Jump to content

לא רוצה קרבי..

Recommended Posts

אתה כולה בן 16

הדעה שלך עוד תשתנה אלף פעם

מה אתה מנפח לעצמך תמוח בשטויות

עם כל הכבוד מה ילד בגילך כבר יודע .

תילך לקרבי

אני בגישה שאם בנאדם יכול פיזית ונפשית ללכת לקרבי, אין סיבה שהוא לא יעשה את זה , אבל כנראה רק אני חושב ככה

בכל מקרה, תחשוב על זה ככה, אם אתה חושב ככה ועוד כמה אנשים חושבים ככה, מי יעשה את העבודה בסופו של דבר?

תילך ותכוון הכי גבוה שאפשר ובסופו של דבר תמיד אפשר לצאת

אני מעריך את הרצון לשכנע, באמת

אבל אולי בינתיים תנסו לעזור לי במה ששאלתי, ואם אני אשנה את דעתי אני אחזור לפה כדי לקבל עצות לאיזו יחידה קרבית ללכת?

אני כל הזמן שומע "אם לא תרצה אז לא יקחו אותך בכוח", זה באמת ככה? בכלל איכפת להם שאני לא רוצה קרבי? נגיד ואני לא מתקבל לשום דבר במודיעין אז הם לא יגידו לי "זה מה יש אתה קרבי"?

חשבתי שהצבא זה ההפך המוחלט מ'תוכנית כבקשתך'...

אבל אולי בינתיים תנסו לעזור לי במה ששאלתי, ואם אני אשנה את דעתי אני אחזור לפה כדי לקבל עצות לאיזו יחידה קרבית ללכת?

אני כל הזמן שומע "אם לא תרצה אז לא יקחו אותך בכוח", זה באמת ככה? בכלל איכפת להם שאני לא רוצה קרבי? נגיד ואני לא מתקבל לשום דבר במודיעין אז הם לא יגידו לי "זה מה יש אתה קרבי"?

זה תלוי בצרכים של הצבא אבל בדרך כלל הם לא לוקחים בכח.

תלו גם מה תגיד בצו ראשון ובנתונים שלך.

אם יש לך כישורון מסויים, למשל אם אתה טוב במחשבים אז תבקש בצו ראשון.

בגילך הנוכחי אין יותר מדי מה לשכנע אותך

אתה עוד לא לפני צו ראשון

בצו ראשון תגיד שאתה רוצה קרבי ותעשה את המבחנים והכל ותראה על נכונות הכי גבוהה

אחרי זה זה יפסול אותך מדברים שאתה כן רוצה ללכת אליהם וחבל

אז בוא תגיד לי אתה..איך המדינה ל"תשים זין" על גלעד ואיך היא תחזיר אותו. קדימה תן לי הצעה.

אתה חי בסרט אם תחושב שביבי לא רוצה ומנסה להחזיר אותו.

כנראה ששכחת שאתה עושה עסקה עם חיות.

גבר, אני בכיתה ט' וי' הייתי בגישה כמו שלך

רציתי לחזור הביתה כל יום ואמרתי לעצמי שיזדיינו, מי הם בכלל שאני יקרע תתחת בשבילם ולא יראה תבית..

הזמן עבר, הכרתי יותר ויותר אנשים שהתגייסו לצבא, פתאום הצבא לא נראה כל כך רחוק ממני והתחלתי יותר להתעניין וגם בלי שרציתי התחלתי להבין יותר על הצבא.

הדעה שלי השתנתה המון, זה התחיל מג'ובניק לקרבי והדעה המשיכה להשתנות בקשר למקומות שרציתי להתגייס אליהם.

והנה, הזמן עובר ומחר אני מתגייס, לצנחנים.

בהתחלה קרבי זה היה הדבר האחרון שחשבתי עליו, ואפילו שחשבתי קרבי היו לי המון דעות ואף אחד מהם לא הייתה צנחנים.

חכה שנה, שנה וחצי ואז תראה מה הדעה שלך, יכול להיות שהיא תשתנה ויכול להיות שלא

תן לזמן לעשות את שלו

אתה כולה בן 16

הדעה שלך עוד תשתנה אלף פעם

מה אתה מנפח לעצמך תמוח בשטויות

עם כל הכבוד מה ילד בגילך כבר יודע .

תילך לקרבי

אני בגישה שאם בנאדם יכול פיזית ונפשית ללכת לקרבי, אין סיבה שהוא לא יעשה את זה , אבל כנראה רק אני חושב ככה

בכל מקרה, תחשוב על זה ככה, אם אתה חושב ככה ועוד כמה אנשים חושבים ככה, מי יעשה את העבודה בסופו של דבר?

תילך ותכוון הכי גבוה שאפשר ובסופו של דבר תמיד אפשר לצאת

צודק 100%.

כולך ילד בן 16, מה אתה יודע?

באמת שעצוב לי לראות שזה המצב, ושיש כאלה ילדים.

אני לפני גיוס, קצת יותר קרוב ממך לזה, ופשוט עצוב לי לשמוע על אנשים כמוך.

מקווה מאוד שתשנה את דעתך, אתה לא מתגייס כדי לרצות את ראש הממשלה. אתה מתגייס כדי להגן עליי, על אמא שלך ועל המשפחה שלך.

גם אם תגיד בראיון בצו ראשון שאתה לא רוצה קרבי עדיין תקבל מנילה קרבית...

אבל זה לא בהכרח אומר שאני ילך נכון?

אני יכול פשוט לרשום שם שאני לא מעוניין, השאלה איזה יחס זה יקבל?

ילד קקי

אתה יורק על מאות אלפי אנשים שגם לא שמחו במיוחד לסכן את החיים שלהם אבל עשו את זה כי אין מישהו אחר, ועל אלפי הרוגים שרק בזכותם יכלת לעשות 5 יחידות מתמטיקה.

הלוואי תהיה ג'ובניק ותסבול מכל רגע.

נכון צודק, אבל האזרחים לא יחזירו את גלעד נכון? ברור לכולם שכל הצעדות וההפגנות לא יחזירו אותו. לא נכנס לשאלה של אם זה מזיק או לא, אבל להחזיר אותו זה בטח לא יעזור ככה שזה שלי ולך איכפת משלום החיילים לא ממש משנה משהו.

הממשלה שלחה את החייל להילחם לא מרצונו, והחייל נחטף. הממשלה לא מחזירה אותו ולא נראה שהיא עושה כל מה שביכולתה להחזיר אותו (לא יכול לקבוע עובדה בקטע הזה, אבל מהצד זה ממש לא נראה ככה). לי זה נראה כמו לשים זין.

אבי קוסטה, "נשמה יש אלף ואחת דרכים, הרבה לפני בלאגן." - הסבר פרט ונמק?

שמע מה שכתבת נכון...אז אל תגיד המדינה.

אתה מתגייס בשביל הממשלה או המדינה?

אתה מתגייס בשבילך בשביל המשםחה והחברים, וכן, בשביל המדינה.

אותה מדינה שיותר מעשרים אלף חיילים נהרגו כדי להגן עליה....אותה מדינה שהיא הבית שלנו.

תחשוב על זה.

איך??

מכתבים, בקשות, מבחנים, לא חסר.

בינינו? אם הנתונים שלך מספיק גבוהים ותתעקש על תפקיד (לא פקידה אני מקווה) אז תוכל לקבל תפקידים.

פרוייקט גאמא וכאלה אני יודע שמקבלים זימון אחרי צו ראשון, אבל אני לא באמת זוכר פרטים, אם תרצה אני אשמח לברר לך....

ogreish

אתה כל הזמן מזכיר את הממשלה

ואתה לא רוצה בגלל הממשלה

והממשלה ככה וככה

אתה לא נלחם בשבילם

אלא בשבילנו

אתה לא מבין שהמדינה זה אנחנו ולא הממשלה?

לא הממשלה תחזיר את גלעד שליט

אלא אנחנו, אנחנו הכח לא הם

אנחנו נלחמים עליו, אנחנו מפגינים בשבילו, אנחנו צועדים בשבילו

וזה שמישו שם תמונה של גלעד שליט בפייסבוק זה גם להילחם עליו

החיילים שאתמול כנראה נהרגו [מקווה שלא] ברומניה, לא סתם הלכו לטייל להם ברומניה, הם הלכו לתרגיל להתאמן כדי להיות מוכנים שאם עוד יום תפרוץ מלחמה אז הם יהיו ערוכים להגן עליך.

בזמן שאתה חושב איך להתחמק מלהיות קרבי, מחפשים את הגופות שלהם

אתה ילד זין.

לך תסיים תבגרויות שלך ואחרי זה תדבר על הצבא.

אתה לא מבין כלום מהחיים שלך, בינתיים יש לך עוד זמן להיכנס לאתרי סקס ולשפשף תזין.

אם אתה לא רוצה שירשמו לך תגובות כאלה, אל תפתח נושאים כאלה. עוד לא היה לך צו ראשון ואתה כבר מדבר ככה. בגיל 18 תרצה להשתמט...

יאללה תחפף. אנשים(אתה עוד ילדון) לא מבינים שחלק משירות קרבי זה חוויה, ולא כל הזמן להיות בסיכון של מוות או שבי. שירות ביחידה קרבית משנה אותך מקצה לקצה, הופך אותך לבנאדם ומבגר אותך מבחינה מנטאלית ופסיכולוגית. לך תהיה ג'ובניק, תקום 3 שנים בבאסה לצבא ותעשה יומיות כמו כלבת רחוב, יותר טוב?

נכון, אתם צודקים, הוא לא נלחם בשביל הממשלה, הוא נלחם בשביל האזרחים.

הממשלה גם לא שולחת אותו ללינץ' כשהוא חמוש ברובה פיינטבול, זה האזרחים!

וזה שבאופן קבוע כל מלחמה מסתיימת באיחור של שבועיים, ובינתיים עוד ועוד חיילים מתים? זה בשביל המדינה, חס וחלילה לא לחינם.

אבי , שלחתי לך הודעה פרטית. תודה על העזרה :)

תגידו רגע, המבחן פסיכוטכני הזה בצו הראשון זה בעצם מבחן פסיכומטרי פשוט עם שם שונה?

ולא הבנתי, הקב"א משפיע על הדפ"ר או להפך? ואיזה מהם יותר חשוב כשרוצים להתקבל למודיעין נגיד? מה הכי מעניין אותם?

תודה

עומר, אל תלך סחור-סחור.

מה סחור-סחור פה?

הבן אדם אומר שהוא מפחד להתגייס לצבא שזורק זין על החיילים שלו, ויש בזה משהו. אני לא נכנס לאם צריך או לא צריך להתגייס, זה שכל אחד יחליט לבדו, אבל להגיד שאנשים שמתים מתים נטו בשביל להגן על הקרובים שלהם? מישהו באמת מאמין בזה?

אבי , שלחתי לך הודעה פרטית. תודה על העזרה :)

תגידו רגע, המבחן פסיכוטכני הזה בצו הראשון זה בעצם מבחן פסיכומטרי פשוט עם שם שונה?

ולא הבנתי, הקב"א משפיע על הדפ"ר או להפך? ואיזה מהם יותר חשוב כשרוצים להתקבל למודיעין נגיד? מה הכי מעניין אותם?

תודה

הדפ"ר משפיע על הקב"א (אני חושב שדפ"ר זה הציון של הפסיכוטכני עצמו וקב"א זה שילוב של הכל).

אני כבר לא זוכר לגמרי, אבל אני מניח שתצטרך קב"א של לפחות 53 (המקסימום זה 56) בשביל רוב הקורסים במודיעין ו-55-56 בשביל קורסים יותר "יוקרתיים".

עד כמה שאני זוכר (עשיתי את המבחנים לפני כמעט עשור אז קח את זה בערבון מוגבל) הפסיכוטכני הוא לא כמו הפסיכומטרי. דבר ראשון זה מבחן על מחשב (אם אני לא טועה יש לך דפי טיוטה) ואני חושב שגם סגנון השאלות שונה. אולי יש כמה דברים חופפים אבל בגדול זה מבחן שונה.

אבל להגיד שאנשים שמתים מתים נטו בשביל להגן על הקרובים שלהם? מישהו באמת מאמין בזה?

אני כנראה מטומטם, אידיוט, טיפש, כסיל ועוד כמה מילים דומות.

אבל אם אני אמות במלחמה שתבוא עלינו לרעה אז כן, אני אמות אך ורק כדי להגן על הקרובים שלי.

(וואו כמה זמן לא הגבתי בפורום:))

כמה צביעות בנושא אחד.

איכס. בא לי להקיא על כולכם כאן.

אחי לך תעשה מה שטוב לך.

'תה לא רוצה להיות קרבי? אל תהיה.

יש עוד 1001 דרכים לתת את ה-3 שנים שלך למדינה.

העיקר שיהיה בהצלחה.

אין לי שום כוונה ללכת לקרבי. אני לא הולך לסכן את החיים שלי בשביל מדינה שלא איכפת לה מהחיילים שלה..... (גלעד?).

אתה לא מסכן את החיים שלך בשביל איזה פולטיקאי או איזה גוף שמנותק ממך.

אתה מסכן את החיים שלך בשבילך, בשביל המשפחה שלך ובשביל החברים שלך.

כדי שאחרי שתשתחרר ותלך לבלומפילד לא תצטרך להיות מבוהל מגל פיגועים חלילה,

כדי שהילדים שלך יחיו ביותר שקט, ואני רק יכול להמשיך עם הדוגמאות.

מדינת ישראל הוכיחה לא פעם ולא פעמיים שחיי חייליה חשובים לה ברמות היסטריות, עד כדי כך שהיא היתה מוכנה לשחרר מאות מחבלים בשביל גופות חיילים.

במקרה גלעד שליט יש לה חששות מוצדקות על סמך מקריי עבר ששחרור מחבלים אולי יחזיר לנו חייל, אבל חלילה יכול להוביל לרצח של עשרות ישראלים.

אתה עוד צעיר ויהיה נכון אם תשב עם עצמך באמת, גם אם עשית את זה כבר, ותערוך עם עצמך בירור אמיתי למה לא קרבי.

האם זה מעצלנות? פחד (שהוא סופר טבעי!) או שבאמת אתה מרגיש שלמדינה לא אכפת מחיי החיילים (ואם כן, איך זה מסתדר עם עסקאות מהעבר?).

תברר עם עצמך באמת למה אתה לא רוצה קרבי.

לפעמים שאנחנו לא רוצים לעשות משהו/נרתעים ממנו אנחנו נותנים לעצמנו סיבות, ואם זה באמת בגלל גלעד שליט, תחשוב עם עצמך אם באמת למדינה לא אכפת, ואיך זה מסתדר עם מקרי עבר.

כבר אמרתי, זה ממש לא רק מקרה גלעד שליט.

זה לא מעצלנות, וזה בא מרגשות של פחד והרגשה שלמדינה לא איכפת. וזה ממש לא קשור רק לחיילים חטופים אז אין קשר לעסקאות עבר.

לא ידוע אם קראת את ההודעות הקודמות שלי, נועם, אבל ציינתי באחת מהן מקרה של אבא של חבר שהוא והאנשים ששירתו איתו באיזו מעבדה משהו עם חומרי מיגון, נחשפו לכל מיני חומרים (גז חרדל הוא אחד ספציפי שאני זוכר). היום יש לו סרטון ובעיות במערכת העצבים, והוא לא היחיד - גם החברה שהיו איתו סובלים מבעיות רפואיות דומות כתוצאה מהחשיפה לחומרים האלה. הצבא לא הכיר בנכויות שלהם והתייחס רק לחלק קטן מהבעיות, וכשהם החליטו לעשות מעשה ולפנות לתקשורת הצבא התחיל לאיים עליהם והפסיק להתיחס אליהם בגלל שזה סודי וכל זה, וגם בגלל שהם פנו לקבל חו"ד מרופאים שלא קשורים לצבא. הסיפור היה בעובדה לפני כמה שנים גם אם מישהו זוכר....

קיצר זה בטח לא המקרה היחיד, זה סתם משהו שיושב לי בראש כל פעם שאני מציין שזה לא נראה ששמים על החיילים.

אפשר לנעול את זה מבחינתי כי את התשובות שלי כבר קיבלתי

כבר אמרתי, זה ממש לא רק מקרה גלעד שליט.

זה לא מעצלנות, וזה בא מרגשות של פחד והרגשה שלמדינה לא איכפת. וזה ממש לא קשור רק לחיילים חטופים אז אין קשר לעסקאות עבר.

לא ידוע אם קראת את ההודעות הקודמות שלי, נועם, אבל ציינתי באחת מהן מקרה של אבא של חבר שהוא והאנשים ששירתו איתו באיזו מעבדה משהו עם חומרי מיגון, נחשפו לכל מיני חומרים (גז חרדל הוא אחד ספציפי שאני זוכר). היום יש לו סרטון ובעיות במערכת העצבים, והוא לא היחיד - גם החברה שהיו איתו סובלים מבעיות רפואיות דומות כתוצאה מהחשיפה לחומרים האלה. הצבא לא הכיר בנכויות שלהם והתייחס רק לחלק קטן מהבעיות, וכשהם החליטו לעשות מעשה ולפנות לתקשורת הצבא התחיל לאיים עליהם והפסיק להתיחס אליהם בגלל שזה סודי וכל זה, וגם בגלל שהם פנו לקבל חו"ד מרופאים שלא קשורים לצבא. הסיפור היה בעובדה לפני כמה שנים גם אם מישהו זוכר....

קיצר זה בטח לא המקרה היחיד, זה סתם משהו שיושב לי בראש כל פעם שאני מציין שזה לא נראה ששמים על החיילים.

אפשר לנעול את זה מבחינתי כי את התשובות שלי כבר קיבלתי

עזוב רגע את כל ענייני הצבא...

בבקשה תגיד לי שאתה לא באמת חושב שקוראים לו נועם.

בבקשה תגיד לי שאתה יודע מי זה נועם שוהם.

כי אם לא אז מקומך לא בפורום אוהדי מכבי ת"א.

עזוב רגע את כל ענייני הצבא...

בבקשה תגיד לי שאתה לא באמת חושב שקוראים לו נועם.

בבקשה תגיד לי שאתה יודע מי זה נועם שוהם.

כי אם לא אז מקומך לא בפורום אוהדי מכבי ת"א.

האמת שבכלל לא הסתכלתי על כל השם, רציתי להגיב מהר לפני שיחזרו לשחק במשחק של הנבחרת :)

וכן, אני יודע מי זה (: