Jump to content

אולימפיאקוס - מכבי תל אביב, נושא מרכזי

eden23

Recommended Posts

גם אם הוא יחליט להשקיע פחות בקבוצה , ואני מניח שבלי שום קשר מסע רכש כמו שנעשה הקיץ הזה הוא דבר די נדיר במחוזותינו זה יהיה החלטה הגיונית מאוד .

כרגע עם הסגל הקיים במכבי בכל מקרה אין צורך בשנה הבאה בהשקעה כל כך מאסיבית , רוב הסגל נבנה השנה ולכולם חוזים ארוכי טווח,ככה שלא צריך לעשות חריש עמוק כמו שנעשה בקיץ הזה.

לכל היותר בעונה הבאה נצטרך להתחזק ב 2-3 שחקנים ולא יותר (ככל הנראה בקישור)

אין ספק. כמו שאני רואה את זה עכשיו. במידה ומביאים קשר אחורי, העמדה היחידה שאני ארצה להתחזק בה בעונה הבאה (כמובן בהנחה שהכל ידפוק כמו שאני חושב שידפוק) זה שוער צעיר, יעלה כמה שיעלה. חוץ מזה אנחנו סגל שצריך פשוט לרוץ ביחד. (וכמובן, אם אל מביאים אחורי, אז אלברמן שנה הבאה, אחרי שיראו שהוא החלים וסקסי מתמיד!!)

אמרתי לך כבר שאני לא קונה את התיאוריה הזו או שלחילופין התיאוריה הזו מעידה על כשלון מקצועי גדול מאוד של הצוות המקצועי שנכשל באיתור קשר אחורי איכותי על אף שניתנו לו סכומים עצומים לשם כך.

אבל גם אם נניח שזה המצב, לא ברור לי למה אם לא הצלחת להביא שחקן שאתה כן רוצה, אתה מביא שחקן נוסף שלכאורה דומה בתכונותיו לשחקן שכבר הבאת כדי שיהיה "בכל מקרה".

אתה מדבר על מעבר לסיבוב הבא כמצריך עומק שחסר כעת. אם נתעלם לרגע מהעובדה שקביעה שכזו עדיין מוקדמת לאור הצורך במעבר סיבוב פלייאוף נוסף, עומק בסגל הוא הסיבה שסידיבה הוחתם לטענתך אך קשר אחורי "איכותי" נדרש בשל צורך מקצועי לאור היעדר מנהל משחק כלשהו. היעדר שכזה הוא די משמעותי, בין אם נעפיל לשלב הבתים ובין אם לא.

הצורך בקשר איכותי שיכול לנהל משחק הוא לא פונקציה של עומס המשחקים העתידי של מכבי ולכן לא ברורה לי הרלבנטיות של ההעפלה לסיבוב הבא. גם אם נקבל שחוסר מזל משווע הוביל לחוסר יכולת להחתים קשר שכזה בחודשים האחרונים, אם באורח תייווצר הזדמנות להחתים קשר שכזה בקרוב היא לא צריכה להיות מותנית בהעפלה כפי שאף החתמה אחרת הקיץ לא הותנתה כך.

לא נכון.

אתה רוצה להגיד לי שאין מצב שאין אף קשר אחורי שהוא גם ברמה של מדוניאנין/ניבאלדו/קולאוטי (הרכש שהביאו לדוגמה) ושהוא בטווח מחירים שלהם? אז אתה חיי בסרט. אתה שוכח שיש שחקנים שלא רוצים לבוא לישראל וכ"ו. זה ממש לא פשוט למצוא. "כשלון"

למה אתה כן מביא את סידיבה במקום השחקן שרצו? כי סידיבה עדיף על כלום, כי עדיין היה חור בעמדה הזאת וכי גם השילוב הזה של 2 פועלים שחורים הוא מצוין, גם אם לא "אולטימטיבי" ומה שראו בעיניהם בתחילת הבנייה. יש פשרות בכדורגל, אנחנו לא בארסה.

קודם כל, הכל פה זה ב"אם וכאשר נעבור" דבר לא קל בכלל, כשאם אני מפרגן+אופטימי יש לנו 50%. לטענתי נדרשו 2 קשרים אחוריים. כאשר אחד מהם הוא הפועל השחור (באנינג) ואחד מהם הוא האלברמן (אלברמן) - אבל בשל אי מציאת אלברמן, העדיפו 2 באנינג, על באנינג וכלום.

הדרישה היא ל2 שחקנים, המצב האמושלם הוא אלברמן ובאנינג, המצב הנתון הוא באנינג וסידיבה. שזה מצב מצוין, אבל לא "מושלם"

ייתכן והצוות המקצועי של מכבי חשב שבאנינג(/סידיבה) יכולים לתפקד בתור האלברמן גם, לבנות את המשחק מאחורה. כמו שבאנינג מנסה ולא מצליח. (כמובן, כהתאמה בגלל שלא מצאו אלברמן) - ועכשיו ראו שזה פחות עובד. הם מאמינים שזה יספיק לליגה, אבל זה יהווה בעיה בשלב הפלייאוף ובטח ובטח אם נגיע לשלב הבתים ולכן הם רוצים עוד אלברמן.

ובכל זאת אתה שוכח שיש את ייני שלדעתי לליגה שלנו הוא יכול לתפקד כאלברמן מושלם. בטח ובטח עם באנינג/סידיבה לידו. לליגה האירופאית זאת תיהיה בעיה. (שם המשחק יותר פיזי ומהיר)

אשרי המאמין. אני לא בקשר טלפוני עם גולדהאר, ואת האינדיקציות שלי אני שואב ממעשיו. אדם רציני, סבלני, שקול ומתמצא בכדורגל הישראלי לא היה מוציא את מה שהוא הוציא הקיץ. לי לא מצטיירת התמונה האידילית של הבעלים שמשקיע ללא גבול אבל בעל דרישות הגיוניות ולא לחוץ לגבי תוצאות בזמן הקרוב. הלוואי שאנחנו הסיפור יוצא הדופן.

אני גם מאוד סקפטי לגבי הטענה הקונספירטיבית בסוף אבל לך תדע...

חבל, אולי תתחיל להיות.

למה לא היה מוציא? יש לו את הכסף, הוא רוצה לראות את מכבי הולכת קדימה. זה מה שייעצו לו (ולדעתי זה יעבוד נפלא). אתה מדבר פה כאילו הוא הוציא סכומים של גאידמק.

הוא הוציא סכומים הגיוניים. אם למכבי היה סגל והיו צריכים רק את קולאוטי זיו ומדוניאנין, והוא היה מביא אותם אז זה היה "בסדר". אין מה לעשות, מכבי הייתה צריכה להחליף כמעט את כל הסגל. וזה מה שהוא עשה. אי אפשר להשוות את זה להשתגעות של גאידמק.

הלוואי.

ולך תדע :)

אתה מתכוון שמבחינת סגל מכבי לא פייבוריטית לאליפות?

או שבגלל שאנחנו פחות מחוברים מקבוצות אחרות?

כי הסגל של מכבי כרגע על הנייר שווה להפועל כמעט בכל פרמטר.

חאריס ברמה של וורמוט ( אם אני נותן קרדיט לוורמוט). יצחקי ברמה של שכטר. ואולי סער יותר חד מקולאוטי כרגע. אבל זה לא הבדל כזה רציני. תוסיף את זה שאין להם על הקו שחקן שמתקרב לבוזגלו.

מבחינת הגנה. 2 הקבוצות לא ב-100% מבריקות. גם הקישור האחורי עדיין בסימן שאלה אחד גדול.

יש להם קצת עדיפות בשער. כי בכל זאת אניימה הוא שוער ענק. אבל לך תדע מה המירמור והתיסכול יעשו לו השנה.

עריכה:

שכחתי לציין שהספסל שלנו הרבה יותר עמוק וחזק משלהם. שזה דבר שדי יכול להכריע הרבה ניצחונות לאורך זמן בליגה.

בסה"כ אתה צודק, הדבר שאני לא מסכים לגבי ההגנה, ההגנה שלהם הרבה יותר יציבה משלנו, מהמשחקים האחרונים ניתן לראות שסטרול קצת רך בהגנה וניבאלדו עדין בסימן שאלהף בניגוד לדהסילבה ופרנסמן שהם מצוינים , אני מאמין שקבוצה מתחילה קודם כל מהגנה ובזה הם יותר טובים , אבל בוא ניתן להגנה קצת זמן להתחבר ונקוה שזה יהיה יותר טוב.

לגבי הספסל אתה צודק מאוד, ראינו מה קרה לחיפה עונה שעברה בגלל שלא היה להם ספסל רציני.

חבל, אולי תתחיל להיות.

למה לא היה מוציא? יש לו את הכסף, הוא רוצה לראות את מכבי הולכת קדימה. זה מה שייעצו לו (ולדעתי זה יעבוד נפלא). אתה מדבר פה כאילו הוא הוציא סכומים של גאידמק.

הוא הוציא סכומים הגיוניים. אם למכבי היה סגל והיו צריכים רק את קולאוטי זיו ומדוניאנין, והוא היה מביא אותם אז זה היה "בסדר". אין מה לעשות, מכבי הייתה צריכה להחליף כמעט את כל הסגל. וזה מה שהוא עשה. אי אפשר להשוות את זה להשתגעות של גאידמק.

הלוואי.

ולך תדע :)

הוא הוציא פה סכומים קרובים מאוד עד זהים לסכומים של גאידמק. לטעון שהוא עשה זאת כי "יש לו את הכסף" לא מוציא אותו אדם רציונאלי או שקול במיוחד.

מכבי לא היתה צריכה להחליף את כל הסגל העונה. אתה יכול לומר אולי דברים יפים לגבי האופן שבו המהפכה הזו וייתכן שבאמת היא נעשתה בצורה המיטבית אבל לא נדרשה מהפכה בסגל, קבוצה שמסיימת מקום שלישי לא זקוקה ל-10 שחקנים חדשים כגזירת גורל. כמובן שהשאלה היא גם למה הצורך. אם הכוונה היא למאבק בצמרת שעוד כמה עונות יוביל לבשלות לאליפות אז בוודאי שאין צורך ותוצאה דומה היתה כנראה יכולה להיות מושגת גם בהוצאות קטנות ובמהפכה בהיקף קטן בהרבה. אולם אם הכוונה לאליפות כאן ועכשיו, בלי תירוצים ובלי המתנות אז אין מנוס ממהפכה כפי שבוצעה השנה. לכן אני מסיק שזו אכן המטרה והציפייה העונה. אם אתם באמת חושבים שגולדהאר כ"כ רציני אז לכל הפחות מדובר בבנאדם מספיק רציני שלא יוציא סכומים עצומים כדי להגשים מטרה שתוכל להיות מוגשמת בסיכויים לא פחות סבירים בעלות נמוכה בהרבה.

הוא הוציא פה סכומים קרובים מאוד עד זהים לסכומים של גאידמק. לטעון שהוא עשה זאת כי "יש לו את הכסף" לא מוציא אותו אדם רציונאלי או שקול במיוחד.

מכבי לא היתה צריכה להחליף את כל הסגל העונה. אתה יכול לומר אולי דברים יפים לגבי האופן שבו המהפכה הזו וייתכן שבאמת היא נעשתה בצורה המיטבית אבל לא נדרשה מהפכה בסגל, קבוצה שמסיימת מקום שלישי לא זקוקה ל-10 שחקנים חדשים כגזירת גורל. כמובן שהשאלה היא גם למה הצורך. אם הכוונה היא למאבק בצמרת שעוד כמה עונות יוביל לבשלות לאליפות אז בוודאי שאין צורך ותוצאה דומה היתה כנראה יכולה להיות מושגת גם בהוצאות קטנות ובמהפכה בהיקף קטן בהרבה. אולם אם הכוונה לאליפות כאן ועכשיו, בלי תירוצים ובלי המתנות אז אין מנוס ממהפכה כפי שבוצעה השנה. לכן אני מסיק שזו אכן המטרה והציפייה העונה. אם אתם באמת חושבים שגולדהאר כ"כ רציני אז לכל הפחות מדובר בבנאדם מספיק רציני שלא יוציא סכומים עצומים כדי להגשים מטרה שתוכל להיות מוגשמת בסיכויים לא פחות סבירים בעלות נמוכה בהרבה.

חחח, הוא ממש ממש לא.

לרואה קיבל שכר של 1.2 מליון בעונה. זה יותר מפי מה2 שחקנים הכי מרוויחים שלנו, ביחד (והוא לדעתי לא יותר טוב מהראיס, וזקן ממנו בכמה שנים טובות). הסכומים שעפו בבית"ר היו סכומים גבוהים בהרבה ממה שהלך במכבי העונה, היו מוגזמים - ובאו כדי להראות "אנחנו נפוצץ הכל בכסף בלי להסתכל על שום דבר מסביב"

מה שמכבי וגולדהאר עשו השנה זה נסיון להביא את השחקן הכי טוב שיכלו במחירים הגיוניים (איכשהו) ובמחשבה לפני כל פעולה. (כמה שחקנים המו"מ נפל איתם במכבי כי זה היה "מוגזם"? בביתר לא היה דבר כזה) - מכבי התנהלו נפלא הקיץ.

הביאה שחקנים בדיוק לעמדות שהיו צריכים ואת השחקנים הנכונים (אם נוריד את סוגיית הקשר האחורי, שאנחנו בחילוקי דעות לגביה)

(ולדעתי גם לא היה צריך את קלמי, אבל אני מאוהב בדור "אלוהים" מלול - אז אני כנראה לא אובייקטיבי בנושא)

וכן, אני חושב שההבאה של עטר הייתה טובה, הולכת להיות עונה ארוכה וקשה. צריך סגל עבה. חבל שזה יפול על זה. אין לנו באמת "עודף שחקנים" בעמדות הקישור ההתקפי והחלוץ.

מכבי הייתה צריכה להחליף את רוב ההרכב שלה, רוב השחקנים ששיחקו במכבי שנה שעברה הם לא שחקנים לאליפות לא העונה, לא בעוד 2 ולא בעוד 5. השחקנים היחידים שלדעתי ראויים העונה לפתוח בהרכב/רוטציה של מכבי זה:

דור מלול (לכן אולי חבל שהביאו את קלמי)

שרן ייני

שטראובר (למרות שהלוואי ויבוא שוער במקומו)

מאור בוזגלו

אבידור תמיר כחלון וג'יזרמו לרוטציה (וגם זה כי פרגנתי)

וניסו קפילוטו לאחר שפשוף, התבגרות וצבירת נסיון.

ומאיוקה (שבחר לעבור, וזה משהו אחר)

אתה לא מסכים?

אתה רוצה להגיד לי שאין מצב שאין אף קשר אחורי שהוא גם ברמה של מדוניאנין/ניבאלדו/קולאוטי (הרכש שהביאו לדוגמה) ושהוא בטווח מחירים שלהם? אז אתה חיי בסרט. אתה שוכח שיש שחקנים שלא רוצים לבוא לישראל וכ"ו. זה ממש לא פשוט למצוא. "כשלון"

למה אתה כן מביא את סידיבה במקום השחקן שרצו? כי סידיבה עדיף על כלום, כי עדיין היה חור בעמדה הזאת וכי גם השילוב הזה של 2 פועלים שחורים הוא מצוין, גם אם לא "אולטימטיבי" ומה שראו בעיניהם בתחילת הבנייה. יש פשרות בכדורגל, אנחנו לא בארסה.

קודם כל, הכל פה זה ב"אם וכאשר נעבור" דבר לא קל בכלל, כשאם אני מפרגן+אופטימי יש לנו 50%. לטענתי נדרשו 2 קשרים אחוריים. כאשר אחד מהם הוא הפועל השחור (באנינג) ואחד מהם הוא האלברמן (אלברמן) - אבל בשל אי מציאת אלברמן, העדיפו 2 באנינג, על באנינג וכלום.

הדרישה היא ל2 שחקנים, המצב האמושלם הוא אלברמן ובאנינג, המצב הנתון הוא באנינג וסידיבה. שזה מצב מצוין, אבל לא "מושלם"

ייתכן והצוות המקצועי של מכבי חשב שבאנינג(/סידיבה) יכולים לתפקד בתור האלברמן גם, לבנות את המשחק מאחורה. כמו שבאנינג מנסה ולא מצליח. (כמובן, כהתאמה בגלל שלא מצאו אלברמן) - ועכשיו ראו שזה פחות עובד. הם מאמינים שזה יספיק לליגה, אבל זה יהווה בעיה בשלב הפלייאוף ובטח ובטח אם נגיע לשלב הבתים ולכן הם רוצים עוד אלברמן.

ובכל זאת אתה שוכח שיש את ייני שלדעתי לליגה שלנו הוא יכול לתפקד כאלברמן מושלם. בטח ובטח עם באנינג/סידיבה לידו. לליגה האירופאית זאת תיהיה בעיה. (שם המשחק יותר פיזי ומהיר)

אני רוצה להגיד לך שאתה יכול למצוא לי כל מיני תירוצים שונים ומשונים לכישלון, קלושים יותר וקלושים פחות, וזה לא ממש משנה לי. עד שלא יהיה יסוד סביר להאמין שיש להם בסיס במציאות (או במקרה שלנו, שמישהו במכבי לפחות יטרח לטעון אותם) אני אבחר להאמין שאם זה נראה כמו כישלון, נשמע כמו כישלון ומריח כמו כישלון אז כנראה שזה הדבר האמיתי ולא משהו שסתם נורא מזכיר אותו.

זה שיש פשרות זה בסדר, זה שבקבוצה עם תקציב כמו השנה נאלצו להתפשר כ"כ לא רק במחיר אלא גם בעצם העמדה של השחקן שרצו זה כבר מוגזם.

באשר לטענה שיש לנו קישור אחורי טוב לליגה (למרות שמדובר בפשרה מאולתרת שלא תוכננה במקור) אבל לא מספיק טוב לאירופה, אני לא מסכים עם זה (וגם לא יודע עד כמה זה באמת משקף את עמדת מכבי לאור ניסיונות ההחתמה עד השבועות האחרונים של סימליאניץ') אבל זה כבר משהו אחר.

חחח, הוא ממש ממש לא.

לרואה קיבל שכר של 1.2 מליון בעונה. זה יותר מפי מה2 שחקנים הכי מרוויחים שלנו, ביחד (והוא לדעתי לא יותר טוב מהראיס, וזקן ממנו בכמה שנים טובות). הסכומים שעפו בבית"ר היו סכומים גבוהים בהרבה ממה שהלך במכבי העונה, היו מוגזמים - ובאו כדי להראות "אנחנו נפוצץ הכל בכסף בלי להסתכל על שום דבר מסביב"

מה שמכבי וגולדהאר עשו השנה זה נסיון להביא את השחקן הכי טוב שיכלו במחירים הגיוניים (איכשהו) ובמחשבה לפני כל פעולה. (כמה שחקנים המו"מ נפל איתם במכבי כי זה היה "מוגזם"? בביתר לא היה דבר כזה) - מכבי התנהלו נפלא הקיץ.

הביאה שחקנים בדיוק לעמדות שהיו צריכים ואת השחקנים הנכונים (אם נוריד את סוגיית הקשר האחורי, שאנחנו בחילוקי דעות לגביה)

(ולדעתי גם לא היה צריך את קלמי, אבל אני מאוהב בדור "אלוהים" מלול - אז אני כנראה לא אובייקטיבי בנושא)

וכן, אני חושב שההבאה של עטר הייתה טובה, הולכת להיות עונה ארוכה וקשה. צריך סגל עבה. חבל שזה יפול על זה. אין לנו באמת "עודף שחקנים" בעמדות הקישור ההתקפי והחלוץ.

מכבי הייתה צריכה להחליף את רוב ההרכב שלה, רוב השחקנים ששיחקו במכבי שנה שעברה הם לא שחקנים לאליפות לא העונה, לא בעוד 2 ולא בעוד 5. השחקנים היחידים שלדעתי ראויים העונה לפתוח בהרכב/רוטציה של מכבי זה:

דור מלול (לכן אולי חבל שהביאו את קלמי)

שרן ייני

שטראובר (למרות שהלוואי ויבוא שוער במקומו)

מאור בוזגלו

אבידור תמיר כחלון וג'יזרמו לרוטציה (וגם זה כי פרגנתי)

וניסו קפילוטו לאחר שפשוף, התבגרות וצבירת נסיון.

ומאיוקה (שבחר לעבור, וזה משהו אחר)

אתה לא מסכים?

קודם כל, לא צריך להגזים. זה הרבה יותר קרוב לסכום ששתי השחקנים הכי יקרים שלנו מקבלים יחד. שנית, מה שחשוב הוא התקציב הכולל, והוא לא רחוק בכלל מימי גאידמק. שלישית, העיקר הוא בהתנהלות הכללית, אם גאידמק הוציא של שחקן נקודתי הרבה יותר כסף זה לא ממש חשוב.

כמה מו"מים נפלו בגלל מחיר מוגזם? מה בדיוק הגיוני בשני מיליון דולר על ברק יצחקי? או 1.2 מיליון דולר על עטר? מכבי התנהלו נפלא הקיץ מבחינתנו, מבחינה כלכלית לא ממש. לזרוק סיסמאות על זה שמכבי במצבה חייבת לשלם סכומים מוגזמים לשחקנים גדולים זה אולי נחמד אבל לא ממש משכנע בהיגיון הכלכלי של העסקה.

גם נצא מנקודת הנחה שכל שחקן שהוחתם אכן מהווה שדרוג (ולרוב זה גם נכון), זה עדיין לא אומר ששדרוג כזה היה הכרחי בכל עמדה ועמדה. מה זאת אומרת מכבי הביאה חיזוק בדיוק לעמדות שהיו צריכים? מכבי הביאה חיזוק לכל עמדה פרט לשוער (ובוא נגיד שגם כאן השדרוג היה לא פחות נחוץ מלא מעט עמדות אחרות). האם באמת כל עמדה ועמדה במכבי היתה כ"כ נוראית בשנה שעברה שלא היה מנוס מחיזוקה?

מכבי לא עברה השנה מהפכה כי היא הייתה חייבת אלא כי היתה יכולה. אבל יכולת לבד היא לא מניע עצמאי להוצאה כזו של כספים, היא לרוב נלווית לשאיפה קונקרטית מאוד.

מאיוקה נמכר(החלוץ הלגיטימי היחידי שלך בשנה שעברה), אילייב זה קצת הימור והוא כנראה גם לא רצה להישאר(גיל ופציעות), קומאץ היה סתמי, שפונגין נמכר, גפני לא מספיק, שבחון זה שבחון,ראדלס לא רצה להישאר וזאן שיחק משחקים קיץ שלם.עזבו אותך שבעה שחקנים מכל מיני סיבות.כל חוליה במכבי נזקקה לחיזוק גם בגלל אילוצים וגם בגלל איכות.גם אני טענתי בסיומה של העונה שעברה שלא נזקקת כאן מהפיכה אבל זה היה לפני שידעתי שמאיוקה, אילייב וראדלס לא ממשיכים.

בהנחה שהמטרה היתה ליצור סגל עמוק ועשיר(ולא רק הרכב חזק) יש היגיון מסויים.המחירים היו גבוהים גם בגלל שרצו לסגור את הסגל מוקדם ולא להיכנס לקיץ של משאים ומתנים מתישים ותחרות מצד קבוצות אחרות.זה לוקסוס שגולדהאר איפשר לעצמו.

אז כן, אולי היה אפשר לוותר על חלוץ אחד, או להשקיע יותר בקשר או לוותר על סבן. לא ציפיתי לקיץ מושלם.בראייה לטווח ארוך יותר, מדו, עטר ואולי גם ברק הם פוטינציאל לרווח עתידי(במקרה של מדו, אני בטוח שזה היה חלק מהשיקולים).

סיימת אומנם במקום השלישי אבל המרחק מהראשונות היה גדול(איכותית ונקודות) וברגע שאילייב ומאיוקה לא זמינים לך יותר, אתה מקבל קבוצה ללא איום התקפי אמיתי שמקום שלישי הוא חלום בשבילה.

בסך הכל-הפרוספקטים היותר טובים משנה שעברה נשארו(חוץ ממאיוקה כמובן).

אני בעניין של לשחרר כפתור, להתרווח ביציע( או על הכורסה) ולראות לאן האוברול הכללי הזה זה הולך ומה מנסים לייצר. אני ממש לא בלחץ.זמן הכדורגל עכשיו וזה הולך להיות מעניין.לא שיש לי מושג על איזה כישלון אתה מדבר בסוף יולי, לאחר שלושה משחקים רישמיים, אחד מהם מול קבוצה טובה יותר.אף אחד כאן עדיין לא יכול להצביע בביטחון מה הקישור יתן והאם הוא יכול נהל משחק או לא.אפשר רק להעריך מגמות ולזהות ניואנסים קטנים.ומהניואנס הכי חשוב של באנינג(רוצה!!! לנהל את המשחק מאחור)-בוחרים להתעלם.

קודם כל, לא צריך להגזים. זה הרבה יותר קרוב לסכום ששתי השחקנים הכי יקרים שלנו מקבלים יחד. שנית, מה שחשוב הוא התקציב הכולל, והוא לא רחוק בכלל מימי גאידמק. שלישית, העיקר הוא בהתנהלות הכללית, אם גאידמק הוציא של שחקן נקודתי הרבה יותר כסף זה לא ממש חשוב.

כמה מו"מים נפלו בגלל מחיר מוגזם? מה בדיוק הגיוני בשני מיליון דולר על ברק יצחקי? או 1.2 מיליון דולר על עטר? מכבי התנהלו נפלא הקיץ מבחינתנו, מבחינה כלכלית לא ממש. לזרוק סיסמאות על זה שמכבי במצבה חייבת לשלם סכומים מוגזמים לשחקנים גדולים זה אולי נחמד אבל לא ממש משכנע בהיגיון הכלכלי של העסקה.

גם נצא מנקודת הנחה שכל שחקן שהוחתם אכן מהווה שדרוג (ולרוב זה גם נכון), זה עדיין לא אומר ששדרוג כזה היה הכרחי בכל עמדה ועמדה. מה זאת אומרת מכבי הביאה חיזוק בדיוק לעמדות שהיו צריכים? מכבי הביאה חיזוק לכל עמדה פרט לשוער (ובוא נגיד שגם כאן השדרוג היה לא פחות נחוץ מלא מעט עמדות אחרות). האם באמת כל עמדה ועמדה במכבי היתה כ"כ נוראית בשנה שעברה שלא היה מנוס מחיזוקה?

מכבי לא עברה השנה מהפכה כי היא הייתה חייבת אלא כי היתה יכולה. אבל יכולת לבד היא לא מניע עצמאי להוצאה כזו של כספים, היא לרוב נלווית לשאיפה קונקרטית מאוד.

הפי2 נמחק בעריכה :thumbs: הגבת לפניי. פאשלה שלי. התבלבלתי שם.

התקציב הכולל כן רחוק משל גאידמק, מאוד רחוק. תבדוק, תראה.

ומי אמר שמכבי לא התנהלה מבחינתה בצורה טובה? ואם נקח אליפות ונגיע לליגת האלופות שנה הבאה ונעלה לבתים? רק זמן יגיד. אי אפשר לדעת מה יהיה. ואם בזכות ההשקעה החד פעמית הזאת (כמובן עם תחזוק שוטף, והגיוני במשך השנים) יהיה אפשר לבנות קבוצה שתיהיה "אימפריה" שתגיע לליגת האלופות כמעט כל שנה, שתתמודד כל שנה על האליפות.

אני רואה את כל מה שהיה בקיץ כצעד נכון למכבי בהווה, ובעתיד. (וכמובן לנו)

ורק ימים יגידו מה יהיה.

מאיוקה נמכר(החלוץ הלגיטימי היחידי שלך בשנה שעברה), אילייב זה קצת הימור והוא כנראה גם לא רצה להישאר(גיל ופציעות), קומאץ היה סתמי, שפונגין נמכר, גפני לא מספיק, שבחון זה שבחון,ראדלס לא רצה להישאר וזאן שיחק משחקים קיץ שלם.עזבו אותך שבעה שחקנים מכל מיני סיבות.כל חוליה במכבי נזקקה לחיזוק גם בגלל אילוצים וגם בגלל איכות.גם אני טענתי בסיומה של העונה שעברה שלא נזקקת כאן מהפיכה אבל זה היה לפני שידעתי שמאיוקה, אילייב וראדלס לא ממשיכים.

בהנחה שהמטרה היתה ליצור סגל עמוק ועשיר(ולא רק הרכב חזק) יש היגיון מסויים.המחירים היו גבוהים גם בגלל שרצו לסגור את הסגל מוקדם ולא להיכנס לקיץ של משאים ומתנים מתישים ותחרות מצד קבוצות אחרות.זה לוקסוס שגולדהאר איפשר לעצמו.

אז כן, אולי היה אפשר לוותר על חלוץ אחד, או להשקיע יותר בקשר או לוותר על סבן. לא ציפיתי לקיץ מושלם.בראייה לטווח ארוך יותר, מדו, עטר ואולי גם ברק הם פוטינציאל לרווח עתידי(במקרה של מדו, אני בטוח שזה היה חלק מהשיקולים).

סיימת אומנם במקום השלישי אבל המרחק מהראשונות היה גדול(איכותית ונקודות) וברגע שאילייב ומאיוקה לא זמינים לך יותר, אתה מקבל קבוצה ללא איום התקפי אמיתי שמקום שלישי הוא חלום בשבילה.

אני בעניין של לשחרר כפתור, להתרווח ביציע( או על הכורסה) ולראות לאן האוברול הכללי הזה זה הולך ומה מנסים לייצר. אני ממש לא בלחץ.זמן הכדורגל עכשיו וזה הולך להיות מעניין.לא שיש לי מושג על איזה כישלון אתה מדבר בסוף יולי, לאחר שלושה משחקים רישמיים, אחד מהם מול קבוצה טובה יותר.אף אחד כאן עדיין לא יכול להצביע בביטחון מה הקישור יתן והאם הוא יכול נהל משחק או לא.אפשר רק להעריך מגמות ולזהות ניואנסים קטנים.ומהניואנס הכי חשוב של באנינג(רוצה!!! לנהל את המשחק מאחור)-בוחרים להתעלם.

יופי, גם אני רוצה לנהל את מכבי ת"א מאוחר.

אבל וואלה, אני יותר שביר מהברך של וויצ'יץ' (או מכל רובן ביחד) והרמה שלי בכדורגל היא איפשהו בין אורי שטרית לדובי גל, אז אני יכול לנהל את מכבי מאחור? לא. אני צריך? לא.

גם באנינג לא. לרצות לא מעניין כשאין לך את היכולת.

אני בעניין של לשחרר כפתור, להתרווח ביציע( או על הכורסה) ולראות לאן האוברול הכללי הזה זה הולך ומה מנסים לייצר. אני ממש לא בלחץ.זמן הכדורגל עכשיו וזה הולך להיות מעניין.

מאיוקה נמכר הרבה אחרי שעטר וקולואוטי הוחתמו וכשהמגעים עם יצחקי היו בשלב מתקדם. אילייב אמר שהוא רוצה להישאר, אבל אני מסכים שהיה צריך ללכת ואין לי מילה רעה על ההחתמה של הראיס במקומו. קומאץ' היה סתמי אך מסתבר שהיה נורא קשה בקיץ למצוא משהו מעבר לסתמי, וכל ניסיון ההימנעות ממו"מים מתחרים עם קבוצות אחרות ממש עבד יופי עם יצחקי.

בכל מקרה, הנקודה היא לא לעבור שחקן שחקן, כי ברור שנדרשו שינויים מסויימים בסיום העונה, חלקם כפויים וחלקם לא. השאלה היא ההיקף שנדרש. האם באמת סבן נדרש? האם סידיבה ובאנינג נדרשים יחדיו (ואם ז'אן הפריז בדרישותיו, דבר שאני ממש לא מעריך אצלו, אי אפשר לנתק את זה מההקשר הכללי שהוא השתוללות הסכומים בקיץ)? האם קפילוטו לא היה יכול לקבל קצת יותר קרדיט כדי שבעוד שנתיים יהיה הבלם המוביל במקום להידחק לקצה הספסל?

כמו שאמרת, היקף הרכש הקיץ הוא לאו דווקא הכרחי. אין לי טענות כלפי ההיקף הזה, אלא אני בסה"כ טוען שהוא לא משקף צורך מיידי, אלא יומרות מיידיות. היומרות האלו גם לגיטימיות, אבל לא צריך להתכחש אליהם.

ביסטר

אם היינו מביאים את קולאוטי ויצחקי ומצד שני משאירים את קפילוטו בתור בלם ראשון, אז גם היה לך הרבה מה להגיד. למה משקיעים פה וחוסכים שם, בלה בלה בלה.

אם זה נדרש? יכול להיות שכן יכול להיות שלא. אנחנו הרי אלופים בלדבר בדיעבד כל הזמן. אחרי שהכל מתחרבן להגיד היו צריכים להביא פה ולא לחסוך שם, את זה לא היו צריכים וכו.

2 גולים של שוער

באנינג וסטרול הן נקודות התורפה של מכבי(די צפוי האמת אבל נקווה לטוב)

אולי גם העובדה שאין לנו קשר שמאלי,חבל שלא נפתרו מבוזגלו הבן זונה

דווקא סידיבה נראה סביר יחסית

שגיא כהן חייב למות

מכבי :wubyellow3:

באשר לטענה שיש לנו קישור אחורי טוב לליגה (למרות שמדובר בפשרה מאולתרת שלא תוכננה במקור) אבל לא מספיק טוב לאירופה, אני לא מסכים עם זה (וגם לא יודע עד כמה זה באמת משקף את עמדת מכבי לאור ניסיונות ההחתמה עד השבועות האחרונים של סימליאניץ') אבל זה כבר משהו אחר.

אני לא מבין על סמך מה אתם טוענים שהקישור הנוכחי יספיק לליגה.

גם נגד הקטנות צריך קישור אחורי שיניע את הכדור מהר ומדוייק, הולכת להיות לנו עונה ארוכה של בונקרים לפרוץ.

עיקר החשש הוא נגד חיפה והפועל, שלפחות על הנייר הקישור האחורי שלהם איכותי יותר, ובלי שליטה במרכז המגרש נגדם יהיה לנו קשה לנצח.

יש לזכור כי בשיטה הנוכחית האלופה תקבע בפלייאוף, לא נגד הקטנות כפי שתמיד היה.

עם תקציב כמו שיש לנו, כל דבר פחות מאליפות הוא אכזבה. אם ניפול על הקישור האחורי, זה יהיה כישלון. לנמני אין שום תירוצים של תקציב הפעם, רק סדר עדיפויות.

וקשה לי להאמין שבין מוצארט לבאנינג לא היה שום אמצע, השאלה היא כמה יסודי אתה מחפש וכמה אתה מוכן להתפשר עליה.

אני לא מבין על סמך מה אתם טוענים שהקישור הנוכחי יספיק לליגה.

גם נגד הקטנות צריך קישור אחורי שיניע את הכדור מהר ומדוייק, הולכת להיות לנו עונה ארוכה של בונקרים לפרוץ.

עיקר החשש הוא נגד חיפה והפועל, שלפחות על הנייר הקישור האחורי שלהם איכותי יותר, ובלי שליטה במרכז המגרש נגדם יהיה לנו קשה לנצח.

יש לזכור כי בשיטה הנוכחית האלופה תקבע בפלייאוף, לא נגד הקטנות כפי שתמיד היה.

עם תקציב כמו שיש לנו, כל דבר פחות מאליפות הוא אכזבה. אם ניפול על הקישור האחורי, זה יהיה כישלון. לנמני אין שום תירוצים של תקציב הפעם, רק סדר עדיפויות.

וקשה לי להאמין שבין מוצארט לבאנינג לא היה שום אמצע, השאלה היא כמה יסודי אתה מחפש וכמה אתה מוכן להתפשר עליה.

על מה אתה מדבר בכלל איזה קישור של חיפ והפועל טוב יותר מה שאמרת זה דוגמא

קלאסית של "הדשא של השכן ירוק יותר".

הקישור האחרוי של חיפה מורכב מקולמה ומסילבה החדש שלהם וזהו כיאל עזב\

ידוע שקומה לא כזה טוב והחדש הוא תעלומה

בהפועל יש את ידין שהוא טוב ורוקי שהוא 0

לנו יש את בנינג סידבה וייני שהם כולם סבבה וסידבה נראה אפילו סבבה+אז אל תדבר שטויות

על מה אתה מדבר בכלל איזה קישור של חיפ והפועל טוב יותר מה שאמרת זה דוגמא

קלאסית של "הדשא של השכן ירוק יותר".

הקישור האחרוי של חיפה מורכב מקולמה ומסילבה החדש שלהם וזהו כיאל עזב\

ידוע שקומה לא כזה טוב והחדש הוא תעלומה

בהפועל יש את ידין שהוא טוב ורוקי שהוא 0

לנו יש את בנינג סידבה וייני שהם כולם סבבה וסידבה נראה אפילו סבבה+אז אל תדבר שטויות

קבעת את זה על סמך חצי משחק של הפועל ושלוש מסירות גרועות של באנינג?

באנינג סבבה בהגנה, סידיבה טוב בהגנה.

זה שבאנינג רוצה לנהל את המשחק זה מגניב גם קומאץ' רצה, ראיתי מה יצא.

בקיצור, לי זה נראה (כרגע) שבמכבי התפשרו (אם מישהו פה מאמין שבאנינג היה אוםציה ראשונה של מכבי הוא בדיחה עצובה וחייב לצאת מהסרט) על העמדה הכי חשובה.

וזה לא יעמוד במבחן של שום תירוץ.

מה יגידו? אין כסף? אל תביאו חלוץ לספספל במעל מיליון דולר.

לא ראינו קלטות? במקום שכל מכבי תשב במו"מ עם יצחקי שיישב מי שצריך והצוות המקצועי יחפש שחקנים.

אל תיתקעו על אלברמן שלושה חודשים ואז תבינו שהבן אדם מחפש לעשותכ סף ולא מתגמש (זה אני אומר כבר חודשיים בערך...מה זה כזה ברור לי ולכל מכבי לא? את מה שאני אמרתי על אלברמן שמעתי מאנשים בתוך המערכת הזאת).

אז מה עכשיו?

עוד פעם ניפול כי במכבי התעקשו למכור לנו בלופים?

די חאלאס.

באנינג וסידיבה טובים בהגנה, אבל בת'כלס? נגד כל קבוצה בליגה? שניהם ביחד זה סתם.

אין שום קבוצה באמת מפחידה כרגע בליגה....באמת שאין, רואים על מכבי (שבמשך מחצית הייתה יותר טובה מאולימפיאקוס) שזו קבוצה שצריכה כדור.

שני קשרים כאלו לא יכולים להוציא התקפה קדימה....צר לי.

זה שבאנינג רוצה זה יופי, גם אני רוצה, אולי אני אדבר על נמני יפה ואקבל חוזה במכבי....

האם מישהו פה מודע לכך שהפועל זכתה בדאבל וניצחה באירופה עם אביחי ידין, ביבראס נאתכו וערן זהבי כקשרים אחוריים? (אה כן, ומנטש).

ושחיפה זכתה באליפות ועלתה לצ'מפיונס ליג עם ג'ון קולמה ובירם כיאל?

מהתלונות שלכם, אפשר לחשוב שכל שנה משחקים פה 12 דרק בואטנג.

ייני לא פחות טוב מנאתכו, סידיבה ובאנינג, כפי שנראה, לא פחות טובים מידין וקולמה. וערן זהבי? שימו אותו ברעננה והוא השחקן הכי חלש שם. חלאס עם זיוני השכל.

האם מישהו פה מודע לכך שהפועל זכתה בדאבל וניצחה באירופה עם אביחי ידין, ביבראס נאתכו וערן זהבי כקשרים אחוריים? (אה כן, ומנטש).

ושחיפה זכתה באליפות ועלתה לצ'מפיונס ליג עם ג'ון קולמה ובירם כיאל?

מהתלונות שלכם, אפשר לחשוב שכל שנה משחקים פה 12 דרק בואטנג.

ייני לא פחות טוב מנאתכו, סידיבה ובאנינג, כפי שנראה, לא פחות טובים מידין וקולמה. וערן זהבי? שימו אותו ברעננה והוא השחקן הכי חלש שם. חלאס עם זיוני השכל.

הרבה יותר טוב.

תן לו את שכטר והוא מסיים עם 20 בישולים עונה שעברה.

לצערו הוא נפל על מאיוקה ויבוריאן.

ג'ון קולמה הוא השחקן הכי רע התקפית בארץ.

סטטיסטית ובבדוק - יש לו את אחוז הפסים המדוייקים הכי גרוע בכל הליגה הישראלית, כולל את כל הקבוצות.

והוא משחרר כדור יותר לאט מיבריץ'.

הוא השחקן עם היכולות ההתקפיות הכי חלש בארץ. הכי.

ג'ון קולמה הוא השחקן הכי רע התקפית בארץ.

סטטיסטית ובבדוק - יש לו את אחוז הפסים המדוייקים הכי גרוע בכל הליגה הישראלית, כולל את כל הקבוצות.

והוא משחרר כדור יותר לאט מיבריץ'.

הוא השחקן עם היכולות ההתקפיות הכי חלש בארץ. הכי.

והוא עדיין מתאים למכבי הנוכחית כמו כפפה, והלוואי שהוא היה אצלנו.

והוא עדיין מתאים למכבי הנוכחית כמו כפפה, והלוואי שהוא היה אצלנו.

אם הוא היה אצלנו, שער 8 היה אדום.

ולו רק בגלל כל הורידים שהייתי חותך בכל פעם שהייתי רואה אותו בצהוב.

הוא מתאים למכבי כמו פות לפות אחר.

בקיצור, לי זה נראה (כרגע) שבמכבי התפשרו (אם מישהו פה מאמין שבאנינג היה אוםציה ראשונה של מכבי הוא בדיחה עצובה וחייב לצאת מהסרט) על העמדה הכי חשובה.

וזה לא יעמוד במבחן של שום תירוץ.

מה יגידו? אין כסף? אל תביאו חלוץ לספסל במעל מיליון דולר.

לא ראינו קלטות? במקום שכל מכבי תשב במו"מ עם יצחקי שיישב מי שצריך והצוות המקצועי יחפש שחקנים.

קוסטה, הנה אני מודיע לך רשמית ומתוך ידע. מכבי לא התפשרו על באנינג, ההפך הוא הנכון.

הוא שחקן מהסוג האפור והמיושן, משחק לרוחב ואחורה עם אגרסיביות יתרה.

לא ראיתי ממנו פועלות התקפיות גדולות, תוסיפו לזה כבדות ואיטיות ומגיעים למסכנה - אי אפשר לבנות עליו.

ידוע שנמני נלחם עליו ואני לא מצליח להבין כ"כ למה, אני מתגעגע לז'אן :)