד ולא חיפה.

כיף לשמוע.

אגב, מי שעוקב אחרי הנוער ויוצא לו לראות את הקבוצה - איך רוסלן השנה? אני זוכר אותו מהאימונים בבוגרת בקיץ.

לא שאני לא מסכים עם מה שאתה אומר, אבל סתם לידע כללי, אלירן עטר היה כוכב על בנוער ועוד לפני זה.

אני מכיר את השם הזה עוד מאיזור 2004 בערך, אוהדי בני יהודה דיברו עליו עוד לפני שהוא עלה לבוגרים

וכל מי קצת רואה\שומע\עוקב אחרי נוער ונערים באותה תקופה הכיר את השם שלו.

אבל שוב, אם מישהו היה כוכב על בנוער לא מבטיח כלום בבוגרים, ראובן עובד זה הדוגמא הכי טובה שלך, זה שחקן שאם היה לו בין האוזניים עשירית ממה שיש לו ברגליים (ואולי גם מאמן שהיה עוזר לו יותר מקלינגר) היינו נהנים ממנו עד היום...

ואם אתה רוצה דוגמא קצת יותר מתקדמת אפשר את אלנתן סלמי מהפועל פ"ת שגם היה כוכב על בנוער.

קיצור, המעבר לבוגרים הוא מאוד קשה, והנוער הוא לא אינדקציה כזאת טובה.

גם אצלנו היו שחקנים שנחשבו כוכבי על, ולא יצא מהם כלום. קובי אבדייב הבקיע בנוער 1000 גולים בערך, ו0 בבוגרים. על קריספיס דיברו בזמנו המון, ואני זוכר גול אחד שלו בלבד בבוגרים (החמישי נגד בני יהודה בעונת האליפות). ויש עוד.

זה רק נדמה לי או שדאבור הבקיע בערך בכל משחק מאז שהוא במכבי?

לפי הפייסבוק של אורי משיח, 8 גולים ב8 המשחקים האחרונים

לפי מעריב, דאבור אמור לחתום בימים הקרובים על חוזה ארוך טווח. בנוסף טוכמן טוען שמרגוליס יבחן בארסנל.

אגב, איפה ההונגרי הזה שרכשנו בתחילת העונה?

דאבור שחקן מדהים. אני מקווה שביציעים לא יעשו לו את המוות כשיגיע לבוגרים.

אין סיבה בעולם שיקללו אותו הדבר היחידי שהוא יפגע ממה סלים עושה פה לא יודע..

הקשר הצעיר, גאל מרגוליס, המשתייך לקבוצת הנערים של המועדון אך משחק גם בנוער, יצא בתחילת השבוע להתרשמות במועדון הפאר האנגלי, ארסנל, אחרי שהרשים את הסקאוטים האנגלים שצפו בו.

לפי וואן. שיהיה בהצלחה

אין סיבה בעולם שיקללו אותו הדבר היחידי שהוא יפגע ממה סלים עושה פה לא יודע..

אנחנו ביתר? למה שנשיר את זה בכלל

החלוץ מונאס דאבור, אמור לחתום בימים הקרובים על חוזה ארוך טווח.

דאבור, שהגיע למכבי אחרי שכבש 111 שערים בשנתיים בהן שיחק בקבוצות הנערים והנוער של אחי נצרת, כבש בכל אחד מחמשת המשחקים האחרונים של קבוצת הנוער.

דאבור חתום על חוזה רק לעונה הנוכחית, אבל בפגישה שנערכה אתמול בין סבו של השחקן, המייצג אותו, לבין ראשי מכבי, סוכם בעל-פה על המשך ההתקשרות. במכבי מאמינים שדאבור יגיע לבוגרים ובשבוע שעבר הוא כבר עימם מספר אימונים והרשים את הצוות המקצועי.

תכוננו לחתימה של גאל בארסנל...

אין לו בעיה של אישורי עבודה כי יש לו דרכון בלגי אז אני מאמין שאם הוא יציג את היכולת האמיתית שלו שם,

אין סיבה שלא יחטפו אותו...

שחקן ברמה מאוד גבוהה...

החלוץ ההונגרי של קבוצת הנוער מרסל אילייש הושאל לעירוני ראשל"צ עד סיום העונה.

יצא לי במקרה לעלות איתו על מונית אחרי המשחק נגד סכנין בסיבוב הראשון...

נראה בחור חמור, הוא אומר שהוא שמע הרבה על מכבי ועל נמני ומאוד רוצה להגיע לבוגרים...

שאלתי אותו אם ישחק בנוער או שיושאל והוא אמר שהוא רוצה לשחק בבוגרים שלא איזה קבוצה...

נראה בחור טוב, מקווה שיהיה כמו מאיוקה לפחות..

יצא לי במקרה לעלות איתו על מונית אחרי המשחק נגד סכנין בסיבוב הראשון...

נראה בחור חמור, הוא אומר שהוא שמע הרבה על מכבי ועל נמני ומאוד רוצה להגיע לבוגרים...

שאלתי אותו אם ישחק בנוער או שיושאל והוא אמר שהוא רוצה לשחק בבוגרים שלא איזה קבוצה...

נראה בחור טוב, מקווה שיהיה כמו מאיוקה לפחות..

-------------

התבלבלת עם חמוד או שהוא באמת חמור ?..