Jump to content

קצת היסטוריה

החתול הצהוב

Recommended Posts

זה לא המלא? חשבתי משום מה שכן. אם לא, כנראה שזה תקציר מורחב מאוד.

גם לא.

מראים שם קטעים מהחדשות מהשידור של החגיגות בכיכר רבין ואחר כך את שחקני הכדורסל בטקס ההוא בבלומפילד.

חבל שאין את המשחק אם אני זוכר נכון נימני כבש שלושער בחצי הראשון ויצא, בסיום ניצחנו 4-0.

את הדרבי ההוא הפועל אירחה נכון?

מדהים לראות ששער 4 מלא באוהדים שלנו.

רק כמה שנים אחרי אותו דרבי, סיני העביר את השרופים משבע לחמש כי לא רצה לשמוע ביקורת(הספסלים של הקבוצות היו בצד הזה אז). אני ישבתי בחמש/ארבע בארבעה דרבים שונים בשנות השמונים.שער חמש זאת המצאה יחסית חדשה(חמש עשרה שנה).

אחד עשרה היה מאז ומעולם :flowers:

כמו גם שער שבע-שלהם,שברוב הזמן, היה מובלעת אדומה בתוך מגרש צהוב.

אם מישהו יביא את הדרבי שלוש אפס(עם הצמד של בן שטרית) מ84 שבא לאחר חמש שנים ללא ניצחון, יראה שבשער השלישי לכיוון חמש, הכל צהוב שם.והיתה גם פריצת אוהדים מרגשת למגרש בשער השלישי.

חלק ב

מדהים מדהים מדהים, כמה חיפשתי את הקטע הספציפי הזה.

במיוחד את הראיון עם אבי נמני.

ילד כוכב, השנייה פירק את הפועל 4:0 ומה שיש לו להגיד זה שצריך להוריד פרופיל ולהסתכל קדימה.

זה המכביזם הישן והאמיתי לפני שכל אחד החליט להגדיר אותו מחדש. בלי שחצנות ועם המון רעב.

ענק :flowers:

ב-92' שער 5 כבר היה השער השרוף של הפועל. מה שכן, בחלק משער 4 היו אוהדים שלנו.

אאל"ט, קראתי שאוהדי הפועל השרופים עברו מ-7 ל-5 (וצריך לזכור ש"שרופים" של אז זה לא של היום. לא היו אז ארגוני אוהדים וכו') בעונת הארצית שלהם.

לגביי דרבים- עד שנות ה-90' היו גם שערים מעורבים.שער 4-5 אאל"ט היה נחשב לשער מעורב בחלק מהדרבים. הקטע של יציעים מעורבים היה קיים פעם יותר מהיום לא רק בדרבים אלא בכלל.

אאל"ט, קראתי שאוהדי הפועל השרופים עברו מ-7 ל-5 (וצריך לזכור ש"שרופים" של אז זה לא של היום. לא היו אז ארגוני אוהדים וכו') בעונת הארצית שלהם.

לגביי דרבים- עד שנות ה-90' היו גם שערים מעורבים.שער 4-5 אאל"ט היה נחשב לשער מעורב בחלק מהדרבים. הקטע של יציעים מעורבים היה קיים פעם יותר מהיום לא רק בדרבים אלא בכלל.

שמע, קנית את עולמך פה בפורום, ואתה עושה עבודת קודש. באמת.

אבל מה נסגר עם ה"אאל"ט" הזה?!?!?!?!?!?

אם כבר אז - למישהו יש תקציר \ המשחק המלא של ה2-2 לא מזמן בדרבי? 1-0 לנו היה, 2-1 להפועל (עומרי אפק עם השני) ואז דקה 85 טל בנין בבעיטה חופשית קובע 2-2.

1979: מכבי - הפועל 0:2 בבלומפילד

גבירותיי ורבותיי, הגענו לאחד הבונבונים הגדולים ביותר.

בדצמבר 78' מגיעים 20 אלף איש לבלומפילד בשבת מזעזעת מבחינת מזג האוויר. כולם עומדים עם מטריות, ספסלי הקבוצות לדעתי בכלל לא היו מקורים עם גג ובספסלים עמדו גם כן עם מעילים, מטריות וכובעי מעילים. הדשא, שאז לא היה כמובן דשא חורף, היה מלא בבוץ ושלוליות. 2 הקבצות לא שיחקו טוב. פשוט לא שיחקו טוב, ובצדק. התנאים במגרש, כמו שתראו תיכף, היו איומים. באותה תקופה הרבה פעמים היו מבטלים משחקים במזג אוויר חורפי ולכו תדעו, אם לא היה מדובר בדרבי, אולי השופט שריר היה מבטל את המשחק. אבל הוא לא ביטל.

לאחר 0-0 במחצית הגיעה המחצית ה-2. הפועל הייתה מעט מסוכנת יותר. אבל אז עולה מכבי ל-1:0 מגול של גולדנברג. ואז, אח"כ, הגיע אחד הגולים המפורסמים ביותר של הכדורגל הישראלי- אבי כהן מימין בוולה אדיר כמעט שבר את השער של בז'רנו. 2-0 מכבי.

הסרטון עצמו, מעבר לכדורגל, מלא דברים משעשעים שהיום כבר לא נוכל לראות: השחקנים מטונפים מבוץ, ובמחצית חלקם החליפו לחולצות עם מספר אחר, לדברי יורם ארבל. בשלב אחר רואים את ג'ימי טורק שוטף ידיו ב...שלולית באמצע המגרש. לפחות שני מקרים היו במשחק של כדורים שהוחזרו/הלכו לשוער ונעצרו באמצע הרחבה בגלל הבוץ ונוצר מצב מסוכן. קטע מצחיק נוסף הוא הרמת הכדור של פייגנבוים מימין, מתחת לשער 12: הקהל זורק עליו תפוזים, שייע מתלונן שהחומה של מכבי שמולו היא לא 9 מטר (צודק לגמריי!), והשופט שריר מתעצבן עליו ואומר לו "בעט כבר". עוד קטע מצחיק הוא הקטע בה אבי כהן מפונה מהמגרש לאחר שנפצע בתיקול עם טורק. הצורה שבה הוא מפונה פשוט תקרע אתכם מצחוק.

מכבי שיחקו בצהוב-כחול והפועל בלבן, כך שמכבי משחקים במכנסיים הכהים.

אז....תהנו!

אופיר:

כיף ומרגש לראות את הנושא הזה...

למרות שנולדתי ב-94 (צעירוס) גדלתי על הסיפורים האלה מאבא שלי, דוד שלי ושני הסבים שלי...

שמעתי על הפחד של הפועל מאיתנו, על דריסת הליגה, על השילוב הנדיר של רביעיית קלינגר-זוהר-נמני-דריקס, על מלמיליאן כ"מפתח צעירים", על העלייה של נמני ל"שלטון" במכבי, על שילוב שחקני הבית שהיו מבוקשים כ"כ בכל הליגה, על בלומפילד שהיה מתמלא ב-20,000 איש בכל דרבי וכל משחק גדול, על השירים המביכים שהיו שרים אז חח ובכלל על מכבי הגדולה...

שמח שאפשר עכשיו גם לראות סרטונים של זה ולדעת שלא עבדו עלי (:

ד"א, נתקלתי בשער נהדר של מוטי איווניר נגד חיפה משנת 84, עד היום אבא שלי אומר שזה השער הכי יפה שהוא ראה במגרשים...

אם כבר אז - למישהו יש תקציר \ המשחק המלא של ה2-2 לא מזמן בדרבי? 1-0 לנו היה, 2-1 להפועל (עומרי אפק עם השני) ואז דקה 85 טל בנין בבעיטה חופשית קובע 2-2.

השער של בנין היה די מרגש במיוחד שזה הדרבי הראשון שהייתי בו ואני בקושי זוכר את המשחק רק את הבעיטה חופשית זה היה בערך לפני עשור שהייתי בן 7, מישהו יכול להביא תקציר/את המשחק, מי שמביא תותח!

הפועל עברו לשער חמש בעקבות דרישתו של סיני המנג'ר

(ישבו לו בשער שבע על הראש מאחורי הספסל וקיללו).

שערים מעורבים=שערים שהרוב שלהם היה צהוב. גם בשער חמש בשנות השמונים(הייתי שם).

הדרבי של 84 ימחיש את זה מצויין.

אגב, שער 3 היה צהוב מסורתית כי מחלקת הנוער ישבה בו קבוע.

אופיר:

כיף ומרגש לראות את הנושא הזה...

למרות שנולדתי ב-94 (צעירוס) גדלתי על הסיפורים האלה מאבא שלי, דוד שלי ושני הסבים שלי...

שמעתי על הפחד של הפועל מאיתנו, על דריסת הליגה, על השילוב הנדיר של רביעיית קלינגר-זוהר-נמני-דריקס, על מלמיליאן כ"מפתח צעירים", על העלייה של נמני ל"שלטון" במכבי, על שילוב שחקני הבית שהיו מבוקשים כ"כ בכל הליגה, על בלומפילד שהיה מתמלא ב-20,000 איש בכל דרבי וכל משחק גדול, על השירים המביכים שהיו שרים אז חח ובכלל על מכבי הגדולה...

שמח שאפשר עכשיו גם לראות סרטונים של זה ולדעת שלא עבדו עלי (:

ד"א, נתקלתי בשער נהדר של מוטי איווניר נגד חיפה משנת 84, עד היום אבא שלי אומר שזה השער הכי יפה שהוא ראה במגרשים...

שער ענק שעשה אחד אפס. חיפה עשתה מהפך, הישוונו(בני) והם כבשו את השלישי(ארמלי) וניצחו.כמה אוהדי חיפה ותיקים אמרו לי שזה המשחק שנתן להם את האמונה שהם באמת יכולים לקחת אליפות-לנצח את מכבי בבלומפילד.והם אכן לקחו.

הפועל עברו לשער חמש בעקבות דרישתו של סיני המנג'ר

(ישבו לו בשער שבע על הראש מאחורי הספסל וקיללו).

אני מכיר אחרת, אבל ניחא.

אכן כך.

סיני, או יותר נכון האחים של סיני היו מכים את כל מי שקילל את סיני ומשליטים טרור ביציע, בעקבות זה בא המעבר לשער 5.

ואני חושב שאפשר להגיד באופן סופי ומוחלט שזה אחד הנושאים הכי גדולים ומרגשים בפורום, אם לא הכי מרגש.