Jump to content

הקהל של מכבי - נגד אולימפיאקוס ובכלל

Omer

Recommended Posts

בעקבות כל הדיבורים בנושא של יואב על האווירה המדהימה שהיתה נגד אולימפיאקוס:

אני לא יודע מה איתכם, אבל כשאני חושב על האווירה בבלומפילד במשחק הזה, אני לא חושב על מציצה עצמית, ועל לטפוח לעצמי על השכם, או על "אנחנו הכי טובים", או לא יודע מה. ועדיין, אני לא יכול שלא לחייך. כי הקהל במשחק הזה היה בדיוק כמו שקהל צריך להיות. סוף סוף הרגשנו שהעוצמות המטורפות של הקהל הזה באות לידי ביטוי. אפשר להתווכח על השאלה האם הקהל דחף את הקבוצה, או הקבוצה את הקהל - סביר להניח ששני הדברים נכונים. אבל אם הקהל של מכבי היה נוהג אחרת במצב שונה, זה לא משנה את העובדה שאתמול הוא היה אדיר. וזה מה שמשנה. כי כשאני אומר שהוא היה אדיר, אני לא מתכוון שכל הכבוד ושהקהל של מכבי הוא אש, אני מתכוון שנהניתי מכל שנייה, שהלוואי שיהיה ככה בכל משחק, ושאין לי ספק שהיה לזה חלק בניצחון. ואגב זה אולי מפריך את הטענה שקהל במשחקים גדולים תמיד יעודד פחות טוב. לא צריך להגיע לכל חור במשך שנים כדי להיכנס לאווירה וללחוץ על היריבה. לא אכפת לי כמה מהאוהדים אתמול היו מגיעים אם לא היתה קבוצה טובה ותוצאה טובה במשחק הראשון, זה פשוט לא מעניין - הנקודה היא שהם הגיעו ועשו את העבודה שלהם.

במקום לדבר בפעם האלף על זה שקהל צריך להיות אקטיבי, ובמקום לשיר 90 דקות צריך לעשות לחץ, כמו שקרה אתמול - נדבר תכלס, באופן פרקטי - אם מכבי והקהל ימשיכו להזין אחד את השני (זה עניין הביצה והתרנגולת), יכול להיות מאוד קשה לעצור את מכבי. אם זה ימשיך להביא ניצחונות בחודש הבא - גם אם נקרטע, במידה שנעבור את אולי', פריז וחיפה, הקהל יהיה סבלני גם אם נוציא תיקו בליגה מול קבוצה חלשה. ואם הקהל יבין את הכח שלו, אולי הוא יעשה את הלחץ הנחוץ מול כל קבוצה. הקהל לא צריך להפסיק ללחוץ, הוא צריך להפסיק ללחוץ על מכבי. ובפיגור נגד קבוצה חלשה לא צריכים להיות רגועים, אבל צריך להוציא את האגרסיות כמו שהוציאו בשער 13 כלפי זאירי ודיוגו. מה שהלך אתמול חייב ללכת גם נגד חיפה. אני מאמין שזה יקרה בעיקר אם נוציא תוצאה טובה נגד פריז - אבל מקווה שגם אם לא.

(חסכתי מכם תרשימי זרימה שמדגימים באופן קר ומדוייק את מה שהלך עד עכשיו, ומה שצריך ללכת)

קהל מעלה את הרמה של הקבוצה בעוד 25%.

בגלל זה זה כמעט בלתי אפשרי לנצח את אולימפיאקוס בבית שלהם (אלה אם אתה בארסה או צ'לסי) כי יש להם קהל שמרעיד ת'איצטדיון כל המשחק...

חייבים לעבור את פסז'!!!

בסופו של דבר, כשהמשחק גדול יותר וחשוב יותר, ככה האווירה תהיה גדולה יותר. זה לא כזה מסובך.

חוץ מזה, אני בעיקר חושב שהיה לנו מזל גדול שאולימפיאקוס סחבו עונש רדיוס. כי מול הקהל שלהם זה היה הרבה יותר קשה לשחקנים להוציא תוצאה טובה.

במקום לדבר בפעם האלף על זה שקהל צריך להיות אקטיבי, ובמקום לשיר 90 דקות צריך לעשות לחץ, כמו שקרה אתמול - נדבר תכלס, באופן פרקטי - אם מכבי והקהל ימשיכו להזין אחד את השני (זה עניין הביצה והתרנגולת), יכול להיות מאוד קשה לעצור את מכבי. אם זה ימשיך להביא ניצחונות בחודש הבא - גם אם נקרטע, במידה שנעבור את אולי', פריז וחיפה, הקהל יהיה סבלני גם אם נוציא תיקו בליגה מול קבוצה חלשה. ואם הקהל יבין את הכח שלו, אולי הוא יעשה את הלחץ הנחוץ מול כל קבוצה. הקהל לא צריך להפסיק ללחוץ, הוא צריך להפסיק ללחוץ על מכבי. ובפיגור נגד קבוצה חלשה לא צריכים להיות רגועים, אבל צריך להוציא את האגרסיות כמו שהוציאו בשער 13 כלפי זאירי ודיוגו. מה שהלך אתמול חייב ללכת גם נגד חיפה. אני מאמין שזה יקרה בעיקר אם נוציא תוצאה טובה נגד פריז - אבל מקווה שגם אם לא.

שנים שאני אומר את זה. זה הרבה יותר אפקטיבי מכל דבר אחר, וזה גם מדליק את כל השערים במגרש שמצטרף ללחץ המאסיבי. מצידי גם נגד הפועל עכו ללחוץ על השופט ושחקני היריבה מהשנייה שהם עולים לדשא ועד שריקת הסיום. בין היתר כמובן לשלב שירי עידוד.

שנים שאני אומר את זה. זה הרבה יותר אפקטיבי מכל דבר אחר, וזה גם מדליק את כל השערים במגרש שמצטרף ללחץ המאסיבי. מצידי גם נגד הפועל עכו ללחוץ על השופט ושחקני היריבה מהשנייה שהם עולים לדשא ועד שריקת הסיום. בין היתר כמובן לשלב שירי עידוד.

:( גם מול הקטנות ביותר תמיד להלחיץ ראינו איך אולימפיאקוס היו בשוק

אם כבר נושא על הקהל אז..

חובה לעשות משהו בעניין של פתיחת המחצית השניה, אלה הדקות שהכי מפחידות אותי.

משום מה, תמיד בתחילת המחצית השניה הקהל רדום ובסוג של שאננות שמקרינה על השחקנים דרך אגב..

ועם אתה רואה שידור חוזר של המשחק ומתרכז בקהל אתה שומעע ששער 8 שער שיר אחר ושער 7 שער שיר אחר והכל מבולגאן ולא ברור ...

התיאום יסתדר כששערים 10-11 יפתחו.

מנסיון, שער 8 לא יכול לשמוע שום דבר שקורה בשער 7 ולהיפך.

דווקא השנה כשהשחקן עבר ל-8 ושער 13 עבר תהליך מאוד חיובי אני חושב שיהיה בסדר ואפילו יותר מזה.

Guest עידן דורון
קהל מעלה את הרמה של הקבוצה בעוד 25%.

בגלל זה זה כמעט בלתי אפשרי לנצח את אולימפיאקוס בבית שלהם (אלה אם אתה בארסה או צ'לסי) כי יש להם קהל שמרעיד ת'איצטדיון כל המשחק...

חייבים לעבור את פסז'!!!

האם מדובר בהשערה או בנתון מדעי ?

אם כבר נושא על הקהל אז..

חובה לעשות משהו בעניין של פתיחת המחצית השניה, אלה הדקות שהכי מפחידות אותי.

משום מה, תמיד בתחילת המחצית השניה הקהל רדום ובסוג של שאננות שמקרינה על השחקנים דרך אגב..

לדעתי - צריך בעיקר להחליף את ה"אני מודה" של פתיחת המחצית השניה בשיר אחר.

זה היה נחמד בונה-שתיים הראשונות של ההתלהבות הכללית מ"אני מודה" כשיר פתיחה, אבל מאז זה בבירור איבד את האפקט, והוצאה היא שפתיחת העידוד של החצית השניה הפכה להיות סתמית וקצת רדומה.

דבר ששמתי לב אליו, ומאוד הפריע לי, זה שכשהשחקן התחיל שיר האולטראס ב7 שיתפו פעולה, אבל כשהאולטראס התחילו, וכל האיצטדיון הצטרף - השחקן התעלם.

ישבתי ב7 ד"א, וזה היה מאוד עצוב לראות את זה. חשבתי שאתם קצת יותר בוגרים כבר...

דבר ששמתי לב אליו, ומאוד הפריע לי, זה שכשהשחקן התחיל שיר האולטראס ב7 שיתפו פעולה, אבל כשהאולטראס התחילו, וכל האיצטדיון הצטרף - השחקן התעלם.

ישבתי ב7 ד"א, וזה היה מאוד עצוב לראות את זה. חשבתי שאתם קצת יותר בוגרים כבר...

ממש לא נכון.

היו המון מקרים (מעל 5) שהשחקן בא להתחיל שיר, פתאום האולטרס שרו משהו וכל שער 8 הצטרף.

לגבי מקרים הפוכים (שהאולטרס הצטרף לשחקן) היה קשה לשים לב משער 8.

ובכלל קחו את התגובה של גולם מלמעלה של כמה קשה לתאם בין שער 7 ל 8. חכו ששער 11 יפתח.

נקווה שישתפר. אין לי כוח שתריבו שוב...

מה גם שלדעתי שירים שבין יציעים צריכים להתחיל מ11 ושכל שאר האיצטדיון עונה להם - זה פשוט נראהיותר טוב

נקווה שישתפר. אין לי כוח שתריבו שוב...

מה גם שלדעתי שירים שבין יציעים צריכים להתחיל מ11 ושכל שאר האיצטדיון עונה להם - זה פשוט נראהיותר טוב

הבעיה היא שזה לא עובד ככה.

מה זה נראה יותר טוב?

אתה רואה מאיפה מגיע קול?

כי עד עכשיו שהתחילו משמונה זה עבד יפה מאוד....

בקיצור היה במשחק הזה עידוד קטלני למעט כמה דקות של לחץ במחצית השנייה.

שמתי לב משער 7 שהרבה מבוגרים לא מכירים את השירים הפחות מוכרים ומשוועים כבר שיגיע הנה זה מגיע/ המרוקאי/ צהוב עולה עם האצבע ולכן במשחקים אירופאים חשוב לעודד בשירים מוכרים ושהאיצטדיון יהיה הר געש כמו ברוב המשחק ביום חמישי.